Onderwijs. Letteren en Knnst. Kerknieuws. BEKENDMAKINGEN. LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. Verschillende Berichten. Te O u d-V ossemeer heeft de ■achtelijke militaire tocht van Maandag op Dinsdag ten slotte nog een paar ongelukken tengevolge gehad. Bij de salvo's en het snel varen werd natuurlijk gebruik gemaakt van r-oogenaamde losse patronen en tusschen de honderden weggeworpen ledige hulzen wer den ook nog een groot aantal niet ufge- schotene aangetroffen, die natuurlijk door het publiek werden opgezocht. Een schipper moest eens tusschen een schroef beproeven zoo'n patroon „af te slaan", met het gevolg dat de koperen huls uit elkander barstte en hem een zeer ernstige wonde aan de hand bezorgde. Een paar uren later nam een jon gen van 14 jaar precies dezelfde proef en met gelijk resultaat. De verwondingen wa ren van dien aard, dat geneeskundige hulp zeer noodig was. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten tot wederopzegging ont heffing te verleenen van het verbod van 1 van art. 34 van het reglement op de wegen en voetpaden voorzoover betreft de wegen in het voormalig 5e district van Zeeland, zoo- dat die wegen mogen worden bereden met twee aan elkander gekoppelde voertuigen, mits alsdan de onderstellen stevig aan el kander verbonden zijn. Te Neuzen ontmoette Dinsdagavond de inspecteur van politie in de Noordstraat een rijtuig, waarvan de inzittenden zijns inziens niet in staat waren dit naar be- hooren te sturen. De heeren werden uitgenoodigd naar het politie-bureau mee te gaan en een hunner is daar tot den volgenden morgen moeten verblijven. Een en ander bracht tot na middernacht veel volk op de been. De langdurige hitte heeft zoo schrijft men ons, ook haar nadeeligen invloed op de mosselen gehad. Vooral de mosselhan- ielaars van Philippine hebben er groot verlies door geleden. Honderden balen mosselen werden naar België en Frankrijk verzonden, welke, altijd volgens de afnemers, bedorven aan kwamen. Alzoo voor de afzenders alle on kosten van lossen, vervoer, balen, enz plus de mosselen, zonder een cent terug te ontvangen. Maar meer nog. De mosselen, welke van de Ooster Schelde werden gevangen om ze naar de Brakman te brengen, iets, wat steeds moet geschieden, bleken 's anderdaags grootendeels dood te zijn. Alzoo hebben de mosselbazen, in plaats van groote inkom sten, waarvoor de tijd is aangebroken, ver- liezen geleden. En dat bij de hooge prijzen, welke aan pacht voor de perceeien moet opgebracht worden. Het is te wenschen dat dit koele weder van thans een omme keer ten goede brengt. TeScherpbier,gemeente Oostburg, had Dinsdag bij den landbouwer H. een ernstig ongeluk plaats. Een der voor een geladen mestwagen gespannen paarden werd door een wesp gestoken, waardoor het span schichtig werd en met den wagen op zij week. Hierdoor geraakte een tweejarig jongetje van den arbeider De V. onder den wagen met het ongelukkig gevolgd dat een zijner beentjes stuk gereden werd. In de provincie Zeeland zijn benoemd tot gezworene van den van „Dunn<5"polder, Th. M. J. de Clerck te IJ z e n d ij k etot gezworene van den „Paulina"polder, J. P. van Hoeve te Biervliet; tot gezworene van den „Clara"polder, P. F. Geeraert te IJ z e n d ij k e. Voor de hoofdacte slaagde mej. J. H. B. Spruit te Vlissingen. Voor het tydvak van 1 