Kerknieuws. Letteren en Kunst. Verschillende Berichten BEKENDMAKINGEN. Ingezonden Mededelingen. BUBGEBLIJKE STAND. Handelsberichten. D. J. van der Have, te Kapelie 'bij Goes is op verzoek afgevoerd van de lijst van zaadhandelaren onder openbare controle. Dit Koewacht wordt gemeld dat de oudste menschen zich niet kunnen her inneren, dat ooit zulk een langdurige en hevigo droogte geheerscht heeft als dit jaar. Al9 men het beetje water niet mederekent, dat in den nacht van 6 Augustus is geval len, dan is het ruim 5 weken geleden, dat er een druppel regen is gevallen. En dan iederen dag zulk een tropische warmte Geen wonder dus, dat vooral op de hooge gronden alles dood gaat. Gras en klaver is er in 't geheel niet meerboonen en kooien, die zooveel beloofden, zijn verdord, de aardappelen liggen dood. Van loof en wor telen zal niet veel meer terechtkomenzoo dat het er van den winter voor den vee houder treurig zal uitzien. Alles verlangt naar regen, naar veel regen Do heer G. A. van der Hooft, predikant bij do Nod. Herv. gemeonte te Domburg, zal Zondag 20 Aug. a. de3 voormiddags af- Bchoid nemen en Zondag d. a. v. te Overschie intree doen. Zooals reeds gemeld, zal de hoor M. M. den Hertog te '3 Gravenhage hem beves tigen. Mevrouw NoorderwierIteddingius zal te Heidelberg 22 October meewerken als soliste aan de uitvoering van het ora torium „Christus" ter gelegenheid van het Lisztfeest, ter herdenking van de geboorte van den componist vóór honderd jaar. Te Utrecht is op 83-jarigen ouderdom overleden mevrouw BeetsVan Foreest de weduwe van den dichter en schrijver Nico- laas Beets. Te Groningen overleed de heer I. Hil- desheim, de nestor der Groninger Joodsche gemeente. De „N. Gr. Ct." wijdt den alge meen bekenden en beminden grijsaard een hartelijk afscheidswoord. Volgens mededeeli ng van den directeur der Wecsinrichting te Neerbosch, was op 1 Augustus de geheele schuld der inrichting afbetaald De heer Schrijver staat nu ruim 8 jaar als opvolger van den heer J. van 't Lmdenhout aan het hoofd der Weesinrichting. De torpedojagers „Fret" en „Wolf" zullen den 16en dezer van Niewediep naar Oost-Indië vertrekken. Volgens „Het Vad." is aan de werf „Conrad" te Haarlem, door de „Ned. Ver- eeniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit" opgedragen het vervaardigen en de levering van een nieuw hospitaal kerkschip. De levering moet geschieden vóór of op den len April 1912. De kosten van het vaartuig zullen bedragen f 44.990. De lengte zal ongeveer 34 meter zijn, de breedte 6.50 meter. Het schip zal voorzien worden van een 2 cylinder Kromhoutmotor van 71 I. p. k. De snelheid van het vaartuig, door den motor gedreven, zal 7 Engelsche mijlen per uur bedragen. In het volkslogies zullen 8 kooien voor de equipage worden aangebracht. In het hospitaal vindt men 8 ziekenkooien. Verder zullen worden aangebracht een bad kamer, een hut voor een te isoleeren zieke, enz. De werkzaamheden aan de Amster- damsche waterleiding, die te Haarlem is gesprongen, vorderen zeer voorspoedig. Met een 50 man werd het herstellingswerk on dernomen en Amsterdam had Donderdag avond weer voldoende water. Donderdag werd te Nieuw-Helvoet pj> bevel van de Rotterdamsche rechtbank gear resteerd en gevankelijk naar Rotterdam ge bracht de 20jarige J- H., directeur van een assurantiekantoor, aldaar. Hoogstwaarschijnlijk staat dit in verband met een geval van oplichting, waarvan hij sedert lang werd