liéiiple Conrant BIJVOEGSEL Middelburg 20 Juni. FEUILLETON. De spionnen tier Mode. VAS DB TAN Woensdag 21 Juni 1911, no. 144. Zomerzitting der Provinciale Staten. In die ziljting zal benoemd worden een lid van Geel. Staten, vacature De Jonge, en komen Oer tafel de volgende voorstellen van Ged. Staten: tol aanhouding van het verzoek van A. B. Antheunis om verkoop van grond aan den weg van Schoondijke naar IJzendijkevan het adres van den gemeenteraad van Middelburg, om den aanleg te willen bevorderen van een verbindingsweg tussclicn Noord-Brabant en Zeeland; van het vorzoek van inr. J. Adri- aanse c.s. to Middelburg, om de wegen op Walcheren in beheer bij do Provincie te ne men of de lollen daarop af te koopen; en vnn het verzoek van E. Huijghebaert te Asse- brouck, om een renteloos voorschot uit de Provinciale kas voor den aanleg van tram- Iwegen in Zuid-Beveland. Verder dat lot wijziging van het reglement op de tramwegen en het Reglement op de wegen en voetpaden. En die tot toekenning van een subsidie van f 575 aan Nisse, en van f350 aan Vcere in do kosten van hunne buishouding voor 1911; van een subsidie: lot een maximum van f 4000 per jaar voor de jaren 1912 lot en met 1915 aan de Vereeniging de Ambachts school" te Middelburg; van f 500 per jaar voor de jaren 1912 tot en met 1915 aan de gemeente Middelburg voor bare avondschool voor handwerkslieden; van f 500 per jaar voor de jaren 1912 tot en met 1915 aan Vlissingen voor hare avondschool voor handwerkslieden van f 500 per jaar voor de jaren 1912 tot en met 1915 aan Goes voor hare avondschool voor ambachtslieden; van f 500 per jaar voor de jaren 1912 tol en met 1915 aan de gemeente Zierikzee voor hare avondschool voor vakonderwijs; van f200 per jaar voor de jaren 1912 tot en met 1915 aan de Vereeniging „Vereenigde handwerkslieden" te Neuzen voor hare avondvakschoolvan f 100 voor 1912 aan de Christelijke 'werklie de»,vereeniging „Rom. 13:1" te Neuzen voor hare leckcnschoolen tot verhooging van het subsidie voor de zeevaartschool te Vlissingen; tot afwijzing van een verzoek van het da- gelijksch bestuur der „Maatschappij tol be vordering van landbouw en veeteelt i.n Zee land" om een subsidie voor het geven van cur sussen in zuivelbereiding, huishoudkunde enz en ook tot afwijzing van hot verzoek van wege de afdeeling Zeeland van de „Nederland- scho vereeniging van land- en tuinbou wonder- wijzers" om een subsidie ter verhooging van het salaris van bedoelde onderwijzers. Vervolgens voorstellen van Gcd. Staten lol toekenning van een subsidie van f 250 per jaar voor de jaren 1912, 1913 en 1914 aan L. G. Ovcrbeeke te Goes, voor zijne onmibusdienst tussclien bet Wolphaartsdijksche veer en Goes; van een subsidie van f 100 per jaar voor de jaren 1912, 1913 en 1914 aan J. F. Taelman te Philippine voor een wagendienst van het dorp naar het station Philippine.; tot verwijzing naar hun College van het adres van de Ver eeniging van Nederlandsche Loodwitfabrikan- ten te Rotterdam, omtrent bet gebruik van loodhoudende verventol verkoop van grond aan den weg van Bresfcens naar Groede aan J. P. Blomme; tot opening van een crediel van ten hoogste f 1000 aan de „Maatschappij lol bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zee land" voor ecne in 1911 te Middelburg te houden provinciale land- en luinbouw-tentoon- stelling; tot toekenning van een subsidie voor 1911 ad f 400, aan |do Vereeniging jot bevorder, ring der geitenfokkerij in Zeeland. Eindelijk nog voorstellen tot aanvnarding eener storting vanwege de Zeeuwsche Spoor - bootmaatschappij in verband met de overne ming van personeel van die Maatschappij Naar het Engelech 4. van W. H 0 L T W H I T E. Geraldine Mcrrimer en Raad Jack en Mary Jones bereikten Parijs op een bleek uur in don vroegen morgen, toen de laatste» café's