Verschillende Berichten GYMNASIUM. BEKENDMAKINGEN. Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. f Wij Willen «leze uitspraak lot juist begrip ran het voorgaande nader toelichten. Men brengt op een gewoon stuk land, gewone klei byv., eono ruimo kalkbemcs- ling. Daardoor worden organische en anor ganische voedingsstoffen, die zich in den bo dem bevinden, lot ontleding gebracht. Een ruimge oogst in tengevolge hiervan don eigenaar ten deel gevallen. Onvoldoende kennis van de werking van de kalk dool hem het meevallen van den oogst hoofdzakelijk, nagenoeg allen, toeschrijven aan het gebruik van kalk en het volgend jaar neemt hij weder zyn toevlucht tot eene ruime fcalkbcmesting. Zij toch heeft in zijn oog alles voorzij kost weinig moeite, eischt geenc grooto uit gaven on levert een voldoend resultaat. De uitslag valt ten tweeden male mede en do kalibemesting wordt voortgezet. Eenige jaren achter elkander kan dit goed gaan, maar de bebouwer ploegt zonder zulks to bevroeden, op groote schaal roofbouw alle voedende bestanddcelen worden in vor- toerbaar voedsel omgezet en door do oog- aten weggevoerd. De bodem raakt uitgeput en schrale, steeds toenemend schraler oogsten worden het ge volg der kalkbemesting. De arme kinderen treden nu in de plaats der rijke ouders. Maar indien men bij eene herhaalde kalk bemesting aan den grond in den vorm van kunstmest, stalmest, groeno bemesting, ieder jaar teruggeeft wat door den oogst aan het veld aan voedende stoffen ontnomen wordt, dan /uilen de ouders, die kalk gebruikten, rijke oogsten inzamelen en de kinderen, het voorbeeld idor oudera volgende, zullen zich biet pver geploegde® roofbouw door hunne ouders te beklagen hebben. Dan worden rijke ouders niet gevolgd door verarmde kinderen- Do groote kunst van den fabrikant, van den landbouwer, van don veehouder bestaat daarin, dat ieder op zijne wijze, de goedkoopero grondstoffen wete om te zotten in m waardige producten, producten die de grond stoffen en d© arbcidsonkosten betalen en nog een saldo laten voor den producent Maar die kunst waait niemand aap. Zij ■rordt verkregen door onafgebroken studie en veel en ernstig nadenken Zop'n waarheid mag van tijd tot tijd wel eens herhaald en m herinnering gebracht worden. (Wordt vervolgd In de „inrichting" werd een nogal vrij groot en men zag hen van toen al iederen avond aantal .bezoekers aangetroffen. (samen wandelen. Donderdag geschiedde dat In den tuin dor vrouwenkliniek to Am- j ook weer, maar later op deD avond kwam sterdam werd in hot begin dezer week anderhalf jarig kindje neergelegd. De moedor is thans opgespoord en m verzekerde bow.v ring gesteld. De Amsterdamsche politie hoeft een man gearresteerd, die in zijn woning m do Grooto liickerstraat zijn vrouw by een twist een ern stige snede in den bals had toegebracht. In de Wagoningsche bosschcn is reeds wild varken geschoten door den jacht opziener van een dor buitens. liet beest was niet groot; het woog ruim tweehonderd pond. Te Ossenzijl is onder verdacht© omstan digheden een yrouw overleden. De justitie liet het lijk onderzoeken en do deskundigen hebben de aanwezigheid van arsenicum vast gesteld. Do textielarbeiders uit de Duitsche stad Gronau wonen voor het mcerendeel op Neder - landsch grondgebied, omdat het leven er goéd- kooper is. Een telling heeft thans uitgewezen, dat van do 4819 arbeiders er meer dan 3000 in ons jand wonen. een ooffteler te Drachten, ziet men aan de hoornen appels hangen, die door de hitte gebraden pajn. De brievengaarder uit WolJendorp is op vrije voeten gesteld na een lang vornoor te hebben ondergaan Hem wordt ten laste gelegd, dat hjj prentbriefkaarten heeft verduisterd. Een wissellooper van één der kantoren te Groningen moest bij iemand geld ontvangen Met een praatje werd