Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. infanterie dan die van adjudaiit-cnderofficieij (das afschaffing van den vaandeldragers- r*ng); 2. afschaffing van de „radicalen" voor hoo- geren rang en geheele herziening van het voorschrift „Eiscli geschiktheid" 3. afschaffing van den rang van sergeant (wachtmeester) le klasse; 4 aan alle onder-officieren jaarwedden toe te kennen in plaats van dagelijkscho soldijen, kleedingsgeld enz., en wel als volgtsergeant hij aanstelling f 150 met twee vierjaarlijk- sche verlioogingen van f 100. Sergeant-majoor i 900 met twee vierjaarlijksche verhoogin gen van f 100. Adjudant-onderofficier f 1100 met twee vierjaarlijkse he verhoogingen van I 100; 5. aan alle gehuwden een vergoeding van woninghuur toe te kennen van f 200 's jaars. Naar „Het Volk" verneemt, is de com missie van voorbereiding voor de ziektever zekering weder bijeengeroepen tegen 7 Sep tember a.s. Ondertusschen heeft minister Talmade com missie thuLsgczonden een stuk bevattende teven ïneer of minder belangrijke wijzigin gen in zijn Raden wetsontwerp en 44, zegge vier-en-veertig, amendementen op zijn Ziekte- verzeker ingscn.two rp. Voor een deel houden deze wijzigingen verband met de bespreking die over de vraagpunten gehouden is, maar voor een groot deel staan ze er geheel buiten «r zijn hot dus wijzigingen ingediend door de regeering zelve, nog vóór dat het ontwerp lm discussie fis. Bij den minister van waterstaat is, naar men uit Kcrkerade meldt een eisch ingediend om langs minnelijken weg een schade te ver goeden aan iemand te Eygelshoven (L.) aan wien door een Duitsche ongeval lenverzekering een enveloppe gezonden was, inhoudende een zoogenaamde „Schein" of be wijs om 512.65 R. M. in Ilcrzogenrath te ontvangen, welke envelopep met inhoud door een brievenbesteller ad-interim, oud zestien jaren, verkeerd bezorgd was. De kostganger van den „ontvanger" heeft toet valsche handteekeningen en zelfs valsch gemeentestempol kans gezien het geld in han den te krijgen en is daarop verdwenen. De georganiseerde machinisten en dek- knechten te Rotterdam hebben den heer Paul Nygh verzocht bemiddelend te willen optre den. Deze heeft zich hierop gewend tot do patroons in het sleepvaartbedrijf om te ver nemen. of zijn interventie resultaat zou heb ben. De werkgevers wenschten alleen met hun personeel te onderhandelen en de heer Nygh beeft dus van Zijn plannen moeten afzien. De stakers hebben een huishoudelijke ver gadering gehouden. In deze vergadering is besloten, dat de stakers zich heden in den loop van den voormiddag groepsgewijze tot bun patroons zullen wenden m de hoop, I dat de patroons tot onderhandelen met hun eigen personeel geneigd zullen zijn, ten einde tot een vergelijk te komen. Het einde van de staking wordt heden ver- j vracht. (Zie verder onder „Telegrammen"). Naar aanleiding van den thans bekend tqnden uitslag ider verkiezingen in Amsterdam IV geeft „Het Volk" te kennen, dat bij de j aanstaande nieuwe verkiezing de verschillende j partjjen dezen zetel aan de sociaal-democraten moeten overlaten. Het „HM." zou do vervanging van den heer Polak door eon lid van de S. D. A. P. in j hooge mate betreuren. Doch meer dan dit alles weegt bij het blad do overtuiging dat niet i scherp en krachtig genoeg ook door daden afkeuring getoond kan worden voor vergis- j singen, die den uitslag van de verkiezingen wijzigen. Een