FEUILLETON, DE DIAMANTMAKER. Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. gebeten. Het kind werd ter behandeling naar het Hopitai Wallon en de hond ter observatie naar het politiebureel vervoerd. —Een voerman van de maatschappij Am sterdams Goederenvervoer, die tijdens de ▼oerliedenstaking aan don arbeid was geble ven, was Woensdagmiddag op de Prinsengracht bezig balen te lossen van een door hem be stuurden wagen. Een gewezen voerman dier maatschappij, die gestaakt had en na de sta king niet weder was in dienst genomen, kwam op hem toe en hegon hem uit te schelden. Een tweede gewezen voorman, oveneens na de staking nipt weer in dienst genomen, kwam erbij, evenals een na do staking ontslagen voerman der Rotterdamse he Tramwegmaat schappij. De laatste gaf den voerman, die tijdens de staking doorgewerkt had, een slag in het aangezicht.De aangevallene sloeg terug, en een vechtpartij ontstond. Toen er nog een paar mannen Jbij kwamen, vluchtte de voorman een nabnrigen winkel binnen, ten einde om politie-assistentio to telephoneerenBij zijn wagen jerugkeerende bemerkte hij dat het tuig van gijn paard en do leidsels doorge sneden Waren. Van een en ander werd aangifte gedaan bij de politie De vermoedelijke daders zijn be kend. Zoo zijn dus nog altijd de gevolgen der staking merkbaar Een man die to Amsterdam uit het ge bouw van de Spaarbank, Singel, een rijwiel stal werd op heotordaad betrapt. Hij verklaar de ^werkloos diamantbewerker te zijn. Hot lijk van den verdronken stoker van de Rotterdamsche sleepboot „Eben HaÖzer" is Woensdag ook gevonden in den Rijn voor Arnhem, nabij de plaats van het ongeluk. Dinsdagavond ontstond door onbekende oorzaak brand in de zengkamer van de £a- brieksinrichting der Maatschappij v. Textielin dustrie v. h. C. Roeesingh Zonen te En schede. Door spoedig optreden der brand weer is de brand- en waterschade aan goc- rea en machines niet groot. Te Ambt-Delden heeft een vos bij een landbouwer 23 hoenders doodgebeten en bij diens buurman 20 kippen. To Enschede is Woensdag in het zie kenhuis overleden een landbouwer uit Markelo, die bij een twist met zijn schoon zoon te Goor op 30 Juli eenige ernstige messteken ont vangen had. Dinsdagmiddag dreef boven de gemeente Budel een luchtballon die dalen wilde op Schoot. Twee jongens, die het anker wilden grijpen werden meegesleurd, zoodat de een zijn been brak en de ander hevig werd ge kneusd. Inmiddels daalde de ballon, die vier reizigers meevoerde en uit Duitschland kwam. Met den laatsten trein keerden zij naar hun vaderland terug. Verdronken zijn. te Wijngaarden een. 77- jarig man en te Zutphen bij het baden in den Use! een tienjarig jongetje. Haar uitvinding. MevrouwKaatje, wat beteekent die worst daar voor 't raam? KeukenprinsesWel, mevrouw, hebt u nog nooit gehoord van draadlooze telegrafie? DE GESPRONGEN STOOMKETEL. Betreffende het springen van een stoomketel der passagiersboot „Gutenberg" te Rotterdam wordt nader gemeld dat zich op het oogenbhk van het ongeluk een 10 of 12 tal passagiers aan boord bevonden en de bemanning, uit 22 personen bestaande, hoofdzakelijk op het ach terdek en midscheeps aan het werk was Terwijl de passagiers te wuiven stonden tegen familie op den wal klonk eensklaps oen hevige slag, en even later was de plaats waar het schip bad gelegen één groote ruïne Gillende menschen, verbijsterd door schrik, lie pen over den wal en een gekreun van ge wonden steeg op. Stukken ijzer