LANDBOUW. Onderwijs. Kerknieuws. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. aan het stoomgemaal, door den veel groo teren watertoevoer. In het overige gedeelte van het Water schap, dut niet wordt bemalen, teekenden de peilschalen in de regenperiode ongeveer een gelijken stand met dien aan het stoom gemaal. De wegen waren in een goeden staat en vorderden weinig aan onderhoudhet be drag dat daarvoor in de begrooting was geraamd, bleek ruimschoots voldoende te zijn, aangezien uit dat bedrag nog een ge deelte nieuwe grindweg over de kruin van den Grootendijk kon worden aangelegd. Tengevolge van de ongunstige omstan digheden van het vorige jaar, toén wegens den velen regen, niet veel kleine del/werken van watergangen konden worden uitgevoerd, werden die meestal in dezen dienst gedolven en daardoor het bedrag, in de begrooting voor dergelijke werken uitgetrokken, belang rijk vermeerderd. Het delven van hoofd-waterleidingen, aangevangen in den dienst 1904/5, en be halve den voorgaanden dienst onafgebroken voortgezet, werd in dezen dienst van het spoorwegviadnct tot in den Poel, zijnde het laatste vak, voltooid. Evenals de laatst voorgaande jaren, be- hooren tot de belangrijkste buitengewone werken, die dit jaar tot stand zijn geko men, de betonmuur met bijbehoorende wer ken tot verhooging van den zeedijk onder Kat ten dij ke en Wemeldinge. Te Heinkenszand is onder de koeien van den landbouwer C. Lokerse mond- en klauwzeer uitgebroken. Geslaagd voor schoolacte Boekhouden M. O. J. W. Bourdrez, vroeger te M i d- d e 1 b u r g. 'Geslaagd is te 's-Gravenhage voor de lagere akte Engelsch J. B. Eekman te Y1 i s- aju gen. Op de aanbeveling voor leeraar in de Dnitsche taal en letterkunde aan de H. B. 8. te Enschedé komt als nommer twee voor de heer J. J. Lecker te Zierikzee. gerost. De lnitenant tor zee 'A'. E. Rambaldo mag met recht genoemd worden de pionier der luchtvaart in Indié. Van Rambaldo is ook het plan Nieuw Guinea, uit den luchtbol te verkennen. Aan hem is ook voor een groot deel te danken, dat eenigc van onze oorlogs schepen zijn uitgerust met vliegers voor de waarneming der hoogere lucht-lagcn. Door 2gn lezingen (Over do luchtvaart is trouwens Rambaldo ,ook bier geen onbekende. Bloya, nabij welko plaats de „Batavia" is verongelukt, ligt in do residentie Rembang. De ballon had reeds het drie vierde gedeelte van den afstand Soerabajai—Semarang af gelegd. Luitenant Rambaldo gold als een ervaren luchtvaarder, die reeds menige opstijging met succes had verricht. De moordenaar van den Ilaagschen conü- turenhandelaar is thans gevat Hollandsche re chercheurs hebben bun diensten bewezen bij deze aanhouding, 't Is evenwel nog niet zeker of Georg Andrelos zal worden uitgeleverd Wanneer destijds het hevel tot aanhouding vroeger was gegeven en de namen van den man eerder bekend waren geweest, dan had in Berlijn de arrestatie kunnen pljaats vinden. In dit geval was uitlevering stellig gevolgd. De Berlijnsdie jpolStie kon indertijd niet tot de aanhouding overgaan omdat de gegevens te vaag waren. Aangaande het ongeluk van een 20-jarigen jongen die dezer dagen te Leiderdorp van een paard viel, wordt gemeld dat het lijk van den gevallene op last van den officier van justitie in het academisch ziekenhuis is ge schouwd. Er bestond reeds langen tijd een min gun stige verhouding tusschen den gevallene ea 23jarigen jongeman uit Leiden. Eerstge noemde zou na een paard naar het land bren gen, wat de ander niet goedvond. Deze heeft hem toen van het paard getrokken, tengevolge waarvan hij met de borst op den