BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. Handelsbericbten. Prijzen van Effecten. DE HITTE. De hitte die nog altijd voortduurt zonder dat de onweers blijvende verandering bren gen, heeft vooral in Duitschland een groot aantal gevallen van zonnesteek veroorzaakt. In Berlijn alleen zijn Zondag acht personen aan zonnesteek bezweken. In Dusseldorf had men in een week 27 doodelijke gevallen van zon nesteek, verdronken veertien personen bij het baden en werden vier personen door den bliksem gedood. In tal van dorpen braken in de uitgedroogde huizen branden uit. En water om te blusschen was er niet. Door de daling van het water in de beken en rivier komen duizenden visschen doöd boven drijven. De Duitsche Vereeniging tot bescherming van Dieren heeft een oproeping gedaan om meer voorzorgsmaatregelen bij het verzenden van dieren per spoor. Ze haalt als voor beeld aan dat op één dag in Eslingen 112 var kens, in Heidelberg, Mannheim en Neustadt 250, en in Stuttgart 246 varkens, dood aan kwamen, versmacht door hitte en dorst. In Zwitserland is een gids die door de! warmte bevangen werd, in een afgrond ge stort, en op een andere plaats overkwam het zelfde aan twee toeristen. Men heeft nog nooit zoo'n sterke smelting van de gletschers waargenomen als dit jaar. Frankrijk wordt rijkelijk bedeeld met on weers die veel schade doen, en die vaak ge paard gaan met ware orkanen. In Italië is het smoorheet. In Venetië en Milaan wees de thermometer Maandag 38 graden ,C. In België worden in verschillende plaatsen de groote fabrieken 's namiddags stil gezet. Het onweer van Zondagnacht heeft ook in ,West-Vlaanderen gewoed, en veel branden veroorzaakt. 1 -f -- I Op het z.g. „lollekenstribunaal" te Gent d-i. de politie-rechtbank, zijn Zaterdag zes personen tijdens de zitting door de hitte ongesteld gewordeneen is Zelfs stervend naar het hospitaal' gedragen. Ep [waren, honderd en tien (zaken, op den rol', wat de aanwezigheid van ruim twee hon derd en vijftig personen noodzakelijk maakte. En al die menschen, buiten enkele, moesten in de [hitte blijven rechtstaan door gebrek! jaan feitplaatsen I Van 29 Juli 1 Aug. Vlissingen. BevallenM. Theune, geb. Lievense, d. G. Schout Velthuijs, geb. Schout, z. J. A. Bak, geb. Antink, z. (levenl.) S. van der Hooft, geb. Kusse, d. Overleden L. Bostelaar, wedr. van C. van Soelen, 74 j. P. Poschmann, z. 3 w. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN Hr. Ms. pantserschip „Evertsen" is 29 Juli te Aberdeen aangekomen. Aangekomen: 29 Juli te Quebec hetss. „Willehad", van Rotterdam naar Montreal;30 Juli te Southampton het ss. „Goentoer", van Rotterdam naar Javate Hamburg het ss. „Go- rontalo", van Rotterdam; te Hamburg het ss. „Ilias", van Amsterdam; te Hamburg het ss. „Billiton", van Batavia naar Amsterdam; te Amsterdam het ss. „Flores", van Java; te NeW' York het ss. „Rotterdam", van Rotterdam; 31 Juli te Batavia het ss. „Koning Willem I", van Amsterdam; te Havre het ss. „Prins Willem III", van Paramaribo naar Amsterdam te Am sterdam hét ss. „Zeelandia", van 1 Ayres; te Lissabon het ss. „Koning Willem' III", van Java naar Amsterdam; te Antwerpen het ss. „Banda", van Amsterdam naar Java. Vertrokken: 29 Juli van Colombo het sa „Tabanan", van Rotterdam naar Java; van ■Tanger het ss. .Koningin der Nederlanden' van Amsterdam naar Batavia; 30 