Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN 51 UKKEN. BEKENDMAKINGEN. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. ftingeo is bg het plokken ran waterlelies te 'water geraakt en verdronken. Een 27jarig man te Nieowerkerk die aan toevallen Leed is Zaterdag in een sloot gevallen en ver dronken. Een dekknccht wilde nalrij do Moerdijksche brug een stoompijp neerstrijken, doch deed dit te Laat. Daardoor sloeg de pgp met kracht achterover en kwam de man er onder terecht. Ernstig verwond werd hij per rijtuig weggevoerd Bij hot maken van een welput te Nieuw-Vennep had een dor omstanders de onvoorzichtigheid een bran dende lucifer i n den put te gooien. Daardoor ontstond ©en hevige ontploffing, waarbij eeni- ge toeschouwers ernstige brandwonden be kwamen. Een timmerman uit Nieuw-Ifel- ▼oet kreeg een vallende bijtel met het scherpe gedeelte op het hoofd, waardoor een diepe en gevaarlijke wonde ontstond. Bij het zwemmen 13 in het Eindhovensch kanaal oen. 23jarig werkman verdronken. Zaterdag is een 3jang kind van een landbouwer te Ruunerwold door oen ui de wei loopend paard zoodanig tegen het achterhoofd ge slagen dat het spoedig daarop overleed. Bij een oefening der huzaren uit Zutphen, .op d© Gorselsche heide zijn Zaterdagmorgen twee paarden op elkander in gehold. Eén der ruiters, zekere Leter uit Westervoort, bekwam daardoor ©en belangrijke hoofdwond en moest finxr het ziekenhuis te Zutphen vervoerd wor den Ilij heeft een hersenschudding Eender paarden heeft men moeten afmaken. DE ZEELIEDENSTAKING. In een gedeelte van ons vorig nommer konden we nog melden, dat de onderhan delingen van minister Talma met de werk gevers op scheepvaartgebied te Amster dam tot geen resultaat hebben geleid. De werkgevers gaven namelijk als hun mee ning te kennen, dat ze geen voldoenden waarborg hadden, dat er geen terrorisme meer zou plaats hebben. Bij het onderhoud is gebleken, dat de grondslag voor 's Ministers bemiddeling, nl. dat de andere partij stond buiten terrorisme en intimidatie, niet aanwezig is. De werk- fevers nl. meenen, dat ook nu nog voort arend terrorisme wordt uitgeoefend en dit terrorisme de basis is van den feitelijken toestand en dat als gevolg er van gestaakt wordt. De werkgevers deden dienaangaande mededeelingen, die de Minister zeide direct te znllen onderzoeken. Minister Talma had Maandagavond in >Brack's Doelenhotel" nog een conferentie met een tweetal bestuursleden van den Christelijken Bootwerkersbond, die hem verschillende inlichtingen verstrekten be treffende de intimidatie en het terrorisme van de zijde der stakers. Ook ontving de Minister een aantal me dedeelingen hierop betrekking hebbende. De Minister was vergezeld van den inspec teur van den arbeid I. P. de Vooys. Te Rotterdam is in een hedennacht ge houden vergadering de staking met 320 tegen 179 stemmen opgeheven. Heden te elf uur ging men weer monsteren. Onlasten te Amsterdam- Toen Zondagochtend omstreeks half vijf de -A's ter" do haven wilde verlaten, met bestem ming naar Hamburg, werd de kapitein, terwijl hij tegenover de Handelskade het stoomschip Rijnstroom passeerde, van daar af plotseling gesommeerd, te stoppen, waaraan onmiddellijk voldaan werd. De soldaat, die de sommatie had gedaan, verzocht den kapitein aan wal te komen. Deze antwoordde, dat zulks on mogelijk was, waarop de soldaat ecaigo ma len met scherp vuurde. Niemand werd ge wond. De „Alster" zette haar tocht voort. Het resultaat van het onderhoud van den burgemeester van Amsterdam, met den stel ling-commandant, den procureur-generaal en de Ministers van Binnenlandsche Zaken, Justi tie en Oorlog heeft ten gevolge gehad dat de militairen geen gebruik zullen mogen ma ken van hun vuurwapenen, dat er alleen in overleg met de politie zal worden geschoten. In het vervolg zullen de patrouilles worden vergezeld van een agent van politie Protestvergaderingen van het P A. S. en de Anti-Militaristen Vereeniging in het Paleis voor Volksvlijt en