Onderwijs. Verschillende Berichten. BURGERLIJKE 'STAND. Ingezonden Mededeelingen. ongevallen ten gevolge van de ontploffing van ruw en distilleerketels in branderijen en van andere toestellen zoomede ter voor koming van loodvergiftiging. Dat voor alle bij deze regelingen betrok ken arbeiders daarbij eene beperking van den arbeidsduur zal worden voorgesteld, is niet te verwachten. Tot hoofdbestuursleden werden gekozen E. Stigter in Den Haag, H. J. W. Droog- leever Fortuyn te Rotterdam, G. Oosterbaan te Zwolle. ,'t KORTE MEDEDEELINGEN VERGADERINGEN. De Bond voor Staatspensioneering heeft te Utrecht onder voorzitterschap van den heer N. Prins, uit Haarlem, - vergaderd. Onder levendige toejuichingen sprak de voorzitter zijn afkeuring uit over hetwets- ontwerp-Talma in zake de ouderdomsvoor ziening. O. m. werd de begrooting voor 1912 vastgesteld op f 11.133.81 met een saldo van f 1333.81. Verschillende voorstel len tot wijziging van statuten en reglement werden behandeld. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren jhr. R. de Muralt, uit Zierikzee, E. Wiersum, uit Groningen, en E. Posthuma, uit Leeuwarden. Indertijd heeft die Bond een commissie uit zijn midden benoemd, ten einde te wer ken voor het volkspetitionnement in zake wettelijke ouderdomsverzorging. Volgens het thans door die commissie uitgebracht verslag komen op de aan 18/ afdeelingen gezonden lijsten 20,231 hand- teekeningen voor, plus nog 1936 namen, die in opdracht van geestverwanten door de afdeelingssecretarissen aan de commissie zijn toegezonden. Bij deze cijfers moet in 't oog worden gehouden, dat personen, die lid zijn van eenige afdeeling van den Bond, niet meer afzonderlijk op de lijsten voorkomen. Het totaal aantal vereenigingen, die in stemming betuigd hebben met het adres, bedraagt 442, waarvan 197 hun ledental hebben opgegeven, te zaraen bedragende 21.737. Onaer die vereenigingen zijn 120 vak vereenigingen, 40 zieken- en begr2ffiais- fondsen, 40 politieke vereenigingen, 90 ver eenigingen van openbaar nut, een aantal nuts departementen en 80 kerkbesturen. Voorts geheelonthoudersvereenigingen, af deelingen van den „Bond van Nederlandsche Onderwijzers", van het „Ned. Onderwijzers genootschap", eenige afdeelingen der S. D. A. P., een loge, een katholieke vereeniging, een paar spaar- en boerenleenbanken, een Kamer van Koophandel en Fabrieken en een polderdistrict. De vergadering der „Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst" is Dinsdag Omtrent het vroedvrouwenvraagstuk werd de volgende conclusie aangenomen Het is gewenscht dat de opleiding der vroedvrouwen hier te lande eenige wijzi ging ondergaat in dien zin, dat de leerling vroedvrouwen in de gelegenheid worden gesteld, zich gedurende laugeren tijd practisch te bekwamen, vooral ook in de verzorging van kraamvrouwen en pasge borenen. De overgroote meerderheid der artsen ei vroedvrouwen acht herhalingsonderwijs wen- schelijk of noodzakelijk. Uitbreiding der bevoegdheid van vroed vrouwen is niet gewenscht als zijnde in het algemeen niet bevorderlijk aan de belangen der patiënten. De oorzaak waartoe een groot deel der klachten die over de vroedvrouwen bestaan, voor zoover deze niet de opleiding betreffen, kan worden teruggebracht, is de onderlinge concurrentie tusschen artsen en vroed vrouwen. Daarna komen eerst in