FEUILLETON. DE DIAMANTMAKER. BUITENLAND. tier le Amsterdam hebben zich bij twintig per sonen Ta» ver schillende gezinnen verschijn selen ran ernstige maag- en ingewand-storin- pn voorgedaan, als hevige brakingen en diar- rtee, gepaard met krampen en benauwdheden, fir -werd onmiddellijk aan cholera gedacht, doch .gelukkig werd spoedig vastgesteld dat hiervan geen sprake is. De gezinnen, waarin zich de ziekte-verschijnselen hebben voorge daan, hebben bun melk van melkboeren dio zo van dezelfde boerderij onder Weesporcarspel betrekken. Men vermoedt, dat deze melk on- dengdelp is geweest. De toestand van geen der aangetasten is ernstig. Het heeft evenwel de aandacht getrokken, dat de melkslijters, van wie de gezinnen, waarin ziektegevallen voorkwamen, haar melk Betrokken, ook melk leveren aan gezinnen. Waarvan niemand eenigen last ondervonden, beeft- In het Hoomsche Hop, een gedeelte van de Zuiderzee, worden tot zeer dicht onder den wal bijzonder veel bruinvisschen aangetroffen. De schippers zien hierin een aankondiging van slecht weer. Tien jaar geleden werd to Wasperveen in de provincie Drenthe, een man vermoordnoch bet lijk, noch de dader werd gevonden. Het echtpaar Grunewold te Wasperveen, indertijd reeds verdacht van den moord, kreeg Vrijdag rözie, waarbij de vrouw den man van het zoo lang geleden misdrijf beschuldigde. Beiden wer den inh echtenia genomen en naar Assen over gebracht. Het geraamte van den vermoorde is thans gevonden, diep in den grond, op twintig meter afstand van het huis van Grunewold. Vrijdagmiddag /Werd in de Herpscho beide pnder Berohem het lijk gevonden van een landbouwer. Reeds eenigen tijd moet bet dajir wel gelegen hebben, wijl sporen van ontbinding reeds aanwezig waren. De man moet door de hitte bevangen zijn en is daar ineengezakt. BRANDEN. Zaterdagmorgen liep te 's-Gravenhage het gerucht dat hot Vredespaleis in brand zou staan. Intusschen bleek er niets aan de hand to zijn dan een klein brandje, waarvan de rookwolken aan do zgdö van Duinoord te zien Waren, zoodat waarschijnlijk hieruit het loo pewie gerucht te verklaren is. Te Winters- wgk is een huis met twee woningen aan den Misterweg afgebrand. De oorzaak is onbe kend. Verzekering dekt de schade. Te Kes- teren tis brand ontstaan in een huis dat door vier gezinnen bewoond werd. Alles, ook de inboedels, was verzekerd. De oorzaak is onbekend. ONGELUKKEN. Te Andïjk, ia Noord-Holland, iseen. veer tienjarige knaap bij het baden verdronken. Te Rotterdam is Zaterdagnamiddag een jongen van een wagen der electrische tram gevallen. Hij sloeg met het hoofd tegen de Wraatsteenen en kreeg een ernstige hersen schudding. Zijn toestand is zorgelijk. Een C3-jarig jongman te Helden, in de provincie Limburg, is de vorige Week bij een vecht partij zoo ernstig door messteken verwond, dat hij Zaterdagavond overleden is. De vermoede- (daders zijn aangehouden. Uit een gracht te Zutphen is het lijk van een han delsreiziger, die reeds sedert eenïge weken vermist werd, opgevischt. Een oude man iep op den Rijswgkschen weg, nabij Den Haag, op de rails van de stoomtram. Hij werd ffcer de tram overreden, waarbij de beenen hem van het lichaam werden gescheiden. In het Overijselsche gehuchtje Heriken is een negentienjarig jongmensch op het land door een zonnesteek getroffen en gedood. In den IJsel, nabij den Houtwal bij Voorst, is door ieen Visscher en zijn knecht het lijk van een verpleegde uit het krankzinnigenge sticht te Zutphen drijvende gevonden. Te Rotterdam is een 5-jarig knaapje in de Paul Krugerstraat, door een sleeperswagen overre den. Een achterwiel van den wagen ging hem over den buik en langs het hoofd. Ernstig gekwetst is hij naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw