BUITENLAND. Ingezonden Mededeelingen. Beknopte Mededeelingen. MIDDELBURG IN 1910. (Uit het Gemeenteverslag (Vervolg.) Het aantal der gemeente in de lichting van 1910 bedroeg 51 man, waarvan 15 voor korte (oefening. Het garnizoen is in 1910 onveranderd ge bleven. 6 manschappen weiden door do ge meente uitbesteed. 1 Augustus 1910 gingen tot de landweer 30 man over en de sterkte van do toen in de gemeente aanwezige landweerplichtigen be droeg 119 man. Wat betreft onderwijstoestanden kunnen wij verwijzen naar de reeds vroeger gepubli ceerde verslagen van curatoren over het gym nasium en do verslagen der plaatselijke oom- missiën [van toezicht over de scholen van lager en middelbaar onderwijs. Ook do verslagen van alhier gevestigde maatschappijen, genootschappen en vereeni gingen (betreffende kunsten en wetenschap pen kunnen we om dezelfde redenen achter wege laten. Volgens mededeelingen van het B. A. is de toestand van de behoeftige klasse eerder ach teruit dan Vooruitgaande. De middelen tot leniging en vermindering van de armoede hebben inch, evenals in de laatste jaren, be halve tot de bedeelingen der diaconie-arm besturen, bepaald tot verstrekking van warme spijs door daartoe bestaande commissiën voor spijsuitdeeling aan minvermogenden, aan be hoeftige kraamvrouwen en herstellendenhet Verleenen van bijstand aan de behoeftigen door de Vereeniging tot het bezoeken der armen; •kosteloos onderwijs aan kinderen en onvermo- genden; werkverschaffing door tusschenkomst van het B. A., ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen, door het genootschap „Moe derlijke weldadigheid" verstrekking van klee deren door de vereeniging „Zeeuwsche Dor cas", hulp met voorschotten tegen een lage rente door de hulpbankgelegenheid tot het bewaren van in gunstige omstandigheden be spaarde penningen, voor tijden van werkloos heid pf (buitengewone behoeften, onder het feenot van rente, door de spaarbank, uilkeerin- gea bij ziekte en overlijden, door onderschei dene daartoe bestaande maatschappijen of vereenigingen. De nieuwjaarscollecte bracht f 477.865 op. De rekening van het B. A. over 1909 werd goedgekeurd evenals de begroeiing' voor 1911. Onderstand werd verleend in geld, vrije woning en levensbehoeften aan 260 gezinnen of alleen loopende personen gedurende het ge heels jaar en gedurende een gedeelte van hot 'jaar of één of meermalen aan 200 gezinnen of alleenloopende personen. Aan 10 behoeftige kraamvrouwen werd verloskundige hulp ver leend. In 1910 overtroffen de uitgaven voor verpleging in het gasthuis verre de geraamde som1 en daar ook andere posten hooger waren dan verwacht werd, was het B. A. verplicht aan Burg. en Wetb. te verzoeken den raad het yoorstel te doen tot verhooging van het (toegestane subsidie van f 37.000 tot t 41.000 Burg. en Weth. vonden, daartoe geen termen en als gevolg daarvan kon de begroo ting' niet worden gewijzigd in overeenstem ming met de werkelijk gedane uitgaven. Som mige posten Zijn overschreden en de rekening sluit met een. nadeelig saldo van f 3086.82. Op ultimo December 1910 werden voor rekening der gemeente 39 krankzinnigen ver pleegd, waarvan de kosten f 9302 44 bedroe gen, .terwijl van het Rijk, de Provincie en derden f 2264.63 in de kosten van verple ging ,werd ontvangen. Verschillende jaarverslagen der onderschei den vereenigingen op het gebied van verzor ging der armen en behoeftigen hier ter stede Zijn door pus reeds vroeger opgenomen en zullen we dus niet herhalen. Omtrent den toestand van den landbouw en veeteelt in onze omgeving zijn door de af- deeüng Middelburg der Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zee land eenige inlichtingen verstrekt. De gevolgen van het natte jaar deden zich overal gelden, waardoor