BIJVOEGSEL Middelbars 17 Juni. FEUILLETON. De spionnen der Mode. 1 Bottevffirj 8.45 8.45 8.45 8.45 8.45 8.45 Maandag 19 Juni 1911, no. 142. Het mond- en klauwzeer in Zeeland. Op üvee plaatsen in onze provincie deze gevreesde ziekte onder liet rundvee .uit gebroken, n.l. to Hoofdplaat in Westelijk Zeeuwscli Vlaanderen en te Kleverskerke op Walcheren. Reeds gedurende meerdere maanden heerscht Ijet mond- en klauwzeer' onder verschillende veestapels in andere provincies van ons land. Uitgezonderd één geval te Wolphaartsdijk, ble- van wij tot heden in Zeeland voor deze ziekte gespaard. In Wolphaartsdijk is het door af- afmaken der aangetaste dieren en zorgvuldige ontsmetting gelukt, de verbreiding der ziekte tegen te gaan. Het is van het grootste belang te voor komen dat onze Zeeuwsche veestapel, die uit 84000 runderen, 31000 schapen, 44000 var kens en 8000 geilen bestaat, door deze ziekte wordt aangetast. Met het oog op de geïsoleerde ligging van de verschillende deelen onzer pro vincie eu den verboden invoer van rundvee uit andere deelen van ons land, is, mits de veehouders hiertoe willen medewerken, dit niet onmogelijk. De nadoelen, die het gevolg zouden zijn van een eenigszins beteckenend optreden van deze ziekte in Zeeland, mogen niet gering ge schat worden. Te meer is dit het geval, waar blijkt dat in verschillende deelen van ons land. het mond- en klauwzeer in kwaadaar- digen vorm optreedt. Allereerst wordt, wanneer deze ziekte heerscht, de handel óf sterk belemmerd öf mogelijk gemaakt. Zulks is van groot nadeel voor een (provincie als Zeeland met haren belangrijken handel van kalfvee en vet vee. In tijden van mond- en klauwzeer bemoeilijkt het buitenland den veeinvoer of sluit haar grenzen daarvoor geheel. Ook do uitvoer van andere producten wordt dikwijls verboden of bemoeilijkt. Men denke slechts aan onzen han del in hooi en stroo op Engeland, die thans daardoor onmogelijk is. Het mond- en klauwzeer veroorzaakt boven dien groote directe nadoelen. Hoewel de ziekte in liet meerendeel der gevallen goedaardig ver loopt en de aangetaste dieren in weinige dag< herstellen, neemt, tijdelijk de melkproductie sterf af en vermindert ook het gewicht der dieren. De melk van kooien die aan mond- en klauwzeer lijden, vertoont een abnormale sa menstelling en is voor consumtie en zuivel bereiding minder geschikt. De verminderde melkopbrengst duurt soms voort nog langen tijd na het beëindigen der ziekte. Meermalen ontstaan ten gevolge van het mond- en klauw zeer onherstelbare uiergebreken, waardoor dik wijls de beste melkkoeien voor hot bedrijf verloren raken. Keelontsteking, kwaadaardig! uierontsteking, longontsteking, kwaadaardige verzweringen in den mond of aan de klauwen, die het gevolg kunnen zijn van deze ziekte, veroorzaken soms dat vele dieren sterven of voor de slachtbank moeten worden verkocht. Ook treedt veelvuldig na mond- en klauw zeer het zoo schadelijke kalf-verwerpen op. Bij het heerschen van mond- en klauwzeer bezwijken gewoonlijk een groot aantal kalveren daaraan. Wijl' schapen, varkens en geilen voor de ziekte ook zeer vatbaar zijn, kunnen als volg daarvan ook onder deze dieren groote, verliezen geleden worden. Het mond- en klauw zeer behoort tot de besmettelijke ziekten. Door overdragen van de smetstof kan dus de ziekte van het eene dier op het andere worden over gebracht. Spuit men een kleine hoeveelheid van den inhoud eener blaar van een zieke koe in het bloed van een gezond rund, dan treedt; (spoedig daarna ook bij dit dier de ziekte op. Hetzelfde is het geval wanneer meD mondslijm van een ziek rund inwrijft in den mond van een gezond dier. Nfiar het Engehch 2. van W. HOLT-WHITE. Geraldine Merrimer hield even op, en toen ze voort ging was het of er een blos van verlegenheid op haar wangen kwam. „Ik haat een dergclijken diefstal te meer, omdat monsieur Louis Pommet de zoon van den ouden Pommet, weet u volkomen oprecht, en bijzonder aardig is, bijna een Engelschman weet u, en ik zon niet graag willen dat hij mij als gemeen beschouwde En toch," ging ze levendig voort, .moeten we ons daarom niet bekommeren. Het