Plancius waren door dui zenden bezocht; do zalen waren stampvol. - Chapelle, de bekende Antwerpscbe soci alist was door de rechtbank tot acht dagen gevangenis veroordeeld, omdat hij tijdens een verkiezingsmanifestatie een vrouw had ge slagen. Chapelle ging in beroep en bracht in dat niet hjj, maar een ander hot feit had ge pleegd. Het hof beval een nader onderzoek en dit leidde tot een bevel van niet-vervoJging ten voordeel© van den bewusten persoon. Doch de straf van Chapelle werd tot een maand verzwaard. Op de Kunstlei te Antwerpen heeft een auto van de stad het ongeluk gehad een meisje te overrijden dat juist de straat over Btak Het kind kreeg een schedelbreuk en was na eenige oogenblikken overleden. Te Lokeren is een 58-jarige vtouw die, van het station komend, den weg wilde overloopen, pok door een auto verrast en op de plaats gedood. In de provincie Luik hebben houthak kers werkende in het Hertogonwald, in den omtrek van Jalhay herten en reeën gezien, die door mond- en klauwzeer aangetast sche nen. Sommige dieren binkten zelfs. Men heeft nog geen enkel dood dier gevonden, zoodat men er nog niet in is geslaagd, door proef nemingen den aard der kwaal vast te stellen, ■waaraan de dieren lijden. Te Hamburg is een groote variété- schouwburg, het Hammonial-Variété, geheel afgebrand. De brand is 5 uur na het eindigen van de laatste voorstelling uitgebroken. De schade is groot. Maandag is be Juist op een eilandje, bjj het heerenbad, het lijk van een dor inzit tenden van den op 25 Juni 1.1. verongelukten ballon „Andromède" aangespoeld. Het is nog niet vastgesteld, of dit het lijk is van den luchtschipper Blondel, dan wel van diens passagier Coibin. Zondag zijn in Zwitserland zes berg beklimmers verongeluktdne handwerkers op den Grooten Mythen (Schwyz), een boschwach- tor pp den Dent de Morcle6, en twee toe risten die op den Schafbcrg naar Edelweisz zochten. Bij het werk tot het vlot brengen van de in de haven van Sulina (Roemenië) ge strande Engelsche stoomboot „Queensboroogh" ontplofte de ketel. Twaalf personen werden gedood, vier erg gekwetst. In de haven van SL Petersburg is Zon dagnacht ©en brand uitgebroken, waardoor twee duizend balen katoen, toebehoorende aan veertig firma's, vernield werden. Drie Russische boerinnen, die zich bjj een sec te van zelfkastijders hadden «aange sloten, zijn nabij Petersburg den hongerdood gestorven. Een vrouw, do heilige Darja, die zich door haar volgelingen als de moeder Gods laat vereeren, had aan de drie vrouwen 21 dagen (strenge vasten opgelegd. Maar alle drio waren dood voordat do 21 dagen voorbij waren. To Nikolajewsk, gouvernement Ssamara (Rusland) zijn de Laatste vijf dagen vijftien cholera-gevallen voorgekomen. Een paar dagen hebben de Oostelijke Staten van N. Amerika een verlichting gehad van do ondragelijke warmte. Maar Zondag steeg de thermometer opnieuw, wel is waar niet zoo hoog als te voren, maar toch ver oorzaakte de hitte bijna evenveel ellende, door de buitengewone vochtigheid van de atmos feer. Het aantal sterfgevallen te New-York, dat in de afgeloopen week direct toegesclu-even werd aan de hitte, bedroeg 175 Onder de paarden was de uitwerking nog veel erger. Meer dan 1200 paarden bezweken jn New York door do warmte. Hoe verouderde oorlogschepen nog van nnt kunnen x^jn. In do „Scientific American" wordt een be schouwing gepubliceerd over een methode om oorlogsbodems welke geen genoegzame snel heid hebben, of waarvan de govechtswaarde door verouderd geschut, niet sterk genoeg meer i9 om in den actieven dienst te kunnen vol doen, «aan de kustverdediging dienstbaar to maken. Hier too zou men volgens den schrijver als volgt te werk moeten gaan. Op een zandbank voor do kust of bij een haveningang wordt een dam gelegd 111 den vorm van een rechthoek. Zijn hier drie van ge reed, dan worden hiertusschen palen geheid, waarboven men het oorlogsschip laat zinken, tot hot op de palen rust. Het moet dan met zjjn pantsergordel tot onder