in Montmartre werden ontruimd, en de arbeiders pp weg waren naar hum dagelijk- schen arbeid. Rand reed regelrecht maar een klein hotel in de Rue de Rhöne, een zijstraat van de Boulevard des Italiens. Hij was daar bekend, en werd ontvangen met echl Franschen, wel levenden ernst, toen bij Geraldine voorstelde als zijn zuster. Rand en Geraldine kwamen tegen het mid daguur weer hij elkaar en gebruikten samen hun dejeuner pp een puderwclsche binnen plaats van het hotel. Geraldine zag er ongewoon mat uit en was lusteloos in haar bewogingen. Over haar ge- hcele uiterljjk lag ,liet kenmerk: „Ik wou dat ik niet hierheen gekomen was." „Wat gaat u nu doen?" tot intrekking van het besluit der State» van 18 November 1910, en tot sluiting van een geldleening van ten hoogste f 250.000; tot vaststelling der rekening en goedkeuring der verantwoording van de Provinciate inkomsten en uitgaven over 1909; tot wijziging van do begrooting der Provinciale inkomsten en uit - gaven voor 1910; tot wijziging van de be grooting der provinciale inkomsten cn uitga ven voor 1911tot vaststelling van de be grooting der Provinciale inkomsten en uitga ven voor 1912, on tot heffing van opcenten op de Rijksbelastingen voor 1912. Stoombootdienst op Schouwen Onder dagteekening van 18 November 1910 werd door de Stalen besloten lo. ten behoeve van den stoombootdienst tusschen Schouwen, Zuid en NoorJ-Bcve- land en Walcheren twee schroefstoombooten te doen bouwen, 2o. aan Gedeputeerde Staten machtiging te verleenen, om desgowenscht deze booten on dershands aan te (besteden 3o. aan de gemeente Zierikzee vóór de ver betering dor zwaaiplaats in de liaven aldaar eene bijdragde te verleenen tol de helft der kosten cn lot een maximum van f 1250, onder voorwaarde, dat de gemeente Zierikzee zich verbinde, de liaven en de zwaaiplaals^tg on derhouden op eene diepte van 2.50 M. bene den laag water met eene bodembreedte van 12 M. voor de haven en van 45 M. voor de zwaaiplaats; 4o. de jaarwedde van den directeur van den genoemden stoombootdienst te bepalen op f 1200, met eene vergoeding van f 300 voor bureaukosten 5o. Gedeputeerde Staten te machtigen lot het nemen \jan de verder noodige maatrege len, om den dienst mot ingang van 1 Januari 1912 naar beliooren te kunnen uitvoeren. Ter uitvoering van punt 3o. van dit besluit zonden Ged. Staten onder dagteekening van 25 November 1910, aan^burgemeester en wei houders van Zierikzee een schrijven waarin zij kennis gaven van het genomen besluit en van de verwerping met 25 tegen 15 stemmen van een amendement van den heer mr. D van der Vliet, om sub 3o. te schrappen in den zesden regel de wooTden „en de zwaaiplaats" en in den negenden regelde woorden „voorde haven en van 45 M. voor de zwaaiplaats" cn er aan toe te voegen de woorden„zullende de Provincie de zwaaiplaats onderhouden .op ecno diepte van 2.50 M. beneden laagwater met ecne bodembreedte van 45 M." Zij verzochten Burg en Weth. de beslissing der Staten ter kennis te brengen van den gemeenteraad met de vraag, of hij bereid is, het subsidie van f 1250 onder de gestelde voorwaarde te aanvaarden, vertrouwende, dat hij daartegen geen bezwaar zal maken. Het aanbod van een subsidie tot liet bedrag van de helft der kosten van verbreeding en ver dieping der zwaaiplaats toch is geheel in overeenstemming met den wenscb, uitgedrukt in de samenkomst ten raadhuize der gemeente op 16 September j.l. Toen is voorloopig besproken, dat van de op f 5000 geraamde voorziening de Provincie en de gemeente elk de helft zouden betalen Dat die kosten later tot de helft zijn ver minderd, kan geen reden zijn, om het onder houd ten laste van de Provincie te brengen Daartoe bestaan te minder termen, waar de wet het behoorlijk onderhoud der openbare gemeentewerken ten laste der gemeente brengt Toon