grond viel en bleef liggen, zonder dat de ander zich er bekommerde. Tegen dezen is, nadat hg door den burgemeester van Leiderdorp in verhoor was genomen, wegens het veroorza ken. van dood door schuld een strafvervolging Maandag overleed in het St. Anthonius- gasthuis te Utrecht op 43-jarigen leeftijd prof. dr. C. H. Wind, hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aldaar. Prof. Wind studeerde te Groningen en promoveerde aldaar tot doctor in wis- en natuurkunde 17 Februari 1894. Na zijn promotie werkte hij aan het natuurkundig univerateits laboratorium te Berlijn, daarna aan het scheikundig laboratorium van prof. Van 't Hoff te Amsterdam. Aan G. van Rij is op verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B. S. te Steenwijk. - Mej. Zernicke, theol. docts., die reeds voor verschillende Doopsgezinde gemeenten in godsdienstoefeningen optrad, is thans beroepen bij de Doopsgezinde gemeenten te Mensingeweer (Gr.) en Baard (Fr.) Wij zul len dus mettertijd ook een vrouwelijke predikante in ons land hebben. Bij kon. besluit is M. de Koning, kweekeling der Nederlandsehe Zendingver- eeniging te Rotterdam, benoemd tot hulp prediker bij de inlandsche Christengemeen ten in Nederlandsch-Indiö. Van 27 Aug. tot 25 Sept. zal te Bergen op Zoom een tentoonstelling van schilderijen van levende meesters, zoowel Nederlandsehe als Belgische, worden ge- honden, De Koningin-Moeder schonk f 300 voor 4e slachtoffers van den brand te Braiel op 16 Juli j.l. Do oud minister De Mares: O yens is nog altijd niet terecht. De familie heeft nu een som van 1000 mark uitgeloofd voor aanwij zingen, dio leiden tot het vinden van den ver suste. —De journalisten-straatzangers Pisuisse en Blokzijl zullen van 16 tot en met 31 Augustus te Scheveningen optreden in de Cabaret Ar- tisüque. De gewezen priester Jos van Veen deelt in Hernieuwing mee, dat hij, toen hg onlangs toot het gerechtshof be Amsterdam als ge- tuige-ter-ontlasfcmg zou worden gehoord, ver klaarde, gewetensbezwaren tegen het afleg gen van de eedsformule te hebhen en dat hg een wettelijk stuk (een deurwaarders-exploit) bgden bisschop van Haarlem had laten opma ken, waaruit bleek, dat hg tot geen kerkge nootschap behoorde De president had daarop geantwoordU kunt gaanwo kunnen ji niet gebruiken. 'Door den burgemeester en den hoofd commissaris van politie te Amsterdam is een commissie benoemd ter onderzoek van de bewapening der politie. In deze commissie zullen personen uit alle politierangcn zitting nemen. Ook te Zwolle bad de kermis een kalm verloop, wat men toeschrijft aan do hitte of ook aan het nog niet lang geleden dubbele circus-bezoek daar ter stede, dat vooral 't circus Charles allicht een bres heeft ge schoten in de beschikbare middelen. De luitenants ter zee Rambaldo en Van Stegn stegen Zaterdag te Soerahaja in den ballon „Batavia" op, met het doel Sema rang te bereiken. De ballon is nabij Blora verongelukt Waarbij Rambaldo om het leven kwam. Dit is nog gemeld in do tweede editie van ons vorig nommer. Zooals men weet ia de „Batavia", een Z.g. •vrije ballon van bescheiden afmetingen, doch behoorlijk met de nieuwste instrumenten uit- J ten te ontkomen; één hunner vuurde vier maal. De agent antwoordde met in do lucht te schieten en met zijn wapen dreigend, hield hij de inbrekers binnen. Toen een inspecteur met een agent ter hulp (kwam, werden de inbrekers in huis achtervolgd, 't Was moeilijk, hen te vangen, omdat zij van het eene vertrek in een ander vluchtend, telkens de deur afsloten. Op de bovenverdieping slaagde de politie erin, na het intrappen