de tweede plaats persoonlijke eigenschappen van sommige vroedvrouwen en onvoldoende bezoldiging door vele gemeenten. De wijze waarop door sommige artsen concurrentie tegen de vroedvrouwen wordt gevoerd, is in strijd met recht en billijkheid. Dit kwaad kan door de afdeelingen in eigen boezem worden tegengegaan. Met het oog op den willekeur, dien vroed vrouwen soms van den kant van genees- heeren hebben te verduren, zou het gewenscht zijn, dat daarop van Rijkswege, b. v. door de hoofdinspecteurs der volksgezondheid kan worden toegezien. Er zal een enquete worden ingesteld met betrekking tot het besmettingsgevaar van tuberculose. Aangenomen werd een voorstel der afdee ling Breda betreffende kostelooze verstrek king van serum aan zieken. De heer J. A. Mes van Middelburg slaagde Dinsdag te Nijmegen voor het eind examen H. B. S. met 5-jarigen cursus. Onder de leerlingen der Industrieschool te 's Gravenhage, die het diploma verwier ven, komt voor mej. L. Goor van Hoek bij Neuzen. Den heer P. A. Straub onderwijzer te Batavia, aikomstig uit Groede, vroeger on derwijzer te Schoondijke is benoemd tot Hoofd der openbare School te Moeara Aman te Sumatra. „De Tijd" meldt, dat de te Roermond gedetacheerde miliciens van het 2e en 6do regiment infanterie, ter versterking van het garnizoen aldaar, zich tot H. M. de Koningin hebben gewend met een bezwaarschrift, waarin zij luide klagen over de behandeling, die zij van een tweetal met naam genoemde 2e luite nants ondervinden. In dat request moet o. m. worden beweerd dat zij (de miliciens) gaarne goed en bloed veil hebben voor Koningin en Vaderland, doch dat de al te strenge tucht, die op hen wordt toegepast hunne gemoederen niet anders dan kan verbitteren, en daardoor juist het tegen overgestelde bereikt wordt, als waarvoor ze in dienst zijn gekomen. Het eten moet boven dien veel te wenschen overlaten, in verband met de zware diensten, die verricht moeten worden. Zóó meldden zich b.v. de vorige week circa 30 manschappen ziek, allen tengevolge van de gepresteerde diensten. De manschappen kregen „kwartierziek". t 1 Te Rotterdam is op een viertal Rijd- sleepboolen, toebehoorende aan de naaml. vennootschap W. van Driel's stoomboot- en transportondernemingen, staking uitgebroken onder het stokerspersoneel. De stakers eischeo hooger loon en korter arbeidstijd. Do generaal-majoor H. C. A. Neeteson, commandant der le divisie, zal tegen het na jaar den dienst met pensioen verlaten. De „Nederlandsche Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid" vergaderde dezer dagen te 's-Hertogenbosch. Het jaarverslag vermeldt, dat het ledental van 859 gestegen is tot 922. Voor gemeente secretaris van Zutphen zijn aanbevolen de heeren mr. dr G. van Leijden, commies-redacteur ter gemeente secretarie te Zwolle, en mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, commies-redacteur ter gemeente secretarie te Arnhem. De afgetreden gouverneur van Suriname mr. Fock, die in het laatst van de vorige maand deze kolonie heeft verlaten, gaat recht- stocks naar Den Haag, om vooreerst daar ocnigen tijd te verblijven. Een groenten koop m an te Rotterdam had voor het geopende raam zijn geld zitten tel len en het daarna opgeborgen in de linnenkast, terwijl hij den sleutel vervolgens boven op de kast legde. Daar de man verzuimd had het raam te slui