Verschillende Berichten LAATSTE BERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. Ingezonden Mededeelingen. TB VICTORIA-WATER B 5 T E N L A N D. Zondagmiddag hield in do Ned. Herv. kerk to Domburg ds. G. A. v. d. Hooft zijn afscheidsrede. Spreker had tot tekst 1 Petrus 1 vs. 24 en 25. Do gemeente zong Aem Ps. 121 vs. 4 toe. De consulent, ds. Kroe.se van Vrouwepolder, sprak den schei denden leeraar nog toe. Het kerkgebouw Was eivol. Wekelijksche opgaaf betreffende de Ned. Horv. Kerk. Beroepen te: Harich L. Moolhuizen te WouterswoudeTerheijde A. Hoogendijk te StellendamNoordwolde C. Pb. F Abbings 6e ZwellooAduard J. Buiskool te Groningen. Aangenomen naar Schcrpenzeel (toez.) door J. Groenewold te Muntendam en naar Makkum door F. II. van Oosten te Kiolwinde- weer. Bedankt voorArnemuidcn door A. van der Sluis te Huizen, Ger. Kerk. Beroepen te: Monnikendam A. A. van Schelven te Maar senPijnacker-Nootdorp G. M. van Rennes te Dussen en te Breukelen J. Gispen te Bameveld. Bedankt voor: Nieuw Lekkerland door J. Schoonhoven te Scherpen zeelGrand-Rapids (N. A door J. van Lonkhuijzen te Rijswijk (Z. H.) Christ. Ger. Kerk. Beroepen te: Kolhorn L. de Bruijn te Bunschoten en te Grand-Rapids (N. AH. A. Minderman te Rotterdam. Een aantal fabrikanten van vleeschwaren in ons land hebben bij uitvoerig gemotiveerd adres aan do Tweede Kamer verzocht, by do vaststelling van de nieuwe Tariofwet, hel daarheen te leiden: dat het invoerrecht op geraffineerd zout, geregeld in verband inet den accijns op ruw zout, worde vastgesteld op f 2.91 per 100 K G netto, of bijaldien hiertegen adressanten niet bekende onoverkomelijke bezwaren bestaan, dat dan dit invoerrecht worde vastgesteld op f 3.70 per 100 K.G. netto, dat do regoering worde aangespoord door wetswijziging de mogelykheid te openen, dat ook vrijdom en restitutie kan worden verleend van het invoerrecht op geraffineerd zout voor mdustxieelo doeleinden, onder dezelfde bepalin gen als than9 vrijdom en restitutie van accijns wordt gegeven Door een aantal handelaren en direct belang hebbenden bij den handel in antiquiteiten zijn per adres aan de Tweede Kamer bezwaren aangevoerd tegen de ontwerp-taxiefwet, daar zy by toepassing vreezen voor den ondergang1 van den aanzienlijken internationalen antiek- handel m ons land. De minister erkent voorts zelf de moeilijkheid voor de douanen om kunstwaarde van schilderijen en teekeningcn te beoordeelen, reden waarom afgezien is van een recht daarop. Dat zelfde geldt echter ook voor antiquiteiten, wier waarde vaak nog veel moeilyker te schatten is. De Haagsche correspondent van „De Standaard", sprekend over het ongeldig ver klaren van do verkiezing van den anti-revolu- tionnairen heer Sclialekamp, adviseert den sociaal-democraat De Kleer, die eigenlijk ver kozen was, hij enkele candidaatstelling op den vacanten zetel te plaatsen. Alleen wanneer: ook van andere Zijde een candidaat wordt ge- j steld, zou deze raa<1 niet behoeven te worden opgevolgd. Het comité dat zich te Amsterdam op verzoek van den lieer Dirk Beerends gevormd heeft ten einde bemiddelend op te treden in de Zeeliedenstaking, besloot zich te ontbinden, daar door do opheffing der staking voor haar niets verder te doen valt. De visscherij-school te IJmuiden, welke voor cenige jaren werd opgericht, ondervond van den gemeenteraad te Vel sen in het geheel geen medewerking i n tegenstelling met de pro vincie en de Regeermg, die hare medewerking steeds verleenden. Thans is tot opheffing der school besloten. De weduwe van den man, die de vorige week te Jutfaas