en hout waren door de lucht geslingerd en sloegen hier en daar door daken en ruiten of kwamen met groot geweld op straat terecht. Het dek van het schip werd midscheeps uiteengeslagen) en stak gedeeltelijk rechtstandig naar boven, terwijl het schip in het midden zonk, maar op voor- en achterschip bleef drijven. Een oogenblik later vond men de verminkte lijken van den Ion stuurman A. Pohlmann en van den lichtmatroos H. Lehr. De kapitein R Leip en de matroos A. Wolz lagen met een gebroken been en inwendige kwetsuren op deft wal. De gewonden, Waaronder ook passagiers!, werden spoedig vervoerd en de lijken naar de begraafplaats gebracht, terwijl een talrijke politiemacht aanstonds het terrein afzette. Het is verbazend met welk een kracht enorme stukken ijzer huizenhoog weggeslin- Noor het Engeltch 6. van ARTHUR B. REEVE. „U meent dus dat die handel van Moro- twitsj betrof dien aankoop van bet geheim van diamant-maken9" Zei de vice-presidentpein- feend. „Ik ben daar zeker van", antwoordde Kennedy. „Ik was daarvan al overtuigd, toen ik naar den naam Poissan zocht in het adres boek, en daar vond dat hij maker was van electrische fornuizen. Herinnert u zich nog de befaamde Lemoine-zaak hier en in Parijs?" „Ja, maar Lemoine was een bedrieger Tan het sterkste soort," zei Andrews. „Denkt n dat deze man dat ook is?" „Dat is het juist wat ïk van avond wil vast stellen, vóór ik een verderen stap doe," zei Kennedy. „Natuurlijk kan er geen twijfel over bestaan dat een goede toepassing van het electrisch fornuis kleine bijna mikros- kopisch kleine diamantjes zal geven. Het is niet onredelijk te veronderstellen dat een of gerd ;werden om ver weg op gebouwen of straten terecht lo komen. Over de lengte van eon paar honderd meter bleef in de geheele buurt geen ^xuis onbeschadigd. De gespron gen ketel, die een verwarmingsoppervlak van 80 tot 90 M2 had, was li/, jaar oud en stond onder Duitscho controle. Omtrent do oorzaak van het ongoluk kan niets mot zekerheid gezegd worden Van de bemanning zijn enkelen zoek en nog niet te ruggevonden, terwijl verscheidene anderen met min of meer zware wonden in het ziekeu- huis liggen. Intusschen is later het lijk van een stoker nog uit bet gezonken middenschip (Opgehaald, terwijl men met duikers naar andere vermisten zoekt, Heel den middag en den avond trok een groote menigte nieuwsgierigen naar de plaats dos onheils. Men tracht het schip te verhalen terwijl kleine stoombootjes het schip leeg pompen en er kettingen onder doorgehaald worden. Do rivierpolitie, die de haven aldregt, heeft nog het lijk van eon 25jarige vrouw gevon den Haar vierjarig dochtertje en een stoker worden nog vermist. De toestand van den 2en machinist is zeer bedenkelijk. Naar alle waarschijnlijkheid is te Ant werpen de uitbreker Do Haan gepakt. Dinsdagmorgen werd een boodschapper, wonende Anneessenstxaat te Brussel, op de Tcrvurenlaan door een blocdopdrang ten ge volge der hitte getroffen. Ilij was terstond een lijk. Een aardewerker te Laken was tengevolge van de warmte bij het raam van de tweede verdieping gaan zitten. Hij verloor het even wicht en is op do straatstcenen gevallen, waar1 hjj met gebroken schedel en ruggegraat opge nomen werd. Na enkele uren overleed hij. Te Anderlecht heeft zekere Adens, die sinds eenigen lijd eene van haren man ge scheiden vrouw vervolgde in een aanval van jaloezie haar twee revolverkogels in den rug geschoten. Daarna heeft hij zich met eenderde schot gezelfmoord. De secretaris van het syndikaat der be dienden van den begrafenisdienst protesteert tegen het overwerk dat men de Partfsche Ia-aaien" oplegt, mgevolge eene groote ver hooging van sterfgevallen. De secretaris verze kert dat men sedert veertien dagen eiken dag 200 tot 220 sterfgevallen opteekent. Maandag waren er zelfs 250. 