hij ©enigen tijd door de vrouw des huizes aan de praat gehouden, en toen hij thuis kwam, bleken uit zijn tasch twee bankbiljetten van f 60 verdwenen te zijn. De vrouw is aangehouden, het geld in be- Do Tilburgsche polrtie heeft een koe aan getroffen, die daax op straat lag en waar om heen drio slagers stonden. Het gehecle zaakje was erg; verdacht en do keurmeester zal on derzoeken in hoeverre het vleesch deugdelijk is voor de consumtie. Nu do reeders te kennen hebben ge geven, dat tsjj geen bemiddeling wenschen, ■uilen do samenstellers van het bemiddelings comité en het bestuur van deu Zeemansbond overleggen, welke stappen er thans moeten worden gedaan om tot een beëindiging van bet conflict te geraken. De bemiddelingscommissio heeft nog geen contact met de reeders gehad, aangezien zy nog niet definitief geconstitueerd is. Ondanks do m dn bladen verschenen mededeelingen der directies, dat geen bemiddeling van deze tojde gewenscht wordt, zal zij toch de voor genomen poging ïiiet achterwege laten. Zij stelt Zich ook voor, zich tot de commissarissen der groote maatschappijen te wenden. De hoeren prof. mr R. Fruin en F M Wibaut hebben zich bereid verklaard ia de commissie van bemiddeling inzake de zee beden staking zitting te nemen. H. M. de Koningin heeft als verjaars geschenk aan H. M. do Koningin-Moeder ge geven een schilderijtje van Jacob Maris en een kostbaren waaier, beschilderd door Stee- hnk. De nieuwbenoemde gouverneur van Suri name, baron Van Asbeck, is sedert eenigq dagen werkzaam op het departement van ko loniën ter bestudeering van verschillende amb telijke aangelegenheden. De beëediging door H. M. in zijn nieuw ambt zal m den loop van deze maand plaats hebben. De volgende week komen de leden der eco nomische staatscommissie uit do kolonie terug, waarna zij eenige besprekingen met den nieu wen landvoogd zullen houden. Van Bussel heeft Donderdag te Heumens- oord een vlucht van twaalf minuten, gedaan. Een tweede vlucht moest wegens motordefect achterwege blijven. Vrijdag volbracht hy drie vluchten. Een geval van besmettelijke keelziekte is geconstateerd by een kindje ux het herstellings oord en kinderziekenhuis te Wijk aan Zee. De andere kinderen uit do inrichting zyh ten. spoedigste naar Amsterdam overgebracht. Eenige mannen te Rotterdam kregen twist. Het eind van de ruzie was, dat een marinier met een gevaarlijke snede in het ge- fcicht jn het ziekenhuis moest worden opge nomen. Te Rotterdam is uit de toonbanklade van een café, toen do kastelein even afwezig was een bedrag van honderd gulden gestolen. In diezelfde stad hebben rechercheurs in een hotel op den Haringvliet twee vrouwen en een man, de beminde van een dezer beide dames, aangehouden. Deze vrouwen hebben zich respectievelijk te Paderborn en te Wartenscheidt, ten na deele van hun patroons, aan verduistering van 1200 en 1000 merk schuldig gemaakt. Vol gens afspraak ontmoette het drietal elkaar te Keulen en van daar ging het naar Rotterdam, pm naar Amerika te vertrekken. Drie passa gebiljetten. waren reeds genomen. By jiun aanhouding waren de heide Vrouwen samen nog in het bezit van 660 mark, op welk geld jbesiag is gelegd, evenals op de pasage-biljetten. Een week lang heeft het drietal in hotels verblijf gehouden. Te Amsterdam heeft een detachement politie een inval gedaan in een nachtsociëteiL Een vry aanzienlijke voorraad drank werd in beslag genomen en met aanwezige drankbe EEN FRAAI BLOEMTAPIJT. Door den bekwamen hortulanus der Rot- terdamscho Diergaarde, den heer J. F. Wilke »s dezer dagen een waar kunstwerk ontwor pen en uitgevoerd op het gebied van par terre versiering, dat, thans tot volle ontwik keling gekomen zeker de aandacht van stadgenooten en vreemdelingen zal trekken, die in de Augustusmaand, gedurende welko