is van daag Donderdag, en ik heb gezegd dat ik van avond vertrok om een tijd bij mijn getrouwde zuster in Dorsetshire te logeeren. Ik heb haar verteld wat ik van plan ben te doen, en zij keurt het volkomen goed. Bijgevolg ga ik van avond naar Parijs inplaats van naar haar." Rand kon een glimlach niet onderdrukken. „En wat zult u doen als u daar bent vroeg hij. Hot overgaan van de ziekte nu van zieke op gezondo dieren kan direct maar ook direct geschieden. Direct is de besmetting wanneer zieke dieren met gezonde in aan raking komen in de weide, op stal of op markten. Ook de indirecte besmetting echter is van zeer groote beteekenis. Door het speek sel kunnen liet voedsel, de drinkbakken, het water, de handen en kleeron der melkers en andere personen, die met het vee in aanraking komen, de spoorwagens, waarmee do dieren vervoerd, de melk enz. besmet worden. Hier door wordt natuurlijk de verspreiding van de smetstof sterk in de hand gewerkt Tcvefis Vinden wij hierin do verklaring, waardoor soms plotseling in een onbesmette streek de ziekte optreedt. Vooral de zuivelfabrieken en melkinrichtin gen, die niet zeer zorgvuldig de ondermelk pasteuriseeren (dat is verhitten lot minstens 80 gradon C.), kunnen oorzaak ziju van een zeer snelle verspreiding der ziekte onder het vee van do leveranciers. De meeste fabrieken en melkinrichtingen in Zeeland pas teuriseeren de ondermelk niet of zocr onvol- doende. Men probcere daar dus de melk van aangetaste beslagen buiten de fabriek te hou don. Wordt de ondermelk gepasteuriseerd, dan e men ze hij voorkeur warm terug. De bussen moeten zorgvuldig gereinigd worden, alvorens de ondermelk daar in gaat.-s-*. Wanneer het vee in do weide loopt, kan de ziekte zeer gemakkelijk door vogels worden overgebracht. Vroeger meende men dat liet mond- en klauwzeer, wanneer liet in (een ziek- tevrije streek uitbrak, door dc groote besmet telijkheid niet beteugeld kon worden. Thans denkt men, met liet oog op opgedane erva ringen, daarover geheel anders. Mits de Landbouwers willen medewerken, is het mogelijk bij beginnend optreden der ziekte deze met groote kans op succes te bestrijden. Vooral lean dit geschieden in eene geïso leerde provincie als Zeeland is. Het is daartoe noodig zooveel mogelijk maat regelen te nemen om eene besmetting te voor komen. Met het oog daarop moet het volgende worden aangeraden 1. Koopt huiten noodzaak geen vee. W neer dit moet geschieden, verzekert u dan onbesmette herkomst. Houdt hot nicuwbij- gekochte vee zoolang mogelijk, echter minstens een week afgezonderd van het andere vee. 2. Laat, 'wanneer dat te vermijden is, geen vreemden bij uw vee toe. 3. Neemt geen ongepasteuriscerde melk van zuivelfabrieken of melkinrichtingen terug en verzekert u van een goede reiniging der bus- ai aan do fabriek. 4. Weesl voorzichtig met den aankoop van veevoeder in zakken en kisten, die misschien ook reeds bij andere veehouders zijn geweest. 5. Voorkom zooveel mogelijk dat u, uw per soneel of huisgenooten besmette boerderijen bezoeken of in aanraking komen met het per soneel dat daar het vee verzorgt. 6. Let nauwkeurig op den gezondheidstoe stand van uw vee en vergeet daarbij de scha pen en vnrkens niet. 7. Merkt ge verschijnselen die op mond- en klauwzeer wijzen, doet dan onmiddellijk aan gifte bij den burgemeester. Het verzuimen van deze aangifte is strafbaar en lean u groote schade berokkenen. 8. Is uitgemaakt dat het mond- cn klauw zeer onder uw vee is uitgebroken, .volgt dan nauwkeurig de voorschriften van den districts- voearts of diens plaatsvervanger. Tracht vooral te voorkomen dat door on voorzichtigheid van u, van uwe huisgenooten of personeel de smetstof naar elders wordt overgebracht. Aan te bevelen is: het besmette zooi mogelijk van ander vee af te zon deren en door personeel te lateu behandelen, dat iniofc mol. het gezonde vee in aanraking komt. Het is echter niet wenschelijk zieke dieren uit een koppel te scheiden van de nog gezondo waarméde ze vóór do ontdekking der ziektesamenliepen. Na de verzorging van het zieke vee late men het personeel, waardoor dit is geschied, zoo mogelijk