't Zijn vooral kinderen on der de twee jaar, die weggerukt wordendoor de dysenterie. Bovendien zijn 52 op de 350 bedienden ongesteld aan ziekten die zij in de sterfhuizen opdeden. Voor het assisenhof zijn de eerste zaken van do onlusten in de Champagnestreck afge handeld. De twee eerste liepen echter uit op eene vrijspraak. Heel de week zullen de zaken elkander opvolgen Aan de beurt is nu het groote proces der brandstichtingen en ver woestingen van Ay en van Dizy, waarvoor niet minder dan twee en dertig beklaagden zijn, en 122 getuigen gedagvaard werden. In hetCarlton''-hotel te Londen is brand uitgebroken. Onder de bezoekers, meest Ameri- kaansche millionaire ontstond groote opwin ding. Drie verdiepingen zijn een prooi der vlammen geworden. In een der vertrekken is een verkoold lijk gevonden, waarvan de iden titeit nog niet is vastgesteld. Bij het blus- schingswerk kregen drie brandweerlieden zulke ernstige verwondingen, dat opname in het zie kenhuis noodzakelijk was. Prins Hendrik van Pruisen is met zijn. auto t© Cloppenburg tegen een boom gereden. Zijn adjudant Von Üsedom werd licht gewond, de chauffeur kreeg een schedelbreuk, de prins bleef zelf ongedeerd De bekende Duitsche hoteldief Neumann heeft gepoogd nit de gevangenis van Moabit te ontvluchten. Hij had geklaagd over erge maag pijn en was daarom in eene bijzondere cel geplaatst, 's Nachts echter verrestte hem een bewaker terw'ijl hij bezig was om met een horlogeveer de staven zijner cel door te zagen. Hij werd natuurlijk aanstonds weer in zijne gewone cel opgesloten. Zijn© medephehtige, de schoonc Violelta, is herstellende bij eene vroedvrouw te Monaco. Zij zal op het einde van Augustus uitgeleverd worden en opgesloten in de cel, die zij vóór hare vlucht in Moabit bewoonde. Woensdagnacht is in Oberriet, in het Rijndal, in de nabijheid van de Zwitsersche grens, tengevolge van brandstichting een kruit magazijn in de lucht gevlogen. Het magazijn bevatte achttien vaten dynamiet en negen vaten buskruit. In Oberriet is een groot aantal huizen beschadigd. In de kerk werden kostbare ven sters vernield. Ook in Montlingen en Koblach anderen dag iemand in staat zal zijn kunst- matig groote diamanten te maken door het zelfde proces." „Misschien dat die man het heeft ge daan," stemde Andrew toe. „Wie zal het zeggen? Ik wed er om, dat als hij dat be reikt jheeft, feu als Morowitsj een aandeel heeft gekocht in Zijn onderneming Kalian er van weet. Hij is een sluw man. En tnevrouw Morowitsj laat pok het gras niet onder haar voeten groeien, wanneer het er op aankomt een gelegenheid waar te nemen om geld te maken. Veronderstel nu eens dat de heer Mo rowitsj een aandeel heeft gekocht in een der gelijk geheim, en veronderstel dat Kahan mevrouw Morowitsj lief heeft, en dat zij...." „Laten we niets veronderstellen, mijn heer Andrews", viel Kennedy hem in de rede. „Ten minste nu nog niet. Laat eens zien jiet is nu tien minuten na acht. De woning van Poissan ligt slechts een paar straten hier vandaan. Ik zou daar graag een paar minuten vroeger zijn Laten we dus op weg gaan." Toen we het kantoor