J Onderwijs. Eerknieuws. Rechtszaken. Verschillende Rerichten. FEUILLETON. Ingezonden Mededeelingen UATSTE BERICHTEN kannen worden bg de heeron S. J. de Regt, J. Gr. Tan de Linde, en I. P. van der Weele, lid der centrale akkerboaw-oommiBiie Voor het nataarkandig examen der RJjks- veearteengeohool te Utreoht is o. a. geslaagd de heer J. J. Mejjer, te Vlissingen. Met iagang van 1 Aag. a. a. is benoemd tot leeraar aan de nieaw opgerichte middelbare technisobe school te Dordrecht dhr. A. W. Klooa oiv. ing., thans leeraar aan de R.H.B.S. te Goei. Voor de betrekking van onderwgzer met verplichte boofdacte aan do sobool A te Biervliet heeft zich één sollicitant aan- Aan den heer W. C Maarleveld, die naar Krimpon vertrekt, is met ingang van 1 Sept eervol ontslag verleend. Het bestuar van de school voor christe lijk volksonderwijs te Enschedé, dat een onder wijzer ontsloeg omdat hjj solliciteerde naar een betrekking bg het openbaar onderwgs, heeft dat ontslag ingetrokken en den betrok ken onderwgzer thans gelegenheid gegeven naar een andere betrekking ait te zien Het grammaticaal gedeelte van de exa mens, tor verkrgging van eene akte van be kwaamheid tot hot geven van middelbaar on derwgs in de Fransohe taal en letterkunde (akto B), voor zoover die in het openbaar worden gehouden, zal worden afgenomen te 'sQravonhage in een der lokalen van de so- oieteit De VereenigingKazernestraat. Voor bgtonderheden zie men de St. Ort. no. 149 Op het drietal voor predikant bg de Gereformeerde gemeente te Groningen komt voor ds. Hamming te Zanmslag. Door do Zesde Kamer der Amsterdamsche rechtbank is Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak van den administrateur der begraafplaats sRustoord" te Diemen, P. v. d H., die zich had te vorantwoorden ter zake van verduistering va*> armengelden en van grafhekkeu en zerken, welke reeds op graven waren geplaatst, en door bekl. opnieuw zouden zgn verkocht. De rechtbank nam aan, dat het niet bekl/a bedoeling was geweest de grafzerken enz. big vond te doen overbrengen, doch dat deze bedoeling niet aan het feit het karakter van verduistering ontneemt, en veroordeelde hem tot 6 maanden gevangenisstraf. Wat de verduistering der grafhekken be treft achtte do rechtbank de feiten niet wet tig en overtuigend bewezen. WegenB het verdaisteren der gelden uit de armenbussen werd bekl. veroordeeld tot 1 jaar .gevangenisstraf. Proeve van stijl van het Minis terie van Oorlog: „Ik heb de oer UHoogedelgestrenge mede te deelen, dat door mij is bepaald, dat op den datum, (waarop de lichting van de militie, waartoe de miliciens, die eene verbintenis als Verzorger bij den Rijkspostduivendienst hebben aangegaan, behooren, naar de land weer (Overgaat, door den Commandeerende- Officier van het 7de Regiment Infanterie aan de daarbij betrokken burgemeesters, door tus- schenkomst van den Commissaris der Konin gin in do Provincie, opgave moet worden ge daan van de namen dier Verzorgers, met ver zoek pm die namen uit het verlofgangers- registor voor de militie te schrappen en in het verlofgongorsregister voor de landweer pver to brengengelyke opgave zal ge schieden aan den ter zake betrokken land weerdis tricts-commandant." Een record. Met het verslag der vergadering van j.l. Vrijdag 23 Juni zijn de „Handelingen" der Tweede Kamer tot bladz. 