In den huize Leeuwenhorst te Noordwjj- fcerhout is dezer dagen ingebroken De waarde van de ontvreemde juweelen en gouden voor werpen is thans vastgesteld op f 20.000. De politie is den vermoede! ijken dader, een gewezen Jiuiskiiecht. op het spoor Donderdagochtend is in het tuintje voor de Vrouwenkliniek in de le Helmorstraat te Amsterdam een meisje van lt/2 2 jaar ge vonden, gewikkeld in een omslagdoek. Te Zaandam is Vrijdag een Zweedsch stoomschip de „Minnaar Bol" binnengeloopen, terwijl de kapitein niet weet voor welke firma de lading bestemd is. De houders der cognos sementen "werden daarom bij bekkenslag op geroepen. Het vergiftigde vleesch, door een slager te Wadwaij (gem. Wognum) als worst aan verscheidene personen verkocht, was gekookt in een niet geëmailleerde pan, die ook ge bruikt werd om er aardappelen voor de var kens in te koken. Of de vergiftiging nu ont staan is door het kookgereedschap, of doordat het vleesch bedorven was, moet nog uitge maakt worden In elk geval was de werking heer sterk, want zelfs personen, die een 4-tal plakjes gebruikten, zijn ongesteld geweest. Van de 12 personen, die van 't vleesch nut tigden, Zijn er 10 vrijwel hersteld. Een twee tal, man pn vrouw, liggen ziekde laatste nog vrij ernstig. Ook 2 kinderen van den slager, die van de worst nuttigden, zijn ziek geworden en hersteld. Het geval verwekt in 't dorp heel wal ontroering. Van medische zijde wordt aanbevolen wanneer imen in deze warmte veel water drinkt, telkens een minimale hoeveelheid keu kenzout na te gebruiken, le. om het osmatisch evenwicht niet te zeer te versloren, 2e om de speekselklieren een weinig te prikkelen. ONGELUKKEN Vermoedelijk tengevolge van de zeer groote hitte is op een veld nabij Rozendaal Don derdagavond een werkman dood gevonden. Een arbeider te Nieuwolda is dienzelfden avond bij het baden ver<lronken Een werk man te Hengelo, die Woensdagavond onder een stoom kraan was geraakt, is ia het zieken huis overleden In de Zaandamsche ha ven load Donderdag een bootwerker het onge luk een balk, die uit de haak was geslagen, tegen het been te krijgen, waardoor hij een ernstige dijbreuk kreeg, die zijn overbrenging naar het Binnengasthuis te Amsterdam nood zakelijk maakte. Uit de Rotte is het lijkje van een vierjarig knaapje opgehaald en uit de Maas dat van een 16-jarigen schippers knecht, en van een bootwerker, die eenige dagen geleden bij het zwemmen is verdron ken Het twee en een halfjarig kind van een scheepsmaker te [-eidschendam is in het water gevallen en verdronken Donder dagmiddag is te Boskoop een verver plotse ling ineengezakt door de buitengewone hitte. Per brancard is bij naar zijn kosthuis over gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Te Gorinchem viel een 2-jarig kind, dat toe vertrouwd was aan de zorg van een 12-jarig kindermeisje, van een der stadswallen, met het treurig gevolg dat de kleine dood werd opgenomen. Te Oldeboorn was een 13- jarige Iverversleerling bezig een bed te ver ven De jongen speelde uit onbezonnenheid met de beddekwast en geraakte daarin dermate met het hoofd verward, dat hij het leven ver loor In het schaftuur is Vrijdagmiddag een 17-jarige nageljongen met zwemmen in de Maas verdronken. Naar het Lijk is vruchte loos gedregd. Bij het opladen van een voer hooi had een landbouwer te Nieuwerkerk aan den IJsel een paard aan een dissel vastge bonden Toen op een gegeven oogenblik het paard er van door ging, viel de man boven van liet hooi en werd bewusteloos naar huis gedragen Het [hooi kwam voor het