BURGERLIJKE STANB. BEKENDMAKINGEN. fcfiide handen, tengevolge waarvan de 5 vin- openen van dc deuren ging plotseling het Eeuwen geleden kende men in China en Coöperatieve aankoop of aanbesteding van gers der linkerhand bijna geheel, en van de licht uit. Dit veroorzaakte onder de wachtende Indië de gembcrplant reeds, welke daar veel-J melk en groente zou wel Ln de goede rich rechter één vinger werd verpletterd De menigte ongerustheid, Zoodat de menschen vuldig werd gecultiveerd In China was het ling sturen tat te Nijmegen die Juli j.l.Jüiet durfden binnen gaan. Een oogeublik later gebruik van gember, die aldaar „kiang"wcSt D< sloegen de vlammen op uit den achtergevel genoemd, Zeer algemeen en volgens de ovcrle- van hel. gebouw. Het tooneel en do zitplaat- vering gebruikte Confucius nooit con maaltijd sen zijn volkomen vernield Gelukkig zijn, al zonder gember milicien-soldaat te Nijmegen die op het exercitioterrein oen kogel in het oog had gekregen, waarmede bij een oefening met losse patronen, op onbegrijpelijke wijze het geweer van een ander soldaat was geladen, is thans in het militair hospitaal te Utrecht overleden. Een 62jarige arbeider te Oos terveen, is Donderdagochtend van den zolder van een boerenschuur gevallen. Hij bekwam een schedelbreuk, waaraan hij spoedig over leed - Te l'ithuizer polder is Donderdag het zoontje van een werkman met een geladen ge weer gevallen. Het kind schoot zich daardoor in do borst en viel dood neer De stoom trawler Calabria", die Woensdag van I.Tmui- den naar zee vertrokken was, is Donderdag teruggekeerd zonder den schipper, die over boord is gevallen en verdronken. Men zag hem nog op grooten afstand drijven, doch redding bleek onmogelijk. De ongelukkige was 22 jaar oud en ongehuwd Een 12jarige jongen te Werkendam trapte enkele dagen geleden met. zijn voet in een scherp voor werp waardoor een bloedende wond ontstond Nu is bloedvergiftiging geconstateerd en de toestand van den patiënt hoogst gevaarlijk. Bij hot baden in den Rijn te Arnhem is Donderdagmiddag een jongen verdronken Te Maastricht is Vrydag in het gesticht Calvariënberg overleden liet 'Gjarig meisje van L. E. dat Donderdag mot vuur spelende, ernstige brandwonden opliep. Donderdag beging een rijwielhersteller te Rotterdam de on voorzichtigheid in de werkplaats een hoeveel heid benzine uit een bus in een fleschjo over te gieten, terwjjl een collega een bran dende lucifer vasthield Onverwachts ontplofte het gevaarlijke goedje en kreeg de man vrij ernstige brandwonden in het gelaat. Per rij tuig is hij ter opname naar het ziekenhuis vervoerd - In een koffiohnis te Schevenin- gen werd een vrouw onwel, tengevolge waar van Zij van een bank viel, hevige bloedingen uit het onderlijf kreeg en korten tijd later overleed. overleed Vrijdag viel in het Smidswater te 's-Gravenhage een jongetje Er was geen hulp in den omtrek en ongetwijfeld zou het ventje verdronken {rijn Op de fiets aangereden kwam een dame. Geen oogenhlik bedacht Ze zich. Ze wierp de fiets neer, pprong te water en smaakte het genoegen het kind te redden. Een woord van lo f aan deze kranige zwemster. Te Verviers hield een liefhebber van de vischvangst zich, tegen het verbod in, met do forellenvangst bezig in den waterval van Caux. Hij had, terwijl hij met zijn net bezig was, zijn vrouw op den uitkijk gezet, om hem' te verwittigen wanneer een veld- of boschwachter zou komen En zoo werkzaam Zijnde ,moot hij in de rivier gevallen en ver dronken zijn, want de vrouw