verschillende gewas sen niet aan de gestelde eischen hebben vol daan. Do paardenfokkerij leverde weer zeer gun stige resultaten pp evenals de veestapel, waar voor ook verbazend hooge prijzen werden be steed. Van de inenting tegen ziekten werd hjj varkens zeer druk gebruik gemaakt, zoodat vlekziekte bijna niet voorkwam. De geiteafokkerij wordt meer en meer be- aegd had hetzelfde te doen. Evenwel ver trouwde ik er op dat Kennedy wist wat hij wilde. Wij kregen een stoel op eenigen iafstand ▼an een tafel, waarop een groot, glad, lang werpig toestel stond dat mij herinnerde aan een parallelopipidum waarover ik van school zooveel moeite had gehad in mijn meetkunde lessen. „Dat is het electrische fornuis, mijn heer Spencer," zei Kennedy tot me met voor gewenden eerbied, zooals men aan een professor betoont die iets verklaart aan den zoon van een grooten financier. „U ziet die cleclroden aan beide einden? Als de stroom wordt toegelaten, en door het fornuis geleid wordt, kunnen daarin verbazingwekkende tempera turen worden opgewekt. De meest weerbar stige scheikundige samenstellingen kunnen worden ontbonden door die hitte. Wat is de iioogste temperatuur die u hebt bereikt, pro- lessor Poissan?" „Iets meer dan drie duizend graden," antwoordde Poissan, terwijl hij en zijn as sistent bezig waren met het fornuis. Wij sloegen hem zwijgend gade. „Wel, heeren, nu bon ik klaar," riep Poissan eindelijk uit toen alles naar zijn zin geregeld was. „U ziet heeren een klomp suikerkoolstof Zuivere amorphe koolstof. Diamanten zijn, zooals u weet, samengesteld ait zuivere koplstof gecrystaliseerd onder oefend en het oprichten van vereenigingen is daarvan ook weer een gevolg. Do pogingen om een zuivelfabriek te stich ten 'mislukten. Op verschillende plaatsen werd landbouw onderwijs feegeven, terwijl ook een cursus in hoefsmeden word gehouden. (Wordt varvolgd). VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Aangekomen: 7 Aug te Paramaribo het ss. „Oranje Nassau", van Amsterdam; te Ba tavia hets s. „Koningin Willielmina", van Am sterdam; 8 Aug. te Santos het ss. „Frisia", van Amsterdam naar Buenos-Ayreste Hong kong het ss. „Prinz Ludwig", van Rotterdam naar Oost Azië; te Genua het ss. „Gneise- nau", van Rotterdam naar Japan; 9 Aug. te Marseille het ss. „Goentocr", van Rotterdam naar Java; te La Pallico het ss. „Malang", van Rotterdam naar Java; te Rotterdam het ss. „Socstdijk", van Boston. Vertrokken 8 Aug van Paramaribo het ss. „Prins Maurits", naar Amsterdam; 9 Aug. van Suez het ss- „Koningin der Nederlanden", van Amsterdam naar Java; van Port Said het Rotterdam hets s. „Maartensdijk", naar Boston. Gepasseerd: 9 Aug. Ouessant het ss. ss. „Solo", van Java naar Rotterdam; van „Grotius", van Amsterdam naar Batavia; Kaap Ron het ss. „Koningin Regentes", van Java naar Amsterdam; Gibraltar hot ss. „Medan", han Java naar RotterdamScilly het ss. „Noor- dam", van New-York naar Rotterdam. DE VETO-WET. Zooals te begrijpen was, waren ook Woens dag de lords met hunne families in groo ten getale opgetrokken naar het buis der lords om de beraadslagingen over de veto-wet bij te wonen. In jaren was de belangstelling niet zoo groot geweest. Lord Morley deed het voorstel do amende menten /op de veto-wet in behandeling te nemen en nadat hiertoe besloten was, kreeg lord Lansdowne het woord, die verklaarde, dat de peers uitgenoodigd waren hun amen dementen te behandelen onder omstandig heden, die duidelijk toonden dat hun voor stellen niet de minste kans hadden om door de regeering in overweging te worden ge nomen. Zij weten, dat zij, wanneer zij hun amendementen handhaven, overstemd zullen worden, doordat de Kroon gebruik zal maken van haar prerogatief en zij zijn dus niet lan ger in