BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Handelsberichten. Prijzen van Effecten. kunnen genieten, maar nu heeft een zware 18e, J. Kamermans in de 15e, J. W. Haccou eickto hom aangegrepen. Spreker hoopt dat in de 80, W. Wattel in de 3e, II. U. E. deze ziekte een gunstige wending zal nemen en dankt hem, mede namens den raad, voor alles wat hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Hij was een man uit één stuk gerespecteerd door voor- en tegenstanders. Medegedeeld wordt o.a. dat van de Zeeuw- sche landbouw Mij. bericht is ingekomen dat de tentoonstelling niet door gaat en dus van de subisdie geen gebruik zal worden ge maakt. Ook wordt medegedeeld dat Vrijdagmiddag gelegenheid Zal bestaan de nieuwe ontsmet tingsoven te bezichtigen. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Onder do ingekomen stukken komt voor een adres van de N. V. „The Vitrite Works", met mededeeling dat, volgens dc overgangs bepaling der verordening, houdende tarief en voorwaarden betreffende de levering van duin water van wege de gemeente, aan haar het duinwater wordt geleverd tegen 15 ct. perM3. Deze prijs is, zooals blijkt uit de tevens toegezonden bijlagen, voor haar onvoordeeliger dan het tarief genoemd in art. 1 sub. c, al. 2 der (verordening. Daar de vennootschap veronderstelt dat de overgangsbepaling niet beoogt voor de daarin genoemde industrieelen het tarief duurder te maken dan dat vermeld in art. 1 sub c, al. 2 der verordening, verzoekt zij haar van af 1 Aug. 1911 duinwater te willen leveren op dezelfde 'gunstige voorwaarden als in voor noemde overgangsbepaling voor de Middel- burgsche kunstboterfabriek is vastgesteld, of anders tegen het gewone tarief als bij art. 1 sub c, al- 2 der verordening is vastgestelde Dit wordt in handen van Burg. en Woth. gesteld. Wiajtlerlevering |aan St. Laurens. Van het gemeentebestuur van St. Laurens is een adres ingekomen met het verzoek aan sluiting aan (de duinwaterleiding te kunnen verkrijgen, teneinde een brandkraan te kun nen aaneggen- De voorzitter stelt voor dadelijk over het pdres te beslissen. Hij stelt voor de brand kraan te doen aanleggen door de waterleiding. De gemeente St. Laurens betaalt dan f 800 aanleggingskosten <31 ieder jaar f 25 aan de gemeente Middelburg. De heer Gratama vraagt of het niet wen- schelijk is dat bij de oefening van de brand spuit oen deskundige uit Middelburg aan- fwezig is. Medegedeeld wordt dat dit alfcjjd gebeurt. De heer Gratama zou het in het contract willen opnemen. Hij vindt het Venschelljjlc' dat bij de proefnemingen iemand van de ge- toeento aanwezig is. De burgemeester bevestigt dat dat altijd gebeurt. Daarop wordt het voorstel van Burg. en lWeth. aangenomen. Van de inspecteurs van politie S. Koster en A. P. H. van den Dolder is een adres in gekomen om verhooging hunner jaarwedde. Adressanten wijzen o-a. op de dure tijden pp hun vele diensturen en verhoogde uitgaven. Dit ad163 wordt in handen gesteld van Qnrg. en Weth. om advies. De begrooting voor 1912 wordt vastgesteld in totaal pp f 758.502.10, waarbij f 143.000 voo? inkomstenbelasting en f 1818.785 voor onvoorzien. Ingekomen is een verzoek van den heer B. J. H. M. Timmermans om eervol ontslag als leeraar in het Fransch aan het gymnasium. Burg. en Weth. stellen voor dit ontslag met ingang van 1 September a.s. te verleenen. De raad gaat hiermede accoord. 'Aan dr. W. G. C. Wagner wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als conrector pan h'et gymnasium. Voor de benoeming van een 1ste onderwij. zeres in de handwerken aan school 1 dra gen Burg. en Weth. voor de dames M. A. Ze- gers, C. M. L. Hack en M. S. Bourdrez. Benoemd wordt mejuffrouw M. A. Zegers met op één na algemeene stemmen. Mej. M. S. Bourdrez verkrijgt 1 stem. De aanbeveling voor een le onderwijzeres in de handwerken aan school J bestaat uit de dames R. Meerlens, C. M. L. Hack en M. S. Bourdrez. Benoemd wordt jmejuffrouw R. Meertens met op één na algemeene stemmen. Mej. M. S. Bourdrez verkrijgt 1 stem. Voor de benoeming van een onderwijzer aan school K (vac.