van een inwoner van Brielle te bij het scheppen van water in het kanaal ^2vallen en verdronken. Haar man was op een sdbelpenzuiger uit. Zij laat vier kinderen ach ter. Te Leiderdorp is een 16-jarige jongen van een paard gevallen. Hij Werd naar het ziekenhuis te Leiden gebracht, waar hg aan de gevolgen is overleden. Een bloembol- tenkweeker uit Vogelenzang is te Lisse, door dat zijh paard van een draaiorgel schrok, van zijn wagen gevallen en overreden. Hjj was bijna onmiddellijk een lijk. De ongelukkige laat een weduwe met zes kinderen achter. Een zesjarig jongetje te Havelte kreeg do wielen van een met rogge geladen wagen, over den buik, In bedenkelijker, toestand werd *t ventje in buis gedragen. Nabij Apeldoorn ging een vrouw mot een bus petroleum langs Naar hot Engelioh ARTHUR B. REEVE. Kennedy kwam weldra, weer bij pos, een p»ar flesehjes met geslepen glazen stóppen meebrengend. De winkel van Morowitsj Co. was natuur lijk gesloten toen wij aankwamen maar wij hadden geen moeite om te worden toegelaten door den (beambte van Scotland Yard, die (aangewezen was om do schuur te sluiten, na dat het paard gestolen was. Het was juist zooals de heer Andrews had verteld. De jongste firmant, de heer Kahan, bet pos de brandkast zien. Door het boven dek was er een groot gat gemaakt ik zeg /gemaakt, want pp het pogenblik wist ik niet of het gesneden, geboord, gebrand, pf ppk. een brandenden fornuispot. Eensklaps ontplofte de bus met een lievigen knal, terwijl do vrouw een stroom brandende petroleum over haar lichaam kreeg, waardoor zij hevigo brand wonden opliep. Haar toestand is thans redelijk, boewei zij nog ergo pijnen lijdt. Te Oostende hebben dieven op de post boot een koopman uit Roubaix een waarde van tienduizend francs aan papiergeld en juweelen ontstolen. Drie kinderen gingen te Brussel voorbij de schutting van een in aanbouw zijnd huis in de Hectoliterstraat. De deur hing, schijnt het, uit hare hengsels, en nu wilde het, dat Zij juist op dit pogenblik losraakte en buiten waarts omviol Alle drie de kinderen werden Zwaar gekwetst. Te Namen moest de 35jarige mijnwerker Isedore Boulanger een mijn leggen in de groe ven van Tonglet. De dynamiet ontplofte voor Boulanger zich verwijderd had. Hij werd weg geslingerd en 'dood viel hij neer voor de voeten van zijn mede-arbeiders. Hij Iaat een vrouw en drie kinderen na. In de kliniek te Charleroi "was een vrouw opgenomen om een kleine operatie, ie ondergaan. Vrijdag, aan den vooravond van de behandeling, vroeg een vroegere buur de vrouw aan het gesticht te spreken. In een spreekkamer had het onderhoud plaats en hierbij heeft de man eerst de vrouw en daarna zichzelf doodgeschoten. De liefde moet de oorzaak zijn van dit drama. Te Lede maakte een wonderdokter goede zaken. Het parket van Dendermonde achtte het evenwel gewenscht tusschen- beide te komen. De man moest direct met de uitoefening der geneeskunde eindigen. De gendarmes kregen opdracht de klanten van den wonderdokter Baptist op te sporen. Het zal een proces zonder weerga worden. Er zullen omtrent een 1000-tal getuigen ten laste of ontlaste moeten verschijnen. Aalst alleen zal een 500-tal getuigen moeten leveren. Te Sint Górard heeft een kindje van vier jaar een kolossale hooimijt in brand gestoken. Een voorman van Antoing Werd >'s nachts, terwjjl hij in den stal sliep, door een kool- vlieg in de wang gestoken. Alhoewel zijn gelaat opzwol gaf hij er geen acht op. Naar het gasthuis gebracht, is hij daar overleden. Bljjkens de desbetreffende publicaties van het Instituut Pasteur te Parijs werden in 1886 aan het Instituut behandeld 2671 door dolle honden gebeten personen, van wie er 25 stier ven. In 1896 