BIJVOEGSEL BEKENDMAKINGEN. FEUILLETON. DE DIAMANTMAKER. Donderdag 10 Aug. 1911, no. 187 TREKHONDENWET. Burgemeester en Wethouders van Middel burg noodigen, in verband met het op 1 September 1911 in werking treden der Trek- hondenwet 1910 (Stbl. no. 203) hen die na 1 September 1911 hondenkarren wenschen te houden, uit, zich met hunne bespannen hon denkarren aan te melden aan het bureau van Politie in de Giststraat op Maandag 14 Augustus a.s. hen, die thans in het bezit zijn van een num- merbewrjs, loopende van 1 tot en met 65 Dinsdag 15 Augustus a.s. hen, die thans in het bezit zijn van een num- merbewïjs, loopende van 66 tot en met 130 .Woensdag .16 Augustus a.s. hen, die thans in het bezit zyn van een num- merbevvijs, loopende van 131 tot en met 186, ien hen, die thans geen nummerbewijs bezit ten, telkens 'tusschen 10 en 12 uur voor middags, ten einde hunne honden, tuigen en karren te laten onderzoeken en na goedkeu ring daarvan te worden ingeschreven in het daarvoor jbestende register. Aan ieder ingeschrevene wordt een num merbewijs afgegeven tegen betaling der zegel- Ikosten k |f 0.75, tenzij belanghebbende onver mogend is de zegelkosten te betalen, in welk geval pioet worden overgelegd oen beivijs van onvermogen. Met 1 September 1911 houdt het Provinci aal reglement op de trekhonden op te gelden en. vervallen derhalve de ingevolge dit regle ment afgegeven bewijzen van inschrijving en stellen fcij, die niet in het bezit zijn van een bewijs van inschrijving ingevolge de Trekhondenwet 1910 Stbl. no. 203, zich bloot aan vervolging ingevolge die wet. Burgemeester en Wethouders vestigen er voorts de aandacht op dat het verboden is als trekhonden te gebruiken la. kreupele, schurftige, gewonde, zicht baar drachtige pf zoogende honden 2o. nog niet volwassen honden 3o. honden met een geringere schouder hoogte dan 50 centimeter dat het tuig moet bestaan uit een borst riem van Zacht leer, tenminste 4 centimeter breed. Deze moet zoolang zijn, dat zij strekt tot achter de voorpootenzij moet met stren gen Vastgemaakt worden aan een spoorstok' die onder de kar vastgemaakt is tusschen de twee uiteinden van de boomen. Verder moet het tuig bestaan uit een draag riem tenminste 6 centimeter breed, en uit een buikriem van tenminste 4 centimeter breed dat de kar moet voorzien zjjn van steun- sels, die zorgen dat de stilstaande kar niet op den hond drukt. Bovendien moet er een drink bak voor den hond in de kar aanwezig zijn dat de geleider van den hondenkar den leef tijd van 14 jaar moet hebben bereikt. Ten slotte herinneren Burgemeester en Wet houders er aan, dat van eene ongunstige be schikking van hen de belanghebbende binnen dertig dagen in beroep kan komen bij Gede puteerde Staten. Middelburg, 4 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris. HERHALINGSONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van Middel burg maken gekend a. dat de inschrijving van leerlin gen voor den cursus 191112 van het Her- halingsondenvijs alhier zal plaats hebben: voor jongens op Maandag 21 en voor meisjes op Dinsdag 22 Augustus a.s.tel kens des avonds van 7 tot 8i/a uren in een der lokalen van school B aan de Nieuwe Haven; b. dat alleen Zrj kunnen toegelaten wor den, die het gewone lager onderwijs genoten hebben Naar hei Engelich van ARTHUR B. REEVE. Dokter Thornton was een uitmuntend type van het soort dokters van de rijken be schaafd, koel en beleefd. Een van de man nen van den heer Andrews had hem al opge zocht, zooals ik reeds verteld heb, maar het onderhoud was zeer onbevredigend ge weest. Blikbaar echter had de dokter de zaak nog eens overwogen, en dacht hij er nu an ders over. In ieder geval waren zijn manie ren nu zeer welwillend. Toen de deur van zijn heiligdom gesloten was, begon hij op en neer te loopen. „Mijnheer Andrews," zei hjj. „Ik ben in twijfel of ik beter doe aan u of aan den coroner te vertellen wat ik weet. Er zijn zeker© beroepsgeheimen die een dokter moet verbergen. Dat is hij aan zijn patiënten ver plicht, en dat is beroeps-zedeleer. Maar er zijn ook