grootste deel in 't water terecht. In een stal aan den Z O. Buitensingel in Den Haag werd een koetsier door een slag van een paard zoodanig (getroffen, dat hrj aan een zijner 00gen verwond werd en dat hem de top van den middenvinger van zijn rechterhand werd afgeslagen. Na voorloopig te zijn verbonden aan het politiebureau Nieuwe Haven is de man m het Ziekenhuis opgenomen Een heer te Amsterdam is Vrijdagnacht bij bet lucht je-scheppen van de warande zijner wo ning op straat gestort en eenige uren later overleden Een tweejarig kind te Geer kruidenberg is Donderdag in een pot met ko kend water gevallen en nu overleden. Een vrouw te Dordrecht heeft Donderdagavond ern stige brandwonden aan het bovenlijf gekregen door het uiteenslaan van een petroleumlamp. hemel zoo hoog en onbegrensd op dezen helderen dag. En hij liet zijn geweer zakken.. Hg dacht na, kalm het dier gedeslaaaid Toen legde hg zijn geweer op den grond, nam een kist aan die naast hem stond, ging naar den vogel toe, die een laatste worsteling verwachtte, overdekte hem met de kist. en ging toen langzaam naar binnen. Zijn vrouw en kinderen waren niet thuis. Zooals gewoonlijk in den zomer, waren ze op eigen, gelegenheid naar het. Meer gegaan. Het was welbekend in het dorp dat ze niet bijzon der vee! van Charlie hielden Ongeveer tien minuten later kwam hij weer naar buiten. Zijn eene hand was ruw en haas- slig verbonden met een handdoek, die reeds doortrokken was van bloed, in zijn an dere hand hield hij' een niet dik, maar sterk touw. Na de kist van den vogel gelicht te hebben, knielde hij naast hem neer, en zei grimmig". „We Zuilen niet kibbelen Verblind door het felle licht na de duister nis in de kist, verdoofd door het neer?makken op den grond, bleef «le vogel in dezelfde building liggen, gereed voor een gevecht maar zijn kop lag nu zwak op den grond een van de geelachtige ronde oogen staardenaar Charlie. En verachtte hem Charlie Maine slaagde er in het touw om een. poot van den vogel' te eiaan en stevig rast te binden De gier schreeuwde alsof er Haar toestand is hoogst zorgelijk Te Elshout, bij Waalwijk, is een landbouwer door een zonnesteek getroffen en kort daarna aan de gevolgen overleden. De man laat een vrouw en vijl kinderen onverzorgd achter. Donderdagmiddag is een 17-jarige jongen van 1 den Aardweg te Amsterdam bij het zwemmen verdronken Na drie kwartier werd zijn lijk opgehaald. Uit het Boeren gat te Rotterdam is m den afgcloopen nacht opgehaald het lijk van een 19-jarigen jongen. Hij werd sedert Dinsdag vermist uit de ouderlijke woning aan den Crooswijksclien singel. Het ljjk is naar de Israölietische begraafplaats aan het Toepad overgebracht - Aan boord van een stoom schip, liggende in de Waalhaven te Rotter dam, is een Grieksche zeeman in den afge- loopen nacht door een luik in het 20 meter diepe, ledige ruim gevallen. In bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht, was hij bjj aankomst aldaar reeds tengevolge van schedelbreuk overleden ONWEER EN BRANDEN Bij een hevig onweer sloeg Vrijdagmiddag de bliksem in een door twee gezinnen bewoond huis te Sprang, hetwelk geheel uitbrandde. Van den niet verzekerden inboedel word weinig gered- Te Krommenie sloeg Vrijdagavond de bliksem in een boerenplaats, welke geheel afbrandde - Alles was verzekerd- Ter- zelfden lijd ploeg de bliksem in een boeren plaats te Uitgeest. Deze ging geheel verloren, terwijl de schade door verzekering wordt ge dekt Een groote boerderij te Oldenboorn brandde tot den grond toe af Men zoekt jie oorzaak