verdacht. - Iemand te Delft, die bezig was zijn fiets te reparecren, het zich door ten kennis bepraten dat door een vakman te laten doen. Hjj zou de fiets er wel brengen. De eerste ging op het aanbod in en de ander bracht de fiets er werkelijk. Maar hij haaldo haar ook te rug en vergat haar bij den eigenaar te brengen. En tot heden bleef deze gladde vogel met het rijwiel zoek. Te Amsterdam maakten het 3e en 4e bataljon van het 7e regiment Vrijdagnacht een tmarsch van half drie tot half elf des morgens. Daarbij vielen eenige miliciens uit. Twee waren geheel uitgeputde een kwam wêer bij, de andere moest naar het hospitaal worden gebracht. Er wordt veel geklaagd over die militaire marschen met de tegenwoordige hitte en menigeen waarschuwt er tegen. Hoe groot het gebrek aan ijs in ons land is, kan |blijken uit het feit, dat toen nauwelijks de bladen hadden gemeld, dat het stoomschip „Firda" met een lading ijs te IJmuiden was aangekomen, de aanvraag, tegen meer dan 2'/2 maal den gewonen prijs, zóó groot was, dat het schip meer dan uitverkocht was. Onmid dellijk na de lossing vertrekt het stoomschip voor een nieuwe lading. De jjsprijzen in Noor wegen stijgen boven het driedubbele. Naar aanleiding van den zelfmoord van don milicien-soldaat H. C. Reupers, van het bataljon infanterie te Maastricht Reupers joeg zich op den avond van den 31cti Juli te Sint Pieter een kogel door het hoofd werd een omvangrijk onderzoek ingesteld. Na is gebleken dat hij herhaaldelijk werk moest verrichten, o.a. schoenen lappen, voor en tan huize ran den sergeant-majoor. Op den bewuslen avond was Reupers te laat in da kazerne gekomen: hij werd deswege ge straft door den compagniescommandant, kapi tein Vogel, met 8 dagen kwartierarrest. Deze straf moet geweldigen indruk op Reujrers heb ben gemaakt. Aanstonds vertelde hij aan eenige personen, dat hij onschuldig gestraft was met 8 dagen arrest; hjj had zoo laat bij den ma joor moeten werken. Deze had hem gezegd: „Als je te laat komt, zeg dan dat je naar Eijsden geweest bent, en dat je je verlaat hebt." EEN OUDERWETSCHE ZOMER. Over strenge winters is al heel veel ge schreven, maar de literatuur over warme zo mers is betrekkelijk gering. Toch vond de „Opr. Haarl Crt." er een vermeld die nog ondragelijker was dan do tegenwoordige, ten minste als het weer binnen niet al to langen, tijd belieft te veranderen. Uit de thesauriers- rekeningen der stad Haarlem van 1557 blijkt dat het in dat jaar van April tot Augustus niet regende, zoodat groote benauwdheid en duurte in de stad heerschte. Do stedelij ke regeering zag zich dan ook verplicht graan te koopen, ten einde van tijd tot tijd brood uit te deelen „aan de schamele poor ters". Moge echter de zomer van 1557 een unicum blijven in de annalen onzer geschie denis I DE GESPRONGEN STOOMKETEL. De ljjken van den len stuurman Pohlmann len den lichtmatroos Lehr werden hedenmorgen naar Bingen vervoerd, terwijl de stoker Glos- zeit te Rotterdam wordt begraven Do 'stoomboot „Gutenberg" is naar een machinefabriek en scheepswerf gesleept. Uit het voorschip zijn nog 2000 flesschen wijn gehaald waarvan er niet één was gebroken. Toen de boot op de helling lag en was leeggoloopen heeft men in den krukbak onder den krukas gewrongen het vreeselijk verminkte lijk van den vermisten 6toker Geil gevonden. ONGELUKKEN. Te Drunen is Donderdagnamiddag het lijk ge vonden van een boerenarbeider. De man schijnt ten gevolge