MIDDELBURGSCHE COURANT. N*. 152. 164; jaarqang 1911 Vrij da: 30 Juni. Middelburg 29 Juni. Kameroverzicht. Uit Stad en Provineie. Onderwijs. Kerknieuws. Letteren en Kunst. Verschillende Berichten. 'O Dero eoarant voreohijnt- a agel ij ks, met uitzondering van Zon- on Feestdagen, ff;ijl per kwartaal, zoowel toot Middelburg als voor allo plaatsen in Nederland franco pp. 1 2. Afzonderlijke nummers kosten 5 oent. Adverteatiën b$ abonnement op Toordeelige voorwaarde*. Proipootussen daarvan z§n aan het bureau te bekome*! Advert eutië* voor bet eerstvolgende nummer mor-un des middags vóór édnuur aan bet bureau bezorgd eg». Advortentiën 20 cent per regel. Bij abonnement veel lager. Geboorte-, dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regelB f 1.50: elke regel mee* 20 oent. Reolames 40 cent per regel. Groote letters near de plaats, die zij innemen. Tot de plaatsing van adverteatiëa en reolatnei, miot afkomstig uit Zeeland, betreffend Handel, Nijverheid e* Geldwezen, is gerechtigd hot JidrsrtsaUt-BErM* A, DB ■UB Ai., H.I. Tvwbugwal 363, ABuierdam. Zitting van Woensdag. Vraagpunt no. 2 der Ziekteverzekering; „Is fiel mogelijk de ziekteverzekering uitsluitend te doen plaats hebben bij van. overheidswege Sn te stellen organen?" wenschte de heer Troub in bevestigenden zin te beantwoorden. Hij meende, dat waar de Staat „verzeke ringeplicht" oplegt, hij ook de uitkeering moet „waarborgen", hetgeen bjj particuliere kassen zeer moeilijk te doen zou zijn. Ten einde de simulatie te bestrijden, die bij het instellen van. uitsluitend staatskassen grooter jzou zijn dan thans, beval de heen Treub aan, om vooral te zorgen voor zelfbe stuur. Dit zou ook de contröle meer afdoende maken. De heeren Van Vliet en Nolens zochten naar teen middenweg. Geen van beiden wilden zij 3e particuliere kassen doodmaken. Er moest fc. i. een geschikte plaats voor gevonden wor den in het systeem der ziekte-verzekering, daar zij nu eenmaal bestaan en nuttig werk Verrichten. Het hoofdbezwaar van den Minister tegen de particuliere kassen is, dat waar het noodig blijkt dat een organisatie komt, er ook een cen tralisatie van kracht plaats moet vinden. Doch !Z. Ex. was zeer tegemoetkomend gestemd ten Heze. Hij- wist een pitweg. De voorstanders der particulieren kassen zouden bevredigd kun- pen worden, zonder dat daardoor de Minister Zijn eigen systeem behoefde prijs te geven. De Raden van Arbeid zouden n.l. blijven het college, waarbij alle aangiften moeten geschie den, die moeten beslissen over het bedrag der premiën en over de vraag, of iemand al idan piet een uitkeering zal ontvangen. Deze Raden Zouden evenwel aan de besturen der erkende particuliere kassen het bedrag ter hand stel len, ter uitkeering aan hare leden. Het spreekt van zelf, dat de commissie van voorbereiding ook over dit nieuwe denkbeeld teerst eens wilde nadenken. Daarom werd de beraadslaging over dit vraagpunt geschorst. Morgen zal met de behandeling van vraag punt no. 3 worden begonnen. BENOEMINGEN, ENZ. Bij kon. besluit: zijn jbenjoemd tot commies der posterijen fen telegraphie van de 4de kl. de adspirant- com. der posterijen en telegraphic W. M. Schei- Bemans, J. W. te Kolsté, R. S. T. Gerding, JB. Niewold, J H Waterborg, J. J. Suurmond, IC. f. Paymans, H. van der Linden, P. J. Droogendijb, G. Muller, C. Dogterom, en de Burnumexairs der posterijen en telegrafie J. Nierstrasz, J. Veen, E. Tersteeg, J. H. Gas au, IM. E. Baarda, P. C. van der Slikke, J. van Her 'Poel, H. C- van de Ven en P. D. poetheer zijn bevorderd tot opzichter van den Rijks waterstaat der 2de kl., A. van de Linde, A. Steendam en 3. L. Bootsgezel, thans