ten, is een inbreker later naar binnen geklom men, heeft de kast geopend met den sleutel, die er boven op lag, en tachtig gulden aan contant geld weggenomen. Een 13-jarige jongen uit Rockanje, die zich daar aan diefstal van een paar honderd gulden moet hebben schuldig gemaakt, was naar de kermis te Hellevoetsluis gegaan. In den schouwburg werd hij door de politie aan gehouden. Na bekend te hebben, werd hij ge vankelijk naar zijn woonplaats teruggebracht. Een vet varken, dat Maandagnacht te Loosduinen in het land liep, is door eenige dieven met hamerslagen bedwelmd en toen ge slacht. Na het dier gereinigd en van de huid ontdaan te hebben, namen ze het mee. Dinsdagnacht is tegenover de Polanen- straat te Amsterdam een goederentrein, ko mende van het Centraalstation, ontspoord, waardoor dat gedeelte lijn onberijdbaar werd. Het ongeval ontstond, doordat de trein in aan raking kwam met een drijvende kraan, die voor den toegang lag te wachten en te dicht genaderd was. Een veehouder te Reeuwijk deed Vrijdag avond aangifte, dat een hem toebehoorend rund in den polder Vettonbroek aan mond- en klauw York 16 Februari, s.s. „Carnatic". Bleef één nacht in Waldorf Astoria Hotel. Weet niet van zijn bewegingen daarna." Dit antwoord was anders dan hij verwacht had, en Hazard nam den eersten trein naar Lighthorae, om het persoonlijk te overhan digen. Lady Holdershaw las het vlug, en gaf het hem dadelijk terug. „U ziet dat er iets gebeurt is," zei ze. „Het ziet er wel naar uit," gaf Hazard toe. 0,Ik veronderstel dat het nu goed zou zijn, aan de New Yorksche detectives te ge lasten dadelijk een onderzoek in te stellen." „Hebt u dat nog niet gedaan?" „Wel, neen, mevrouw. Ik achtte Jaet mogelijk dat u in tusschen nog een brief had ontvangen Lady Holdershaw werd boos. „Wat zou dat er dan nog toe doen?" riep ze uit. „Waarom öjd verliezen?" „Ik zal nu geen tijd meer verliezen, mevrouw," antwoordde de detective nederig. „Ik zal dadelijk telegrafeeren. Maar zijn ej pok dingen dio ik hier kan navragen, terwijl de New Yorksche defectieven hun onderzoek doen?" „Natuurlijk. Maar stuur eerst dat tele gram naar New York. Dat is het belangrijkste. Kom Weer hg me als u dat gedaan hebt." De defectieve gehoorzaamde. Wel omschre ven instructies werden naar New York kabeld, en het onderzoek naar den verdwenen financier begon daar dadelijk. Na zijn telegram verzonden te hebben keerde Hazard terug naar Lighthome om verdere instructies te halen. Zijn eigen opinie was dat het tijdverkwisting zou wezen in Engeland te zoeken. Sir Robert Holdershaw had Amerika bereikt en was daar verdwenen. Bijgevolg Was dat het land waar men hem moest zoeken. Maar hij wilde aan. het ver langen van mevrouw Holdershaw voldoen. „U hebt mg, meen ik, yerteld," zei hg I haar, „dat sir Robert naar Londen ging, spe ciaal pm zijn zuster te spreken, die gevaar lijk ziek was. Kimt u mij ook den datum vai zijn Vertrek geven?" „Dinsdag 8 Februari." ,,Het is nu 3 Maart. Drie en twintig dagen. Drie weken later. Hebt u nog iets van die zuster gehoord?" „Geen woord." „Niet? Dat lijkt vreemd. Tenzjj ze dood is. Maar in dat geval zondt n toch zeker, daarvan bericht hebben gekregen, denk ik?" „Ik heb niets gehoord. Maar dat is zoo vreemd niet. Ik ken die vrouw niet. Ik heb haar nooit gezien. Ik ken zelfs haar naam niet." De detective