September 1911 tot en met 31 Augustus 1912, is be noemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te -Groningen, K. W. Rutgers, aldaar. Aan H. W. Rutgers, is op verzoek, eer vol ontslag verleend als leeraar aan de R. B. B. S. te Zwolle. Ook de tweede voorstelling van „Adam in ballingschap", door Royaards' gezelschap Zondag gegeven in het natuurtheater te Bergen, is uitstekend geslaagd. Behalve enkele plaatsen op den eersten rang, was de geheele ruimte bezet. Aan het slot zijn de hoofdpersonen met bloemen gehuldigd en is de wensch uitge sproken, dat de spelen het volgend jaar herhaald zouden worden. De verdwenen Gioconda. Er is geen zweempje nieuws over het verdwenen schilderij of over den dader. Maar er is een stroom van nieuws over de slechte bewaking en de wanordelijke toestanden in het Louvre. Een ambtenaar, die de zaak van dichtbij gevolgd heeft, zegt dat de volledigste anarchie heerscht onder het personeel. Trots alle reglementen doet elk wat hij wil, regelt zijn dienst naar hem belieft, wil van niemand bevelen ontvangen en werkt zoo weinig mogelijk. Men komt of men komt niet, naar men wil, en hij die afwezig is, zonder verlof natuurlijk, vindt altijd een welwillend kame raad, die voor hem teekent op de aanwe zigheidslijst. Sedert twee dagen reeds poogt de onder zoeksrechter te weten te komen welke bewa kers op den dag van den diefstal in het Louvre moesten zijn en welke er in werke lijkheid geweest zijn. En hij slaagt er maar niet in zulks te weten te komen. Het per soneel toont zich zeer verstoord over het onderzoek en weigert inlichtingen. Een eigenaardig ongeval overkwam aan den heer Bertillon, die dezer dagen aan de trap Visconti nazag of de gevonden deurknop paste aan dien die er was blijven opzitten. Eensklaps voelde hij in den hals een straal warm water. Verrast keek hij naar boven en hij bemerkte een bewaker, die te lui was geweest om naar de water plaats op de tweede verdieping te loopen en nu die trap er voor gebruikte. Ook worden er telkens nieuwe voorbeelden aangehaald over het gemak waarmee dief stallen in het museum gepleegd worden. Een medewerker van „Paris Journal" schrijft, dat een onbekende hem onlangs een buste ter hand stelde, die hij beweerde uit de Louvre te hebben gestolen, terwijl hij tevens mededeelde, dat hij sedert 1907 vier kunstwerken uit het museum had ontvreemd. De journalist liet het gestolen beeld naar de Louvre terugbrengen en de conservator der Egyptische oudheden herkende het werkelijk als het eigendom van het museum. In de jongste zitting der Synode zijn benoemd in de commissie voor het onder zoek of eene andere samenstelling en rege ling der Synode gewenscht en mogelijk is; de heeren D. Eilerts de Haan, te Heiloo; Otto Schrieke, te Enschede; dr. P. J, Kromsigt, te Amsterdam; dr. A. van der Flier, te Middelburg, en H. H. Barger, te Utrecht. Bij bedanken van óón van dezen werd de heer W. Ellens, te Usquert, als plaatvervanger aangewezen. Op het internationaal anti-alcoholisch congres, van 1116 September te Scheve- ningen te houden, zal de Synode vertegen woordigd worden door den secretaris. ONVEILIGHEID VAARWATER. Do burgemeester van Middelburg maakt aan zeevarenden bekend: dat schietoefeningen Kullen worden gehou den op 2 en, zoo noodig, ook op 9 September 1911 van het fort IJmuiden op 6 September 1911 