Onderwijs, i II jj| LANDBOUW. Kerknieuws. Verschillende Berichten Ingezonden Mededeelingen. JMIdietbargscbe («rwt binnen- en boilenlaDilsche bladen. gens parlementair gebruik moest hij beant woord worden door het hoofd der regeering, Balfour. Doch daar kwam niets van I De minister van Koloniën stond op en wou gaan vertellen wat zijn chef dacht over beschermende rechten. „Balfour, Balfour 1" riepen de liberalen boos. Doch de minister van Koloniën begon met de woorden: „Do eerste minister Maar dat is ook alles wat er ooit van 's mans speoch is gehoord, die hij natuurlijk met veel zorg had klaar gemaakt. Telkens begon hij opnieuw, als er maar even stilte was, doch verder dan het derde woord bracht hij hot niet: de liberalen rie pen maar steeds om dien eersten minister Balfour. Dat is toen een uur lang zoo door gegaan en de ergste schreeuwer was toen kle tegenwoordige minister van Binncnlandsche Zaken („Home Secretary"), Winston Churchill. Het relletje van do vorige week slaagde lang zoo goed niet, waarschijnlijk omdat het een vooraf beraamd plannetje was. Het was te machinaal en leek niet echt genoeg In het geroep om Balfour zat gang en passie, hij echte relletjes geldt ook „que l'appéüt vient en mangcant", do afgevaardigden kregen er steeds meer pleizier in en wonden zich gaandeweg op, toen ze zagen dat de plaatsver vanger van den eersten minister niet tegen hen op kon tornen. Doch ditmaal hadden do heeren zich te veel vooraf op de pret verheugd, evenals kinderen voor wie do voorpret van een buitenpartij of zoo soms genoeg is om ze ziek te maken op den dag dat die zal plaats hebben 't Was van te voren geregeld om „'Vide, 'vide" to roepen. Baat me oven verklaren, dat dit woord ,,'vide" oen afkorting is van „divide 1" (ons „stemmen 1"). Daar nu m 'LEngelscli do „v" uitgesproken wordt als in 't Nederlandse!) de „w", ziet men do lip pen bjjna niet bewegen en 'tis een dwaze gewaarwording al dat lawaai te hooren, zon der bijna een mond te zien bewegen Als ze „hoar, hear" roepen, is 'tnog vreemder, want dan bewegen zij ook hun kaak niet. Welnu, men riep dan „'vide, 'vide" (of: wijd, wijd); doch het was eentonig en er zat geen muziek in. De Iersche leden keken dan ook met ©enigszins spottende gezichten naar de jeugdige Tories 't waren de jongste leden die het spektakel gearrangeerd hadden die trachtten den eersten minister Asquith het spreken onmogelijk to maken. Men kon zoo zien, dat ze dachten: „jelui doet jo best wel, maar 't haalt toch niet bij de relletjes, die wij in onzen goeden tijd op touw zetten." De eerste minister maakte er trouwens gauw een eind aan en bleef nauwelijks een kwartier wachten of hot lawaai ook zou bedaren. Toen pakte hij zijn notities, of liet handschrift van zijn redevoering, op en ging zitten. *Te 's-Gravonhagc is geslaagd voor hand- te okeu, 1, akte, J. Cr acq te Goes; voor Engelsch, 1. acte P. van Es, te Neuzen; voor Fransch, 1. akte, C. Brakman te Schoondgkeen L. H Kupers te Sluis. De voordracht voor onderwijzeres aan de o. I. school te Rilland bestaat uit de dames P. J. Laven, Seherpenisse, E. J. Rozemond, C. van de Kreke, Middelburg, H. Braat en M. de Jongh. De drie dames, wier woonplaats niet is genoemd, wonen te Vlissingen. Te Hoedekens kerke is ouder het vee van twee verschillende eigenaren op drie plaatsen het mond- en klauwzeer uit gebroken. *Tc Sluis is Maandagmiddag bij den landbouwer L. van der Velde in de wijk Hoille het mond- en klauwzeer geconsta teerd. De Minister van Landbouw heeft be paald dat voor Zeeland de gewone Rijks- najaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten voor 1911 