was verbaasd en toonde dat. zeer was gestorven. Ojp advies van den veearts moest het cadaver worden begraven- onder politietoezicht. (Toen de politie naderhand een onderzoek instelde, was een kuil gegraven, waarin kop, pooten en verder afval van een rund waren begraven. De huid en het vleesch bleken verdwenen te zijn. Te p olnes heeft het Dinsdagnacht gevroren, zoodat de weiden op sommige plaat sen wit waren I Dinsdagmorgen was het erg onweer achtig in de lucht. Tusschen kwart over acht en halfnegen brak boven een deel der stad Arnhem een geweldige hagelbui los. 't Waren stukken gs, soms zoo groot als knikkers. De id was hier en daar ter dikte van ld.M. bedekt met deze hagelijsmassa. De meisjes eener naaischool in Klarendal maakten een ijspop. Een brouwersknecht te Mook, wien de vorige week een vaatje bier ontglipte dat hem op den voet viel, zoodat hg daaraan een wond kreeg, is tengevolge van bloedvergjfti ng overleden. Ongelukken. Te Geldermalsen is het tweejarige dochtertje van een landbouwer in een wetering verdronken. De trein Hattem Apeldoorn heeft Maandagavond bij Het Loo een driejarig kind, dat op den spoorweg speelde, aangereden. De kleino kreeg ernstige wonden en is nog denzelfden nacht over leden. vloeddal der Naritza tot aan Philipopel is alles verwoest. Het water staat tot aan de spoorwegdijken. De Orient-express is met 24 uren vertraging te Sofia aangekomen en zou voorloopig nog 24 uren in NovaZngora blijven, tot de schade hersteld is. - In de eerste zes maanden van dit jaar zijn in de haven te Gent binnengeloopen 686 schepen, metende 504.555 ton, tegen 584 schepen, metende 425.200 ton in het eerste half jaar van 1910. - Het „Hand. v. Antw." verneemt dat een Antwerpenaar het denkbeeld heeft doen breveteeren om op de trams verlichte reclamen te plaatsen, zooals er thans op de huizen staan. Terwijl de trams voortrijden, zal men op die rijtuigen al de lichtver anderingen zien, die men waarneemt bij de reclame op de daken. Zoodra men het licht in het rijtuig aansteekt, begint ook 't licht te werken van de reclame. In het gehucht Boonwijk te St. Gillis heeft een man van 47 jaar zijn 45jarige vrouw, die hij telkens beschuldigde van ontrouw en die toen verklaarde niet meer bij hem te willen wonen, met een hamer den schedel ingeslagen. Daarna vluchtte hij, maar zijn twee oudste zonen die op het gerucht naar beneden kwamen, liepen hem achterna, en brachten hem thuis. Daar werd hij aangehouden door de politie. Hij be tuigde toen spijt over zijn daad te hebben. De toestand van de vrouw is hopeloos. Te Keulen is Dinsdag een schaakwed strijd begonnen tusschen Schlechter en dr Tarransch. De eerste wedstrijd eindigde als remise. - Een zoon van den beroemden schilder wijlen Segantini is Dinsdag te Berlijn tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij eigen schilderijen voor werk van zijn vader had verkocht. De Oostenrijksche minister van han del heeft de maritieme autoriteiten te Triest aangeschreven, dat, met het oog op het gevaar voor overbrenging der cholera, alle schepen, komende uit Italiaansche havens, aan een geneeskundig onderzoek onderwor pen moeten worden. Men heeft daar ook reeds 0 Juni een geval geconstateerd aan boord van de „Oceana" bij een vrouw, die gisteren, Dins dag, is overleden. Andere gevallen hebben zich bij geen passagier of