Juli van Port Said het ss. „Medaa", van Java naar Rotter dam; van Marseille het ss. „Tambora", van Java naar Rotterdamvan Suez het ss. „Cele bes", van Amsterdam naar Batavia, van Mon tevideo het ss. „Hollandia", van Buenos-Ayres naar Amsterdam; van Rotterdam het ss. „Wit- tekind", naar Quebec en Montreal; van Para maribo het ss. „Prins Willem I", naar Amster- Gepasseerd: 29 Juli Perim het ss. „Bo- gor", van Rotterdam naar Java; Perim het ss. „Vondel", van Amsterdam naar BataviaPoint de Galle het ss. „Walcheren", van Rotterdam naar Java; 30 Juli Perim het ss. „Prinses Ju liana", van Batavia naar Amsterdam; Lizard het ss. „Themisto", van Savannah naar Rot terdam, 31 Juli Ouessaht het ss. „Besoeki", van Rotterdam naar Java; Pantellaria het ss. „Menado", van Rotterdam naar Java. HOOGWATER, te Ylissingen. Woensdag 2 Aug. nm. Donderdag. 3 vm. Vrijdag. 4 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag. 6.54 7.41 8.31 Donderdag Vredig. Zaterdag Zondag Maandag 5 9.56 6 10.59 7 11.51 8 nm. 0.34 Do mbur 2 Aug. nm. 7.05 3 vm. 7.40 4 8.50 5 10.05 6 11.08 7 m. 12.— 8 nm. 12.48 LANDWEER. De Burgemeester der gemeente Middelburg brengt ter kennis lo. dat de dienstplichtigen bij de militie te land, die in den loop van dit jaar een acht jarigen dienst bij de militie te land hebben volbracht dat zijn iu het algemeen zij, die behooren tot de lichting van 1903 op 1 Augustus a,.s. zullen overgaan naar de Land weer ochter ga,an krachtens art. 134 der mi- litiewet 1901 niet naar de Landweer over a. zij, die krachtens art. 113 der gemelde wet van den werkelijken dienst zijn onthevèrt-, b. zij die behooren tot het korps torpedisten |Of tot de bereden korpsen 2o. dat zij, die naar de Landweer over gaan, zich vóór 31 Augustus a.s. in persoon moetena, anmelden bij den Burgemeester hun ner woonplaats bij wien zij voorts hun zak boekje moeten inleverende verlofgapgers evenwel, die buitenslands verblijf houden behoeven Zich niet in persoon aan te melden, doch (zullen huif zakboekje met daarin ge hechte verlofpas bij aangeteekenden brief (met duidelijke vermelding van hun volledig adres hui ten het Rijk) hebben toe te zenden aan den Burgemeester hunner laatste woonplaats binnen het ,Rijk da,t Zij, die paar de Landweer over gaan, van jaf 1 Augustus a.s. onderwerpen zijn aan alle voorschriften voor de Landweer Vestigt met nadruk de aandacht op de na volgende bepalingen der Landweerwet. Art. 24. De verlofganger van de landweer meldt 'zich binnen dertig dagen na den dag van {rijn overgang naar de landweer of na dien waarop hem de verlofpas is uitgereikt, bij den burgemeester zijner woonplaats aan, ten einde deze den verlofpas, hem bij de land weer pf laatstelijk bij de militie uitgereikt, voor gezien of opnieuw voor gezien teekene. De verlofganger van do landweer, die buiten het Rijk woont of verblijf houdt, of die zich bij zijn vertrek met verlof buiten het Rijk begeeft, kan, ter vervulling van de verplich- jting in het vorig lid omschreven, binnen den daarin vermelden termijn zijn verlofpas aangeteekenden brief ter afteekening toezen den aan den burgemeester zijner laatste woon plaats binnen het Rijk. Dp verlofpas wordt hem door, dien burgemeester brj aangeteeken den brief teruggezonden. Art. 25. De verlofganger van de landweer, die zich in een andere gemeente gaat vesti gen, geeft daarvan kennis