op 12 September te Oostburg, op 13 Sept. te Hulst, op 14 Sept. v.m. te Middelburg en u.m. te Kattendijke, op 15 Sept. te Bergen op Zoom en op 16 Sept. te Zierikzee zal gehouden worden. - Een heer te fleinenoord heeft een aardappel gerooid, die het kolossale gewicht had van ruim 1 kilogram. Het was duidelijk waar de vragen van den heer Andrews op doelden, en even duidelijk, dat de dokter zich daarin niet wenschte te betrekken, en niet wilde worden misverstaan. Kennedy zat eenigo minuten stil de zaak te [overpeinzen. Blijkbaar in het geheel niet op den heer Andrews lettend, vroeg hij: „Dokter, veronderstel dat de congestie der Iongen was veroorzaakt door cyanogeen- gas, en dat bot niet in voldoende hoeveelheid was ingeademd om dadelijk te dooden, ge looft u dan toch dat de heer Morowitsj ver zwakt genoeg was om te sterven ten gevolge der door het gas opgewakte congestie, ook nadat de sporen van cyanogeen misschien ge heel waren verdwenen?" „Dat is juist de indruk, dien ik wcnsch te wekken." „Mag ik u vragen, of hij in zijn half bewusteloozen toestand iets zei dat als een aanwijzing kan dienen?" „Hij sprak verward, onsamenhangend. Voor zoover ik er iets van kan begrijpen geloofde hij dat hjj een millionnair was ge worden. Hij sprak van diamanten, diamanten, diamanten. Hij deed of hij ze opnam en door zijn handén liet rollen, en ik herinner dat hjj eens scheen te willen dat wij den heer Ivahan zouden roepen om hem iels te zeg gen. „Ik kan ze maken, Kalian," zei hij, „de mooiste, de grootste en de helderste ik kan ze maken." —Te Freudenstadt, in Würtemberg is overleden ds. J. A Bühringer, emeritus pre dikaat (bij de Evangelisch-Luthersche kerk. Hij bereikte den ouderdom van 77 jaren, was vroeger predikant te Amsterdam, te Maastricht en tot voor enkele jaren bij de Evangelisch Luthersche gemeente te 's Gra- venhage. Op de te Meppel door de „Achawah", Bond ven Isr. Godsdienstonderwijzers in Nederland, gehouden vergadering werden de altredende leden van het dag. bestuur, de heeren B. v. d. Yelde en S. Poons te Amster dam en L. D. Staal te Zutfen bij acclamatie herkozen. Amsterdam werd aangewezen als plaats voor de volgende jaarvergadering. Voor een plaatsing op den hoofdcursus komt met 1 October o. a. in aaomerking voor infanterie hier te lande de heer G. Mindeiboud. Er is Zondag een zwemwedstrijd gehou den over het Hollandsch Diep. Onder de eerstaangekomenen vinden wij als nommer tien vermeld den heer Van Fraaijenhove uit Breda met 1 u. 11 m. en 9 sec. Nummer een was de heer Meuring, Amster dam, in 57 m. 44 sec. en als nummer dertien de vijftienjarige jongejuffrouw Andree in 1 u -22 m en 59 sec. Zij had een voorgift van 400 M. geweigerd. Twee zwemmers uit Tilburg gaven het op. Door de regcenng zijn tot afgevaardig den naar het in September te Mechelen te houden Internationaal Middenstandscongres benoemd de heeren J. S. Mouwsen, Voorzitter van den Nederlandsehen Middenstandsbond te Amsterdam, en mr. P. J M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer te Leiden. Na het bekend worden van de vermissing van den oud-Ministor De Marez Oyens is ons Departement van Buitenlandsche zaken onmid dellijk opgetreden met maatregelen ter bevor dering zoo mogelijk van de opsporing van den vermiste. Dientengevolge heeft Hr. Ms. gezant te Berlijn de tusschenkomst der Beijersche regeering ingeroepen tot het doen der noo- dige stappen, die lot het terugvinden van den heer Dc Marez Oyens kunnen leiden. Omtrent den vermiste is nog niets bekend De wijziging der Successiewet is op 1 Juni jl. in werking getreden, en dus van toe passing op alle