2384 gevorderd. Dit cijfer overtreft alle vroe gere jaren, merkt „Land en Volk" op In de tien jaren van 1900/1901 tot en met 1909/1910 was de geheelc omvang achtereenvolgens: 1833, 1810, 1433, 2360, 2118, 2292, 2230, 2336, 2381 en 2165 bladzijden. En nu is de jaargang nog met voltooid; er komen allicht een slordige honderd bladzijden bij. Is het nog te verwonderen, dat de belang stelling bij onze hoogmogende zichtbaar af neemt? vraagt het blad Hoe weinig beant woordt hetgeen tot stand komt aan do steeds toenemende lengte dor beraadslagingen I - Aan do taptoe in Den Haag ter eere van president Rallières zullen 16 muziekkorpsen deelnemen, benevens tamboers, trompetters, hoornblazers en pijpers. Zij zal op dezelfde wyze gehouden worden, ook wat do opstel ling der korpsen betreft, als verleden jaar te Amsterdam voor liet Belgische koningspaar, met dit onderscheid, dat ter eere van het Staatshoofd dor Franschen de „Marseillaise" zal worden gespeeld, gevolgd door het „Oude Wilhelmus". Verder zullen <le muziekkorpsen den president begroeten met twee Fransche marschen, getiteld„Sambre et mouse" en „Marche des drapcaux". Door do Koningin zijn aan den President tijdens zijn verblijf te Amsterdam en in de re sidentie toegevoegd den gop. vice-admiraal jhr Röell, adjudant in buitengowonen dienst, oud minister van marine, kolonel graaf Schimmel- pennmek, adjudant der Koningin on den lsten luit. der jagers, A. Ruys, van het reg. grena diers en jagers. Dinsdag was Direcbt geheel versierd, met groen en vlaggendoek en guirlandes, terwjjl 's avonds tallooze electrisohe gloeilampjes en vetpotjes aan de straten een feestelijk aanzien gaven Vele kraampjes waren op de pleinen opgesteld, au een enorme menschenmasea ver drong zich den geheelen avond joelond en zingend door do straten Laat in den avond maakte graaf Willem me* de zjjnen nog een ommegang door de biB- aohoppnlgko stad, turwjjl do stoet beschenen werd door fantastisch brandende flamb iuwen Gelukkig viel er dezen ganschon avond vau uitgelatenheid geen enkel druppeltje regen. Men wordt gewaarschuwd tegen valsche Belgische bankbiljetten van 100 en 20 francs. Door de werkstaking in Noorwegen kan de De Genestet-Bank te Haarlem niet op tijd gereed 2yn, zoodat de onthulling wordt uit gesteld tot Augustus. Het plan bestaat de automatische in richting van don telephoon, waarbij de ge- abonneerden zich zelvcn zonder tusschenkomst van telefonisten met elkaar in verbinding kunnen stellen, het eerst te Scheveningen in te voeren na den bouw van de nevencentrale aldaar. De prooven, met zulk een installatie geno men, zrjn met goeden uitslag bekroond. Zijn reeds vroeger in het dorpje Eters- heim bij Hoorn opgravingen gedaan naar ver borgen schatten, dezer dagen is daar iemand uit Duitschland gekomen met kaarten, die aangeven, dat bet prachtige landgoed, de „Smidswerve" genaamd, van Dirk Smit, zich bevonden hooft bij de kerk, welke buitendijks ia zee heeft gestaan en in den Spaanschen tijd schijnt plat geschoten te zijn geworden. Later heeft de zee dit gedeelte dorp verzwol gen. Binnenkort zal nu een stoomzuiger uit Bremen aankomen, ten einde te onderzoeken, of er soms nog hier en daar schatten ver borgen liggen. Volgens bericht uit Indië is op 23 Juni te Tjitjoeroeg op Java overleden de heer H. K. J. v. d. Bussche, oud-president van de Re- konkamer, ridder in do orde van den „Ned. I Leeuw". gedistilleerd met