BUITENLAND. Beknopte Mededeelingen. tflddelburisclit (oarattt Ingezonden Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. was behandeld, was zijn toestand vrij be vredigend. Zaterdagmiddag is bij een krib in de rivier de Merwede, nabij de scheepstimmer werf .Dordrecht" van de firma Bijvoet te Dordrecht, een 16-jarige jongen, die op ge noemde werf werkzaam was, bij het zwemmen verdronken Zijn lijk is nog niet gevischt, ofschoon dadelijk pogingen daartoe zijn aange wend. De echtgenoote van een pettenmaker te Zutphen is Zaterdag in de Melatcnstceg onder den Wagen van een vrachtrijder ge raakt. De zware wielen gingen haar over de 1 torst en spoedig daarop overleed zij. De aviateurs Latham en Leblanc zijn ter gelegenheid van den nationalen feestdag in Frankrijk begiftigd met de orde van Legioen van oer. Te Issy-les-Moulineaux is de vlieger Brindijinc van een hoogte van vijftig meter gevallen. Onmiddellijk is bij naar het zieken huis overgebracht. Zijn toestand is hopeloos De prefectuur van het departement Bouches du Rhöne spreekt het bericht tegen, als zoude een zieke, die verschijnselen van cholera vertoonde, in het hospitaal zyn op genomen. De gezondheidstoestand te Marseille laat niets te Iwenschen over. Juffrouw Martha Steinheil, de dochter van mevrouw Steinheil, wier proces onze zers nog niet vergeten zyn, gaat trouwen; een tijdje geleden meldden de bladen dat het meisje in een klooster zou gaan. De staande man van juffrouw Steinheil is de Italiaansche schilder Perugia. Uit Dublin wordt bericht dat in het naburige zeebadplaatsje Bray een geweldige brand is uitgebroken. De gebeele heuvel, waar Bray tegen aan is gebouwd, stond van het strand tot den top in vlammen. Tc Londen in de City kwam een Bom- bayseh koopman uit een bank, toen bij door een troep menschen omringd werd. In het gedrang werden hem voor een 1000 aan kredietbrieven lontrold. Een zonderling verhaal komt uit Pausa, in Voigtland. Tijdens dc 'begrafenis van het zevenjarig dochtertje van een fabrikant ver telde id e geestelijke in zijn grafrede, dat hij 's nachts gedroomd had dat het meisje schijn dood was. Hij spoorde dc dragers aan, de kist te openen, opdat hij het kind van don dood zou kunnen redden. Dit gebeurde en de geeste lijke naderde de kist, zeggende„Meisje ik zeg je, sta pp!" Eerst toen de doode zich niet verroerde gaf de geestelijke verlof om te be graven Er is een klacht tegen hem ingediend, maar de man schijnt niet goed bij het hoofd te zijn en is in zijn ambt geschorst. Te Karlsbad deed zich een ziektegeval voor dat, naar men gelooft, pest is. De regeering van de Canadeesche pro vincie Ontario heeft bekend gemaakt, dat het ergste van de boschbranden nu voorby is. Er wordt groote haast gemaakt [met hel zenden van tenten en levensmiddelen voor de dui zenden dakloozen. In Michigan zyn niet minder dan 22 distric ten door boschbrand bezocht De aangerichte schade wordt Voorloopig geraamd op 35 a 46 millioen gulden. Vooral Alpeno, aan de Donderbaai heeft, van het vuur geleden de schade daar bedraagt 1>/» millioen. In Itri, waar zich wegens den aanleg van do nieuwe lyn Rome—Napels talrijke Sar- dinische mijnwerkers bevinden, kwam het tus- schen deze bevolking, die de Sardiniërs gloei end haat, tot een bloedig gevecht. Er werd met revolvers geschoten, met stcenen ge gooid en met messen gestoken. Het ingrijpen van de politie was vergeefsch. zelfs werden twee karabiniers zwaar gewond. Het gevecht eindigde eerst toen vele dooden en gewonden op den grond lagen. Soldaten zijn naar Itri gezonden, om de orde te herstellen. Eenigen lyd geleden heeft de eigenaar van een Japansch warenhuis een loterij op touw gezet met als hoofdprijs een echtge noot. De Amerikanen die in alles willen con- curreeren met de Japanners, leveren thans het pendant van deze vinding