Verschillende Berichten. Ingezonden Mededeelingen. BEKENDMAKINGEN. LAATSTE BERICHTEN. Het] Nationaal comité voor vervroegde winkelsluiting houdt Zaterdag 9 Sept., des avonds te acht uur, in het café Hollandais te 's-Gravenhnge een algemeene vergadering. Woensdag vervoegde zich bij den Officier van Justitie de moeder en de broeder van de overleden vrouw Van Exster. Hun rechtsgevoel was geschokt door de vrijspraak van Van Exster en vrouw Hoogenhout, zeiden zij en zij konden het niet dulden dat die twee nu weer vrij rondliepen, ter wijl zij en velen met hen in de Nieuwe Meer nog steeds van hun schuld overtuigd zijn. Vooral de moeder was zeer gebeten op vrouw Hoogenhout, die zij de schuld van alles noemde. Zij drongen er bij den officier op aan, dat dezo appèl zou aanteekenen van het vonnis van de rechtbank. De officier heeft geenerlei toezegging ge daan. De toestemming tot het houden van den optocht op den „rooden Dinsdag" te 'sGravenhage is verleend. Blijkens bij de Regeering ontvangen bericht is eene internationale prijsvraag uitgeschreven voor de oprichting, in de stad Havana, van een monument ter ge dachtenis aan den generaal Antonio Maceo. De (Jubaanscke legatie hier te lande ver strekt dagelijks van 4 tot 5 uur alle ver langde inlichtingen. De afdeeling dekpersoneel te Amster dam van den centralen bond van transport en havenarbeiders doet een onderzoek in het bijzonder naar loon en arbeidstijden van het van en voor deze gemeente varen de dekpersoneel der sleepbooten. Aan een aantal kapiteins en dekknechts zijn vragen lijsten uitgereikt, om over de maanden September en October den arbeidsduur en het verdiende loon op te teekenen. Naar wij vernemen heeft de directie der Mij. »Nederland« te Amsterdam aan den Zeemansbond in een Woensdag door den bond ontvangen bericht medegedeeld, dat zij he den op de mailbooten door Chineezen zal laten dienst doen. De afdeeling Den Helder der S. D. A. P. heeft een adres aan den raad dier gemeente gericht, waarin verzocht wordt gedurende de maanden November tot en met Maart aan on- en minvermogenden goedkoper cokes van de gasfabriek te ver strekken. Bij gelegenheid van het huwelijk van den heer mr. J. C. W. N. de Biuijn van Melis- en Mariekerke met H. L. J. W. baronesse Taats van Amerougeu vau Rens- woude was het dorp Renswoude geheel in feestdos. Een aantal fraaie eerebogen waren op gericht en van elk huis wapperde de drie kleur. Voor den middag was het feest meer voor kinderen bestemd. Tegen halftwee werd een wedstrijd voor versierde rijwielen gehouden, waarna eene ringrijderij met fietsen volgde. Daarna een wedstrijd met versierde karretjes en vervolgens eene ringrijderij met kar en paard. Het goed geslaagde feest werd besloten met een optocht door het dorp. Te Rotterdam is van een Duitschen matroos, die daar ter plaatse afmonsterde, een bedrag van f 60 gestolen. Door het indrukken van een ruit is men Dinsdagnacht binnengekomen in een woonhuis te Nieuw vennep waar de dieven vijf nieuwe rijwielen ontvreemd hebben. Zondagnacht moet een bij de Hem- brug geposteerde schildwacht door drie man overvallen zijn, nadat hij gesoromeeid en gevuurd had. Hij werd afgeranseld, doch kon zich nog naar het wachthuis begeven, waar hij van het voorgevallene kennis gaf. Van de daders geen spoor. ONGELUKKEN. Een tweejarig meisje te Rotterdam kreeg den inhoud van een met kokende koffie gevulden pot over het lichaam. Zij liep ernstige brandwonden op aan gelaat, hals, borst en likerarm. Het kind is in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. In die zelfde stad viel