lid der bemanning van de „Oceana" voorgedaan, maar drie reizigers zijn gebleken bacillendragers te zijn en daarom in het ziekenhuis opgenomen. Te Constatinopel is in de voorstad Haskari weer iemand overleden onder verschijnselen van cholera. Een Saksische toerist die Zondag met zijn neef een gevaarlijk pad over de Zind- lenspitz naar Naefels afdaalde, werd door mist overvallen, zoodat zij niet voor zich uit konden zien. Toen ook de avond viel, ging de neef op weg om te trachten hulp te halen. Zijn oom zou blijven wachten, maar verloor zijn voetsteun, viel en werd gedood. De neef bereikte Naefels, en ging met eenige helpers op pad. Den volgenden ochtend vond men het lijk. Door overstroomingen in Boelgarije is mijlen ver alles onder water gezet. De fruit- en graanoogst is geheel vernield. In de streek van Nova Zagora staan 200 hui zen onder water. De met bootjes geredde bewoners kampeeren in het veld en staan bloot aan de grootste ellende. Ook in het DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. Tien van de elf vliegers, die te Galais opstegen en het Kanaal overvlogen, staan heden in Hendon gereed om den terugtocht te aanvaarden. Slechts een van de elf, Train heeft Hendon niet bereikt. De schade, die hij te Newhaven kreeg door bij het dalen tegen een hek te rijden, is vrij ernstig, hoe wel hij zelf ongedeerd bleef. Dinsdag is er nog een nakomer over het Kanaal gevlogen, nl. Duval. Hij landde ten Noorden van Dover, en is toen doorgevlogen over Brighton. Vandaag hoopte hij van Hen don weer te kunnen terugvliegen. Om 6 uur hedenochtend zou het sein tot vertrek gegeven worden. Hitte in Amerika. In de Vereenigde Staten heerscht een hitte die naar men beweert alles overtreft wat men daar in de laatste jaren gehad heeft in dat opzicht. Maandag bezweken in New-York City veertien menschen louter door de hitte 29 te Chicago, 30 te Pittsburg, 4 in Bal- timore, 9 te Philadelphia, 3 in Boston enz. In New-York steeg de thermometer tot 98" in de schaduw, en naar het Westen en Z. Westen steeg hij nog hooger, tot een maximum van 117° te Pittsburg. Van de niet doodelijk afloopeude gevallen van bevanging door de hitte, hoewel die vaak zeer ernstig zijn, is geen aanteekening te houden, verklaart de overheid van een der groote steden. Een 300.000 personen zochten, maar zonder veel verluchting, een toevlucht voor de ontzettende hitte in het Coney Island waar zij in de open lucht sliepen. Trouwens ook in de stad zelf zag men 's nachts langs de oevers honderd duizenden, die daar nog een beetje lucht kwamen halen. Volgens de meteorologen werd er nog meer hitte verwacht. Bobert en Bertrand vertoond. Op het kermisterrein te Sayre, een stad in Oklahoma werd Zaterdag een zakken roller op heeterdaad betrapt. De man ont kwam echter aan de politie, die hem ver volgde, door in een gondel te klauteren van een luchtballon, waarmee een luchtreiziger ter gelegenheid van het kermisfeest een opstijging zou doen. De dief trof het bijzon der, want de luchtreiziger was juist gereed om op te stijgen. Met zijn revolver in de hand dwong hij den ballonbestuurder voort te gaan. En de ballon ging juist de hoogte in toen de politie en de menigte de plaats van opstijging bereikte men kwam slechts enkele seconden te laat, om den zakken roller te pakken. De dief dwong den luchtreiziger den tocht