werden 1308 lijders behandeld, van wie er vier overleden, terwijl in 1910 van 401 behandelden er niet één stierf. Het aantal sterfgevallen bij menschen is dus bij behoorlijke behandeling tot een gering percen tage terug te brengen. Het dorpje Bief-du-Bourg, in. het kan ton Nozeroy, is bijna geheel in asch gelegd. Zeventien huizen zijn volkomen vernield. Het vuur (nam zulke snelle uitbreiding dat de 25 brandspuiten, uit de naburige dorpen ter plaats gebracht, er niets tegen vermochten. Er kon zelfs niets uit de woningen gered Worden. Dertig huisgezinnen zijn zonder dak. Men raamt de schade op ruim een half mil- lioen frank. Te Bunol, in Spanje, is een gedeelte van een oud fort ingestort. Dertig huizen werden onder het puin bedolven, waarbij negen menschen Zijn gedood en zeer velen gewond. Te Salveterra heeft een aardbeving plaats gehad, gelukkig zonder andere dan een ge ringe materieel© schade te veroorzaken. Te Chemnitz is een trapzaal ingestort, tien werklieden meeslepend. Twee werden op slag gedood, da andere meer of minder zwaar gekwetst. In den laatsten tijd kwam het te Berlijn nog |al eens voor, dat politieagenten door inbrekers en dergelijk gespuis werden gedood ofi gewond. De politiechef Von Jagow heeft nu bepaald, dat elke agent, die te laat van zrjn vuurwapenen gebruik maakt, zal worden ge straft. Een lastig iets om het juiste oogenblik hiervoor te kiezen, nog moeilijker om nader hand het tegendeel te bewijzen. De plaatselijke gezondheidsraad te Mann heim heeft de volgende waarschuwing uit gevaardigd i „Door Heinrich Lövenich te Bad Rhöndorf (a. Rh., die zijn zaak ook drijft onder de firma Julius Lövenich te Frechen bij Keulen, wordt jn een circulaire aan het publiek een middel tegen het snorken aangeboden. Tegen toezending van 3 mark krijgt men eerst niets, doch wanneer men er nader pp aandringt, twee nolletjes gegomd papier met de raadgeving om daarmee den mond vast te kleven. Wij waarschuwen tegen deze zwendelarij." Kennedy onderzocht de randen van het gat zorgvuldig, en er kwam even een glimlach van voldoening pp Zijn gelaat. Zonder een woord te zeggen, nam hij den glazen stop van het grootste fleschje dat hij had meege bracht, en stortte den inhoud uit boven op de brandkast naast het gat. Daar lag het als een klein hoopje roodachtig poeder. Uit een ander fleschje nam hij een poeder van een ander soort, legde dat op een soort lepel, en stak hot aan met een lucifer. „Ga, achteruit, dicht tegen den muur aan," riep hij, en liet daarna de brandende massa op het roode poeder vallen. In twee of drie sprongen voegde hij zich bij ons aan de andere (zijde van het verlrek. Bijna onmiddellijk schoot er een verblin dende (vlam omhoog, en begon het op de brandkast te sissen en te knetteren. Met ingehouden ,adem sloegen wij dat gade. Het was (bijna pngetoofelijlc, maar die gloeiende massa poeder scheen letterlijk in het dikke harde staal weg te zinken. In diepe stilt© waphtten we jaf. Tegen do zoldering konden wo den (weerschijn zien van do gesmolten massa in de holte die ssj zich zelf in het bovenblad der kast had -aitgebippd In Munchen is in beginsel besloten tot invoering van een kattenbelasting. Bij het bekend worden van het voorstel ontstond eerst groote vroolijkheid, welke echter spoe dig in weiwillenden ernst en ten slotte in bijna algemeene instemming veranderde, toen de voorsteller zijn nieuwe belasting toe- lichte. Hij wees er op, dat op grond van medische ervaringen katten niet alleen alle schaduwzijden van honden bezitten, maar ook door het dooden van zangvogels rupsen- plagen en bladziekten in de hand werkten. Wanneer zal men die belasting in ons land eens invoeren Te Triest is weer een geval van cholera