-Vos) worden voorgedragen de hecren *J. C. P. Jansen Verplanke, G. van de Kreke en M. Bleiker. Benoemd Wordt de heer J. C. P. Jansen Verplanke met op één na algemeene stemmen. Een stom is van onwaarde. De gemeenterekening wordt vastgesteld op een bedrag aan inkomsten van f 737.847.966 en aan uitgaven van f 729.736.62. In verband met den verjaardag van H. M de Koningin Stellen Burg. en Weth. voor den marktdag te verzetten van 31 op 30 Augustus. Dc raad besluit hiertoe. Reclames inkomstenbelasting. Ingekomen zijn verschillende reclames tegen aanslagen in de inkomsten-belasting. De commissie van onderzoek stelt voor do aanslagen te behouden van D. J. van Kerk hoven in de 4e, 3. Gabriëlse in de 10e, M. 1. de Groot in de 28ste, I. P. J. de Groot Sn do 20e, J. M. Rqkse in do 2e, J. 't Gilde in de 6e, R. M. Smits in de 28e, P. J. Hu- bregtse in de 6c, K. Meertens in de 33e, A. Bliek in de 28e, J. Schipper in de le, J. A. de Ruijter in de 5e, P. Tevel in de le, G. H. Hendriks in de 2e, J. A. J. L. van Meeren donk in de 10e, J. H. A. Maltha in de 20e, Heimburg in do 10e, wed, P. C. Boutens m 10e, A. Peliet in de le, mr. J. Adriaansö de 42o, J. W. van Wijck in de 10e, 1. M. Boasson in de 36e, 11. Saarloos in de 6e, A. Reijnierse in de 37e, M. Sellout in de 12e, J. Barentscn in de 10e, E. M Alberts in de 58e, J. van den Berge in de 2e, S. Caljouw le, wed. P. J. Hubregtse in de 8e, S. Jesaijes in de 12e, J. van der Leijé in de 5e, G. Damman in de lie, D. C. Bouwense de 39e, P. A. Janssen in do 8e, E. F. Ido Pauw in de 9o, C. M. J. de Klerk in do le, G Wolders in de 4e, A C. Bosdijk in de le, C. de Jonge in de 10e, J. Onderdijk in de 4e, J. Polderman in de 2e, B. Lahr in de 5e, L. J. Cohen in de 10e en J. Bastiaanse in do 7e klasse. Verder stelt de commissie voor terug le brengen de aanslagen van J. Deurloo van de naar de 2e klasse, G. H. Vertregt van de 22o naar de 20e klasse, II. Drenth van de de 10e klasse, J. F. Fak Brouwer van de 35e naar de 34e klasse, L. R. F van Hilst van de 2e naar de le klasse, L Schelven van de 5e naar de 4e klasse, H. N. Eppings van de 12o naar de 11c klasse, "abn het [werk gegaan. Klerk van do 3e naar de 2e klasse, W, J. Petiot van de 5e naar de 4e klasse en M. L. Bliek van de 17e naar de 10e klasse. De commissie stelt voor ontheffing te ver leenen aan J. G. van Meerendonk, D de Wolf, A. Beckers Jr., A. Carol, A. van der Horst, Th. de Looff, M. C. Schipper, G. D Nie- man (voor 8 maanden), P, van Luijk, P. A Eiff en wed. J. Langejan. Conform die adviézen besluit de raad. 7de leerjaar school J. In behandeling komt nu het voorstel van Burg. en Weth. om niet over te gaan tot het uilbreiden van school J met een 7e leerjaar. De heer Gratama vindt het voorstel van zeer omvangrijken en belangrijken aard. Hij zou de [behandeling willen uitstellen tot de volgende vergadering. Dan zou het rapport van de schoolcommissie, waar van zeer des kundige {zijde waardevolle gegevens verstrekt worden, door Burg. en Weth. in de handelin gen kunnen opgenomen worden evenals het rapport van het hoofd van de school. Ook zou hij willen overgelegd zien het staatje dat de commissie overlegde maar dat niet in de stukken voorkomt. De voorzitter zegt dat dit staatje werd verstrekt door het schoolhoofd. De stukken van de kommissie zijn allen overgelegd. Het voorstel van uitstel van dit punt wordt voldoende ondersteund, en hiertoe besloten. Burg. en Weth. hebben geen bezwaar aan het verlangen van den heer Gratama