van het fort Pam pus, en <*pi 5 en, zoo noodig, ook op 6 September 1911 van het fort Hoek van Holland. De voor de veiligheid te nemen voorzorgs maatregelen liggen voor belanghebbenden ter Secretarie dezer gemeente ter inzage. Middelburg, '29 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zyn aangegeven de volgende voorwerpen welke terug te bekomen zijn, a. op het politiebureau: een paar bruine handschoenen b. bjj particulieren een bos touw, W. de Goede, Heerengracht M 36c; nieuwe gummihak, J. Heeren, Graven straat zwarte fietspomp, Leijsen, Spanjaardstraat F 71; sportwagentje, J. F. Heeren, Lange Gort straat I 320 nikkelen fietspomp, H. Blok, Oude Kerk straat B 89 collier, agent van politie Allewijn handschroefdraaier, P. J. Wolf, Oude Veersche weg S 15 gouden dameshorloge, L. Sulkers, Stijf- selweg S 92b kussen, J. Radder, Klein Vlaanderen M 182; portemonnaie, S. de Jong, Eigenhaard- straat P 212 damestasch met inhoud, H. Weeber, Ho tel Abdij schilderskwast, M. de Jonge, Molenberg K 92 toer roode koralen, Murk, Langedelft ceintuur, A. Hubregtse, Oud Arnemuidsch pad T 100; bruine portemonnaie met eenig geld, M. Verhage, Turfkaai H 184; bruine damesceintuur, J. Fleijberge, Ver- werij straat N 137 jongenscape, agent van politie Verhage, Turfkade H 184 ceintuur, J. W. Qruk, Noordsingel S 193; boerenmuts, J. Dikkenberg, Langeviele K 215; zilveren broche, A. Smaardijk, St. Jans gang I 72. THERMOMETER EN VERWACHTING, 30 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 66 gr., 12 u. 70 gr., 4 u. nm. 72 gr. Hoogste barometerstand 768.9 te St. Mathieu. Laagste 749.8 te Hernosand. Verwachting tot den avond van 31 Aug.zwakke tot matige W. tot Z W. wind, half tot licht bewolkte lucht, weinig of geen regen en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. O O S T -1 N D I (Alles plaatselijke tijd). Amsterdam (Nederl.) (a) 1 Sept. 7.21 's nam. Brindisi (Eng. dienst) (d)1 Sept. 1.*s nam. Marseille (Fr. dienst) (c)4 Sept. 10.— 's ar Napels (Duitsche dst.) 6 Sept. 1.—'s nam. Rotterdam (LLoyd) (b)8 Sept. 7.21 's nam. Genua (Nederl.)12 Sept. 7.21's nam. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot ridder in de orde van „Oranje-Nassau" M. Bolle Lzn., lid van do Provinciale Staten van Zeeland to Haam stede, en W. de Jager, oud-hoofd eenor open bare school te Middelburg. Verder is toegekend de coremedaille van de orde van „Oranje-Nassau" in zilver aan D. Hage, koster der Hervormde kerk to St. Maartensdijk, en C. de Vries, chef-koetsier by de familie Van der Lek de Clercq te Zierik- zee, en in brons aan I. Bal, controleur dor visscherijpolitie te Tholen. Op verzoek is eervol ontslagen J. Ver- poorte te Z a a m s 1 a g als dijkgraaf van den „Van Lynden"polder. Ingetrokken is het verbod van veevorvoer naar Driewegen en Ellewoutsdijk omvattende den polder „Coudorpe". GESLAAGD. Te "s Gravenhage is geslaagd voor boek houden, middelbaar schoolakte, mejuffrouw C. Hasaelbach te Middelburg. MILITAIRE WEDSTRIJDEN. Heden middag hadden die wedstrijden op het sportterrein der militairen op het Molenwater alhier plaats. Een dichte kring toeschouwers had zich rond het terrein geschaard en volgde met belangstelling de evoluties van onze lands verdedigers. In het bijzonder de wedloop met hinder nissen bracht groote vvoolijkheid teweeg. De mededingers, bij tweet'n