do diergaarde voor een. ieder tegen entree is opengesteld, bij duizenden deze weder zuilen bezoeken. Op het parterre bloembed vóór do Flora serre, het grootste van geheel Nederland,, heeft hy naar zyn eigen ontwerp van bloe- bloemen en planten een tapijt geborduurd dat werkelijk kunstvol mag heeten. Welk een reuzenwerk dit is geweest blijkt alleen reeds daaruit dat voor het geheel niet minder dan 19000 planten zyn noodig geweestde rand alleen bevat 3600 planten en de smalle bogen met Fuchcia's enz. tellen er 2200. De beplanting bestaat uit Alternanthera's1, Begonia's, Kleunia Echeveria, Heliotropium, Fuchsia, jLeucophytum, Mesembryanthemum, Lobelia, Pyrethrum enz. In het midden bevindt zich een bassin met waterplanten, »van waaruit een fontein een krachtige waterstraal hoog in de lucht werpt en het effect zeer verhoogd. Verder pryken ook alle andere bloembedden in hare schoonste tooi, zoodat de Diergaarde weer mot volle recht aanspraak mag maken op den naam van lustwarand. ONGELUKKEN. Te Zuidwolde is een 15-jarige knaap door den drijfriem van een stoomdorschmaehine gegrepen. Hij was onmiddellijk een lijk. Een landbouwer in de Herpsehe heide onder Bercbem heeft het reeds in staat van ont binding verkeerende lyk van een dorpsge noot gevonden die door een beroerte getrof fen moet zijn. Te Botterdam is een bootwerker door bet dompen van een luik in bet acht meter diepe ledige ruim van een stoomschip gevallen. Zwaar inwendig gekwetst is de man naar bet Ziekenhuis gebracht, In de Jan Slijpensteeg aldaar heeft een jongen uit baldadigheid een kantoorbe diende met een flobertpistool een kogel in een been geschoten. In bet Ziekenhuis is het kogeltje uit het been verwijderd. Een arbeider te Harkstede geraakte met zijn linkerarm tusschen de dorschmachine, waardoor dit lichaamsdeel er letterlijk werd afgeslagen. Een 16-jarige knaap te Lei derdorp viel Donderdagnamiddag van een paard. Daar de knaap zich onwel gevoelde, werd een geneesheer ontboden, die over brenging naar bet Academie-Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Gistermiddag is de jongen aan de gevolgen van den val overleden. Te Amsterdam is een 22-ja- rige werkman verbonden, die op de Elands gracht over een bananenschil is uitgegleden en daardoor zijn sleutelbeen brak. Daar ter stede kwam bij bet zwemmen in de Boe- renwetering een 14-jarige jongen in aanra king met een paal, waarin een groote spijker stak. Met een diepe wonde aan hetdijbeei werd hij naar bet gasthuis vervoerd. - Aan bet station De Bildt is Vrijdagmorgen een ploegbaas plotseling overleden. Te Kampen is een dienstbode plotseling krank zinnig geworden door de warmte. Te Nieuw-Weerdinge is een SOjarige arbeider door de hitte bezweken. Te Oosterbout viel, terwijl men bezig was met bet afbre ken van een buis een gedeelte muur om. Een metselaar raakte daaronder. Zijn toe stand» is zorgelijk. de man aan de politie vertellen dat bij zijn vrouw vermoord bad. Hij bad baar gevraagd of zij het ecbtelijk leven wilde hervatten en toen zijn vrouw bleef weigeren was bij woedend geworden, en had baar bij de keel gegrepen, naar bet. water gesleurd, toen baar onder geduwd en zoolang onder ge houden tot er geen leven meer in te be speuren was. Te Selzate is Woensdagavond een schipper, die op zijn schip >Rijnboot El vira" kwam, over boord gevallen en ver dronken. Slechts Donderdagmorgen werd zijn lijk opgevisebt. De ongelukkige was pas een jaar gehuwd. Te Lokeren hebben de gendarmen met veel moeite een soldaat gearresteerd, die nu reeds voor de 17de maal gedeserteerd was. Men zou zoo zeggen dat zoo iemand reeds lang niet meer als gewoon soldaat ingedeeld inoest worden. Te Herzele is een hoofdonderwijzer Woensdag, te half twee 's morgens, al slapende opgestaan, en, denkende naar de deur