loteling uit de gemeente Oudewalerl heeft ook geloot voor de gemeente 'Steenwijker- wold. Hij trok voor beido gemeenten een dienstplichtig nommer mot het gevolg dat hij ijl iedere gemeente als milicien werd inge- lijfd. Alle moeilijkheden werden echter ineens j opgelost, doordat de loteling een vrijwillige i verbintenis bij de koloniale reserve heeft aan-1 gegaan. Te Alkmaar is bij de justitie een klacht j ingediend wegens het bestrijken met teer van de verkiezings-aaiiplakbiljelten der vnj-1 zinnigen. De kerkelijke tegenstanders verrich-1 ten stelselmatig deze verminking dor reclame Door mevrouw BuismanDe Forges, le St. Gratiën bij Parijs overleden, is een be drag van 100.000 francs nagelalen voor een stichting te Zwolle. Doel van die stichting moet zijn de aanbouw van woningen, ten einde deze aan behoeftige heden te huur aan te bieden tegen de helft van den gewonen huurprijs. De heer Buisman, reeds vroeger overleden, was een oud Zwollenaar. Werklieden te Groningen, bezig met het leggen der jbuizen voor de gemeente-water leiding, hebben Donderdagmorgen een bui tenkansje gehad. In de Bergstraat bij de Grachtstraat, werd, vrrj diep in den grond, een bronzen kanon, niet heelemaal gaaf, ge vonden. Het kanon was spoedig voor een bedrag van f 30 in handen overgegaan van een koopman. Als «en bijzonderheid wordt vermeld, dat bij een heer te Rotterdam, ondanks den dro gen zomer een 2i/a meter hooge seringenboom voor de tweede maal in vollen bloei staat. kunnen komen, kisten met 100 boeken (ro mans, vakboeken, werken voor de jeugd en diversen), alsmede eenvoudige boekenkastjes verzonden, nadat zich eerst een ingezetene bereid heeft verklaard belangloos als boekbe- heerder pp te treden leder kan van do bibliotheek gebruik maken. In het voorjaar worden de kisten weder naar de Centraio Bibliotheek te Amsterdam teruggezonden, ter wijl, indien het gewenscht wordt, in hot najaar weder een nieuwe zending arriveert De 65 afdeolingen, die den afgoloopen winter van deze instelling profiteerden, zijn bijna zonder uitzondering ten hoogste voldaan. Thans kunnen in October 80 kisten worden verzonden. Zij, die voor de plaats hunner inwoning een inzending wcnschelijk achten, worden uitgenoodigd zich vóór 10 September te wenden tot de nutscommissie voor de rei zende bibliotheken, N. Z. Voorburgwal 212 te Amsterdam. Bij voorkeur ontvangt do commissie do aanvrage van een lid van het gemeentebestuur, een predikant, onderwijzer, bestuur cencr Vereeniging e. d. Indien liet aantal aanvragen het aantal beschikbare kas ten overtreft, zal door loting worden beslist aan welke zal worden voldaan. Reizende Bibliotheken. Een van de jongste loten van den al- ouden is tam, de .Maatschappij tot Nut van 't Algemeen", vormen haar reizende biblio theken. En wederom zullen dezen winter'. Ibans reeds voor de vierde maal, de inge zetenen van vele kleinere plaatsen in ons land in de gelegenheid worden gesteld, te genieten van (zorgvuldig gekozen, goede en degelijke lectuur, en op vruchtbare wijze de lange winteravonden te korten. Met haar „Reizende Bibliotheken" immers beoogt de maatschappij, goede boeken van allerlei soort esu inhoud te brengen onder de bevolking van kleine gemeenten, die, helaas, voor het orer- groote deel van goede en goedkoop© lectuur is verstoken. In het najaar wonden naar plaat sen, die daarvoor in aanmerking willen en - Tegen de vrouw, die, als