tegelijk losge laten, sprongen over een bok en een brag en spartelden een oogenblik later ieder in een hangenden ton, die meer en meer rond zwaaide naarmate de hardloopers sterkere pogingen aanwenden om weer op den vasten grond te komen. Ten slotte kropen ze dan heel broederlijk onder een groot zeil door en de gelukkige, die het eerst hoofd en beeuen naar buiten gewerkt had en zich aan de daar geposteerde vaandrigs vertoonde, bleet overwinnaar en had kans op een prijsje. Ook klim-, spring- en andere oefeningen leidden tot hetzelfde doel. De officieren van het garnizoen volgden op het terrein met belangstelling deze wed strijden, terwijl de bataljonsmuziek uit Vlissingen zoo nu en dan met een opge wekte marsch de feeststemming verhoogde. Geldprijzen werden behaald door korporaals en manschappen voor: verspringen le prijs 6.80 M. milicien Heijboer, 2e prys mil. Theu- nissen 5.70 M., 3e prijs mil. Kooman 5.60 M. hoogspringen pols le prijs hosp. soldaat Bom 2.45 M., 2e mil Olree 2,35 M. en 3e mil Daniëlse 2.15 M.hindernisbaan le prijs mil. Gomrajers 1 min. 13 sec., 2e mil. Fluyt 1 min. 15 sec. en 3e mil. Olree 1 min. 16 sec. hoogspringen vrij le prijs korporaal Linden- berg 1.40 M., 2e mil. Bil 1.20 M. Verder verwierven voor verspringen pols <le le prys hosp. soldaat Bom 7.20 M., 2e mil. Heijboer 7 10 M., en 3e mil. Van Overbeeke 7 M.hardloopen met hindernissen (150 M.) le prijs mil. Olree 29 sec., 2o mil. Vergouwe 316 sec. en 3e mil. Mesie 34 sec. In de wedstrijden voor onderofficieren be haalden voor verspringen den len prijs sorg. Rijbering 6 M. en 2en cadet korp. Geleïjuse 5.60 M. voor hoogspringen le pnjs cadel- serg. Schroder 1.50 M. en 2e serg. Rijbering 1.45 M en voor 100 M. snelloop le prys serg. Rijbering 12 sec. en 2e cadet-serg. Schröder 13 sec. AANLEG VAN GASBUIZEN. Uit Koudekcrke schrijft men ons: Het vorige jaar werd aan de gasfabriek te Vlissingen concessie verleend voor het aanleg gen van gas in de gemeente. De leiding werd gelegd en spoedig was het dorp en ook het Zand aangesloten en verlicht. Over het leggen yan de buizen op den Nieu wen Vlissingschen weg en den Singel was verschil jmet het gemeentebestuur van Mid- delurg. De op genoemden weg geplaatste voorloo- pige lantaarnpalen werden door de gemeente werklieden van Middelburg medegenomen en in de Stadsschuur opgeborgen, waar de ge meente Koudekerke ze tegen vergoeding kon .terughalen. De raad besloot de gemeente Middelburg in het rustig bezit der voorloopig geplaatste palen te laten. En nu is de gemeente Middelburg begon nen met het leggen van buizen op den Singel zoodat de bewoners van Koudekerke vau daag |»f morgen gas kunnen branden van do Middel- burgsche Gasfabriek, wat lang niet aan allo bewoners dezer gemeente is toegestaan. Ook schijnt een aansluiting aan de waterleiding voor deze perceeien te zijn vergund. Door do bewoners van den. Nieuwen Vlis singschen weg Zal nu ook aansluiting op de waterleiding aan dep1 gemeenteraad te Mid delburg worden veracht. Hierop volge onzer?.yds deze opmerking: Naar wij van zeer betrouwbare zyde ver namen, zijn de lantaarnpalen op den Nieuwen Vlissingschen weg eenigen tyd geleden inder daad door de gemeente Middelburg opgeruimd, doch dit had met een verschil tusschen de beide gemeente-bes turen niets te maken. De palen werden opgeruimd omdat