door een andere loterij te organiseeren, waar de hoofdprijs een gemalin is. Voor een Katholiek weeshuis te Pittsburg zal binnenkort een feest plants heb ben, waar de clou is de verloting van een mooie twintigjarige jongedame, die zich be reid heeft verklaard, den winner naar het al taar te volgen. De gelukkige, die het groote lot trekt, krijgt dus voor 50 ets. zijn bruid, verder gratis de bruiloft, de huwelijksreis en uitzet. Er moet reeds een groote aanvraag zijn om loten, hel comité heeft byna geen lijd al de vragen te beantwoorden. Of de jonge dame nog de handen. Nog klonden de bestellingen der kellners van. beneden in zijn oor en het was of er hamerslagen op 'zijn ziel vielen. Moeder was in de keuken, had hel witte schort reeds weer voor, zijn zusjes vergeleken de zwarte haarlinten, kibbelden over do langste. Terwijl hij nog bier en spijs meende te ruiken, zag hij de zon op Athene's muren gloeien, hoorde hij liet geluid der gondolieri onder Venitië's (bruggebogen. Een poosje stond moeder naast hem, voor dat ze haar hand op zijn schouder lei. Zwij gend bleven ze samen. Toen gingen ze naar de sterfkamer i,waar vader in de kist lag. Scherp waren de jaren in het gelaat van den doode gegrift. En de jongeling vroeg zich (weer af„Wat nü?" Moeder stond aan het voeteinde van de kist, in de oogen een stomme smeekbede. De kleintjes drongen zich om „den grooten broer" en keken hem aan. Dolf vouwde de handen en opende lze weer. Sprakeloos. Toen keek hy toevallig naar de kast. De atlas lag er boven op. De lele- foonbel' ging. Even wachtte Dolf, toen schoof hij Zyn moeder zachtjes van het toestel weg „Neen ik". Hij nam den hoorn, sprak en hing hem weer aan het toestel. Daarna ging hy vastberaden naar het lokaal beneden, hij, de nieuwe waard van het café „de Ruiter." een moeder hoeft, of zij blond is of donker, of zij goed kan koken enz. Maar hot comité is voorzichtig en bederft de verrassing niet, al leen i s bekend, dat de toekomstige bruid goud blond haar heeft. In de Habsburgerstrasse te Berlijn is Vrijdag de portier Hcinkc in zijn huis moord gevonden met doorgesneden slagaderen. Op de sofa lag zijn met bloed bcvlektgj vrouw. Zij was bewusteloos en had lysol gedronken. Vermoedelijk had zij haar man vermoord en toen zelfmoord willen plegen. Ijverzucht schijnt de oorzaak. Er is geen hoop de vrouw in leven te houden. .De rooverbende, die den ingenieur Rich ter gevangen nam, is met dezen op Grieksch grondgebied gevlucht. De Turksche regeering wil nu alle ellende en moeilijkheden Grieken land op den hals schuiven, doch of dit zoo gemakkelijk zal gaan is nog een groote vraag. DE MAROKKO-ZAKEN. Duitschland zoekt, we wezen er reeds op, „besproken plaatsen" in Marokko. Vandaar dat de Duilschc regoering er niet aan denkt om de schepen terug te roepen. Dc Spaan- sche minister van buitenlandsche zaken spreekt de landing der Duitsche troepen wel tegen maar toch werkt het aanwezig zijn der Duit sche schepen prikkelend op de andere be schermers. De Fransche regeering heeft intusschen, hij het luitblijven van con terugroeping van hel schip, genoegen genomen met de verklaring, dat Duitschland geen inbezitneming in Ma rokko beoogde en geen gedachten aan oen blijvende vestiging had. De Parijsche correspondent van de „Lokal- Anzeiger" ftieldt p.an zijn blad, dat uit de weinige mededeelingen over de onderhandelin gen in JBerlijn, waar men thans het ant woord der Fransche regeering tegemoet ziet, men te Parijs tot de overtuiging is gekomen, dat het treffen van een overeenkomst vry spoedig te verwachten is, en ia elk geval voor een prnslig conflict geen zorg behoeft tc bestaan, daar Duitschland's actie voor territoriale vergoeding in Marokko en de con cessie in Saes een zuiver oeconomiscli ka rakter dragen. Koning Alfonso heeft met den minister van