sterfgevallen, sedert dien datum voorgevallen. Naar aanleiding van het bericht, dat te Amsterdam een commissie is benoemd, die zal hebben te onderzoeken in hoeverre do bewapening van de politie in de hoofdstad voldoende is, meldt men dat onlangs ook voor de Utrechtsche politie de bewapening is uitgebreid, omdat het bezit van de sa bel alléén onvoldoende werd geoordeeld. Daarom zijn den politiebeambten daar ter stede in den laatsten tijd revolvers ter hand ge steld, die zij zoowel over dag als bij nacht, bij hun uniform behooren te dragen. Toen in November 1907 de stormloop plaats h'ad op de Spaarbank aan de Gedempte Botersloot te Rotterdam, ging ook een kof- fiebrander Zijn spaarpenningen opvragen Se dert droeg hij zijn spaarduitjes, tot een be drag van f 2400, in een sigarenkoker b(j zich. Dez© onvoorzichtigheid is hem duur te staan gekomen. Inden nacht vau Maandag op Dinsdag zijn hem die spaarduitjes ontstolen toen hij zich in oen clandestien kroegje met drie vrouwen ophield. Tot nu toe is er nog miiets van ontdekt. Uit Athene meldt men aan de „Lokal Anzeiger", dat het aan Andrelos, den moorde naar van den Haagschen confilurenhandelaar Moerad bei, pp het laatste oogenblik gelukt is uit Missolonghi te ontvluchten. Men weet niet waarheen. De overheid laat hem op sporen. Een raar geval. Op de Geldersclic kade to Amsterdam was Dinsdag in een stal een paard in een regenbak gevallen, vermoe delijk door het bezwijken van het deksel, Slechts het lioofd en de voorbeenen kwamen boven liet water-reservoir uil. Niet zonder moeite mocht het gelukken met behulp van bok cn takel het dier uit zijn benarde positie te bevrijden. Maandagavond heeft een dame uit 's-Gravenhage, die to Edam een hotel be- Keunedy was een en al aandacht. „U weet," vervolgde de dokter, „dat men bij cyanogeen-vergiftiging de wildste halluci naties kan hebben. Maar hij koortsijlen door een longontsteking zou men die ook kunnen krijgen." Ik kon zien uit de manier, waarop Kennedy handelde, dat er voor de eerste maal een licht straal voor hem op de zaak viel. Wij stonden op om heen tie gaan, en de. dokter drukte ons de hand. Zijn laatste woor den waren met een zucht van verlichting: „Heeren, ik heb mijn geweten aanmerkelijk ontlast." Toen wij uiteengingen zei Kennedy, zich tot den heer Andrews wendend: „U zult u herinneren dat u mij één ding beloofde, toen ik de zaak onder handen nam Andrews knikte. „Doe dan niets vóór ik het u zeg. Laat mevrouw Morowitsj en den heer Kahan volgen, maar laat hen niet bemerken dat u hen er gens van verdenkt. Laat. mij dan intusschen <jie Poissan-kwestie volgen. Met andere woor den: laat de zaak in andere opzichten ge heel in mijn handen. Laat mij allo nieuwe feiten weten, die u nog moclit ontdekken, en wij zullen daaruit besluiten wat onze vol gende stap zal z(jn. Goeden nacht. Ik ben erkentelijk dat u mij met deze zaak in be trekking hebt gebracht. Ik denk dat we ver zocht, na het diner een paar gouden ringen op de waschtafel laten liggen. Toen zij de voor werpen wilde terughalen waren ze verdwenen. Daar juist een paar vreemdelingen (een heer en dame) het liötel hadden verlaten, om per spoor te vertrekken, werd do politie te Edam per telephoon gewaarschuwd. Deze hield hen aan, en vond één ring in den zak van den vreemden heer. Bij fouillee ring werd de tweede ring in een schoen van denzelfden man gevonden. De vreemdelingen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Te Utrecht is een Franschen „Schwin- dclbaron" door de politie aangehouden. Het is een zekere meneer Host, die al een 20 jaar gevangenisstraf Achter den rug heeft wegens verschillende