zij daar ge plaatst waren zonder dat de daarvoor noodige vergunning was aangevraagd of verkregen. EEN ONGELUK. De heer A. van Leeuwen van Wolpliaarts- dyk reed bij Wageningen met zijn motor fiets tegen een tolboom. Hy brak het borstbeen ribben en kneusde zich inwendig. OPRUIMING WRAK. Het korps torpedistesn, gedetacheerd te Hoek van Holland, zal oen aanvang ma ken met de opruiming van het wrak van het stoomschip Caledonia". Voor eenige jaren heeft aan boord van dit schip een ontploffing plaats gehad, die vele Blachtoffers hoeft ge- ëischt. TRAMBOTSING. Te Ocgstgeest had Dinsdagavond een botsing plaats tusschen de tram en een ver huiswagen van de Maatschappij Amsterdams Goederenvervoer. Het paard werd gedood, de wagen bekwam belangryke schade. UIT AMSTERDAM. Een uitstapje. De leden van de vereeniging van leeraren by het M. O., die Maandag en Dinsdag in jaarvergadering bijeen kwamen, maakten hedon een boottocht naar Marken on Volendam. Vermist. Vrydagavond heeft de heer Garritsen, con cierge bij de firma Van den Berg en Co., aan de Prins Hendrikkade, zijn woning ver laten en is niet teruggekeerd. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen Staking geëindigd. Bij de firma Van der Hoek was een staking uitgebroken onder de typografen Het geschil is tusschen de partijen bijgelegd en de arbeid hervat Na de staking. De Zeeliedenbond heeft op hare gevraagde inlichtingen van de directie der maatschappy „Nederland" ten antwoord gekregen, dat voortaan op de vrachtbooten Hollandsche sto kers zullen worden geplaatst, doch op de mailbooten Chinee zen die functie zullen ver vullen De diamanten-def sta 1. De dief van de portefeuille met diamanten en bankbiljetten uit de slijperij Vigeveno Sn de Sint Anthoniebreestraat, een negentien jarige jongen, is aangehouden. Er was nog een waarde van f1000 aanwezig; f30 was verteerd. Een scheepsramp. Voor den raad van scheepvaart werd he denmiddag behandeld de zaak betreffende het sfeop^chip „Hansweert II" van de N. V. „Hans weert II" directeur de heer G. Noëll. Het schip was van Rotterdam vertrokken met ibostemming voor Hodeijda. Den 14den April spropg het op, 8 9 fnyl van Edistone Lek en zonk dientengevolge. Het volk landde te Plymouth. Allereerst werd gehoord de kapitein J. van der Lip van Oostzaan. Deze verklaarde geen examen te hebben afgelegd, doch reeds twee jaren $üs fzoodanig te hebben gevaren. Hij bezit het diploma zeil- en stoomvaart. Er waren kaarten en in goeden slaat verkeeronde cotnpassen aan boord. Er werd behooxlylc journaal gehouden. Het schip verliet 8 April den Waterweg met een loods aan boord het was goed weer. In den avond kwam er bieer zee en maakte het schip veel water. Het weer werd slechter en slechter doch de voorzitter achtte dit in stryd met de. weer berichten. Rot schip voer langs Vlissingen, Sandetty en Dungencs naar Plymouth zonder avery. Op den 14den 's middags voer het schip met volle kracht het weer was stil. In de nabijheid voeren eenige visschersvaartuigen en men had de kust nog in gezicht. De kapitein zag hier en daar hout drijven. Tegen de hut aanstaande voelde hy, dat het schip aan stuurboordzij tegen een hard voorwerp stootte en lek sloeg. Hij trachtte alles te doen pm het lek te vullen. Hij had geen tijd om scheepsraad te houden, het water nam steeds toe. De boot die aan boord