BURGERLIJKE STAND. Ingezonden Mededeeüngen, LAATSTE BERICHTEN. lismeenteraaa van ffliddeiurg. het gasthuis te Helmond opgenomen, vrouw en kind bleven wonder bovon wonder on gedeerd. Een melkboer te Boskoop reed met zijn melkwagen door het Noordeinde, loen een automobiel aan kwam rijden. De melkboer waarschuwde den bestuurder om zacht te rijden, aangezien zijn hit er bang vnn wns, doch de auto reed zeer snel voorbij met het gevolg dat hit en kar in de Wetering terechtkamen. Proces-verbaal is opgemaakt. Maandagmiddag kwam te Hillegom met den trein van half drie uit de richting Haarlem een vrouw van Be verwijk aan, die met een ziek kindje naar een dokter in Haarlem was geweest en daar in een verkeerden trein gestapt was. Tusschen Haarlem en Hillegom overleed de kleine in de armen der moeder. Deze bleef tot kwart voor vier in het kantoor der H. IJ. S. M. met haar dood kindje wachten en kon daarna den terugtocht naar Bever wijk aanvaarden. Te Stiens zette een veertien-jarig knaapje voor een smid den slijpsteen aan. Met z'n kleeren geraakte hij verward in de kruk, werd rondgeslingerd en in hopeloozen toestand opgenomen. Iemand te Rijperkerk, in de provincie, droeg in zijn jas een geladen revolver. Bij het uittrekken van de jas ging een schot af. De kogel trof den man tusschen tong en kaak in het gehemelte. Dadelijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. EEN HARDLOOPER. De ,,Pr. Gr. Crt." vertelt: 'tWas in een tweede-klasse spoorcoupé van Grijpskcrk naar Groningen, de trein van tien uur 's avonds. Dramatis personae: Vier van Grjjpskerk komende liefhebbers van do vliegsport, onder "wie eon gezot, al maai doorpratend heer, Waarschijnlijk een handelsreiziger, en twee Wolbekend© Groningseh© hoeren, die waar schijnlijk op plantenzoeken uitgeweest waren. Do prater is vol over vliegmachines, auto's en andere snelle voertuigen en gaat van dat chapiter langzamerhand over tot de tegen woordig© snelheden in het algemeen, waarvan hjj wonderbaarlijke staaltjes wist op 1c disschen. „Maar ik zeg toch maar," aldus deze man met radde tong, „met loopen kom je toch ook een heel end. Ik was vroeger een enor me hardlooper. Overal de eerste prijzen. Wacht, 'k heb nog een medaille in don zak. O, nou heb ik 'n verkeerd vest aan. Was 'n derdo prijs, toen heeft die meneer, (wijzend op een der andere heeren, dien hij goed schijnt te kennen, doch die zich nog nooit aan een wedloop lieeft gewaagd) den eersten gekregen. Gelooven jullie niet? Nou hoor,maar ik loop enorm. Stap zoo meteen in Vier ver laten uit, en loop op een draf naar Gronin gen, waar ik dan nog eerder aan het station ben dan jullie. Och wat, nee? 'tZou ook Wat om tegen zoo'n koffiemolen te loopen." Eenige oogenbhkken stilte en onderdrukt gegrinnik der reizigers. Te Meyrerguesm de Bouches-du-Rhono, aan den oever van den Durance, is Zaterdag avond een landbouwer door een Italiaan aan gevallen en zoo ernstig gewond, dat hij Maandag is overleden. Zijn moordenaar werd gearresteerd, maar de woedende menigte maakte zich van hem meester en hééft hem gelyncht. Toon do gendarmerie hem te hulp kwam, was hij een bloedende massa. Hij zal zijn wonden wel niet te boven komen. Een Parjjsche dame, die sedert eenige dagen op (bezoek was bij een fabrikant te Ville, Elzas, is met haar 3jarig kind bet slachtoffer geworden van een vrecsdjjk ongeluk. De meid was in de keuken bezig en beging do groot© onvoorzichtigheid om wat terpentijn op het vuur t© gieten Er volgdo een ontplof fing en op 't zelfde oogenblik was het kind, dat dicht bij de meid stond, geheel door vlam men omringd. Op de kreten van het kind snelde de moeder toe, die juist bezig was aan haar toilet. Maar haar lichte kleeren ston den ook spoedig in brand. Vol schrik vlucht te do meid, om hulp