buitenlandsche zaken, Canalejas, den minister van openbare werken, Garcia Prieto, en den Spaanschen ambassadeur te Parijs een confe rentie gehad over de Marokkaansche aange legenheden. De ministers gaven den koning verslag van de internationale situatie. De minister van buitenlandsche zaken noemde den algemeenen toestand geruststellend. In Frankrijk is men anders niet zoo goed over het (optreden van de Spanjaarden te spreken, dat er direct van een geruststellenden toestand mag worden gesproken. De „Temps" heeft er. een hartig woordje over gezegd en de „Gaulois" betoogt nu, dat de politiek van Spanje Frankrijk er toe brengt geheel zijn vrijheid van handelen in Marokko te hernemen. Wij zouden, zegt het blad, wel 'al te naief zijn als we overeenkomsten naleefden, idie Spanje zoo maar verscheurt. Wij hebben altijd gedacht, natuurlijk, dat Frankrijk ,alle mogelijke redenen had om met Spanje in Afrika hand in hand te gaan we gens de overeenstemming der belangen, die de beide rijken in het Sjerifijnsche rijk verbindt. Maar Spanje laat ons dit even bedenken omdat jdit 'ryk het schynt tc vergeten heeft 'Frankrijk meer noodig dan Frankryk Spanje in de Marokkaansche landen, waar de Fransche belangen hoven de Spaansche gaan en waar Frankrijk, dank zij zijn moreelen invloed, zijn geldelijk crediet en zijn positie van meest begunstigde natie over middelen tot handelen beschikt, die Spanje nimmer bezitten zal. Zoo Frankrijk bij een scheiding al niets Ie winnen heeft, Spanje verliest er alles by. Spa,anscho troepen hebben op den weg naar Tanger een militair convooi van het Makhzen aangehouden. Het eerste werk was om de Marokkanen te ontwapenen. Dit ging evenwel vlugger gezegd dan gedaan. De soldaten van het convooi weigerden halsstarrig en zijn ten slotte naar Bouznak teruggekeerd. Toch hebben de Spaansche troepen nog buit behaald. Ze hebben namelijk den bediende van een Algerijnsch onderdaan gevangen ge nomen. Ter bevestiging van het gezag van het Maghzen en ter handhaving van de orde zijn achtduizend ruiters naar Agadir gezonden. TURKIJE ËN DE ALBANEEZEN. In de buurt van Kolonia, Argysokaslra, Phi- late en Pogon houdt de onrust onverminderd De Porte heeft twee invloedrijke mannen uit het land, sjeik Haidar-Baha en Zekki-bei- Neby, weten te bewegen, een reis door het gebied van den opstand te gaan maken en po gingen te doen, de Tosken tot trouw aan de regeering te bewegen. Intusschen gaan de oproerige Albaneezen voort gewelddadigheden te plegen. Zij hebben een grijsaard van 90 jaar, die afraadde om aan den opstand deel te nemen, eenvoudig p (gemaakt. Verder stellen de opstandelingen zich in verbinding met Grieksche benden en hebben Zich de mede werking verzekerd van den beruchten Alba- neeschen ,rooverhoo£dmau Hoersjid en zijn volgelingen. De Porte heeft evenwel tot een groote te gemoetkoming jegens de Albaneezen be sloten. De Turksche opperbevelhebber Toer- goet pas/a zal van zijn functie worden ont heven. De Porte schynt alzoo tot inzicht gekomen te zijn, dit, zoo lang Toergodt pasja in functie is, de onderhandelingen over den vrede geen kans van slagen bieden Geen man is zeker bij de Albaneezen meer gehaat dan Toegoet. Tot twee malen toe heb ben zij nu onder diens ijzeren vuist moeten zuchten. Zoowel bjj den yorigen als bij <ten huidigen opstand is het optreden van Tocr- goet dermate ruw en hardvochtig geweest dal het slechts prikkelend op de opstandelingen kon werken. Reusachtige, vaak onnoodige, verwoestingen heeft hij in het gebied van den opstand aangericht. Bovendien was deze met zoo ruw geweld optredende militair niet eens bekwaam, naar veler oordeel. Van de onderhandelingen verluidt overigens weinig nieuws. Een aantal Malissorenfamilies hebben Verklaard naar hare haardsteden te willen terugkeeren. De Turksche overheden