van hot vele water drin ken (plotseling te Zijn overleden. In de Slatuintjes bij Amsterdam is Vrijdagmorgen een tweejarig jongetje in een onbewaakt oogenblik in de sloot bij de woning geloopen en verdronken. Een steenhouwersknecht is Donderdag bij het baden in het Spaarne bij Haarlem verdronken. Hij laat een vrouw en een kind achter. Te Wageningen overkwam dienzelfden dag dit ongeluk aan een löjarigen jongen. Zijn lijk is niet gevonden. Bij het Zwemmen zijn verder verdronken in het Noordhollandsch kanaal de marinier 2e kl. K., dienende aan boord van Hr. Ms. „Gelderland" Het lijk is opgehaald en naar hot Marinc-hos- Hpitaal vervoerd, en in een water achter do algemeene begraafplaats te Rotterdam een plantsoenwerker uit de Lange Warande. Ook zijn lijk is opgehaald. De vrouw te Wage ningen, die Dinsdagavond door het in brand raken van haar kleeren ten gevolge van het omtrekken van een petroleumstel door haar driejarig kind, op haar schoot gezeten, ern stige brandwonden kreeg, is Vrijdag aan de gevolgen daarvan overleden. BRANDEN. Betreffende den zwaren brand te IJsselstein wordt gemeld dat eerst Vrijdagmorgen 10 uur de stoombrandspuit naar Utrecht terugkeerde De spuiten uit IJsselstein bleven toen ech ter nog doorgaan, water op de smeulende mas sa te worpen. Het meubilair van het kerkgebouw is voor f 20.500, de toren voor f 30 000, en het kerk gebouw voor f 50.000 verzekerd. Vrijdag morgen is te Lonnekcr een boerenhuis, be woond door 4 gezinnen en toebehoorende aan een caféhouder aldaar, geheel afgebrand. Al leen het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. Donderdagavond is te Loon op Zand brand uitgebroken in een boerderij. Ook het nabijstaande huis werd een prooi der vlam men. Het huisraad van beiden werd bijna ge heel gered. Van eerstgenoemde is behalve de geheele oogst ook eenige vee verbrand. Ver zekering dekt grootendeels de schade. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Elshout, bij Waalwijk, brand ontstaan ineen boerderij. In een oogwenk stond het geheele huis, benevens schuur en stalling, in lichte laaie, zoodat er aan redden niet to denken, viel. De naaststaande timmermanswerkplaats, schuur en woonhuis werden mede een prooi van het vuur. Het groote St. Alosius-kloostcr was ook reeds door de vlammen aangetast, doch de brandweer wist dit gebouw te sparen. Zes kalveren en vier varken3 zijn in de vlam men omgekomen, en de geheele oogst is ver brand. Doordat een zeven jarig jongetje te Amsterdam met lucifers speelde ontstond Vrijdagmiddag brand in een perceel in de Jan van der Heijdenstraat. Acht zolderafdee- lingen brandden geheel uit, terwijl ook het dak werd verwoest. Te Gasselte staat het door de boeren bij elkander gebrachte koren, dat met de stoomdorschmachine zou worden ge- dorscht, in brand; water is niet bij do hand. Met stokken tracht men het vuur uit te slaan. Reeds is voor o ngeveer 12.000 gulden aan koren en stroo, benevens de dorschmachine, verbrand. Slechts 2 boeren hadden him ko ren verzekerd. Do geniesoldaten van' Antwerpen zijn naar de omstreken van Luik vertrokken om hulp te verleenen bij de veen- en bosch- branden in die buurt. Te Gent zijn bij een groote fabriek Tan de firma M. Geirnaert zes kolossale loodsen en werkplaatsen verbrand. De ma chinekamer werd ook vornield. De schade is enorm, doch nog niet met zekerheid vast te stellen. Inzake den rreeselijken moord op een klein meisje te Bavegem is uitgemaakt