aan den burgemees ter jrijner woonplaats. Binnen dertig dagen! na den dag, waarop hij bedoelde kennisgeving heeft gedaan, meldt hij zich aan bjj den bur gemeester der gemeente, waarin hij zich ves tigt, ten einde deze burgemeester zijn ver lofpas voor gezien teekene. Art. 27. De verlofganger van de landweer behoeft voor een achtereenvolgend verblijf bui tenslands van langoren duur dan een jaar de toestemming van of vanwege onzen Mi nister van .Oorlog. Aan den verlofganger van de landweer, die niet in verzuim is, wordt deze toestemming, wanneer zij gevraagd wordt en blijkt noodig te zijn ter zake van uitoefening van of oplei ding tot landbouw, handel of nijverheid, pf wel Ier verdere ontwikkeling en vorming op het gebied van wetenschap of kunst, in ge wone tijden niet geweigerd. Bij de toestemming kan de verlofganger worden vrijgesteld van de verplichting tot deelneming a^in do oefeningen in art. vermeld, tot het bijwonen van het bij artikel (29 vporgeschreven .onderzoek en tot het komen in werkelijken dienst ingeval van oorlogf, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstan digheden dan wel wegens de redenen in a/rtikel liter vermeld. Aan de toestemming kunnen overigens zoo danige voorwaarden worden verbonden als in het 'belang van den dienst noodig worden geoordeeld. Art. 28. De verlofganger van de landweer, die artikel 24, 25 of 27 niet naleeft, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin ge durende ten (h°°Ssto eea maand gehouden. De duur van dezen dieast wordt bepaald door onzen Minister van Oorlog, die tevens het korps vap het leger aanwijst waarhij de wer kelijke dienst moet worden vervuld. Middelbuig, den 31 Juli 1911. De Burgemeester voornoemd, M. (VAN DEN BRANDELER. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de 2e helft van de maand Juli verzonden van MIDDELBURG. Binnenland. Brieven. Wed. J. Pieters 's Gravenhage, mej. L. Mieremet Vlissingen, wed. W. Bax Middel burg. Briefkaarten. S. Dronrijp Amsterdam, wed A. Pieleere 's Gravenhage, E. Mallink Middelburg, Yerriel idem, prof. Siegrart Scbeveningen, A. Dingemanse Esschen (2 stuks), Nieuwen- huis Middelburg. B'u itenland. Brief. M. P. Otsen Rio Janeiro. Briefkaarten. M". V'. Schoenmakers Antwerpen, A. de Bouvin Milaan, H. Dexter Mürnberg, M. Logerman Salauften, W. Vinger Marseille, Fr. Dikkenberg Hamburg, A. Schilfer Essen. - Den afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. het parlement zijn meening kan uitspreken. De regeering besloot daarom de kwestie voor do bevolking te leggen, en door do kie zers te laten verklaren of zij eon Amorikaan- sche markt wenschen voor hun veelbclo- venden oogst. Het is onmogelijk, zoo zegt het manifest verder, om met eenigen vorm van eerbied de bewering te behandelen, dat wederkee- righeid zou leiden tot annexatie. De weder- keerigheidsovereenkomst doet in geen opzicht inbreuk op do politiek van Britsche preferen tie, en door het openen van handelswegen die tot nu too gesloten waren, zullen do vriendschappelijke beirekkingen verbeteren, die zoo gelukkig bestaan tusscbcn Canada en Groot Brittannië aan do eene zijde en do Ver- eemgde Staten aan do andere. DE MAR0KK0-CRISIS. Uit Berlijn wordt aan de „Köln. Ztg." ge meld dat de uiteenzetting die de rijkskanse lier in Swinemünde, in hot bijzijn van mi nister Kiderlen, aan den keizer