staat zich metterdaad te verzetten tegen de staatkunde der regeering. Lansdowne vervolgde: „Bij eenigen onzer heeft zich dientengevolge de overtuiging ge vestigd, dat door een langer handhaven van do amendementen het publieke belang niet alleen niet gebaat, maar zelfs geschaad zou worden. Zij, die deze meening zijn toege daan, zijn derhalve van plan van verdere pogingen af le zien, terwijl zij tevens ver klaren dat zij, wanneer de gelegenheid zich voordoet, niets onbeproefd zullen laten om het constitulionneel evenwicht, dat de regee- ring zoo ernstig heeft verstoord, te herstellen. De rede van lord Crewe, die deze den vorigen dag had gehouden ter verdediging der regeering, gaf lord Lansdowne nog aanlei ding tot eenige opmerkingen. Lord Crewe zeide, zoo vervolgde de spre ker, dat hij do benoeming van nieuwe peers niet aangenaam vindt. Dan zal dit ook bij den koning ongetwijfeld het -geval zijn. Het is volkomen juist, dat wij de regeering kun nen dwingen tot een stap, dien zij zelf onaan genaam vindt en de koning eveneens, maar doen iwij er wel aan den koning en zijn ministers daartoe te nopen, enkel uit een gevoel van wrevel en wraakgierigheid? Vol gens mijn meening zou zulk een daad op zulke motieven niet alleen onvaderlandslievend, maar ook verachtelijk zijn, hoewel ik niet wil zeg gen dat degenen, die met ons van meening verschillen, zich door zulke motieven laten leiden. Lansdowne meende uit de verklaring van de regeering te moeten afleiden dat bijaldien het (wetsontwerp verworpen werd, er niet enkele, maar zeer vele peers benoemd zouden worden. Hij wees het Huis er daarom op, dat dit niet bet einde, maar het begin' van een langen strijd zou zijn, waarbij (bovenal een eensgezinde partij noodig zou Zijn. „Daar ik hoop", zoo vervolgde hp, „dat het Huis een eervolle en belangrijke rol enorme druk. Nu is mijn theorie dat als- wij een enonnen druk en een enorme hitte kunnen combineeren, wij kunstmatige dia manten kunnen maken. Het Vraagstuk van den druk is de moeilijkheid, want hier in het fornuis hebben we de noodige hitte. Nu is het bekend dat als gesmolten ijzer afkoelt, het een enonnen druk uitwendig uitoefent. Dien druk gebruik ik". „U weet, mijnheer Spencer, dat vast ijzer (op gesmolten ijzer drijft als op vast water ijs drijft op water", legde Ken nedy aan mij uit. Poissan knikte. (Stat volgt.) zal vervullen in dien grooten strjjd, zou ik niet gaarne Zien, dat het verzwakt en verdeeld zou raken, tengevolge van de aanwendiug van het koninklijk prerogatief. Lord Lansdowne beval ten sterkste do tak- tiek van onthouding aan. In de oogen van lord Halsbury en lord Sa lisbury vond dit voorstel geen genade. Voor do bedreigingen van de. regeering, dat aan neming van amendementen do benoeming van nieuwe peers tengevolge zal hebben, waren ze niet bang De amendementen der lords wcnschten ze te zien aangenomen. Lord St. Aldwyn sloot zich bij lord Lans downe aan. Ook hij wild© de onthoudingspo litiek yolgon. Ilrj zal dus niet voor de veto- wet stemmen, zooals hij en meerdere leden Ivan het Hoogerhuis van plan waren. Een vaste gedragslijn hadden hij en z'n geestverwanten niet vastgesteld, maar er werd op hun stem men yoor de veto-wet gerekend. De kans op aamemmg is er dus niet op vergroot. Mogelijk dat de stemming nog verrassin gen zal brengen, misschien zal het aantal libe rale (lords grooter zijn dan dat van lord Halshury's volgelingen. DE STAKING IN ENGELAND. De „Daily Express", sprekend over de sta king, beweert, dat wanneer we tien dagen ver der zijn en er i s geen verandering ten gunste gekomen, het verkeer in geheel Londen zal 'zijn stopgezet. En daarbij zal 't dan zelfs niet gebleven zijn, maar dan heerscht er hon gersnood, dan zullen er geen steenkolen