van een deur, hen te arrestee ren. Het Zijn drie Ngmegenaars. Zij waren van inbrekerswerktuigen voorzien en gewapend met dolken en ploertendooders, en hadden gescho ten met een revolver van mr. Van der Goes. Zij hebben in het benedenhuis erg huis gehouden. Zeer waarschijnlijk zijn zij schuldig aan vroegere inbraken. Bij het verhoor dat de drie inbrekers, op het politiebureau ondergingen bleek, dat zij behoorden tot een clubje van 5 personen, dat Zich reeds herhaaldelijk aan diefstal schuldig maakte. Het bleek dat zij dezen winter reeds meer dap 10 inbraken voor hun rekening heb ben gehad, waarvan de daders tot nog toe onbekend waren. De twee on tb rekenden aan het quintet werden Maandagmiddag door de politie gearresteerd, zoodat Nijmegen voorloo- pig van dit vijftal bevnjd is. Zondagnamiddag is een bootwerker te Amsterdam, tamelijk onder den invloed van sterkon drank, binnengedrongen in de woning van teen collega, met wien hg, naar hg den Joop van den dag meermalen gezegd had, wou afrekenen, omdat deze tijdens de staking tot de ^onderkruipers" had behoord. De vrouw den laatste poogde den man op de trap tegen te houden, waarop deze trachtte zich mot geweld toegang te verschaffen. Het vol- oogenblik kwam haar man te voor schijn, en stiet den binnendringer een groot mes in de borst. Een worsteling volgde, die echter slechts van korten duur was, daar de getroffene, nog Voordat hg en den dader van elkaar gescheiden waren, bewusteloos in een Zonk. In zeer bedenkelgken toestand! werd bij naar het Binnengasthuis overgebracht. Bij de overbrenging van den dader naar het politiebureau nam het publiek eeu zeer drei gende houding tegen hem aan, zoodat de agenten niet konden voorkomen, dat hij eenigo klappen (opliep. Do getroffene was in zoo ernstigen toe stand, dat hg niet gehoord kon worden. Do dader is ter beschikking van den offi cier van justitie gesteld. In den polder Eierland op Texel wordt een verdelgingsjacht gevoerd tegen de wilde konijnen, welke daar zoo sterk vermenigvul- Zijn, dat thans groote troepen van deze knaagdieren de akkers met graan en veldvruchten kaal vreten. 'Zondagavond is te Uithoorn een moord gepleegd. De 24-jarige H. stak met een mes een ander in het hart. De dader is ge arresteerd De verslagen© laat een vrouw en vijf kinderen na. Nader wordt nog gemeld dat, naar beweerd werd, de dader niet hem maar een ander bedoeld had, want er was geen reden bekend waar om hjj het op hem kon gemunt hebben, een, zeer geacht man, die aannemer was van ver schillende grindleveringen en ook betrokken bij het lossen van steenkolen. De dader is in hechtenis genomen. Een ongehuwde vrouw te Aalten, moeder van 2 kinderen, van nog zeer jeugdigen leef tijd verzocht een vriendin om een oogenblikje op de kinderen te passen, doch heeft tot heden de kinderen niet teruggehaald. De ontaarde moeder is er met een vriend van doorgegaan. De politie ontfermde zich over de kleinen. DE STAKING AAN DE HAVEN TE AMSTERDAM. Heden middag Zou in het American Hotel een vergadering plaats hebhen van de com missie van verzoening ter bespreking van de stappen, door het comité te doen voor een vergelijk tusschen werkgevers en -nemers in het havenbedrijf. Prof mr dr. D. van Emden is nog toege treden tot de neutrale commissie van ver zoening, in zake het conflict. De directeur der Stoomvaart-Maatschappij „Nederland", fle heer Op ten Noort, achtte de pogingen, door den heer Beerends gedaan betreffende dc bemiddeling, hoe goed ook be doeld, onverstandig. Ze zullen de zeelieden nog langer weerhouden het werk op te vatten en do