op- teichter van den Rijkswaterstaat der 3de kl ten tot opzichter van den Rijkswaterstaat) Her 3de kl. A. W. de Bode, thans opzichter Van den Rijkswaterstaat der 4de kl. is benoemd tot agent der Rijksverzekerings bank, H. J. Hendrikse, zulks onder toekenning Van eervol ontslag uit zijn betrekking van ppzichfer der 1ste kl. voor het Stoomwezen is jhr. mr. dr. H. A. van Karnejbeek, pp verzoek, in verband met zijne benoeming .tot burgemeester van 's Gravenhage, eervol pntslagen lals referendaris bij het Departe ment van. koloniën en is hij benoemd tot tridder in de jorde van den Nederlaptdschen Jj&aiuü; is tot Gouverneur van Suriname benoemd [W. D H. baron van Asbeck, thans kapitein iter zee, aan wiea als zoodanig eervol ontslag Ss verleend.; is bij het personeecl van den geneeskundi gen dienst van het leger in Ned. Indie be noemd en aangesteld tot tgdeljjk officier van gezondheid der 2de kl. dr. A. R E. Klett; is pnder toekenning van pensioen, eervol pntslag uit den militairen dienst verleend aan Ho luitenant-kolonels A. Holland, van het 5de Zeg. inf., en C. M. A. Douglas, van den provincialen ptaf, (alsmede aan den kapitein jj. R Bijdendijk zijn benoemd bij den generalen staf, tot hiitenant-kolonel, de majoor jhr. L. M. A von Schmidbij den plaatselijken staf, tot kapi tein, de eexste-lnitenant G. W. Mossel, plaat- Belijke adjudant te Amsterdambij het wapeD Her inf. bij den staf van het wapen, tot kapi tein, de eerste-luitenant H. C. B. Schregardus, van dien stal, werkzaam bij de Cadettenschool bjj het 6de reg. tot kapitein, do eerste-lui tenant E. Schütt, van het reg. grenadiers (ten jagers. Werkzaam bij het Dep. van Oorlog bij het 7de ieg. tot luitenant-kolonel, de majoor D. M. E. de Ridder, van het korps tot majoor de kapitein Jhr. A. F. K. Gras- winckel, van. het regiment grenadier en ja gers bij het 9de reg., tot luitenant-kolonel, de (majoor J. C. L. Oberholzer, van het korps; bij het 10de reg., tot kolonel, com mandant, luitenant-kolonel jlir. J. T. van Spengler van. het korpstot majoor, de ka pitein P. M. Vogelsang, van het 6de reg. bij het wapen der artillerie, bij den staf van het wapen tot majoor, de kapitein W- J. Bieschel, adjudant van het 1ste reg. vesting artillerie tot majoor, de kapitein J. C. ten Noever de Brauw, van dien staf, hoofd der cjcjnstruptie-Werkplaatsenbij het 1ste reg. artillerie, 'tpt ïnajoor, do kapitein J. C. M. Pompe Vah het korps bij het 3de reg. vesting artillerie, tot kapitein, de eerste luitenants C. M. G. P. Couvée, van het 4de reg. veld-ar- tillerie en H. J. D. van Maanen, van het lste reg. vesting-artillerietot eerste-luite nant, de tweede luitenant P C. Taconis. van het korpsbij het 4do reg. vesting-artil lerie, tot eerste luitenant, de tweede-lui tenant H. M. J. Motké, van het korpsbij de instructie-compagnie, tot eerste-luitenant, de tweede-luitenant J. D. Wolterbeek, van die compagnieis overgeplaatst in zijn rang en ouderdom van rang bij den provincialen staf en benoemd tot provinciale-adjudant in Limburg, de ïnajoor J. S. Tromp, van den staf (der ftrtillerie, toegevoegd aan den in specteur der fvesting-artillorie. M. H Brouns, D. J. Gulden, A'. van de Bank, Chr. H- Antheunissen, L, W. H. van Oosten, G. W. van Asperen, H. ten Holt, B. Zoetemeijer, J. CW. van der Stroom, P. J. Balkenende en J. J. Tinneveld zijn ter be schikking van den Gouv. Gen. van Ned. Indië gesteld, ten einde te worden benoemd tot klerk bij den post-, telegraaf- en telephoon- dienst Jdaar te lande. N. P. Duitgenius en G. II. van der Velden zijh ter beschikking van dien Gouverneur Generaal gesteld, ten einde te worden be noemd