van bovenkleeren verwisselen en de handen goed met sodawater en zeep rei nigen. Ook is het wenschelijk na het verlaten, van de weide met het besmette vee of dc stal waar dit is geplaatst, de klompen te ont smetten op een dweil die gedrenkt i s met creolïne. Ditzelfde verlang© men van bezoe kers die mogelijk de besmetting van elders zouden kunnen overbrengen en die met het se in aanraking komen. Als eerste verschijnselen van mond- en klauwzeer ziet men bij runderen een zekere stijfheid, iels overkoot staan, terwijl de die „Dat weet ik ter naüwemood," zei ze peinzend. Tenzij u er in toestemt met me mee te gaan, en een plan ontwerpt." Voor do eerste maal van zijn leven voelde Rand zich wat verlegen. „Wel, werkelijk,", zei hij, „natuurlek hm ik Geraldine Merrimer werd rood en stond op. „Wanneer u liever niet mee gaat", zei ze, „zal i k er zeker niet op aandringen dat u het doet. Maar ik moet u toch zeggen dat ik uw handeling niet flink vind. Als ik slaag, zal mama mij vergeven en zal er geen moeite zijn over uw salaris. Bovendien had ik ge meend, op grond van wat ik van u hoorde, dat n een goede beschermer zoudt zijn." Thans was het do beurt van Rand om to blo zen, half van ergernis, half van schaamte. „Miss Merrimer," zei hij, „het was dwaas van nue to aarzelen. Wanneer umij wilt be schouwen louter als een betaald metgezel zal ik u zeker vergezellen, en mijn best doen utc helpen." Op dat oogenblik klonk een klagende slem op do trap: „Geraldine, Geraldine, waar ben je?", „Ik kom, inama, ik kom," antwoordde Geraldine lieftallig, en ze snelde de brecdö trap af. Terwijl Rand toekeek hoe Geraldine naar meden trippelde, flikkerden zijn oogen, cn hij draaide zyn snor op, I ren weinig eetlust .hebben. Het kauwen ge schicdl langzaam en uil den moud loopt dra dcrig vocht. De mond wordt zooveel moge lijk gesloten gehouden, liet herkauwen ver mindert en dikwijls verneemt men een smak kend geluid. In den beginne treedt tevens tem- peratuursverhooging op tot 41° C, Eerst is de mondholte iets liooger rood gekleurd dan ge woonlijk Binnen eenige dagen vertooncn zich geel witte blaren in den mond en aan den tong. Soms worden die blaren zoo groot als oen rijksdaalder. Wanneer de uier ook wordt aangetast, vertoonen zich witte blaren op de spenen. 'Een. enkele maal worden eerst de klauwen aangedaan. Deze worden dan rood, gloeien en vertoonen ©en pijnlijke zwelling der huid, vooral in de klauwsplelen. Na een of twee dagen ontstaan blaren en dc dieren worden sterk kreupel. Bij schapen komt vooral het klauwzeer voor en wel speciaal aan de achterhccnen. Bij varkens treedt ook meestal het klauwzeer op De dieren liggen dan veel en vertoonen wei nig eetlust. Of we al dan niet in Zeeland het mond- cn klauwzeer baas zullen blijven, of we al dan niet de groote schade, die van het optreden dezer ziekte het gevolg is, zullen lijden, is voor onze provincie een vraag van groote bcleckcnis. Van de medewerking der veehouders zal het allereerst afhangen of do door de Regee ring zoo krachtig gesteunde pogingen daartoe zullen slagen. Daarom Zeeuwsche veehouders, daartoe alle krachten ingespannen 1 Dat men zoo noodig zich eenige moeite en opofferingen getrooste voor eigen en algemeen belang De Yeeteeltconsulenl voor Zeeland, C. ZWAGERMAN. Middelburg, 16 Juni 1911. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. De heer A Jeronimus heeft zich naar aan leiding van de hem opgelegde werken in de Je ronimusstraat met een adres tol den Raad ge wend. Hij geeft daarin te kennen dat hij zich niet kan vereenigen met de toelichting door den burgemeester gegeven, welke lot het besluit an den raad van 24 Februari heeft geleiden waarin beweerd wordt dat dezo aangelegen heid niet behoort bij don raad, doch bij Burg- Weill, op grond van art. 4 der bonwver- ordering. Met do uitdrukking in zijn adres van SFeb. luidende Redenen waarom bij zich tot uw college wendt »net verzoek het danrheen te leiden dat genoemde aanschrijving worde ingetrok ken en een voor adressant minder kostbare uitvoering dier werken in uitzicht worde ge steld" heeft hij bedoeld dat de raad bij