meer zijn om de machines in de fabrieken in gang te houden. Do watertoevoer zal dientenge volge -ophouden, geen gas of electriciteitkan men dan meer bekomen, <W trams en de treinen kunnen niet meer rijden. De prijs van de levensmiddelen zal, naar het blad oordeelt, met den dag stijgen, daar de voorraden kolossaal snel verminderen. Het beeld is misschien wel wat te zwart ge kleurd, maar in allen gevalle zijn de vooruit zichten alles behalve gunstig. Vooral wat den steenkoolfvoorraad (betreft zijn ernstige din gen te wachten, want in geen enkele haven kunnen kolen voor Londen worden gelost. Tengevolge der staking worden nagenoeg geen (Zaken gedaan op de korenbeurs in Engeland's hoofdstad. Aan de vischmarkt te Billingsgate hebben 300 vïsehdragers het werk neergelegd, te Birkenhead staken 1000 goe derendragers en door de uitbreiding, aan de staking gegeven, zijn er te Londen reeds meer dan honderdduizend personen zonder werk. Met de rust is bet in laatstgenoemde stad in de havenbuurt gedaan. Heftige tooueelen spelen zich af. De onderhandelingen van het ministerie van handel ter bemiddeling met de patroons en werknemers in de Londensche havens, om te komen tot een einde van de staking hadden tot nu toe weinig succes. Er loopen geruchten over een verbond tus- schen. het verbond van Transportarbeider^ en het verbond van Spoorwegpersoneel, waar van de ernstige gevolgen onberekenbaar zon den zyn. Thomas, de secretaris van het Ver bond van Spoorwegpersoneel, heeft bevestigd dat er over onderhandeld werd. Hij was op het punt naar Liverpool te gaan. Hij noemde de staking te Liverpool v-ooral ernstig als tee- ken van de gisting die onder het heele spoor wegpersoneel in Engeland heerscht. Hij ont kende, dat de stakingen onder dat personeel te Liverpool, Manchester, Hull, Bristol en Swansea op Zich zelf stonden. Integendeel ze doelen samen op aJgemeene ontevredenheid. Het persoheel, vervolgde hij, heeft vele grieveno m. is het ontevreden over de wer king van de verzocmngsraden van 1907. Het vindt, dat ze meest de maatschappijen bevoor- deeldn. En het is altijd bezwaarlijk en dik wijls onmogelijk om een voor het personeel gunstige beslissing toe te passen. Daarom is er een algemeene wensch om die raden op te heffen. Het Verbond van Spoorwegpersoneel neemt, volgens Thomas gestadig en laatstelijk snol in leden toe. BRIEVEN UIT HET VREEMDELINGEN LEGIOEN. Taourirt (Marokko), 2 Aug. Als vervolg op mijn vorig schrijven waarin ik een overzicht gaf van de wijze, hoe men in het „legioen" kan geraken, wil ik u nog een en ander uit mijn eigen er varing schrijven. Ik was in Marseille om daar werk te zoeken, doch voor iemand zooals ik, die de Fransche taal niet machtig was, kon ik dit niet bekomen; ik liep den ganschen dag van 's morgens tot 's avonds langs havens, dokken, straten en bureaux doch het mocht mij niet gelukken iets te Jvinden. De enkele franc die ik nog bezat, raakte ook op, en geen andere uitweg meer wetende besloot ik de hulp in te roepen van den Nederlandscben gezant of consul te dier plaatse. Docb bij hem vond ik ook geen gehoor, hij hegon mij te verwijten „dat ik misschien te lui was om te werken" en „dat er zoovele altijd maar naar den con sul liepen". Enfin hij gaf mij 12 sou en daar mede kon ik „afdrijven". Doch wat moest ik aanvangen met die 25 cent, ik durfde nog niet eenmaal zoo'n eetkraampje binnengaan om iets te eten, omdat ik niet kon vragen wat iets koste en ik bang was meer te verteren dan ik bezat. Ik besloot maar brood te koopen voor mijn geld, legde mijn „sou" op de tafel en wees bet be geerde aan, de bakker begreep mij en zoo spoedde ik mij met mijn ontbijt uit de drukte om in een stil hoekje mijn honger te stil len. Daarna ging ik weder, zooals