heeft hem niet meer gezien. Zij verwittigde eenige vrienden, en deze zochten vruchteloos naar het lijk Bij den Belgischen minister van land bouw worden, naar we in de „Gazette van Gent" lezen, stappen gedaan om de hazen jacht acht dagen uit te stellen Dc hazen, zoo meldt het blad, zijn niet good te pas, de groote droogte sluit hun ontwikkeling en thans dooden zou heilloos zijn. Men kan ten andere met het huidige weer het wild niet bewaren. Een haas, die één uur in de wei- tasch verbleven heeft, is niet meer eetbaar. Dat is van groot belang met het oog op de openbare gezondhe i d Te Berlijn hebben de warenhuizen een bijzonder scherpe concurrentie aangebonden tegen do winkels van levensmiddelen. En toen Zij tegen Vrijdag een bijzondere prijsverlaging haddon aangekondigd, had |dit ten gevolge dat de afdeelingen voor levensmiddelen van tijd tot tijd gesloten moesten worden, omdat het gedrang te groot werd. Voor de banken, waar groenten, vruchten en gevogeltje ver kocht werden, vochten de menschen letterlijk om een plaatsje. - Op de Pont Neuf te Panjs, zag men Donderdagavond legen tien ure een man van <ien linkeroever naderen, een klein meisje aan de hand leidende Eensklaps bleef hij staan, omhelsde het kind en wierp het toen in de rivier. Onmiddellijk sprong hij op zijn beurt erin. Men heeft de lijken nog niet gevonden. Donderdag is brand uitgebroken in het Theater des Wcstens, een van de grootste schouwburgen te Berlijn, Juist tegen het is do schade groot, geen menschenleven: betreuren. Een Zwitser, Biichnor, heeft een licht scherm vervaardigd, dat de eigenschap heeft, do door het dag- of kunstlicht in een zaal uitgezonden stralen volkomen te verstrooien, terwijl de stralen door de lichtbron, van de bioscoop zelf uitgezonden, even volkomen tot hun recht komen. Al overtreft het zaallicht tal van malen in sterkte het 'bioscoopliclilj, dan tzijn toch de beelden op het geprepa reerde lichtscherm zeer duidelijk. Men zal dus in een heldere zaal of bjj vol dag licht de hioscoopbeelden uitnemend kunnen waarnemen. Te Hamburg is reeds een proef genomen bij helderen zonneschijn en de proef slaagde heel goed. De vrijende paartjes, die naar men beweert de duistere bioscoopzaal zeer behaaglijk vin- 'den, zullen het wel betreuren ais do uitvin ding overal wordt toegepast - In een Russisch blad werd dezer dagen betoogd dat de kinematograaf in korten tijd meer voor de ontwikkeling vajf het Russische volk gedaan heeft, dan do schoolmeesters en geestelijken gedurende een lange reeks van jaren. Zooals dit het geval in Rusland is, zoo ook in Turkije, waar men geen denkbeeld heeft van het leven van de West-Europeescha landen en waar geen geïllustreerde bladen en waar do bioscoop een goed bescha vingswerk doet De bioscoopvoorstellingen zijn in Turkije dan ook zeer geliefd en trekken voortdurend jzleer veel publiek. Vooral ook vrouwen gaan er in grooten getale heen. Het schijnt dat de Turken hun vrouwen niet ver bieden naar bioscooptheaters te gaan, hoewel over het algemeen de toegang tot schouw burgen aan vrouwen verboden is. Onlangs reeds werd gemeld dat door plotselinge uitbarsting van den Asama- vulkaan op het Japansche eiland Kondo, 31 tnenschen het leven verloren hadden Uit Tokio wordt thans nader daarover bericht, dat twee gezelschappen plezierreizigers door de gloei ende lava Zijn bedolven. Een troepje van 17 vreemdelingen en een Japansche gids vonden een ftfschuwelijken dood, en bovendien een afdeeling van 16 Japansche