in het cachot overleden is, heeft een klacht over het voorgevallene bij de justitie ingediend. Ingezetenen zullen thans bij hernieuwing aan de regeering verzoeken den burgemeester te verplichten voortaan in do gemeente te gaan wonen en niet langer in Utrecht, wijl tegenwoordig een der veldwach ters fungeert als hoofd der politie. Te WinterswijK is een rcuzenbruiloft ge houden van de familie Te Katschot aldaar. Er waren niet minder dan 565 gezinnen bij de bruiloftspartij genoodigd. In de- feestzaal waren ruim 2000 personen aanwezig. De timmerbazen te Leeuwarden hebben de stakende gezellen voor den eiscli gesteld om heden (Maandag) het werk te hervatten Geschiedt dat niet, dan zullen zij trachten werkkrachten van elders te krijgen. In een gehouden stakersvergadering is met algemeene stemmen besloten desniettemin de staking onverzwakt voort te zetten. De Dordtsche politie heeft proces-ver- haal opgemaakt tegen een z.g. dames-deskun dige aldaar wegens overtreding van art. 251bis van het Wetboek van Strafrecht. Na gehouden huiszoeking is de deskundige naar het huis van bewaring overgebracht. Een schoenwinkelier te Rotterdam is door middel van valsche volgbriefjes voor f 80 opgelicht. Een sigarenwinkelier in diezelfde stad is op andere wijze beroofd. Iemand die voor twee dubbeltjes sigaren kocht, betaalde met een bankbiljet van f25. f24.80 werd terugbetaald. De man maakte zicli ijlings uit de voeten, want 't bleek dat hel biljet valsch was. Op bevel van de Amsterdarosche recht bank is de firmant Paulus van F.yck, lid der firma Wed P van Eyck en Zonen in hechtenis genomen in verband met het faillis sement dier firma. Thans zijn dus twee leden van dit bankiershuis opgeborgen. Bij het onderzoek kwam aan het licht, dat de verduisteringen vele zijn. Zoo had een oud predikant der Gereformeerde gemeente te Am sterdam, die reeds lang zaken deed met deze firma, voor f 35.000 in effecten even in bruik leen gegeven, opdat aan eenige nieuwe klanten deze stukken konden worden getoond. De man kreeg effecten terug, die geheel waardeloos waren, doch wenschte deze niet te aanvaarden. Z'n eigen papieren heeft hij niet terug gezion. Op dezelfde wijze zijn meerdere verduisterin gen gepleegd. Tegen de beide firmanten, D. en C. J van Eyck, die zich, naar men weet, uit de voeten hebben gemaakt, zijn nog geen verdere stap pen door de justitie gedaan. Hun opsporing en aanhouding is nog allyd niet verzocht, hoe wel het. destijds toen men hen gevlogen vond, de bedoeling is geweest, hen te arresteeron. Volgens do laatste berichten zouden beiden thans in Amerika zijn, althans is C. J. van Eyck kortgeleden door een oud-Amsterdammer te Boston gezien. Terwijl een dienstbode van een bewoner van een perceel aan de Stadhouderskade le Amsterdam, ten wiens huize zich een geval van diefstal mot brandstichting heeft voor gedaan, op het platte dak van een aangren zende biljartfabriek aan het werk was, vond zy daar een pantoffel, waarin zich een por- temonnaio bevond, inhoudende de vermiste f 130, en een gouden ring, die reeds vier maan den goleden vermist werd en waarvan men een ander had verdacht, hem ontvreemd te hebben. Het vermoeden is, dat de oneerlijke dienstbode, die thans gearresteerd is, een en ander, toen de rechercheur huiszoeking deed in de pantoffel hoeft gestopt en deze door 't raampje van het privaat op het aangrenzende platte dak hoeft geworpen Te Amsterdam is een bewoner van do Nieuwe Tolstraat in den laatsten tijd het slachtoffer vaneen misplaatste grappenmakerij geworden, doordat onbekenden telefonisch alle