roepend, de straat op. Toen men do vlammen kon blusschen hadden moeder en kind zoo erge brandwonden, dat toj eenige uren later stierven. De meid, die door haar onvoorzichtigheid het ongeluk ver oorzaakte, is gevlucht en men weet niet waai' Izij zich bevindt. In een ijzergieterij in Sormovo (Rus land) is bij het gieten van een groot stalen anker do vorm gesprongen, waardoor duizend kilogram vloeibaar metaal zich over een tien tal arbeiders uitstortte, die allen omkwamen. Aan de „Berl. Lokal Anzeiger" wordt uit Konstantinopel geseind, dat het Duilsche con sulaat zich in directe verbinding heeft gesteld met de roovers, die den Duitschen ingenieur Richter ontvoerden. Men verwacht dat Richter nu spoedig bevrijd zal zijn. (Men zie onder Laatste Berichten). Te Matadi (aan de Kongo) zijn den Ion dezer eenige kisten kruit, die uit het Duitsche (stoomschip „Edra" werden gelost, in do lucht gevlogen. Het schip zonk gedeelte lijk. De schade is aanzienlijk. Er zijn drie blanken onder wie een marine-officier, en tien inboorlingen bij pmgekomen. Door de laatste aardbeving in Cali fornia moet de beroemde Lick-Sterrenwacht, op den Hamilton-berg bij San José, ernstig beschadigd jzijn geworden. De groote teles coop met haar middollrjn van bijna 1 meter alleen de kijker der Yerkes-sterrenwacht ie Chicago is nog grootor is te zamen met den pilaar, waar ze op rust, meerdere centimeters uit haar richting gezet. Ook 't slingeruurwerk is beschadigd, evenals de wo ning der sterrenkundigen. De laatste schijnt fcelfs van den grond af weer opgebouwd te moeten worden. Van 22 23 Augustus. Middelburg. GetrouwdJ. J. de Banre, jm. 24 j. met J. Trapman, jd. 25 j. W. Vermeulen, jm. 22 j. met J. J. Francoijs, jd. 22 j. H. G. Toebes, jm. 25 j. met M. E. van de Velde, jd. 26 j. BevallenF. de Nood, geb. Brouwer, z. N. Schoolmeester, geb. Krijger, d. Overleden: C. Reijerse, z. 21/, j. H. C. Reijerse, d. 4 j. M. P. de Graaf, d. 9 m. A. L. C. Vogel, d. 4 m. C. Mattliijssen, man van R. J. de Boer, 81 j. K. Slimmen, wedr. van N. Clarisse, 54 M. C. Geer vliet, d. 7 m. A. P. J. van de Putte, vrouw van W. A. Entink, 58 j. ONBILLIJK. Geachte Redacteur 1 In. uw blad van heden komt van B. en W. een waarschuwing voor over het gebruik van leidingwater. Den aangeslotenen, zij dus, die do onderneming steunen, worden volgens art, 17 verboden, en gedreigd met zware boete, neer ze Water weggeven. Komt een arme vragen om een emmer water, dan moet je hem zeggen: mensch je krijgt geen droppel <al ga je van don dorst dood. Dat is toch wel onbillijk, waar Burgemeester en Wethouders openlijk laten aankondigen, dat op zekere uren van den dag vrij water uit de waterleiding is te bekomen; gevolg daar van is dat men met alleen on vermogenden, of menschen die buiten de leiding wonen, daar van ziet profi toeren, maar huiseigenaars, die kunnen aansluiten balen nu water on betalen geen cent. t Ook dat is tegenover ons, betaienden, on billijk. C. E. PLUGGE. Middelburg 23 Aug. 1911. „Vierverlaten, wi» uit Vierverlaaaten „Hier, ik mot d'r uut, ik mot loopen naar Groningen, toe dan kerel, gauw nou. Zal je zien dat ik er eerder ben dan jullie hee ren, saluut." En daar rent de dikke heer, onder groot plezier van do achterblijvcnden en tot groote verbazing van de conducteurs, die den man gek meenen, het lange Vierverlatener perron af, waar hij verdwijnt. De achtergebleven reizigers lachen nog wat over het dolle idee van den vermakelijken reisgenoot. Aankomst in Groningen. De reizigers stap pen uit, wandelen naar voren om het laatste trammetje naar huis 1e pakken. Daar slaat waarlijk in de vestibule, ge leund tegen het rijwiolhek, de dikke reiziger, met z'n zakdoek 't zweet van z'n bol gelaat veegend. „Nou, wat zeg je d'r van. Mooie tijd ge maakt watte. Ja, ik