menschen hoe langer hoe erger in de verdrukking helpen Hoe langer de slaking duurt, hoe meer zeelieden er van buiten wor den aangenomen, en des te langer zal het duren eer het oude personeel de opengevallen plaatsen weer Za! kunnen innemen. EEN fNBRAAK. De gemeentepolitie te Nijmegen heeft in dein afgeloopen nacht een mooie vangst .ge daan. Op zijn ronde, waarin ligt het huis van mr. Van der Goes, dio afwezig was», onder zocht een agent of daar alles in orde was. Hij hoorde gerucht en zag, dat aan de achter zijde bij de keuken een ruit was uitgesneden, en de keukendeur openstond. Voorbijgangers vroeg hg andere agenten te waarschuwen. De inbrekers Zich ontdekt ziende, tracht ONGELUKKEN. Te Wormerveer is een 2-jarig kind onbe merkt in oen sloot achter de woning ge- raakt. Het lijkje werd eenige uren later op gehaald. Een 3-jarig kind te Purmer (N.-H.) is in een sloot bg de ouderlijke wo ning verdronken. Bij de Visschersbaven te Scheveningea is Zondag een man brj het ba- den verdronken. Het lgk is nog niet aan gespoeld. Te Amsterdam reed een handkar, waarop vier jongens gezeten waren, in de Bloemgracht. Eenige mannen sprongen to wa ter en mochten het genoegen smaken de jon gens te redden. Op eeu Deensch stoom schip te Amsterdam heeft Maandagmiddag een bootwerker, die bezig was met het ophijschen van halken, een balk, welke uit de strop sloeg, op het lichaam gekregen. Inwendig ge kneusd en met gebroken beenen werd hij naar het gasthuis vervoerd. -- Te Weerdinge is een 30-jarige man bij het baden verdronken. Bij het baden in de Leeker-Die (N.-H is een 16-jarige jongeling verdronken. BRANDEN. Maandagmiddag is te Rotterdam door het springen van een brandend petroleumloestei; brand ontstaan. De bewoner, een koopman in sigaren, siga retten enz-, was alleen thuis, hg lag te slapen. Door het knetteren van het vuur werd hg echter wakker en in allerijl snelde hg naar buiten, daar van blusschen van den brand door hem zelf geen sprake kon zijn. In kor ten tijd breidde het vuur zich sterk uit en weldra haanden de vlammen zich een weg naar buiten, boven het dak uitslaande en den zolder aamstastende. Hoewel do brandweer spoedig aanwezig was zijn de tweede verdieping achter en de zolder geheel, de tweede verdieping voor gedeeltelijk uitg|ebrand. Overigens is door het geheele huis veel waterschade aangericht, die echter door verzekering gedekt wordt. Zondagmiddag is er te Losser brand ontstaan ten huize van een weduwe. Het huis brandde geheel af, de inboedel werd gedeeltelijk gered. Huis en in boedel waren verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend Sedert eenige dagen heerscht er brand in een uitgestrekt terrein veen- en boschgrond achter de scheitter- reinen Van het lste reg. inf. te Witten bij As sen. Aan blusschen valt niet te denken. Reeds zijn eenige hectaren bosch, toebeboorende aan de gemeente Assen en den heer Blomsma al daar, beneevps een voorraad turf, verbrand. Zondagmorgen is te Dodewaard een hof stede afgebrand. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Te Den Ham, gem. Nieuweschans is een arbeidersbehuizing af gebrand. Alles wan verzekerd. De oorzaak ook hier onbekend. Te Noordwolde (Fr.) is Zondagavond een woning afgebrand. De ge heele inboedel werd een prooi der vlammen. Huis en inboedel waren verzekerd. Bijeen brand te Eestrum (Fr.) is een driejarige kind omgekomen. Huis en inboedel zgn ook verbrand. Te Tange (Gr.) is een woning afgebrand; niets was verzekerd. Zondagnacht is brand ontstaan in een café te Endhoven. De brand weer wist den brand tot het café, dat geheel uitgebrand is, te beperken; de inboedel ging grootendeds verloren. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. Uit armoede heeft een 27-jarige bewoner de Statiestraat te Antwerpen sublimaat ingenomen. Onder vreeselgke pijnen is de man overleden. In die stad heeft een soldaat Maandag nacht ecu 58-jarige vrouw op de Sint-JanS- plaats aangevallen en poogde haar onder doodsbedreigingen schandelijk te mishandelen. De soldaat, die half dronken was, werd door de politie aangehouden. Hij zal vervolgd den voor nachtelijke aanranding, aanslag op de eerbaarheid ,en doodsbedreigingen. De 12-jarigo Celina Schepens te Bave- gem was uitgezonden om klaver te snijden. Ze bleef lang uit en de ongerust geworden ouders gingen eens kijken. De kleine werd gevonden badend in haar bloed. Op afschuwe lijke '"wijze was ze vermoord. Het kind had met den aanrander, die reeds aangehouden is, hevig geworsteld, waardoor de ruggograat ge broken is. Een Landbouwer te Heeme hoorde Maan dagnacht één uur een verdacht gerucht. Den kend dat er dieven waren, nam hij zijn ge weer. Iemand ontwarend loste hij een schot. Een gil deed den man beseffen dat hij zijn dochter bad doodgeschoten. De landbouwer is aan de grootste wanhoop ten prooi. Maandag is met do behandeling der processen tegen de wijnboeren uit Cham pagne, naar aanleiding van de troebelen in die provincie, voor de rechtbank te Douai een aanvang gemaakt. De uitvaart van Oscar Carré in don. graf kelder van het kleine Duitscbe kerkje te Ko penhagen is hoogst treffend geweest. Een zeer groot aantal kransen dekten de baar. In dat kerkje had een dienst plaats, waar onder menig oog vochtig werd bij de woor den van den predikant: „Ich soli an dieser Sarge reden von: Ruhe und Heimath." De onbedachtzaamheid van Von Jagow om de Berljjnsch© politiebeambten met straf te bedreigen, wanneer zo niet tijdig gebruik maken van de vuurwapenen, beeft reeds een onaangenaam gevolg gehad, dat de populariteit der politie zal schaden. Een vrouw, die tijdens de afwezigheid van haar man, een minnaar bij zich in huis genomen had, wilde dezen, nu zij haren man terug verwachtte, weer kwgt, Zg vertelde daarom aan de politie, dat er een in- inbreker )n haar buis was. Twee agenten gingen met haar mede. Toen de man zijn voet voor de deur hield om den agenten het binnen komen te beletten, schoten zij hem onmiddellijk het been. I)e politie van Berlgn en hare voorsteden heeft een expeditie ondernomen tegen het dorpje Ziegenhals. Het onderzoek inzake de juweelendiefstallen in do Potsdammerstraat had geen gunstige resultaten opgeleverd. Alleen ervoer men, dat vele handlangers den dieven groote diensten bewezen. Het vermoeden rees tegen de inwoners van voornoemd dorpje. In stilte werden Vrijdagavond honderd-en-vijftig politie-agenten uit verschillende plaatsen naar Ziegenhals ivervoerd. Van 't station ging 't langs een omweg op het doel af. Men over nachtte m een naburig bosch en viel tegen morgen op drie plaatsen tegelijk bet dorp binnen. Niemand kon de plaats verlaten. Met getrokken revolvers gingen de agenten do hui- binnen en onderzochten deze van bene den tot boven, waarbij een menigte horloges en kostbaarheden, afkomstig van inbraken in do Potsdammerstraat werden gevonden en in beslag genomen. Niet minder dan twintig per- n werden aangehouden, van wie dertien in verzekerde bewaring zijn gesteld. De ver raste bewoners moesten het bed verlaten en de politie inlichtingen verschaffen. Een villa trok vooral de aandacht. Hier waren niet minder dan tachtig politiebeambten binnen gegaan, daar ze bewoond werd