mogelijke bestellingen op zijn naam doen. Vrirj- dag ontving hy o a. een groote mand cakes en gebak, oen mand paling en schoongemaakte visch, terwijl er niet minder dan drie Ataxen voor zijn deur verschenen 1 De Bunschotor lotelingen hebben zich te Amersfoort beestachtig aangesteld. Zij kwamen met door hen meegebrachte jenever in de stad en al gauw werden de messen getrokken, bij slagers stukken worst afgesneden, naar kinderen gestoken, tot ze het op de Langestraat gekomen, zóó bont maakten, dat de politie cr zich mee moest bemoeien. Te Herpen is iemand, die vier dieven wilde verhinderen zyn fiets mee te nemen, op vreeselijke wijze mishandeld. De man kreeg twee gevaarlijke steekwonden. Te Maastricht is aan do fabriek „De Sphinx" van de firma Regout een beerput ontploft juist op het moment dat twee werk lieden gebruik maakten van daarmee in ver binding staande gelegenheden. Een dezer werklieden moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het lijk van den anderen, een dertienjarigen knaap, is bij het leegmaken van den beerput gevonden. De jongen was gestikt. De oorzaak is vermoedelijk, dat de knaap een lucifer in liet privaat had geworpen. In de j fabriek zyn vele ruiten gesprongen. Te Budel is bij een brand een bedrag van twee duizend gulden gestolen. Tevens I is inbraak gepleegd in een smederij en ook heeft men de offerbus in de Roomsch-Katho- lioke kerk aan een inspectie onderworpen en den inhoud meegenomen. Het onderzoek der justitie heeft aan het licht gebracht, dat de brievengaarder te Wol- dendorp, die indertijd werd aangehouden, maar naderhand op vrije voeten is gesteld, niet schuldig is aan diefstal van rijwielonder- deelen, (waarvan hij aanvankelijk werd ver dacht. Gebleken is, dat hij die onderdeden te Groningen kocht. Thans wordt bij alleen nog verdacht van het zich toeëi genen van prentbriefkaarten in den tijd, toen hij nog geen brievengaarder was. In Harlingen is het watergebrek zeer nijpend. De regenbakken zyn bijna zonder uitzondering ledig en wanneer de tankwagen arriveert, wordt bijna gevochten om een paar emmertjes water. In Haarlemmermeer wordt water gretig verkocht voor twintig cent de veertigliterbus. Gevangenishumor. Men schrijft uit Schoveningen aan de „Nederlander Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de strafgevangenis te Schoveningen in dienst werd gesteld. Ging begrijpelijkerwijze dit jubileum mot stille trom voorbij, een der gevangenen, die nog 4 jaren tegoed heeft, kon zich met zooveel bescheidenheid niet vereenigen en stelde een der beambten voor dezen dag te herdonken met een huiselijk feestje, waarop het [welbekende„Wij gaan nog niet naar huis" de feestzang zou zijn. Het voorstel is van de hand gewezen. BRANDEN. Te ongeveer half zeven Zaterdagavond ont stond brand op het station Gilze-Rijen, welke zoodanig toenam dat in een minimum van tijd het geheele station in brand stond en niets gered kon worden. Door gebrek aan water was blussching uitgesloten. De treinen welke tijdens den brand stopten, en daarna weder doorreden, moesten ter uitsluiting van gevaar voor de reizigers, met gesloten raampjes passeeren, Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Voorst is de woning van een klompenmaker afgebrand. De oorzaak is onbekend. De leven de have is gered. Alles was verzekerd. Te Maasniel was men bezig de daar door ver schillende boeren bijeengebrachte granen ma chinaal uit te dorschen. Door onbekende oor zaak geraakte oen der vele graanmyten in brand met het gevolg, dat elf groote mijten alsmede (de stoomdorschmachine, welke een waarde