tegemoet te komen. Daarna wordt de openbare zitting gesloten en gaat de vergadering, op verzoek van den heer ^Gratama, over in eene met gesloten deuren. Van een commissie van onderzoek, een mis- vorstand bij de arbeiders heerschte, heeft hij dadelijk door persoonlijke conferenties het hervatten der onderhandelingen mogelijk ge maakt, en het is niet voor een gering deel door zijn Wilskracht en overredingsgave ge weest, dat die onderhandelingen werkelijk een goed resultaat liadden. De koning, die eerst deu minister van handel Buxton had geluk gewenscht, heeft dan ook bij nadere inlichting aan Lloyd George ge seind „Zeer blij te hooren, dat het groo- tendeels aan uw geestkracht en bekwaamheid te danken is, dat er in deze zeer ernstige slaking een schikking is getroffen. Ik 'wensch u hartelijk geluk en geloof, dat het hcele land u zeer dankbaar zal zijn dat u dit groote onheil heeft afgewend. Het heeft mij de grootst mogelijke zorg berokkend." Ook aan den eersten minister Jieeft de ko ning geseind om hem en hot ministerie in het algemeen geluk te wenschen. De stand van zaken op de spoorlijnen is volgens de berichten van Dinsdagavond weer vrij gunstig. Aan den Midland spoorweg is het geschil ook bijgelegd, en het personeel weer Op de N Oostelijke lijnen waren echter nog veel jorbeiders in staking, en do gevolgen van do verkeersstremming zijn overal zichtbaar door do wanordelijke stapels goederen in en bij de stations, die in alles verraden dat ze niet schoon gehouden worden. In Zuid Wales hebben opnieuw opstootjes plaats gehad, en zijn een 30-tal personeu in de botsingen met de soldaten gewond. Maar overigens keert in heel het koninkrijk de oude toestand terug. De commissie van onderzoek is als volgt samengesteld Voor de maatschappijensir Thomas Rat cliffo Ellis, secretaris van de verbonden, kolenmijn-eigenaars, en C. G. Beats, een be kend Birmingbamsch advokaat, procureur van do Midland Spoorwegmaatschappij voor de arbeidersArthur Henderson, lid van de arbeidspartij in het Lagerhuis, zeer be kend in de trade-unions, en John Burnett, vroeger arbeidscorrespondent van de Board of trade en als onpartijdig voorzitter sir David Har- rel, een man van 70 jaar, die van 1893 tot 1902 ondersecretaris voor Ierland is geweest. van oorlog voorbarig genoemd. De zaak is in onderzoek. Volgens de laatste statistiek derDuitscho Sociaal Democratische Partij, telt de partij thans 836.560 leden. In 1911 vermeerderde het ,aantal leden met 111.000. Hot soc.-dem. orgaan, de „Vorwiirts" maakte in het afgcloo- boekjaar oen winst van 166.000 Mk. Hot blad heeft thans 157.000 abonné's, tegen 122.000 in het vorige jaar. Do „Osservatore Romano" bericht dat de paus geheel hersteld is. Do geneesheeren zullen hem niet meer bezoeken. Op de spoorbaan Uskub-Zibetche, nabij het station van Adcharbas, is een bom naar een trein geworpen. De trein, geladen met materieel, is ontspoordeen werkman werd gedood, vier gekwetst. Men legt den aanslag ten laste van Boelgaarsche opstandelingen. Een spoorweg in Fezl Het schijnt werke lijk zoover to komen. Maandag zijn uit Parijs 250 geniesoldaten naar Marokko vertrokken, daar in de omstreken van Fez met den aanleg van een spoorweg een begin te maken. Deze dient om het vervoer van proviand te vergemakkelijken en do veiligheid voor de hal teplaatsen te verhoogen. Uit dit bericht kan men ook opmaken, dat do Franschen vooreerst Fez nog niet zullen verlaten. - De Nieuw-Yorksche correspondent van het „Berliner Tngeblatt" seint, dat Roosevelt aan Alexander Moore, den uitgever van de „Spitsburg Leader", in een brief heeft ver zocht, dat zijn vrienden hem niet candidaat stellen voor de presidentsverkiezing in 1912. Hij verzoekt elke poging om voor hem een beweging op touw te zetten te verhinderen, daar