misdrijven, en die nu Uitgevonden bad, dat Utrecht een aardige stad was om er gestolen effecten to verzil veren. Ten minste, bij een vorige gelegenheid was 't een helpster van hem gelukt f 6000 te krijgen op een aantal gestolen effecten» nu wilde hij het wéér probeeren, maar liep tegen de lamp. De Utrechtsche firma heeft zich intusschen tot het bestolen bankiershuis in Parijs ge wend mot de mededeel ing dat het de effec ten tegen storting der beleeningssom A f6000 terugkrijgen kan. Zondagmiddag zat een man van 85 jaar voor de deur van zijn woning te Groessen (Gr.) zijn pijpje te rooken, terwijl er nie mand thuis was. Een voorbijganger bemerkte dat zijn kleeren in brand stonden. IJlings riep hij den zoon van den ouden man, die in de nabijheid de koe hoedde, doch de hulp kwam te laat De kleeren waren den ongelukkige Letterlijk van het lijf gebrand. Men bracht hem in huis, haalde vlug geneeskundige hulp, doch weldra gaf hij den geest. Hoe het ongeluk zich toegedragen heeft is niet te zeggen. Waarschijnlijk zijn de klee ren door vuur uit de pijp in brand geraakt en heeft de grijsaard zich zelf niet meer kunnen helpen. Betreffende den te Bergen op Zoom ontvan gen dreigbrief wordt nader gemeld, dat de vrouw van den bankier met den dood werd bedreigd wanneer liaar man niet op een be paalden tijd een zekere som gelds buiten de stad deponeerde. De kapitein der marechaussee Thomson uit Breda grimeerde zich zoodat hij op den ban kier leek en bracht zelf het geld ter plaatse, Dit leidde toen spoedig tot aanhouding van den dader, die bekende uit armoede tot de daad te zijn gekomen In de stadsgrachten te Franeker is het water zoo laag, dat de burgemeester de inge zetenen dringend verzoektde straten niet te schrobben Te Nieuweschans Zijn Maandag drie deserteurs van het instructie-bataljon te Kam pen door de Duitsche politie aan de Neder- landsche uitgeleverd. Zij waren te Bremer haven gevat. In burgerkleeding waren ze daarheen gefietst pp rijwielen, die ze in de kazerne te Kampen zich hadden toegeëigend. Vandaag werden' ze naar Kampen terugge bracht. 't Zijn jongens van ongeveer 17 jaar. BRANDEN. Dinsdagmiddag is tengevolge van een ont ploffing brand ontstaan in de machinekamer van de motorboot „Risico", liggende aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam. De machine kamer is uitgebrand. Zaterdagmiddag is de boerderij „Het Verdriet", gelegen aan de Rei- noldstraat te Vclp, door brand vernield. Slechts enkele meubelen werden gered. Do brandweer kon slechts de belendende perceelon behou den. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Ommeren is Dins dagmorgen brand ontstaan in een woning. Het huis brandde geheel af. Schuur, twee hooibergen, gevuld met hooi cn tarwe en groo- tendeels |de gelieele inboedel gingen geheel verloren. Verzekering dekt gedeeltelijk de scha de. Te Giekerk (Fr.) i s Maandag een huis afgebrand. De inboedel bleef gespaard. Verze kering dekt de schade. Ook te Noordholde is een woning afgebrand. De geheele inboedel werd een ip rooi der vlammen. Huis en inboe del waren verzekerd. Zondaglavond ont stond brand in een kraamkamer te Venlo. Pe brand had eerst een aanzien of de ge heele villa zou afbranden, maar gelukkig wis ten toegeschoten hulp en dc brandweer van Blerik en Venlo door hun flink optreden den brand te blusschen. De kraamkamer brandde geheel uit en de kamer daarboven gelegen werd zwaar beschadigd, terwijl zeer veel wa terschade aangericht is. Gelukkig kon men het kindje, dat m die kamer sliep, tijdig red- rast zullen, zijn over de uitkomst." Het was den volgenden dag reeds laat in den namiddag