te gaan, door een venster van de tweede verdieping gestapt; bij viel op het trottoir. De ongelukkige had de beide beenen, alsook de ruggegraat gebroken. Hij overleed zonder tot bezinning te zijn gekomen. De vreeselijke moord te Boom waar de diamanthandelaar Rosenblum ten huize van een eigenwerkmaker De N. met bijl slagen werd afgemaakt blijkt nog een tragischen achtergrond te hebben. Wij spra ken reeds in ons vorig nummer van jaloezie van De N. Daar was wel reden voor. Zijn vrouw beeft bekend dat haar betrekkingen met Rosenblum dagteekenen van een maand na haar huwelijk. Zij beeft kennis met hem gemaakt te Antwerpen zekeren dag toen zij uit den trein van Boom stapte. Rosenblum deed haar voorstellen, die zij beantwoordde. Zij ontmoetten elkander in een hotel der Pelikaanstraat. Daar maakte de vrouw zich bekend en veertien dagen nadien kwam bij haar te Boom bezoeken. De vrouw is echter ook gearresteerd want er zijn nog eenige duistere punten in het geval, die de vraag doen rijzen of zij zelf medeplichtig is aan den moord, on zelfs of zij misschien de bijlslagen heeft toege bracht. Het schijnt een feit te zijn dat baar man onder Rosemblum lag. Toch is deze in den nek gekapt. Men meldt dat bet Engelsche Post Office een regelmatigen postdienst per vlieg- macbien wil inrichten tusschen Londen (Hendon) en Windsor. Te Windsor zullen de vliegers neerkomen in het koninklijk park dat door George V. ter beschikking van den luchtpostdienst werd gesteld. De stempel der brieven zal aanduiden dat deze per luchtpost verzonden worden. Onderhandelingen zijn aan gang met een bekenden vlieger. Te Pulhan, in Engeland, is een vlieger te midden van de toeschouwers terecht ge komen. Zeven personen werden nogal erg gekwetst. In bet Hongaarscbe dorp Rimatipora, werden door brand 110 woonhuizen met bij gebouwen vernield. Te Jpek in Macedonië tnjn weer 42 nieuwe gevallen van cholera aangegeven, waar van 32 doodelyk. Te Conslantinopel (werden Vrijdag 22 ge vallen aangegeven, "waarvan 12 met doode- 1 ijken afloop. Een mijnwerker werd Zondagmorgen begraven onder een instorting in een zink- inijn, 75 voet diep, te Jopbin, Missouri. Eerst Woensdag kon men hem redden. Hij verklaarde overtuigd te zijn geweest dat de kameraden hem zouden helpen, maar bij vreesde dat de eenzaamheid, de duisternis honger hem zouden gek gemaakt hebben eer zij hem bereikten. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van Mlddelbnrg maken bekend dat de lessen aan het Gymnasium zullen aanvangen Maandag 4 September 1911, is voormiddags te 9 nur dat het tweede toelatinga-examen voor dia inrichting van onderwya zal worden gehouden Maandag 4 September 1911, des voor- middags te 10 aar. Belanghebbenden gelieven zich tusschen 25 Augustus en 1 September a. s. bjj den Reotor Dr. A. H. KAN aan to melden. Middelburg, 4 Augustus 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER, Voorzitter. G. J. SPRINGER, Secretaris. Een grondwerker uit Leutb (Neder- landsch Limburg) was naar Antwerpen ge komen om te zoeken naar zijn vrouw, die van hem was weggeloopen, en in Antwerpen noodigdheden naar het politiebureau gebracht, met een ander leefde. Hij vond baar Zondag TER-VISIE-LIGGING OPGAVEN VAN CANDIDATEN. De burgemeester der gemeente Middelburg maakt bekend: dat de by hem ingeleverde opgaven van can- didaten voor do op heden gehouden verkie zing, ter vervulling van twee plaatsen in den gemeenteraad evenals de door hem opgemaakte processen-verbaal van sluiting der candidaten- lijsten, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage liggen; dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zyn. Middelburg, den 4 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. SöOnWATBB. té Vli s sin gen. Zondag 6 Aug. vm, 10.59 Maandag 7 11.51 Dinsdag. 