schoolkinderen', die te ver naar boven waren geklauterd. Schoolkameraadjes van de ongelukkige klei- die een anderen weg waren ingeslagen, konden zich, onder leiding van hun onderwij zers, nog tijdig in veiligheid brengen. Via Arabië en Afrika bereikte de gember Europa. De Grieken en Romeinen maakten reeds vroegtijdig gebruik van deze specerij, en daar zij via do Roodc Zee en Alexandrië tot hen kwam, meenden zij met een product uit Zuid-Arabië te doen te hebben. Reeds in de 2e eeuw behoorde de gember tot de tn het Romcinsche rijk belastbar© invoerartikelen en in de middeleeuwen komt het artikel gember herhaaldelijk voor op de lijsten der belastbare goe deren en schijnt de gember reeds een be langrijk handelsartikel te zijn geweest in het vorkeer tusschen Europa en het Oosten. In de 13e en 14e eeuw behoorde dc gember, naast de peper, tot de meest gebruikte specerijen de pnjs van 1 pond bedroeg toen ongeveer een gulden, voor welke som men in dien tjjd ook een schaap kon koopen. De kooplieden van Italië kenden in de mid deleeuwen drie soorten gember en wel „bel- ledi", „colombino" en „micchino". Deze drie namen worden als volgt verklaard belledi, of balada, is een Arabisch woord en be- teckent met betrekking tot de gember „wilde" of „gewone gember", colombino is afgeleid van Columbum, een haven in Travancore, aan de kust van Malabar, en micchino duidt aan dat de specerij over Mecca is aangevoerd. In siroop bereide gember word reeds in de middeleeuwen ingevoerd en tot de uitgezocht- ste lekkernijen gerekend. Ook thans behoort de gember tot de meest waardevolle specerijen en is het gebruik, dat men er van maakt zeer verscheiden, zoowel in Indië als in Europa en in de Vereenigde Staten van Amerika Dit artikel ontbreekt in geen bazaar of toko en vindt veelvuldig toe passing als een middel om do smakelijkheid van een of ander gerecht te verhoogen. Do gemberwortel wordt ook bij wijzo van „pick s'' behandeld en geconserveerd. De bereiding van gemberbier legt ook be slag op een deel van de gember-productie en voorts vindt dit artikel nog toepassing bij de fabricage van suikerwerken, gemberbrood, pas tilles en essencen. Jamaïca-gember, een op lossing van gember in alcohol, wordt even eens Veelvuldig gebruikt, en het is niet on waarschijnlijk dat de stijgende populariteit van dit artikel aan do alcohol moet worden toe geschreven. VLIEGBERICHTEN. In de rondvlucht over België heeft d'Hespel Vrijdagavond 6.10 Gent verlaten en is te Antwerpen aangeland om 6 u. 39. Lanser heeft Vrijdagmorgen Blankenberghe verlaten doch moest dalen te Lembeke,by Ecckloo, de wielen van zyn toestel zijn ge broken Aangaande Contenet, die Vrijdagavond 5 uur uit Aertrycke zou vertrekken, ontbreekt; alle nieuws Beiden werden hedenvoormiddag te Ant werpen verwacht. Te Boulogne deed Leblanc Donderdag een prachtige vlucht boven de zeo. Op 600 meter hoogte gekomen, bleef echter Zyn motor stil staan. Leblanc kwam zich in zweefval op de golven neerzetten en werd door visschers opgepikt. Bij de vliegmeeling te Chicago zijn drie vliegers in 'tmeer gevallen. Twee konden zich redden, de derde, Johnston, verdronk De daar verongelukte Badgar verloor op 100 M. hoogte zijn schroef waardoor zijn toestel uit hel evenwicht raakte en naar beneden viel. IETS OVER GEMBER. Aan een artikel in „Handelsberichten" over „Wereldhandel in gember" ontleenen we de volgende inleiding Gember, bekend gis „Zingiber officinale", komt, voor Zoover men weet, nooit in het wild voor. De plant is