vóór ik Kennedy weer zag Hij was in zijn laboratorium bezig twee repen platina zorgvuldig om een stukje por- celein te winden en daarop een eigenaardig glasachtige korrelige masse te smeren, die uit een soort potlood kwam. Ik bemerkte dat hij bijzondere ,zorg droeg de twee draaduit einden voortdurend op den zelfden afstand van elkaar te'' houden, maar ik zei niets om zijn aandacht -niet af te leiden, hoewel er tal van vragen over de vorderingen der zaak op mijn tong lagen. Intusschen sloeg ik hem aandachtig gade- De zwarte massa vormde een soort brug, die de twee draden verbond en overdekte, Toen hij klaar was, zei hij: „Nu kun je me vragen wat je wilt, terwijl ik dit hulp middeltje verhit. Ik zie dat je barst van nieuwsgierigheid." „Hebt u Poissan gesproken?" vroeg ik. Kennedy bleet het met draad omwikkelde stukje Iporcelein verhitten. „Ja," zei hij. „Hij zal mij van avond een demonstratie geven van zijn uffvinding." „Zijn ontdekking?" „Je herinnerf je Morowitsj's „halluci natie," jzooals de dokter het noemde? Dat was geen kallucinatie. Het was werkelijkheid. Deze Poissan beweert dat hjj uit zuivere kool stof kunstmatig diamanten kan maken in een den. Het bekwam evenwel toch nog een paar lichte brandwonden. ONGELUKKEN. Toen Maandagmorgen een 58-jarige metse laar met zijn fiets op weg was naar zijn werk, werd hij even buiten het dorp Ridder kerk eensklaps door een bloedspuwing over vallen. Nadat hij van zijn fiets was afgeste gen legde hij zich langs den weg in het gras, Waar hij na eenige oogenblikken don geest gaf. In een der tunnels van het, Centraalstation 4e Amsterdam zakte Zaterdag avond een vrouw ineen. Naar hot ziekenhuis gebracht pverleed zij brj aankomst Uit den Witten Singel te Leiden is het lijk van een man opgehaald. Een bewoner van den Haarlemmerdijk te Amsterdam had in den nacht van Maandag op Dinsdag het ongeluk uit het raam zijner op de 3e verdieping ge legen slaapkamer op een binnenplaats te val len. Bij aankomst in het Binnengasthuis, waarheen hij per auto-ziekenwagen werd ver voerd, bleek de man te zijn overleden. Te Twelloo had Maandagmiddag een botsing plaats tusscben den van Deventer naar Apel doorn vertrekkenden locaaltrein en een goe derentrein. De oorzaak moet gezocht worden in verkeerden wisselstand. Verscheidene per sonen, in den locaaltrein gezeten, bekwamen kwetsuren, hoewel niet van emstigen aard. Enkelen moesten worden verbonden De ma chine van den locaaltrein -beliep veel schade. Dinsdagmiddag beeft aan een machinefa briek aan den overkant van het IJ, nabij het Tolhuis te Amsterdam, een ernstig ongeluk plaats gehad, dat oau een der werklieden het leven gekost heeft. Ongeveer negen personen zaten n.l. in de nabijheid van een stapel ijveren staven, die plotseling waardoor is onbekend, kantelde. Ze ven van de negen werklieden wisten zich spoedig uit de voeten te maken, de andere twee echter, waarhij een vader van twee kinderen, werden onder de vallende rjzerstaven bedolven, In allerijl werden de ongelukkigen per motorboot naar het Binnengasthuis ver voerd, alwaar bleek, dat de man vermoedelijjk zijp. Ij-uggegraat gebroken heeft. Het andere slachtoffer was bij aankomst reeds overleden Te Werkendam is bij 't zwemmen in de Mor wede een löjarige jongen verdronken. Een knaapje te Sleeuwijk, bij Gorinchem, is Maandag l>ij liet zwemmen verdronken Te Krimpen aan de IJsel is bij het zwemmen in de IJsel een 14jarige jongen verdronken. Dinsdagmorgen omstreeks 6 uur is een schipp-erskneclit aan boord van de „Rudolf Otto", bij Lobitli overboord gevallen en ver dronken. De man laat een vrouw met twee kin deren achter. Een hevige brand barstte uit in de magazijnen der glasfabriek van Jumet te Charleroi, toebehoorende aan den socialist!