gegeven heeft het Marokko-vraagstuk, de volle overeen stemming in de opvattingen van den keizer en den kanselier heeft aangetoond. Daar de keizer steeds van den gang van zaken op d© hoogte werd gehouden, en daar hot programma der onderhandelingen met Frankrijk reeds geruim®© tijd geleden met goedkeuring van den keizer in groote trekken werd vastgesteld, is deze uitslag van het Swinemünder onderhoud eigenlijk van zelf sprekend, voegt de correspondent er aan toe. Er volgt daar uit ook, zegt hij", dat er geen nieuwe besluiten zijn genomen. De onderhan delingen tusschen minister Kiderlen en den Franschen gezant Cambon zullen dus worden voortgezet. Berichten over de naar men beweert spoe dig te verwachten besluiten snellen de ge beurtenissen yooruit. Zoo ver is men nog niet gevorderd, luidt het telegram verder. En daarmee wordt ook de bewering weerlegd dat de kanselier aan den keizer een overeen komst zou hebben voorgelegd, die de hoofd punten. met Frankrijk regelt. Berichten van Franscho bladen over bijzonderheden der on derhandelingen berusten op gewaagde com binaties. Boter aan particulieren f eieren De aanvoer voor den eierenverkoop der onderafdeeling Zuid-Beveland van de V.P.N. bedroeg 10165 stuks. De prijs was f 4.20. i Rotterdam, 1 Aug. Ter veomaikt van hedeu waren aangevoerd1357 runderen, 388 vette, 287 nuchtere kalveren, 900 scha pen, 539 varkens en 244 biggen. Runderen hoogste prijs 80, laagste 66 cent; kalveren hoogste 110, laagste 80cent; schapen hoog ste 70, laagste 44 centvarkens hoogste 49, laagste 45 cent per kilogram. DE REBELLIE ONDER DE UNIONISTEN. Lord Lansdowne is nog aan het neuzen tellen, en was Maandag gekomen tot een getal van 325 lords die hem zullen volgen in zijn, poging ter 'vermijding van het dwingen der regeering om door benoeming van nieuwe peers aan het Hoogerhuis een ander aanzien te geven- Men kan er zich dus op voorbe reiden dat in Lansdowne's geest wordt be sloten. De robelleeremde lords en Lagerhuisleden gaan echter voort met hun actie en zullen Vrijdag hun beide eerste groote protestvergade ringen houden. En er moet ook afgescheiden van de kwestie zelf erkend worden dat het gedrag dier rebellen logischer is dan der leiders. Op het Halsbury -diner nog werd door lord Halsbury een redevoering van Lansdowne aangehaald, (waarin deze verklaarde dat er, wanneer de parlementswet mocht worden aan genomen, niets meer veilig zou zijn, de kroon, |de grondwet, enz. enz. Wat is er dan logischer dan oen verzet tot het uiterste tegen de wet? redeneert Halsbury. Ook van Balfour worden er vroegere woor den aangehaald, die naar het oordeel der re bellen, in het geheel niet in overeenstemming zijn met zijn thans voorgestane politiek van toegeven. Niet ten onrechte zegt de „Daily Tele graph" in een hoofdartikel: „Wij weten dat de oude kracht van veel sterke woorden aan zienlijk is verzwakt door de heerschende ge woonte om op den allerhoogsten toon te do- batteeren." Het blad had hierbij het oog op een der jongste brieven van Austen Chamber lain, die zich geheel aan de zijde der Hals- buryisten schaart, en in dat schrijven sprak van „een schande en een ramp." Maar het is ook op andere leden der unionistische partij van toepassing. De door het beruchte schandaaltooneel van sommige leden uitgestelde behandeling der vete-wet in het Lagerhuis zal waarschijnlijk