LANDBOUW. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Volgens „Het Vad." zal de Wagner" schouwburg te Scheveningen toch tot stand komen en vermoedelijk in 1913 geopend worden, hoewel het bedrag der inschrijvin gen het raillioen nog niet heeft bereikt. liet mond- en klauwzeer is uitgebro ken onder het vee der landbouwers I. de Buck en Joh. Wondergem onder Seroos- kerke en J. F. Maenhout in do wijk Oud Heille onder Sluis. Met ingang van 15 Augustus is, tot nader bericht, verboden het vervoer of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens uit het voormalige vierde naar het voorma lige vijfde district van Zeeuws \-V.- li.icn en omgekeerd over den op Belgisch grond gebied gelegen vrijen dijk. "Te Bloemendaal is Maandag de De Genes iet bank onthuld. Dr. B. J. Schepers van Haarlem, voor zitter dor aftfceling Haarlem van het Alge meen Ncderlandsch Verbond, sprak een rede uit. De bank is van Zweedscli graniet cn op een voetstuk geplaatst; in het voorvlak prijkt in goud hot gedicht„De liofsto plek", en de geboorte en storftedata van den dichter. Do achterzijde heeft in goud de opdracht aan. de gemeente Bloemendaal. Nader wordt gemeld dat het vermoeden van „Hot Volk", als zou de geheele loting te Amsterdam ongeldig verklaard worden, onjuist f6. Do vergissing berust alleen op een schrijf fout in een dor lijsten. De Haagsche gemeenteraad besloot alle nieuw-gekozen raadsleden toe te laten uit gezonderd de heer Sehalekamp (a. r.), daar bij herstemming gebleken is dat deze geen voldoend aantal stemmen heeft bekomen. De raad benoemde een commissie ad hoe van vijf leden die een onderzoek zal hebben in te stollen naar de verrichtingen van het stembureau, dat de vergissing begaan heeft, en naar alles wat met deze stemming in verband staat. Uit de gevoerde discussie bleek, dat de auti-rovolutionuaire voorzitter blanco pro- cessen-verbaal aan de ledeu ter teekening heeft voorgelegd. Verder is bewezen, dat het onverzegelde pakket stembiljetten verzegeld is geweest. De telling heeft uitgewezen dat te weinig stemmen werden toebedeeld aan de soc.- democraten Bleeker (111), Oldenboom (32), De füeer (18), Harms (13) en aan den vrij zinnig-democraat Trenb (1). Te veel aan de heeren Sehalekamp, Van Liefland en Anker man (resp. 48, 19 en 5). De heer D. F. Scheurleer, die ia Den Haag het mooie huis in do Laan van Mocr- dervoort schuin tegenover Bronovo bewoont, ontdekte dezer dagen dat meu aan do straat- fcjjdo een brandend kaarsje tegen het rieten vlechtwerk bad geplaatst. Ware do blussching niet zoo spoedig ge volgd, dan zouden de bewijzen van zulk een schelmstuk izijn verdwenen en had misschien de stoomtram do schuld gekregen. Tegenwoordig schrijft men vele branden aan de droogte toe. Uit bet bovenstaande blijkt dat er wel andere Oorzaken zijn Bij de gerechtelijke schouwing van het lijk van mr. J. C- de Marez Oyens, die Za terdagavond pp last van den Staalsanwalt ]nit München in het bijzajn van den Oberambts- frichtcr en van den Bczirks-arzt, in het lijken huis van bet hospitaal to Partenkirchen ge houden is, werd bevonden dat de oorzaak van don dood geweest is het broken van den nek bij het vallen van aanzienlijke hoogte. .Waar de overledene nog in het bezit van ringen enz. bleek te zyn en er ook geen de geringste aanduiding van geweldpleging was te vinden, werd toestemming gegeven het lyk te kisten. Te Rotterdam is aan een pakhuisknecht een verzegeld zakje met duizend nieuwe dub- belletjes, dat hjj van zijn patroon onder berus ting had, ontrukt. Ook zijn daar ter stede opnieuw twee vrou wen aangehouden, die verdacht worden de vorige week in de Korte Baanstraat van een