8 nm. 0.34 Vrijdag Zaterdag ti Zondag Maandag Dinsdag. Zaterdag 9 1.12 10 1.45 .11 y 2.17 .12 2.52 Dombn rg 6 Aug. vm. 11.08 7 m. 12.— 8 nm. 12.48 9 1.21 .10 1.54 .11 2.26 •512 3.01 THERMOMETER EN VERWACHTING, 4 Aug. Thermometer alhier 8 u. vm.67 gr., 12 u. 78 gr., Hoogste barometerstand 766.9 te Horta. Laagste 748.7 te Seijdisfjord. Verwaebting tot den avond van 6 Aug.zwakke tot matig# Z.O. tot Z. wind, meest lichtbewolkte lucht, droog weer be houdens kans op onweer en warmer tem peratuur. Deze opgaaf is van bet Kon. Nad. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. STEMMING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De burgemeester der gemeente Middelburg brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag den 15 Augustus aanstaande, van des morgens acht tot des namiddags vijf uren, de stem ming zal geschieden ter vervulling van twee plaatsen in den gemeenteraad. De Candida ten, in alphabetische volgorde, zyn: voor het Ie kiesdistrict de heeren Mr. J. ADRIAANSE, A. G. VAN DER HOOFT, L. ONDERDIJK, J. TERPSTRA; voor het lie kiesdistrict de heeren M. G. BOASSON en A. A. VAN TEIJL1NGEN. Tevens wordt de aandacht gevestigd opart 128 van het Wetboek van Strafrecht, lui dende: „Hy die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelyk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gesteaft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." Middelburg, den 4 Augustus 1911. De Burgemeester voornoemd, M. VAN DEN BRANDELER. „VLISSINGEN VOORUIT". Vrijdagavond vergaderde deze Vereeoiging Vli ss in gen met de buurtcommissiea. De verschillende plannen werden besproken en besloten in alle straten op te wekken tot het vormen van buurtcommissies, ten einde door versiering de stad een aangenaam uiterlijk te Neemt uw maatregelen bijtijds. Het komt dikwijls voor, dat menschen aan nier- of biaaskwalen lijdende zijn, zonder dat zij eenig vermoeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uitben en dat zy zich niet op de zelfde wijze voordoen dient te worden toege schreven aan de verschillende lichaamsgesteld heden bij verschillende menschen. Doordat de nieren Kun phcht niet behoor lijk vervullen, gaat gy lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij krygt last van pijn in. de gewrichten eu spieren en vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gij u rheumatisch. De urine laat een bezinksel achter en komt pijn lijk, soms bij zeer groote of by zeer kleine hoeveelheden, en met een scherpe, onaan gename reuk. 's Morgens gevoelt gij u dik wijls t© ellendig om op te staan en gij kryg? blazen onder de dogen, opgezwollen handen of enkels. Wanneer zich verschijnselen, als de boven staande vertoonen, is dit een bewijs, dat de nierent ie kort schieten in bun plicht om do (Onzuiverheden in het bloed te fillroeren. Ver waar loozing dezer verschijnselen leidt tot gevaarlijke ziekten als chronische rheumatiek, steen, ontsteking van de blaas en urmekanalen, hartzwakte, enz. Begint daarom zoo spoedig mogelijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, grootscho nieren- en blaasgeneesmiddel, dat do nieren hun verloren kracht weergeeft. Zij ma ken deze organen weer geschikt voor hun. omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op op, dat de handteokening van. James Foster op de doos voorkomt ten be wijze, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te Middelburg verkrijg baar bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10. voor zes Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG. Zondag 6 Aug. en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 8, 7y» en 9 B- Woensdag 9 Inga. Concert „Middelburgecb Mnziekk." „Buiten tuin" 8 o. KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Zaterdag 5 en Zondag 6 Aug. Voor stellingen „Nieuwe Ne der!. Tooneelvereeni- ging" Schouwburg 8 u. Zaterdag 5 Aug Specialiteiten voorstellin gen „Schuttershof2' 8 u. lederen avond Café chantant. Café „Groenewegen". „Wapen van Zeeland/ „De Eendracht." „De Kroon." Bal, „Werkmansvereeniging". Café „Sint Joris". Café „Minderhoud", Gravenstraat. „Zeeuwsch Koffiehuis." Café Gabriëlse, Vlasmarkt. Café Minderhoud, Segeerstraat. Café Wed. Minderhout, Teerpakhuiaeo- straat. VLISSINGEN. Zondag 6 Aug. en volgende dagen Concert „Grand Hotel des Bains". 