is voorloopig besproken, dat van de op f 5000 geraamde voorziening vle provincie en de gemeente ek de helft zouden betalen, Dat die kosten later tol de helft zijn vermin derd, kan geene reden zijn, om het onder houd ten laste van de Provincie te brengen. Daartoe bestaan te minder termen, waar de wet het behoorlijk onderhoud der openbare gemeentewerken ten laste der gemeente Wel is waar geschiedt de verbetering van de zwaaiplaats grootendeels in liet belang van den Provincialen dienst, doch deze kan ook als tot dusver uitgeoefend worden niet kleinere jbooten, of op de thans gevolgde wijze, waarbij zekerheid, dat de booten te allen tijde kunnen binnenkomen en zwaaien, ontbreekt. Ged. {Staten schreven echter dat zij het zouden betreuren, wanneer daartoe moest worden besloten en meenden daarom niet te vergeefs een beroep op de gemeente te doen, om deze zaak tot een gcwenscht einde te brengen, dat alleen door gemeenschappe lijke samenwerking kan bereikt worden. Burg en Weth. van Zierikzee antwoordden daarop 29 Dec. 1910 dat dc Raad eenparig mei hen van oordeel was, dal de isubsidie van hoogstens f 1250 in bet op diepte en breedte Ze deed die vraag moedeloos, en oven haar schouders .wanhopig optrekkend. Rand integendeel, voelde zicli frisch cn vastberaden. „Vóór een generaal een gevecht aangaat," zei hjj, „moet lijj hot terrein van den slag zien. Ik zal dus in de eerste jplaats naar het huis van Pommet gaan, en in dat opzicht heb ik een plannetje." Hij ontvouwde dat plan aan Geraldine, en de manier waarop hij dat deed wekte haar geestdrift op. Haar neerslachtigheid verdween ze werd vroolijk en lachte. „Voel geluk, Jackl" riep ze, toen Rand oen rijtuig aanriep aan de deur van het hotel, en daarmee naar het Maison Pommet reed. Zooals iedereen weet staat het Maison Pom met in de Rue de Rivoli. Het is somber van buiten, maar zeer schitterend van binnen. Hel is een bloementuin van kleedij. Rand vroeg naar den heer Pommet. Hjj ver klaarde brutaal dal hij een speciale corres pondent was van de „Daily Wire" belast met een belangrijke opdracht. Een opgetooid© dame, die minstens een kei zerlijke bruid zou moeten zijn, deelde hem met minzame majesteit mee dat Monsieur Pom met dien morgen ongenaakbaar was. Monsieur Pommet was thuis, zekor. Maar monsieur Pom met was in een verschrikkelijke zenuwspan ning. Monsieur Pommet was distrait. brengen der zwaaiplaats voor de provinciale stoombooton onder de gestelde voorwaarden niet kon aanvaard worden. Den eisch dat de gemeente in het vervolg do haven en zwaaiplaats op de voorgestelde diepte cn breedte zou moeten onderhouden achtle de Raad to bezwarend. Met bet voor stel van Burg. en Weth. om die subsidie te aanvaarden onder voorwaarde, dat de pro vincie do zwaaiplaats cn de gemeente de havengeul op diepte en breedte zou houden, kon do Raad zich ook niet vereenigen. De Raad heeft toen besloten dat de ,ge- meenlc bereid is, de haven van het hoofd tot do ligplaats der stoombooten te doen bren gen op een diepte van 2.50 M. -h L. W. met een hodcmsbreedle van 12 Meter en do zwaai plaats op dezelfde diepte mot een bodems- breedte van 45 Meter, en geul en zwaaiplaats op <lie diepte te onderhouden, indien de provincie eene subsidie van hoogstens f 1250 geeft in de kosten van het uitdiepen van de zwaaiplaats cn voortaan in de kosten van het onderhoud zoowel van geul als zwaai plaats voor hare rekening neemt. De Raad is daartoe gekomen door de meening, dat de Pro- vinciajo dienst een zaak is, waarbij niet al leen -Zierikzee maar geheel Schouwen en Dui- veland groot belang heeft. Naar aanleiding van dezen brief had de commissie uit Ged. Stalen, belast met het toe zicht op den Provincialen stoombootdienst, op 10 Januari jl. een onderhoud met Burg. en Weth. van Zierikzee ten raadhuize aldaar. Op 20 Januari