toL telegraafopzichter bij don post-, telegraaf, en telephoondienst daar te lande. De „St. Crt," no. 150 bevat een reglement voor de visscherij in de Zeeuwsche stroomen. Door den Commissaris der Koningin in Zeeland zijn in de gczondheidscommis- siën, wier zetels gevestigd zijn te Vlissingen, Veere, jZierikzee, Tholen, Goes, Kruiningen, Oostburg, Hulst en Neuzen, tot leden herbe noemd respectievelijk de heeren A. J. van Ockenburg Sr. te Vlissingen, Jhr. W. Z. van Teijüngen te OostkapeRe, J. A. Sprujjt te Zierikzee, J. L. Bernhardt te Stavenisse, H. R. Folmer te Driewegen, J. Lindenbergh te Wemeldinge, A. van Delden te IJzendijke, R. )H. Reuling te Hulst en J. C. Bom te Axel, de tweede en derde genoomden tevens tot (voorzitter. Verder is benoemd tot lid dier commissie te Middelburg de heer J. A. Verlregt, aldaar. A. s. Zondagavond zal in den tuin op het Noord Bolwerk door de Nieuwe Koninklijke Harmonie Vljjt en Volharding van Roosendaal, directeur de heer Adr. Somers, het volgende programma worden uitgevoerdFacstmarscli ter gelegenheid van het 25jarig bestaan der N. ,Kon. Harm. Vlfff en Volharding, Adr. Somers, LaFlüte enchantée, Ouverture,Mozart, Dil>rès, Valse, E. Waldteufel, Mignon, Bou quet do Mélodies sur l'opéra d'Ambroise Thomas, Jos. Kessels, Rollon, Ouverture Dra- matique, G Parès, La TraviataFantaisie sur 1'Opera, G. Verdi, Martha, Ballet de l'Opera, F. de FLotow en La Honsarde, Valse Militaire, L. Ganse. De heer P. Dumon Tak a 1 h i e r is in de Zaterdag j.l. te 's Hage gehouden ledenver gadering van den „Bond voor den geld- effectenliandel in de provincie", benoemd tot bestuurslid van dien Bond. Dit ter verduidelijking van het ons gisteren uit 's Gravenhage geseinde bericht. Met den extra trein naar Nijmegen gin gen heden morgen 50 personen uit Middel burg mee. De „St, Crt." no. 150 bevat wijzigingen in de statuten der Vereeniging Maatschappij tot [bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, te Middelburg. Door de keurmeesters van vee en vleesch alhier werd Woensdag beslag gelegd op een mand, inhoudende ongeveer 25 K.G. gerookte worst. Na onderzoek bleek deze worst door zijn minder aangename reuk en kwaliteit ongeschikt voor do consumptie te zijn en werd alzoo pigekeurd. De mand met inhoud was afkomstig uit .Winters wjjk. Dit Ylissingen. - Onder het (Opschrift .Schandaal" schrijft het „Hand. v. Anlw." het volgende „Het in den grond booren van een Bel gischen loodskotter te Vlissingen waarbij als door een mirakel enkel de kapitein van den kotter is om het leven gekomen roept de jaandaclit pp een waar schandaal, voor hetwelk wij zonder omwegen de bureelen van hot zeewezen in het ministerie verantwoor delijk stellen. Hoeveel onzer loodsen en schoepsloodsen onzer loodskotters zullen nu nog het leven moeten verliezen, vooraleer men te Vlissin gen de zeilkotters zal vervangen door motor- booten, .zooals er in alle groote havens be staan? i En dit is vooral noodig te Vlissingen, waar onze Joodsen met alle tij cn onweer buiten moeten en waar, naar het oordeel van bevoegden, motorbooten eene ontzaglijke ver betering zouden daprstellen. Het crediet is gestemd, om dergelijke motor- booten aan te koopen, maar de fameuse bu reelen talmen en lanterfanten, onder de be wering dat de bestaande booten oneindig beter izijn. Wjj vragen nu, hoe lang de minister zich nog voor den gek gaat laten houden? Zoo niet, zullen wij openlijk onze loodsen aan zetten voortaan te weigeren, met do bestaan de booten den dood in te gaan." Ook de „Métropol", het clericale Brus- selsche blad ppreekt zijn ergernis uit over de bureaux van het Belgisch ministerie