lifclligsÉ Courant FEUILLETON. Lady Holdershaw's droom. BIJVOEGSEL TAS DB TA* Donderdag 6 Juli 1911, no. 157. Id ons nommer van Maandag hebben wij de gronden aangegeven waarop onze hou ding rust tegenover de Vrijdag a.s. te Mid delburg en te Vlissingen te houden stemmingen voor den raad. Wy hebben dus niet nader te ontvouwen waarom wij aanbevelen voor Middelburg e e t s t e district de heeren dr. J. C. Bolle en L. K. van der Harst, aftredend; derde district den heer mr. J. Adriaanse. Vlissingen eerste district ide heeren: Af. Geelhoed, aftredend, A. Stavdrman, aftredend, en J. G. van Niftrik; tweede district de heeren C. A. Kalbfteisch, aftredend, J. J. Krijger en 1 J. G. Meyer en in het derde district de heeren J. G. van Niftrik, aftredend, en A'. W. Smits, Middelburg 5 Juli. Provinciale Staten ran Zeeland. Avondzitting van Dinsdag 4 Juli. Voorzitter de heer mr. H. J. Dijckmeester, Commissaris der Koningin. Afwezig, met kennisgeving, de heer Wom- dergem. Nieuwe leden. De voorzitter stelt, na opening van deze zomerzitting der Staten, aan de orde het gekozen leden W. Kakebeeke, H. P. den Bouw meester en S. Duvekot Czn. Tot dat onderzoek benoemt hij een commis sie, bestaande uit de heeren Heijse, Van Vc»ort- huyzen en Noordijke, en schorst tijdens het onderzoek de zitting. Na heropening der vergadering brengt de heer Heyse rapport uit, strekkend tot toela ting van de drie heeren. Dienovereenkomstig wordt (besloten. De nieuw-gekqzen. leden leggen de hij de wet voorgeschreven eeden af. De voorzitter zegt daarna het volgende Bg den aanvang van deze vergadering zal uw oog zich gericht hebben op den zetel in het college van Ged. Staten, die onbezet is. Den 19den Mei jl. werd het lid van Ged. Staten, de heer M. de Jonge, na een korte ongesteldheid, onverwacht uit dit leven weg genomen. Mij aansluitende hij hetgeen van den hoogge- schatten overledene elders is gezegd en ge schreven, wensch ik ook in deze vergadering, waarin Do Jonge van 1892 af zitting had, er aan te herinneren dat in hem is heengegaan een man bezield met oprechte toewijding aan de behartiging der belangen van Zeeland. In 1903 tot lid van Ged. Staten benoemd heeft hij in deze jaren met beleid en be kwaamheid het hem toevertrouwd mandaat vervuld. 1 Zijn nagedachtenis zal hij n in eere blijven. De heeren jhr. C. J. J. A. van Teylingen en mr. C. Lucasse maken geen deel meer uit van uwe (vergadering. Aan heiden is de provincie dank verschul digd. Jaren lang hebben zij met kennis van, zaken en ijver de belangen der provincie be vorderd. Beiden hadden gedurende eenige jaren zitting in het college van Ged. Staten Werd mr. Lucasse doojr u waardig gekeurd om in de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal van Zeeland een zetel in te nemen en daarmede Noor het Engelsch 1. van CYRUS A INS WORTH. De vermiste finamcie r. De geheimzinnige verdwijning van sir Robert Holdershaw verwekte nog iets meer dan de negendaagschc verwondering van gewone sen saties. De zwaarlijvige gestalte was zoo goed bekend in financieele- en handelskringen, dat zijn afwezigheid wel moest opgemerkt worden, en toen er verscheidene dagen waren voorbij gegaan zonder dat er iets over hem bekend werd, was het onvermijdelijk, dat zijn vele vrienden zich bezorgd gingen maken. En de publieke belangstelling en opgewondenheid rees tot een hoog peil. Er dient bijgevoegd te worden dat er in de City verscheidene kooplieden en make laars waren, voor wie de afwezigheid van dei financier geen