j.l. schreven Ged. Staten onder no. 6, le afdeeling, aan Burg. en Weth. „De commissie uit ons college, in bet bij zonder belast met het toezicht op den pro vincialen stoombootdienst, heeft ons mededee- ling gedaan van het onderhoud, dat zij naar aanleiding van den hiernevensvermelden brief met U heeft gehad. Wij vereenigen ons geheel met de meening van de commissie, welke trouwens ook door uwen voorzitter werd voorgestaan, dat de pro vincie niet een deel van het onderhoud van havengeul en zwaaiplaats voor hare rekening kan nemen, De haven is een gemeentewerk.j waarvan het onderhoud volgens do gemeente wet ten laste der gemeente komt Tegen de door den Raad gewensolile voor waarde bestaat mitsdien overwegend bezwaar. Maar niet minder bestaat bedenking tegen bet doen vervallen van de door de Staten gestelde voorwaarden, dal de gemeente de havengeul en de zwaaiplaats op de aangegeven diepte cn bodembreedte zal onderhouden. Waar de Staten bereid zijn, zich uit de provinciale* kas aanzienlijke offers Ie getroosten voor de inrichting van een in alle opzichten voldoen den stoombootdienst tusschen Schouwen, Zuid en Noord-Bevcland en Walcheren, daar mag worden verlangd, dal van de zijde der naast- belanghebbende gemeente een waarborg worde gegeven, dat de uitoefening van den dienst onder alle omstandigheden behoorlijk zal kun nen plaats hebben en dal niet als gevolg van onvoldoenden toestand van havengeul of zwaaiplaats te eeniger- lijd stremming in den dienst zal ontslaan. Mccncn wij dus in dit opzicht aan de door de Staten gestelde voorwaarde te moeten vast houden, aan de andere zijde zijn wij bereid er toe mede te werken, om voor de i nrich- ting der zwaaiplaats, welke op verzoek der provincie en voor een groot deel in haar belang plaats heeft, dezerzijds meer bij te dragen, dan aanvankelijk is bepaald. Bij ons bestaat dan ook geen bezwaar, om aan de Staten voor le stellen, de kosten van die inrichting tot een maximum van f 2500 voor rekening der Provincie to nemen. Wij vertrouwen, dat den Raad hieruit zal blijken van onze gezindheid om de zaak tot een goed einde te brengen, en dat hij daartoe zal willen medewerken Het zal ons aangenaam zijn, spoedig te ver nemen, dat dc Raad een subsidie van f2500 onder de aangegeven voorwaarde zal aan vaarden." Het daarop van Burg. en Weth. ontvangen antwoord, dd. 2 Februari 1911, luidt aldus: „Ter voldoening aan het besluit van den Raad dezer gemeente van gisteren, no. 19, hebben wij de eer U.E.G.A. in antwoord ojj uw brief van 20 Januari jl., no. 6, le afd te berichten, dal uw daarbij gedaan voorstel voor deze gemeente onaannemelijk is." Na de ontvangst van dit antwoord hebben Ged. Staten overwogen, wat hen verder le doen stond. Zij hebben gemeend, aan bet besluit der Staten van 18 November 1910, no 16, verder uilvoering te moeten geven en dus met de aanbesteding der booten, waarvoor de voorbereidende maatregelen reeds waren „Ah, daar is hij," vervolgde de Keizerin fluisterend „Mijnheer Stal nu zelf wel zien aan welk een geesteskwelling Monsieur Pom met lijdt." Rand keek op en zag een man van middel bare grootte, eonigdzins afgeleefd, cn meteen afschuwelijk getailleerd middel, door het ver trek loopen op teer-gescliocidc voeten. „Lieve hemel", zei Rand in zichzelf „Is dat Monsieur Pommet I" Ja, dat was Pommet, de ideale tailleur, do aangebedene van de vrouwen der mode. Maar liij was een zeer onaangenaam mensch om naar te kijken. Zijn gelaat was opgezet en zijn oogen waren zwart omrand en verlept. Zijn zwarte baard Was gefriseerd cn vettig Hij droeg een roodc igeklcedc-jas, afgebet met zwart, cn versierd met zilveren knoopen. Zijn vest was van een teer appel-groen, en zijn geplooid overhemd had een lila-kleur. Een buitengewone das, met kant aan de uiteinden, nestelde zicli tusschen de plooien van zijn overhemd. Toen hij het midden van het vertrek be reikt had, bleef Monsieur Pommet staan, streek met zijn fijne, vrouwelijke band over zijn zlwartcn baard, en kreunde: „Die ideoën," zei hij halfluid, „die ideeën van me. Ze doen. mijn hoofd gloeien. Hel is geen wonder dal de dichters, de hecle wereld over tot krankzinnigheid wor den gedreven." 