van marine „die bij de meest achteruitkruipende van. Europa gerekend kunnen worden." Het s.s. „Oranje Nassau", gebouwd op de werf der „Schelde" voor rekening van den Koninklijken West-Indischen Maildienst te Am sterdam, heeft Woensdag met goed gevolg proef gestoomd. Aan den heer A. K. de Boo van Uijen, hoofdagent en politie-rechercheur, is door H. M. de Koningin vergunning verleend tot het dragen van de gouden medaille der Kroon orde van Pruisen, hem door den keizer van. Duifschland geschonken. De standplaats van den commandant van het $9ste lanöweeröistrict wordt met 1 October overgebracht van Neuzen naar Vlis singen. TeSchore is hedenmorgen drijvende gevonden liet lijk van een vrouw welke bij nader onderzoek bleek te zijn een ingezetene van Hansweert, moeder van zeven kinderen. Met ingang van 5 Juli 1911 wordt te Kamperland een hulp-telephoonkantoor voor het algemeen verkeer opengesteld. Op het verzoek van den heer J. A. Nee- teson te IJzendijke aan Ged. Staten het aantal hectaren in den „Nieuw-Passa- geule"polder van stemgerechtigd ingeland te verminderen, is door dat college gunstig be schikt en dit getal bepaald op zes hectaren. - In de week van 21 tot en met 27 Juni kwamen in Zeeland voor vjjf gevallon van besmettelijke ziekte, namelijk 1 geval van roodvonk te Oost en West Souburg en vier gevallen van diphtheritis, twee te Hontenissc, éen te Kattendijke en éen te Middelburg. RAADSVERKIEZINGEN. Bij enkele candidaatstelling zijn nog geko zen verklaard te Haamstede H. C. Bolle, M. de Bakker en P. Blom, alle drie aftr. In Waterlajndkerkje heelt dit jaar geen verkiezinsg plaats. Het aanstaande Oranjefeest te De Vlissingsche „Oranjebond" hield Woens dagavond in het „Concertgebouw" een buiten gewone algemeene vergadering. Daarin deelde de voorzitter, de heer J. G. van Niftrik, na een herinnering aan het goed geslaagde Julianafeest, o. a. mee dat de Com missaris der Koningin plan heeft. 31 Aug. bet avondfeest bij te wonen. Tol medewerking aan de uitvoering op dien dag hebben zich bereid verklaard de ven gingen: „Vlissing's Mannenkoor", „Looft den Heer," „Polyhymnia", „Hoop op Zegen", „Hosanna", „Oefening en Uitspanning", de „Vlissingsche Turn vereeniging" en „Vlissin gen Vooruit", welke laatste vereeniging haar hulp heeft toegezegd bij het vervullen van ver schillende functies. De solisten zullen gele verd worden door „Vlissing's Mannenkoor" en „Looft den Heer". Het zangspel omvat drie bedrijven; 'teerste behandelt de gebeurtenissen op Zaterdag 5 April 1572in 't tweede bedrijf komt do Spaansche Vloot naar Vlissingen met de be zetting; ze wordt echter afgeslagen, terwijl het derde bedrijf de aankomst van Prins Wil lem aangeeft, wat gevolgd zal worden door een apotheose- Zooals onze lezers weten heeft de handeling plaats op het De Ruyterplein, waar een ruim tooneel zal worden opgeslagen. Voor 't tooneel neemt een orkest plaats, ter wijl langs den dijk aan de waterzijde een ruimte zal worden afgezet, waarlangs de Prins en zijn gevolg zijn schreden richt naar het tooneel, als zij de schepen verlaten hebben. Na afloop van het zangspol wordt door alle medespelenden een optocht gehouden. De heer T. E. Bretschneider gaf vervolgens oen beeld van dien stoet, die zeer interes sant belooft te worden. Hij begon met op te merken, dat een en ander veel geld kost -en daar de kas van den „Oranjebond" niet toelaat alle uitgaven te doen mocht hij tot zijn groote vreugde een veertigtal hoofdpersonen bereid vinden de aanschaffing van costuuni en paard zelf te bekostigen. De „Oranjebond" zal verder zorgen voor de costumes der overige zangers en gedeelte lijk pok voor