jn hooi broei. Nog zijn afgebrand boerderijen te Grijpskerk (Groningen) en te Ambt-Delden. Een groote schuur te Olde- kerk verbrandde terwijl vee! boerengereed schap, [boerenwagens, biggen en kippen ver brandden De schade wordt door verzekering gedekt Een zware onweersbui, gepaard met hagelslag en stortregens, is Vrijdagmid dag, na lang gedreigd te hebben, omstreeks half-vijf boven Rotterdam losgebarsten. De bliksem is ingeslagen in den watermolen van den Bergpolder, staande aan de Vlagge- manskade. Hij sloeg in de kap van den molen, guig van daar naar de eerste verdieping en vervolgens gelijkvloers. Daar öloeg hij al het huisraad kort en klein; de dochter van den molenaar, die Zich gelijkvloers bevond, bleef ongedeerd. Verder heeft de bliksem een stuk van den schoorsteen van de 'tabak- en sigaren fabriek van de firma Louis Dobbelmann, aan de Hoogstraat geslagen, en bracht ook schade aan verschillende palen van de Rotterdam- sclie jelectnsche tramwegniaa(schappij. De re gen zette hier en daar de straten blank Tijdens liet onweer is over de Maashaven een windhoos getrokken met zoo'n hevige kracht, 'dat enkele zeeschepen van hun me- ringen los sloegen. Te Made sloeg de blik sem m een woning en bakkerij welke geheel Zijn afgebrand Donderdag had in het Jusfciciepaleis te Oostende, de openbare verkooping plaats van {het „Royal Palace Hotel", groot 5 hectaren 35 aren, met liet mobilier, maar niet de wijnen, likeuren, enz. Het Palace Hotel was sedert 1907 het eigendom van de naamlooze maatschappij „Royal Palace Hotel", van Oostende, die het gekocht bad van de „Compagnie Inter nationale des Wagons-Lits". De inzetprijs bedroeg 1.000.000 frank, doch een aanbod was voor den aanvang van de zitting ingekomen van 2.500.000 frank. De opbieding kwam tot 2.910.000 frank, voor welken prijs het hotel aan den heer Deroy werd toegewezen. Burgemeester en Schepenen van Antwer pen hebben het volgende ter kennisse van de Antwerpsche burgerij gebracht „Er worden in sommige middens onrust barende geruchten nopens de openbare ge zondheid verspreid Men beweert namelijk dat er te Antwerpen gevallen van Aziatische cho lera werden vastgesteld. Eén enkel geval van mlandsche cholera is voorgekomen, den 12 Juli het werd door geen andere gevolgd. Wij zijn u de waarheid verschuldigd en zullen p die volledig zeggen. Verleent dus geen aandacht aan de geruchten, die door sommigen ai te lichtvaardig worden uitge strooid De pastoor van St.-Severinus, te Angoulême werd Woensdag namiddag met een geweer doodgeschoten. De dader is een kerel, die aan dronkemanswaanzin lijdt. bloed in zjjn keel gorgeldemaar hij was te zwak en te vernederd om te vechten. Het andere uiteinde van het touw bond Maine aan een boom, en toen den vogel gade slaand, knikte hg hem zwijgend toe en na zijn geweer jte hebben opgeraapt, ging bp naar bin nen. De gier keek met zijn draaiend oog den man Toen bewoog het zijn vleugels, maar ze zon ken hulpeloos weer neer. Daarop vouwde de vogel een vleugel sa men, deed een uiterste poging met Zip beeJe lichaam, wentelde zich over zijn zijde onr, en stond overeind Hij liet zijn. vleugels zakken en leunde er op, en toen zijn kop buigend, zooals Charlie Maine als hij liep, wipte hij eens twee maal" en viel toen weer op 'Zijn zijde. Hij begon te kifijschen, boos, diep en heeech, en weer neerhurkend op den grond ondersteunde hij zijn lichaam met zijn vleugels Tenrjjl hij daar zat, met verwarde veereu, keek hij, zijn nijdigen kop omlaag bui gend, naar het touw dat als een lange grijze dunne slang van Zqn poot naar den boom liep zijn. Teeren trilden met een lichte hui vering Charlie Maine stond voor hel raam met Zijn grijze oogen er naar te kgben (Slot volgt) Het kerkelijk huwelijk van mej Steinheil heeft Woensdagmorgen plaats gehad in de kerk van St.