hebben last gekregen haar zooveel mogelijk te helpen. Chapellc, die Vrijdag to Antwerpen ge arresteerd werd ih verband met de staking is door den rechter van instructie verhoord. Chapeffc ontkende do leider te zijn van de bootwerkersstaking op de „Finland". De zee lieden-organisatie bad hem slechts gevraagd, aldus zeide luj, om op te treden in vergade ring en aan dat verzoek had hij voldaan. Ook ontkent Juj te weten, wie zich in de motorboot bevonden, die naast de „Finland" was gaan liggen, waardoor de staking gepro voceerd werd. Toch is Chapelle voorloopig maar in de gevangenis opgeborgen om Dinsdag in raadkamer tc •worden gehoord, waarna zal worden beslist over al of niet in vrijheid stelling. De gevallen van sabotage blijven onver minderd aanhouden. Thans is te Choisy, nabij Parijs, een bekend anarchist aangehouden, on der verdenking een groqt aantal telefoon-, telegraaf- en signaaldraden te hebben doorge sneden. In de Ilongaarsche Kamer tracht de oppositie de behandeling van de militaire wetten door het voeren van obstructie onmo gelijk te maken. De gebeele vergadering van Vrijdag is verknoeid met lawaaimaken, beleo- digingen aan het adres van de meerderheid enz. Wanneer dit zoo voortgaat, kan de, zo- merzitting wel eens een herfstzitting worden. De Boelgaarsche Groot Sobranjc nam een artikel aan van het ontwerp tot grond wetsherziening, bevattende voorschriften tot regeling van Iden toestand (bij tijdelijke afwezig heid van den koning. Eveneens werd een ar tikel aangenomen, waarbij de troonsopvolging wordt geregeld. In Perzië is een kabinets-crisis uitge broken, het ministerie heeft ontslag geno men. De poging van de regeering onv, gehol pen door Engeland en Rusland, haar gezag te handhaven, is mislukt Er heerscht algemeene verwarring. Alle karavaanwegen zijn onvei lig. De opstandelingen hebben een zege be vochten jn Sjiraz en Kermansja. Salarer- doeleh heeft Sena, de hoofdstad van Koer- distan, bezet en rukt op Kermansja aan. Hij is benoemd tot satraap van de provincie. In de omstreken van Puebla zijn nu reeds 135 dooden gevallen. Stakende textiel arbeiders hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om particuliere huizen te plunde ren, waarbij vier Duitschers gedood werden. Waarschijnlijk worden een aantal plaat selijke autoriteiten gevangen genomen, omdat die verantwoordelijk worden gesteld voor het gebeurde. Het herziene Engelsch-Japanschc bondge- nootscbapsverdrag wordt in de toonaange vende kringen in Engeland en Japan ten zeerste (gewaardeerd. De Amerikaansche vredesstichting van Carnegie heeft besloten, om, tol bevordering van den wereldvrede, den bekenden Japan- schen geleerde xlr. Juazo Nitobe uit Tokio naar Amerika te laten komen. Nitobe zal in October aan Amerikaansche universiteiten le zingen houden over Japansche geschie denis en hangende kwesties, teneinde de be trekkingen tusschen Amerika en Japan har telijker te maken. Het volgend jaar zal een Amerikaan met een dergelijke opdracht naar Japan gaan. In China is tien millioen laëls beschik baar gesteld voor den bouw van een brug over den Jangtsekjang. Ze zal hoog genoeg zijn om zelfs groote schepen door te laten en uit drie deelen bestaan, één voor voetgangers, één voor wagens en één voor de spoorlijnen. De Japansche regeering heeft in Korea een akademie van de Heilige Boeken ingesteld Alle Koreaansche geleerden en theologen van naam zijn van overheidswege uifgenoodigd, lid te worden. Een edict van den Japanschen resident-generaal jn Korea behelst, dat de godsdienstige literatuur van de ICoreanen be roemd is, en dat zij behouden moet blijven en verder dient ontwikkeld te worden in het be lang van het zedelijk welzijn des volks. Maar de ppenbare meening in Korea is krachtig gekant tegen dit nieuwe middel der Japansche regeering pm zich invloed