vele dagen voorheen, zoeken naar werk, doch de avond kwam en nog immer nietsnaar mijn vroeger logement kon ik niet terug- keeren want „wie zou dat betalen" Dus was ik gedwongen naar een andere slaap plaats om te zien, welke mij evenwel moeie- Opgenomen in ons nommer van 4 Aug. lijk viel te vindeneen goederenwagen was nog bet beste, dus daar maar in, eerst links en rechts gekeken, of mij niemand zag en toen spoedig er in en de deuren dicht. Er scheen in den wagen meel ge laden geweest te zijn, want de bodem was nog met een dikke laag bedektin een boek lagen eenige dekkleeden zoo het mij toescheen goed om mij te dekken. Ik legde mij op den grond en trok een gedeelte der zwart geoliede kleeden over mij heen zoo had ik ten minste een onderdak. Den volgenden morgen werd ik gewekt door de stemmen der werklieden die mijn slaapwaggon reeds geopend hadden en juist zouden aanvangen mijn „dekens" te ver wijderen. Wat een vreemd gezicht trokken zij, toen ik eensklaps opsprong en verschrikt rondkeek. Maar plotseling schoten allen in de lach om mijn kleederen, welke van onder tot boven bedekt waren met meelen geen wonder de pas geoliede dekkleeden hadden het meel vast geplakt op mijn klêereu ja zelfs in mijn haar. Ik maakte spoedig dat ik weg kwam om te zien naar een gelegen heid mij wat te reinigen, maar hoe ik ook wreef en poetste, niets hielp. Ik besloot weder den consul op te zoeken en hem te vragen mij terug te zenden naar Holland, doch dat kostte te veel geld, meende hij, liever wilde hij mij in een „kosthuis" bren gen en dan zien of er niet een Hollandsch schip kwam dat genegen was mij als wer kend passagier mede te nemen. Hij gaf mij een kaartje, waarop de naam van een café, daar moest ik mij maar aanmelden. Toen ik daar kwam, zag ik direct dat bet een soort aanmonster-bureau was voor zeelieden doch ik vroeg naar den eigenaar en gaf hem het kaartje over, waarop het stempel van den consul.Gelukkig sprak de man Engelsch, zoodat ik te weten kwam dat dit geen kosthuis was maar een bureau voor schepelingen die wilden monsteren op eeu der vertrekkende schepen. Hij vroeg wat ik wasmatroos, stoker, olieman, machi nist? Ja, ik was matroos, „jammer", meende hij, als u stoker was, kon u direct weg naaT Brazilië. Ik wenschte mij zeiven ge luk met mijn keuze, misschien kreeg ik dan een schip dat mij wat nader naar Ne derland bracht. Des middags gaf hij mij 10 sou en daarmede moest ik maar weer „soep" koopen. En slaapgelegenheid Vraag liet aan den consul, meende hij, ik heb geen plaats voor u. Dien nacht heb ik over straat gezworven, koude geleden en ik be sloot, het koste wat het wilde, des noods te voet weg te loopen uit die stad of den consul nogmaals vragen mij toch te helpen. Om zeven uur stond ik reeds voor zijn bureau, zoodat een der klerken mij weg wilde jagen met de boodschap „de consul slaapt nog, om negen uur is het bureau geopend," doch ik besloot te wachten tot dien tijd, liep wat op en neer en bekeek de vele brood- en banketbakkerijen met honger. Eindelijk was het tijd, ik liet mij zeiven aandienen en werd met een vloek ontvangen. Ik herhaalde mijn bede, verzocht hem mij te helpen of mij raad te geven hoe of wat. De vertegenwoordiger der Nederlandsche natie zat even in gedachten, toen vroeg hij eensklapszou je geen soldaat willen wor den voor Frankrijk Dat is het beste wat ik u kan raden; je teekent voor twee jaar als vreemdeling en ontvangt tevens 200 £r, handgeld. Ja, wat moest ik doen Neen zeggen om weder aan mijn lot overgelaten te worden. Ja maar, ik héb geen voldoende papieren, meende ik. 0dat is niets, je bent goed gezond en sterkdat is de hoofdzaak, lachte hij. Hij haalde een brief en zeidegeef dezen aan den officier op 't bureau dien u op de enveloppe