Donderdag plaats hebben. De Belgische ministerraad heeft do mi nisters van landbouw en handel gelast een onderzoek in te stellen naar de oorzaken der duurte van het vlcesch. Naar we in hot „Hand. v. Antw." lezen zal de Belgische minister van binnenlandscho zaken Do Broqueville een deel zijner vacantio besteden aan de studie van het zoevaarttucht- wetboek, waarover hij do Kamer onderhield tijdens de bespreking van zijn begrootmg, als ook aan die van do bescherming der kinderen, een 'wetsontwerp reeds m 1891 door Le- jeune neergelegd. Voorts zal hij een wetsont werp op het Beursspel gereed maken in den zin, door hem reeds over eenigo weken uit gelegd in een voordracht ter Beurze gehouden. Men bevestigt daarenboven dat de minister van justitie eerlang een rondreis zal doen naar al de weldadigheidsscholen en gevange nissen des lands. In de haven van Londen staken nu weer 1000 kolensjouwers en te Manchester 3500 machinewerkers. Zoowel te Londen als te Manchester wordt loonsverbooging geëischt. Te Svrojino in Moravië hebben bewoners van Duitsche herkomst een betooging gehou den tegen een vergadering van Tsjechische studenten. Ret kwam tot onlusten, waarbij verschillende personen zijn gewond. De troe- n herstelden de orde. De toestand op Haiti wordt door de „N. York Herald" critiek genoemd. Zoowel opstan delingen als regeeringstroepen zijn sterk anti- Amerikaansch 'gezind. De opstandelingen staan op 6 mijl afstand van Port-au-Prince en hebben in oen klein gevecht een generaal verloren. Een Nederland- sche stoomboot heeft te Port-au-Prince bericht gebracht dat allo Zuidelijke havens in handen der opstandelingen zipu. De regeering heeft verklaard dat alle Noordelijke havens geblok kcerd zijn, waarvan do handel echter webig heeft geleden, hetgeen alleszbs begrijpelijk is, omdat een kanonneerboot de heele vloot uit maakt. Generaal Leconte en generaal Firmb voeren s opstandelbgen aan. Daar men nog b het onzekere is over het lot van de kolonne-Von Frankenberg b Duitsch Z. W. Afrika en bovendien het politie station Koeringkoeroe en de zendbg te Nian- gaaa. gevaar schijnen te loopen, heeft de gouverneur .besloten een expeditie van 200 man, die over een halve batterij mitrailleu ses beschikt, te zenden naar het Noorden van (het protectoraat. MARKTPRIJZEN VAN TARWE EN MEEL. illaandag 31 JnlI. Antwerpen, Tarwe vast. B o e d a-P est. Tarwe flauw gestemd. P a r ij s. Tarwe prijshoudend. Berlijn. Voor de loopende maand was de tarwemarkt vast gestemd met goede delckingsvraag, maar flauwer voor de ver wijderde termijnen op berichten uit Boeda pest. De roggemarkt was flauwer op ruim aanbod van nieuwe rogge door de provincie het slot was echter prijshoudend* N e w-Y o r k. De termijnmarkt voor tarwe opende prijshoudend en V8 c. hooger, fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco vast. Chicago. De termijnmarkt voor tarwe opende prijshoudend en c* hooger, steeg verder op kooporders, wegens betere tele grammen op grond van oogstberichten uit Rusland als gevolg van contramine-dekkin- gen, wegens oogstberichten uit Indië, door dien er groote uitklaringen waren en als gevolg van schade, toegebracht door de zwarte roest in Noord-Dakota. Realisaties, gunstige oogstberichten uit Argentinië, de toenemende zichtbare voorraad en gunstige oogstberichten uit Canada lokten een daling uit. Het slot was tuaag. Koen Vorige van koen. heden Amsterdam. SI Joh STAATSLEENINGEN NEDERLAND pCt. Bedrag Stnkken Obl. N. W. Scb. S 1000 838/4 841% dito Cert3 1000 836% 83% dito dito2% 1000 70% 708/t HONG. Bel.