van f 2000 vertegenwoordig!, vernield werden. Het graan was verzekerd, de ma chine niet. Dezer dagen werd brand ont dekt irid e Keppelsclie bosschen onmiddel lijk grenzende aan de tramlijn. De waarnemen de directeur van d© „Kruisberg" gaf dadelijk aan tweo 'beambten last. zich met een twaalftal verpleegden maar de plaats des onheils te spoeden. Gewapend met spaden en bijion trok men langs de tramlijn tot de plek was be- 1 reikt, waar het vuur woedde Gelukkig juist bijtijds kwam men aan en in korten tijd had don de jongens den brand gebluscht endaar door een groot gevaar voorkomen. Te Budel zijn twee boerderijen ee-n prooi der vlammen geworden. Het vuur greep zoo snel om zich Iieen, dat de geheele levende have niet kon I worden gered. Een paard en negen koeion. rijn mede verbrand. Bij een boer aan den I Sloterweg te Haarlemmermeer, ontstond brand door het spelen met lucifers door kinderen bij den hooiberg. Deze, benevens bet hooi daarin j geborgen, pl.m. 12.000 pond, brandde geheel tot den grond too af Met inspanning van1 (alle krachten gelukte het den omwonenden, die ter hulp waren gekomen ,de behuizing met I schuur te behouden. De brandspuit, die spoe dig ter jplaatso was, bewees daarbij gocdo diensten. Het hooi is verzekerd doch de hooi- berg niet. ONGELUKKEN Te Zwolle speelden jongens in een tuin met flobcrtgcweer en revolver en schoten op allerlei dingen. Een kogel verdwaalde in een andoren tuin en wondde een driejarig kind aan een oor. De schietwapens werden daarop door de politie in beslag genomen. Onder Borger is een kind onder een kar geraakt en aan de bekomen verwondingen overleden. Een landbouwer te Lichtenvoorde heeft zich zoodanig bij liet roggemaaien met de zeis in hot. been gesneden, dat de ongelukkige dat lichaamsdeel zaL moeten missen. Te Maas tricht is een 6jarig meisje, dat Donderdag bij het spelen met vuur ernstige brandwonden opgeloopen had, (Overleden. Op een schroef bouten en inoerenfahriek te Helmond wilde een werkman een drijfriem opleggen hij had echter do onvoorzichtigheid de machine niet eerst stil te zetten, met het ongelukkig ge volg, dat bij werd gegrepen en verpletterd. De dood was onmiddellijk ingetreden. Te Echten is een arbeider boven uit een schuur gevallen. Hij was direct dood. Een vier jarig jongetje te Breda is spelend te wa iter gevallen bij de suikerfabriek en levenloos opgehaald. Te Stellendam zijn in verband met de ongekende hitte der laatste dagen vele jeudïge kinderen ernstig ziek. Reeds hebben zich zes gevallen met doodelijken af loop voorgedaan. Een schipper uit Slie- drecht heeft in de spoorweghaven te Rotter dam het lijkje van een pasgeboren kind drij vende gevonden. Het lijkje was in een paar doeken gewikkeld. Een boerenarbeider uit Sloten, in Noord Holland, is van een wagen gevallen en dientengevolge overleden. Hij was gehuwd. Een persoon uit de Hoven, die pich na ingevallen duisternis bij den Meeu- wenberg in Empe, in de provincie Gelderland, langs den weg ter ruste had gelegd, is door een wielrijder uit .Voorst aangereden. Met een vrij ernstige hoofdwonde werd de man opge nomen en per as naar rijn woning vervoerd. gekomen in Ipek, 2 in Uskub, 4 in Djakova, 2 in Afonastir. fn het overige Albanië zijn 66 gevallen voóigekomen, waarvan 29 doode- lijk. Op do bloedige lijst der vliegkunst ko men weer tweo namen. Te Pittsburg is Battier, op een driedekker van 25 meters hoogte gevallen en op slag doodgebleven. Do Engelsche vlieger Ridge viel te Plymouth Vrijdagavond uit zijn vliegmachine. Hij stierf in het hospitaal van Aldershot. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. 0 08T-INDIE. (Alles plaatselyke t y d Marseille (Fr. dienst) (c)22 Aug. 10.'sav. Napels (Duitsche dst23 Aug. 1.'snarn. Rotterdam (Lloyd) (a) 25 Aug. 7.21's nam. Genua (Nederl.) 29 Aug. 7.21's nam. Amsterdam (Nederl.) (a) 1 Sept. 7.21 's nam. Brindisi (Eng. dienst) (d)lSept. 1.'snam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver ronden op verlangen van de afzenders, bij} kende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aangehechte frankeerzegels. b) Per RotL Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentia verzonden voor Atjeh en onder hoorigheden, de Residentie Sumatra's Oost kuit, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo. Postpakketten tot 7.6 a. n. W EST-IND IÊ. Curasao over Queens town 22 Aug. 10.16 's avonds Suriname ©vei Qoeens- town25 Aug. 10.16's avonds Suriname via Sout hampton .29 Aug. 8.28'smorg Curasao met K. W. I. maildienst (1 - 31 Aug 7.21'snamid. Suriname via Amster dam 31 Aug. 7.21 's namid. Curayao over Ham burg (1) 1 Sept. 7.21 's avonds Suriname via St. Na- 8aire8 Sept. 6 57 's morg. (1) Alleen op verlangen der afzenders I 1 'mogelijke gebeurtenissen, de natie volkome* vertrouwen in te boezemen in haar kracht, Wij zijn vredelievend, maar wij willen van geen enkele traditie afstand doen. Ons ver trouwen in de toekomst van het land is in geen enkel opzicht beneden de werkelijk heid van het heden, noch de mogelijkheden van morgen. DE TOESTAND IN PORTUGAL. LISSABON, 20 Aug Donderdag heeft de "erkieziug van een president der republiek! plaats. Te Oporto rijn tien soldaten der republi- kcinsch© garde gearresteerd, omdat zij in verbinding zouden hebben gestaan met mo narchistische samenzweerders in de gevan genis van Aljube. Londen is ons in onweer vooraf gegaan. Daar heeft Zaterdagavond tusschen zes en zeven uur een hevig onweder, gepaard met zware regens, gewoed, het eerste na weken van droogte. To Brussel is Zondag tengevolge van een hevig onweder de telefonische gemeenschap gestoord. De echtgenooten De N. te Boom bij Antwerpen die den diamanthandelaar Rosen- blum in huis lokten en vermoordden, beschul digen, voor den rechter van onderzoek, elkaar over en weer de pakjes diamanten van den vermoorde in bezit te hebben genomen. Dit gaf aanleiding tot. een nieuwe nauwkeurige huiszoeking. Donderdagnamiddag was !men den steen koolkelder pan "t doorsnuffelen en de buit kwam voor den dag. Tusschen de kolen wer den 14 pakjes diamant met touwtjes aaneen gebonden gevonden. De steenkolen worden nu gewasschcn om te zien of er soms nog andere diamantstee- men in liggen. De weergevonden diamanten hebben een waarde van ongeveer 30.000 fr. Er zou nu nog voor een 4000-tal franks diamanten zoek zijn. Tc Escli, de Luxemburgsche hoofdplaats van de mijnstreek, had een jonge Italiaan- sche arbeider een tijdlang ongehuwd met een Italiaansche vrouw geleefd en trouwde kortgeleden met Iiaar 17 jarige dochter. De drie woonden samen in een zelfde kamer. Vrijdagnacht ontstond er twist en de man stak zijn jonge vrouw een dolk in de slapen, zoodat ze dood neerviel. Zijn schoonmoeder bracht hij zes dolksteken toe en schoot zich daarna door het hoofd. Tijdens een plechtigheid in de kerk van Aussurucq, stortte een der galerijen in, waar op, volgens de zeden van het land, de mannen alleen plaats genomen hadden. Een zestigtal hunner werden in den val meegesleurd Het meerendeel der vrouwen, die onder de verhooging gezeten waren, konden intijds vluchten. Niettemin werden er een twintigtal gewond, waaronder vijf zwaar. Te