ze slechts doellooze oneenigheid in het land (zou verwekken. Do „Leader" verklaart, dal zij den wensch van Roosevelt zal eerbiedigen, ofschoon zij een /voorstander is van de verkiezing van den vroegeren president. Engelsche Brieven. DE NABETRACHTING OVER DE STAKING Dinsdag is het Lagerhuis nog eens bijeenge komen om toen tot 24 October uit een te gaan. Maar die laatste dag is besteed aan een be schouwing over de staking, en in het bijzon der over de rol die de regeerng daarin gespeeld heeft. Zooals wel meer bij dergelijke gebeurtenis sen te zien is, had ook hier de man, die voor de orde had te zorgen, den zwaarsten storm te verduren. Dat was n l. Winston Churchill, die als minister van binnenlandsche zaken de maatregelen van orde had getroffen en die nu door de arbeiderspartij geducht werd on derhanden genomen omdat hij troepen gebruikt had. In het bijzonder werd het door den leider dor {arbeiderspartij, Mc. Donald en door deren afgekeurd, dat de militaire overheid het recht had gehad de troepen te verplaatsen, zonder machtiging van de burgerlijke over iid. Mc. Donald was zeer persoonlijk in zijn aanval. Churchill, zei hij, heeft een duivel- sche rol gespeeld. Het uitgeven van bulletins over den stand van de staking noemde Mc. Donald een lawaaierige bemoeizucht van men- schen, die jer op gebrand waren dagelijks van zich te laten spreken. En betreffende) het aanwendon van een talrijke troepenmacht zei hij, dat de georganiseerde arbeiders niet zullen dulden, dat de gewone burgerlijke da den van stakers belemmerd worden door oen noodelooze pntplooiing van geweld. Churchill zou Churchill niet zijn geweest als hij niet na zulk een aanval zich krachtig ver dedigd had. Hij wees er op welke verderfelijke gevolgen een {aanhoudende stilstand in het spoorverkeer [zou hebben. Ik weet van geen voorbeeld, zeide lnj, dat zoo'n ramp een groot land (bedreigde ionder dat er maatregelen tegen werden genomen. Ik erken, dat nergens het spoorwegpersoneel deel heeft genomen aan de schande welke sommige lieden aan kleeft, die voorde oproerige en wanordelijke too- neelen ^aansprakelijk [zijn. Maar men kan niet beweren, dat de staking ionder geweldpleging is gebleven. De regecring heeft geen partij gekozen, noch voor het kapitaal, noch voor de arbeiders, maar wel voor hot volk (toejui ching). Wij zijn dan ook blijmoedig en met vertrouwen bereid het hoofd te bieden aan alle verwijten of aanvallen, omdat wij, die te waken hebben voor het welzijn en do veilig heid van het volk, en alleen bekommerd om het volk on zijn levensbehoeften, alleen onzen plicht hebben trachten te doen. (Luide toe juiching). Later in de zitting kreeg ook Lloyd George het te kwaad met de arbeiderspartij in het bijzonder piel Keir Hardie. Maar over het algemeen is hij weer de populaire man. Want het blijkt dat hij hel vooral is geweest, die de schikking heeft weten tot stand te brengen. Toen hij bemerkte dat er over Asquith's DE MAROKKO-ONDERHANDELINGEN. Jules Cambon, de Fransche gezant te Ber lijn, heeft Dinsdag to Parijs een lange con ferentie gehad met ministerpresident Caillaux, den minister van buitenlandsche zaken De Sel ves, en die voor oorlog en marine Messimy en Dclcassé, en do Fransche gezanten in Lon den en Rome, een gewichtig gezelschap dus! Do conferentie duurde van negen uur tot half een, een zeer langen tijd dus. En 's na middags Werd met een kleine wijziging in samenstelling der deelnemers de beraad staging der conferentie voortgezet. Maar over de resultaten is nog niets bekend. Wel wordt uit Parijs gemeld, dat volgens den algemeenen indruk in staatkundige, kringen de onderhan delingen tusschen Frankrijk en Duitschland, ondanks de huidige moeilijkheden, een bevre digend resultaat zullen hebben, wanneer slochtB de rechten van