koffiebrander een bedrag van f 2400 aan bank papier te hebben gestolen. Zij waren in ge zelschap van twee mannen, waarmede zij een .uitstapje naar Den Haag zouden maken. Naar het politiebureau gebracht, bleken Zoo wel do vrouwen als de mannen in het bezit te zijn van een aantal nieuwe lijfsieraden en kleeren. Een huiszoeking, in hun woningen naar het ontvreemde geld ingesteld, leverde niets op, waarna de vrouwen op vrije voeten zijn gelaten. De beide mannen zijn voorloopig in bewa ring gehouden omdat de een in het bezit was van een gouden horloge met ketting, dat de vo rige "week tijdons een brand gerold is. De man vertelde dit horloge van zijn vriend ge kocht te hebben, die het volgens zijn beweren van een onbekende gekocht heeft. Maandagmorgen kregen een man en vrouw, taenschen van buiten, aan den Mos- seltrap te Rotterdam twist. Eensklaps trok de vrouw eon mes en bracht den man een ernstige snede in den hals toe. Daarna poogde zij ook zichzelf den hals door te snijden Nadat Jrij in naburige apotheken verbon den waren is de man naar het ziekenhuis en de vrouw naar het politiebureau vervoerd. De moord in een woning aan het Huy- genspark in Den Haag betrof niet, zooals eerst gemeld werd, een student aan de Tech nische Hoogeschool maar een kantoorbediende uit Delft. In een klein huisje woonde in het Huygens- park een jongevrouw, gescheiden van haar man, en ontving daar den kantoorbediende taeermalon. /Te kwart, voor vijven Maandag morgen klonken uit die woning twee revol verschoten, gevolgd door gekerm. Toen de po litie zich door het raam toegang had ver schaft, vond Zij in een bovenkamer den jon gen man te bed liggen met een schotwond in de borst, nabij do hartstreek en de vrouw met een schotwond m het rechteroog. De jongeman was reeds doodde vrouw, die |Oen .revolver naast zich liggen, ademde nog, doch gaf weldra don geest. Blijkbaar heeft do vrouw eerst den man ge dood en daarna de revolver op zich zelf gericht Omtrent de motieven tot de daad is hiets gebleken. De lijken zijn overgebracht naar het lijken huis .op do algemeene begraafplaats. De Haagsche politie heeft in de Bagijne- straat een bewaarplaats voor gestolen goe deren ontdekt. Onder den vloer werden o. a. verschillende gouden en andere sieraden, mes sen, enz. gevonden, welke afkomstig zijn van in den Jaatsten tijd aldaar gepleegde inbraken. Twee soldaten te Leiden kregen ruzie om een meisje. De twist liep zoo hoog, dat beiden weldra handgemeen werden. Een schippers knecht trok toen partij voor een der beide vechtersbazen en bracht den ander met een mes twee diepe wonden in den rug toe. Toen politie ter plaatse verscheen zotte de niet verwonde soldaat het op een loopen, waar door de politie, vermoedende, dat hij de dader was, liem dadelijk achtervolgde. De vluchte ling viel zoodanig met het hoofd op do straat- steonen, dat hij ernstige verwonding opliep. De toestand van den soldaat, die gestoken werd, is ernstig. De dader is, na te zijn verhoord, op het politiebureau in arrest gesteld. Een brutale inbraak heoft Zondag plaats gevonden bjj een weduwe te Velsen. De in brekers hebben met strijkijzers op schrik barende (wyze huisgehouden in de woning. Een antiek kabinet, vazen en een kostbare spiegel zjjn totaal aan gruis geslagen, de pen dule met coupes werd op den grond gewor pen, alle kasten ledig gehaald. Een drietal beruchte Beverwykors zijn in verband met deze inbraak aangehouden. Twee hunner zijn op het terrein der woning ge zien. Bij de politie te Watergraafsmeer kwam1 Zaterdag een diamantbewerker meedeelen dat hg in September van het vorige jaar eene valsche aangifte heeft gedaan. Terwijl hij in een