-Jean Baptiste de la Salie. Er waren zeer veel nieuwsgierigen en de photografen hebben het 't bruidspaar Zeer lastig ge maakt. Mej. Steinheil moest loopen om in de kerk te komen en de photografen te ontwij ken. Deze volgden haar. De priesters moesten tuflschenbeide komen. Na de kerkelijke plech tigheid ging het bruidspaar heen door een achterdeur Onder den titel „het Vandalism van Avignon" protesteert de „Temps" tegen de nieuwe bestemming, aan het beroemde Paleis der Pausen in die stad gegeven. Nadat het onde pauselijke domein bij Frankrijk was gevoegd, is het prachtige, feodale kasteel, ruim een eeuw geleden, tot kazerne gede gradeerd. Er is met lust in gehouwen, ge hakt, gebeeldenstormd, tot er begrepen werd, wat er gedaan, en hoeveel kunst er ver nield was. T«. jD verhuisde het garnizoen, en men ging aan het restaureeren. Maar thans is voor 1500 fr. per jaar het paleis voor tien jaar verhuurd aan een schouwburgon- dernemer, die de beschikking heeft gekre gen over verscheidene zalen en over den tuin. Een kindje van veertien maanden te Chaumont, was sedert 8 dagen verdwenen* Donderdag heeft men den kleine terugge vonden in een bosch mieren knaagden aan zijn lichaampje en in den mond van het jongentje bevond zich aarde, die het scheen te hebben willen opeten. Men bracht het knaapje naar de ouders. Daar het nog ademde, werden het onmiddelijk alle zorgen toegediend, doch te vergeefs, de kleine be zweek weldra. Beaumont, de overwinnaar van de En- gelsche- rondvlucht, is door koning George op het Bucking ham-paleis ontvangen. De ko ning onderhield zich twintig minuten met hem. De firma Verweij en Lugard verdedigt zich tegen de beschuldigingen van Wijnmalen over gebrekkige voorbereiding van rijn deelneming aan de Engelsche rondvlucht. Zij noemt ver schillende beweringen van Wijnmalen onjuist. De Duitschers zullen niet lang den roem genoten hebben de grootste paketboot der wereld te bezitten, nl. de >Imperator", die thans te Hamburg voltooid wordt. De maatschappij Canard heeft besloten de afmetingen van de »Aquitania", die zich thans op de werf te Glasgow bevindt, te vermeerderen en hare lengte op 900 voet te brengen, 10 voet meer dan de „Impe rator." De snelheid van de „Aquitania" zal die van den Duitschen transatlantieker met een knoop overtreffen. De „Aquitania" zal 4000 passagiers kun nen vervoeren. De drukkende hitte te Londen is Vrijdag middag door een geweldig onweer, dat met heftige windvlagen, slagregens en hagelbuien gepaaid ging, belangrijk ver minderd. In Duitschland duurt de hitte in weerwil van de herhaalde onweers voort. Te Weenen heeft een ontslagen spoor wegbeambte brand gesticht in een der pak huizen van den Noorder spoorweg. Door uitbreiding van den brand is de houtvoor- raad van vijf der grootste houtfirma's in Oostenrijk vernield. Er is voor een millioen kronen schade aangericht. De dader heeft zich zelf bij de justitie aangemeld. Een Amerikaansche dwaas, Robert Leach, is in een stalen ton gekropen en heeft zich daarin toevertrouwd aan de wa teren van de Niagara. De ton schoot over den rand van den Paardehoefval en verdween in de diepte, vijftig meters lager. Een halve minuut later kwam het zonderlinge vaar tuigje weer aan de oppervlakte, eu dreef af. Het duurde nog omtrent