verdacht van het misdrijf bedoeld in art. 251bis W. v. S. werd laangehouden, is door de Dordtsche recht bank rechtsingang verleend. Deze z.g. dames- deskundige noemt zich „mevrouw den B." en had bij haar verhoor heel wat te vertollen, teen men haar daar niet met mevrouw aan sprak. Dat haar bedrijf haar geen windeieren legt, moge blijken uit het feit, dat bij fouil leering in het huis van bewaring op haar ongeveer f 1000 in bankpapier werd (gevonden. Zij oefende hare practijken dan ook in het groot uit, had hare cliënten ook buiten de de stad, reisde eerste klasse en was inter communaal aan het telefoonnet aangesloten. Sedert eeuige maanden namen de plaatselijke bladen Jiaar advertentiën niet meer opzij wist zich echter te behelpen en zond door de geheele stad haar adreskaarten. Reeds sedert lang lag de justitie op den loer, (maar tot nog toe had zij zich altijd buiten haar bereik weten te houden. Naar be weerd wordt heeft de. justitie thans termen gevonden voor hare vervolging wegens het toedienen van afdrijvende middelen aan een 16jarig meisje. In betrekkelijk korten tijd is zij de derde deskundige, die door de bordtsche rechtbank vervolgd wordteen kreeg een jaar gevan genisstraf (jvelke 'zij reeds heeft uilgezeten, terwijl een tweede eveneens tot gevangenis straf werd veroordeeld, maar door te vluchten de tenuitvoerlegging van het vonnis wist te verhinderen. Aan de thans gearresteerde heeft de rechtbank de vlucht onmogelijk gemaakt door hare voorloopige hechtenis met dertig dagen te verlengen. - Een Chinees, een stoker van een in de Katendrechtsche haven, te Rotterdam lig gend stoomschip, heeft zich aan diefstal van 500 mark schuldig gemaakt. Dit geld moest hij aan andere Cliineezen, die doel uitmaken, i van de bemanning van het schip, waarop hij diende, uitbetalen. De man is voortvluch tig- Een winkelier op de Gedempte Binnen- rotte te Rotterdam is het slachtoiffer ge-1 worden van een hem onbekend man Deze kwam in Zijn winkel en vroeg gouden ket tingen ter bezichtiging. Na zijn vertrek was een gouden horlogo verdwenen. Een bekend geneesheer te Rotterdam, die zich bezighoudt met een studie: „radium als geneesmiddel", kwam bij zijn thuiskomst van een vacantiereis tot de ontdekking, dat 25 milligram radium ter waarde van f 6000 was verdwenen. Men vermoedt, dat de dief een wetenschap pelijk man is. - In de Zandstraat te Rotterdam is aangehouden de zaalchef A. L. van de So ciëteit de Phoenix te Delft, verdacht van diefstal van ongeveer f 2000 ten nadeele dier sociëteit. In de Zandstraat maakte hij grove verteringen, terwijl hij bovendien veel nieuws aanschafte. Bij Zijn aanhouding had hij nog f 130 in fenjn bezit. -Het meisje uit Den Haag dat door den te Neuzen aangehouden jongen man subli maat was toegediend, is thans in het zieken huis te 's-Gravenhage overleden. Haar lijk is ter gerechtelijke schouwing in beslag genomen. Nabij de brug over het Merwedekanaal te Amsterdam is de krukas van een locomo tief der Gooische stoomtram gebroken. On middellijk (werd jnaar Amsterdam (om leen lande- re machine getelefoneerd, doch de passagiers kwamen bijna 2 uur te laat te Naarden aan. Te Dmteloord is dezer dagen in een ofribewoond huis een eigenaardige inbraak! gepleegd. De dief stelde zich nl. tevreden met den inhoud van den regenbak. Het feit typeert zeker wel het groote watergebrek in Noord-West-Brabant. Woensdag werd door