- schen senateur Jules Francq. van Luik. Een magazijn van groote afmetingen werd vernield. Verscheidene paarden bleven dood. De schade is zeer groot. Men schat ze op bijna 700.000 fr. Bij Lokeren is op de wijk Oudenhosch een afschuwelijke moord gepleegd. Een 19- jarig jongeling, De Facq genaamd, heeft iemand van denzelfden leeftijd, met wien hij sedert lang een veete had om een wildslroo- persgeschiedenis, met een dolkmes do keel doorsloken. De aangevallene was onmiddellijk een. lijk. De landbouwer Snauwaert van Vosse- laere ging te Deinze een feest bijwonen. In het rijtuig, waarmee hij zich derwaarts begaf, bevonden zich ook zijn dochtertje en twee nichtjes. Door het schrikken voor een wielrij der sprong het paard te water. Met moeite werd de landbouwer, rijn dochter en een der nichtjes gered. Het andere nichtje is ver dronken. Te Audenaarde kregen eenige mannen twist. Zekere Baeremakcr ging ten slotte1 naar huis, maar werd steeds achtervolgd door een van izSjn tegenstanders, Leo de Vos', die 'zich met een geopend dolkmes op hem stortte. Een doodelijke wond werd Baere- rnaker in de rechterzijde toegebracht. Rij een automobiel-ongeluk te Cormery, na bij Tours zijn drie studenten gedood en vele anderen gewond. Te Marot, in Frankrijk, Zijn de landbou wer Dcsprets en zijn schoonzuster vermoord. Hun lijken werden naar de schuur gebracht en deze dan in brand gestoken. Men vond ze later half verkoold terug. Men denkt dat hier wraak is gepleegd. In het Fransche plaatsje Saint Benoit zijn drie werklieden van een steiger gevallen en op slag gedood. electrisch fornuis. Morowitsj zou, meen ik, zijn geheim koopen. Zijn droom van millioenen was een werkelijkheid ten minste voor hem." „En wisten Kahan en mevrouw Moro witsj ervan?" vroeg ik snel. „Dat weet ik nog niet," antwoordde Kennedy, terwijl hij met verhitten ophield. De glasachtige substantie was nu dot-grijs geworden. „Wat was dat voor goed dat je op die draden smeerde?" vroeg ik. „O, dat is een bij-product van de be reiding van zwavelzuur," antwoordde Kennedy luchtig, en toen vervolgde h(j als om van onderwerp te veranderen: „Ik zou graag wil len dat je van avond met me mee ging. Ik heb aan Poissan verteld, dat ik professor was aan de universiteit, en dat ik den zoon van den bankier Spencer mee zou brengen, die misschien gelden in zijn onderneming zou willen steken. Je zoudt mij een plezier doen, wanneer je, terwijl jk hier mijn werk afmaak, even naar mijn kamer liep om daar mijn. automatischen revolver te halen. Ik zou hem van avond noodig kunnen hebben. Ik heb den heer Andrews gewaarschuwd, en hij1 zal gereed zijn. De demonstratie zal plaats heb ben om half negen, in bet laboratorium van Poissan. Ik probeerde hem te bewegen haar hier te geven, maar hij weigerde beslist." Een half uur later was ik weer bij ICen- Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur reed een exprestrein BerlijnParijs in een dorpje bij Brunswijk door een troep arbeiders. Er ontstond een vreeslijke paniek. Tweeznenschen werden op slag gedood. De raad van München die, zooals ge meld, besloot tot invoering van een kattenbe lasting, zal inlichtingen inwinnen bij Fransche steden, alwaar een zoodanige belasting reeds ingevoerd schijnt. De groote moeilijkheid bij die belasting is het aanbrengen van een belastingpenning Een penning aan een halsband zou voor de kal, gewoon aan het klimmen, zeer onaangenaam en zelfs gevaarlijk zijn. Echter, men merkt tegenwoordig wel palingen en trekvogels, het