de zangeressen; de dames- zangvereeniging „Polyhymnia", uit wier mid den ook enkele hoofdpersonen zijn gekozen, I. a. de Genius der Vrijheid, had reeds toe zegging gedaan voor eigen costumes te zullen zorgen. Zij zullen gemaakt worden naar teeke- ning, vervaardigd door den heer Gerritsen, vol gons een ontwerp van denlieer Bretschneider. De stoet wordt op de volgende wijze ge formeerd Voorop gaan twee bereden marechaussees, gevolgd door het bestuur van den „Oranje bond". Dan het muziekgezelschap „St. Caeci- lia" en de heraut van den Prins die het vaan del van den „Oranjebond" zal dragen. Hij zal omringd zijn door 4 Hellebaardiers, gekleed in de kleuren van Nassau, blauw niet geel. Dan volgen de Prins met zijn Gema len en verschillende hoofdpersonen, in 't ge heel 16 dames en heeren, allen te paard. Als voetgangers volgen dan de baljuws en schepenen, waarachter 10 Hellebaardiers met een hopman. Daarop volgt de zangvereeniging „Polyhymnia" met in haar midden de Genius der Vrijheid, „Vlissïngs Mannenkoor", „Looft den Heer", de hoofdpersonen der Spanjaar den en zes Spaansche soldaten, „Ons Genoe gen", „Hoop op Zegen" en „Hosanna", terwijl de stoet gesloten wordt door een vendel mus ketiers, sterk 25 man, allen leden van de vereeniging „Oefening en Uitspanning", een even sterk vendel piekeniers, leden van de koninklijke scherpsdiuttersvereeniging „Vlis singen" en „Onder Ons", en drie bereden marechaussees. Mot het oog op 't meegaan in den stoet van meisjes en vrouwen is het vendel aan den staart geplaatst, om hen tegen het opdringen -an 't publiek te beschermen. Allen vereenigingon is verzocht haar vaan del mede te voeren. Des avonds zal de stoet voor de tweede maal een ommegang maken bij fakkellicht, terwijl aan de dames der verschillende vereeni- gingen verzocht zal worden een lampion mede te dragen. De eerewacht van den Prins zal gevormd worden door 12 leden van de Vlis singsche Turnvereeniging, terwijl die vereeni ging tevens 25 schansgravers levert. Alles bij' elkaar zullen ruim 400 personen aan het zangspel en den optocht deelnemen. Daaronder zijn 155 zangers, 224 zangeressen en 40 personen die den stoot van Prins Willem vormen. Het ligt voor de hand dat de uitvoering van dit plan veel geld kost. Daarom is het plan een garantiefonds te stichten, waaruit de kosten, die de Bond niet bij machte is te (betalen kunnen worden voldaan. Natuurlijk hoopt men door het heffen van entree's op het feestterrein, het verhuren van gereserveerde plaatsen en den verkoop van tekstboekjes een groot deel dier onkosten te bestrijden. Waar echter hot welslagen van een open luchtspel voor een groot gedeelte ook afhangt van de weersgesteldheid, is het noodig zich vóór dien van de noodige fondsen to ver zekeren. .Reeds zijln 17 personen bereid ge weest een aandeel van f25 in dat fonds te nemen. Men hoopt dat meerderen dit voorbeeld zullen volgen. Zij hebben zich slechts te wenden tot den heer A. v. d Sande, Bellamypaxk. Verder zal de burgerij nitgenoodigd worden buurten en gevels te versieren. Er zal een commissie worden benoemd, die als jury zal optreden, terwijl zoowel voor de eene als de andere versiering drie prijzen zullen worden beschikbaar gesteld. De heer Van 'tKruijs, die het zangspel zal leiden, stelt zich voor omstreeks half Juli He eerste gezamenlijke repetitie te houden, ter wijl de heer Bretschneider met de hoofd personen de actie zal bespreken. De bedoeling ie dat uit het hoofd gezongen wordt. De vergadering keurde bij acclamatie het plan goed. Provinciale staten. Vakteekenscholen te Neuzen. Van het bestuur der „Christelijke werklieden- vereeniging" te