4 genomen, tc moeten voortgaan. Het komt hun toch voor, dat de verschil lende onderdooien van gemeld besluit niet in zóó onafscheidelijk (verband met elkander staan, dat de uitvoering van onderdeel l zou moeten worden gestaakt, omdat die van onder deel 3 moeilijkheden ondervindt. De punten 2 tot 5 bevatten gecno voor waarden, aan do uitvoering van punt 1 verbonden en van welker vervulling de uit voering van punt 1 afhangt, maar vormen naast elkaar slaande afzonderlijke beslissingen Het kan naar hun opvatting dc bedoeling van de Staten vergadering niet geweest zijn. met het oog op de beslissing van den Zierik- zceschcn gemeenteraad den dienst niet voort te zetten. In do Statenvergadering van 12 Juli 1910 is onder no. 18 bepaaldelijk vastgesteld, dat met ingang van 1 Januari 1912 voor rekening de provincie de stoombootdienst tussclien Schouwen, Zuid- en Noord-Beveland en Wal cheren zal worden voortgezet; ter uitvoering daarvan strekt het nader besluit der Staten van 18 November 1910 ,no. 16 De omstandig heid, dat fcicb bij de uitvoering van laatst genoemd besluit cenigc mocielijkhcid openbaart, kan geene aanleiding zijn, om het principieele besluit va» 12 Juli 1910 als vervallen te be schouwen en derhalve ook de uilvoering van de andere onderdooien van bet besluit van 18 November 1910 le staken. In deze opvatting werden Ged. Staten ver sterkt door de overweging, dat de dienst toch uitvoerbaar is, ook al blijft punt 3 van laatst, bedoeld besluit rusten. Op de begrooting der gemeente Zierikzee voor 1911 is een som van f 4000 uilgetrok ken, jwclkc bestemd is, om de havengeul uit le diepen op een bodembrcedte van 8M. en een diepte van 2.50 M. beneden laagwaler. Bij deze afmetingen zullen dc provinciale sloombooten te allen tijde de haven van Zie rikzee kunnen invaren en de aanlegplaats kun nen bereiken. De vraag blijft dan. of zij zul len kunnen zwaaien vóór het aangekondigde vertrekuur. Wordt voorzien, dat dit moeilijk heden zal kunnen opleveren, dan zal moeten worden overwogen, of het geraden kan zijn, de inkomende boot niet le laten doorvaren tol aan de kade, maar haar tc laten blijven aan bet buitenhavenhoofd en haar vandaar weder te doen vertrekken. Het is wel te denken, dat dit geval zicli niet zoo heel dikwijls zal voor doen evenwel kan dan de dienst toch op de aangegeven wijze worden uitgeoefend. Wilden Ged. Stalen in de mogelijkheid ver- keeren, om den dienst overeenkomstig het be sluit der Staten van 12 Juli 1910, no. 18, met ingang van 1 Januari 1912 uit te voeren, dan begon de tijd te dringen en konden zij mot de aanbesteding der booten niet wachten. Zij zijn daarom tot die aanbesteding overge gaan en [h ebben den bouw van do twee schroef- booten opgedragen aan de firma J. en K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk voor dc som van honderd en zeventig duizend gulden. Geldleening Stoombootdienst. In de vergadering der Provinciale Staten van 18 November 1910 werd onder no, 17 besloten lot vaststelling van bel plan eener geldleening van ten hoogste f 235.000 voor bet in hel voorstel van 21 October 1910, no. 114 aangegeven doel. Blykens de aan de Provinciale Stilten ge dane mededceliug zullen de twee in aanbouw zijnde booten voor den dienst tussclien Schou wen, Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren eene uitgaaf vorderen van f 170.000 of f 10.000 meer dan in het hierboven genoemde voorstel is aangegeven. Gcd. Staten achten