ongetwijfeld afkomstig uit Tropisch Azië, waar zij reeds in de vroeg ste tijden gecultiveerd en later geëxporteerd werd, o a naar West-Indiê in het begin van do izosticnde eeuw Thans wordt de gember nagenoeg in alle tropische landen aange troffen „Er zijn nog een massa andere meisjes." - „Geen een zooals zij," antwoordde Gar- bers. „Je maakt je voor iedereen belachelijk," zeide zijn vriend. „Om harentwille zou ik nog wel wat anders willen doen." „Dat is toch niet de juiste manier, meisjes houden het meest van een flinken jongen, niet van een die zoo rondlummelt, zonder iets t© zeggen en die een gezicht trekt als een hond, die een eind worst heeft gestolen. Waarom ga je haar niet eens opzoe ken als de oude heer uit is?" „Dat durf ik niet." De heer Stelljes dacht even na. „Zij wilde verpleegster worden, vóór zij hier kwam. Als jij eens een heen of wat anders zou breken, zou zij je misschien komen verplegen. Zij heeft, naar ik gehoord heb, zin om iemand op te passen." „Maar ik heb niet3 gebroken," klaagde de ander. „Je hebt een fiets en Wacht eens even," zeide de ander, de oogen sluitende en den ander wenkende te zwijgen. „Laten we' eens aannemen, dat je een ongeluk kreegt vlak voor haar huis." „Ik val nooit." „De oude Doppmann is uit en Karei Wilms en ik dragen jou in huis," vervolgde de heer Stelljes. „Wanneer je weer bij be- INGEZONDEN STUKKEN. fagezooden stukken worden in Keen geval teruggezonden DURE MELKPRIJZEN. Mijnheer de hoofdredacteur, Dc bestaande verbruiksvereenigingen kun yan jgAue. nen dat werk wel aan, desnoods voorgelicht tt. r> j j. a t u door menschen die al een en ander hebben l.1JUSS,!' £N, Ondertrouwd J Mulder ,m. medegemaakt op het gebied van coöperatie1X - -m. °'JeE. en dus ter zake deskundig zijn. Hoogachtend, UWelEd. dw. dn. X. Middelburg, 19 Aug. 1911. (Wjj ontvingen hedenmiddag nog een ander ingezonden stuk, onderteekend Z., waarin eveneens betoogd wordt dat de prijsverhooging der melk onbillijk is. Wij meenen echter de bespreking over dat onderwerp te moeten be perken, teneinde herlialingen te vermijden. Red.) In Memoriam. LOUIS S0MMERH0FF. f Met den heer Louis Sommerhoff heeft het Domburgsche zomerleven weer een zijnor be kende figuren verloren die niet gemakkelijk' te vervangen zijn de „doyen" van de Duit- sche kolonie, de vriendelijke grijsaard die zooveel van Domburg hield dat hy er zich met zyne laatste krachten, ook dezen zomer nog heensleepte, in de onverwoestbare helaas niet vervulde hoop op herstel, is hiet meer Na C. Erbscjiloe (die hier reeds in 1880 kwam) is hij de eerste Duitscher geweest die iich hier (in 1887) in een eigen wo ning voor de zomermaanden vestigde en heeft hij dus den stoot gegeven tot het ont staan. der „Duitscihe zomerkolonie." Emmers zijn voorbeeld werd zeer ten voordeele voor Domburg spoedig gevolgd door zijne land- genooten Schött, Bertuch, Aldenbruck, Herff, Von Maassen, Bluhm en zoovele anderen. Maar vooral is Domburg hem erkentelijk heid schuldig voor de welwillendheid, waar mede hij irijne bezitting „Hoogduin" toeganke lijk stelde voor ingezetene en vreemdeling. Dat hieraan do formaliteit van het aanvragen van een wandelkaart verbonden was, (het pu bliek zelf heeft hem tot dien maatregel ge dwongen), doet tot die welwillendheid niets afintegendeelelk goedgezind wandelaar geniet daardoor nog meer van de onvolprezen schoonheden van „de" mantelin gen, waarvan het grootste deel tot „Hoog duin" behoort Wat het sluiten daarvan voor Domburg zou be teekenen