gevallen waarin, ter zake van 't po litiek belang, de dokter moet uitspreken." e. dat de leerlingen van den vorigen cur sus, indien [Zij de lessen van den cursus 1911/12 wenschen te volgen, zich opnieuw dienen aan te melden d. dat de lessen aanvangen voor de jongens op Vrijdag 1 September a.s. des avonds te 7 uren, en voor de meisjes op Zaterdag 2 September d. a. v. des namid dags te 2 uren. Middelburg, den 8en Augustus 1911, Burgemeester en Wethouders voornoemd M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter G. J. SPRENGER, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hun besluit van heden aan J. A. PIETERS te Middelburg, en zijne rechtver krijgenden voorwaardelijk vergunning is ver leend tot het plaatsen van een gasmotor van 4i/a P.K., ter vervanging van den reeds be staanden van 3 P.K. voor het drijven van mineraalwatermachines in perceel wijk K no. 150 aan de Vlasmarkt. Middelburg, den 8 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris. ONVEILIGHEID VAARWATER. De burgemeester van Middelburg maakt aan zeevarenden bekend dat op 9 Augustus 1911 van het. fort „Pam pus", en op 16 en 17 Augustus 1911 en zoo noodig ook op 18 en 19 Augustus 1911, op het strand onder Roekan je, eiland Voorne, schietoefeningen zullen worden gehouden. De voor de veiligheid te nemen voorzorgs maatregelen liggen voor belanghebbenden ter Secretarie dezer gemeente ter inzage. Middelburg, 8 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. NATIONALE MILITIE. LOTING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend: dat de loting voor de nationale militie der lichting 1912, voor de in dit jaar in deze gemeente ingeschrevenen, zal plaats hebben in het Tehuis voor Militairen in de Nieuwstraat, wijk G no. 223, alhier, op Dinsdag den 15 Augustus 1911, te beginnen des voormiddags 9 uur. Voorts: le. dat, om vrijstelling wegens eigen mili tairen dienst of die van broederdienst te ver krijgen, moet worden overgelegd hetzij een paspoort of ander bewijs van ontslag, hetzij een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkel ijken dienst, terwijl hij die vrijstel ling wegens broederdienst verlangt bovendien moet overleggen een getuigschrift van den burgemeester, waaruit het getal zonen, tot het gezin behoorende, blijkt 2e. dal, om vrijstelling te bekomen op grond van te behooren tot twee of meer in het zelfde jaar geboren broeders, die tot den dienst moeten worden aangewezen, overgelegd moet worden een daartoe door den burgemeester opgemaakt getuigschrift; 3e. dat op Maandag den 21 Augustus 1911, des voormiddags van 10 tot 11 uur, in de beneden-achterzaal van het Raadhuis (ingang Helm) door of vanwege de lotelingen, met medebrenging van twee bij den burgemeester bekende meerderjarige personen, als getuigen, aanvraag kan geschieden van de voormelde getuigschriften 4e. dat de bewijsstukken hiervoor sub 1 vermeld, zoo die niet reeds onder den bur gemeester. berusten, tenminste tien dagen vóór den dag, waarop de zitting van den Militie raad wordt geopend, kunnen worden ingele verd bij den burgemeester der gemeente, in welke de loteling, die vrijstelling verlangt we gens eigen militairen dienst of wegens broeder dienst, [voor de militie is ingeschreven, en 5e. dat de opgave van een reden van vrij stelling bij de loting hem, die vrijgesteld wenscht te worden, niet ontslaat van de ver plichting om bij den Militieraad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk ge val bij dit college moet worden gedaan op het daarvoor bestemde tijdstip, dat later zal worden bekend gemaakt. Middelburg, den 8 Augustus 1911. Voor de TWEEDE maal. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRENGER, Secretaris, Hij bleef staan, en keek ons aan. „Ik wil u wel bekennen, dat ik niet houd van de openbaarheid die verbonden zou zijn aan mededeelingen gedaan voor den Coronor." „Juist," merkt Andrews op. „Ik begrijp uw positie. Uw andere patiënten zouden u niet graag in een schandaal betrokken zien of ten minste zoudt u niet graag willen dat ize u daarin betrokken zagen, met al de couranten-ruchtbaarheid die zoo iets mee brengt". i Dokter Thornton wierp een snellen blik naar den heer Andrews alsof hij te weten wil de komen, hoeveel zijn bezoeker wist of ver moedde. De heer Andrews haalde een stuk papier uit (Zijn zak. „Dit is een afschrift van het certifi caat van overlijden", Zei hjj. „Onze dokters van de maatschappij zeiden me dat het bui tengewoon vaag is. Ëón woord van ons zou, geloof ik, voldoende zijn om de aan dacht van do bevoegde autoriteiten erop te vestigen. Maar, dokter, dat is juist de kwes tie. Wij verlangen niet meer naar publici teit (dan u doet. Wij Zouden het lijk van den beer Morowitsj kunnen doen opgraven en |onderzoeken, maar ik geef er den voor keur aan de feiten der zaak te leeren kennen, zonder tot zulke uiterste maatregelen mijn toevlucht te hemen." Middelburg 9 Aug Rijksarchieven in Zeeland. Aan het verslag van den waarnemenden Rijks-archivaris in Zeeland over het jaar 1910, opgenomen in den onlangs verschenen bundel„Verslagen omtrent 's Rijks oude archieven XXXIII", is het volgende ontleend Allereerst wordt in herinnering gebracht het groote verlies, dat het archief heeft geleden door het vertrok van den Rijks archivaris mr. R. Fruin. De door laatstgenoemde bewerkte inven taris, getiteld„De rekeningen en andere stukken, in 1607 uit de Hollandsche reken kamer naar de Zeeuwscke overgebracht. Het Bourgondisch-Oostenrijksohe tijdvak 14331584", kon in den loop van het jaar 1910 in druk verschijnen. De uitvoerige beschrijving van enkele nummers van dezen inventaris, eveneens van de hand van mr Fruin, getiteld„De leenregisters van Bewester-Schelde 14701535", werd pers klaar gemaakt, en met den druk daarvan is in de tweede helft van 1910 een aanvang gemaakt. Met de definitieve afwerking van den inventaris der rechterlijke archieven kon dit jaar geen voortgang gemaakt wor den, aangezien de oude notarieele archie ven, die ook in dezen inventaris zul len worden beschreven, nog niet van de bewaarders der notarieele protocollen te Middelburg en te Zierikzee konden worden overgenomen. In plaats daarvan hield de commissie 2ich in hoofdzaak bezig met de aanwinsten, die zoowel in 1909 als in 1910 belangrijk waren. In 1910 verwierf bet depót een verzameling charters, afkomstig uit den boedel van een der heeren van St. Annaland. Do beschrijving dezer verzameling is als bijlage aan het verslag toegevoegd. Onder de werken, waarbij gebruik is ge maakt van in het Zeeuwsche depót berus tende bescheiden, worden onder meer genoemdhet derde deel van de door mrs. J. G. C. Joostij en mr. S. Muller Hzn. uit gegeven Bronnen voor de geschiedenis der kerkelijke rechtspraak in het bisdom Utrecht ia de Middeleeuwen en de door dr. K. Heringa uitgeven Bronnen tot de geschie denis van den Levantschen handel, 1590 1600. Aanwinsten werden, behalve van den Algemeeneu Rijksarchivaris, den Rijksarchi varis in Noord-Brabant en andere autori teiten, ook weder door schenkingen verkre gen van den heer J. de Kruijter te Goes. Ten slotte geeft het verslag een lijst der van wege het archief verstrekte inlichtingen en een opgave der personen, te wier behoeve stukken uit dit archief in andere openbare bewaarplaatsen werden gedeponeerd en om- Wel werden van eerstgenoemden be waarder de protocollen der Middelburgsche notarissen overgenomen, maar deze werden dadelijk daarop aan de gemeente Middelburg in bruikleen afgestaan. MIDDELBURG IN 1910. (Uit het Gemeenteverslag). De reiniging van straten, goten, riolen en urinoirs geschiedde regelmatig. De cho lera barak welke in den loop van 1909 werd geplaatst op het terrein achter het gasthuis bleef aldaar nog steeds opgesteld. 23 malen werd de hulp der gemeente ingeroepen voor het ontsmetten van wo ningen, waarvan 5 malen tegen betaling door belanghebbenden en 18 malen voor kosten der gemeente. 