idoorloopend crediet. Deze drie gebouwen, van hout, werden bijna geheef vernieldbet gedistilleerd kon in veiligheid worden gebracht. De aanwozigo goederen gin gen in de vlammen op, doch de hoeveelheid was niet groot. In het pakhuis was tijdelijk een voorraad klompen aanwezig, onverzekerd ter waarde van f 400. Deze partij ging geheel door den brand verloren. Ongelukken. Een 70jarige man ge raakte Dinsdagmiddag te Amsterdam onder atax. Met een gebroken been werd hij opgenomen. Een SOjarige vrouw is Dins dagmiddag bij het spoelen van waschgoed in sloot te Tiel verdronken, een groot ge-« zin achterlatende. Uitknipsels. Wordt gevraagd een heer van middelbaren leeftijd om te reizen met onaangename bejaarde dame. „Np. afloop der markt begaf de vermoorde zich Sn gezelschap van vier personen huis waarts." Het volgende wordt uit Oostende aan een Brusselsch blad geschreven: Wij vernemen dat een Engclsche maatschap pij is tot stand gekomen met het doel een regelmatigen vervoerdienst van reizigers en kleine pakettcn in te richten tusschen OostendeLonden en terug Er zouden reeds twee groote turbinebooten op het punt zijn aangekocht to worden, grooter dan deze wel ke thans den dienst doen tusschen Oostende eu Dover, voor rekening van den Staat. Ieder dezer schepen bevat 300 hutten. Om te be ginnen zou er een overvaart per dag plaats hebben; 'savonds rond 10 uur van Oostende vertrekkende. In een gehucht nabij Peyrat-de-Bellac, had een werkman zijn vest tegen een liaag gelegd en een adder gleed middelerwijL in een der zakken. Toen do werkman zijn klee- dingstuk wilde pp nemen, legde bij de hand op het dier dat hem beet en zocht te vluchten- De werkman wilde de adder dooden, maar deze verhief zich en beet hem nog eens, dit maal in het heen. De gebetene werd naar het gasthuis gebracht en zijn toestand is erg. Te Port Arthur is ia de petroloumreser- voirs van de Texas Oil Company brand uitge broken, die is overgeslagen op twee pakhui zen en een aantal schepen, die in de buurt voor finker lagen. Er hadden verschillende ontploffingen plaats. Een scheepskapitein werd 30 meter hoog in de lucht geslingerd. Er zijn nog twee dooden. De schade wordt op 2% millioen gulden vroeg en kreeg daar verlof om met een ander i toestel terug te vliegen, te wenden, zooals1 "t reglement Voorschrijft, pp de plaats waar zijn eigen toestel in den modder zat, en dan naar Brussel terug te keeren. In een half <uur was dat stukje volbracht. Barra, was gedwongen te landen, eerst te Lierre en toen te Laeken, maar kwam 's avonds te 6 uur te Bcrchem aan. Men wachtte nog op Prévost aan wien een dergelijk ongeval was overkomen, als aan Vidart. Maar zijn machine zat to Leonard bij Turnhout. Van Brussel uit heeft hij toen ook met een andere machine een tocht daar heen en terug gemaakt. Train en Tabuteau zitten nog te Gilze- Rijen hun machines te reparecren. En Le Lassour, die vpor do 3do étapo niet meer gekla^sificeerd is, heeft wel do vlucht van Utrecht naar Brussel ondernomen, maar is nabij Tilburg gevaüen en licht gewond gewor den. Hij ging toen ook naar Gilze-Rijen waar nu dus drie machines in reparatie waren. Lo Lasseur trachtte de defecte gedeelten zijner machine aan elkaar te smeden. Train is uit Brussel met een vernieuwstuk voor zijn motor aangekomen. Tabuteau heeft uit Utrecht nieuwe stukkeu aangekregen, welke Dinsdag namiddag 4 uur van