ben 'tnog niet verteerd hoor." Dan verdwijnt hij, om z'n hotel op te zoeken. Do reizigers na-lachend, zoeken hun huisgoden eveneens op. Do lozer zal evenals de personen die dezen hardlooper heblien zien werken, begrepen heb ben dat zijn draverij slechts enkele seconden heeft geduurd, nl. van den achtersten coupé van den trein naar den eersten. Onlangs is de Belgische kolonel Van den Bogaerde, bij eene oefening van het regiment carabiniers, door een zonnesteek getroffen', van zijn paard gevallen en daags nadien over leden. Men meldt nu dat de ordonnans van den kolonel aangehouden is. Deze soldaat, Van S genaamd, Zou het lijk van zijn overste ge plunderd hébben toen het reeds in de kist lag. Hij had de lijkkist geopend en den doode be roofd van Zijn decoration en gespoorde laar- tzen en toen het deksel weer op de kist geschroefd. Het Jjjk was slechts voorloopig) begraven en- toen de weduwe den wensch uit drukte vóór de definitieve begrafenis nogmaals den doode te zien, werd de diefstal ontdekt. Een onderzoek is begonnen. In liet warenhuis van Tietz te Luik is Zondagavond brand uitgebroken, waarvan het blusschen anderhalf uur van de brandweer vorderde. De schade is ongeveer 100.000 fr. Dienzelfdcn avond ontstond er, vermoedelijk door (kortsluiting, ook brand in het waren huis van Tietz in Brussel, die echter een minder grooton omvang nam. Voor de Armley-gevangenis te Leeds waren Maandag j.I. een groot aantal stakers samenges troomd Plotseling verschijnt pp het dak een ge vangene, die uit Zijn cel gebroken was en hij begon do stakers aldus toe te spreken: Kameradenpok ik slaak. De gevangenis- uren duren to lang. Ik eisch een dag van. Toen legde Zich plotseling tot groot vermaak van do omstanders do stevige hand van een bewaarder op den schouder van den spreker on mot diens kortstondige vrijheid was het weder gedaan WAAROM STEEKT EEN HOND, WANNEER HIJ ZWEET, DE TONG UIT? De tijd om deze vraag te stellen is zeer goed gekozen, doch de beantwoording is alles behalve gemakkelijk De jagers veronderstellen, dat do tong en de neus van een hond dienen tot afscheiding van hot zweet, wat volgens lien dan niet, zooals bij andere zoogdieren, in de huid plaats vindt. In allen gevalle zal men bij honden en andere dieren tot die familie behoorend, na zwaren arbeid geen zweetdrop' pels tusschen de haren opmerken en dit heeft geleid tot het aanvaarden van do stelling dat deze dieren op de huid niet zweeten. Dit is evenwel met juist. De hond heeft wel dege lijk zweetporiën tusschen do haren in zijn vel en de afscheiding, die hier plaats vindt, brengt het dier evon goed afkoeling als het zulks doet aan hazen en andere knaagdieren, bij welke men ook nooit een vochtige huid zal opmerken. Maar noch de hazen, noch de paarden, reeën, gazellen en andere zoogdieren, die naar hun lichaamsbouw als snelvoeters moeten wor den aangemerkt, laten na groote krachtsin spanning de tong uit den bek hangen. Ook de bekwame zoölogen en physiologen kunnen in 't algemeen geen bevredigend antwoord op dezo vraag geven. Zooals destjjds Linnaeus deed, constatceren ze alleen: „dat een hond nauwelijks begint, te zweeten, of liij steekt zijn tong uit." Over de oorzaak spreken ze niet. Prof. Dahl te Kiel schijnt een oplossing te hebben gevonden. Hij brengt het verschijn sel terug tot de anatomische-biologiscbe eigen aardigheden van den bouw van den hond. Daar door do groote inspanning een grootcr warmte- verbruik (plaats vindt ten gevolge van het verbranden der koolstof, ademen zeer veel dieren op die oogenblikken de lucht in door neus en mond. Zooals de professor in natuurkundig weekblad betoogt, wordt de tong na buitengewone inspanning door den hond alleen uitgestoken, omdat zij hem bij snelade- men m den weg zit. De bek is