café stond te biljarten, zou hem uit een der jaszakken voor een waarde van f 11.000 diamant en van f 400 aan bankpapier zijn ontstolen. Thans heeft hy bekend zelf deze waarden te hebben gestolen. Zijn compagnon verborg de diamanten in zijn rijwiel, en men was van plan de steenen door bemiddeling van een goudsmid en diens vrouw i n Duitsch- land te verkoopen. De „Lyons" heeft uit het wrak van de „Lutine" elf Spaansche matten en wat al lerlei opgehaald. Een Weggeworpen lucifer heeft brand veroorzaakt op het Israëlitische kerkhof te 's Ueerenberg. De geheele begraafplaats is kaal gebrand. In de Zaterdag gehouden Raadsvergade ring van een Drentsche gemeente sprak de voorzitter pen der vertrekkende leden als volgt toe Mijnheer X.l Gij zijt nog maar kort lid ran den Raad. In dien tijd waart ge ook nog dikwijls niet op de vergaderingen aanwezig en op do vergaderingen word door u niet veel gesproken. Ik heb u evenwel leeren ken nen als een goed mensch. Ik hoop dat het u welga. BRANDEN. Te Zevenhuizen woedt op 't oogenblik een groote veenbrand. Ook Zijn vele turfhoopen verbrand. De brandweer kan niets doen, daar er geen water is. Er zijn greppels gegraven, om zooveel mogelijk te voorkomen ,dat ook do nabijgelegen woningen worden aangetast. Het terrein wordt bewaakt. Maandagmor gen is brand uitgebroken in do bosschen onder de gemeente Malden. Door spoedige hulp uit Nijmegen cn de omliggende plaatsen was men den brand in eenige uren meester. 30 H.A bosch werden een prooi der vlammen. Te Bommel is door onbekende oorzaak brand ontstaan bij een winkelier en bakker. Door de felle droogte werden 5 bijgelegen wo ningen, bewoond door 6 gezinnen, een prooi der vlammen. Het vee werd gered, do inboe dels gingen verloren. Het verbrande was slechts gedeeltelijk verzekerd. ONGELUKKEN. Te Rotterdam heeft een bedelaar een vrouw, met wie hij samenwoonde, van de trap gewor pen. De vrouw werd bewusteloos naar het gast huis gebracht en de bedelaar is door de poli tie ingerekend. Een knecht van een 'yswagen daar ter stede viel van dien wagen, werd een eind meegesleurd en moest in bedenkelijken toestand in het ziekenhuis worden opgenomen. Ook viel in die stad een man van een brugleuning, welke hij tot slaapplaats had uit gekozen. Een politieagent hoorde 't, maar de pogingen, door hem en omstanders tot redding aangewend, hadden geen resultaat. Verder is nog in de Maasstad in de Leuvohaven het Jyk van een onbekenden man drijvende gevonden. Terwijl Zaterdagnamiddag aldaar een 53jarige werkvrouw, haar naar zee ver- trekkenden zoon wegbracht en naar aanleiding daarvan een glas bier tot afscheid dronk viel onverwachts een bovenlicht op haar hoofd waardoor zij zoodanig werd verwond, dat zij in het Ziekenhuis moest worden opgenomen. Zondagmorgen is een 6jarige jongen te Delft, terwijl zijn ouders nog sliepen, hit het dakvenster geklommen en in de achter liggende smederij gevallen. De jongen werd opgenomen met ernstige hoofdwonden, ter wijl zgn pols op twee plaatsen was gebroken. Bij het verlaten ran een goederentrein ran het stations-emplacement te Amersfoort in de richting Apeldoorn, miste de remmer Kelder man uit Amsterdam de treeplank bij het opstappen. Een 100 M. werd hij meegesleurd vóór het .ongeluk bfemerkt werd en de trein tot stilstand kon worden gebracht Met ontwrich ten arm, een paar gebroken ribben en andere kwetsuren werd de ongelukkige naar het St. Elisabethgasthuis te Amersfoort vervoerd. Zijn toestand Was Zaterdagavond nog hoogst ern stig. Zaterdagmiddag is te Ilillegomeen 9jarig jongetje van een woonschip to water geraakt en verdronken. Te Bocholt zijn Zondag twee kinderen onder een