dat zekere Acbiel Vettenburg de bedrijver van dit afschuwelijk feit is. Deze man heeft zelfmoord gepleegd. Terwijl Donderdagmorgen te Blanken- berge honderden baders in zee waren, ge beurde er een erg ongeluk. Mevrouw Cor- net-Davignon, van Verviers, die pas gegeten had, toen zij in het water ging, werd door een bloedopdrang getroffen. De dame kon niet meer tot het leven teruggeroepen worden. Een bloemenverkooper te St. Joost- ten-Noode, die van zijne vrouw gescheiden is en leeft met eene bloemenverkoopster, met welke laatste hij gedurig twistte, is zoo woedend geworden, dat hy, een scheermes nemend, haar een tiental wonden toebracht. De dader is aangehouden. De wonden van de vrouw schijnen niet gevaarlijk te zijn. De moordenaars van den diamanthan delaar Rosenblum zijn te Boom gesnapt. Hot zyn een man en een vrouw, het echt paar De Neubourg. De man bekende 't eerst, de vrouw echter ontkende. Ten slotte is ook zij door de mand gevallen. De Neubourg werpt meer en meer de schuld op zijne vrouw en zegt dat al zijn ongeluk van haar komt, dat zij het is, die hem den moord deed plegen en hem, kort vóór de misdaad zegdegij moet mij helpen, of ik maak u kapot Een officier te Biarritz kreeg op straat geschil met arbeiders, die hun afkeuring uitspraken over het optreden tegen de mui ters van de „Numancia". De officier wond zich zoo op, dat hij de arbeiders aanviel. Het geheele 'stelletje werd ter kahneering naar het politiebureau gebracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt. Een padvinder te Norfolk, Aug. Anderson, is bij een kloeke daad om het leven gekomen. Hij was met andere pad vinders aan het baden, toen een der kleinere jongens op een te diepe plek geraakte en gevaar liep van te verdrinken. Anderson kwam den knaap te hulp, bracht hem bij een bootje en hielp mede om hem daarin te krijgen, maar toen zonk hij zelf weg in het water en verdronk. Te Montargis, in Frankrijk, leefde de 38jarige bediende Antonis Pouchard samen met de 34jarige, van haar man gescheiden Emilie Dubois. Donderdag ontstond er weer eens twist tussehen deze beide geliefden. De vrouw greep in haar woede een revolver en loste twee schoten op haar minnaar, die zwaar gewond neerstortte. Zijn toestand is hopeloos. De moordenares is aangehou den. Ze beweert evenwel uit noodweer te hebben gehandeld, omdat haar jaloersche minnaar haar wilde worgen. Te Saarbrucken heeft de Duitsehe politie een man aangehouden, die jonge mannen trachtte te ronselen voor het be kende Fransche Vreemdelingenlegioen. In de stad Hamburg wordt een plan, om in het archief kinematografische opne mingen van belangrijke gebeurtenissen te bewaren, thans in toepassing gebracht. Het bekende bevel van den Berlijnschen politiechef Von Jagow aan de agenten om onverwijld van de schietwapens gebruik te maken, is door den Pruisischen minister van binnenlandsche zaken goedgekeurd. Dit heeft Von Jagow moed gegevenhij heeft ten minste vijf duizend nieuwe revolvers besteld. De chauffeur van prins Hendrik van Pruisen, die bij het ongeluk te Cloppenburg een schedelbreuk bekwam, is beterende. Het bewustzijn keert af en toe terug, en hij zal nu wel bewaard blijven voor de operatie aan welke de dokters hem wilden onder werpen. Dö prins laat zich verscheidene malen daags van den toestand op de hoogte honden. Het dorpje Lusern bij Trente, in Oos tenrijk, is door een zwaren brand geteisterd. Zeven honderd huizen zijn in de asch