drie kwartier voordat de ton kon worden opgepikt. Leach werd er uitgehaald. Hij leefde nog, maar had een been gebroken. Het is echter van veler meening een toeval dat hij terecht is gekomen, want zooals we reeds onlangs mel den, heeft men boomstammen die dezen weg aflegden, vaak zien verdwijnen zonder dat ze teruggezien werden, zoodat men aan het bestaan van" ondergrondsche kanalen gelooft. Door een overstrooming zijn in het dal van de Yangtse (China) buitengewoon groote verwoestingen aangericht. Te Hankau is het water hooger gestegen, dan bij menschenheugenis het geval is geweest. De omgeving van Itsjang is in een meer van verscheiden K. M. oppervlakte herschapen. Een groot aantal dorpen zijn totaal ver woest. Op de Yangtse drijven tal van huizen voort, op wier daken geheele familiën een schuilplaats hebben gezocht en die nu prijs gegeven zijn aan het onstuimige water. DE ONTVOERING VAN RICHTER Uit Salonilci wordt aan de „Tügl. Rund schau" geschreven, dat de door Richter in het OlympuSjgebergte ondernomen reis geens zins een zoo waaghalzige onderneming was als de Turtsche Regeering, om zich van de verplichting tot betaling van den losprijs te ontslaan, wil doen voorkomen. Als bewijs daarvoor wordt aangehaald, dat Richter dezelfde reis in 1909 en 1910 volbracht, met nog eenige andere hoeren, zonder grooter escorte en zonder den minsten overlast van de roovers te ondervinden. Nog voor enkele maanden werd de tocht door een Pruisi- schen Regeeringsraad en zijn echtgenoote ongehinderd volbracht en het eenige roeke- looze in Richter's onderneming was, dat hij te vroeg op reis ging en niet afwachtte, dat de sneeuwmassa's gesmolten waren. De aanleiding tot wat Richter overkomen is, moet gezocht worden in het feit, dat reeds verscheidene dagen voor zijn aankomst in Saloniki in de daar verschijnende in het Fransch geredigeerde bladen bericht was, dat „de beroemde ontdekkingsreiziger Rich ter" verwacht werd, om ten derden male den Olympus te bestijgen. Dit heeft de roo vers op den inval gebracht hem op te van gen. Men meent echter, dat de ontvoering op touw gezet is door aanzienlijke inwoners van Saloniki, die betrekkingen onderhou den met de rooversbenden en die op deze, vroeger zeer gebruikelijke wijze, trachten wilden hun financieele verhoudingen wat te verbeteren. En dat kan iemand, zoo wordt opgemerkt, in Turkije overal passeeren, zoodat men daarvoor volstrekt niet naar den Olympus behoeft te reizen. BUITENLAND. DE KONINGIN EN DE PRINS TE BRUSSEL. Bg de mededeeling onder „Laatste be richten" iu ons vorig nummer behoeven we niets te voegen over de gebeurtenissen van Vrijdag. We laten hier echter nog eenige Belgische persheschouwingen volgen ter kenschetsing van den indruk dien de ontvangst gemaakt heeft. Zoo vertelt de correspondent der „N. R. Ct" van een onderhoud met „een oud-ge diende van het Brusselsche journalisme", die de bezoeken van Wilhelm, Fallières en onze Koningin aan Brussel vergeleek, en ten slotte zei „Verrast door eene besl^theid in haar op treden waarin ik het bewustzgn zie -van den plicht, van haar koningiimeplicht, die bij' eene nog Zeer jonge vrouw, de vrouw die ik mij nog steeds als Wilhelmientje voorstelde, be paald een schoone uitzondering mag heeten. Ingenomen door een schoonheid, die. waar zij allen onnatuurlijken opsmuk weert, des te meer treft en des te beminnelijker maakt, is het jom die dubbele hoedanigheid van haar persoon, dat de ontvangst van Koningin Wil- helraina zoo'n heel bgzonder karakter draagt? Want het is onmiskenbaardeze