zandberg bedolven en levenloos opgegraven. NIEUWE STAKING TE ROTTERDAM. Maandagmorgen is een algemeene staking uitgebroken onder machinisten cn stokers van alle Rotterdamsche sleepdiensten- Alleen het personeel van L. Smit cn Co. bleef nog aan het werk. De eischon zijn f 16 per week, een arbeids tijd van 6 tot 6 uur en voor overwerk 25 en 20 cents per uur. De staking is geproclameerd door den „Bond van Machinisten cn Stokers". In het manifest, van dien bond uitgaande, wordt gezegd, dat deze strijd bet gevolg is van de voortdurend© weigeringen van do zijde der patroons om ver beteringen in don toestand te brengen. De arbeidsduur is onbegrensd: weken, dat 110 of 120 uren wordt gewerkt, zijn regel. Soms wordt de onmenschelijke arbeidsweek van 140 uren bereikt. Van behoorlijke nacht rust is dan ook natuurlijk geen sprake; Zon dagsrust genieten slechts enkelen en nog maar gedeeltelijk. Deze misstand ,dio in geen enkel ander vak voorkomt, bestaat nog steeds in het sleep» vaartbedrijf voor rivier- en zeedienst. De organisatie heeft 63 patroons beleefd aangeschreven en slechts twee zonden ant woord, Het dekpersoneel, georganiseerd inden „Centralen Bond van Transport en Haven arbeiders", heeft ook alle patroons aangeschre ven, met hetzelfde resultaat. Verleden week is namens beide organisaties weer een beleefd, maar dringend schrijven aan de patroons ge richt, maar behoudens enkele gunstige uit zonderingen hebben de heeren niet geant woord I Door de vakgroep dekpersoneel van den „Centralen Bond van Transport- en Haven arbeiders" is aan de kapiteins en dek knechts het verzoek gericht niet met onderkruipend machineporsoneel te varen, terwijl de afd. Rot terdam van den „Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond" den bankwerkers verzocht geen onder- onderkruiperswerk te verrichten. De patroons hebben besloten gezamenlijk het werk te doen uitvoeren. Er zijn maatregelen genomen om de stakers door anderen te ver vangen. Reeds zijn verschillende booten weer begonnen te varen. De reeders zijn bereid, de grieven van het personeel elk voor zich te onderzoeken, doch eerst nadat het werk her vat i s. In het geheel hebben reeds zestien eigenaars, te zamen vertegenwoordigende negentien sleep- booten, een contract geteekend, waarbij zij de gestelde eischen van het personeel inwilligen en zich verbinden, voor de door hen geëxploi teerde booten geen machine- of dekpersoneel in dienst te nemen, dat niet is aangesloten bij den Bond van Machinisten en Stokers in Nederland of by den Centralen Bond van Trans- port- en Havenarbeiders, vakgroep, dekper soneel. Uit Brussel wordt aan het „Hand. v. Anlw." gemeld: „De Schelde verzandt. Zeer belangrijke wer ken zullen eerlang beneden de monding van den Rupel verricht worden. Daar zullen groote baggerwerken moeten uitgevoerd worden; en men zal daar jaarlijks nagenoeg 2 millioen kub. meter zand moeten verwijderen. De aan besteding dezer werken is bepaald op 18 Sep tember; uitgaven beraamd op 1 millioen fr." In Oost-Vlaanderen, op het grondgebied van Prpe-Bambrugge-Erembodegem, werd by het aanleggen van de spoor wegbaan voor de nieuwe lijn Gent-Brussel een merkwaardige steengroeve ontdekt, namelijk van wit arduin, voel beter dan de Fransche steen. Een vijf tigtal steenkappers zijn er reeds aan het werk. Do aannemer van het slation St.