geconstateerd. In Dschakowa breidt zich de ziekte bedenkelijk uit. Dagelijks worden daar veertig of vijftig gevallen aangegeven. Zeven doktoren zijn van Salonika derwaarts ver trokken. Te Troppau op do grens van do Oosten- rijksche provincie Silezië heeft een eigenaar dige oii(voering plaats gehad. Zekere Riedel, verblijvende in een krank zinnigengesticht, heeft de vlucht genomen met Marie Leuger, een meisje van twintig jaar, dat opgevoed werd bij liarori oom, econoom van liet gesticht. Riedel, een man van 28 jaar, was opgesloten wegens poging Uitmoord op zijn moeder. In den laatsten tijd was zyn toestand verbeterd en werkte hij in het bureel van, het gesticht. Aldus ontstonden er betrek kingen tusschen hem en het meisje, die ein digden met de ontvoering. Het meisje schijnt Zeïf alles voor de vlucht geregeld te hebben, die zonder hare hulp overigens onmogelijk was. Men weet niet wat er van de vluchtelin gen is geworden. Nabij Saloniki heeft een Grieksche mo vers bende een pp zijn landgoed vertoevend invloedrijk Albanees, Said Bei Babadschanzade ontvoerd. Twee bedienden werden vooraf ge dood. Te Franzensfeste, in Tirol, is een ern stige en groote brand uitgebroken. Ook het Pustertal wordt bedreigd. De pogingen tot blnsschiag hebben weinig uitgewerkt, de brand kan slechts door een hevigen en aanhoudenden regen gebluscht -worden. Tot nu toe is er reeds voor een millioen kronen schade aange richt. Nabij Stradella, in Italië, zjjn negen knapen in de Po bij het baden door den stroom van de rivier meegesleept en verdron ken. Te Jemen, in Turkije, is een kruitma gazijn in de lucht gevlogen. De eigenaar trad juist dien dag in het huwelijk en in zijn woning (bij de fabriek werd |d© bruiloft gevierd. 27 menschen zijn gedood, waaronder ook de bruidegom. Een naftabron te Balaham, in het district Bakoe, is in brand geraakt. Bij den brand (zijn vijf werklieden omgekomen. Amerikaansche (bladen maken melding van de merkwaardige redding van een mijn werker, die acht uur in een overstroomde mijn opgesloten was geweest. Na de overstroo ming begonnen de makkers van den man boven de gang, waarin deze vertoefde, een gat te maken en slaagden er in hem te redden. Toen men hem vond was het water reeds tot aan Zijn mond gestegen. DE BELGISCHE RONDVLUCHT. Zondag is het eerste wegvak van de Bel gische rondvlucht, Brussel—Bergen, afgelegd. Van de achttien ingeschrevenen verschenen er slechts zes. Védrmes en Tahuteau waren verhinderdde laatste zal waarschijnlijk Maan dag, hedenavond, nog opstijgen. Jan Olieslagers daalde weer kort na de opstijging en besloot niet te vertrekken. Parisot was de eerste, die vertrok om 5.10, gevolgd door Prevost, om 518, daarna Tijck, om 5.30. Tijck had eigenlijk om 4.55 moeten vertrekken, doch wegens een panne verloor hij 35 minuten. Lanser ging weg om 5.43, hoewel zijn eigenlijke tijd 5.15 was. De laat ste vlieger, die vertrok, was Lescarts, die eerst om 8 uur vertrok. Het eerste wegvak liep van Brussel naar Enghien (26 KM), waar de eerste, verplichte landing plaatshad. Verder ging het van Eng hien naar Nivelles (23 K.M.), alwaar slechts rondom den toren behoefde gevlogen te wor den. Van Nivelles liep do route naar Chale- let (24 K.M.), waar de tweede verplichte lan dingsplaats was. Via Beaumont (27 K.M.) werd vervolgens het eindpunt (30 K.M.) bereikt, Mons (Bergen)Casteau, alwaar het eerste wegvak, totaal 130 K.M., eindigde. Lanser kwam het eerste te Bergen aan. Hg legde den afstand af in 2 uur 40 min. 272/5 sec. Tijck was tweede in 3 uur 10 minuten. Parisot is bij Manage gevallen. -Zijn toestel is vernield, hij zelf bleef ongedeerd. Om 10 uur Zondagavond was men nog zon der (bericht van Prévost en Lescarts. Eindelgk