kunnen zij het best beseffen jdi© „om de bosschen" naar Dom burg komen en zeker niet het minst de inge zetenen izelf. Gelukkig bestaat er gegronde hoop, dat de familie van den overledene op dezelfde voor waarden den toegang tot „Hoogduin" zal blij ven toestaan. De liefde van hun vader voor Domburg is daar borg voor. Als het sterkste bewijs daarvan kan zeker dienen dat de over- Mag ik een kleine plaatsruimte voor het Jedene tydens zijne ziekte den wensch te ken- onderstaande? Mijn beleefden dank dan daar- nen gegeven heeft alhier ter aarde besteld te ~~l0r- I worden, daar hij jook tijdens zijn leven lie- Toeu de opslag der melkprijzen bekend j ver fe Domburg vertoefde dan in zyne woon- r aak te, was er algemeen afkeer daartegen plaats Frankfurt a. M. De heer Sommerhoff merkbaar. En geen wonder De melkprijzen was Amerikaan van nationaliteit, maar ge- te verhoogen staat principieel in veler oogensproten uit een Duitsch geslacht. Hij bereikte gelijk met broodpryzenverhooging. Brood en den Jeeftijd van 6S jaren. Zyne assche roste melk toch zijn zeker allernoodzakelijkste le- m vre(ic ,n dc omgeving die hij zichzelven- Z.aU'.liet geneesmiddel by uitnemend vensliehoeften, ook voor de allerarmsten, en gekozen heeft I J'""' L J. VAN VOORTHUIJSEN. Domburg, 19 Aug. 1911. Zeijger, jm. 26 j. met S. T. Caljó jd. 24 j. P. Ton, jm. 24 j. met J. E. van Gestel jd. 21 j. B. Bronkhorst, jm. 23 j. met S. C. M. van Gelder jd. 21 j. Getrouwd N. Nagtegaal, wedr 48 j. met M. de Nooijer jd. 41 j. Bevallen C. L. van den Heuvel, geb. Houmes z. L. Kranendonk, geb. Plaisier z. C. D. Schouwenaar, geb. De Ruijter z. J. M. van der Sluijs, geb. Van Noppen z. B. van Lindonk, geb. Korteweg d. Overleden E. 0. Videier, z. 8 m. A. W. Annokkee, z. 4 m. J. M. A. de Jonge, z. 10 j. M. van Vlijmen, z. 8 m. C. M. de Vos Burcbart, d. 4 m. C. Plissebaalje, z. 8 w. L. J. Pleyte, d. 3 w. A. Schroevers d. 4 m. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomen: 17 Aug. te Padang het ss. „Rindjani", van Rotterdam naar Java; 18 Aug- te Lissabon het ss. „Ophir", van Rotterdam naar Java; te Genua het ss. „Ambon", van Ba tavia naar Amsterdam; te Newport News het ss. „Andijk", van Rotterdam; te Cuxhaven het ss. „Koningin Regentes", van Batavia. Vertrokken: 15 Aug. van Batavia hetss- „Deucalion", naar Amsterdam; 17 Aug. van Genua het ss. „Grotius", van Amsterdam naar Batavia; van Duinkerken het ss. „Eemland", van Amsterdam naar Buenos-Ayresvan Bata via het ss. „Wilis", naar Rotterdam, van Bou logne het ,'ss. „Zeelandia", van Amsterdam naar Buenos-Ayres. Gepasseerd: 17 Aug. St. Vincent het ss. „Amstelland", van Amsterdam naar Buenos- Ayres; Gibraltar het ss. „Nias", van Amster dam naar Batavia, Perim het ss. „Menelaus", van Hankou naar Rotterdam18 Aug Perm» het ss. „Sindoro", van Java naar Rotterdam, Pomt de Galle het ss. „Menado", van Rotter dam naar Java; Perim het ss. Rotterdam naar Java; Malta het ss. van Rotterdam naar JavaOuessant het ss, „Kawi", van Java naar Rotterdam. Aambeien en aandoeningen der huid. Vele menschen zijn aangedaan met aam beien en wanneer zij van tijd tot tyd ver schrikkelijk daardoor lijden, komt dit door dat zij twee vergissingen maken: lo. omdat zjj hun kwaal niet als ernstig beschouwen en2o. omdat zij denken, dat er voor hen geen ge nezing mogelijk is. Hun kwaal is ernstig, omdat zij een zeer slechten invloed uitoefent op het humeur van den lijder, hem soms krankzinnig maakt door de onbedaarlijke jeuking en pijn, en by ver- waarloozing