Maubenge heeft de verhooging van den prijs van boter, melk en eieren de huis vrouwen doen besluiten de genoemde artikelen voorLoopig niet meer te fcoopen, en tevens de markten te saboteeren. Komen nu de boeren met hun voorraad aah, dan loopen de vrouwen te hoop, plunderen dè wagens leeg en werpen den inhoud ovér dij straat. De autoriteiten schijnen machteloos, want ondanks het op treden der gendarmerie duren de ongeregeld heden voort. De onderprefect heeft ook al getracht de vrouwen, te overreden om van verdere hand tastelijkheden af to zien, maar ook zijn op treden heeft niet gebaaf de vrouwen hebben besloten niet van gedragslyn te veranderen, voor de prijzen weder op de normale hoogte rijn gebracht. In de groote rijwiel- en naai-machinefa briek van Opel tc Rüsselsheim heeft een groote brand gewoed20 000 rijwielen en 30.000 naaimachines zijn vernield De auto- afdeeling bleef onaangetast. De schade beloopt 3Vs' A 4 millioen mark. Acht en twintig per sonen werden verwond. Van.de 4000 arbeiders zijn er nu 1500 h 2000 werkloos. In Macedonië neemt de cholera merkbaar in hevigheid af. Er zijn 4 sterfgevallen voor NAAR HET HUIS VAN BEWARING OVER GEBRACHT. Heden is de door de Belgisc uitgeleverde P. H., 43 jaar, geboren nende te Neuzen, overgebracht naar het huis van bewaring alhier, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal, LADE-LICHTER BETRAPT. De politie te Goes heeft proces-verbaal opgemaakt tegen M. J van Bdie reeds een vonnis wegens diefstal achter zich heeft. Dezer dagen werd hij gesnapt bij het lichten eener toonbanklade, en nu maakte hy zich weer -nn eenzelfde feit schuldig bij den sigarenhandelaar A. S. aldaar. ERGERLIJKE ONVOORZICHTIGHEID. Hoewel de sneltrein van 7.7 uur uit Vlis- singen in aantocht was, beging een zoon van den landbouwer W. te Vlake de on voorzichtigheid om de valboomen op te lichten en met paarden en wagen op den spoorweg te komen, waar hij midden op bleef staan om ook den anderen boom aan de overzijde te openen. Gelukkig werd dit bemerkt door hot spoor wegpersoneel, dat nog juist bytijds den trein kon doen stoppen, waardoor een groot on ge luk werd voorkomen. De trein ondervond hierdoor circa 10 min. vertraging. AANGEHOUDEN. Op een uitstapje naar Neuzen is Zondag een 27-jarig persoon gearresteerd, verdacht aan een 24-jarig meisje te 's-Gravenhage ver gift te hebben toegediend, waardoor zij een ernstige operatie moest ondergaan. De aan gehoudene beweert het vergift wel te hebben verschaft, maar niet te hebben toegediend. U'T DE STAATSCOURANT. Aangewezen is als candidaat Indisch amb tenaar de heer J. Ramaer te Middelburg Bestemd is voor Ned. Indië als adspirant technisch ambtenaar voor den radiotelegrafi- schen dienst de heer R. Meertens te V1 i s- singen. Van 19 21 Augustus. Middelburg. Bevalleu M. P. EDtink, geb. De Jonge, d. C. Janse, geb. Joziasse, z. M. Labruijere, geb. Vinke, z. P. C. Connolly, b. Eiaasse, z. Overleden: T. P. Kuijs, d. 11 m. A. Antheunisse, z. 2 m. M. Gilde, d. 11 w. A. L. Vader, z. 9 m, J. A. van Tatenhove, z. 1 m. W. Boone, z. 2 m. Van 14 19 Augustus. ZiEtiiKZEE. Getrouwd: A. Dalebout, jm. j. met A. G. Goedegebuure, jd. 25 j. P. C. v. d. Valk, jin. 38 j. met J. Tuijtel, jd. 30 j. J. v. Schaik, jm. 26 j. met M. P. Boot, jd. 26 j. BevallenM. Ribbens, geb. Van Neuven, z. Overleden: A. Schouls, z. 13 m. C. B. Dekker, d. 12 d. J. J. van den Hoek, d. bijna 1 j. P. van Maanen z. 8 m. P. C. van Wely, wed. van L. Schabers, bijna 79 j. J. H. Beuzenborg, d. 41/, m. H. Hondsmerk, z. 8 m. J. Leeuwen, man van A. Dag, 78 j. THERMOMETER EN VERWACHTING, 21 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 64 gr., 12 u. 73 gr., 4 u. nm. 73 gr. Hoogste barometerstand 765.1 te Sorta. Laagste 750.