was werd gestreken, de scheepspapieren gered, doch niet het jour naal. Hy verklaarde verder dat op het voor schip gepompt |werd en dat hy meer jonder dan boven water stond. De voorzitter gaf te ken nen, dat hij de verhalen van den getuige onwaarschijnlijk achtte. De zitting duurt voort. ATJI&H. Blijkens telegram is in Meureudoe (Gou vernement Atjeh en Onderhoorigheden) een patrouille verdwaald. Na 28 dagen zonder vivres te zijn geweest werd zij door ter opsporing uitgezonden patrouilles gevonden aan de Kroeeng Mengenrintjing (Anoe). Aan uitputting zijn overleden 9 inland- 6che militairen beneden den rang van officier en 10 dwangarbeiders en koelies. Wapens zijn niet verloren gegaan. ONGERUSTHEID OF MANOEUVRES? BRUSSEL, 30 Aug. De bladen publicoeren aiarmeerende bijzonderheden pver militaire maatregelen in België genomen. Een speciale trein heeft naar Namen 65 kanonnon getrans porteerd en aanzienlijke hoeveelheden mond voorraad en amunitie, bestemd voor de bur gerwacht van Charleroi, Namen en Bergen, die in geval van oorlog te Namen zou worden saamgetrokken. De „Express" in Luik deelt mede dat het 12de reg. infanterie, hetwelk heden (naar Arlon zou vertrekken tot het fhouden van oefeningen aldaar, op het laatste oogenblik een tegenbevel hoeft gekregen en in (het garnizoen blijft. Deze maatregel zon een gevolg Zijn van een aanwyzing van do zyde van het Fransche ministerie van oorlog. SCHIP VERONGELUKT. LONDEN, 30 Aug. Ilet Duitsche barkschip „Thekla" van Cardins naar Valparaiso, is vol gens rapport van bet schip „lsebak" bij Talsecore totaal wrhk geworden. Van de op varenden zijn zeven man verdronken De „lsebak" redde negen man en vyftien zijn aan de kust geland. HET DURE LEVEN. R1JSSEL, 30 Aug. In Noord-Frankrijk en pn de omstreken van Calais hadden tengevolge van de duurte der levensmiddelen onlusten plaats, waarby verscheidene personen werden gewond. EEN KONING IN DE LUCHT. ROME, 30 Aug. Uit Cazaba-Menfeto wordt aan fte „Giornalo d'Italia" gemold dat d6 koning met het bestuurbaar luchtschip B lï pen. luchtreis van een half uur rnedemaakto. ITALIË EN MAROKKO. ROME, 30 Aug. De „Giomaje d'Italia'* zegt dat langdurige conferenties plaats had don tusschen den minisler-prcsident en den minister van buitenlandsche zaken over de go- volgen die de Fransch-Duitsche onderhande lingen mogelijker wijze voor Italië kunnen hebben. Rot blad meent dat Italië op het gunstig oogenblik Zal deelnemen aan de onder handelingen die ten doel hebben de acte van Algesiras buiten werking te stellen. BRUG INGESTORT. BERN, 30 Aug. De in aanbouw zynde spoorwegbrug tusschen St. Montz en Schuis is ingestort. (Vijftien Italiaansche arboidew werden gedood en vijftien andere ernstig ge wond. GROOTE BRAND. CONSTANTINO PEL, 30 Aug. De Uluboriaj in Anatolië verwoestte een brand een groot aantal (huizen, waaronder de landbouwbank en het gebouw van de Staatsschuld. Yn*. officieele (zijde wordt gemeld dat bij den brand te Aidin in het geheel 457 huizee in £sch werden gelegd. CHOLERA. CONSTANTINOPEL, 30 Aug. Reden werden dertig (nieuwe gevallen van cholera gecon stateerd. Twintig taet doodelyken afloop GRENSSCHERMUTSELING. CONSTANTINOPEL, 30 Aug. Aan de Oos- tenryksch-Turkscho grens echo ten Ooeteorjjk- sehe gendarmen pp oen afdeeling Turtache Soldaten. Een korporaal en een soldaat werden