viel zij daardoor in de brandkast zooals een brandend dak van een ge bouw daarin zou vallen. Niemand sprak een woord, [maar toen wij voorzichtig over de bovenzijde van de brandkast keken, wend den we ons instink tmatig tot Kennedy om een uitlegging. De politieman van Scotland Yard, met oog en zoo groot als een halve- kroan, keek alsof hij het liefst Kennedy de boeien had omgedaan. Want daar boven in de brandkast was een ander gat, kleiner maar in aard overeenkomend mot het eerste I. „Thermiet," was alles wat Kennedy zei. „Thermiet?" herhaalde de heer Andrews zijn sigaar, die hjj in zijn spanning had laten uitgaan, in zijn mond verschuivend. „Ja, een uitvinding van een Duitsch scheikundige, Goldscbmidt, uit Essen. Het is een samenstelling van ijzeroxide, zooals komt van het aambeeld van een smid, of van de rollen van een molen, en gepoederd aluminium. Ge kunt daar een roodgloeiende staaf in ste ken zonder het tot verbranding te brengen, maar wanneer ge wat magnesiumpoeder aan steekt, en het op thermiet laat vallen, begint er een verbranding die spoedig tot 1500 gra den Fahrecbjnte tggt. Het heeft merkwaar Op de volgende dagen zullen de daarachter genoemde wegvakken worden afgelegd: Dins- Hag, 8 AugustusBergen—Doornik 7-1 K.M Donderdag, 10 AugustusDoornikBlanken- bergho: 113 K.M.; Zondag, 13 Augustus: Blankenberghe—AntwerpenIOC KM. Dins dag, 15 Augustus: Antwerpen—NamenBrus sel: 180 K.M. ds VICTORIA-WATER Oberintansteii». De Koninklijke Tafeldrnok. DE MAR0KK0-CRISIS. De onderhandelingen en de grondslagen tot tie overeenkomst tusschon Duitschland en Frankrijk geven vooral de Duitsche pers'aan leiding tot lange beschouwingen. De „Vossische Zeitang" weet mee te deelen, dat men de volgende grondslagen heeft aan vaard Duitschland doet volkomen afstand van Ma rokko en laat aan Frankrijk absoluut de vrije hand in dat land Maar Duitschland eisebt en krijgt (waarborgen, dat de open deur geen blooto (formule I) lij ft, doch dat Duitschland zich in Marokko, zonder gehinderd te worden, eco nomisch vrij kan bewegen. Voor dezen afstand van politiek ingrijpen in de Marokkaansche toe standen krijgt Duitschland, behalve de waar borgen voor vrijheid van handel, industrie en landbouw, territoriale concessies. Over den omvang van deze concessies moet nog onderhandeld 'worden. Deze grondslagen besprekend, toont het blad zich allesbehalve tevreden, een gevolg van het wantrouwen tegenover Frankigk. De „Deutsche Tageszeitung" is van oor deel, dat het officieuze bericht over den stand van de onderhandelingen over Marokko eigen lijk wanhopig Weinig zegt. Volgens dit bericht - zegt het blad is men niet tot overeen stemming gekomen en heeft er ook geen toe nadering plaats gevonden ten opzichte van de eischen in "het bijzonder, maar slechts ten aanzien van het principieele standpunt. Dezo toenadering ten aanzien van het principieele standpunt is echter van dien aard, dat zij nog een zorgvuldig onderzoek vereischt. Is dat onderzoek afgeloopen, dan moet de rijkskan selier de uitkomsten ervan aan den Keizer voorleggen. Als men het Duitsche volk werke lijk niets meer mee te deelen had, had men gevoeglijk kunnen Zwijgen. De mededeeling maakt een indruk van een zekere verlegen heid. In Al-Duitscho kringen is men slecht te spreken over den gang van zaken. Scherpe aanvallen worden op de regeering en op den keizer gedaan. Door de openbaarmaking van de grondsla- slagen der onderhandelingen is evenwel weer een nieuwe kwestie naar voren gekomen. De territoriale concessies bestaan in een afronding van het Duitsche Kameroen-gebied, jn dier voege dat bijna de geheele kust van het fransch-Congo-terrein Fransch blijft en dat Belgisch .Congo niet grenzen zal aan het