verlieten, gaf de heer Andrews een wenk aan de twee mannen bui ten, en Ze volgden kalm een paar pas achter ons, maar zonder den schijn te hebben bij ons te hooren. Poissan's laboratorium was gelegen boven in een groot kantoorgebouw van zes verdiepin gen. zijn huizen beschadigd. Do scbok werd tot op een afstand van twintig kilometer gevoeld. Op Helgoland is Woensdagochtend om half vier een kolossale brand uitgebroken. Een hotel en eenige huizen en pensions zijn ver brand, De gasten moesten, de meeaten onge kleed, vluchten. Een huisknecht is verbrand en zes badgasten zijn gewond. Met de hulp van 350 matrozen slaagde de visschersbovol- king er in het vuur meester te worden. To Zucqmantel, nabij Teplitz, staat een zeer groote glasblazerij in brand. De schade bedraagt thans reeds zes millioen gulden, maar zo zal nog grooter worden, want men is het vuur nog niet meester. In do llongaarscho gemeente Edeleny zijn de caféhouder Czeisler en zijn vrouw door bijlslagen vermoord, terwijl Czeisler's zuster zóó zwaar werd gewond, dat er geen hoop bestaat, haar in hot loven te behouden Do afschuwelijke misdaad werd des nachts tegen twee uur gepleegd. De dader is aan den kant van het langs 't huis stroomend riviertje door een klein gat in den kelder gekropen en is van daar door de tapperij de voorste woon kamer binnengedrongen, waar Czeisler sliep. Met een enkelen bijlslag verpletterde do moordenaar hem de hersenen. Op het gerucht kwam de in de naast gelegen kamer slapende vrouw Czeisler toeloopen. Ook zij werd met een paar hevige slagen mot do bijl ge dood, en de zuster die ook kwam toeloopen kreeg eveneens eenige klappen. De politie zoekt ijverig naar den bedrijver van deze verschrikkelijke feiten. Te Konstantinopel zijn tien nieuwe go- vallen van cholera aangegeven. Er zijn 24 sterfgevallen. Te Ipek waren 39 gevallen met doodelijken afloop en te Djakowa twaalf pa tiënten van wie er vier overleden. Sinds drie dagen staan do keizerlijke bosschen van Krasnové-Selo, van Peterhof en van Serguevo in de nabijheid van St. Peters- burg in brand. De ramp is het gevolg van de groote hitte Verscheidene regimenten sol daten zijn ter plaatse om te pogen den brand te beperken De „Times" verneemt uit St. Petersburg het een en ander over een merkwaardige ontdekking, die gedaan is in een hol op een een der Aland-eilanden. Men vond daar een steenen doodkist met een geraamte, voedsel, bijlen en andere werktuigen uit het Steenen Tijdperk. Het onderzoek van deskundigen schijnt te hebben uitgemaakt dat de gevonden voorwerpen dagteekenen uit een tijd, om streeks 3000 v. C. Later daalden de Aland- eilanden tot onder den zeespiegel om, weer veel later, opnieuw te verrijzen Dat zou tenminste een verklaring kunnen geven voor de uitstekende wijze waarop de gevonden voor werpen bewaard zijn gebleven. Men zal in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar de vondst is gedaan, op uit gebreide schaal nasporingen laten verrichten. In een voorstad van Shanghai zijn negen gevallen van builenpest geconstateerd. Op de Nijl i s, varende van Kofrezzaiyat naar Suk, een boot gezonken. Men schat het aantal slachtoffers op honderd; reeds zijn 38 lijken gevonden. DE BELGISCHE RONDVLUCHT. Het tweede wegvak n.l. BergenKortrijk, ter lengte van 74 K.M., is ook afgelegd. De tocht ging van Bergen over Lessines en Gram- mont naar Kortrijk. Dalingen behoefden niet te worden volbracht. Lanzer vertrok om vijf uur 's middags. Ver