Frankrijk in Marokko behoorlijk erkend worden en Duitschland zijn territoriale eischen in den Congo wat lager stelt. Maar als men deze meedeeling nauwkeurig leest, zal men bemerken dat ze eigenlijk niets zegt, dat men niet reeds wist. In Berlijn was men minder optimistisch. Daar heeft een gerucht over het afbreken der onderhandelingen zelfs geleid tot een vtij sterke daling der Beurs. Hot gerucht werd later echter tegengesproken. Een mop over Lloyd George, den Engel- schen minister van financiën die wegens zijn belastingen niet al te best staat aangeschre ven bij do City-mannen: Een Engelsch zeevaarder, die den minister om financieelen bijstand van de regeering een Pooltocht vroeg kreeg den raad zich tot dc Beurs te wenden. Een paar dagen later kwam hij bij den minister terug en zei: Ik heb niet meer dan 50 pd. st. opgehaald, naar zij hebben mjj beloofd, dat ik, als u mij naar de Noordpool vergezelt, 25.000 pd. st. zal krijgen, en het dubbele van die som 'als ik er u achter laat." Het Fransche Kamerlid Nail, de rappor teur der iuarine-commissie, heeft zijn rapport uitgebracht -over het wetsontwerp tot „sa menstelling der Vloot. Het rapport constateert met smart dat de Fransche vloot van do tweede plaats is gezakt op de vierde vanwaar zij spoedig zal verdron gen worden door Japan. De commissie dringt dan pok sterk aan op hernicuwiug der vloot, en vereenigt zich in hoofdzaak met Dclcassé's plan, dat berekend is op een voltooiing tegen 1920 en waarvan we vroeger de hoofdlijnen aangaven. De totale onkosten van dat plan zullen zijn 1.398 millioen franc, henevens 144 millioen voor havenverhelering. De rapporteur meent dat het eerste Icijfer hog Wol hooger zal komen', tot 1800 millioen. Een Duitsch morgenblad had een brief meegedeeld van den ex-koning Manuel van Portugal aan sir Ernest Cassel, waarin de ex- koning de vaste hoop uitdrukt, dat keizer Wil helm hem niet zal verlaten, er bijvoegend, dat bij weet wat hij zegt, als hij zoo spreekt. Do „Köln. Ztg." bevat een telegram uit Berlijn meldende dat, zoo deze brief echt is, wat door niets is bewezen, het enkel ceno persoonlijke meening bevat van den ex-koning. In alle geval, te Berlijn weet men niets dat kan beschouwd worden als gevende eeuigen grond aan die mecning. Het bericht van aftasting van een deel der Fransche groote manoeuvres wegens het Londen, Aug. 1911. De menschen noemen dit ,,'rx ouderwet- schen zomer", omdat het weer zoo lang mooi en de hitte groot blijft. Wal evenwel andere dingen aangaat, is hij zeer nieuwerwetschzoowel het oproer onder do leden van het Heerenhuis, als dat onder de dokwerkers en het spoorwegpersoneel, die elkaar op den voet volgden, brachten tal van lieden an Zenuwachtige opwinding. Wat de Heerenhuis-kwestie betreft, daar bleef die op winding vrij wel beperkt tot de Lords zelve en werkt nu nog alleen na onder de Ladies. Het groote publiek trekt zich van de vraag, of de Lords wat meer of wat minder poli tieke rechten moeten hebben, niemendal aan. Het zou heel wat anders wezen, wanneer men hier, a l'instar de Paris, titels ging af schaffen, mooie kasteelen en landgoederen ver nielen en onteigenen en een soort „jacquerie" in den waan, dat men volksbescha ving en volkswelvaart bevordert door alles wat chic, voornaam, weelderig is, uit de samenleving te verbannen. Dan zou niet al leen de middenstand, doch een zeer groot deel van den werkmansstand zich scharen de zijde van den adel; want de liefde die tradities van stand en geboorte zit den Brit in het bloed. Doch de „peeresses" kibbelen onder elkaar nog heftig over de vraag of de „peers" al dan niet hadden moeten toegeven en de diners soupers, waaraan ze elkaar in de groote wereld onvermijdelijk ontmoeten, geven aan beide zijden ruimschoots gelegenheid elkaar