Breda per voerman naar de Molenhei werden gevoerd. Of echter een van. het drietal hedenochtend vóór 10 uur Brussel, zou bereiken is nog do vraag. En dit was de uiterste termijn. De classificatie van de te Brussel aan gekomen vliegers is nu voor den geheelen tocht (vastgesteld jals volgt 1. Beaumont 45 u. 9 m. 35 sec. 2. Vidart 60 u. 48 min. 42% sec. 3. Vedrines 65 m 7 (min. 571/5 sec. 4. Garros 65 iU. 8 min. 26% sec. 5. Gibert 67 u. 59% sec. 6. Renaux 69 u. 14 min. 1 sec. 7. Kimmerling 72 u. 59 39Vs sec. 8. Duval 74 u. 44 m. 14% sec. 9. Barra 91 u. 28 min. 441/5 sec. 10. Wijnmalen 110 u. 45 min. 32 sec. 11. Prévost 119 u 48 min. 37% sec. De Middelburgtcht Courant wordt 'a avoids 1 achturen in Goea bezorgd. Dagelgkfl worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent P. A. H. PIETERMAN. Het stukje land van den Hertog. Maar hei Engelteh ANTHONYHOPE. Er was dien morgen vóór tien uur meer werk dan gewoonlijk aan het plaatselijk tele graafkantoor. Maar niemand bracht dat in verbinding met de bewoners van het arbei dershuisje. De jonge telegrafiste die dienst had begreep er slechts uit dat een heer zijn auto (kwijt ,was. De eenvoudige mededeeling op de deur van. zijn huisje geplakt, en vermeldend dat een geval van besmettelijke ziekte wachtte pp overbrenging naar bet armenziekenhuis. leek den Hertog een doeltreffend middel om zich een kalmen dag te verzekeren. Hij zat achter zyn gesloten jaloeziën en keek naar zijn buren, die in de tusschenpoozen welke hun overbleven tusschen de eischen van den godsdienst en van de gezelligheid, hun lapjes grond inspecteerden en ook hot zijne. Het kwam de Hertog voor dat het zijne een pngewettigde hoeveelheid aandacht trok hjj vreesde dat hij iets voorbarig had opgegra ven. Frank had vergeten hem op de hoogte te - Dinsdagochtend te tien uur derailleerde te Amsterdam een trein, komende van Duitschland. De locomotief stond schuin over rails. De weg Was over eenige meters vernield, doch werd door een 20tal arbeiders na eenigen tijd hersteld, zoodat de treinver- traging niet van langen duur was. Te 12 uur was de weg weder geheel vrij. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De materieelo schade is gering. —Te IJinuiden wordt sedert enkele dagen een groentenhandclaar vermist. Maandagavond deed de politie zonder resultaat een huis zoeking. Men verdiept zich in allerlei, gis singen waar do man zich bevinden kan. Branden. Dinsdagavond brak brand uit in een manufacturen magazijn te Amsterdam Het vuur richtte ernstige schade aan. Naar de porzaak stelt de politie een onderzoek in. Door onbekende oorzaak brak te Zaandam Dinsdagmiddag brand uit in een pakhuis van koloniale waren. De vlammen breidden zich spoedig uit tot het pakhuis van een wijnhandelaar, waarin het onveraccynsde ge distilleerd was ppgeslagen. Een tweede pak huis van denzelfden eigenaar werd mede door vuur aangetast. Daarin was geborgen het HET GEHEIM VAN VESINET. Het lijk Yan den heer Vermeerscli, den reeds zop langen tijd vermisten Belgischen rentenier van Vésinet bij Parijs is in den moestuin, zijner Villa, gevonden. Het geheim dat tot bier toe deze zaak omringde, zal nu denkelijk spoe- dig ppgehelderd zijn. Nadere inüclitingon badden de justitie ge noopt nog eens nauwkeuriger den moestuin, te onderzoeken, en na vier dagen opgravingen te hebben gedaan vond men een bijna geheel tot