bij den hond diep gespleten, de voor hem als roof dier zoo belangrijke Landen zijn terzijde slechts losjes door de lippen overdekt. Daarom kun non deze laatste hij het drinken niet worden gebruikt, wijl ook do snuit lang en spits is. Het drinken geschiedt bij hen evenals bij de katten, niet zuigend, zooals paarden en her kauwende dieren dat doen, doch slurpendi en lekkend met de tong, die bij den hond, gelijk men weet, zeer lang is. De omvang brengt mee, dat, zoodra de tong in den bek is teruggetrokken, de keelholte geheel 'gevuld is en do tong dicht tegen het gehemelte ligt. Is de mond dus gesloten, dan kan de lucht alleen door den neus in de longen komen, en begrijpelijk is hel ook, dat een hond, zoo dra hij behoefte heeft aan meer lucht, z'n bek opent en do hinderlijke tong daaruit laat hangen. Het 'wijd openen van den bek is nog noodzakelijker, omdat het reukorgaan in do neusholte zeer omvangrijk is en belemme rend veor den luchttoevoer, zoodra daar aan buitengewone eischen worden gesteld. Dat door het zweeten op de tong ook een zeker© afkoeling plaats heeft, laat zich begrijpen, doch dit is slechts een toevallig samengaand ver schijnsel. THERMOMETER EN VERWACHTING, 23 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 67 gr., 12 n. 75 gr., 4 u. nm. 73 gr. Hoogste barometerstand 768.4 te Horta. Laagste 750.8 te Memel. Verwachting tot den avond van 24 Aug.: zwakke tot matige N.O."tot N.W, wind, zwaar tot half bewolkte lucht, wel licht enkele regenbuien en koeler tempe ratuur vooral in bet Zuiden. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. INGEZONDEN STUKKEN. fègezonden stukben worden in geen geval teruggezonden VERK00PINQEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. im. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 25 Aug. Serooskerke, Bouw en Weiland, Loeff. 30 Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 1 Sept. Biggekerke, Bouw- en Weiland, Hosang. - Sopt. Middelburg, Hoerenhuis met tuin, Hiooten. 897© STAATS LOTERIJ. 3e klasse, 2e lijst. Trekking van Dinsdag 22 Aug. Prijs van f 25000 No. 3544 2000 9522 1000 12619 400 2372 6510 200 2476 100 10831 15344 16066 18516 Prijzen van f 45. 2557 3643 7169 8419 9816 9931 2566 366S 7193 8430 9855 20516 2576 3689 8405 9625 9917 20523 3612 BRIEFWISSELING. B. M. B., Middelburg. Te laat ont vangen voor bet nummer van heden. In een volgend nummer. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomon: 20 Aug. te New-York het ss. „Prins Willem V", van West-Indië; te Aden ss. „Gneisenau", van Rotterdam naar Ja pan; 21 Aug. te Port Said het ss. „Banda", van Amsterdam naar Batavia; te Paramaribo het ss. „Prins Frederik Hendrik", van Amster dam; te Sabang het ss. „Menado", van Rot terdam naar Java; te Boston het ss. „Maar tensdijk", van Rotterdam naar Baltimore; 22 Aug. te Suez het ss. „Sindoro", van Java naar Rotterdamte Port Said het ss. „Grotius", van Amsterdam naar Batavia; te Port Said het ss. „Flores", van Amsterdam naar Batavia; te Port Said het ss. „Malang", van Rotter^ dam naar Java; te Amsterdam het ss. „Poly phemus", van Java. Vertrokken: 21 Aug. van Leixoes het ss. „Eemland", van Amsterdam naar Buenos- Ayresvan Lissabon het ss. „Zeelandia", van Amsterdam naar Buenos-Ayres22 Aug. van New-York het ss. „Potsdam", naar Rotterdam van Southampton liet ss. „Koning Willem III", van Amsterdam naar Batavia. Gepasseerd: 21 Aug. Teneriffe het ss. „Hollandia", van Buenos-Ayres naar Amster dam; 22 Aug. Scilly het ss. „Amsteldijk", van Baltimore en Newport News naar Rotterdam; Kaap del Armi hot ss. „Sumatra", van Bata via naar Amsterdam. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag. Woensdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag. WW W AlEiKf Vlissingen. 