bitsheden te zeggen en venijnigheden toe te •oegen. Zelve ben ik er nooit getuige van geweest en heb 'talleen van hooren zeggen: verzekert mij iemand van ervaring en onder vinding op dat punt dus, dat de vrouw onzer dagen noch bits, noch venijnig kan wezen, dan aanvaard ik dat rijper oordeel voetstoots. Wat nu de stakingen betreft, hierover heb ik mij geen oogenblik bijzonder ongerust ge maait, vooral niet over de zoogenaamd „na tionale" spoorwegstaiing en ook niet opstootjes, die in zulke gevallen nooit uit blijven. Men zal mij verwijzen naar de berichten de Engelsche bladen. Doch wie die ranten kalm leest en eenige kritiek toepast, zal mij moeten toegeven dat er ontzettend veel groote woorden worden gebruikt, terwijl aanhoudend hetzelfde ongeval telkens met nieuwe détails wordt opgerakeld. Dit is èn de schuld van het publiek èn die van de journalisten. Het publiek is ver zot op emoties, kan het geen echte krijgen, dan behelpt het zich met kunstmatige. Kon digt nu een courant kalm aan, dat een paar treinen verlaat zijn, of bij ongeluk iemand doodgeschoten, dan houdt het publiek zijn geld den zak en koopt dc courant niet. De cou rant zet 'tdus op een schreeuwen: chaos in het spoorwegverkeer, hongersnood op komst, het gepeupel beheerscht den toestand, storm aanvallen van de militairen, Liverpool in staat van beleg, Londen herschapen in een mili tair kamp, enz., enz. Dat pakt het publiek en trommelt het de „pennies" en „half-pennies' uit den zak. Van de zijde der journalisten wordt het publiek hierin geholpen. Ieder blad heeft na tuurlijk zijn vaste korps reporters; doch bo vendien dwalen hier een groot aantal losse reporters rond, die hun nieuws aan verschil lende bladen en aan „pers-hureaux" verkor pen. Nu trachten zoowel die vaste reporters elkaar, als de losse- den vasten vliegen af te vangen en hun „stuff" door den zoogenaam- den „uews-editor" 1e laten aannemen. Vertelt nu de eene reporter, waar en zakelijk, dat hij een paar groote stations 'in Londen be zocht, het eene afgezet vond door politie, een ander door militairen, terwijl in eenderde do reizigers kalm op hun koffers zaten te wachten tot er een trein zou gaan; vertelt hij dat nuchter, dan legt hij 't af tegen een collega die spreekt van „een staat van be leg" in stations, die meedeelt hoe hij met moeite over een schutting is geklauterd en verlaten perrons zag, waar dc doffe gere Londen als een doode en verlaten stad voor stelt, waar alle zaken verlamd zijn eu< uit gehongerde zuigelingen schreien aan don boe zem van wanhopige moeders. Op die wijze tracht de een den ander te overvleugelen en de „news-oditor" neemt uit den overvloed van stof diit, wat hel meeste sensatie zal maken. Daardoor wordt het mogelijk een groote ver warring te stichten in de hoofden der lezers en het is niet kwaad de zaak eens kalm te bekijken. In do eerste plaats is bij de staking dor dokwerkers in Liverpool en andere steden en do schandalen, welke er plaats vonden, uit het oog verloren, dat alleen in Liverpool bijvoorbeeld en elders is de toestand eveu erg tusschen de tien- en vijftien duizend losse sjouwerlui rondloopon, die nooit werk krijgen. Vandaag heeft Klaas, morgen Piot en overmorgen Kees een karwei, doch als die afgedaan is loopcn ze leeg, hongerig en vaak dronken. In do havensteden verzamelen zich die menschen uit Ierland en elders, ge lokt door het gerucht der hooge loonen; en zorg, teleurstelling, verbittering brengt zo eerst den drank, in stakingstijd aan het plun deren en ten slotte in het krankzinnigen gesticht. Een van de eerste dingen die de regeering 1 de geipeontebesturen der havenplaatsen dan ook ter hand zullen nemen is een regeling van dezen al te ruimen aanvoer van los werkvolk, die, izooals nu weer gebleken is, duurzaam gevaar voor