aanleiding tot treuren gaf. Op de beurs was Sir Robert bekend als iemand die durfde, ondernemend was, zelfs gewetenloos. Hij werd zeer bewonderd; maar verscheidene van zijn groote „coups" hadden ernstige moeilijkheden verwekt; en vooral de kleine belegger had geen reden om op hem gesteld te zijn. zyn Werkzaamheid voort te zetten, ik ver trouw op uw aller instemming wanneer ik van deze plaats aan jhr Van Teylingen, die ontslag nam, de botuiging van uw leedwezen overbreng, wegens zijn heengaan en tevens de verzekering dat zyn arbeid gedurende 31 jaren ten dienste der provincie niet zal wor den vergeten. (Applaus). Daarna wenscht© do voorzitter de nieuw benoemde leden geluk met hunne benoeming en verzocht hun plaats te nemen. m Ingekomen stukkon. Daarna doet de voorzitter meedeeling van de ingekomen koninklijke besluiten tot goed keuring van besluiten der Staten. Zij worden voor kennisgeving aangenomen, evenals het ingekomen verslag van de Mij. tot exploitatie van S.S. over 1910. Ingekomen zijn voorts nog een adres van het dagolijksch bestuur dor vereeniging '„Ambachts belang" te Axel om een subsidie van f 150 voor een op te richten avond-vak-teekenschoolwordt gesteld in han den van Ged. Staten om daarover een voorstel ta doen; een adres van den raad der gemeente Sta- venisse om het daarheen te leiden «lat ift.jlen door de spoorboot te volgen weg ook de ge meente Stavenisse (opgenomen wordtwordt gesteld in handen van Ged. Staten om daar over een voorstel te doen in de najaars- ztjting een adres van M. Moens te Middelburg om ta Worden benoemd tot matroos op een der booten van den dienst MiddelburgZierikzee wordt gesteld in handen van Ged. Staten ter afdoening. y Een ingekomen brief van mevr. de wed. De Jonge te Goes, bevattende meedeeling van het overlyden van den heer M. de Jonge Jzn.. zat [beantwoord worden met een brief van rouwbeklag. Eenige meedeelingen van Ged. Stalen o.a. betreffende de uitvoering van het besluit der Staten van 18 Nov. jl. in zake den stoomboot- dienst tusschen Schouwen, Z. en 1L Bo- veland en Walcheren, en betreffende do on- derhandsche aanbesteding van de schroef- stoomschepen voor dezen dienst worden voor kennisgeving aangenomen. Bij de meedeeling van de aanstelling van een kommissie betreffende verbetering der middelen van gemeenschap tusschen Noord en Zuid-Beveland, werd tevens door den voorzitter gemeld dat van do commissie be richt is ingekomen, volgens het welk zij hoopt binnenkort haar rapport met de conclu sies aan te bicden. Ook deze meedeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Benoeming Lid Ged Staten. Aan de orde is de benoeming van een lid van Ged. Staten ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer M. de Jonge Jzn. Tot leden van het stembureau worden be noemd de heeren Van Dam, Louwerse, Moer dijk en Hombach. Uitgebracht werden op tnr. P. Dieleman 28 stemmen, op den heei' Heyse vier, en de heer De Veer, Houterman en Gerlach ieder één stem, terwijl 6 briefjes in blanco waren Op een vraag van den voorzitter verklaart de lieer Dieleman, onder dankzegging aan de leden, die hem gekozen hebben, voor het in hem gestelde vertrouwen, zich bereid de be noeming aan te nemen. D© voorzitter Wenscht hem geluk, en zegt. gedachtig aan zijn vroeger lidmaatschap, te vertrouwen dat zijn werkzaamheid ook nu weer goed vrachten moge opleveren tot heil van de provincie. Tot lid der Staten, bedoeld in art. 89 der provinciale wet, wordt gekozen de heer mr. A. A. de Veer met 28 