tmotie-' zoude te kenneu geven of op andere wijze uit spreken bijvoorbeeld door te verzoeken die iscbrijving in te trokken, omdat do behan deling twelkc adressant van Burg. en Welh. ondervind zeer onbillijk is. Zijn de werken, van adressant verlangd wor dende, noodzakelijk, dan zijn Burg. en Weth. zeker in verzuim want niemand zal toch dur ven beweren dal de verplichting welke art. 179h der gemeentewet hun oplegt wordt ver vuld daar de voorzijde (Volderijlaagte) zijnde gemeentegrond, immers niet is bestraat. In elk gevat had hij dan ook verwacht dat zijn adres in den Raad een onderwerp van bespreking zoude hebben uitgemaakt, al ware het alleen op grond van art. 183 der gemeente wet. Zoo de raad de bespreking niet toelaat of wel van die bespreking wordt door Burg. en Weth. geen nota genomen, zich beroepende op art. 4 der bouwverordening, dan ware het toch billijk dat dat artikel werd veranderd en daarin bepaald werd, dat dergelijke besluiten door den raad worden genomen of dat er in elk geval beroep op den raad zou bestaan, daar het immers met ieder begrip van billijk heid strijdig moet zijn aan een bouwvergun ning terugwerkende kracht te verleenen. Adressant verzoekt dus op eene of andere wijze to worden geholpen en niet alleen bij maar ook de bewoners welke in verhouding van anderen aan lage huurprijzen wonen, doch den vorm van huurverhooging de kosten dier werken kouden moeten dragen." De meerderheid van do commissie voor de strafverordeningen is van oordeel dat er ter men bestaan in gevallen als het onderhavige beroep op den raad t oe te staan van dc door Burg. en Weth. gegeven voorschriften en tevens den Raad de bevoegdheid te geven geheel Het voorstel van miss Merrimer prikkelde niet slechts zijn verbeelding, maar ook zijn ijdelheid. Het was een avontuur dat amusant beloofde Ie worden. De dochter van een „peer" naar Parijs Ie begeleiden om te zoeken naar een zorgvul dig (bewaard geheim van vrouwenmode was een [prachtig plan, en scheen zoo op den eersten aanblik een tamelijk onschuldig tijd- 'erdrijf. Maar bij nader inzien begreep Rand, dat hij zoo wel opwinding als amusement zou vin den, dat Geraldme's luchthartig woord over hel •aar dat hy zou kunnen, loopen, (cd slotte wel een ernstige beteekenis kon heb ben. Maar het vooruitzicht van gevaar ver hoogde slechts zijn lust in de onderneming. „Wat drommel 1" zei hij in zich zelf „Ze is ademachtig lief, eu het is een mooie zaak Daarna kwam miss Delilah terug ruischen. Maar ditmaal ging ze niet zitten. Inplaats daarvan zei ze „Mijnheer Rand, mama is van meening dat uhier al erg lang bent geweest, ïnaar ik heb haar verzekerd, dat u waarschijnlijk een goede klant Izult blijken te zijn. We hebben nu echter niet veel tijd om te praten. Zeg me, waar we elkaar zullen ontmoeten en wan neer?" Rand boog even over Geraldine's slanke, blanke hand. „Van avond", zei hij, „zal ik u onlmoc- of gedeeltelijk vrijstelling te verleenou van do door Burg. cn Wotli. verlangde werken. Zij acht toch de aan dal college gegeven bevoegdheid te groot en meent, dat, waar aan belanghebbende 'wellicht groote kosten w opgelegd het billijk is, dat aan deze een beroep wordt gegeven op een college als den raad, do hoogste macht in de gemeente. Bovendien wijst zij erop dat hij aan leg van straten do raad de bevoegdheid be zit do voorwaarden te regelen en dat het dus logisch is, dat ook by bestaande straten de raad ten slotte de beslissing in handen heeft. Zij stelt dus voor aan artikel 4 der bouw verordening een -lc lid toe te voegen lui dende: „Van de voorschriften, vervat in dein het 2e lid van dat artikel bedoelde aanmaning an Burg. en Welh, kan do belanghebbende in beroep komen bij den gemeenteraad. Deze liovoegd gehcelc of gedeeltelijke vrijstelling te verleenen van de door Burg. en Weth. voor geschreven werken en te bepalen, dat met andere werken, dan die, genoemd, in het laatste art. 3 dezer verordening kan den volstaan. Omtrent dc termijnen van het be roep en van dc beslissing van den gemeente ad gelden do bepalingen van artikel 76 der verordening. De minderheid heeft zich met het be staande niet kunnen