Duitsche gebied, hetgeen natuurlijk zeg gen (wil, dat het Duitsche gebied door het Fransche ingesloten Zal zijn. Men vraagt zich af, of deze wijzigingen kun nen tot stand worden gebracht zonder dat ook Engeland een woordje meespreekt. Beweerd wordt, dat Duitschland minder hooge eischen is gaan stellen om Engeland buiten geding te houden, maar of dit zoo ge makkelijk Izal zijn, moet betwijfelt, want ook in Polynesië zou Duitschland iets krijgen n.l. pet eiland Tahiti. Voor Australië zou deze (nieuwe Duitsche kolonie van veel be- teekenis (rijn- Iutusschen zijn de Belgen slecht te spreken over de wending die do onderhandelingen hebben genomen, De „Temps" had geschreven, dat Duitschland zich schadeloos zocht te stel len ten koste van Belgie en Portugal. De uitwerking van deze uitlating is geweest, dat Belgische bladen wantrouwend zijn geworden ten opzichte van de Duitsche politiek. Doch niet alleen in het buitenland ook in Duitschland zelf toont men zich onbevre digd door de gevoerd© onderhandelingen. Het terugtrekken nit Marokko wordt ongaarne ge- Zien. Groote handelshuizen te Hamburg en Remscheid Jtebben rich tot de regeering gewend met een protest tegen de plannen om af tp zien van het bezetten van een haven aan de Marokkaansche kust. Uit Marokko is weinig nieuws te melden. Alleen hebben de Spaanschc troepen weer een dige eigenschap dat bet de hitte overbrengt op de plaats waar het ligt. Het is een van (de krachtigste oxideermiddelen die bekend zijn. U hebt gezien hoe het zich een weg gevre ten heeft door het staal. Zoowel rood als zwart thermiet doen bet kunstje met gelijken uitslag." Niemand zei iets. Er was niets te zeggen. „Iemand die bijzonder knap is, of inge licht door een ander bijzonder knap man, moet dat gedaan hebben", voegde Kennedy er aan toe. „Wel, er is hier niet veel meer te doen,"1 ging hij voort, na een vluchtigen blik door het kantoor. „Mijnheer Andrews, mag ik een woordje met u hebben? Ga je mee, Jameson", wendde hij zich tot mij. „Goeden dag, mijn heer Kahan. Goeden dag". Dat laatste tegen een poli tie-beambte. Buiten bleven we een oogenblik voor het portier van Andrew's auto staan. „Ik zal de papieren van den heer Moro- witsjin zgn huis moeten zien", zei Kennedy. „En dan moet ik ook dr Thornton spreken. Denkt u dat ik daarbij moeilijkheden zal ont moeten?" „Heelemaal niet," antwoordde de heer Andrews, „heelemaal niet. Ik aai zelf met feit bedreven, dat de goedkeuring der Fran sche regeering niet kan wegdragen, omdat men hot optreden van den Spaanschen kolo nel iSilvestre beschouwd als strijdig met do bepalingen van den modus vivendi. Silvestro had Kaid Abd-csjan, den aanvoer der van hot Sjerifgnsch© garnizoen te Al- kassar, ontboden en hem, namens koning Alfons aangezegd, met zijn soldaten do stad te verlaten of zich onder de bovelen van Spanjo to stellen. Ten slotte is aan den Kaid twee dagen beraad, toegestaan. De Spanjaarden zijn de Loekkos overge trokken en hebben posten op den linkeroever geplaatst Beknopte Mededeelingen. Te Wetteren, bij Gent, moet een groote spinnerij wegens de droogte worden stop gezet. Bijna twee duizend arbeiders zullen zouder werk komen. Vermoedelijk zullen nog drie spinnerijen dezen maatregel ook in toe passing moeten brengen. In Parijs is het watergebrek zoo groot, dat men heeft moeten hesluiten het water uit de rivier de Marne te gebruiken. Door een doelmatige zuivering heeft men thans 30.000 kub. meter water meer. - De gevallen van sabotage op de Fran sche telegraaflijnen komen onverminderd voor. Sedert veertien dagen reeds was be merkt, dat aan de telegrafische verbinding tusschen Parijs en Marseille iets haperde. Er werd een nauwkeurig onderzoek inge steld en daaruit