te ver zekeren in de kringen der geestelijke voor mannen der Koreanen. En liet Koreaansche volk scheldt allen, die zich bij de Akademie mochten aansluiten, reeds „verraders". Te Washington zyn alarmeerende berich ten ontvangen over den staat van zaken op Cuba. Er moeten schandalen zijn voorgevallen in yerband met de Cubaansche staatsloterij en verder is, er geknoeid met concessies, die aan buitenlanders zijn vergeven. Presidenl Taft acht de Cubaansche onthul lingen van den laalsten tijd van belang. Hy heeft den minister van oorlog, Stimson, naar Cuba gestuurd om poolshoogte te gaan nemen. In Washington verwacht men al, dat Cuba, na wat thans weer gebeurd is, onder per manente voogdy zal komen. DE ZEELIEDENSTAKING. De bootwerkers te Londen zijn niet tevre den met wat hun is toegezegd. Ze wenschen meerdere eischen te zien ingewilligd. Aan de Engelsche Noordoostkust willen de zeelieden den arbeid niet hervatten, voor dat de vak- vereeniging erkend is. Men zal trachten de transportarbeiders in de staking te betrekken. R006WATEB, te Vlissingen. Dinsdag. .18 Juli nm. 5.55 Woensdag 19 6.46 Donderdag .20 vin. 7.25 Vrijdag .21 8.30 Zaterdag .22 9.44 Zondag .23 10.49 Maandag .24 11.47 t D 0 mbur Dinsdag. ,18 Juli nm. 6.04 Woensdag .19 6.55 Donderdag. .20 vra. 7.34 Vrijdag .21 8.39 Zaterdag .22 9.53 Zondag .23 10.58 Maandag .24 11.56 Verzending en laatste bnslichting der MAI1 aan het postkantoor te Middelburg. OOST-INDIË. (Alles plaatselijke tyd). Genua (Ncdorl.) 18 Juli 7 21 's nam Amsterdam (Nederl.) (a) 21 Juli 7.21 's nam Brindisi (Eng. dienst) (d) 21 Juli 1.'s nam. Marseille (Fr. dienst) (c). 24 Juli 6.'smor Napels (Duitsche dst.) 26 Juli 1.'snam Rotterdam (Lloyd) (a)28 Juli 7.21 's nam. Naverzending 7.21 u. n, (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden op verlangen ran de afzenders, bly kende uit een aanwijzing op het adres of ai' de waarde der aangehechte frankeerzegel». b) Per Rott. Lloyd via Marseille wordt tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondeutie verzonden voor Atjeh en onder hoorighedeu, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton ei Borneo. Postpakketten tot 7.6 a. n. (c) Met de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel Indit verzonden behalve voor Sumatra's Westkus en Benkoelen, waarvoor deze wijze van re» zending alleen op verzoek gevolgd wordt. (d) Met deze stoomschepen wordt, behalv» de correspondentie voor Atjeh en onderhoo righeoen, Sumatra's Oostkust, Palembang Riouw, Banka, Billiton en Borneo, alleen die correspondentie verzonden, welke van oee desbetrefh nde aanwijzing is voorzien. WEST-INDIE. Surinanle via Sout hampton 18 Juli 8.28 'b motg. Curasao over Queens- town18 Juli 10.16 's avonds Curasao met K. W.. I. maildienst (1) 20 Juli 7.21 's namid Suriname via Amster dam) 20 Juli 7.12's namid. Suriname prei Queens- town21 Juli 10.16 's avonds Curasao over Ham burg (1) 1 Aug. 7.21's avonds Suriname via St. N.a- saire8 Aug. 5.57 's morg. (1) Alleen op verlangen dei- afzenders. Hcr^k. De hor(jk der maten en gewichten in 1911 ,1 m deze provincie plaats hebben voor de aierna vermelde gomoonten op de volgende Jagen Neuzen 17. 18, 19, 20, 21, 22 en 24 Juli. Hoek 25 Juli. Sas van Gentvoer Philippine 26 Julivoor SaB van Gent 27, 28 en 29 Juli. We&tdorpe 8 Augustus. Zuiddorpevoor Zuiddorpe en Overslag 9 Augustus. Koewacht 10 Augustus. Zaumslag 11 en 12 Augustus. Axd 15, 16, 17 en 18 Auguatns. Hulstvoor Buist 28 Augustus des n.m., 29 n 30 Augustus voor St. Janssteen 31 Augus- usvoor Clinge 1 September. Zonder eenige prijsverhooging hela*: ie Administratie van de ïich mei liel plaatsen van Advertentiër n alle Van 15 17 Juli. Middelburg. Ondertrouwd C. Kwikkei, jm. 38 j. met W. de Rue, jd. 39 j. H. Drenth, jm. 31 j. met C. W. P. van Wel, jd. 27 j. J. G. Versluijs, jm. 27 j. met A. J. Kranendonk, jd. 22 j. W. P. Calliber, jm. 24 j. met P. Mantz, jd. 21 j. Bevallen W. C. Peute, gab. Suurland, z. E. van Tatenhove, geb. Joziasse, z. OverledenW. J. Ooms, man van M. O. de Munek. 