geraamte vergaan lijk. Rondom het lijk vond stukken van een gelo onderbrook, bretels, sokken, een 'flanellen hemd, enz. Geen enkel stuk slof werd evenwel gevonden, wat doet veronderstellen dat het slachtoffer in nachtge waad was toen men het begroef. Een belangrijke bijzonderheid gaf de zeker heid, dat er wel degelijk een misdaad was ge pleegd. De beenen van het lijk waren name lijk met repen laken sterk aaneengebonden. Een nader onderzoek van het lijk door de geneesheeren deed een touw om den hals ont dekken. Honoré Vermeerscli was dus verworgd. Links van het hoofd werd een groot gat opge merkt. Daar had hij een zoo hevigen slag ont vangen, dat de stukken van den schedel in de hersens gedrongen waren, waar men ze nog terugvond. De geneesheeren stelden verder vast dat Vermeersch eerst den slag had ontvangen en toen verworgd was. Ook verscheidene zij ner ribben jcjjn gebroken. Op verzoek der Parijsche politie is er te Brussel aangehouden Jozef J., die veel bij Vermeerscli (kwam, en diens vroegere minnares Mary D. Beiden houden hun onschuld Vol. Voorts wórdt nog gezocht naar Adilc V., gewezen knecht van Vermeersch. stellen van den sland der groenteteelt van zijn voorganger. Het gelach van zijn buren was eenïgszins pijn lijk voor zijn teergevoelig gemoed. En ze ke ken ook heel veel naar zijn gesloten deur, zijn afwerende kennisgeving, en zyn zorgvul dig gesloten jaloezieën. De Hertog voelde zich ook ongerust bij de plotselinge gedachte dat miss Angela naar de kerk moest en niet op do thee zou komen „Ik heb echter mijn wenschen heel dui delijk gemaakt aan Frank," mompelde hy, het beste hopend. Tegen één uur kwam Frank terug langs een omweg, en ging van den grooten weg door de achterdeur binnen, wat hem van de nood zakelijkheid bevrijdde om over de stukjes grond van de anderen te gaan. Hij diende kou.de lunch op. „Heb je de zaken geregeld, Frank?" „Ja mijnheer. De jonge dame komt hier om zeven uur met gelei voor uw zeere keel." „Ik was bang dat ze naar de kerk moeten. Frank." „Ja, mynheer, maar daar u te ziek jbent pm er zelf heen te gaan, meende J~ dominee dat bet even goed zou zijn, wan neer de dochter aan. mijnheer de preek van vandaag Voorleest." „Dat het even goed zou zijn?" CLASSICALE VERGADERING. Aan de 95e classicale vergadering, heden morgen in de Koorkerk alhier onder voor zitterschap van ds. De Ligt gehouden, namen 26 predikanten en 26 ouderlingen deel. Als questor werd in de plaats van ds. C. L. Voorhoeve, die niet meer herkozen wen9ch- fco te worden do heer ds. Hijmans gekozen. In al' de andere vacatures werden de aftredenden herkozen. Do voorgestelde wijzigingen werden gebracht in het Synodaal reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beijoeping van. predikanten. VERKIEZING. Te BorsBelen zgn bg candidaatatelling tot lid van den raad herkozen verklaard de heeren J. Brninooge en P. Dekker (aftr) BENOEMD met 1 Sept. tot onderwgzer aan de Chr. School te Heinkenszand S. Melse, van Nieuwe- dorp. KUSTLICHT. De drie lage kustlichten onder R i 11 a d Bath zjjn thans vervangen door z. g. liohten met verduisteringen. Door een uurwerk worden verticaal staande platen om het licht in beweging gebracht, waardoor het om de 4 seconden oirca, telkens één seconde aan het oog verdwgnt. Correspondenten verzoeken wg ons geen berichten te zenden omtrent raadsverkiezingen of Btemmmgen. tenzij wg hun daarom in 't bg zonder ver zoeken Tevens dringen wg nogmaals bg hen aan op groote beknoptheid in hunne be richten. THERMOMETER EN VERWACHTING. 