10 malen werd van den ontsmettingsoven gebruik gemaakt. Van 1 Juni tot 15 October werden in de bad- en zweminrichting 14748 baden genomen. Het aantal gratis meisjesbaden bedroeg 458. Vanwege het gemeentebestuur zijn 42 biljetten wegens besmettelijke ziekten aan geplakt, t. w. 9 wegens diphtheritis en 33 wegens roodvonk. Het totaal der verpleegden in het Gast huis bedroeg over 1910 583 personen, waar van er 489 hersteld vertrokken en 46 over leden. Onder het getal verpleegden zijn begrepen 353 voor rekening van het B. A. met 17011, 224 voor rekening van particulieren met 4696 en 6 uit andere gestichten met 137 dagen, te zamen 21844 verpleegden. Van particulieren werd ontvangen f 9977.99 s. „Dat zou niets helpen," viel de dokter haastig in. „En wanneer u mij de publici teit hespaart, zal ik u zeggen waarom." Andrews knikte, maar hield het certificaat van overlijden zóó, dat de dokter er aldoor aan herinnerd werd. „In dat certificaat heb ik als oorzaak van den dood genoemd een congestie der lon gen, verwekt door een acuten aanval van long ontsteking. Dat is feitelijk juist. Toen ik bij den heer Morowitsj werd geroepen vond ik hem in een half bewusteloozen toestand, en haalde hjj nauivlijks adem. Mevrouw Morowitsj vertelde me dat hij was thuis gebracht ineen taxi-auto door een man, die hem in Cheapside had gevonden. Ik wil wel zeggen dat ik bij den eersten aanblik dacht dat het een geval van dronkenschap was, want de heer Moro witsj ging zich soms een beetje te buiten als hij goed gegeten had. Ik rook zijn adem, die zeer zwak was, en een ziekelijken, zoeten reuk had, maar ik lotte daar het eerste oogen- blik niet op. Ik zette mijn stetlioskoop op zijn borst. Er was een zeer duidelijke con gestie waarneembaar, en ik stolde mijn diag nose vast als longontsteking. Het was een geval voor snel en krachtig ingrijpen. In enkele minuten had ik een hoeveelheid zuurstof uit het hospitaal laten komen. In den tusschentijd had ik ook over dien zoeten reuk nagedacht, en het was mij eens klaps in de gedachten geschoten, dat het toch Mej. J. J. E. Kits van Heijningen werd voor vast als directrice van het Gasthuis benoemd. Drie_ zusters behaalden het diplo ma van den Nederlandschen bond voor ziekenverpleging, waarvan er twee bet ge sticht verlieten. Door den voorzitter der Godshuizen wer den aau het gesticht eenige kostbare in strumenten geschonken, terwijl er ook eeni- gen werden aangeschaft. De rijwiel-bran card werd in gebruik genomen. Door het bestuur der Groene Kruis-veree- niging werd uit de opbrengst van den verkoop der Julianabloem een ligkal voor een drietal tuberculozen aangeboden. Deze lighal is geplaatst in deu tuin van bet Gasthuis. In den loop van het jaar werd een chi rurgische polikliniek geopend, die steed druk bezocht wordt. Voor rekening van het B. A. werden op '31 December 1910 27 personen in het oude mannen en vrouwenhuis verpleegd, terwijl voor particuliere rekening 31 personen aan wezig waren. In het geheel is aan particuliere verplo- gingskosten ontvangen f 4533.10, terwijl de geheele bevolking op het eind van het jaar 58 bedroeg. De kamertjes voor particulieren waren het geheele jaar door bezet. Het getal verpleegden in het burger weeshuis was op 31 December 28, terwijl voor alimentatiegelden f 652.12 ontvangen werd. De gestichten werden behoorlijk onder houden, en zoo noodig verbouwd. Door het B. A. werd genees- eu heel kundige hulp verstrekt aan 327 gezinnen of alleenloopeude personen. Hiervan werden 100 personen bedeeld. Het aantal vereischte vaccinatiün in het koepokinentingsgebouw bedroeg 341. In enkele buizen, waar een sterk ver moeden bestaat dat de prostitutie op clan destiene wijze wordt uitgeoefend, hadden voortdurend bezoeken der politie plaats. Tweemaal werd wegens het houden van een huis van ontucht proces-verbaal opge maakt. Door de gemeente-politie werden 942 processen-verbaal opgemaakt. Wegens dronkenschap werden 148 man nen en 2 vrouwen tijdelijk in bewaring gesteld, terwijl aan 99 personen aan het commissariaat nachtverblijf werd verleend, 46 personen hielden zich gedurende korter of langer tijd aan het bureau van politie op als verdacht van misdrijven, 10 vreem delingen werden zonder bestaansmiddelen over de grenzen gezet, terwijl ingevolge de melkverordening 96 melkmonsters werden genomen. Over 't algemeen was de melk goed. De brandbluschmiddelen verkeerden in voldoenden toestand, terwijl de brandweer geen enkele maal handelend behoefde op te treden. BENOEIWÏNOEN, ENZ. J. H. Bransen van der Goot, W. R. Jansen, P. C. van der Smagt en W. P. Verhoeks zijn gesteld ter beschikking van den Gouv.