stemmen. Op den beer Heyse waren zes stemmen uit gebracht op de heer Tichelman, Gil jam, Hou terman, Hammacher en Fokker ieder één stem. Vier briefjes waren blanco. Door Ged. Staten wordt voorgesteld ,het verzoek van A. B. Antheunis om verkoop van grond aan den weg van Schoondyke naar IJzendijke aan te houden. Een nader adres is van den adressant in gekomen, aandringend op behandeling in deze zitting daar hij meent zijn verzoek tijdig te hebben ingediend. Door uitstel van behande ling zon adressant in moeilijkheden komen met ^ijn Woning De voorzitter deelt mee dat de zaak by Ged. Staten in onderzoek is, en dat dit onder zoek nog niet is beëindigd. Zij mcenen daar- De eerste aanwijzing, die de politie kreeg, dat er iets niet in den haak was, kwam op Scotland Yard in den vorm van een telegram, verzonden door Lady Holdersham en komende van Lighthome, Sir Robert's landgoed. De datum was Woensdag 2 Maart. „Zend me onmiddellijk een uitstekenden detective. Ik vrees dat myn man iets ernstigs is pverkomen." Het was zeker een ongewone aanvraag, maar aangezien het zoo'n gewichtig persoon betrof, wilde Scotland Yard niet te veel aan vormen hechten. Inspecteur Hazard van de af deeling van strafonderzoek werd gelast met den eersten aanslnitenden trein naar Lighthome te ver trekken. Hij kwam daar om een uur of één aan, en vond aan het station een auto voor hem klaar staan. Dertien minuten later was hij in Lady Holdersbawe's salon, en vóór hij iels meer kon doen dan vluchtig het vertrek doorkijken, kwam de eigenares bij hem. „U komt van Scotland Yard", vroeg ze „Ja mevrouw", zei Hazard, en keek haar onderzoekend aan. Hij zag een flinke, knappe vrouw, van een jaar of acht en dertig en buitengewoon zenuw achtig. Zy scheen zeer overstuur en begon direct te jspreken. „Ik moet u vertellen," begon ze, „dat myn angst over mijn man drie weken geleden begonnen is. Hij verbleef toen met mij hier can in hun voorstel tot aanhouding te moeten volharden Dienovereenkomstig wordt besloten. Voorts wordt op voorstel van Ged. Staten besloten tot aanhouding van het adres van den Gemeenteraad van Mid. delburg, om den aanleg te willen bevorderen van een verbindingsweg tusschen Noord-Bra bant en Zeeland het verzoek van mr. J. Adriaanse c.s. te Middelburg, om de wegen op Walcheren in be heer bij de Provincie te nemen of de tollen daarop af te koopen het verzoek van E. Huyghebaert te Asse- brouck,' om een renteloos voorschot uit de Provinciale kas voor den aanleg van tram wegen in Zuid-Beveland. Do verschillende voorstellen van Ged. Sta ten, in hoofdzaak reeds in de voorgaande weken door ons meegedeeld, worden naar de fo trekken afdeelingen gezonden, evenals het aangohoudeno van mr. P. Dieleman c.s be treffende de jaarwedde van de vaste arbei ders op de provinciale wegen, met een nadere toelichting van de voorstellers. Bij de voorstellefa tot verhooging van liet subsidie voor de Zetevaartschool te Vlissin gen Wordt ook nog gevoegd het later inge komen navolgend© adres van het bestuur der Vereeniging „Zeevaartschool" „Indien de Provinciale Staten besluiten aan hunne Vereeniging de gevraagde subsidiever- hooging toe te kennen volgons het Concept besluit, dat door Gedeputeerde Staten wordt; voorgesteld, doch zoo eenigszins mogelijk in dien zin gewijzigd, dat de termijn van vyf jaar vervalle of op één jaar teruggebracht worde, en aan dat besluit verbinden de voor waarde „dat de „De Ruyterschool" toegankelijk worde gesteld voor de zoons van Belgischo ingezetenen