bracht hij het evenwel niet, jwant bij Grammont viel de machine. De aviateur bleef gelukkig ongedeerd, maar de stuurinrichting geraakte defect en de schroef brak. Tyck steeg vijf minuten na Lanser op en kwam om 5.54 als eerste te Kortrijk aan. Crombez ging om 5.08 omhoog, maar toen hij een zwenking wild© maken viel hij van een hoogte van 25 meter, waardoor het toestel geheel vernietigd werd en de aviateur lichte verwondingen bekwam. Hij hoopt, evenals Lanser. spoedig een nieuwe machine te hebben. Graaf d'Hespcl volbracht ook de tweede étape. Hij verliet Bergen om 5.35 en kwam om 6 07 te Kortrijk aan. Hij legde dus de 74K.M. in slechts 32 minuten af, terwijl Tyck er 49 minuten over deed. Bij de sluiting der controle waren slechts twee (vliegers aangekomen TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vfgdag 18 Augustus. Zaamslag. Raadhuis 10 u.: afbreken en opbouwen schoolgebouw. Aanwijzing 15 Aug. 9i/a u- Inl. Riemens en Wis9e, Zaamslag. Wij bleven op den hoek in de schaduw staan, en Kennedy en de heer Andrews praat ten ernstig. Voor zoover ik kon opmaken drong Kennedy er jop aan Idat de lieer Andrews en zijn mannen het gebouw niet zouden bin nen dringen maar beneden aan de trap zou den Wachten, terwijl hij en ik naar boren gingen. Eindelijk stemde de heer Andrews toe. „Hier," Zei Kennedy, een pakje losma kend dat jiü bij rich nad, „is een electrisch belletje met een paar' versche droge batte rijen er aan en met draden van minstens hon derd meter lengte. U en uw mannen blijven hier in de schaduw wachten tot Jameson en Sk vijf minuten boven zijn. Dan moet u op een of andere manier den portier afleiden. Terwijl bij weg is zult u twee draden vinden neerhangen in den liftkoker. Maak die vast aan deze knoppen van het Lelletje en de batterijen deze twee u weet wel hoe u dat moet doen. De draden hanger, in den derden liftkoker, 's Avonds loopt er slechts één lift, de eerste. Zoodra n het belletje! hoort, springt u in de lift en komt naar de derde verdieping. We zullen u dan noodig hebben." Terwijl Kennedy en ik in de lift naar boven stegen, kwam onwillekeurig de gedachte in mij op, welk een ideale plaats voor het plegen van een misdaad een kantoor-gebouw in de City is, zelfs op dit vroege avonduur. De straten S97e STAATS LOTERIJ 2e klasse, 3e lijst. Trekking van Woensdag 9 Aug. Prijs van f 2000 No. 20486 1500 16449 1000 15716 17450 400 4561 11750 19921 200 5514 17395 18917 100 6763 13994 Prijzen van f 30. 2534 2581 3680 9638 20511 20630 2554 2582 9608 9896 20622 20647 2559 3644 THERMOMETER EN VERWACHTING. 10 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 76 gr., 12 u. 86 gr., 4 u. nm. 97 gr. Hoogste barometerstand 771.2 te Hernosand. Laagste 760.4 te Nice. Verwachting tot den avond van 11 Aug.zwakke tot matige winden uit N. rich tingen, gedeeltelijk bewolkte lucht, waar schijnlijk heden onweer en koeler tempe ratuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. HOOttWAT&K, te Vlissingen. Vrijdag11 Aug. nm. 2.17 Zaterdag 12 2.52 te Domburg Vrijdag.11 Aug. nm. 2.26 Zaterdag 12 3.01 GESLAAGD Te Breda is geslaagd voor de hoofdacts de heer A. G. Jongepier van Middelburg. Te 's Gravenhage is geslaagd voor Engelscli :agere acte, C. Missu van Zaamslag. NADERE AANDUIDING. Omtrent den hedenmorgen uit het kanaal alhier opgehaalden persoon vernemen we dat een buurman later gemeend heeft het lijk te herkennen als dat van zekeren L., gepen sioneerd (machinist van