-Gen. van Nederlandsch-Indië ten einde te worden benoemd lot klerk brj den post-, telegraaf- en telefoondienst daar te lande. In de „St. Crt," no. 185 worden openbaar gemaakt de Staten van Militieplichtigen, wien, op grond dat zij geacht worden onmisbaar te zijn voor hen in wier levensonderhoud zij voorzien, ontheffing is verleend of opnieuw verleend van den werkclijken dienst Hieronder komen ook voor ingedeelden bij het 3e reg. infanterie. Engelscbe Brieven. Tot driemaal toe heb ik het zonderlinge schouwspel genoten van een ernstige ruzie in het Lagerhuis in den zomer van 1893, in 1905 en nu verleden week. De eerste was verreweg de degelijkste, de beide laat- sten bepaalden zich tot aanhoudend schreeu wen, doch in 1893 werd er flink opge slagen. En hoewel ons de politiek van achttien jaar geleden vrijwel koud laat, geeft de scène een te eigenaardig kijkje op een plechtige ver gadering, die haar humeur en haar hoofd kwijt raakt, dat ik misschien wel iels uit die oude doos mag vertellen. nog wel een geval van vergiftiging kon zijn. Toen de zuurstof kwam, diende ik die dadelijk toe. Toevallig heeft de Edinburgsche univer siteit juist ©enigen tijd geleden een rapport gepubliceerd over proefnemingen met een nieuw tegengift voor verschillende vergiften Het komt feitelijk neer op een nieuwe methode van gedwongen ademhaling, en het uitwerpen I van het vergift door het op die wijze te oxi deeren. In ieder geval hetzij men long ontsteking aannam, dan wel vergiftiging was dat middel het beste dal ik in den haast van bet oogenblik kon aanwenden Ik gaf den zieke wat strychnine om de werking zijn hart te versterken, en na hard werken verkreeg ik dat hij blijkbaar wat rustiger lag. Er was om een verpleegster gestuurd, maar zij was nog niet gekomen toen er mij de boodschap kwam, (Lil mevrouw Moicy, de vrouw van den staalmagnaal, plotseling zwaai' ziek was geworden. Daar het huis der Morcy's slechts oc-n kwart mijl daar vandaan ligt, verliet ik den heer Morowitsj met drin- gende voorschriften aan zijn vrouw, over het geen Zij te doen had. Ik was van plan dade lijk terug te keeren, maar vóór ik weer bij hem was, was 'de heer Morowitsj dood. Ik geloof dat ik nu alles verteld heb. i Zooals u ziet was het niets dan een verden king nauwelijks genoeg om er drukte over te maken. Ik schreef het certificaat van over lijden. Misschien zou dat het eind der historie Een Nederlandsche reiziger-romanschrijver heeft eens een stormachtige zitting in 't Lagerhuis beschreven, liet daarin de En gelscbe afgevaardigden, met do bovenbladen hunner schrijflessenaars 'klapperen en met inktkokers gooien, 't Is dus noodig eerst even te vertellen, dat de goede man, toen hij dat schreef, toonde nooit in 't Lager huis te zijn geweest, of slecht te hebben De leden zitten op rijen lange banken, aan weerszijden van de zaal geplaatst, aan elke zij een gangpad. Ze kijken elkaar dus jen daar de voorste rij pp den vloer der zaal staat en elke rij er achter telkens wat hooger, kunnen zo elkaar ook goed zien. Op de eene voorste bank zitten aan de eene zijde de ministers naast elkaar, op die aan de overzijde de afgetreden oud-ministers, dus de leiders der oppositie. Van lessenaars en dergelijke nuttige meubelen is noch in La ger- noch in 't Hoogerhuis iets te liespeu- n en Zo zijn er nooit geweest ook. Dwars voor en tusschen die twee elkaar aankijkende groepen afgevaardigden zit de voorzitter pf „speaker", voor hem de drie griffiers en dan volgt een groot© tafel, waar op Wat [boeken slaan en waaraan dc mi nisters of leiders der oppositie gaan staan als ze spreken. De andere leden staan op, doch spreken van af lmn plaats in de banken. De stemming was op dien Maandag