zich Bteeds kan uitbreiden en met tertijd een operatie noodzakelijk maakt. Genezing is mogelijk door toepassing van mot prysverhooging daarvan dient men voor zichtig te zyn. Dat men alcoholprijzen verhoogt met 25 o/o, och, dat voelt men niet als men niet wil, maar melkprijzen, dat is wat anders; die met 25 o/o te verhoogen is nog al raak. Men hoorde tot nu de huismoeders al kla gen over do duurte van alios en met het minst over groento en ooft. Het is bijna niet meer te bereikenvoor een koolraap durft men soms 10 cent te vragen, voor een kom kommer 7 cent en voor 1 kop peren, zeer gewone soort, 15 cent. Zijn ze dan nooit tevreden die boeren, zeg gen ze. En waarlyk er is wol iets van aan. De boerderij is in de laatste jaren buiten gewoon voordeelig en men kan gerust zeggen dat zo hoogtjj viert. Een nurks die nog klaagt. Alles vloeit mild en overvloedig. Nu ja, de veeteelt is ook nog niet in alle opzichten slecht; de verkoopprijzen van het aangefokte vco zijn dikwijls fabelachtig hoog en de boter! Ook de melk was niet goedkoop te noemen, 8 cent per liter; men kan daar niet voor karnen. De melkerij was op dien prijs zeer zeker winstgevend te noemen, en toch moest ze worden verhoogd, alleen omdat ze nu met de veeziekte en ook door do mindere opbrengst der weiden tijdelijk iets nadeeligor is. Maar i s dat dan dadelijk maar een reden om het melkartikel op te jagen en dat voor onbcpaalden tijd My dunkt neen. Zoo lang men ongeveer nog zijn klanten taan bedienen is er toch niet van een schaarschte te spreken. Doch do oorzaak zit dieper. Reeds lang toch bestond neiging om de melkprijzen te verhoogen, doch daarvoor was geen reden te vindendoch nu is de stok gevonden en kan men slaan. In slechteconditie verkeeren natuurlijk de wustzijn komt, buigt zij zich over je heen. Even deed hij zijn oogen open om den ander scherp ja.an te kijken, maar dadelijk sloot hy ze weer. „Morgenmiddag om twee uur. „En als Doppmann nu eens niet uit is," zeide Garbers. „Die zit alle dagen op dat uur in de socicfeit en dat zal hij morgen ook weldoen." De heer Garbers bracht er den avond mee door zich te oefenen in het omvallen met zijn fiet3 en had daarin eindelijk zooveel handig heid gekregen, dat hij op weg naar huis, zon- slijters, die ook hun melk van anderen moeten der het te willen, ook nog eens viel. De zaak betrekken; ook zjj hebben slechts te zorgen scheen gemakkelijker te zijn dan hij gedacht had en den volgenden dag precies om twee uur bracht hij het den vorigen avond geleerde in GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG, op Woensdag, den 23 Augustus 1911, des na middags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: Geloofsbrieven. Notulen vorige vergadering Ingekomen stukken. Verzoek van B. J. H. M Timmermans om eervol ontslag als leeraar in het Fransch aan het gymnasium. Benoeming van een 1ste onderwijzeres in de handwerken aan school I. Voorgedragen 'worden mej. M A. Zegers, mej. C. M. L. Hack en mej. M. S. Bourdrez. Idem aan school J. Voorgedragen worden mej, R. Meertens, C. M. L. Hack en mej. M. S. Bourdrez. Idem van een onderwijzer aan school K (vac. Vos). Voorgedragen worden de heeren J C. P. Jansen Verplanke, G. van de Kreke en M. Bleiker. Vaststelling der gemeenterekening. Voorstel tot verzetten van de weekmarkt van 31 Augustus pp 30 Augustus. Reclames tegen aanslagen in de inkomsten belasting. Voorstel om niet over te gaan tot het uitbrei den van school J met een 7de leerjaar. Middelburg, den 18 