-Pieters- Gent neemt er zijn steen. De laag werd ge vonden op 6 meiers diepte. Er worden stee nen gekapt waarin schelpjes en zelfs tan den te zien zyn. Op de plaats der ontdek king komen veel nieuwsgierigen kijken, Men zegt dat reeds geheel de steengroef aange kocht is door een groep aannemers, die de hoedanigheid van het witte arduin zeer hoog schatten. Op het fort Lamalgue, een strafvesling voor veroordeelde militairen, te Toulon zijn een aantal hunner, pas uit Marseille aange komen, onder het zingen van de Internationale en de Carmagnole tot muiterij overgegaan. Van de afwezigheid der bewakers maakten ze gebruik om een van hun kameraden af te ranselen en toen de bewakers te hulp snelden, kwamen zij in opstand. Ze sloegen hen met banken en stoelen, zoodat eenigen van hen verwond werden. De orde "werd door de toegesnelde mili taire wacht hersteld en de oproerlingen wer den gevangen gezet. Er is een onderzoeknaar aanleiding ran deze kwestie ingesteld. Zeker' is dat twee wachters hun behoud slechts te danken hebben aan het snelle optreden van den schildwacht van de wacht. Hun ver klaringen en die van da- soldaten en den fou- rier zijn opgestuurd naar den commandant van het garnizoen. Een gevangenbewaarder van de Santé trad Zaterdagavond in een cel, waar drie ge vangenen opgesloten zaten. Hij bracht aan een hunner het bericht dat hij vrij was. Hij riep dus den naam van den man en een der drie trad vooruit en riep: hier. De man volgde den bewaker naar het kantoor, toen naar de (comptabiliteit en eindelijk naar de kas, waar hij koelbloedig hot gold opstreek dat toekwam aan zijn medegevangene, die echter wegens volledige doofheid niet had geantwoord op het roepen van zijn naam. Ravaglia, zoo heette de man die in d-ï plaats van den vrijgestelde was opgetreden, was op 't punt de gevangenis te verlaten, toen hy een agent ontmoette die hem kende en zeide: „Wel, ben je vrij? Je had toch voor zes maanden." Daardoor werd het bedrog ontdekt en Ravaglia weer opgesloten. In het garnizoen Potsdam zijn onder de soldaten 63 gevallen van dysenterie geconsta teerd. Omtrent de oorzaken der epidemie is niets bekend. De Britsche stoomboot „Fifoshire" van Australië leed twintig mijlen ten Zuiden van kaap Guardafui (Golf van Aden) schipbreuk. Het schip is verlaten. Twee booten, met dertig opvarenden, onder wie twee dames, worden vermist. Het transportschip „Dalhousie" en de Ita- liaansche kanonneerboot „Volturno" zijn uit gezonden om de schipbreukelingen te zoeken. Een technisch tijdschrift heeft eens be rekend üioeveel een zeegevecht zou kosten, en kwam tot 15 millioen gulden per uur voor de marine alleen. Do kanonnen van 14 duim, die zeer veel gebruikt worden, kosten roor ieder schot 1500 gulden. Deze kanonnen schieten twee tot drie projectielen per minuut. De kanonnen van 12 duim kosten voor ieder gelost schot 1000 gulden; de mindere kanon nen kosten ongeveer aan schietvoorraad het zelfde, maar het schieten gaat sneller. Dus twee moderne eskaders, die gedurende vijf uren den strijd leveren, zouden aan schiet- voorraad 75 millioen gulden verkwisten. Men moet dan nog rekening houden met het verlies der schepen. Een Dreadnought kost ongeveer 25 millioen gulden. HITTE EN BRANDEN. De „Köln. Ztg." geeft het op, van alle ge vallen van zonnesteek en van verdrinking mel ding te maken. Het is teekenend I In Keulen zelf kwamen Zondag tien geval len van verdrinking bij het zwemmen voor, in Dusseldorf zes. In Bingen heeft het gemeentebestuur zich gowijd aan een bestrijding der wespenplaag- Deze diertjes zijn dit jaar in zeer grootea getale verschenen, en maken het werken op het veld bijna onmogelijk. In de meeste zij-beekjes van de Nahe treft men doode forellen aan, gestorven doordat het afgesloten water te lauw wordt. Overal stijgen de prijzen vaji melk en boter. De watervoorraad is overal ingekrompen, zoo dat er gebrek dreigt. In het Èlbestadje Buxlehude zyn 28 huizen, waaronder het stadhuis, het