vindt aangegeven. Ik spoedde mij naar het aangegeven adres dat later bleek een „bureau de recrute- ment" te zijn geweest. Daar gaf ik mijn brief af en wachtte wat er verder zou ge beuren. De officier bekeek mij van „kop tot teen" en schreef een kort briefje dat ik terug moest bezorgen bij den consul. Dit schrijven bleek de mededeeling te bevatten dat ik den volgenden morgen weder terug moest komen om „gekeurd" te worden. „Je wordt soldaat jongen", lachte de consul „dat heb je aan mij te danken". Doch ik ver zocht hem mij nog wat te willen geven om te eten dien dag, morgen kreeg ik de 200 franc handgeld, dan zou ik het hem gaarne teruggeven. „Ja, ja, dat kennen wij", riep hij, „niks geef ik meer, ondankbaar ben je, maak datje weg komt, of ik laat je de deur uitgooien." En ik ging; ik gevoelde een afschuw voor dezen man, ik wandelde weder naar mijn „kosthuis" om daar nogmaals aan te kloppen. Die kostbaas, een Italiaan, was veel menschelijkerbij schonk mij weder 10 sous. Daarmede verschafte ik mij op nieuw dien dag den kost, terwijl ik des nachts door een machinist werd medege nomen naar een fabriek, waar ik wat steen kolen aanreed voor den stoomketel, en daarna kon ik gaan slapen. Den volgenden morgen begaf ik mij weder naar 't bureau en werd met nog zes anderen toegelaten tot de keuring. De dokter bezag mij, keek in den brief van den consul en gaf mij een wenk dat ik mij zelf kon kleeden. Ik moest wachten voor 't bureau, daar werd mij nog een groot biljet mede gegeven en ik werd gezonden naar bet fort St. Jean. Hier overhandigde ik mijn biljet en men gaf mij te verstaan dat het van nu af verboden was het fort te verlaten. Er waren ongeveer reeds zestien man aanwezig, alle bestemd voor het legioenhet waren echter alle Franschen, Italianen en Spanjolen, zoodat ik mij ook niet tot ben kon wenden om in lichtingen te vragen. Om vijf' uur werd ons eten verstrekt, gebakken viscb, soep en boonen. D kunt begrijpen dat ik mijn portie wel gegeten heb. Des avonds werden wij naar een kazerne gebracht in de stad, waar wij konden slapen. Dikwijls denk ik nog aan de scheldwoorden, welke ons de kwajon gens en zelfs enkele burgers nariependes tijds kon ik ze niet verstaan, maar nu begrijp ik ze maar al te goed, en weet ik dat wij aangezien werden als kauonnen- vleesch, als uitvaagsel der maatschappij, doch zooals ik reeds zeide, ik wist toen van niets, ik dacht slechts aan iniju 200 franc handgeld, welke ik nog immer niet ont vangen had, maar misschien morgen krijg. Van do Velden. De werklieden, die de stelling plaat sten rond het belford te Gent. dat reeds eene hoogte van zeventig meters heeft bereikt, vragen meer loon en hebben, om dit te bekomen, bet werk gestaakt. Te Itijssel staken thans 150 varkens beenhouwers. De staking is bedoeld als protest tegen bet bevel van den prefect om in Frankrijk den invoer van levende vreemde varkens te verbieden. Voorloopig is de duur der staking bepaald op acht dagen, ten einde toestemming te verkrijgen Belgische en Hol- landscbe varkens te koopen. Te Berlijn denkt men dat de onderhan delingen tnssclicn Frankrijk en Duitschland nog lang zullen duren. Er is weer vertra ging gekomen in de beraadslagingen. Carabon en Kiderlen Wachter blijven geregeld met hunne conferenties doorgaan. De toestand in de Duitsche metaal-in dustrie js buitengewoon zorgwekkend. Tot nog toe bepaalde zich de uitsluiting tot het ko ninkrijk Saksen en tot enkele plaatsen in Thuringen. Het gevaar, dat de uitsluiting ook in Berlijn zal komen, is buitengewoon groot. Wanneer de fabrikanten in Dresden en Chem nitz zich aansluiten, dan loopt 't aantal werk- loozen op tot 47.000 Het „Berliner Tageblatt" zegt in een hoofd artikel, (dat deze loonstrijd in de metaal