den bovenkant van den dam reiken. Nu wordt de vierde dam gelegd en de ruimte binnen de dammen rond om het schip geheel met zand aangevuld, zoodat het schip de kern van een eilandje! vormt. De scheepshuid kan door cement beveiligd worden ovenals dit bij onderwater-tunnels ge daan wordt. Om het eilandje tegen den golf te beveiligen, kan het met teenen en vlecht werk-, beschoeid worden. Aan de lijzijde worden dammen en aanplemping voortgezet in den vorm van een rechthoekig bassin met haven ingang, zoodat een vluchthaven ontstaat voor torpedobooten en onderzeeërs. Tunnels, van uit het schip naar open zee, zouden aan hun uiteinden van torpedolanceer- buizen worden voorzien, en door kogel gewich ten in verschillende richtingen draaibaar zijn. Als voordeelen worden opgenoemd1. Een gepantserd fort; 2 onzichtbaarheid; 3. een sta biel voetstuk voor kanonnen met als gevolg een verhoogde trefkans; 4. beveiliging door den aarden wal tegen torpedoaanvallen, ter wijl do bezetting ongestoord zijn torpedo's zuiver gericht op den vijand kan afsturen; 5 goed geventileerde logies voor een groote be zetting amunitie magazijnen, waterreservoirs, enz. zijn aanwezig, eveneens alle machineb voor electrisC'h licht, verwarming en kracht. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd zijn tot leeraars aan de R H B. S. te Goes, A. W. KIoos Jr. te Middel burg, M. van Breen, dr G. van Hasselt en dr H. A. W. van der Vecht en te Zierik- zee A- Verhage allen thans tijdelijk. Op verzoek is eervol ontslagen (do 2de luitenant JI. J. Fruin v«jn het 3de reg. inf. TE WATER GERAAKT. Hedennamiddag omstreeks half vier geraak ten «en tweetal kinderen van zekeren M. uit de Koningstraat alhier bij den Noord singel te water. Met veel moeit» werden zij door eenige voorbijgangers gered. Beiden bleken ongedeerd t» zijn. MOND- EN KLAUWZEER. Bij den landbouwer Sturm op den Veer- schen weg alhier is geconstateerd dat alle verschijnselen van mond- en klauwzeer verdwenen zijn. De waarschuwingsborden zijn wegge nomen EEN ONGELUK. Heden namiddag geraakten te Vlisöin- gen het paard en de wagen van den. sleper V. d. B. bij de Kleine werf te water. De wagen zonk onmiddellijk, het paard mede nemende. Ongeveer een kwartier later werd het dier levenloos opgehaald. UIT ROTTERDAM. De zeelieden-staking. Hedenmorgen manifesteerden een drie honderdtal zeelieden voor het kantoor van de »Volhardiug". Zij eischten afzetting van het bestuur, benoemden een stakingscomité en herriepen het besluit tot opheffing van de staking. Vele werkwilligen gingen echter aanmonsteren, zoodat de beweging toch verloopt. EEN PROTEST. Te Haarlem werd mr. Cappegne van de Capello heden als lid van Ged. Staten ge kozen. Door mr Roelsema werd hiertegen protest aan ge teekend, omdat de benoemde een gemeentelijk© betrekking bekleed, n.ml. die van stadsadvocaat te Amsterdam. UIT AMSTERDAM. De Zeeliedenstaking. De werkgevers hebben verklaard de be middeling niet te kunnen aanvaarden. Door deze afwijzing zijn de eischen, door de arbeiders gesteld, niet geheel afgewezen. Zij verklaarden zich integendeel bereid, na beëindiging der staking, opnieuw te overleggen iu hoeverre een loonsverhooging aan de bootwerkers en zeelieden kan wor den toegestaan. De inval aan deGelderschekade De drie personen, die Maandag gearres teerd werden, zijn naar het huis van be waring overgebracht. BoekhandeL In de heden gehouden vergadering van de „Vereeniging ter bevordering van de belan gen des boekhandels", werd tot correspon dent voor Zeeland gekozen de heer C. Hon- dius te Middelburg. EEN MISDAAD. Te Roermond is het lijk van een 70- ajrigen man "gevonden die met zjjn handen aan de beenen vastgebonden was eai gedeelte lijk in een zak was gestopt. ZWEEDSCHE STAATSLEENING. STOCKHOLM, II Juli. De Zweedsche regeering heeft met een bankiersconsortium, bestaande uit Fransche banken, de Stock- holmsche Enskilhda bank en de Stock holm sche handelsbank een overeenkomst aangegaan betreffende de