den watermolen uit Koudekerke, den laatsten tijd wonende op het Hofplein alhier. Dinsdagavond is hij voor 't laatst thuis ge zien. Het tramkaartje in zijn zakken is te verklaren uit de omstandigheid dat hij iederen Zondag tot Dinsdag in Vlissingen bij familie vertoefde. Treurige huiselijke omstandigheden moeten oorzaak zijn van het gebeurde. GEMEENTERAAD ST MAARTENSDIJK In de Dinsdag door dien raad gehouden zit- ting werd voorlezing gedaan van goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit be treffende verlegging van het voetpad in Ra- vensoord. waren reeds verlaten, en de kantoorgebouwen waren beslist huiveringwekkend met hun ake lige donkere stilte, met slechts hier en daar een lichtje. Toen wij boven waren gekomen en op de Zesde verdieping afgestapt, schoot de lift om laag, en toen zij verdween, haalde Kennedy twee spoelen met electrsche draden uit zijn kak, en liet de uiteinden zakken tusschen het hekwerk van den derden liftkoker. Hij ontrolde Ze Vlug, en ik hoorde tikken op den top van de leegen lift-kooi beneden in het por taal. Dat beteekende dat de heer Andrews beneden de draden kon bereiken om ze vast te maken aan het belletje. Vlug maakte Kennedy het andere eind der draden vast aan het instrumentje waaraan ik hem had zien werken in het laboratorium, en wij gingen een gang door naar de vertrekken die Poissan in gebruik bad. Kennedy bad ge zorgd dat er genoeg draad was om van den liftkoker te reiken door de gang, en onder het loopen liet hij het ontrollen, !zóó dat het op den vloer lag vlak langs den muur, waar het in de duisternis niet kon worden gezien en waar niemand er over kon strui kelen. Toen we een L in de gang omsloegen zag ik een raampje van matglas waar een licht door scheen. Kennedy bleef bij het raam staan, en bevestigde vlug het instrumentje op den rand van het kozijn, dicht tegen het glas; de) Daarna ,werd voorloop ig vastgesteld de go- meenterekening over 't jaar 1910. De heer Rijnberg merkte hierbjj nog op dat hij in 't vervolg op alle ingediende! weekstaatjes door arbeiders, die voor de ge meente gewerkt hadden, gaarne zag vermeld den datum, waarop zij dit hadden gedaan Bij het nazien der rekening had hij verschillend® rekeningen van enkele personen onder do oogen gehad, waarop geen datums voorkwa men. De voorzitter antwoordde hierop, dat die datums voorkwamen in een weekboekje. De heer Rijnberg merkte op, dat dit week boekje niet aanwezig was. Verder werd besloten tot aankoop oener inschrijving op het grootboek der 2i/a pCt. N W. Sch., voortvloeiende uit den verkoop van 75 M2. grond en den afkoop vait een erf pacht ad f30. Aan den volontair-onderwijzer W. K. Knuist werd een gratificatie verleend van f40 we gens het verrichten van diensten bij het onder wijs tijdens de ziekte van den onderwijzer Quakkelaar. Vervolgens werd aangeboden de begrooting voor 1912, in ontvang en uitgaaf tot een be drag van f23.158.385. Nog een korte discussio ontspon zich over het uitgeven der brandspuit aan particulieren zonder de spuitgasten, zooals dit de vorige week door den burgemeester was gedaan. De heer Rijnberg keurde dit af. Do burgemeester verdedigde zijn houding door de opmerking, dat er wel brandgevaar was, doch geen brand, dat hij in dit geval het niet noodig oordeelde de brandweer pp te roepen, en dat de gehuurde bedienaars van do spuit goed door de particulieren be taald waren. De heer Rijnberg bleef het noodig achten, dat de brandspuit