ontvangst draagt den stempel eener gezelligheid, eener voorname (gezelligheid, eene gezelligheid van goeden huize, die mij weldadig heeft aange daan. Zelfs ons luidruchtig volk, onze Noor- dergascons, wist zijne uitbundigheid te beda ren tot eene warme, maar eerbiedige genegen heid Ik ken het Hollandsche volk niet zoo goed, maar stel me voor, dat Koningin Wil- helmina zich hier als onder hare onderdanen moet hebben bevonden, zoo goed heeft het populus brusellensis zich op de hoogte, op de toonhoogte van de Koningin der Nederlan den weten te stellen.' En de „Vlaamsche Gazette" schreef o.m in een zeer hartelijk gestold artikel: „Het gemoedelijk, oprecht, welgemeend en gulhartig onthaal van Neerlands Vorstin al hier is een blijk dat in 't diepste van 'thart, zoowel bij Vlamingen als bij Walen, de vriend schap en de genegenheid voor 't broedervolk levendig zijn gebleven en niet beter gevraagd wordt dan «lie gevoelens en betrachtingen in blijvende vormen te gieten en bot grootheid van beider rijken, tot welzijn van beide volkeren, te belichamen in eene heilzame verstandhou ding". Ook de Waalsch gezimle „Petit Bleu" spreekt den wensch uit, dat de toejuichingen der Bel gen een sterken weerklank zullen vinden over de grenzen, en dat de herinnering daaraan den gelukkigsten invloed zal hebben op de toekom stige betrekkingen van beide landen. Behalve de oud-Hollandsche slede aan ko ning Albert, heeft Koningin Wilhelmina aan koningin Elisabeth een fraaien waaier ge schonken, die door Steelink beschilderd en m Parijs gemonteerd is. Het prinsesje kreeg een kleerenkastje, gevuld met prachtige kleed jes voor haar poppen De beide prinsen kregen fraai speelgoed,p rins Karei o. m. een mooien pic-nic (koffer. De Koningin en Prins Hendrik met gevolg zijn Vrijdagavond om 7 u. 5 aan de halte Soestdjjk teruggekeerd. In drie automobielen werd naar het paleiö gereden, alwaar de Koningin-Moeder haar kin deren op het bordes ontving. ASQUITH'S VERKLARING. De stemming, gewekt door de Marokko- verklaring van den Engelse hen eersten minister wordt algemeen in Frankrijk en in Duitsch land zeer gunstig opgenomen, en de onmis kenbare spanning die deze week in deEuro- peesche politieke wereld geheerscht heeft, is merkbaar verminderd. Dat bleek vooral uit. de persheschouwingen in Duitschland. Maar jboch We wijlen niet graag de aaien te zwart in Zien. maar er staat in het eerste morgeubiadl van de ^Köllo. Ztg." een telegram uit Ber lijn dat weer de vraag doet stellen, wat er dan toch wel voor moeilijkheden achter de koulis sen. zijn. Dat telegram is nl. in zekeren zin in tegen spraak met de beschouwingen, door dat zelfde blad in zijna vondeditie èn in een hoofdartikel èn in een telegram van zijn officieusen Ber- èlijnschen correspondent heeft gepubliceerd. Toen was het blad vol lof over Asquith, en de Correspondent te Berlgn beëindigde zijn be schouwing piet de woorden„Wanneer wij den gedachtengang van den Engelschen minis ter-president, voor zoover deze het te ver wachten resultaat van de Fransch-Duitscha onderhandelingen betreft, goed begrijpen, dan schijnt de heer Asquith van meening te zijn, dat men dient af te zien van een verdeeling van Marokko, zij het in protectoraten of be langensferen en dan moet getracht worden Duitschland in andere gedeelten van Afrika tevreden te stellen. Dit is een combinatie, die (Ook wij reeds herhaaldelijk mogelijk heb ben genoemd, rij het onder de vanzelf spre kende voorwaarde, «lat ernstige waarborgen worden gegeven voor de oeconomische be langen