28 Juni Thermometer alhier 8 u. vm. 60 12 u. 69 gr., 4 u. 60 gr. Hoogste barometerstand 774.2 te St. Mathieu, Cledaix. Laagate 751.2 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 29 Juni zwakke tot matige W. tot Z.W. wind, gedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. logisch instituut te De Bilt. DE EUR0PEESCHE RONDVLUCHT. Het was Dinsdag een dag van rust, die door de achterblijvers werd benut om weer bij le komen. Vidart is op eigenaardige wijze in Brussel gekomen. Hij was nabij Leuven geland, waarbij zijn toestel diep in den doorweekten grond zakte. Hij ging toen per auto naar Brussel, „Dat waren de woorden van den domi nee, mijnheer." „Ah, hij sprak van vak-standpunt, denk ik, De regeling is zeer bevredigend. Hoe heb je liet er afgebracht met mevrouw Hor- dern, en in de kerk?" „Ik heb het er met mevrouw goed afgebracht, jnu ïnynheer zoo vriendelijk is ernaar te vragen. Met betrekking tot giste renavond, heb i ik gezegd dat mijn aanvallen van geestelyke; verstoordheid met tusschen poozen kwamen, hoewel zeer veelvuldig. Maar de dokter komt my morgen bezoeken, op bevel van mevrouw, mijnheer." „Daar gullen we voor zorgen als de dag or is 1" zei de Hertog plechtig. „Je kunt idie kennisgeving van de deur nemen zoodra de buren naar de kerk zijn of naar de kapel." De middag ging langzaam voorby, en Hertog voelde zich geplaagd door een zekere mate van verveling. „Is er één levenspositie," riep hij uit, „hoe nederig en werkzaam ook, die van plaag bevrijd is? Het is werkelyk een les voor ions pm tevreden te zijn ieder met zijn (positie." Hy ging naar zyn slaapkamer, genoot daar. een korte rust, en toen hy in een betere Tegen het D r. Eommel's Baematogen WAARSCHUWING Men vrage uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag 29 Juni. Wissenkerke. Th. Wolse 2 n. Zinkw. enz. aan den „Willempolder". Inl. wd. ont.- griff. Vrydag 30 Juni. Tholen. Hotel „Zeeland", 11 u. verzwa ring bnitentalud van de „Vrije Polders onder Tholen" .Inl. Ontv. Griff. Dinsdag 11 Juli. Stavenisse. „Hotel van Dalen", 11 u. Waterwerken. Inl. secr.-ontv. Aanw. 4 en 7 Juli. Raming f 18.491. UIT DEN HAAG. Firma opgenomen. P. Dumon Tak, firma J. A. Tak en Co. te Middelburg, is opgenomen in het bestuur van den „Bond voor geld en effectenhandel" alhier. Koninklijke beslissing. De Koningin besliste dat de gemeente Hoedekenskerke en aanpalende land- gebruikers of gebruikers van den dijk op den ligger van wegen en voetpaden behooren vermeld te blijven als onderhoudsplichtigen; van de in die gemeente gelegen aarde en zandwegen ook voor zooveel zij binnen het gebied van het waterschap „Hoedekenskerke" gelegen zyn. Gouverneur van Suriname. Met zekerheid ban thans medegedeeld wor den dat de benoeming van kapitein ter see W. D. H. baron van Asbeck, tot gouverneur van Suriname geschied is. TWEEDE KAMER. Bij de voortgezette behandeling va» het vTaagpnnt pf het wenschelijk is de arbei- dersz iektevexze kering uitsluitend te doen plaats hebben bij een overheidskas, hetgeen 's Ministers stelsel beoogt, bestreden de hee ren Duys en Treub het pleidooi van den heer De Visser voor toelating van particu liere kassen, en fondsen. Do heeren Van Vliet en Notens meenden