-r.Str. '93/1904Juni/Dec 4 kr. 2000 917% 9113% ITALIË Inn. 1802 S3/t lire 100-10000 968% OOSTENRIJK. 2000 931/4 Kr. 2000 927 0516% 048/4 - Per Uleyraaf i.-Jnli dito Obl.Mei-No». 4 PORT. Obl. Ie sorie 3 RUSLAND. OU. 1884 gond6 G. R. 125-600 98l/g Gr. Sp. Maats. Obl. 18884 100 9011% 911 dito 1867-09.. dito 1880 gecons. dito 1889 Hope, dito '94 6e Em. SPANJE. O. bnit. Perpet4 TURKIJEObl.1902 JAPAN. Leening 1899 Obl ARG. REP. Bnit. Lccmng 1896/99. BRAZILIË. Fun ding Lg, 1898.. dito Obl. 1903.. 5 dito dito Londen 1889 VENEZUELA DipL schold3 4 G.R. 625 878/4 998/4 oxo 89% Pes. 1200-24000 873/4 fr. 500-2500 888/4 807% 938/4 878/4 578/4 897% 887/, 0916 VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN Ui ZEELAND. 7 Aug Zamdijk bjj Veere, Beestiaal, Struve. 9 11 14 Domburg, Hofstede, Verhulst. Oostkapelle, Beestiaal, Verhuist. Goes, Hofstede> Verhulst c. s. Vlissbgen, Wrak en ïnv,, Burgemeester. Domburg, Bouwland, 17 Middelburg, Bouw en Weiland, 28 .Vrouwepolder, Huis enz. 25 Serooskerke, Bouw en Weiland, Sept. Middelburg, Heerenhuis met tuin, Loeff. Verhuist Loeft TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrjjdag 4 Augustus. Middelburg. Bureel Majoor Gamizoens- commandant, 12 u. Levering van brandstoffen. Heryk. De horgk der maten en gewichten in 1911 ral in deze provincie plaats hebben voor de hierna vermelde gemeenten op de volgende dagen Weetdorpe 8 Augustus.. Zuiddorpovoor Zuiddorpe en Overslag Augustus. Koewacht 10 Augustus. Zaamslag 11 en 12 Augustus. Axel 15, 16, 17 en 18 Augustus. Hulstvoor Hulst 28 Augustus des n.m., 29 eu 30 Augustus voor St. Jansateen 31 Augus tus voor CLinge 1 September. Stoppeldijk (te Rapenburg): voor Bosch- kapelle 4 September des n.m.voor Hengst dijk 5 September des vm.voor Stoppeldijk 5 September. Graauw en Langendnm 6 September. HonteniBso (te Kloostorzande)voor OBse- iUBse 7 September des v. m.voor HontenisBO 7 Septombor des n.m. 8 September, en 9 Sep tember des v.m. Graanmarkten enz. Op de Maandagavond door de Veilings- vereeniging „Walcheren" alhier gehouden kleine veiling werden de volgende prijzen besteed*, aardappelen (late blauwe) f 2.80 a f 3aardappelen (bonte) f 2.60 a f 3, aardappelen, (muizen) 1' 2 it f 2.60, aard appelen (vroege blauwe) f 2 it f 2.60, aard appelen (schoolmeesters) f 1.60 f 2.20, aardappelen (poters) f 0.70 a f 1, alles per H.L. zure St. Jan 1' 2.20 per kintarw appel f 1.60, Codlin Keswick f 1.50 af 1.55, alles per Dominiska f 1.80, zoete St. Jan 50 ct., magdaleines 65 ct., Honds muil 45 ct., zomer Leeuwtjes 56 ct., poire madame 80 ct., spruitjes 50 a 55 ct., ooms kinderen 50 a 65 ct., kruisbessen 30 a 40 alles per 5 liter pruimen 15 a 24 ct. mo rellen 45 ct. blauwe pruimen f 1.70 alles per Kg.; augurken 15 a 30 ct. per 100 stuks; persiken 4 a 10 ct., meloenen 39 ctbloem kool 1 a 10 ct., roodekool 4 a 5 ct., savoye 3'/, a 4 ct., sla 1 af1/, ct., andijvie V» a 1 ct., alles per stukzuring 4 a 7 ct., postelein 10 a 20 ct., doperwten 40 a 60 ct., tuinboonen 19 ct., alles per ben; suikerboonen 50 a 80 ct., snijboonen f 0.45 f 1.05 alles per grietpeen 4 a 5 ct., karo- ten 2'/j a 3 ct., rapen l'/t