47 j. ,J. Roelse, wed. van J. Verhage, 78 j. Van 10 15 Juli. Zierikzee. BevallenJ. M. Gelderman, geb. De Crane z. N. Willemse, geb. Van Meerendonk z. L. Moeliker, geb. Tromper d. N. Pontijne, geb. Kaashoek z. BRIEFWISSELING. Aan „Een kie7.er te IJ z e n d ij k e." Uw gebeele stuk draagt een veel te persoonlijk karakter. Wij kunnen het daarom geen plaats verleenentenzij gij bet met uw naam onderteekent, POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten gedurende de le helft van de maand Juli verzonden van MIDDELBURG. Binnenland. Brieven. H. Brand Bussum, J. Davidse Middelburg en C. Harthoorn Rilland. Briefkaarten. Maas v. Batenburg Arnhem, J. de Bruijne Vlissingen en C. A. 't Hart 's Gravenbage. Buitenland. Brieven. Known Watford en M. Steiubausen Ant werpen. aar Den afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarbeid aan hen kunnen teruggegeven worden. De directeur-generaal der posterijen en tele- graphie maakt bekend dat postzegelrollen van 500 en 1000 frankeerzegels van een der soor- van 1/2 tot ©n met 50 cent verkrijgbaar zyn. Behalve het bedrag, vertegenwoordigd door de nominale waarde van de zegels, is vaor elk© rojl van 500 stukfs 5 Cent en voor een van 1000 stuks 71/2 cent verschuldigd. Aan de kantoren der posterijen kunnen in zake de aanvraag en verstrekking der rollen de gewenschte inlichtingen worden gegeven. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aan ge komen: 14 Juli te Batavia hetss. .Pyrrhus", van Amsterdamte Napels liet ss. ,Prinz Ludwig", van Rotterdam naar Japan; 15 Juli te Shanghai het ss. „Lutzow", van Rotterdam naar Oost-Azië; te Singapore het ss. „Prinses Juliana", van Amsterdam naar Java en het ss. „Rembrandt" van Amsterdam naar Batavia. Vertrokken: 14 Juli van New-York het ss. „Prins Maurits", naar West-Indië; van Philadelphia het ss. „Zijldijk", van Boston naar Rotterdam; van Cuxhaven het ss. „Willehad", van Rotterdam naar Quebec; 15 Juli van Lis sabon het s s. „Vondel", van Amsterdam naar Java; van Boulogne sur Mer het ss. „Noor- dam", van Rotterdam naar New-York; van Rotterdam het ss. „Amsteldijk", naar Baltimore en Newport News; van Lissabon het ss. „Gro- lius", van Java naar Amsterdam; van Antwer pen het ss. „Celebes", van Amsterdam naar Java; van Port Said het ss. „Lombok", van Amsterdam naar Java. Gepasseerd: 15 Juli Stromboli hetss. „Tabanan", van Rotterdam naar Java; Pertu- salo het ss. „Gorontalo", van Java naar Rot terdam; Gibraltar het ss. „Flores", van Bata via naar AmsterdamDungeness liet ss. „Prins Willem V", van Amsterdam naar Paramaribo. Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG. Dinsdag 18 Juli en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 7Vi en 9 u. Dinsdag 18 Juli. Vergadering „Ons Huis" Gebouw 4 uur. Woensdag 19 JgJi- Concert „Middelburgsch Muziekk". „Buiten tuin" 7Yj u. Donderdag 20 Juli. Verkiezing com. en plaatsvervanger „Ned. Hand. Mij.", stadli. 3 u. Zondag 23 Juli. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 1% u. Zondag 30 Juli. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 7Ys u. Woensdag 9 Augs.Concert „Middelburgsch Mjiziekk," „Buiten tuin" 71/2 u. Zondag 20 Augs. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 71/2 u- Woensdag 23 Aug. Concert „Middelburgsch Muziekk." „Ruiten- tuin" 71/ï u. Maandag 23 Oct. .Voordracht prof. Bolk. „Natuurkundig Gezel schap". Bovenzaal ;,D© VLISSINGEN. Zaterdag 22—Zondag 30 Juli. Vlieg- week, 2—8 u. OOSTBURG. Z a terdag 22 Juli. Paarden- en Veulenmarkt Stoomdrukker^, Füwft R. fi. Art bei Jr.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6