ecnige werklieden die te Nijmegen bezig waren met het doen van ontgravingen voor de te leggen rioleering in de zg. Aalbersstraat, een geraamte gevon den op ongeveer een halven meter diepte. Deze overblijfselen, waarschijnlijk afkomstig van een man, zijn weder op behoorlijke diepte aan den grond toevertrouwd. gebracht en daar ter verpleging opgenomen Te 's-Gravenhago is het lijk van. een 54- jarigo bewoonster van het Voorburgstraatje uit de Schenkwotering opgehaald. Op liet lijk werd een gedeeltelijk geledigde flesch jenever gevonden. - Een persoon die langs de Oude Vest te Leiden liep, kreeg onverwacht een schot in het been, terwijl hij aan de overzijde aan den Ouden Singel een knal hoorde. In het Academisch Ziekenhuis bleek, dat een kogel uit een flobertgewcor in hot been zat. Vermoedelijk is aan de Overzijde aan den Ouden Singel uit een bovenverdieping een schot gelost. Te Rjjnshurg is een 30-jange man, die aan toevallen leed, in de Katwijk- sche Vaart verdronken. De heer J. F. Nceb, notaris te Harderwijk, is Donderdagmorgen, op weg naar Nmispeet, met zijn dogcar tegen een mijlpaal aangereden, waardoor hij en zijn koetsier uit hot voertuig werden geslingerd. Dc heer N. had hot ongeluk daarbij het rceli- terkuitbeen en een sleutelbeen te breken. De oorzaak van hot geval was, dat liet hoofd stel het paard van den kop af was gescho ven. Per auto werd de heer N. weer naar zijn woning vervoerd. BRANDEN. Waarschijnlijk door het overvliegen van von ken uit den schoorsteen van een arbeiders huisje is te Vlijmen brand ontstaan in een landbouwerswoning. Weldra sloegen de vlam men over op een aangrenzende boerderij en vervolgens iop een schuur. De drie gebouwen brandden tot den grond af. De brandweer kon, door gebrek aan water, zoo goed als niets doen. Het hooi, alsmede de geheele oogst ging in vlammen op ook eenige varkens en veel kippen kwamen om. Alle drie de panden waren met riet gedekt en slechts laag tegen brandschade verzekerd. Te Kerkenveld in de gemeente Zuidwolde, is door onbe kende oorzaak een boerderij afgebrand. Ver teekering dekt de schade. - Door onbekende oorzaak ontstond brand in een Lompenpak huis in het Groot Nieuwland te Alkmaar. In minder dan geen tijd stond het geheele pand |in lichtelaaie en de brandweer kon niet ver hinderen, dat het geheel plat brandde. Belen dend© perceclen konden met veel brand- en waterschade behouden blijven. Alles was, schoon laag, verzekerd. Een stoomkoren- molen te Zandbrink, bij Barneveld, is door een onbekende oorzaak totaal afgebrand. Direct na de eerst© oefening van de vrijwil lige brandweer ontstond Dinsdagavond teCu- lemborg brand in een schuur. Met vier slan gen OP d© waterleiding was men het vuur spoedig jneester. De schuur brandde geheel uit. De oorzaak is onbekend. Te Zuid broek is Donderdagmorgen een huis afge brand. Er is weinig gered Verzekering dekt de schade. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn te Epe een werkplaats en een [woonhuis totaal afgebrand. Alles was laag verzekerd ONGELUKKEN. Te Amsterdam viel op den Overtoom een 38-jarig groenteman van een balk. Z'n toe stand was zoo bedenkelijk dat hij in een auto ziekenwagen naar het gasthuis moest worden gebracht. Een wielrijdster viel met haar fiets in de Da Costakade. Ze verkeert in levensge vaar. Ook is een zevenjarig knaapje al spe lende in de Muïdergracht tegenover het ar menhuis te water