ct., rammenas 21/, a 3 ct., selderij 4 a 5 ct., pieterselie 2 a 5 ct., uien 2 a 2 x/a ct., alles per bos. INDUSTR1EELE EN FINANCIEELE ONDERNEMINGEN. NEDERLAND. pCt. Ned. Hand.Mij A. AMERIKA. Unit. States Steel Corp. Cert. van gew. Aand. 1000 1841/4 1871/4 CANADA EN DE V. S. Toen liet denkbeeld voor het wederkeerig- heidsvordrag' in Januari jl'. een vasten vorm aannam, door het ontwerp waarover Taft in de Canadeesche regeering tot overeenstem ming waren gekomen, zag het er uit of do oppositie veel meer uit de Vereenigdo Staten zou 'komen dan uit Canada. Maar die schijn bedroog. De tegenstanders in de Vercenigde Staten schreeuwden blijk baar harder dan do anderen, en thans is toestand; dat Taft liet ontwerp door het Ame- rikaansche Congres heeft zien aannemen, er dat de Canadeesche premier Sir Wilfrid Lau rier aan den gouverneur-generaal geadviseerd heeft het parlement te ontbinden, naar aan leiding van de parlementaire oppositie tegen dat zelfde verdrag De verkiezingen zullen September plaats hebben. Sir Wilfrid Laurier heeft echter nu reeds dadeljjk een verkiezingsmanifest uitgegeven, waarin hij zegt dat do Canadeesche conserva tieven. in hot parlement obstructie voeren Iten einde een stemming te vermijden waardoor SP00RWEGL KENINGEN. NEDERLAND. pCt. Hol]. Spoor A Mij. tot Expl. van St. Spw. Annd. N.-I. Spw. Aand ITALIË. Spoorweg- leeningenl887-89 3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 POLEN. W.W.A. MERIKA. Atch. Top. S. F. Cert. van gcw. aand. dito Alg. Hyp. O. 4 Illinois Cert. v. A. dito Leas L. St.Ct. Miss. Kans. Tex. Ie Hyp. OM.... 4 N. Y. Pensylv. Ohio prior Obl.4% Union Poe. Er. Comp.Cert. v.gew. Aand UnionPac.GoudO. 4 West New. Y. Penna. Ins. Mort. gage Geldb5 150-1000 282 Lire 50-2500 699% 500-5000 Z.R. 100 06% 212 D*. 600-1000 500-1000 600-1000 500-1000 1118% 987% 142 9*7/8 1127/B 99 600-1000 97% 0711% 600-1000 106 106 100-1000 1000 1878/4 IOII/4 188% 101% 1000 108% ZEEUWSCHE FONDSEN. Vlissingen, 1 Aug. Boter t 0.80 a f 0.85 per 7ï kilo. Eieren f 0.55 a f 0.60 per 13 stuks. Goes, 1 Aug. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van Karwei kleiner dan de vorige week. Men besteedde voor oude tarwe f 9.50, nieuwe rogge f 5.25 a f 5.50 per mud, wintergerst f 8.25 a f 8.50 kool zaad f 17 a f 17.50 alles per 100 kilo, Verder kroonerwten i 12.50 a f 14. kleine erwten f 13.50 per mud en karwei f 10,15 a f 10.50. Opgaaf der marktcommissie Boter f 1.30, f 1.40 a f 1.50 per kilo. Eieren f 3.80, f 4.f 4.20 per 100 stuks. De aanvoer van beide artikelen was ge ring. De opgaaf van den marktzetter derland- bouwver. afd. Heinkenszand luidt: Boter f 1.30, f 1.40 f 1.50 per kilo. Eieren f 3.60, f 4.a f 4.20 per 100 stuks. Stv. Mij. Zeeland A. dito dito pref. A. dito dito Obl.. Kon-MijDeScheldeA dito dito 1900 Obl. 4% Houtb.v/h.G.Alberts Ia. Co. A Zeeuwsche Hyp. B. Pdbr.4 Alg. Mij bel.en aank. van vrochtg. bel. waaiden Pdbr. Breek. Maldeg. St. tr. Mij. A N. C. Beetw. Sui- kerfabr.S.v.G.OM6 250 116 PREMIELEENINGEN. NEDERL. St. Am. 3 Stad Rotterdam.. 3 BELGIË. St. Antw. 1887SI/3 HONQ.TheissJotcn 4 OOSTENRIJK. Stoatal. I860..5 dito 1864 Cred. Anst. 1868. RUSL.Staatsl.1864. dito 18665 SPANJE. St. Madr. 3 TURKIJE. Spoonrl. t Prolongatiekoers. 88I/4 1676% 500 167 168% 100 310 - 6W/4 - 49% - 3 a 3% f

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 3