door mannen en vrouwen uit Berlijn, bg de politie daar ter stede overbekend, die er ©enigen tijd kwa men uitrusten. In dit huis werd de grootsta buit gemaakt. Koffers en doozen vol kostbaar heden werden in alle vertrekken gevonden. Nadere berichten meldden dat ook de overige dertien aangehoudenen weer op vrije voeten zijn gesteld. Toch hoopt men dat de inval nog goede resultaten zal hebben. Toen een aantal bezoekers van den katho liekendag to Mainz zich in de Rijnhaven bij Karlsruhe op een ploizierboot wilden be geven, moesten ze daarbij over een zolder schuit gaan. Door den zwaxen last braken, eenige planken en ruim vijftig personen stort ten in het ruim. Bgna allen bekwamen ver wondingen, sommigen zelfs ernstig. Bij i komst te Mainz moest een vijftal zich onder behandeling van doktoren stellen. In Karls- ruhe waren cenigen achtergebleven wegens bekomen beenbreuken. - De Breslauer tandheelkundige stud die indertijd in een hotel te Charlottenburg zijn verloofde met chloroform op haar verzoek had gedood, is veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf met aftrek van vijf maanden pre ventieve hechtenis. Te Triest zijn twee nieuwe gevallen van cholera geconstateerd. In Ipek, nabij Sa- loniki, werden veertig gevallen aangegeven, alle met doodeiijken afloop, in Djakowa acht en in Monastir twee. Volgens een bericht uit Bozen van Zater dagavond was toen de boschbrand bij Franzen- festo tot in het hooggebergte teruggedrongen. De vuurlinie was vier kilometer lang. —De Belgische zwemmer Maas te Rome heeft het Europeesche afstandskampioenschap gewonnen door 53 K.M. in den Tiber te -De vrouwen vooruitl De raad van Sannois benoemde mademoiselle Yard tot secretaresse. Zij is de eerste vrouwe lijke gemeente-beambte in Frankrijk. Aan de universiteit te Leipzig werd Frau lein dr. Gertrud Woker tot buitengewoon hoog leeraar benoemd. Het maken vjm een ontwerp voor een nieuw postkantoor te New-York is aan de vrouwelijke civielingenieur Marion Pank, opgedragen. Zij maakte o. a. ook bet ontwerp voor een Beurs gebouw te New-York, voor het Waldorfhotel voor tal van wolkenkrabbers. - Eenige dagen geleden werd te Chicago een dienstbode door een automobiel overre den. Het vrouwtje zou Catherine Porter ge naamd zijn, doch bij de gerechtelijke schou wing van het lijk bleek echter, dat zg eigen- lgk mrs. Catherine Edgar heette, en eens een zeer schoonc en voorname vrouw, echtgenoot© van den staaikoning en multi-millionair Selvyn Edgar, van St. Louis, geweest was. Eenige jaren geleden behoorde zij nog lot de toonaan gevende kringen van Chicago. Een opzienba rend echtscheidingsproces ontbond haar hu welijk. Zij werd aan het haar ten laste gelegde overspel s chuldig bevonden, en haar kind werd den vader toegewezen Na de uitspraak was mrs. Edgar plotseling verdwenen en sindsdien tijd kon niemand een spoor meer van haar vinden. Eindelijk, door baar dood, ontdekte men haar weer. De vrouw des huizes, bij wie zij in dienst was, verklaarde, dat zij altijd een ijverige en oppassende dienstbode geweest was. Zg guig bgna nooit uit, en wanneer ze al eens uitging, was ze dicht gesluierd. Nooit kreeg zij bezoek en zij sprak weinig. Mar veronderstelt, dat zij dienstbode geworden is om voor baar misdrijf te boeten. Uit Mantsjoerije komen berichten van geweldige stortregens, die ernstige overstroo mingen hebben tengevolge gehad. Vele dorpen staan geheel onder water en een ontzaglijke! menigte menschen en vee zijn omgekomen. In een dorp zijn meer dan 700 Chineezen verdronken. In de nabijheid van Doeifsinsjan verdronken meer dan '100 menschen. Het juiste aantal van de slachtoffers is nog niet be- Woensdag Donderdag Vrijdag HOOGWATSS, te Vlissingen. 