Woensdagnamiddag een vierjarig meisje over een emmer heet water. Met zware brandwonden aan rug, buik en borst is het meisje naar het ziektnhuis gebracht. Woensdagmiddag is aan de Havenkade te Scheveningen een 5-jarige jongen uit de tweede etage eener woning gevallen. De knaap was onmiddellijk dood. In een woning aan den Amstel te Amsterdam is Woensdagmorgen een tim merman van een ladder gevallen, en in het gasthuis ten gevolge van de bekomen kwet suren overleden. Op den Loosduinschen weg is Woensdagmiddag een 8-jarige jongen, die op de treeplank van een der wagens van de Westlandsche stoomtram geklommen was, gevallen en onder de rijdende tram gekomen, met het noodlottig gevolg, dat de knaap korten tijd daarna stierf. Het hoofd was geheel verbrijzeld. Een vrouw die Maandag bij den zwaren brand in Loo, onder Bathmen, een kind wilde redden, dat zij meende dat zich nog in het brandende perceel bevond en daarbij 'hevige brand wonden bekwam, heeft haar zelfopofferende daad met den dood bekocht. In het zieken huis te Deventer, waarheen zij was over gebracht, is zij den volgenden avond, onder hevige pijnen, overleden. BRANDEN. Te Katwijk aan de Rijn is de woning van een bloembollenkweeker met groote bollenschuur geheel afgebrand. De bewoners moesten het brandende perceel ongeldeed verlaten. Verzekering dekt de schade. Vermoedelijk door onvoorzichtigheid der kinderen werden een huis en schuur te Driebok onder Budel in korten tijd geheel in de asch gelegd. De inboedel, benevens een koe, kalf en een varken en de geheele oogst gingen verloren. Alles was zeer laag verzekerd. De hulp der Amsterdamsche brandweer is Dinsdagavond ingeroepen voor een uitslaanden brand op de zolderverdieping van de dropfabriek der firma Hoek en Co. in de Warmoestraat, naast het politie bureau. Het perceel is van de achterzijde ingebouwd, maar toch kon men van de Damrakzijde af de vlammen uit het dak zien slaan. De zolder, die tot bergplaats dient van embalage, brandde uit. De mate- rieele schade is niet aanzienlijk. Waarschijn lijk is de brand ontstaan door vonken uit den schoorsteen. Advaat Favre, indertijd kabinetschef van Combes, toen deze minister was, deed met een automobiel een uitstapje en is te La Roebelle in botsing gekomen met een wagen waardoor de automobiel omkantelde. Denbeer Favre werd een arm verminkt; een jonge dame, die hem vergezelde, werd gedood en mevr. Favre erg gekwetst. Men denkt dat de arm van den heer Favre zal moeten afgezet worden. Een gezin van negen personen, in wier huis in Commercial street in het oosten van Londen, Dinsdagochtend in de vroegte brand was uitgebroken, is gered door toedoen van een kat, dio haar klauwen in het haar van de dienstbode sloeg en in haar gezicht beet, waardoor zij wakker werd. Met behulp van ladders weiden de menschen, die om hulp riepen, naar buiten gebracht. Een te Saloniki aangekomen koopman die Richter gezien heeft, zegt dat hy naar omstan digheden Zeer goed is en geestelijk frisch, maar dat hij vermoeid scheen en iets onrustig. Dinsdag zyn er onder de bevolking te Saloniki 36 nieuwe gevallen van cholera en 26 sterfgevallen, onder de troepen 13 sterfge vallen voorgekomen. In Ochrida kwamen 17 sterfgevallen voor. Het gezondheidscordon in Novibazar is ver broken er Zrjn 47 gevallen van cholera vast gesteld. Omtrent de bruginstorting in het Bene- den-Engadtn wordt nader gemeld, dat bij Brail, 10 minuten voorbij St. Moritz, een 40 meter hooge brug wordt gebouwd, waaraan ongeveer 30 man, voor het meerendeel Italianen, aan het werk waren. Plotseling stortte do steiger