voort te zetten en eerst op zeer grooten afstand van Sayre gaf hij toestemming tot de nederdaling. Toen de ballon den grond naderde, sprong de dief uit den gondel zette hij zijn vlucht voort. Aangekomen: 3 Juli te Batavia het es. „Priam", van Amsterdam; 4 Juli te Boston het ss. „Zijldijk", van Rotterdam; te Port-Said het ss. „Wilis", van Rotterdam naar Java; te Am-< sterdam het ss. „Ixion", van Java; te Suez het ss. „Grotius", van Batavia naar Amsterdam. Vertrokken- 3 Juli van Sabang het ss. ..Koning Willem III", van Batavia naar Amster dam; van Algiers het ss. „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia; van Lissabon het ss. „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam; 4 Juli van Southampton het bb4 „Tabanan", van Rotterdam naar Java; van Lissabon het ss. „Hollandia", van Amsterdam naar Buenos-Ayresvan New-York het sb. „Rijndam", naar Rotterdamvan Rotterdam het ss. „Soestdgk", naar Boston en Philadel phia. Gepasseerd: 3 Juli Kaap St. Vincent het ss. „Banda", van Amsterdam naar Bata via; 4 Juli Kaap Blanc het ss. „Walcheren", Rotterdam naar Java; Straat Bonifacio het ss. „Nias", van Batavia naar Amsterdam; Dover hot ss. „Barcelona", van Rotterdam naar Quebec en Montreal; Kaap St. Vincent het ss. „Koningin Wilhelmina", van Amster dam naar Batavia. Lady Holdershaw moest zijn verrassing be merkt hebben, maar ze gaf geen opheldering. Na een halve minuut gewacht te hebben, her vatte Hazard „Kunt u mg haar adres geven?" „Ik weet niet hoe het is." „Maar. iemand zal het toch wel weten?" „Misschien de secretaris van mijn man. Hg heeft kantoor in Park Lane. U zoudt hem kunnen {bezoeken." „In Park Lane? Uw huis in de stad, ver moed ik?" „Ja." „Goed. Ik zal daar heen gaan. Hoe is de naam van den secretaris." „Henry Meadows." De detectieve keerde onmiddellijk naar Lon den terug en ging regelrecht naax Park Lane. Hij vond daar den secretaris, een jongmensch van zeven en twintig jaar, met aangename manieren. „Wat kan ik voor u doen?" vroeg de secretaris. „Ik hen een vertegenwoordiger van Scot land Yard", antwoordde Hazard. „Lady Hol dershaw heeft mg gevraagd haar bij te staan in de zaak van de vexdwgning van haar man." „De verdwijning 1" riep de jonge man luit. „Is er iets ontdekt?" „Niet voor zooTer ik weet Maar pm BAJ braakloop en ^omerdlarrhé bg kinderen heeft >HVFEHE" zonder bij voeging van melk, in water gekookt, zich als een uitstekend voedingsmiddel leeren kennen de zich in »KITFE1ÏH" bevindende eiwit stoffen bieden aan de ongunstig inwerkende organismen een slechten voedingsbodem. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN iN ZEELAND. 6 [uli Middelburg, Hoerenhuis, Hosacg. 7 Kats, Paarden enz. Pilaar. 8 Arnemuiden, Huis, Erf en Tuin. De Neeling. 11 Middelburg, Schoenwerk. Notarishuis. 12 Middelburg, Schoenwerk. Notarishuis. 13 Middelburg, Huizen, Hosang. 18 Vrouwepolder, Inspan en Vruchten te velde, Hosang. 19 't Zand, Huizen en Land, Loeff. 20 Middelburg, Huizen, Hioolen. 22 Domburg, Paarden enz. Hosang. 26 Zoutelande, Bouwland, Loeff. Souburg, Landbouw- openhartig te zijn, mijnheer Meadows, kwam ik hier om vragen te doen, en niet om ze te beantwoorden. Ik zou graag willen, dat u mjj al de inlichtingen geeft, die u mij geven kunt.