spaarbankge bouw en een hotel, vernield. In het dorp Sur bij Aarau zijn drie man nen en een vrouw, allen boven de tachtig jaar, in een brand omgekomen. Van den grooten boschbrand op de Duitsch- Belgiscbe grens bij Luik en Eupen, n.L in het Hertogenwald en op de heuvels van Venn, Wordt gemeld dat hij nog steeds verder woedt, en ook de bosschen van Thenx op de linker helling van den spoorweg in de richting van Spa heeft aangetast. De grootste boomen vlam men op als lucifers. In de Brusselsclie „Petit Bleu" van heden ochtend lezen we dat de brand in hevigheid schijnt te verminderen- Een heel regiment linietroepen is er nog heen gezonden. Boven dien doen de gendarmen de rondte om alle bruikbare mannen op te roepen voor den red dingsdienst. Zelfs personen die daar voor hun genoegen logeeren, worden niet gespaard. Aan de Kóln. Ztg." werd uit Eupen ge meld dat tot Maandag naar schatting 6 it 700 hectare naaldhout, waaronder 50- tot 70- jarige dennen zijn vernield. Ook in de Kempen tusschen Merxplas en Turnhout woedt de heide- en boschbrand nog steeds voort. Maandag waren daar in het geheel meer dan duizend hectaren bosch vernield, toebe hoorend voor een groot deel aan het Belgisch Kamerlid De Meester, en voor het overig? 'aan een honderdtal eigenaars. Uit Frankrijk meldt men verscheidene bran den van dorpen. Te Issarlos bij Aubenas kwamen een kind en al het vee van negen boerenwoningen in de vlammen om. Ook te Vichy werd bij een brand een jong meisje vermist. Uit het Zuiden van Frankrijk komen berich ten van stormen en onweersbuien. De bliksem heeft o. a. brand gesticht te Arbousses (Gard.) Te Parijs werden Zondag de stations let terlijk bestormd door kle menigte, lom de .stad te ontvluchten en op het land en aan de zee wat koelte te vinden. THERMOMETER EN VERWACHTING, 15 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 69 gr., 12 u. 73 gr., 4 u. nm. 72 gr. Hoogste barometerstand 770.6 te Stornowaij. Laagste 745.6 te Riga. Verwachting tot. den avond van 16 Aug.matige tot krachtige N.W. tot N.O. wind, zwaar bewolkte tot betrokken lucht, waarschijnlijk regenbuien en iets koeler temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. Stemmingen raai Middelburg. De uitslag van de heden gehouden stem mingen is de volgende: Eerste district. Aantal kiezers 866. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 571. Volstrekte meerderheid 286. Van de uitgebrachte geldige stemmen verkregen de heeren mr J. Adriaanse (v.-d.) 266 A. G. van der Hooft fa.) 127 L. Onderdijk (s.-d.) 91 J. Terpstra (1.) 87. Herstemming alzoo tusschen de heeren mr J. Adriaanse en A. G. van der Hooft. Die zal op Dinsdag 22 Aug. plaats hebben. Bij de eerste stemming op Vrijdag 7 Juli verkregen de heeren dr J. C. Bolle (v.- d.) 347, W. P. Cornelisse (s.-d.) 107, L.K. van der Harst juftr. v.-d.) 437 en A. G" van der Hooft (a.) 177 stemmen. Tweede district. Aantal kiezers 808. Aantal uitgebrachte geldige stemmen 515. Volstrekte meerderheid 258. Van de uitgebrachte geldige stemmen verkregen de heeren M. G. Boassou (v.-d.) 227 Jhr A. A. van Teijlingen (1.) 288. Gekozen jhr A. A. van Teijlingen. Bij de verkiezingen op 27 Juni 11. werd de heer J. H. C. Heijse bij enkele candi- daatstelling verkozen verklaard. EEN BEGRAFENIS. Hedenmiddag had op het kerkhof alhier op eenvoudige wijze do begrafenis plaats vaa mr. A. J. van Eekelen. Met de familie waren op de begraafplaats eenige belangstellenden aanwezig. Een neef van den overledene, de gepensio neerde kapitein ter zee J. M. YVKurjl, dankte de aanwezigen namens de familie voor de laatste eer, zijn oom bewezen. Een krans dekte de kist. Mr. Van Eekelen was van 