in en werden de arbeiders begraven onder de brokstukken van het gewelf van de brug, dat reeds voor een vijfde gereed was. Tot nu toe heeft men 11 dooden en 3 ernstig gewon den te voorschijn gehaald. Het instorten van de brug wordt aan een ongelukkigen samenloop van omstandigheden toegeschreven. VL1EGBERICHTEN. De bekende Fransche vlieger Vedrines vloog Dmsdag te Boulogne voor den prijs Deutsch de 1a Meurthe toen zijn motor boven Billan- court stil bleef staan, tengevolge van 't sprin gen eener klep. Védrines daalde midden in bet kruispunt van een paar straten en een boulevard en deze ïnanoeuver zou hem volkomen gelukt zijn, zoo niet een vrouw en een kind hem den weg hadden versperd op "t oogenblik dat hij zou neerkomen. Om deze niet te kwetsen wierp Védrines Zijn toestel met een hevigen ruk ter zijde. Een vleugel brak af tegen een muur, terwijl de andere stuk sloeg op het- troittoirook eene afsluiting werd door den schok omgeworpen. Védrines had gedacht dat zijn laatste uur gekomen was, doch tot zijne groote verbazing sprong hij heelhuids van tusschen de stukken vaa zijn ééndekker. Een groote menigte kwam toegesneld en Vé drines had alle moeite der wereld, deze te beletten, het overblijvende van zijn toestel als „souvenir" mee te nemen. Toen zijn mechaniciens kwamen toegesneld werd de stuk geslagen „Moranc" op een wa gen geladen. Op de vliegmeeting van Le Mans was Dins dag mej. Dutriou opgestegen met een passa gier. Nauwelijks bad de tweedekker een zekere hoogte bereikt of hij raakte onklaar en kwam recht naar de tribune geschoten. Een paal werd omgeworpen en toen kantelde het vlieg toestel pan Vier toeschouwers werden aan hoofd en handen gekwetst, doch mej Dutrieu en haar passagier bleven ongedeerd. INGEZONDEN STUKKEN. Aseaooden stukken woeden In geen geval terugjzezonde a MELKPRIJZEN. Mijnheer de Redacteur. Hopende dat u mij niet te onbescheiden zult i vinden, vraag ik nogmaals een plaatsje in uw blad. Hot is alleen maar om te trachten de boosheid van dhr. Bakker weg to nemen, wat ik mij vlei dat ook gelukken zal daar dhr. Bakker aan het slot van zjjn laatste stukje vindt dat het toch beter is elkaar het leven iiiot zuur te maken maar saam te werken. Had hy dit eerder in toepassing gebracht, dan had den we u mijnheer de Red. niet behoeven las tig te vallen om zooveel plaatsruimte, maar kunnen volstaan met de mededeeling van de algemeene prijsverhooging en de billijkheid hiervan zoo noodig met gegronde motieven te bewijzen. Tevens blijf ik nog bij mijn mecning dat 10 cent per liter niet gehandhaafd kan blijven en dat het niet opgaat de schade van de vee houders geheel te schuiven op de schouders van do burgerij. Wy hebben gelukkig ook jaren van voor spoed achter den rug, waar er van verlaging der !melkprijzen toch ook geen sprake was. Ook tooet dhr Bakker niet boos Zijn dat wjj slechts noodgedwongen de prijs verhoogden, immers indien de nood ons niet dwong, waar om zouden wij het dan doenboos ben ik nog niet geweest maar ik zou het nu bijna worden dat dhr. B. openlijk zulke onwaarheden durft schrijven. Is dit niet geheel in stnjd met rijn slotredeneering Ik zou te veel r uimte vergen indien ik ging mededeelen welke prijzen en waarom wij deze prijzen ,aan onze leveranciers uitbetalen. Alleen wil ik dhr. Bakker verzekeren dat alle leveranciers in den opslag deelen en met onze prijsbepaling voorloopig tevreden zijn. Ook is my van een officieel bezoek van een bestuurslid niets bekend. Dhr B. weet wel dat ik altyd openhartig mijn meening heb uit gesproken en had dit zeker ook nu weer ge