1 A°g. Zondag Maandag .11 12 .13 14 .15 te Don Woensdag 9 1 Donderdag10 Vrijdag.11 Zaterdag 12 Zondag 13 Maandag 14 .15 burg 1.12- 1.45 2.17 2.52 3.26 4.03 4.42 1.21 1.54 2.26 3.01 3.55 4.12 4.51 THERMOMETER EN VERWACHTING. 8 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm. 70 gr., 12 u. 86 gr., 4 u. nm. 86 gr. Hoogste barometerstand 771.3' te Sylt. Laagste 750.1 te Seijdisfjord. Verwachting tot den avond van 9 Aug.; zwakke tot matige meest 0. wind, gedeeltelijk bewolkte lacht, droog weer met geringe kans op onweer en dezelfde tem peratuur. Deze opgaaf is van bet Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. GESLAAGD. Te 's Gravenhage is geslaagd voor hand- teeken, 1. jokte, J. Crucq te Goes; voor Engelsch, 1. acte P. van Es, te Neugenjf voor Fransch, L akte, C. Brakman te ~choondijke en L. H. Kupers te Sluip* MOND- EN KLAUWZEER. Te Sluis is Maandagmiddag bij den landbouwer L. van der Velde in de Wijk Heille het mond- en klauwzeer geconsta teerd. NAAR HET LOO. De Koningin is voornemens a.s. Maandag, 's morgens 10 uur, met Prinses Juliana ran Soestdijk naar Het Loo terug te keeren. INGEBROKEN. Te Haarlem is hedennacht ingebroken ia! de cantine van de infanteriekazemeEr wer den 20 medailles van de onderofficiersveraeni* ging „Mars" ontvreemd. Een poging om de brandkast te forceerea is mislukt. UIT AMSTERDAM. De oud-minister vermist. De heer mr. G. H. do Marez Oyens ontving hedenmorgen uit Partenlrirchen het volgend! De brigade vertrok wederom De meest uitgebreide maatregelen zijn thans De staking in de havens. Van bevoegde zijde is medegedeeld dat in de vergadering der bemiddelin gs commi ssid eenige voorstellen zullen worden geformuleerd en daarna aan beide partijen die bij de sta king betrokken zijn zullen worden toegezon- den. Daarna zouden dan de stakende zeelie den vergaderen om hun meening over deze voorstellen te bespreken. S taat sloterij. De prijs van f20.000 viel op no. 9024, een! van f 1500 op no. 12587 en twee prijzen van' f 1000 op de nos. 8967 en 20509. HET GESCHIL OP TIMOR. Men seint ons uit 'sGravenhage: Blijkens een uit Nederlandsch-Indie ont vangen telegram hebben de Portugeezen zich1 uit de voormalige betwiste gebieden op het eiland Timor vrijwillig teruggetrokken en ej eenige versterkingen geslecht. CHOLERA. PARIJS, 8 Aug. Naar de „Potit Pai-miee" van betrouwbare zijde verneemt, doen zicfc vele gevallen van cholera voor in het krank zinnigengesticht te Marseille. AANGEHOUDEN. HAMBURG, 8 Ang. De beambte Wegener, Hamann is wegens verduistering tot oen be drag van 25.000 Mark ten nadeel© van. hef gkkantoor van de Rijksbank alhier genomen. VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. 11 Aug. Goes, Hofstede, VerhuM c. s. 14 Vlissingen, Wrak en Inv., Burgemeester, 16 Domburg, Bouwland, Loeff. 17 Middelburg, Bouw en. Weiland, Verhuist. 23 Vrouwepolder, Huis enz. Loeff. 25 Serooskerke, Bouw en Weiland, Loeft. Sept. Middelburg, Heerenbuis met tuin, Hioobeo. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 18 Augustus. Zaamslag. Raadhuis 10 u.: afbreken ea opbouwen schoolgebouw. Aanwijzing 16 Aug, 9i/a u. Inl. Riemens en Wisse, Zaamslag. Verzending en laatste buslichting der MA lil aas het postkantoor te Middelburg. OQIT-INDIÊ. (Alles plaatselijke tijd). Napels (Duitsche dat.) 9 Aug. 1.'s nam, Rotterdam (Lloyd) (a) 11 Aug. 7.21 's nam* Marseille (Fr. dienst) (c) 12 Aug. 10.'s av.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2