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 22 Aug.zwakke tot matige O. tot Z. wind, meest zwaar bewolkte lucht, waarsohijnlijk regenbuien met kans op onweer en warmer temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. Oljerlahnstein. De Koninklijke Taieldrank- VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hr. Ms torpedobootjagers „Wolf" en „Fret", zijn 18 dezer le Vigo aangekomen. Aangekomen: 18 Aug. te Boston het ss. „Zijldyk", van Rotterdam; te Hamburg hetss, „Koningin Regentes", van Batavia; 19 Aug. tel Padang het ss. „Celebes", van Amsterdam naar Batavia. Vertrokken: 18 Aug. van Port Said liet ss. „Sumatra", van Batavia naar Amsterdam; het ss. „Bali", naar Bataria, van Colombo het ss. „Koningin der Nederlanden", van Amster dam naar Bataviavan Rotterdam het ss. „Soestdijk", naar Boston en Philadelphia; ran Rotterdam het ss. „Gorredijk", naar Baltimore en Newport Newsvan Rotterdam het ss, „Gorontalo", naar Java; van Rotterdam het ss. „Medan", naar Hamburg; van Amsterdam het ss. „Koning Willem III", naar Bataviavan Lissabon liet ss. „Ophir", van Rotterdam het ss. cNoordam", naar New-York Gepasseerd; 18 Aug. Ouessant het ss. „Zeelandia", van Amsterdam naar Buenos- Ayres; 19 Aug. Kaap del Armi het ss. „Gro- tius", van Amsterdam naar Batavia; Beachy, Head hets s. „Kawi", van Java naar Rotter dam. HOttftWATEB, te Yli a sin gen. UIT DEN HAAG. Oud-minister De Meester De oud-minister, het Tweede Kamerlid De Meester, verlaat morgen de Roode Kruis kli niek, waar hij wegens ernstige ziekte gerui- men tijd verpleegd werd. STAATSLOTERIJ. Bij de heden gehouden trekking viel een prijs van f 1500 op no. 13232 en prijzen van f1000 op de nos. 12269, 16800 en 18184. DE VERGIFTIGING TE HAARLEMMERMEER. Bij vervroegde uitspraak zijn door de recht bank te Haarlem Van Exter en vrouw Hoogenhout, de beschuldigden in de vergif tigingszaak te Nicuwemeer vrijgesproken. UIT AMSTERDAM. Wedrennen in 't zicht. Het „Hbld." vorneemt dat pogingen in het werk worden gesteld om op „Duindicht" ren nen te doen plaats hebben. Men is voorne mens die omstreeks 20 Sopt. tc houden. DE SPOORWEGSTAKING IN ENGELAND. LONDEN, 21 Aug. Het spoorwegverkeer gaat I weer zijn gewonen gang. Do toestand in de 1 provinciën is op enkele uitzonderingen na weer als vroeger. GERUSTSTELLEND OF ALARMEEREND? TREVOU, 20 Aug In een redevoering ajjn een feestmaal zeide de Franscho minister van oorlog: „Het is mijn plicht, met het oog op Dinsdag. 22 Aug. vm. 11.42 Woensdag 23 nm. 12.14 Donderdag 24 1.02 Vrijdag 25 2.03 2.45 Zaterdag Zondag 26 .27 3.26 Maandag 28 4.08 t e Do mbur Dinsdag. 22 Aug. vm. 11.51 Woensdag 23 nm. 12.45 Donderdag .24 1:30 Vrydag .25 2.12 Zaterdag 26 2.54 Zondag .27 3.35 Maandag .28 4.17 HET EINDE DER SPOORWEGSTAKING. De toestand tijdens de staking. Zaterdagavond te elf uur werd te Londen het verluchtend bericht gemeld dat de staking was geëindigd, zooals wij Zondagochtend per bul ütin konden bekend maken. Dat bericht kwam aan het eind van een dag waarin men met bezorgdheid zicli afvreeg wat er nog verder voor rampen zouden vol gen, als de staking voortduurde. En toch was zeker twee derde van het personeel aan het werk gebleven. De stakingleiders schatten het aantal sta kers op 250.000, maar de maatschappijen ver klaarden dat dit cijfer zeer overdreven was. Londen was Zaterdag veel ernstiger getrof-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2