geraakt. Door den portier van het armenhuis en een politieagent werd onmiddellijk mot dreggen aangevangen, daar de drenkeling reeds in zinkenden toestand verkeerde. Bewusteloos werd de jongen op het droge gebracht en het armenhuis binnen gedragen, iwaar het na veel moeite gelukte de levensgeesten op te wekken. Daarna werd knaap naar hel Ned. Isr. Ziekenhuis over Omtrent de reeds door ons vermelde aanranding te Londen van den handelaar 5n edelgesteenten, Hopten,.die met zijn broe der, als deelgenoot, pok te Antwerpen er Amsterdam groote Zaken drijft, deelt de cor respondent der „N. R Ct." nog de volgende bijzonderheden mee-Op klaarlichten dag, in den omtrek van zijn woning in Noord-Londen, teijn den handelaar losse diamanten, robijnen en een paar sieraden, tot een gezamenlijke waarde van 5000 pond sterling, ontroofd door een paar mannen, die onmiddellijk daarna in een gereedgehouden motorcab sprongen, waarvan de bestuurder als bondgenoot mee deed. De drie schurken redon ijlings weg en zijn spoorloos verdwenen. Hopten, die bijna geworgd 'was. Verklaarde naderhand, dat de i-oovers ferjn gouden horloge, zijn horlogeketting en zijn zakgeld onaangeroerd hebben gelaten. Eenige omstanders woonden de berooving bij, maar Waren 'zoo onder den indruk, dat zij niets konden doen, om Hopton bij te staan bij het achterhalen van de brutale dieven. Het uitlooven van den Michel in-prijs voor jhiet Werpen van projectielen uit vliegtoestel heeft Védrines op een origineel idee gebracht. Hij informeert n.l., waar er gens in Frankrijk een brug moet worden afge broken hij wil dan beproeven deze hrug met dynamiet te doen springen, indien de autoriteiten zulks toestaan. Daartoe wil dan, eenige dynamietbommen in de vliegma chine meenemen, en die, als liij boven de brug lyliegt, laten vallen. De gasbron te Neuengamme bij Ham burg teal nu een nuttige bestemming krijgen. Er zijn twee locomobielen geplaatst van 50 P.K., die, door het gas in beweging gebracht, etectrischen. stroom zullen voortbrengen. De stad Wilna heeft een operettclhcater, dat pp bet slotplein staat, en een theater fis als alle andere. In de nabijheid bevindt zich echter het paleis van den gouverneur. Nu wilde men voor eenige dagen een ope rette opvoeren, waarin pok eenige Joden- figuren Zouden voorkomen. Toen toen het hoofd der politie, den „pristaw", zopals hij daar heet, het programma bracht, wat in Rusland voorgeschreven js, en do machtige rna.n de verdceling der rollen 'zag, verbood hij kortweg de voorstelling. Waarom? Om dat een theater, dat dó eer had op het slot plein te staan, geen p tukken mocht spelen waarin Joodsche rolled voorkomen. De di rectie was wel gedwongen de rollen te schrap pen. Twee groote kurkfabrieken te Caramujo en te Sido aan den Taag, tegenover Lissa bon, terjn door de stakende werklieden van die ondernemingen in brand gestoken en taal afgebrand. Doordat de fabrieken om geven waren met stapels kurk breidde do brand teich zeer snel uit en zeven daarbij gelegen gebouwen werden door het vuur aan getast. In een daarbjj gelegen pakhuis, dat aan een Engelschman behoorde, werd de En- gelsche vlag geheschen. Toen de brandweer kwam verzetten de stakers zich en vernielden de slang. Twee honderd soldaten werden uit Lissabon naar het terrein van den brand ge- Zonden. om de brandspuiten te bewaken. Natuurlijk zijn nu de stakers voor langen tijd geheol werkloos. THERMOMETER