daan. Met verbazing verneem ik nog uit zijn schrij ven dat hij een voorstel heeft gedaan om de melk |op 8 cent te houden, terwijl hij een prijsverhooging noodzakelijk vindt. Is dit niet wat imet elkaar in strjjd Ik verwacht öu, mhr. Bakker, dat uw boosheid na dit schrijven ge heel i s verdwenen, en dat het u ernst is voortaan elkaar niet tegen te werken maar saam te werken en waar wij in tegenstelling met dhr. Bakker onze zaak zeer gaarne wen- schen uit te breiden terwijl dhr. Bakker clienteele genoeg heeft, zal ons dit des te gemakkelijker vallen. Wij hopen M. <L R. het er nu voorloopig bij te laten en mocht dhr. Bakker ooit weer in zijn schrijven de fabrikanten willen betrekken, dan eerst betere inlichtingen in te winnen, welke wij ten allen tijden hem gaarne zullen verstrekken. Met de meeste hoogachting vriendelijk dan kend voor de plaatsing. L. DEKKER. Wy meenen dat deze kwestie nn voldoende van verschillende kanten is beschouwd en nu de verdere gedachten wisseling daarover wel te (hymnen sluiten. Red. AFLOOP VERKOOPINGEN. De levering van perkamentpapier ten behoeve van de Slagerspatroonsvereeniging alhier is gegund aan den heer H. van Brakel. Sluitingsuur. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat in verband met verschillende aanvragen het sluitingsuur van koffiehuizen en tapperijen op heden 31 Augustus door hem is vastgesteld op half'twee uur na middernacht. Middelburg, 31 Aug. 1911. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. Begrooting 1912. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken hekend dat de begrooting der plaatselijke Inkomsten en Uitgaven voor 1912, ingevolge art. 203 der Gemeentewet door hen aan den Raad aangeboden, voor een ieder op de Gemeente-secretarie ter le zing is nedergelegd en in afschrift verkrijg baar is gesteld tegen betaling van f 0.75. Middelburg, 28 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G J. SPRENGER, Secretaris. Bericht'. De opname van verschillende stukken» waaronder een ingezonden uit Souburg, moest tot een volgend nommer worden uitgesteld. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. InformatiSn. 1 Sept. Biggekerke, Bouw- en Weiland, Hosang. 5 Sept. Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 7 Sept. Middelburg, Timmermans gereedschap enz., Notarishuis. 12 Sept. Middelburg, Karpetten enz., De Groot en Hondius. Sept. Middelburg, Hoerenhuis met tuin, Hioolen. THERMOMETER EN VERWACHTING, 31 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 62 gr., 12 u. 75 gr., 4 u. nm. 73 gr. Hoogste barometerstand 770.4 te Maastricht en St. Mathieu. Laagste 732.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 1 Sept.matige tot krachtige Z. W. tot Z. wind, zwaar bewolkte of betrokken lucht, waar schijnlijk regenbuien, 's nachts warmer, overdag koeler temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 2 Sept. Aardenburg. Café „Jolivet", 1 uur bouwen landbouw schuur. Aanwijzing 29 Aug. n.m. 2 uur. Inl. J. A. van Baal, Oostburg. Zaterdag 9 September. Goes. Hotel „Zoutkeet" lO'/a u. bouwen woonhuis in den Jacob polder. Inl. J. J. en A le Clercq Kruiningen. Woensdag 27 Sept. Middelburg. Gebouw provinciaal be stuur, 11 u a. herstellen der reservedouren groote slui zen van het kanaal door Walcheren en her stellen, wijzigen en verwisselen van een drijf kist met bijkomende werken. Raming f33.200; b. uitvoeren van baggerwerk in de tram weghavens aan het Zijpe, gedurende 1912 tot en met 1916. Raming f5500 per jaar. Inl. o. a. hoofding.-dir. te Middelburg. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG, Dinsdag middag te twee uren houdt die raad eene zitting, waarin o.a. een wethouder, vacature-Tak, moet worden benoemd en een leeraar in het Fransch aan het gymnhsium. Aanbevolen worden de heoren W. Tem permans, 's Hage en J. P. Wijier, te Lochem. Voor een lid der commissie van toezicht M. O., worden aanbevolen de heeren H. van Gelderen en A. L. J. Goethals. Verder komen aan de orde de voorstellen van Burg. en Weth. inzake uitbreiding van school J en de levering van electriciteit van gemeentewege. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde heden voor boekhouden AI. O. de heer P. Vos, vroeger onderwijzer to Arno muiden, thans leeraar in de Wiskunde te 's-Gravenhage. WEDSTRIJDEN. De uitslagen der verschillende op het Molen water alhier gehouden wedstrijden zijn als volgt: Voor de voetballers: Doeltrappen: le pr. L. Reijhhoudt met 76 punten (de volgende had 63 punten). Vertrappen: le pr. P. Koster. Hardloopen met den bal: le pr. P. Koster in 12 seconden met 14 aanrakingen van den balz'n opvolger had 11 seconden doch slechts 9 aanrakingen. Voor turners: Hinderniswcdloop le pr. H. C. Rijbering, „MedLoburguro", in 19 sec.2e, 3e en 4e pr. J. Karreman, „Medioburgum", C. Hage, „Excelsior" en G. Verhoeve, „Volharding" te Souburg, allen in 20 sec. Hardloopenle pr. H C Rijbering, in 18 sec.2e pr. Van Roo, „Excelsior", in 18*/s sec.3e pr. A. Gunst, „Volharding", Goes, jn 191/5 sec. Voor padvinders: Hinderniswedloople prijs, drie zakcom- passen, Hioolen, Verbeek en Vermeulen2e prijs, drie stafkaarten van het eiland Walche ren, Berger, De Lange en Pieterse. Bruggenbouw le prijs, drie celluloid étui's voor stafkaartenStomps, Roest en Boasson 2e prijs, drie notitieboeken met dubbele deci meters: Smits. Smit en De Pauwe. Voor mili tairen: Hoog- en vèrspringenle pr. mil. korporaal Griep; 2e pr. mil.-soldaat Olree. Touwtrekken-, le pr. mil.-soldaat Van der Plasse; 2e pr. korporaal Ab ben broek. GEDESERTEERD. De 53-jarige E. Kaangemonsterd voor het regeeringsvaaxtuig „De Zwaluw" 1e Vlis- s i n g e n, is gedeserteerd. Bij onderzoek te Middelburg bleek dat hrj Dinsdag zijn kosthuis verlaten had. UIT AMSTERDAM. Gevallen. Ongeveer half één had in de Koningstraat een 8-jarig meisje, dat zich op een veranda van haar woning bevond, het ongeluk het evenwicht te verliezen en te vallen. Met zware inwendige kwetsuren werd ze in het Algemeen Vrouwen Gasthuis opgenomen. Een zware eisch. Voor de vacantie-kamer der rechtbank stond terecht een 35-jarig zadelmaker uit Hilversum, beklaagd 30 Juli in een hoschje nabij Huizen een juffrouw van haartaschje en portemonnaie te hebben beroofd, waarin een bankbiljet van f 10 en f 2, nadat hij haar aangegrepen en half geworgd had om haar het om hulp roepen te beletten. Het O. M. eischte acht jaar. Hulp aan Stamboel. Bij de commissie, die gevormd is tot hulpbetoon aan de slachtoffers van den brand in Stamboel, is tot nu toe f 6450 ingekomen. Verzoek om voorloopige v r y h e i d. De „Zeemansbond" heeft aan den mi nister van justitie een telegram gezonden. waarin eerbiedig door tusschenkom9t van den minister de voorloopige invrijheidstel ling verzocht wordt van G. J. Vos en Reindert Stork, (thans in het huis van be waring), op grond dat de hoofdgetuigen naar zee zijn vertrokken. De beide genoemde porsoneu zullen bin nenkort terechtstaan in verband met de huiszoeking die onlangs op de Geldersche Kade plaats had, en waarbij zij werden gearresteerd. De hoofdgetuigen kunnen, naar wij ver nemen, niet vóór 1 Oct. of Nov. worden terug verwacht. Een ongeluk. Op het feestterrein