24 Ang. nm. 1.02 .25 2.08 .26 2.45 .27 3.26 .28 4.08 .29 4.42 .30 5.19 D o m b u r g 24 Aug. nm. 1.30 .25 2.12 .26 2.54 .27 3.35 .28 4.17 .29 4.51 .30 5.28 Bij uitstek proefhoudend gebleken Voedsel. De kinderengroeien er flink en voorspoedig van op en lijden nietaan slechte spijsvertering. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 26 Augustus. Koudekerko. Raadhuis 9>/s uur: bou wen ©ener onderwijzerswoning. Aanwijzing 19 Aug. nml. 2 uur. Inl. P. S. Dijkstra, Vlissin- sn. Donderdag 31 Augustus. Cortgene. Hotel „de Stadswijnkelder" 10 uur. Aanleggen van twe© opzitten en lading plaats, met kei- en klinkerbeslrating, enz. Aanwijzing 28 Aug. v. m. 10 uur bij het Cat- scheveer. Inl. J. Louwers, Cats. zijden vielen flinke klappen. Exter heeft om oploop te vermijden langs een omweg zijn woning bereikt. T0NY OFFERMAN. f Hedenmorgen is Tony Offerman op zijn villa „Henrietta" aan den Naarder-straatweg in Laren ontslapen. (Tony Offermans was in 1854 in Den Hang geboren, en was leerling van Blom- mers, in wiens trant bij ook werkte. Hij zag zijn werk herhaaldelijk op buitenland- sche tentoonstellingen bekroond. Red,) DOOR DEN TREIN GEDOOD. Dinsdagavond is te Boxtel een ran geerder door een trein overreden en gedood. EEN MOOIE GIFT. De weesinrichting te Neerboscb ont ving in de afgeloopen week een gift van f 3000 van N. N. voor reservekapitaal, wjg EEN LEELIJKE VERGISSING. De arbeider Bos te Lonneker loste bij de woning ran zijn schoonouders met wie hij in onmin leefde een revolverschot. Een zijner zwagers, J. K., liep met een ouden sabel naar buiten en sloeg een man den hersepan in. Later bleek, dat bij den win kelier Roskam den schedel had gekloofd-H OVERREDEN. De wegwerker Witter te Dedemsvaarfc is hedenmorgen door een trein een zijner beenen afgereden. Bij aankomst in Zwolle was bij reeds overleden. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. In de hedenmiddag gehouden zitting werden de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, jhr. A. A. van Teylingen, onderzocht en tot zijn toelating besloten. Aan den heer B. J. H. M. Timmermans werd eervol ontslag verleend als leeraar in het Fransch aan het gymnasium, evenals aan dr. W. G. C. Wagner als conrector aan het gym nasium. Tot le onderwijzeres in de handwerken aan school I werd benoemd mejuffrouw A. Zegers en aan school J mejuffrouw R. Meer tens. Tot onderwijzer aan school K werd be noemd de heer J. C. P. Jansen Verplanke. De gemeenterekeuing werd vastgesteld op n bedrag van f737.847.965 aan inkomsten en f 729.736.62 aan uitgaven, en de gemeente- begrooting voor 1912 in totaal op f 758.502.10 met f 143.000 voor inkomstenbelasting en f 1818.785 voor onvoorzien. Do weekmarkt werd verzet van 31 op Augustus. Het voorstel niet over te gaan tot het uit breiden van school J met een 7e leerjaar, werd tot een volgende zitting aangehouden. GESLAAGD. Geslaagd voor Fransch, akte A middelbaar, L. J. Membre te Sluis; voor Fransch, lager, H. A. Croin te Sluis en mej. M. C. Len selink te Middelburg. MOND- EN KLAUWZEER. Mond- en klauwzeer is te Serooskerke geconstateerd bij de landbouwers Jac. de Visser, W. de Kam, L. Melse, Wed. F. Louwerse, J. Meijers en I. Flipse. UIT GOES. Mishandeling. De politie alhier heelt proces-verbaal op gemaakt tegen Anthonie R. te Middelburg wegens mishandeling van twee personen uit 's Gravenpolder, zulks in de wachtkamer van het station der S. S. te Goes. Aangehouden. Door de poJilie is alhier aangebonden de minderjarige L. J. S., die de ouderlijke woning te Middelburg was ontloopen. Hij is reeds door zijn vader afgehaald en mee naar Middelburg genomen. BENOEMD Benoemd is tot onderwijzeres te N i s s e mej. T. C. de Hondt te Goes. WATERGEBREK. TeHoedekenskerke is de water- nood zóó boog gekomen, dat alle puttenen slooten