8 uur. DOMBURG. Zondag 6 Aug.Zondag 20 Aug. Schil derijententoonstelling, te genover Badpaviljoen. Herijk. Do hergk der maten eu gewichten in 1911 ca! in deze provincie piaets hebben voor de hierna vermelde gemeenten op de volgonde dagen Westdorpe 8 Augustus.. Zuiddorpe: voor Zmddorpo en Overslag 9 Augustus. Koewacht 10 Augustus. Zaamslag 11 en 12 Augustus. Axel 15, 16, 17 en 18 Augustus. Hulst: voor Hulst 28 Augustus des n.m en 30 Augustus voor St. Janssteen 31 Augus tus voor Clinge 1 September. Stoppeldijk (te Rapenburg): voor Boscb- k-upelle 4 September des n.m.; voor Hengat- djjk 5 September des v m.voor Stoppeldjjk Graauw en Langeodam 6 September. Hontenisae (te Kloosterzande)voor Osse- nis8e 7 September des v. m.voor Hontonisflo 7 September des n.m. 8 September, en 9 Sep tember des v.m. VERKOOPINQEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. 7 Aug. Zandijk bij Veere, Beestiaal, Strove. Goes, Hofstede, Verhuist o. g, Vlisaingen, Wrak en Inv., Burgemeester» Domburg, Bouwland, Middelburg, Bouw en Weiland, Vrouwepolder, Huis ecs. Serooskerke, Bouw en Weiland, Sept. Middelburg, Hoerenhuis met tuin, Terhulst. Loeö. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 18 Augustus. Zaamslag. Raadhuis 10 u.: afbreken en opbouwen schoolgebouw. Aanwyzing 16 Aug, 9y2 u. Inl, Riemen a en Wisse, Zaamslag. De MxdOtlburgtche Courant wordt avonds'» -zeven uur in VLISSINGEN uitgegeven Dagelijks worden, tegen tweo galden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent G. N. J. DE VEY MESTDAQB aldaar. Verzending en laatste buslichting der MAQJ aaa het postkantoor te Middelburg. OOflT-INOie. (Allo# plaatselyke t y d). Marseille (Fr. dienst) (c)7 Aug. 10.'s av. Napels (Duitsche dst.) 9 Aug. 1.— 's nana. Rotterdam (Lloyd) (a)11 Aug. 7.21 's nam. Genua (Nederl.) 15 Aug. 7.21 's nam, Amsterdam (Nederl.) (a) 4 18 Aug. 7.21's nam. Brindisi (Eng. dienst) (d) 18 Aug. 1.'snam, Sarei-zending 7.21 q. n, (a) Met deze gelegenheid wordt alleen vat- zonden op verlangen van de afzenders, bla kende uit een aanwyzing op het adres of uil! de waarde der aangehechte frankeerzegel». b) Per Rott. Lloyd via Marseille wonitj tenzij op verlangen der afzenders, geen cog. ret ponden tie verzonden voor Atjeh en onder- hoorigfeeden, de Residentie Sumatra's Qost« kuit, Palembang, Riouw, Ban ka, Billiton Mi Borneo. Postpakketten tot 7.6 n. b. (c) Met de Franiche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel Indifl verzonden behalve voor Snmatea's Westkust en Beakoelen, waarvoor deze wijze van vet» loading alleen op Terzoek gevolgd wordt (d) Met deze stoomschepen wordt, behalve de correspondentie voor Atjeh en onderhoo- righedan, Sumatra's Oostkust, Palembang Riouw, Banka, Bilhton en Borneo, alleen dia correspondentie verzenden, welk» van ean deebetrefhnde aanwyring ia voorzien. WEST-INDIË, Curasao over Qpeois- town 8 Aug. 10.16 's avonds Suriname otoj gueent- town t 11 Aug. 10.16 avond* Suriname via Sout hampton 16 Aug. 8.28 's morg. Curasao met K. JE. I. maildienst (1) 17 Aug. 7.21rsnamid. Suriname ri* Amster dam t 17 Aug. 7.12'enamid. Curasao over Ham burg (1) i 1 Sept. 7.21 's avond* Suriname via St. S*- 8Sept 5.57'e morg. Alleen op verlangen der afzenders.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2