*' „Zeker," zei de jonge man. „Waar zal „Wanneer zag u sir Robert voor de laat ste imaal?" „Zaterdag, 5 Februari. Sir Robert ver trok denzelfden dag uit Londen naar Light- horn, m ik heb na dien tijd niets van hem ge zien (of gehoord. Ik hoorde van Lady Hol dershaw, dat hij den volgenden Dinsdag naai Londen terugkeerde, en ook dat hij den dag daarna uit Southampton naar Amerika reisde. „Is hg dien Dinsdag dan niet hier „Zeker niet. Noch hier, noch in de City. Zijn afwezigheid is volkomen een raadsel voor zijn vrienden dn de City en voor mg zelf." „Een raadsel! Dan vermoed ik dat uook geen verklaring kunt geven van zijn bezoek aan Amerika?" Meadows schudde het hoofd. „Dat heeft mij geheel verrast. Onder ons gezegd, mijnheer Hazard, was ik zóó ontsteld, dat ik piet anders dacht of Lady Holdershaw moest zich vergist hebben. Ik kon niet gelooven dat sir Robert naar Amerika Van 4 5 Juli. GetrouwdJ. Sinke, jm. 27 j. met S. de Kam, jd. 26 j. P. J. Willems, jm. 28 j. met J. Griep, jd. 31 j. BevallenP. Dronkers, geb. Sanderse, d. A. Smith, geb. Smith, d. OverledenE. Moens, wed. van J. Goet- hart, 79 j. J. Ghijsels, vrouw van D. Nijp- VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. HOOGWATER. te Vlis9ingen. Donderdag 6 Juli vm. 9.45 Vrijdag 7 s- 10.43 Zaterdag 8 v 11.30 Zondag 9 Maandag .10 no. 0.55 Dinsdag. 11 1.30 Woensdag .12 2.10 te Do mburf Donderdag 6 Juli vm. 9.54 Vrijdag 7 v 10.52 Zaterdag 8 v 11.39 Zondag 9 nm. 12.24 Maandag .10 1.04 Dinsdag. ,11 1.39 Woensdag .12 2.19 Vergaderingen, concerten enz. MIDDELBURG. Donderdag 6 Juli en volgende dagen Bios coop Theater, Markt 3, 71/2 en 9 u- Donderdag 6 Juli. Verg. Comm. voorSpija- pitdeeling. Gebouw Sim- pelhuisstraat 3«/2 u. Vrijdag 7 Juli. Huishoudschool. Inschrij ving leerlingen. Mevr. Dumon Tak, Groenmarkt 61/081/2 uur. Zaterdag 8 Juli. Openbaar examen leer lingen zangvereeniging „Tot Oefening en Uit spanning." „Concert zaal" 7 jiur. Zondag 9 Juli. Grand Concert Artistique „Schuttershof" 8 u. Maandag 17 Jjdi Concert „Middelburgsch' Muziekkorps" „Schut tershof" 8 u. Woensdag 19 Juli. Concert „Middelburgsch' Muziekk". „Buiten tuin" 71/2 n. Donderdag 20 Juli. Verkiezing com. en plaatsvervanger „Ned, Hand. Mij.", Btadh. 3 ju Zondag 23 Juli. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 1% u- Zondag 30 Juli. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 7i/2 u. Woensdag 9 Apgs. Concert „Middelburgsch' Muziekk." „Buiten tuin" 71/2 u- Zondag 20 Augs. Zondagavondconcert. „Schuttershof" 71/2 u. Woensdag 23 Aug Concert „Middelburgsch' Muziekk." „Buiten tuin" 7J/b u. gaan, zonder mij dat te laten weten. Het was niets voor een man van zaken. Bijgevolg scheef ik aan het kantoor van de stoomvaartmaat schappij. Ze antwoordden dadelijk dat denaam van sir Robert op de passagierslijst voor kwam van de „Carnatic" welke den 9den Februari pit Southampton vertrok." „We kunnen het, meen ik, als bewezen aannemen, dat sir Robert op dit oogenblik in Amerika is," zei Hazard. „Werkelijk, ik weet niet wat er mee gebeuren moet. De New- Yorksche politie is er nu mee bezig, en vóór we van haar een verslag krijgen, kunnen we niet beter doen dan duimen draaien. Sir Ro bert kan ons verrassen door even onverwacht terug te komen, als hij vertrokken is." „U hebt dus geen verdenking van kwaad spel?" fc»i Meadows. (Wordt vervolgd). Stoomdrukke rg, Firma D. G. Kröber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6