gewond. Twee soldaten werden vermist. Van 29 30 Augustus. Middelburg. Getrouwd: J. J. A. Boek- holts, jm. 26 j. met M. C. Grootgeest, jd. 21 j. OndertrouwdJ. Koets, jm. 30 j. met A. E. Dekker, jd. 32 j. OverledenA. de Rijke, z. 16 d. A. B. van Dolder, vrouw van A. P. van de Kamer, 61 j. M. A. van de Vijver, z. 3 w. W. C. Pluijmers, d. 2 m. L. A. J. Robert, man van J. E. Seitzinger, 55 j. M. Hubregtser man van C. Brasser, 32 j. W. de Valk, z- 8 m. HOOGWATER, te Vlissingen. Donderdag 31 Aug. nm. 6.03 Vrijdag. 1 Sept. 7.08 te Domburg Donderdag. .31 Aug. nm. 6.12 Vrijdag. 1 Sept. 7.17 God. Staten van Zuid Holland hebben thans jallo personen, van wie zo inlichtingen verlangden over het gebeurde in het stem bureau in de Stortenbekerstraat in hot district Don Haag L gehoord. Piet Ooms i6, vergezeld van zyn oefeu- meester, den heer A. J. Fellemans, naar Calais vertrokken. Ooms jzal zoo spoedig mogelijk een kans wagon, om de Engelsche kust zwemmen de to bereiken. De „N. Crt." geeft een beschryving van de villa, die hot vorstelijk gezin te Kerk Avezaath tijdens de groote manoeuvres, ran 19 tot 27 Sept., zal betrekken. Zij ligt ryf kilometers van Tiel, gelijkt op alle dergeljjke buitenverblijven en bevat benedenvloersvjjjf groote en twee kleine vertrekkenboven zyu zes kamers voor bet kleine gevolg. Vroeger werd bet huis bewoond door mevr- de iwed. SilLevis. H. M. wil daar ongedwongen en vry zich bewegen en Hvenscht van feestvertoon ver schoond te blyven. Omtrent het al of niet meegaan van Prinae© 1 Juliana derwaarts is nog niets vastgesteld. De directeur-generaal der posterrjen en telegraphic (maakt bekend, dat de termyn, gedurende Welken niet-aangetoekende brief postzendingen onder omslag met doorschijnend adresvlak, waarvan het adres niet parallel is gestold ïnet de zijde van den omslag welke de grootste afmeting heeft, nog ter verzending Zullen worden aangenomen, uitsluitend voor het binnenlandsch verkeer is verlengd tot 1 October 1912, zulks ten einde belanghebben den in de gelegenheid te stellen om bij hen nog yoorradige briefomslagen als bovenbe doeld Zooveel mogelijk op te gebruiken. De eerste berichten over het ongeluk aan den heer Sclitirmann te Rotterdam overkomen, zijn wat overdreven. Het „Hbld" verneemt nader, dat het ongeluk plaats had, nadat bij de boot uit Bergen had verlaten. Het rijtuig, waarin bij gezeten was met enkele familieleden, met wie hij zijn vacantie in Noorwegen bad doorgebracht, was ge sloten. Op de Leuvebrug voelde hij eens klaps eon klap tegen het hoofd, terwijl het bloed langs zijn gezicht vloeide. De kogel doorboorde zijn hoed, nam een deel dez schedelbuid weg en is blijven zitten. De jonge schrijver wordt thuis verpleegd en is zeer welgemoed onder het gevaL Omtrent de oorzaak verkeert men in het duister. Een zeeman, die te Rotterdam verblijf hield in *n café op den Schiedamschen dyk, werd door de politie aan de Schiehaven op straat gevonden. De man deelde mede, door drio personen, waarmede hy uit rijden geweest is, uit het rijtuig te zijn geworpen, nadat zij hem Zijn geld, f 44, hadden afgenomen. Verder heeft de politie een boekdrukkorsjongon en (een fabrieksarbeidster aangehouden. De jongen wordt verdacht ten nadeele van Zyn patroon TO|Or pen bedrag van f 44 aap spaarzegetó

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2