industrie had kunnen vermeden worden, wan neer de Saksische industrieelen niet te voren elke onderhandeling met het bestuur van den me taal arbeidersbond hadden geweigerd. De loonsverhoogingen, die door de arbeiders ver zocht worden, zyn met onbillijk te noemen, wanneer men de geweldige stijging in de prij zen der levensmiddelen en huishuren in aan merking neemt. Eerstdaags zal worden aangevangen met de veri aardiging van een dijk van het Duit sche vasteland naar het eiland Sylt Het wordt een pnorm werk, want de afstand is niet minder dan dertien kilometer. De bedoeling ia niet geheel duidelijk. Sommigen beweren, dat het doel is do landaanwinning te bevorderen en dat ook bij de andere eilanden deze ver bindingen tot stand zullen worden gebracht een nutteloos werk na de ervaring opgedaan bij de verbinding van Ameland met de Fnesche kust anderen dat Duitschland hierdoor wil verhinderen dat de eilanden bij mogelijke oor logen door vreemde vloten zullen worden gebruikt. De dijk zal direct voor het spoor wegverkeer m orde worden gemaakt. Den vijfden September zal de Duitsche keizer een vlootschouw in de Kieler Bocht houden. De grootste verzameling Duitsche oorlogsbodems zal bij die gelegenheid bijeen komen. Aan deze betooging nemen 140 schepen met 25.000 koppen deel. Onder de 22 linieschepen zijn twee kolossen van 22.800 ton. De Mohammedaan sche Alhaneezen hebben een memorie bij de Turksche regeering in gediend, waarin zij aandringen op dezelfde concessies als den Malissoren zijn toegestaan. Dit is een lastige kwestie, welke reeds aan leiding heeft gegeven tot oneenigheid in den boezem van het kabinet. Velen denken dat er spoedig een reorganisatie van bet kabinet zal plaats hebben onder leiding van Said pasja, den voorzitter van den Senaat. Dit kabinet zou intusschen slechts een overgangskabinet zijn, dat tot taak zou hebben de Kamer te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrij ven. Daarna zou een zuiver jong-Turksch ka binet optreden. De ministerraad beeft besloten de vermin dering van de schapenbélasting, welke den Malissoren is toegestaan, uit te strekken over geheel Albanië. Tengevolge van het vergelijk met de Malis soren is het zenden van troepen naar Al banië voorloopig gestaakt De muiters van de „Numancia" zijn, volgens het blad „El Muudo" terechtgesteld. Do constituante heeft de artikelen 1923 der nieuwe Portugecscbe grondwet goedge keurd. Onder de inboorlingen van Angola is plotseling een (Oproer uitgebroken. De Por- tugeesche regeering besloot een straf-expe ditie naar Lunda Fuilla te zenden. Met den geestestoestand van den sultan van Marokko moet het niet al te gunstig ge steld zijn, De man is, volgens de „Times", nagenoeg krankzinnig Dat behoeft geen ver wondering te baren. Uit Washington wordt gemeld dat, aangezien alle betrokken mogendheden het voorstel om een tweede opiumconferentie te houden hebben aangenomen, Nederland binnenkort de uitnoodigingen zal doen voor die conferentie in Den Haag op 15 October aanstaande. Op de Amerikaansche spoorwegen ten Westen der Mississippi dreigt een reusachtige staking De eischen betreffen allo verbetering van den loonstandaaxd. Het gezamenlijk hier voor benoodigde bedrag is 125 milhoen gul den. Van weerszijden bereidt jnen zich voor op een langdurigen strgd. De lichamelijke tuchtiging van schepe lingen, die zich aan het een of ander vergrijp hebben schuldig gemaakt, wordt bij' de Brazi- liaansche marine afgeschaft. Dat is eender gevolgen die de muiterij van verleden jaar aan boord van de vloot ter reede van Rio- do-Janeiro heeft gehad. De afschaffing van de gceselstraffen aan boord is gescbied bij decreet van den pre- sident der Republiek.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3