ge legd, waaronder ook de Duitsehe school en het postkantoor. Door den sterken wind werden de vlammen aangewakkerd. Het zoeken naar de verblijfplaats van den Duitschen ingenieur Richter heeft eenige resultaten opgeleverd. Men heeft thans verbinding met de roovers gekregen, die hem hebben ontvoerd. De Turksche onderhandelaar te Kosana deelt mee, dat de ontvoerde zich op vier uur afstand van die plaats bevindt. De roovers hebben zich Ln twee groepen ge splitst, waarvan de eene op Grieksch de andere op Turksch grondgebied vertoeft. Te New-York is een schatrijk meisje van achttien jaar een juffrouw French er van door gedaan met den zoon van den eigenaar van een automobielzaak, eenjong- mensch van 23 jaar. De schaking geschiedde te Newport, en het paartje vlood naar Cen tral Village, een dorpje in Connecticut, waar een geestelijke, een stadhuis-ambtenaar en een paar willekeurige getuigen uit hun bed werden geklopt om bij het huwelijk te as- sisteeren. De vader van juffrouw Estelle French is een der bekende New-Yorksche bankiers en spoorwegmagnaten. Te Shanghai zijn vier nieuwe gevallen van pest vastgesteld. De groote brand te Antwerpen. Omtrent den reusachtigon brand te Antwerpen kunnen we nog meedeelen, dat in de groote pakhuizen katoen, wol, salpe ter, draf, rijst, katoen, lijnkoek enz. waren opgeslagen. De oorzaak van den brand is vermoedelijk zelfontbranding. De salpeter, die als lava vloeide, ontplofte en sloeg kuilen in den grond. Do huizen der Riga-straat werden in allerlei door de bewoners ont ruimd. Ruiten vlogen uit, straatsteenen sprongen op, een riool brak open. Van de 56 deuren is er geen meer overig. Er waren niet minder dan 2500 ton salpeter in de pakhuizen gestapeld. De opschudding op d( beurs, in den hoek der verzekeraars, was ongelooflijk. Zelden heelt eene ramp ook de assurantiemaat schappijen zwaarder getroffen. Het is nog onmogelijk het juist bedrag der schade te bepalen. Doch in de kringen der assureerders is het algemeen gevoelen, dat de schade meer dan zes millioen bedra gen zal. De dezen nacht verbrande en nog immer voortbrandende artikelen zijn meest alle koopwaren van groote waarde als katoen, wol, caoutchouc, enz. Het huis Bunge alleen had er voor 1 millioen koopwaren in, en alles is reddeloos verloren. Men doet thans de ronde bij de verzeke raars, om juist te weten welke waren er in den vuurgloed verloren zijn. Heden misschien nog zal men het bedrag kennen, dat door de assuranties zal te be talen zijn. AFLOOP VERK00PINGEN. Te Goes, in het „Slot Ostende", werd Vrijdag ten overstaan van de notarissen J. W. Verhulst to Middelburg, H. W. Neervoort te 's-Gravenpolder en Joh. Pilaar te Goes, verkocht de kapitale hofstede „Landlost," in 's Heer Arendskerke, nabij" Nieuwedorp, in den Nieuwen tVest Kraaijert-polder en den Ko ningspolder, samen groot 80 H.A'. 20 A'. 40c.A. De totale ophrengst der hofstede enz. be droeg, we melden dit reeds in ons vorig nom- mer, f 191.278. De hofstede met 29 hectaren, 46 aren en 80 centiaren land werden verkocht voor f 65.713.64 benevens f 740 voor overname. De resteerende 50 hectaren 73 aren en 60 centiaren land gingen in diverse perceelen; voor f 124.445.49 van de hand en de cijnsen voor f 379. VERORDENING HEFFING SECRETARIE LEGES. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat door den Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 7 Juni 1911 is vastgesteld een verordening op de heffing van secretarie-leges dat deze verordening is goedgekeurd bij Kon. besluit van 21 Juli j.l. no. 50. Middelburg, 11 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. H. DOORENBOS, loco-secretaris. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Aangekomen. 11 Aug. to Batavia het ss. „Walcheren", van Rotterdam naar Java; to Port Said het ss. ,Ixion", van Amsterdam naar Java; te Lissabon het ss. „Grotius", van Amsterdam naar Batavia. Vertrokken: 10 Aug. van Savannah het ss. „Zaandijk", naar Rotterdam en Hamburg; van "Batavia het ss. „Kederi", naar Rotter dam van Genua het ss. „Gneisenau", van Rot- terdam naar Japan; Van B ai timore bet ss. „Am- steldijk", naar Rotterdam; 11 Aug. van Bou logne het ss. „Noordam", van New-York naar Rotterdam; van Port Said het ss. „Ambon", van Batavia naar Amsterdam. Gepasseerd: 10 Aug. Lizard het ss. „Maartensdijk", van Rotterdam naar Baltimore; Ouessant het ss. „Zaanland", van Buenos- Ayres naar Amsterdam. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 18 Augustus. Zaamslag. Raadhuis 10 u.: afbreken en opbouwen schoolgebouw. Aanwijzing 15 Aug. 91/2 kil. Riemens en Wisse, Zaamslag. Zaterdag 26 Augustus. Koudekerke. Raadhuis 91/2 nurbou wen eener onderwrjzerswoning. Aanwijzing 19 Aug. n.m|. 2 uur. Inl. P. S. Dijkstra, Vlissin- gen. Verwaarloost nw nieren niet. Zij zijn de belangrijkste organen van het lichaam. Het is ellendig om iederen morgen met hevige pijn in uw rog op te staan, ellendig om stekende pijn in uw rug te voelen wan neer gij n bukt, rheumatische pijnen te krijgen wanneer gij u wendt of draait, last te hebben van waterzucht, voortdurende hoofdpijn, urine- Btoornissen, schrijnende loozing, enz. Verdenkt gij uw nieren wel? Iedere drie minuten van uw leven passeert al' het bloed door de nieren om gefiltreerd en gezuiverd te worden. Wanneer het de nieren bereikt, is het donker van kleur en on zuiver. Als het de nieren verlaat, zijn alle puizuiverheden. eraan onttrokken. Doch wanneer de nieren traag werken of ziek frijn, kunnen zij dit uiterst belangrijk werk niet behoorlijk verrichten. Do onzuiver heden blijven dan in het bloed achter en het {onzuivere bloed, dat naar alle deelen van. uw lichaam wordt gevoerd, veroorzaakt verschijnselen als de bovenstaande. Een goed-doorgevoerde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen voert de nieren zacht jes tot kracht en gezondheid terug. En wan neer de nieren weer gezond zijn, worden de onzuiverheden uit het bloed geregeld afge voerd en is het onmogelijk, dat zij in het lichaam achterblijven. Op die manier genezen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de werkelijke porzaak van nier- en blaaskwalen en zijn de genezingen daaxom van blijvenden aard. Let er evenwel op dat gij do echte Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Op iedere echte doos komt de naam voluit voor bene vens de handteekening van James Foster. Zjj zijn te Middelburg verkrijgbaar bij den heer Joh. de Roos, Ylasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco pa ontvangst Tan postwis sel a f 1.75 voor één, of f 10.vooir zes doozen. Van 8 12 Augustus. Vlissin oen. OndertrouwdL. Bom, jm. 26 j. met A. Leeuwenburg, jd. 25 j. B. J. Scheers, jm. 27 j. met M. J. van Uxem, jd. 25 j. Getrouwd A. J. Louwerse, jm. 21 j. met C. Roelse, jd. 18 j. Bevallen L. J. Timmerman, geb. Pepers, z. L. C. M. Brasser, geb. Van dePlassche, z. Z. R. Asaert, geb. Gruwet, z. M. E. Va der, geb. Maas, d. C. A. E. Timmerman, geb. Carton, z. J. C. Vreke, geb. Simonse, z. M. H. J. Brouwer, geb. Arnoldus. z. P. J. Carol, geb. Thijsebaard, z. A. M. Lenaers, geb. Bonny, d. E. Gombert, geb. Bouny, z. P. P. R. de Pagter, geb. Meuldijk, z. C. P. Corveleijn, geb. Lenaerts, C. Boer, geb. Vink, z. OverledenJ. W. Goedhart, d. 2 m. H. Korff, z. 5 w. C. E. Donsen, wed. van P. N. Loesberg, 82 j. C. Meulmeestor, d. 4 m. E. A. de Nooijer, d. 4 m. E. M. R. Burke, z. 11 tn. Graanmarkten enz. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL. Vrijdag U Angnstns. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Boeda-Pest. Tarwe flauw gestemd. P a r ij s. Tarwe flauw. B e r 1 ij n. Ofschoon het voormiddags af en toe scheen alsof de stemming iets flau wer zou worden, werd in den middag de stijgende prijsbeweging voortgezet. Wel is waar waren er uit het binnenland kleine verkooporders, maar de steeds binnenko mende kooporders waren toch spoedig over wegend, zoodat er hoogere prijzen besteed werden dan Donderdag. De voortdurende hitte en droogte waren wel hoofdzakelijk weder oorzaak van de vaste stemming. Ook bet buitenland scheen hier heden kooper. Het binnenland was tamelijk terughoudend, met aanbod en hooger in prijs. Dit alles heeft betrekking op tarwe, rogge en haver. Voor gerst was de stemming vast. N e w-Y 0 r k. De markt voor tarwe opende nauwelijks prijshoudend, had hetzelfde ver loop als de markt te Chicago en sloot vast. Loco vast Chicago. De markt voor tarwe opende nauwelijks prijshoudend, '/4 c. lager, in sympathie met de flauwe stemming te Win- nepeg, daalde verder op flauwere telegram men, op gunstige Argentijnsche oogstbe- richten, op realisation, en op berichten van betere oogsttoestanden in Manitoba, steeg vervolgens op eontraminedekkingen, op ver wachte vermindering van den zeilenden voorraad op den Oceaan, op oogstberichtea uit Indië, op exportaankoopen en op be richten van schade aan den oogst in Mani toba door zware roest en sloot vast. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. 14 Aug. Vlissingen, Wrak en Inv., Burgemeester 15 Vlissingen, Huizen en erven, Paap 16 Domburg, Bouwland, Loeff, 17 Middelburg, Bouw en Weiland, Verhuist. 23 .Vrouwepolder, Huis enz. Loeff. 23 Veere, Huis en Erf, .Verhuist. 25 Serooskerke, Bouw en Weiland, Loeff. 30 Biggekerke Bouw- en Weiland, Hosang. Sept. Middelburg, Heerenhui» met tuin, Hioolec. t e Vlissingen. Zondag 13 Aug. nra. 3.26 Maandag 14 4.03 Dinsdag. .15 4.42 Woensdag .16 5.24 Donderdag .17 6.10 Vrijdag .18 7.06 Zaterdag 19 vm. 7.52 te Domburg Zondag Maandag 13 Aug. nm. 3.35 .14 4.12 Dinsdag. .15 4.51 Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG. Maandag 14 Aug. Openb. verg. Spreker Sannes. „Schuttershof" 8 uur. Zondag 30 Augs. Zondagavoadconcert. 1 „Schuttershof 7i/j u. Woensdag 23 Aug. Concert „Middelbargschf Mpziekk." „Buiten tuin" 8 a. Maandag 23 Oct. Voordracht prot Bolk. „Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal „De Vergenoeging" 8 u. VLISSINGEN. Zondag 13 Aug. Solistenconcert, „Grand Hotel", 8 u. Maandag 14 Aug. en volgende dagen Con cert „Grand Hotel des Bains". 8 uur. DOMBURG Zondag 13 Aag.Zondag 20 Aug. Schil derijententoonstelling; te genover Badpaviljoen. IJZENDIJKE. Donderdag 31 Aug. Alg. verg. „Uzendjjk- sche Stoomtramwegmij.'" Directiegebouw lli/3 u. Stoomdrukkerij, Firma D. G. Kröber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6