alleen bediend worde door de brandweer en niet aan particulierenwarde uitgeleend. UJT AMSTERDAM. Alg. Nederlandsche politiebond. Deze hield heden haar vergadering. De af- deeling Zeeland telt 294 leden tegen 312 het jaar te voren. Het kassaldo is f52.15j Door het hoofdbestuur is een commissie benoemd die er bij den Minister van Water staat in audiëntie op aan zal dringen spoe dig staatspensioneering van weduwen en wee- zen van politiebeambten te verkrijgen. Ook zal een schriftelijk verzoek dienaangaande bij de regeering ingediend worden. Aan de afdeelingen zal overgelaten worden de verschillende Kamerleden te bezoeken. Zij zullen zich ook tot Gedeputeerde Staten wen den met het verzoek bij de gemeentebesturen aan te dringen op een behoorlijke pensionee ring van hare weduwen en weezen. STAKING IN ENGELAND. LONDEN, 10 Aug. Hedenmorgen was de stand met betrekking tot de staking zeer ern stig. De werven zijn opgevuld met groenten, vruchten en levensmiddelen in rottenden toe stand. De toegangen tot de dokken worden door stilliggende" schuiten afgesloten. In de straten ziet men verwoede menigten alle wagens, waarmede goederen vervoerd worden, aanhouden en omverwerpen. Een groote (politiemacht is op de been; maar is niet sterk genoeg ton op zooveel verschillende plaatsen te kunnen optreden. De petrolcumvoorraad vermindert ras. Men verwacht dat de omnibus maatschap pijen en taxi's binnen twee dagen den dienst moeten staken. Hedenmorgen werd verklaard dat er weldra voor de inwoners geen vleesch, groenten en vruchten meer zijn. LIVERPOOL, 10 Aug. Hedenmorgen is een poging gedaan om de opgehoopte goederen in het Centraalstation te vervoeren, Telkens als een wagen werd opgeladen: moest de politie met den wapenstok char geeren. Toen de agenten door vermoeienis uitgeput waren, werden ze door bereden po litie Vervangen. MIJNONGELUK. BOCHUM, 10 Aug. In de mijn „Hannibal" zijn 50 menschen met een lift van ongeveer 600 meter naar beneden gestort. Er zijn 25 zwaar gewonden. De mijn behoort aan de firma Krupp. KRUJTMOLEN ONTPLOFT. MELILLA, 10 Aug. Een kruitmolen is in de lucht gesprongen. Bijzonderheden ontbreken. draden liepen daar van daan de gang in. Toen gingen we naar binnen. „Stipt op de minuut, professor", riep Poissan, Zijn horloge dicht knippend. „En dit js, vermoed ik, de bankier, die belang stelt in mijn ontdekking van het maken van kunst matige diamanten van iedere grootte en kleur?" voegde hij er aan toe, op mij wij zend. „Ja." antwoordde Kennedy. „Zooals ik u Zei, een zoon van den heer Spencer. Profes sor Poissan, de heer Spencer." Ik gaf de heer Poissan een hand met zop- veel waardigheid als ik kon aannemen, want de rol (was nieuw voor me. Kennedy legde Zijn hoed en jas onverschil lig op het binnen-kozijn van het mat-glas raampje, juist tegenover de plek waar hij aan de andere zijde van het glas het toestel- telje had gelegd. Ik zag dat het raampje een voudig een ruit van geribt glas was, in den muur gezet om over dag licht toe te laten pp 1de feang. De liecle geschiedenis leek me onheilspel lend vooral daar Poissan's assistent een groote kerel was met een gemeen ge- Zicht, zooals ik wel had gezien op plaatjes van bewoners jjn die buurten van Parijs, welke men niet bezoekt dan in gezelschap van een betrouwbaren gids. Ik was blij dat Kennedy Zijn revolver liad meegebracht, maar verwonderde mij erover dat hij mij niet ge-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2