1871 tot 1883 onder do burgemeesters mr. C. J. Pické en jhr. mr. J- YV. M. Schorer, wethouder van Middelburg. In 1872 werd de overledene, toenmaals advocaat hier ter stede, benoemd tot plaats vervangend rechter. Verder was hij in 1874 voorzitter van het college van zetters, in 1875 plaatsvervangend lid van den militie raad en van September 1870 tot Juli 1883 lid van den raad, waar hij tot de liberalen behoorde. In. dat jaar heeft mr. Van Eekelen voor een herbenoeming bedankt. In de laatste jaren had hij zich geheel uit het apenbare leven teruggetrokken. ThRHIBZOi» TE VMSSINUEN Bij de heden gehouden verkiezing voor een lid van den raad in het derde district zijn eandidaat gesteld de heeren J. P. Kou semaker (a. en k.), M. Geelhoed (aftr. v< d.)f en J. de Mey (s. d. a. p.). De stemming heeft Donderdag 24 Augus tus plaats. GESLAAGD Te "s Gravenhage is geslaagd voor Fransch (1. o.) mej. J. S. Fanoy, te V.lis- si ng en. UIT DEN HAAG. Begrafenis Jozef Israels, By de teraardebestelling van Jozef Israels ©p de Israëlitische begraafplaats was een ontzaglijke belangstelling. Drie rijtuigen, met bloemen beladen, volg den de lijkkoets. Aanwezig waren de vertegenwoordiger van de Koningin jhr. mr. YV. Roëll, de ministers van Buitenlandscke Zaken en Landbouw, de burgemeester en tal van deputation. De godsdienstleeraar De Jongh vergeleek Israëls, 'wat betreft diens eigenschappen, met Jozef |Onder den koning van Egypte. Minister Talma bracht, namens de regeering, eerbiedige hulde aan het graf van een ran Neerland's grootste burgers. In denzelfden geest sprak de burgemeester. Vervolgens voerden acht sprekers namens kerkelijke pf kunstinstellingen, namens kun stenaars en den Zionistenbond het woord, waarna de zoon van den ontslapene, Isaac Israëls, allen dankte. Begrafenis De Marez Oyens. Heden had op „Oud Eik en Duinen" de ter aardebestelling plaats van den oud-minister De Marez Oyens. Behalve een vertegenwoor diger der Koningin warenin den lijkstoet naast de treurende weduwe aanwezig eenige ministers uit het Kabinet-Kuyper, al. de hee ren Loeff, Harte en Ellis; uit het tegenwoor dig Kabinet de heeren Kolkman, De Waal Malefijt en do secretarissen-generaal van bin- nenlandsche zaken en oorlog als vertegen woordigers hunner departementshoofden. Verder waren, aanwezig vele leden der Eerste Kamer, en van hooge collegiën, en apabtetuaars-deputaties - Bij de groeve las ds. Karres een bijbeltekst, gevolgd door een lied. De zoon.»- van den overledene, voor de deelneming dankend, zeide dat zijn vader naar krachten God, Koningin en Vaderland heoft gediend. Een krans der fa milie e<n een der Koningin dekten de kist. Mr. Dr. B. GEWIN, f Te U trecht is mr. dr. B. Gewin, een be kende figuur uit de antirevolutionaire krin gen, overleden. BRAND. Te W e o r t Zyn zeven huizen cn een bid kapel afgebrand, Het vee kon gered worden. Eenige kippen en biggen zijn verbrand. Verzekering dekt do schade. .De oorzaak is onbekend. DB NTAKINftEN IN ENUELAND. LONDEN, 15 Aug. Tijdens de hernieuwde onlusten te Liverpool werd militaire hulp ingeroepen en hebben de troepen op het gepeupel geschoten, dat eenige huizen wilde vernielen en plunderen. De betoogers hadden zich verscholen op de binnenpleinen en wierpen met flesschen en steenen op de soldaten. De troepen gaven een aantal salvo's af, en maakten daarna charges met de bajonet op het geweer. Het aantal gewonden is onbekend. 66 per sonen zijn gearresteerd. Zij verklaarden dat de samenscholingen niet door de stakers werden veroorzaakt. LIVERPOOL, 15 Aug. Het algemeen stakingscomité kondigde de algemeene sta-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2