dat niet alle fond sen overboord geworpen behoefden te worden pm een goede organisatie mogelijk te maken. UIT AMSTERDAM. Een jubilé. De heer Krapels, stationschef alhier, ont ving heden ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum van de directie der H. IJ. S. Maat schappij een enveloppe met kostbaren inhoud en een oorkonde, van het spoorpersoneel een eetkamerameuhlement en van het perso neel builen het station een buffet en een bureau. MASKARADEFEESTEN. Ten aanschouwe van eenige duizenden men- schen had heden middag te Utrecht de eerste ppvooring (plaats van het openlucht-natuur- spel „Willem van Holland", een spel dat den menschen der 20ste eeuw een inzicht wiï geven in het leven der I4de eeuw. Het was een aaneenschakeling van tafereelen vol van zinnenbekoring. De pracht der kleeding van edelvrouw en ridder, van voetknecht en bis schop boeide het oog, terwijl de muziek van Willem Andriessen, zoo geheel in overeen stemming met de handeling van heel het spel, de poren bekoorde met een vloed van klanken, nu eens forsck en krachtig, dan weer zacht en weemoedig. stemming weer pp stond trok hy zjjn bom bazijnen pak aan. Te huif zeven bleef een groote auto stok ken a.-m liet anhdere einde van het dorp. .De chauffeur kondigde aan dat hij zelf het defect zou, verhelpen. Hij nam echter eenigen vrijen tijd en eenige ververschingen vóór hij aan het werk ging. Twintig minuten later deelde Frank, die van een wandelingetje in de buurt terugkwam, pa71 den Hertog de komst mee van Ferdinand, zijn eersten chauffeur. Hij nam de kennisgeving van de voordeur, zette thee klaar en ging heen. Alles was er, behalve do garnalen. Er was zelfs nog geen voorteeken van, en ook niet van monsieur Alphonse. „Zou het werkelyk mogelijk zijn, dat Alphonse me in den steek laat?" vroeg de Hertog zich ongerust af. De garnalen waren wel niet absoluut noodzakelijk, maar vormden een artistiek pnderdeel, dat zeer in zyn smaak viel. Roecies te zeven uur zag hij juffrouw Jfornctern (naderen. Met veel ingenomenheid merkte hij haar sierlijke gestalte op toen zy pvor zijn lapje grond liepmet minder waar deering 'zag hij dat zy vergezeld was door een jongen van een jaar of veertien. „Die voorzorg is niet vleiend," dacht de Hertog. Zy klopte pp de deur. De Hertog verzonk in slaap. Ze klopte weer. „Ik hoop dat hij vandaag niet niet raar (is", zei Angela. „De deur staat open," zei de jongen. „Laten we naar binnen gaan. Ik ben niet bang." De Hertog hoorde hen het huis binnen ko men. Hij stond op en opende de deur van de zitkamer. „0, ben je daar? Goeden avond. Mogen we binnen komen? Mama zou zelf gekomen j zijn, pm mij naar de kerk te laten gaan, maar ze beeft zoo'n hoofdpijn dat ze verplicht is 1 geweest naar bed te gaan." I De Hertog antwoordde niet onmiddellijk Angola Iwam. binnen, gevolgd door den jón gen, die een rond pakje, dat hij droeg, op tafel zette. „Gelei l" dacht de Hertog. An- 1 gela legde pen boek neer. „Pxeeken I" dacht de Hertog. „Q, maar je hebt nog geen thee gedron ken," riep Angela uit. „Ik ben bang dat wyj je storen." „Er is voor twee gedekt," merkte de jongen pp. „Voor hepi en voor zyn armen broer." „Ik ben trptsehbegon de Hertog, Ma&r plotseling ging de deux van dekeu ken ppen, op Monsieur Alphonse verschoen. Hij droeg een groote Behaal met garnalen.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2