achter het Rijksmuseum vielen hedenmiddag twee personen uit een luehtschommel. Zij werden ernstig verwond naar het gasthuis vervoerd. De schommel werd gesloten. BRANDSTICHTING. Te Zwolle hebben zich drie laudloo- pers aangemeld, die verklaard hebben dat zij den boschbrand, welke een maand geleden bij Arnhem heeft gewoed, hebben aange stoken. Ze zijn naar Arnhem overgebracht en opgesloten. Ze geven elkaar de schuld^ BRAND. Woensdagavond is een woning toebehoo- rende aan de Mij. van Weldadigheid te Frederiksoord een prooi der vlam men geworden. De inboedel met oogst em eenig vee is mede verbrand. Alles was ver zekerd. STAKING IN ENGELAND. GRIMSBY, 31 Aug. Tengevolge van de Bta- king van de kolendragers is de geheele scheep vaart in de haven, niet in staat kolen te krijgen. De toestand is eenigszins ernstig. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Op een verzoek van het gemeentebestuur van SL Laurens om aldaar een brandkraan aan te leggen, stellen Burg. en Weth. voor aan het verzoek te voldoen op dezelfde voorwaar den als voor Brigdamme zijn gesteld. Overgelegd zyn, in verband met het voorstel van de commissie van toezicht op de scholen voor l.o. tot invoering van een zevende leec jaar op school J, het desbetreffend schrijven van het hoofd der school en het rapport dec subcommissie. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. V r jj d a g 1 Sept. en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 5, 7i/8 en 9 u. Zondag 3 Sept. Concert „Midd. Muziek korps" Tuin Noord-Bol werk, 7i/a u. Maandag 4 Sept. Soiree „Medioburgmn"i „Schuttershof", 7i/8 m. Maandag 11 Sept. Inlevering planten FLo- ralia „Schuttershof' 1.2-8 en 6—9 u. Woensdag 11 Oct. Voorstelling „VrijeToo- neel", Speenhoff en De la Mar „Schouwburg" 8 uur. Maandag 23 Oct. Voordracht prof. Bolk. „Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal „Da Vergenoeging" 8 u. Verzending en laatste buslichting der MAIL' aan het postkantoor te Middelburg. OOST-IND I (Alles plaatselijke tijd). Amsterdam (Nederl.) (a) 1 Sept. 7.21 's nam, BrindiBi (Eng. dienst) (d)1 Sept. 1.'s nam. Marseille (Fr. dienst) (c)4 Sept. 10.'s av. Napels (Duitsche dst.) 6 Sept. 1.'e nam. Rotterdam (LLoyd) (b)8 Sept. 7.21 ps nam. Genua (Nederl.)12 Sopt. 7.21 's nam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden ep verlangen van de afzenders, bla kende uit een aanwijzing op het adres of uil de waarde der aangehechte frankeerzegels. Postpakketten tot 7.6 o. n. b) Per Roti. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en ondor» hoorigheden, de Residentie Sumatra's Oost» kust, Palembang, Riouw, Ban ka, Billiton en Borneo. (c) Met de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel Indifl verzonden behalve voor Sumatra's Westkust en Beukoeleu, waarvoor deze wijze van vei. sending alleen op verzoek gevolgd wordt ,d) Met deze stoomschepen wordt, behalve de correspondentie voor Atjeh en onderhoo- righeo mi, Sumatra's Oostkust, Palembang, Riouw, Ban ka, Billiton en Borneo, alleen dia correspondentie verzonden, welke van e«a des betreft, ode aanwijzing is voorzien. Naverzeuding 7.81 0. n. WEST-INDIE. Suriname via Amster dam 31 Aug. 7.21 'a namid. Curasao met K. W I. maildienst (1 .31 Aug. 7.21's namid, Curasao over Ham burg (1) 1 Sept. 7.21 's avond» Suriname over Queens- townlSept. 10.16 's avonds Curasao over Queens- town .1 Sept. 10.16 's avonds Suriname via St. Na- saire8 Sept. 5.57 's morg. Suriname via Sout hampton 12 Sept. 8.28'smoxg. (1) Alleen op verlangen der afzenders.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2