het daarom raadzaam, ook met het oog op koersverschil, het bedrag dor leening niet op ten hoogste f 235.000, doch op ten hoogste f 250 000 te stellen. Het ligt voor de hand, dat de leening slechts zal worden uitgegeven tot zoodanig bedrag als door de noodzakelijke uitgaven cn den stand dor Provinciale geldmiddelen zal worden gevorderd. Een besluit lot het aangaan der leening wordt daarbq aan bekrachtiging door dcjProv Stalen onderworpen. Personeel Spoorboot ma a t- s c h a p p ij. Bij de voorloopige bespreking over de in richting van den stoombootdienst tusschen Schouwen en Walcheren rees de vraag, of het wicnschelijk kon zijn, hel varend personeel van de Spoorbootmaatschappij over le nemen Het behoeft nauwelijks beloog, zeggen Ged Stalen, dat bet in het belang van de geregelde uitoefening van den dienst wezen kan, wanneer Toen slaakte hij oen diepe zucht en gingi voort. „U ziet," zei de keizerin in witte kant lot Rand, „dat liet onmogelijk is, met Monsieur Ponunet te spreken. Maar Monsieur Louis is ook hier; bij is krachtig, en wanneer u hem zoudt wilton spreken dan natuurlijk Rand stemde er in loc. Vijf minuten lang stond Rand hel groote vertrek rond te kijken, waarin hij wachtte. De muren schitterden als van zilver, en waren behangen met zware donkere draperieën. Nu en dan zweefden sjiekc schepseltjes langs hem om weer te verdwijnen. Plotseling hoorde Rand fluiten, en een stevig gebouwde jonge man met verbrand, goedhartig gelaat ,kwam op zijn gemak naar hem toe. „Monsieur Louis," lispelde het visioen van wille kant, cn trok zich toen terug niet een gelaat van trotsche nederigheid. Rand keek monsieur Louis eonigszins ver baasd aan. Het was nauwelijks begrijpelijk dat deze, jonge reus met zijn atleticke ge stalte dc zoon was van den gepomaJeerden Pommet. „Hel is in orde, waarde heer," zei Monsieur Louis kalm. „Staar me niet zoo aan of ik een Chinecsch afgodsbeeld ben. Ik ben heusch Louis Pommet en ik ben ook heusch een Franschnian, tenminste in sommige opzichten. Het is niet mijn schuld; dat mijn vader mij naar Rugby zond." do Provincie do beschikking krijgl""over per soneel, dat het vaarwater kent, cn evenzeer dat overneming door de Provincio in het be lang is van dat personeel zelf Hot. ligt echter voor do hand, dat bozwaar bestaat togen overneming van personeel, dat of om eene of andere reden minder geschikt is of den loef lijd reeds hcoft overschreden, waar op volgens de Provinciale verordening aan spraak op pensioen kan worden gemaakt. Ten aanzien van het jougcro personeel scbijut bjj de Spoorhootmaatsciiappjj hot voor nemen to bestaan, om aan dc personen beno den zekeren leeftijd, die niet worden overge komen, ontslag te verleenen onder toekenning van een gratificatie, gelijkstaande aan ecnigc maanden salaris. Een moeilijkheid doet zich echter voor ten aanzien van degenen, die worden overgeno men en den leeftijd van pensionnccring reeds nabij zijn. Dezen zullen bij het hereiken van dien leeftijd volgens de provinciale verorde ning een pensioen kunnen verkrijgen, dat niet meer bedraagt, dan het gewaarborgde minimum van f 150 of dal minimum zeer weinig over schrijdt. Begint de gezondheidstoestand van zoo i emand te verminderen, dan zou dc pro vincie kunnen komen to slaan voor dc keus, hem ontslag te, verleenen met een zeer klein pensioen of hem in dienst te houden met het gevaar, dat door zijn toedoen de dienst minder goed uitgeoefend cn wellicht zelfs dien tengevolge averij bcloopen wordt. Deze moei lijkheid zou kunnen worden voorkomen, wan neer wordt gezorgd voor aanvulling van het icnsioen zonder bezwaar voor de provuiciale tas. Besprekingen met den president-commissaris der Spoorboolmaatschappij, tevens voorzitter van de commissie van liquidatie, hebben ge leid tot de volgende oplossing A De Spoorboolmaatschappij