leeg staan. Van heinde en ver wordt water aangevoerd voor het beestiaal, dat zeer lijdt wegens gebrek aan behoorlijk drinkwater. Van gemeentewege is voor de bevolking vooreen devde lading water per scheepsgele genheid gezorgd. Op initiatief van enkele ingezetenen zal nog deze week een Norton wel worden ge- DE FRANSCHE MANOEUVERS. PARIJS, 23 Aug. De bladen bevestigen dat de groote legermanouvers niet zullen worden gehouden. VOORZORGSMAATREGELEN. FERROL 24 Aug. De Spaansehe kruiser „Rio de la Plata" ontving last onmiddellijk naar Cadiz te vertrekken met oorlogsmate riaal aan boord. PARIJS 23 Aug. De „Echo de Paris" zegt uit goede bron vernomen te hebben, dat de Duitsche autoriteiten overgaan tot het buitengewoon oproepen van de reserve in Elsasz Lotharingen in de Rijnprovincie. RICHTER GEVONDEN. SALON1KI 23 Aug, De ingenieur Richter is heden teruggevonden en zal naar hier worden gebracht. UIT AMSTERDAM. Courses in 't zicht. Heden middag heeft een vergadering plaats gehad van eigenaren van dravers „Hippos". Besloten werd op voorstel van het bestuur dat, indien vóór 15 September door de leden een som is bijeengebracht van f5000, in België courses zullen worden gehouden. Gemeenteraad niet doorgegaan. De gemeenteraad kon heden wegens on- voltalligheid niet doorgaan. Th. H. Place, f Te Amsterdam overleed de oud-hoog leeraar in de faculteit der geneeskunde Th, E. PI ace. EEN VECHTPARTIJ. Te Nieuwemeer is een vechtpartij ontstaan tusschen enkele getuigen charge en décharge in de vergiftigingszaak welke op Exter stonden te wachten. Van beide Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG. Donderdag24 Aug. en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 7i/2 en 9 u. Maandag 4 Sopt. Soiree „Medioburgum", „Schuttershof", 7i/s u. Maandag 23 Oct. Voordracht prof. Bolt. Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal i,Da Vergenoeging" 8 tu VLISSINGEN. Donderdag 24 Aug. en volgende dagen Con cert „Grand Hotel des Bains". 8 uur. IJZENDIJKE. Donderdag 31 Aug. Alg. verg. „IJzendjjk- sche Sloomlramwegmij." Directiegebouw lli/a u. Verzending en laatste buslichting dec MA III aan het postkantoor te Middelburg. 008T-INDIE. (Alles plaatselijke t jj d). Rotterdam (Lloyd) (b)25 Aug. 7.21 's nam, Genua (Nederl.) 29 Aug. 7.21 's nam. Amsterdam (Nederl.) (a) 1 Sept. 7.21 's nam. Brindisi (Eng. dienst) (d)lSept. 1.'snam, Marseille (Fr. dienst) (c)4 Sept. 10.'s av. Napels (Duilsche dst.) 6Sept. 1.'snam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen van de afzenders, bla kende uit een aanwijzing op het adres of uli de waarde der aangehechte frankeerzegels- Postpakketten tot 7.6 u. n. W E 8 T -1 N D I E. Curasao over Queens- town i 25 Aug. 10.16's avonde Surinam© aver Queens- town 25 Aug. 10.16's avonde Surinam© via Sout hampton j .29 Aug. 8.28'smorg. Curasao met K. I. maildienst (1 - .31 Aug. 7.21'snamid. Surinam© via Amster dam 31 Aug. 7.21 '8 namid, Curasao over Ham burg (1.) 1 Sept. 7.21 's avonds Suriname vis, St. Na- saire8 Sept. 5.57 *s morg. (1) Alleen op verlangen der afzenders. AFLOOP VERKOOPINGEN. Hedenmiddag werd ten overstaan van no taris mr. Jan Loeff to Koudekerke te Vrou wepolder verkocht een" woonhuis met schuur en tuin, groot 481 c.A. Kooper werd Paulus Vendevielle voor f820. Zitting van heden (Woensdag) middag 2 uur, Voorzitter jhr. M. van den Brandeler, bnr, gemeester. Afwezig de heeren Van Dunné, Sannes, Do- taon Tak, Heijse, en Snouck Hurgronje. 2 vacatures. De geloofsbrieven, van het nieuw gekozen lid den heer A. A. van Teylingen, worden onder zocht" en tot zijn toelating besloten.' De voorzitter iwijdt een woord van waar deering aan den heer Van Dunné. Hij had ge hoopt dat deze nog eenige jaren rust zou

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2