uitgifte van een nieuwe Zweedsche staatsleening van 60 millioen franes. TURKIJE EN DE MALLIS0REN. CONST ANINOPEL, 11 Juli. Volgens bij de Porte ontvangen berichten, weigeren, de de Mallisoren zonder wapens naar bon woonplaatsen terug te trekken. De Porte heeft nieuwe bewijzen dat MQntenegro de Mallisoren tot verzet aanspoort en dreigt hun terugkeer te zullen beletten. SPOORWEGONGELUK. BRIEGE POST, 11 Juli. De Newhaven snel trein naar Bostow viel van 30 voet hoogte van een viaduct. De locomotief en 5 wagens werden verplet terd op de straatsteenen. Een groot aantal personen werden gewond. cjwsootoj tóukiea voeden 2nc?en RevaïSeragsezccd* 1 A. H K0MMERS f Op ruim 61jarigen leeftijd is deze nestor van de Zeeuwsche verslaggevers voor de pers overleden, na de helft van zijn leven aan een en hetzelfde blad, de „Middelburgsche Cou rant" te zijn verbonden geweest als redacteur verslaggever. Hij was op-en-top een persman, gewiekst om op de meest vlugge manier de te verwerken gegevens, voor zoover deze tevoren te be machtigen zijn, te bekomen en op de meest practischd wijze te benuttigen. Met deze vóórgegevens gewapend, kwam hij steeds ter vergadering, had op afzonderlijke blaadjes, zorgvuldig, geordend en genummerd, deze hoofdpunten afgedrukt bij zich om deze met het gesprokene en het incidenteel behan delde in de vergadering aan te vullen. Op het reporterstafeltje, waaraan hij gezeten was, lagen steed9, vóór hij met een vulpen werkte, wel gespitste gele potlooden Koh- i-Noor was zijn liovclingsmerk op het rijtje gereed voor het gebruik. Over zijn kleine velletjes papier gebogen, met een ©enigszins scheeve houding van het hoofd, zat hij te schrijven, af en toe dei langdradige sprekers bespiedende of deze nog niet aan het einde van hun woordenvloed 1 dachten te komen. En ik weet niet wat in hem meer te be- wonderen was: zijn vlug opvangmgsvermogen voor het gesprokene en het kernachtig, synthe tisch Weergeven ervan in het karakter van den spreker dan wel zjjn rustige wijze van werken en zijn immer keurig en persklaar geschreven copy, waarop menige collega ja- loersch kan zjjn. Meermalen heb ik met hem mgn kennis making met dezen collega dateert reeds ran 1892 aan hetzelfde tafeltje in vergaderingen ritten (werken op de meest aangename en vriendschappelijke wijze Vermakelijk waren zijn snedige, geestige op merkingen, waarmede hij de vervelende woord voerders aan welk ras, zeide hij vaak, het eeuwige leven is beschoren kon typoeren, doch die niet in de courant kwamen. Zijn fort was, het zich onmiddellijk inwerken in don geest der sprekers, in het speuren van het dessous en het vastleggen van de quin- tessens der redevoeringen in het verslag door een getypeerde woordenkeuseen zeldzaam rijke schat van synoniemen was zijn privaat eigendom, wat voor een verslaggever een kost bare bezitting mag genoemd worden. Een specialiteit was de heer Kommers als verslaggever van de landbouwtentoonstellingen in ons gewest, die in den regel met een ge moedelijk, leuk of lokaal-typografisch voor woord werden ingeluid. Eens, i k herinner het mij nog als ware het gisteren gebeurd, was hij te Goes en liep daar rond op ontdek king van copy, maar kon maar niet op slag komen tot hij mij later ontmoette en mg ka meraadschappelijk toevoegde: „Eureka" en het Goesche landbouwtentoonstellingsverslag ver scheen met het karakteristiek voorwoord, dat het ook nu goed deed. Nog een staaltje van een meer re centen datum van zijn ijverig optreden voor het blad, waaraan hg, om het zoo eens te zeggen, was vastgegroeid, schiet mij onder het schrijven van deze regelen in de gedachte, dat hem scherp teekent als actief persman. Het was in het vorige jaar, toen wij, na een vermoeienden, zeer afmattendea tentoon stellingsdag te Axel, in ons hotel te Neuzen tot na de kleine uren van den nacht onzen arbeid voortzetten, afgewisseld door ontboeze mingen over het sjouwerig reportersvak en mgn collega tot de ontdekking kwam, dat de post