bleek, dat men bier te doen had met een geval van sabotage van zeer deskundige band. De dader is tot dusverre nog niet ontdekt. Ook op de spoorlijnen worden deze mis drijven gepleegd. Op den spoorweg van Mans naar Caen was bij een kromming bij Beaumonk-sur-Sarthe een paal op de rails gelegd. Door tijdig stoppen werd een ont sporing voorkomen. De vermoedelijke dader is aangehouden. Tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten is thans een arbitrage-tractaat ge sloten als voortzetting van het tractaat van Februari 1908. De inleiding er van luidt als volgt: „De Fransche republiek en de Vereenigde Staten van Amerika, gelijkelijk verlangend den hechten, onschendbaren en duurzamen vrede te doen voortduren, die er zoo ge lukkig tusschen de twee naties bestaan heeft sedert de eerste dagen van de Ame rikaansche onafhankelijkheid, en die door de nauwe betrekkingen van vriendschap en handel nog vaster geworden is, stellen vast, dat er tusschen ben geen enkele be langrijke rechtskwestie hangende is en dat zij besloten zijn te beletten, dat eenig ge schil in de toekomst de oorzaak worde van vijandelijkheden tusschen hen". 't Is president Talt en zijn regeering ernst met het bevorderen der internatio nale arbitrage. Onderhandelingen rijn nu nog gaande met Duitschland, Nederland en Zweden en binnenkort zal met Japan het arbitrage-vraagstuk worden besproken. Homen Christo, een koningsgezind Portugeescb agitator, die in Madrid ver toeft, heeft bevel gekregen onverwyld Spanje te verlaten. In Parijs en Londen zal Christo zijn propaganda tegen de republiek blijven voortzetten. Te Londen is gisterenmiddag een groote vergadering van stakers gehouden. Wel 14,000 dokwerkers waren tegenwoordig op Trafalgar Square. In deze meeting deelde sir Albert Rolliti de uitspraak der commissie van arbitrage mee. Onder geest driftige toejuichingen zeide hij dat de ge vraagde loonsverhooging werd toegestaan. De ongesteldheid van de Duitsche keizerin is van weinig beteekenenden aard. Alleen de amandelen zijn een weinig ont stoken door de snelle verandering in de temperatuur. De metaalbewerkers te Leipzig hebben besloten den strijd met de werkgevers te aan vaarden. Elf groote vergaderingen zijn in verband hiermee gehouden. Door deze staking zullen elf duizend werklieden worden uit gesloten. I11 Wurtemberg zal een staatsloterij worden ingevoerd. De Kamer heeft in de zitting, waarin dit besluit genomen werd, ook het verdrag met Pruisen, Beieren en Baden, waarbij Wurtemberg zich bij de Pruisische staatsloterij aansluit, aangenomen. Tegen stemden alleen de sociaal-demo craten en vier vrijzinnigen. De woordvoer ders van de nationaal-liberalen, van het centrum en van de conservatieven verde digden de loterij om financieele redenen. u meegaan om te zien dat er niets in den weg komt Maar wat ik zeggen wou, profes sor Kennedy", barstte hg los, „dat was won derbaarlijk. Ik had nooit gedroomd dat zoo iets mogebjk was. Maar denkt u niet dat u nog iets meer daar binnen in het kantoor had kunnen ontdekken, door er eens rond te kijken?" „Ik hèb er meer ontdekt," antwoordde Kennedy. „Het slot van de deur was onge schonden. Wie dat werkje uitvoerde, is bin nengekomen met een sleutel. Er is geen an dere manier om binnen te komen." De heer Andrews floot zacht en keek on willekeurig naar boven naar het raam waarop in gouden letters de naam „Morowitsj Co stond.' „Kijk niet naar boven. Ik geloof dak Kahan naar ons keek," zei hg, zijn oogen op Kïjn sigaar vestigend. „Ik vroeg mij af of hij er meer van wist dan hjj verteld heeft, Hij was de compagnon, maar zijn aandeel in de eaak was zeer gering. Voor den d (Wart*

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3