de goede orde en de veiligheid ppleveren. Zij zrjn het, die de drank- en andere winkels plunderden, den boel stuksloegen en vernielden, terwijl natuur lijk de stakers er do schuld van krijgen. Die jacht op sensatie heeft ook de spoor wegstaking ontzettend overdreven voor doen stellen. Ik beweer niet, dat het geen ernstige geschiedenis was en dat men geen hinder en last heeft gehad; doch niemand heeft getracht duidelijk te maken, dat nog niet één derde van het spoorwegpersoneel heeft gestaakt. Men schermde (maar met een cijfer van over de 200.000 stakers; doch 200.000 man 16 maar een deel, op verre na niet de helft van het geheel. Zoodoende zijn er treinen uit de dienst regeling (gelicht; in het eene station ca Londen alleen heeft er zoowat 500 was minder personeel dan in het andere; treinen, die anders binnen de twee minuten liepen, kwamen nu eerst drie minuten na elkaar, waar de gewone dienst elk kwartier een trein geeft, [kreeg men er nu een in 'thalf uur; een enkele lijn of een enkel baanvak hier en daar kon in 't geheel niet bediend worden, Doch daarbij bleef het. Van melk gebrek is in Londen geen dag sprake geweest, al kwamen de melktreinen uit de provincies later binnen; het geschreeuw, over gebrek of schaarschte aan voedsel had geen grond. Reizigers zijn later vertrokken, doch ze kwamen weg en, hier m Londen, moest men al bepaald naar de buurten gaan, waar de stations staan, om iets te merken van ongewone. "In de stad zelve bespeurde men er evenmin wat van als in de voor steden, met uitzondering dan van die enkele ■ertragingen. De herrie met de „hooligans", de Engelsche „apaches", heeft met de staking slechts zijde lings te maken; do kroegen bleven open en de bierbrouwers gingen door met leveren, en zoodoende dronk die „volksbeweging" zich, als naar gewoonte, dood. GRAANMARKTEN EN?. Oostbvhg, 23 Aug. Ter graanmarkt van heden was er aanvoer uit Middelburg. Oude tarwe was er weinig, gerst onbedui dend. Koolzaad was gering. Men besteedde voor oude tarwe f 11, gerst f 8.90, koolzaad f 18 per 100 Kg. Karwij f 10.50 per 50 Kg., erwten f 17 per H.L. Cvreghem-Andbblecht, bij Brussel, 22 Aug. Heden werden aangevoerd2787 varkens. Men betaalde per kilo fr. 0,96 a fr. 1.12, J£ Gillissen in de 3e, J. M. Kakebeeke in de meedeeling betreffende het regcenngsaanbod mond-en klauwzeer wordt door het ministerie gelde stap van schildwachten alleen klonk, MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL Dinsdag 22 Augustus. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. P a r ij s. Tarwe vast. N e w-Y 0 r k. De termijnmarktvoor tarwe opende prijshoudend, '/8 c. hooger, op wil lige telegrammen en contraminedekkingen, had overigens hetzelfde verloop als de markt te Chicago en sloot traag. Loco onregel matig. Chicago. De markt voor tarwe opende traag, 1/8 c. hooger, op voorspellingen van weder in Canada, daalde verderop omvangrijke meeningsverkoopen, in verband met de lagere binneulandsche markten, op ongunstige oogstberichten en op vermeer derde oogstramingen in Europa en Canada, steeg vervolgens op groote uitklaringen, op aankoopen door fabrikanten te Minneapolis, op contraminedekkingen, op kleine binnen landsche aanvoeren en op exportaaukoopen, liep echter later weder terug op gunstige Argentijnsche oog9tberichten, op verkoopen door de contramine en in verband met de lagere binnenlandsche markten en sloot traag. Per telegraaf Vorige van koen. heden Amsterdam. 23 Aug. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND pCt. Bedrag Stokken Obl. N. W. Sch. 3 dito Cert3 dito ditoSl/a HONG. Bel. v. Str. '93/1904Jnni/Dce 1000 84-1 I/u 84Vj 1000 83!3'IC 833/, 1000 711/4 711/4 kr. 2000 919/14 917/jj ITALIË Ins. 1802 S8/4 Lire 100-10000

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3