in Juli 1893 al niet heel vriendelijkde oude Gladstone had zijn ontwerp ingediend om Ierland een eigen hinnenlandsche regeering (Home Rule) te geven en dit land had Jozef Chamberlain er toe verleid den bejaarden minister le vergelijken met Koning Herodes Een der Iersclie leden, die voor Jozef niet onder wilde doen in kennis van de Bijbclsche Geschiedenis, noemde destijds dezen, die zich van de liberale partij had afgescheiden, een Judas. Toen de heeren zoover waren gekomen, gingen ze over iels stemmen, dat in dit Huis niet geschiedt door „voor" of „tegen" te roepen Men gaat de zaal uit, de vóór- stemmers in één couloir („lobby")i de te genstemmers in een ander en daar worden ze door de „whips" geteld. Nu liep een Ier langs een conservatief, den late ren minister Carson, en deze riep hem het Engel- sche jouw-woord toe „Joah I", terwijl een ander conservatief liet versterkte door nog „hall" te roepen. Onze Ier, een reus van een man, vond dit een goede aanleiding voor een intiem onderhoud en ging op Carson's knieën zitten, hoewel half op de bank, wijl hij te groot was en. op de knieën alleen niet paste. In die hou ding deelde hij Carson in duidelijke bewoor dingen mee wal hij van hem vond Doch de conservatief, die „bah" had geroepen, pakte hem hij Z'n kraag en een derde vriend bij zijn vest en 'zoo trachtten ze hem van Carson af te sjonen. Onze Iersclie vriend kon ze best allebei aan, maar 'zijn landgenooten vonden, dat ze er ook bij hoorden en kwamen meedoen. Een van dezen sprong nu van een der achterbanken over een conservatieven kolo nel heenen de kolonel liet zich dat na tuurlijk niet doen, want de Ier kwam bovendien bij Jiem op schoot zitten. Hij gaf dus een echten bokserstool, die even- Wel, bij ongeluk, op de kaak van weer een ander néérkwam en vóór onze dappere ko lonel Izijn excuses had kunnen maken, had hij [zelf een ppslopper heet, van den niet geraakten Ier, op zijn slaap, die daar dagen lang de sporen van toonde. Toen is het een algemeen gevecht gewor den, waarbij ten slotte de politie, die het Par lementsgebouw bewaakt, te pas kwam en de heele verzameling volksvertegenwoordigers de zaal uitzette T Malste was, dat alle ministers, alle oppo sitie-leiders en zoo wat alle liberalen al in de couloirs waren, waar ze met uitkondenj omdat, vóór het tellen begint, de deuren daar van gesloten worden. Ze hoorden dus wel het lawaai, doch zagen of begrepen er niets van en kregen eerst later het verhaal te hooren 't Ging heelemaal l'lmproviste" en, als alle vermakelijkheden van dien aard, slaagde ook deze best. De r uzie van 1905 was ook een „impromp tu", (doch bepaalde zich tot een schreeuw- partij. Het kwam zoo: de liberale oppositie wou wel eens weten wat de conservatieve eerste minister, Balfour, eigenlijk dacht van protectie "De liberale aanvoerder, de latere eerste minister Sir Henry Campbell Banner- man, liad zelve de kwestie geopperd en vol- zijn geweest, als ik niet van dien onbegrij- pelijken diefstal had gehoord. Dat bracht mij weer tot nadenken Ziedaar, ik ben blij dat het er uit is. Ik heb er heel veel over ge dacht, sedert die beambte van de maatschappij hg mij is geweest." „En wat vermoedt gij als oorzaak van dien 'zoeUgen reuk?" vroeg Kennedy. De dokter aarzelde. „U moet wel bedenken dat het slechts een verdenking is Potassium Cyanide of Cya- mogcen-gasbeiden zouden zulk een geur geven." „Uw behandeling zou juist dezelfde zijn geweest, wanneer u er zekerheid van hadt ge had?" „Feitelijk dezelfde, de Edinburgsche behandeling." „Kon het zelfmoord zijn geweest?" vroeg de heer Andrews. „Er was geen motief voor die verden king, meen ik," antwoordde de dokter. „"Maar was er zulk vergift in het huis van Morowitsj?" vroeg de heer Andrews. „Ik weet dat hij veel belang stelde in photografie. Potassium Cyanide wordt bij sommige bewerkingen in de fotografie gebruikt „Wie stolde belang in fotografie: de heer of mevrouw Morowitsj?" „Beiden." „Mevrouw Morowitsj ook?" „Beiden," herhaalde de dokter haastig.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5