zal zelf pen sioen verleenen aan een 4tal personen, die wegens leeftijd of lichamelijke gesteldheid met voor overneming door de Provincie in aanmer king komen. B Dc SpoorbooliJiaalscbappjj zal ju dc vinciale kas storten con som van f 6081.72, waarvoor, volgens mededechng eener Levens verzekering-maatschappij, aan een tal perso nen boven 50 jaar, na het vervullen van den 65- (machinekamerpersoneel 55-) jarigen leef tijd eene lijfrente kan worden betaald, vol doende, om het volgons de verordening in dienst der jprovincic le verleenen pensioen aan le vullen voor een kapitein tol f 400, voor een machinist tol f 300 en voor een matroos en'een stoker tol f 260 C. Het overige personeel, dat op t Januari 1912 nog niet den SOjarigen leeftijd heefl bereikt, zal door de provincie zonder bijbe taling worden overgenomen Een en ander natuurlijk onder voorbehoud, dal van hunne diensten aan libord der schroef- bootcn kan worden gebruik gemaakt en dat zij, bij keuring door twee va» we ge de pro- vincie aangewezen goneesheeren, geschikt zul len worden bevonden. De vraag is gerezen, welke bestemming aan het door de Spoqrbootmaatschappij to storten bedrag zal worden gegeven. Het komt Ged. Stalen liet best voor, dat de Provincie bet risico overneemt, het gestorte kapitaal voegt bij het reservefonds en uit dc rente daarvan de aanvulling der pensioeucn betaalt Een voorstel, dienovereenkomstig, wordt door hen gedaan Subsidies arabachts- en Avond schol e p. Van het bestuur der Vereeniging „De Ani bachljpschool" te Middelburg is ingeko men een verzoek om subsidie uit de provin ciale kas tol een gelyk bedrag als thans wordt genoten en; zoo mogelijk, tot weder- opzeggens toe. Uit de bij dal verzoek over gelegde begrooling voor 1911 en dc rekening 1910, en uit een schrijven van Burg en Weth. van Middelburg .blijkt, dat de school in eene steeds toenemende behoefte aan vakopleiding vqorziet en aan Ged. $t.aten geen omstandig heden hekend zijn, »p grond (waarvan legen het opnieuw verleenen van subsidie uit de pro vinciale kas bezwaar zou kunnen gemaakt worden. Daarom vinden zij vryheid tot inwil liging van het verzoek te adviseeren, met dien verstande evenwel, dat het subsidie thans worde verleend tot en met 1915, bij het einde van welk jaar ook de aan de ambachtsscholen le Goes en Hulst verleende substdiën af loopen. Op gelijke wijze zouden zij wensclien u.Iian- deld te zien mei reeds aanhangige of nog vóór dat tijdstip inkomende aanvragen om siibsidie voor vakscholen, waardoor kan wor den bereikt, dat voortaan alle zoodanige aan- „Dal zie ik," zei Rand langzaam. Hij was wat overbluft. „En nu ter zake," drong Monsieur Louis levendig aan. „Voor den dag er moe Ik heb bet vanmorgen druk. Wal wenschtule weten?" Rand stak een uitvoerig verhaal af, hierop neerkomend dal bij van Londen naar Parijs was gezonden om voor de „Daily Wire" onverschillig tegen welke kosten het ge heim van de aanstaande modes van bet Huis Pommet meester te worden. Tot Rands's onuitsprekelijke verbazing maakte Monsieur Louis een knipoogje, een bij zonder zelfvoldaan cn toch humoristisch knip oogje. „Hoor eens hier," zei hij, een gespierde hand op Rand's ischouder leggend, en hem even kloppend. „Gaat u dat verhaal liever aan anderen doen Ernstig gesproken: men schen van uw soort u ziet er ongewoon beerachtig uit moesten zich niet leenen lol dit spelletje. Dat is uwer niet waardig." „Maarprotesteerde Rand. „Er zijn geen maren," -zei Monsieur Louis. Hij haalde het eene eind van zijn horloge ketting voor den dag en zwaaide dat in een cirkeltje rond. Aan het eind ervan zat een kleine sleutel. „Ziel u dat?" vroeg -hij. ,;WeI .dat is de sleutel van de -brandkast, waarin de ge heimen zijn verborgen, en als u dien sleutel

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5