van Vlissingen op gelijken voet met de Nederlanders, met «iien verstande, dat, indien zich meer leerlingen aanmeldop dan er plaatsen open zijn, een vergelijkend examen van toelating worde gehouden", verklaart het bestuur voornoemd zich be reid die voorwaarde te aanvaarden en de Bel gen op gelijken voet met de Nederlanders toe te laten, zoodra hët gevraagde verhoogde Rijkssubsidie evoneehs is toegekend. De overwegingen, die hot bestuur geleid hebben tot dit besluit, zijn de volgende Het bestuur blyft van meening, dat deze regeling zal zyn positief ten nadeele Van de Nederlanders, lo. omdat nu de stuurliedenklassen reeds vol zijn met Nederlanders afféen en het bij komen van Belgen voor hen dus plaatsen zal wegnemen 2o. omdat in België de eischen voor de stuurliedenexamens geheel anders zijn dan die in Nederland, waarvan het gevolg zal zijn, dat in de examen-klassen leerlingen ge plaatst worden, die met weinig lust den cursus zullen volgen, die geheel ingericht moet blij ven voor do Nederlandsehe examens. Doch ons bestuur heeft den indruk gekre gen, dat, wanneer later door onze Vereeni ging zou gevraagd worden eene subsidiever- hooging (uitsluiltend ten behoeve van eene uitbreiding ten «iienste der Belgen (en dit be schouwt het bestuur als den eenigen weg om de Belgen goed te helpen, zonder de Neder landers te schaden), Uwe Staten niet bereid bevonden zullen Worden die te verleenenen ook, dat de thans gevraagde subsidie-ver hooging, bestemd voor het op peil brengen van de salarissen der leeraren, gevaar zal loopen niet toegestaan te worden, indien aan de Belgen deze concessie niet gedaan wordt. Indien deze vrees bewaarheid werd, zou de school gevaar loopen haar tegenwoordig goed personeel te verliezen en niet gemakkelijk goede plaatsvervangers te krijgen, hetgeen voor de school en de Nederlandsehe leerlingen het ergste zon zijn, wat kan gebeuren. Het bestuur kiest dus, dit doende, van twee kwaden het minste en is er van over tuigd ..dat de hoofdzaak moet zyn, dat de school, wat het onderwijs betreft, aan hooge eischen (blijve voldoen." Bij dit adres is gevoegd een opsomming van de verschil-punten in de examen-eisehtm voor den laagsten stuurmansrang. in Neder land en in Befgië. In Nederland wordt geëischt het onder staande wat in België niet geëischt wordt Aardrijkskunde, stoomwerktuigkunde, scheeps bouw, algebra, breedtebepaling dicht bij den middag, het berekenen van de zonshoogte uit gegeven tijd en plaats, de plaatsbepaling buiten- Ik h ad van hem gehoord, dat er heel weinig zaken te doen waren in de City, en hij stemde er in toe een korte vacantie te ne men. Volgens onze afspraak zon hij hier een week blijven. Deo tweeden dag van de week werd hy onverwacht opgeroepen naar Londen om zijn zuster te spreken. Er kwam een tele gram, luidend: „Kom dadelijk, wanneer ge uw zuster levend wilt zien." Hij ging natuurlijk. Dien nacht had ik een afschuwlijken droom." Hier hield Lady Holdershaw even op; in haar stem had bij die laatste woorden iets bangs geklonken Inspecteur Hazard had niet veel eerbied voor droomen, en voelde een sterke neiging om te glimlachen. Ilij onderdrukte die echter. „Droomde u over uw man?" vroeg hij. „Zeer nauw betreffende hem. Ik kan mij met meer de bijzonderheden in herinnering brengen, maar ik kreeg zeer krachtig den indruk, dat mijn man werd bedreigd door een verschrikkelijk gevaar. De indruk was zoo sterk, dal ik er wakker van werd en niet meer kon slapen. Ik lag uren lang wakker, gekweld