van Duitschland in Marokko En nu het telegram van hikten Daarin meldt diezelfde correspomieat „Ook in de toonaangevende kringen hier ziet men met bevrediging «lat Engeland een vriend schappelijke overeenkomst tusschen Duitsch land en Frankrijk wenscht Men is echter met van meening «lat, de onmiddellijke in vloed van de rede op de onderbande li n gen niet zoo groot zal zjjn, als men op vele plaatsen schijnt aan te nemen. In ieder geval zal de houding van Duitschland in deze vraag voor en na bepaald blijven door de eigen, wel overwogen belangen." Door die vermaning verzwakt voor een gröot deel «le beteekenis «lie men eerst zou hechten aan de welwillende beoordeelingen van «ie Duitsche bladen. En er zijn trouwens ook bg nadere overweging minder gunstige beschou win gen in Duitschland verschenen De „Tagliche Rundschau" bijv is met bij zonder ingenomen met «ie rede van AsquitflL Dat Engeland niet formeel deelneemt aan de beraadslagingen tusschen Kiderlen en Cambon, zegt het blad, wisten wij reeds voordat As quith het mededeelde. Ontdoet men de rede van Asquith van alle omhulsels en dubbelzin nige omschrijvingen, dan blijft als kern slechts de vermaning aan Duitschland over: handen weg van Marokko I De „Nationalzeitung" verneemt, dat de rijks kanselier zich heden naar Swinemünde zal be geven, om met den keizer te beraadslagen. Vermoedelijk gaat Von Kiderlen Wachter met hetzelfde doel naar Swidemüiule Over «ten- stand der onderhandelingen tus schen Berlijn en Parijs is men nog altijd even wijs, |of even pn-wgs als men dat liever wil En wanneer het eenmaal tot een ein«Iresui- taat komt, dan zal men ook weer met andere belangen hebben. rekening te houden. De „Wiener Jillgemeine Zeitungbetoogt, dat de andere mogendheden, die de acte van Algeciras hebben onderteekend, in geval van wijziging van die acte onafhankelijk van Frankrijk, Engeland en Duitschland. moeten onderzoeken of hun belangen niet geschaad rijn en zoo ja, schadeloosstelling moeten vragen. Vergaderingen, Concerten enz MIDDELBURG Zondag 30 Juli en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 7J/j en 9 u. Zondag 30 Juli Godsdienstoefening Vrij zinnig Herv. Gebouw, St. Pieterstraat. 10 u. Zondag 30 Juli. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 1% u. Woensdag 9 Augs Concert „Middelburgsch Muziekk." „Buiten tuin" 8 u. Zondag 20 Augs. Zondagavondconcert. 1 „Schuttershof" 7i/j u. Woensdag 23 Aug. Concert „Midilelburgsch! Muziekk„Buiten tuin" 8 u KERMISVERMAKELIJKHEDEN. Zondag 30 Joh"—Zondag 6 Aug. Voor stellingen „Nieuwe Ne- derl. Tooneelvereeni- ging" Schouwburg 8 u. Maandag 31 Juli—Zondag 6 Aug. Specia liteiten voorstollingee. „Schuttershof, 8 u. lederen avond Café chantant, Café „Groenewegen". „Wapen van Zeeland.™ „De Eendracht." „De Kro«xi." Bal, Werkman svereenigjog". Café ,,Sint Joris". Café „Minderhoud." „Zeeuwsch Koffiehuis." Café Gabriëlse, Vlasmarkt. Café Minderhoud, Segeer straat. VLISSINGEN. Zaterdag 22—Zondag 30 Juli. Vlieg- week, Midden reduit, 2—8 u. Zondag 30 Jnli. Nam iddaguit roering Ber gen op Zoom's mannen- en dameskoor. „Grand Hotel «les Bains" 1 -2'/i u. Idem Concert 3e reg. Zelfde Hotel 8 u. KOUDEKERKE. Maandag 31 Juli. Ned. Herv. Kerk. Ope ning wijkverpleging 7 uu DOMBURG Zondag 30 JuliZondag 20 Aug. Schil- cüerijententoonstelling, te genover Badpaviljoen IJZENDIJKE. Donderdag 31 Aug. Alg v«*g. „IJzeudgk-< sefce Stoomtramwegmij." Directiegebouw lli/j u. Stoomdrukkerij, Firm* D. G. KrOtoz Jr. Middelburg. j

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6