Neuzen is bij Ged Staten een adres ingekomen vragend voor 1912 wederom een subsidie van f 100 ten behoeve van haar vajateekenschool Hoezeer Ged Stalen nog van oordeel zijn, dat (voor eene gemeente als Neuzen éénc vakteekenschool voldoende is en de voor het bestaan van. twee zulke scholen aangevoerde redenen weinig afdoende zijn, stellen zij aan do Provinciale Staten voor, het gevraagde subsidie tnog yoor één jaar toe te staan, opdat dan do adresseerende Vereeniging in middels aal kunnen trachten alsnog te ge raken tot eene samensmelting van hare school met die der Vereenigde Handwerkslieden, Van het bestuur der Vereeniging „Ver eenigde Handwerkslieden" te Neuzen is een is ingekomen, waarin opnieuw voor zijn vakteekenschool subsidie uit de provinciale kas wordt gevraagd, thans tot een bedrag vaji f 250. Ged. Staten herinneren er aan, dat verleden jaar bi) de behandeling der subsidiën voor de teekenscholen te Hulst en te Oostburg is aangenomen, dat de Provincie geen hooger subsidie behoort te geven dan door de naast- belanghebbende gemeente wordt bijgedragen. Wordt hier in denzelfden zin gehandeld, dan zullen de Provincie en do gemeente elk f 215 moeten bijdragen. Voorts achten Ged. Staten het wenschclrjk, dat het subsidie thans worde verleend tot en met het jaar 1915, evenals hij andere vak scholen wordt (voorgesteld. LANDBOUW. 3$ den landbonwer A. L te Serooi- kerke ie onder het vee het miltvuur uitge- brokon. Het aangetaste vee is onder politie toezicht afgemaakt en vernietigd. De hoer G. Brakman Hz. te Schoon- d jj k o is benoemd tot onder wjjzer te Brake! (Geld). Op de voordracht voor loeraar in het Fransch aan het gymnasium te Zatphen komt als nommer een voor de heer B. J. H. M. Tim. mermans, leeraar aan het gymnasium te Mid- dolbiirg, en verder de heer H. van Meerten, tjjdelgk leeraar aan een H. 6. S. met 3-jarigen cursus te Amsterdam en mej. I. Tigler Wy- brandi, tgdeljjk leerares aan de H. B. S. to Snoek. Do benoeming zal waarscbjjnljjk 10 Juli plaats hebben, - Aan het schritteljjk gedeelte van het examen ter verkrijging van da akte van hoofd onderwijzer (es) hebben deelgenomen te Am sterdam 123 m. en 78 vr. en te Breda 69 vr. i 248 m. candidaten. Benoemd ie tot leeraar aan de R. H B. S. te Helmond J. R>. van Dyk, leeraar aan de H. B. S. te Eindhoven, met vergunning om te gelgk met zjjne betrekking van leeraar aan de li. H. B. S. te Helmond te bekleeden die van leeraar aan de hoogere berger school te Eind hoven. De Raad van Amsterdam benoemde met op een na algemeene Btemmen tot gewoon hoogleeraar in de oude geschiedenis en de Romoinsche oudheden dï. U. Pb BoiBsevnin, hoogleeraar in de oude geschiedenis en de Romeinsche oudheden aan de Rijksuniversiteit te Groningen. De Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Domburg heeft toezegging van beroep ge daan aan de. G. J. Koldewjjn te Goudswaard. De stad Erfurt heeft een legaat van 100,000 mark voor kunBtdoeleinden gekregen. Pierpont Morgan heeft een brief van Luther aan Karei V, dien hg onlangs voor oen groote som op een verkooping ïd Daitschland had gekocht, aan Keizer Wilhelm afgestaan. Deze heelt bepaald, dat de brief in Wittenberg bewaard zal worden en MorgBn zgne vriende lijkheid vergolden, door hem den Rooden Adelaar lste klasse te verleenen. 18 Joli zal het honderd jaar geleden zgn. dat te Calcntta William Makespeace Thaokery werd geboren, de bekende schrgver van The Book of Snobs en het nog meer bekende Vanity Fair. De raad van Amsterdam besloot in be ginsel tot het maken van een verordening op vervroegde winkelsluiting.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 1