door het meest afschuwelijke voorgevoel." De detective mompelde een betuiging van sympathie. „Den volgenden ochtend schenen mijn angsten belachelijk, en lachte ik over mij zelf. Togen den middag kwam er een brief van myn man. Hij bevatte zeer onwelkom nieuws. Myn man schreef dat hij het plotseling noodig door hoogtelijnen, verkregen uit zonshoogten en de gunstigste omstandigheden daarvoor, het berekenen van de afwijkingen der kom passen door zonsazimuth en amplitudo en het gebruik van azimuth!,rfels, hel gebruik van den tydmeter, het gebruik van den zee- barometer en den thermometer, wettelijke be palingen ter Voorkoming van aanvaring pp zee, toepassing dier bepalingen in verschil lende gevallen, do verantwoording van scheeps- provisiën, de voornaamste bepalingen om trent huishouding, en tucht, do monsterrol, de wettelijke bepalingen die betrekking hebben op de rechten en verplichtingen van scheeps officieren en schepelingen (volgens de Ne derlandsehe wet), en het internationaal sein boek. In België wordt geëischt het onderstaande Wat in Nederland niet geëischt wordtrege len van drieën, van interost, van gezelschap, van ketting en van menging, regels van sa- mengesfelden intrest en korting, reken- en meetkundige reeksen, uitrekening der voor naamste Wissels langs Antwerpen, Londen, Parijs en Amsterdam, theorie van do wisselbe rekening bij tusschenkomst van een enkele plaats, met commissie en bankkosten, alge meen© kennis der bevrachting en vrachtover eenkomst. Vrachten, cognossement, verzekering van zeeschaden, (ecrlingmaat der regelmatige colli, tucht- en strafbepalingen voor de koopvaardij. (Volgens het Belgisch Wetboek), watergetijden, (artificieel© horizon, maan9me- ridiaanbreedte en beweging der maan en hare schijngestalten. Door den heer Giljam wordt voorgesteld het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland te wijzigen als volgt Art. 111 wordt gelezen Burgemeester en Wethouders kunnen ont heffing verleenen van het in art. 96b, 105a, 106b en 108b bepaald, alsmede van het be paalde in art. 107c voor den tijd tusschen zons op- en zonsondergang mits het door gaand verkeer niet belemmerd wordt, Daar het voorstel voldoende ondersteund wordt, Wordt aan den heer Giljam verlof gegeven, dat voorstel in do eerstvolgende vergadering toe te lichten. Daarna wordt overgegaan tot de samen stelling der afdeelingen. De 1ste afdeeling bestaat uit de heeren Dekker, Louwerse, Tichelman, Van der Vliet, Den Bouwmeester, Van Dam, Duvekot, Hocke Hoogebooni, Vogelaar, Van Voorthuysen, Van Dalsum, Vorsterman van Oyeu, en de heeren Dieleman en De Casembroot als leden van Ged. Staten. De 2de afdeeling bestaat uit de heeren Hombach, Heyse, Dumoleijn, Wondergem, Bolle, fokker, Kakebeeke, Hollestelle, Moer dijk, Giljam, Gerlach, Neeteson, en de heeren Van Rompu en Fraijtier als leden van Ged Staten. De 3de afdeeling bestaat uit de heeren Houterman, V. d. Putte, Noordijke, Ysebaert, Hammacher, Maarleveld, Mulder, v. Oeveren, Erasmus, IV. d. Velde, De Veer, öprenger, en de heeren Siegers en Blum als leden van Ged .Staten. Daarna wordt de eerst volgende openbare vergadering (bepaald op Vrijdag 14 Juli. Vervolgens wordt de vergadering gesloten. BEZOEK PRESIDENT FALLIÈRES In Amsterdam. Bij aankomst aan het raadhuis werden de president, de Koningin en de Prins binnen geleid door een der wethouders, een (der leden van den raad en den gemeente secretaris In de versierde raadzaal sprak de burgemeester, jhr. mr. dr. A. Roëll, den