EN VERWACHTING, 25 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 67 gr., 12 u. 70 gr., 4 u. nm. 71 gr. Hoogste barometerstand 770.2 te Horta. Laagste 746.7 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 26 Aug.zwakke tot matige Z.W. tot Z. wind, zwaar bewolkte lucht, waarschijnlijk regen buien met tijdelijke opklaringen en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. EEN AANVARING. Hedenmorgen had op de Schelde bij Balk' een, aanvaring plaats tusschcn de sleepboot „Pinto" en een ijzeren scheepje dat onmiddel lijk zonk. De bemanning is gered. GESLAAGD. Te "s-Gravonhage is geslaagd voor het no tarieel staatsexamen, eerste gedeelte, de hoec J. J van Dijke te Kruiningen. Geslaagd is voor Fransch lager onderwijs W. H. Crijns te Stoppeldijk. NUTT1GR HAN»WKKH»:iV. De afdeeling T hol en van het „N. O G heeft aan een drietal gemeentebesturen in het eiland, waar het onderwijs in de nuttigd handwerken ook buiten de gewone schoolure» wordt gegeven, verzocht voor die buiten gewone uren een belooning toe te kennen. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot burgemeester van Zoute- lande de heer W. v HOOGWATER, te Vlissingen. Aug. Zaterdag Zondag .27 Maandag 28 Dinsdag. 29 Woensdag. .30 Donderdag 31 Vrijdag. 1 Sept. te Domburj Zaterdag 26 Aug. Zondag 27 Maandag .28 Dinsdag. 29 Woensdag 30 Donderdag31 Vrijdag. 1 Sept. 4.08 4.42 5.19 6.03 7.08 nm. 2.54 3.35 4.17 4.51 5.28 6.12 7.17 Herijk. De herjjk der maten en gewichten in 1911 cal in deze provinoie plaats hebben voor de hierna vermelde gemeenten op de volgende dagen Hulstvoor Hulst 28 Augustus des n.m., 29 en 30 Augustus voor St. Janssteen 31 Augus tus voor Clinge 1 September. Stoppeldjjk (te Rapenburg): voor Bosct- kapelle 4 September dos n.m.voor Hengst dijk 5 September des v m.voor Stoppeldjjk 5 September. Graauw en Langendam 6 September. Hontenisae (te Kloosterzande)voor Osse- uiaae 7 September dos v. m.; voor Hontenssse 7 September des n.m. 8 September, en 9 Sep tember des v.m. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hr. Ms. pantserschip «Kortenaer» is 24 dezer te Nieuwediep binnengekomen en Hr. Ms. torpedobootjagers >Wolï» en «Fret» zijn 24 dezer van Vigo vertrokken. Aangekomen: 23 Aug. te Lissabon het ss. «Hollandia», van Buenos-Ayres naar Amsterdam 24 Aug. te Amsterdam het ss. Koningin Regentes», van Batavia; te Rotterdam het s.s. >Amsteldijk», van Baltimore te Philadelphia het s.s. »Zijldijk», van Rotterdamte Rotterdam het ss. »Solo«, van Javate Marseille het ss. Sumatra*, van Batavia naar Amsterdamte Amsterdam het ss. Maasland», van Buenos-Ayres; t* Rotterdam het ss. sZaankijk». Vertrokken 23 Aug. van Buenos Ayres het ss. »Rijnland», naar Amsterdam; 24 Aug. van Rangoon het ss. »Soembawa» van Calcutta naar Javavan Marseille het ss. »Ophir», van Rotterdam naar Java van Boulogne sur Mer het ss. «Rijndam», van New-York naar Rotterdam. Gepasseerd 23 Aug. Belle Isle het ss. «Barcelona», van Rotterdam naar Mon treal 24 Aug. Quessant het ss. »Prins Maurits», van Paramaribo naar Amsterdam Kaap Finisterre het ss. »Bali», van Amster dam naar Java. (Niet gecorrigeerd). TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 26 Augustus. Koudekerk©. Raadhuis 9>/2 our: bou wen ©ener onderwijzerswoning. Aanwijzing 19 Aug. n.mi. 2 uur. Inl. P. S. Dijkstra, Vlissin gen. Donderdag 31 Augustus. Cortgene. Hotel :,de Sladswijnkelder" 10 