hem in den steek liet voor het tijdig bezorgen van de copy op het bureau in da St Pieterstraat. En wat deed hij toen? Hg ging bij het krieken van den morgen op de snor, wist beslag te leggen op een pri mitief verhikel alias vrachtkarretje, nam plaats op het bankje naast den karrevoerder, liet zich ventre-A-terre, als een Griesch triompha- teur met de blauwe enveloppe in de hand naar de aanlegplaats van de boot rijden, die op het punt van vertrek stond, wist er een gedienstigen geest te vinden, die de copy te bekwamer tijd aan het adres bezorgde. Zoo was hg steeds in de weer om de eer van zijn blad om het nieuws zoo spoedig mo gelijk te publiceeren op te houden. Het deed mij dan ook van harte genoegen, het in warmen toon geschreven woord van waardeering door de redactie van zgn blad, dat hem zoo lief was, te lezen in het eerst- nitkomend nummer na zijn verscheiden. Ook ik gevoelde behoefte een woord van hulde, van oprechte waardeering van zijn ta lent en tevens als uiting van mjjn vriendschap pelijke gevoelens jegens dezen nestor der Zeeuwsche reporteurs in h et blad te schrgveu, waaraan hij zijn beste krachten heeft gegeven. Met eere heeft hij de pen als verslaggever gevoerd. Zijn nagedachtenis zal als zoodanig bjj mg en ook ongetwijfeld bij de confraters blijven voortleven. Rust in vrede, collega Kommers, na een arbeidzaam en moeitevol leven in dit ooder- maansch bestaan. A C B Goes, 9 Juli 1911. THERMOMETER EN VERWACHTING. 11 Juli. Thermometer alhier 8 u. vm. 65 gr., 12 u. 74 gr., 4 u. 7.3 gr. Hoogste barometerstand 778.2 te Aberdeen en Shields. Laagste 759.6 te Riga. V erwachting tot den avond van 12 Julizwakke tot matige N. tot N. O. wind, licht bewolkte lucht, droog weer en warmer temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Mete- reologisch Instituut te De Bilt. Rijks-Belastingen. De Burgemeester van Middelburg maakt bekenddat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter in vordering is verzonden de door den Direc teur der directe belastingen enz. to Breda, den 6 Juli 1911, invorderbaar verklaarde kohieren no. 1 en 2 der belasting of bedrijfs en andere inkomsten voor het belastingjaar 1911/12, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste bet door hem verschuldigde te kwijten, met herin- innering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden inge diend. Middelburg, den 10 Juli 1911. De Burgemeester voornoemd, DEN BOUWMEESTER, L. b. Onveiligheid vaarwater. De Burgemeester van Middelburg maakt aan zeevarenden bekend le. dat op 18 en zoo noodig ook op 19 Juli 1911 van het fort „Harssens"; 2e. op 18 Juli tot en met 7 Augustus 1911 in de stelling van den „Helder" en 3e, op 15 Juli of, zoo noodig, ook op 22 Juli 1911 van bet fort „IJmuiden" schiet oefeningen zullen worden gehouden. De voor de veiligheid te nemen voor zorgsmaatregelen liggen voor belanghebben den ter Secretarie dezer gemeente ter inzage. Middelburg, den 1^ Juli 1911. De Burgemeester voornoemd, DEN BOUWMEESTER, L. b. Van 8—11 Juli. Vlissingbn, BevallenJ. J. Visser, geb. Noest, d. E. M. Mallie, geb. Tellier, z. T. J. Praag, geb. Dekker, d. OverledenJ. M. G. van Malcoté, wed. van J. G. Schwartz, 72 j. E. Sturm, wedr. van C. Barentsen, 79 j. D. Odems, man van H. J. Siermans. 80 j. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door bet bestuur der waterkeering van den calamiteusen „Oud-Kempenshofstede"- polder werd heden middag in het hotel Van Dalen te Stavenisse aanbesteed: het verdedigen van den onderzeeschen oever door zinkwerk en steenbestorting aan de waterkeering van bovengenoemden polder. (Raming f 18.941.) Minste inschrijver was de heer J. Roeloff te Papendrecht, voor f 18.880. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Aangekomen: 8 Juli te Batavia het ss. „Sindoro", van Rotterdamte Sabang het eb. „Kediri", van Rotterdam naar Java; 9 Juli te Southampton het ss. „Vondel", van Am sterdam naar Batavia; te Rotterdam het bs. „Goentoer", van Java; te Amsterdam het as. „Banda", van Javate Philadelphia het sB. „Zgldjjk", van Rotterdam10 Juli te New- York liet ss. „Nieuw Amsterdam", van Rot- tetrdajn. Vertrokken: 8 Juli van Padang het en. „Ambon" en van Perim het ss. „Balï", bei den van Batavia naar Amsterdam van Buenos- Ayres het ss. „Zeelandia", naar Amsterdam van Montreal het ss. „Wittekind", naar Rot terdam en Hamburg9 Juli van Genua het ss. „Koningin Wilhelmina", en van Colombo het 6S. „Rembrandt, beiden van Amsterdam naar Bataviavan Djeddah het ss. „Biöi- ton", van Batavia naar Amsterdamvan Gi braltar het bs. „Tabaaaa", van Rotterdam naar Java; van Padang hot ss. „Tamboer*", ran Java naar Rotterdamvan Perim het as. „Wilis", ran Rotterdam naar Javavan Mar seille het ps. „Making", van Java naar Rot terdam 10 Jnli van Genua het ss. „Grotius", van Batavia naar Amsterdamvan Dover het sb. „Frisia", van Buenos-Ayres naar Amster dam van Port Said het ss. „GonojntaJ»"^ van Java naar Rotterdam. Gepasseerd: 9 Juli Dover het bb.„Bo~ gor", van Rotterdam naar Java; Lizard het bs. „Gorredgk", van Rotterdam naar New- York en BaltimoreFinisterre het ss. „Am- steiland", van Buenos-Ayres naar Amsterdam; 10 Juli Scilly het ss. „Maartensdijk", van Bos ton en Philadelphia naar RotterdamKaap Roca het bs. „Nias", van Batavia naar Am sterdam Fernando Noroaha het Bb. „Een- land", jvan. Buenos-Ayres naar Amsterdam; St. Catherine's Point het ss. „Besoeki", va/B Java naar Rotterdam. SABOTAGE EN OBSTRUCTIE. 2611 gevallen van vernieling van apoor- wegmateriaal, voornamelijk van telegraaf- ec wisseldraden, zijn op de Fransche spoorwa gen geconstateerd, sedert de staking van het spoorwegpersoneel. En het houdt nog altijd niet op. Als voorbeeld laten we hier een verzameling berichtjes volgen van Zondag: „Bij Caen (Norman dië) arresteerde de gen darme een groot-handelaar en een daglooner die op do rails van den Wester «poorweg bg Serquigne een twaalftal groote steenen hadden gelegd. De daders bekenden. In Prude bij Perpiguan werd een Spaansch aard- werker gearresteerd beschuldigd de draden van do olectrische geleiding van den in aanbouw zgnden tunnel door de Pyrenaeën te hebben doorgesneden. In den afgeloopen nacht werden de telefoon- en telegraafdraden langs de lijn van Nancy naar Neufcliateau op drie verschillende plaatsen doorgesneden." En volgens de revolutionnairen zal dat voort duren, zoolang de ontslagen „cheminots" niet weder aangesteld zijn. Deze kwestie beheerscht als het ware do Fransche binnenlandsche politiek, maar de eeuwige Fransche kwaalde afwisseling in de personen der ministers, maakt ook hier het vinden van een oplossing moeilijk. Het is hier met een variantde Kamer wikt, en de spoorwegdirectie beschikt. Of de regeering al aandringt op aanstelling van de ontslagen stakers, ze kan daartoe de spoor weg directies niet /dwingen. Briand ging slechts met zaohten dwang te iwerk. Hij had blijkbaar zelf te veel het kwaad van de staking gevoeld, om een derge lijke algemeen© vergeving en vergeting te kun nen bepleiten. En dat was een der trouwens vele redenen waarom hij links veel stemmen verloor. Toen kwam onder zijn opvolger Monis do minister van spoorwegen Dumont, die op zeer barscho wijze en van uit de hoogte tegen de spoorwegdirecties optrad, en door do Kamer meerderheid daarbij gesteund werd. Maar het resultaat was nihil. De directies zeiden alleen toe nog eens de lijst der ontslagenen te zul len ftazien, en zoo menschlievend mogelijk te (zullen zijn. Maar principieel weigerden Ze toe te geven, en de aandeelhouders gaven de directies gelijk. En nu js er weer een nieuw (ministerie dat het blijkbaar weer met zachte middelen wil probeerende minister-president Cail- laux erkent het recht der spoorwegmaatschap pijen aap te nemen en te ontslaan. En de Kamer is nu ook weer in meerderheid ran andere meening geworden, en gaat jin de nieuwe richting mee. Gevolg: woede der socialisten, die dit oju

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2