boogen (gast toe. Hij achtte het een zeer aangename taak het hoofd der Fransche re publiek te mogen verwelkomen en wees op do groote eer, die de hoofdstad des lands thans te beurt valt. O. m. zeide de burge meester nog, dat er zeer zeker geen natie bestaat, die niet, op de een of andere wijze Frankrijk verplicht is, doch hij geloofde niet dat er in de wereld vele landen zyn waar haar ideeën beter ontvangen zijn, waar de schittering van haar literatuur in 't oogloo- pender is, waar de gratie van haar geest, de durf, de diepte van haar lichtend en weldoend genie beter op prijs gesteld worden dan bij ons in Nederland I De president dankte voor de hartelijke woorden Indien vroeger onze vaderen op de slagvelden elkaar ontmoet hebben, de wapens in de vuist, daar werken wy nu, zoo sprak had gevonden naar Amerika te gaan „01" zei de detective,. „Was er zoo iet6 wel meer gebeurd?" „Zeker Hij was vroeger verscheidene malen naar Amerika geweest. Hij had handels belangen zoowel in Canada als in de Vereenig- de Staten Maar hij vertrok altijd van Liverpool Ditmaal ging hij van Southampton weg Hij verklaarde in zijn brief, dat Southampton ge makkelijker zou zyn, daar het «lichter bij Lon den 'was." „Juist." „Een week daarna ontving ik een kabel- gram van New-York, meldend dat hij goed en wel was aangekomen. Dat was alles. Na dien tijd heb ik niets gehoord. Veertien dagen gin gen voorbij en ik heb brief noch telegram ge kregen. De detective begon het gevoel te krijgen of hij voor den mal werd gehouden. „Veertien dagen is niet erg lang," opper de hij. „Misschien heeft sir Robert het erg druk „Te druk om aan zijn vrouw te schrij ven I" riep Lady Holdershaw verontwaardigd uit. „Ik bedoel niets beleedigends, mevrouw. Ik bedoelde alleen dat New York tamelijk ver Van Engeland ligt, en dat de brieven eenige dagen noodig hebben om over te komen. Sir Robert begrijpt misschien niet dat u zich pngerast over hem maakt. Hij zond u het grjjze staatshoofd, tot eer van de bescha- ving, nog slechts om steeds meer de banded van vriendschap, die ons verbinden, aan te halen Na dit bezoek keerde men naar het Pafeia terug. Nadat do gezanten van de verschillends mogendheden, bij ons Hof geaccrediteerd, hurt opwachting bij den president hadden gemaakt, nam het gala-diner een aanvang. President Fallières was gezeten tusscheu Koningin en Prins, Tegenover den president zat aan tafel baronesse Van Hanlenbroek, gre*)(meestcresse van II. M. de Koningin^ Tegenover de Koningin zat de heer Pellet, gezant van Frankrijk to 's-Gravenhage tegen- over den Prins zat vice-admiraal Aubert. Rechts van II. M. de Koningin was ge zeten ds heer De Selves, de Fransche mi nister van Buitenlandsche Zaken, links varji Z K. H. den Prins zat mevrouw Peilotj daarnaast onze minister van buitenlandsche( zaken, jhr. De Marees van Swinderen. Als gasten zaten aan, behalve het gewonet gevolg en het eeregevolg van den president* de hoofden der verschillende gezantschappen* geaccrediteerd i>ij H. M. de Koninginbe nevens nog vele burgerlijke en militaire a,uto- riteiten. i Aan tafel sprak de Koningin den President toe en wees er op, hoe van het schoond Frankrijk een ongewone bekoring uitgaat. Hot Fransche genie heeft gestraald en straalt nog pver heel de wereld en zijn kunst en litera tuur vinden overal een rechtvaardige waar deering van hun hooge waarde. De President gevoelde zich diep getroffen) door do gratie, waarmee de Koningin hem in de hoofdstad en in het koninkrijk had ontvangen. Hij