Augustus 1911. De Burgemeester, M. VAN DEN BRANDELER. beid. Reeds de eerste aanwending brengt ver zachting en doet weldadig aan. Foster's Zalf is een speciaal geneesmiddel voor aambeien en alle jeukende huidziekten, als: eczeem, gordeluitslag, roos, winterhanden en -voeten, huiduitslag, enz. Zij is te Middel burg verkrijgbaar by den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes praktijk. Tengevolge van een kleine fout berekening, kwam zijn hoofd in aanraking met de stoep van Doppmaiui's woning en bij was juist op 't p unt half suf op te staan, toen de heer Stelljes er aan kwam en hom weer op den grond duwde. De heer "Wilms, die nu look op de vlakte verscheen, maakte door een goed aan- gebrachten schop, dat hij heelemaal weer bij zijn positieven kwam. „Hij is flauw gevallen", zeide de heer Stelljes lot juffrouw Muller, die in do deur was verschenen. „Ik kon hom 10 meter ver hooren val len," zeide de heer Wilm3. (WordC vervolgd). HERSTEMMING TER VERVULLING VAN EEN PLAATS IN DEN GEMEENTERAAD. Burgemeester en Wethouders van Middelburg voor een behoorlijke vulling van een ander- brengen ter openbare kennis, dat bij de op mans beurs. Hun treft in geen geval eenig jg Aug. j 1. gehouden stemming ter vervulling verwjjt. I van |twee plaatsen in den gemeenteraad is Doch wij, verbruikers, hebben toe te zien I gekozen de heer Jhr A. A VAN TEIJL1NGEN dat het niet al te bar wordt. ea wel voor het He kiesdistrict; In Middelburg, waar over het algemeen hij en dat op Dinsdag 22 Aug. 1911 in het Ie andere sleden vergeleken, lage loonen wor- kiesdistrict een herstemming zal plaats heb- ilAn i I li/kïinl/1 ïo hpt nnfvïip lint Qfulct-I. i. i..1.,1a I.Mi- T A Tl Tl I A AAIQ17 ah den uitbetaald, is het noodig dat stelsel matige Dpzweoping der groente- en melk-1 prijzen door vereenigingen en niet-vereenig- den niet gal plaats hebben. Do heer De L. heeft het laatst in eenzyner' ingezonden stukken wel juist gezegd, dat de boeren hier, hoe aarts-conservatief overigens, op het gebied van vereenigen, zeer vooruit strevend zijn. En hiertegenover staat van do zijde der ver bruikers slechts één weg open, n.l. eveneens coöperatie. ben tusschen de heeren Mr J. ADRÏAANSE A. G. VAN DER HOOFT. In herinnering wordt gebracht art. 128 van het wetboek van strafrecht: Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar. Middelburg, 18 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris. Zondag Maandag Dinsdag. HOOttWATEK, te Vlissingen. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Zaterdag .20 Aug. Tm. 9.16 .21 10.35 .22 11.42 .23 nm. 12.14 .24 1.02 .25 2.03 .26 2.45 te Do m b u r .20 Aug. vm. 9.25 .21 10.44 .22 11.51 .23 nm. 12.45 .24 1.30 .25 2.12 .25 2.54 Dinsdag 22 Aug. Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG Zondag 20 Aug. en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 71/2 en 9 u. Zondag 20 Aug3. Zondagavondconcert. —1 „Schuttershof 7i/ï u. Verg. melkver. „Samen werking", „Schuttershof* 6V2 u. dag 23 Aug. Concert „Middelburgse!* Muziekk." „Buiten-" tuin" 8 u. Maandag 4 Sept. Soiree „Medioburgum", „Schuttershof", 7>/g u. VLISSINGEN. Zondag 20 Aug. en volgende dagen Con cert „Grand Hotel des Bains". 8 uur. Concert „Grand Hotel des Bains", 8 uur. DOMBURG. Zondag 20 Aug. Schilderijententoonstelling tegenover Badpaviljoen* IJZENDIJKE. Donderdag 31 Aug. Alg. verg. „IJzendijk- sche Stoomtramwegmij." Directiegebouw II1/2 u. Stoomdrukkerij, Firma D. G. Kröber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6