uur, Aanleggen van twee opzitten en lading plaats, met kei- en klinkerbestrating, enz. Aanwijzing 28 Aug. v. m. 10 uur bij het Cat- scheveer. Inl. J. Louwers, Cats. Zaterdag 2 Sept. Aardenburg. Café Johvet", 1 uur bouwen Jandbouwscfauur. Aanwijzing 29 Aug. n.m. 2 uur Inl. J. A. van Baal, Oostburg. UIT ROTTERDAM. Staking opgeheven. Hedenmorgen hebben zich ten gevolge vait de Donderdag aangenomen motie de stakende machinisten op de bepaalde uren op de kan toren aangemeld. De patroons deelden mede dat voor 1 Januari a.s. verbeterde arbeids voorwaarden zullen worden ingevoerd, zoodaE de staking is opgeheven UIT AMSTERDAM. Een gift. Het comité hier ter stede, /opgericht ter' ondersteuning van de slachtoffers te Stam- boul, ontving als le gift van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. een gift van. f6000. De loting. Vandaag is de loting geëindigd. Gebleken is dat er geen nummer te veel was, dus dat het dubbele nummer 3548 in de plaats va*t ander gekomen is. Dit andere nummer id nog niet bekend. De interpellatie Vliegen. In de heden gehouden raadszitting deed do burgemeester den heer Vliegen toezegging de volgende raadszitting de interpellatie be treffende de staking aan de orde te stellen. ERN VITBBKHBR. Toen dezer dagen te Arnhem de arrestante*; der strafgevangenis gelucht zouden worden, klom één hunner op het dak van het voor gebouw. De bewakers, die hem sommeerden naar be neden te komen, smeet hij met dakpannen. Ten slotte werd hij door drie bewakers over mand en gebonden naar zijn col teruggebracht. EEN STANDBRRLU VOOR INRaËLN. De „Pr. Gr. Crt." verneemt dat het genoot schap „Pictura" het initiatief zal nemen om te Groningen een standbeeld voor Jozef Israël» op te richten. PEST IN INDIE. Een regeeringstelegram van 25 dezer, be treffende pcstgevallen, meldt dat van 16 tot en met 22 Augustus in de afdeeling Malang negen-en-dertig pcstgevallen waren met der tien dooden. Te Kediri en Madioen was elk een do/ode- Lgk geval. RUSI/AN» IN FINLAND. PETERSBURG, 25 Aug. Het voorstel va* den ministerraad tot inlijving van twee pa rochiën, behoorende tot het gouvernemonS Wij borg, bij het gouvernement Petersburg i» door den Tsaar goedgekeurd. Het desbetref fend wetsvoorstel zal nu door een speciale commissie nifgewerkt (worden en nadat de Finsche Senaat daarover advies teal heb beo uitgebracht, aan den ministerraad ter goed keuring aangeboden iworden. Vergaderingen, Concerten enz. MIDDELBURG. Zaterdag 26 Aug. emv coop Theater, Markt 3, 7i/« en 9 u. Maandag 4 Sept. Soiree „Medioburgum", „Schuttershof", 71/2 Maandag 23 Oct. Voordracht prof. Bolk. „Natuurkundig G-oxeü- schap". Bovenzaal *,De Vergenoeging" 8 u. VLISSINGEN. Zaterdag 26 Aug. en volgende dagen Con cert „Grand Hotel de» Bains". 8 uur. IJZENDIJKE. Donderdag 31 Aug. Alg. verg. „IJzendijk- gche Stoomtramwegmij.® Directiegebouw II1/2 u. Verzending en laatste buslichting dei 11AH1 aan het postkantoor te Middelburg. 0 03T-INDIE. (Alle* plaatselijke tgd). Genua (Nederl.) 29 Aug. 7.21's nam. Amsterdam (Nederl.) (a) 1 Sopt 7.21 's nam. Brindisi (Eng. dienst) (d). 1 Sept. 1.'snam. Marseille (Fr. dienst) (c)4 Sept. 10.-'s av. Napels (Duitsche dst.) 6 Sept. 1.*s nana. Rotterdam (Ltoyd) (b)-.. 8Sept. 7.21 '0n*na. W EST-1 NO IE. Curasao over Queens- town 29 Aug. 10.16's aTOndji Suriname via Sout hampton 29 Aug. 8.28 '8 morg

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2