zag daarin een nieuw onder pand voor de uitstekende betrekkingen, die er gelukkig bestaan tusschen Frankryk ep Nederland, dat terecht trotsch is op zyn onafhankelijkheid en daarvan met zijn mo reeten invloed het gewicht in Europa sleede groofer 'wordt. In een particulier gesprek met Koningiii Wilhelmina heeft do President met belang stelling naar de Prinses geïnformeerd. Zelfs gaf hij den wensch te kennen, ondanks do vermoeienissen van dit bezoek naar Het Loa te reizen, om het Koninklijke Kind te gaan 2ien en hij zag van dit plan af toen or heia op gewezen werd, dat de afstand te groot is in verband mot het overvolle programma,. In de slad was het enorm vol en een ge weldige drukte heerschte langs den weg, dien da Koningin en de Prins met him gast zou den volgen op hun rijtoer naar den Dok- kumersloiger. Om tien uur werd van het paleis afgereden naar de De Ruyterkade tot bijwoning van de verlichting op het IJ Om kwart voor elf arriveerde de ptoefc weer op den Dam, waar een geestdriftige menigte wachtte. Nadat de President do Ko ningin en de Prins zich in bet poleis had den teruggetrokken kreeg do stad langzamer hand huur gewoon aanzien terug De „N. R. Crt." schildert President Fal lières af ^.Is een stoer, oud man geen Franschman zooals men zich dien pleegt voor te stellen, pmdat wij dan meestal aan Pa,- rijzenaaaz denken, maar meer een provinciaal, een koopman, desnoods landbouwer zwaar van gestalte, hoewel niet zoo overmatig dik, als de Fransche carricaturisten hem plegen te teekenen een open, gemoedelijk gelaat met kinbaard gerimpeld; maar met het ga- zicht van een zeventiger, eer van een kras sen zestiger. Men zie verder de courant. BENOEMINGEN, EN2. Hij kon. besluit is aan prof. dr C. H. Wind, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, op verzoek, eervol ontslag ver leend als lid van de commissie van toezicht over het Rijksinstituut voor het onderzoek der zee, en als gedelegeerde van Nederland in den te Kopenhagen gevestigden perma nenten internationalen raad voor het onder zoek der zee, ouder dankbetuiging. EERSTE KAMER. Arbeidswet. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Kamer betreffende de Arbeidswet deelt Minister Talma mede dat op het oogenblik nog afzonderlijke ont werpen in studie zijn in het belang van de veiligheid van arbeiders bij de uitvoe ring van bouwwerken, ter voorkoming van een kabelgram bij zijn aankomst, en als hij het erg drak heeft, denkt hy misschien dat dat voldoende is voor een week. Wanneer wij aannemen dat hij een week gewacht heeft vóór te schrijven zou er nu een brief kunnen komen U ontvangt er misschien een met de eerstvolgende jpost." Lady Holdershaw schudde heftig haar hoofd. „Ik ben er zeker van dat dat niet het geval zal Zyn," zei ze. „Wat wenscht mevrouw «lat ik eal doen?" „Kunt u per telegram aan de New Yorksche (politie vragen te onderzoeken pt mijn man in New York is?" „Zeker. Ik zal het dpen als u het wenscht." „Ik wensch het. U ziet dat ik niet een» den naam weet van het hotel waar hy ver toeft." „Heel goed, mevrouw. Ik zal kabelen zoodra ik in Londen ben." „Dank u." Zoodra de detective weer veilig en gvel alleen was, gaf hy lucht aan zijn gevoel door den krachtigen uitroep „Wat zyn dia vrouwen toch mallooten I" Maar den volgenden dag kwam hy tot andere gevoel«ins. Hy had denzelfden avond naar JNowYork gekabeld, en den volgenden pchtend kwam het antwoord „Sir Robert Holdershaw kwam in Npw-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5