merken der katten zal dan ook wel geen on overkomelijke moeilijkheden opleveren. Op de Tegeler See, bij Berlijn is een roeiboot onder de steven van een passagiers boot geraakt. Van de drie inzittenden ver dronken een dame en een heer; de derde pas sagier, een heer, werd met zeer veel moeite gered. Terwijl in het hotel »Prinz Albrecht" te Berlijn de bruiloftsgasten vroolijk zaten, stormden er opeens, uit een nevenzaai een knecht en een werkvrouw met brandende kleederen, luidkeels om hulp roepend, bin nen. De meeste feestelingen vluchtten doode- lijlc verschrikt in allerijl naar buiten en verscheidene dames kregen het op de zenu wen. Een der bruiloftsgasten, die den brandenden mensehen te hulp snelde, be kwam zelf brundvvonden bij zijn pogingen om hunne kleederen teblusscben. Aan ver scheidene bedienden, die kwamen toestellen, mocht dit eindelijk gelukken. Zij rukten den knecht, de kleederen van het lijf en blusch- ten die der vrouw door met dekens de vlammen te verstikken. De bediende en de vrouw waren bezig een parketvloer te boenen, bij welk werk zij een electrisch toestel gebruikten. Door kortsluiting had een portière vlam gevat het brandende gordijn had een bak met benzine doen ontvlammen en op hetzelfde oogenblik stonden ook de kleederen van den bediende en de werkvrouw in lichte laaie. De twee gewonden werden naar het zie kenhuis pebrachtde beaiende heeft ernstige brandwonden die van de vrouw zijn minder ernstig maar men vreest, dat zij inwendige kneuzingen heeft, doordat eenige der ver schrikte gasten bij hun vlucht over haar heen hebben geloopen. Het begin van brand was spoedig door de brandweer gebluscht. De bruiloftsgasten gingen natuurlijk allen naar huis. Niemand was meer in stemming om feest te vieren. Volgens te Rome loopende geruchten zou de kruitfabriek der Italiaanselie marine te Tarente in do lucht zijn gevlogen. Een groot aantal matrozen moet daarbij om het leven zijn gekomen. Te Konstantinojiel zijn dertig gevallen van cholera geconstateerd. Veertien dezer ge- vallen hadden reeds den dood tengevolge. In Turkije zijn, wegens de voortdurende uitbreiding van de cholera, de horfslmanoeu- vres afgelast. Ook onder de soldalen doet Zich de gevreesde ziekte voor. Het stoomschip „Columbia", dat (dezer da gen to New York is binnengeloopen, is ter hoogte van Kaap Race in aanvaring geweest met een reusachtigen Ijsberg. Platen aan den boeg van bet schip werden ingedrukt en er stroomde water naar binnen, Maar de pompen konden het instroomende water voldoende ver wijderen. De berg was er een van enorme af metingen. een paar honderd meter lang cn zeker 30 M. uitstekend boven den waterspie gel. Tengevolge van den schok kwamen er aan boord nog al wat lichte ongelukken en kwetsuren voor. Doodaandevliegen. Evenals in de Vereenigde Staten is men in Engeland den strijd tot verdelging van de vliegen begonnen. r- io«e*6«Baaeeozaa^^MïBsat^a5eei«aMMea«BeBOTi Duizendvoudig afdoend 4-sV- gebleken ■rWjOÈMVoedsel bij: 4Ivi Braakloop» Diarrhee, Darmkatarrh,eti. nedy in mijn laboratorium, en weldra reden wij naar het gebouw der Great-Easton Levens verzekering. Do heer Andrews wachtte op ons in zijn solied gemeubeld kantoor. Buiten bemerkte ik een paar mannen, die op bevelen schenen te wachten. Uit de manier waarop de vice-president ons begroette, was het duidelijk dat hg' vol nieuws gierigheid was naar heigeen Kennedy wilde doen. Wordt vervolgd.) Zonder eenige prijsvei-hnncine bel' de Administratie van de zich me' het plaatsen «an Advertentiën i> alle Stoomdrukkerij, Firma D. G. Kröber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6