vcrcenigen. Daargelaten dat do door de meerderheid voorgestelde wy ziging den adressant Jeronimus niet zal baten, daar hein de aanmaning van Burg. en Weth. is gedaan ouder vigeur van de thans geldende bepalingen is zij van oordeel, dat er niet de minste reden bestaat naar aanleiding van hel verzoek de verordening te wijzigen. Er worden zeker door dit voorschrift lasten opgelegd, doch dat wordt in tal van andere artikelen van deze cn ook van andere veror deningen evenzeer gedaan, en dat mag daarom geen aanleiding geven die voorschriften te wijzigen, zoodra een persoon, die daarv eenige moeite ondervindt dat verlangt. Dus doende zou toch van de woningwet en de bouwverordening en van de bedoeling, die bij het vaststellen daarvan op den grond heeft gestaan,, al zeer weinig terecht komen. Om deze redenen geeft de minderheid in overweging de verordening niet te wijzigen. De gezondheidscommissie vereonigt zich mot de argumenten, door dc minderheid der com missie van strafverordening aangevoerd, en ont raadt dus aanneming van het voorstel. Ook do jcommissie van fabricage kan zich niet met liet voorstel van de meerderheid der (com missie vereenigen om aan art. 4 der bouwver ordening een toevoeging te geven, omdat zij het oogenblik daartoe niet. geschikt acht tenzij het de bedoeling is, zoodanig besluit te nemen met (terugwerkende kracht, wal niet ia de bedoeling van de commissie voor de strafver ordening ligt. Van C. Hack en J. Vreeken zijn verzoeken ingekomen om hen te willen benoemen lot hoofd van school C en daarbij do nan die school gelegen ambsl woning te mogen be trekken. Burg. en Weth. hebben daarover overleg ge pleegd, met den districtsschoolopziener en zij hebben mede het gevoelen gevraagd van de commissie van toezicht. Evenmin als deze laatste kunnen zij zich met de opvatting van den schoolopziener vereeni gen. Achten zij derhalve overplaatsing van een der hoofden naar school C wenschelijk, op vraag welk hoofd dan zal overgeplaatst ■worden antwoorden zij met de schoolcom missie, dat van school B, de heer Vreeken. Het is hen trouwens bekend, dat de heer Hack gaarne zijn school A blijft behouden en bij hem uitsluitend woningverbetering •Voorzit. Op grond daarvan stellen zij voor over te plaatsen naar school C als hoofd den heer .1. Vreeken, thans hoofd van school B, zulks met ingang van 1 Juli 1911. Voorts zal dan aan den heer Ilack voor taan f 300 vergoeding voor gemis aan woning worden verleend en zal aan het nieuwe hoofd van school B de woning aan de Bree worden aangewezen. Naar aanleiding van een verzoek van de .Maatschappij van landbouw cn veeteelt in Zeeland" om subsidie voor de te houden land bouwtentoonstelling stellen Burg en Weth, voor f 500 subsidie te verleenen. De commissie van financiën aclil het beter een crediet van f 500 te openen onder voor waarde dat do behoefte blijke uit de aan Burg. en Welh. in te zonden rekening en ten aan het Charing Cross-sLation to kwart negen. Dc trein vertrekt te negen uur. Ik heb' over de zaak nagedacht en het lijkt mij het beste dat wij reizen als broer en zuster." Geraldine's oogen keken Rand zeer open hartig aan. „Ik geloof dat dat een prachtig idee is", zei Rij,, ,Ik zal er om- kwart voor negen zijn. Tot ziens dus." Rand volgde haar de trap af, en bemerkte dat Lady Merrimer uit een zygang kwam om hem kalm en van uit de hoogte op te nemen. Hy boog even naar haar, met een gelaat van ernstige en koele beleefdheid. Toen hij naar zijn club liep was zijn hart zoo licht, dat hij een paar maten van een vroolijk liedje floot. Toen hel tegen negenen liep, kwam het be sef van den waren ernst van hetgeen hij zou doen, tot hem met iets als een schok. Niet dat het hem voor zich zelf iets kon schelen; maar de goede naam van miss Geraldine Merrimer zou voor een groot deel in zijn handen rusten. Ieder van hen kon op de boot memschen ontmoeten, die ben kenden. En wat zou er dan gebeuren? Maar het was onmogelijk zich nu terug te trekken, en hij liield 'zijn belofte. Miss Merrimer kwam laat, en terwijl Rand zenuwachtig met de kaartjes naar Parijs stond te spelen, vroeg hij zich af of zij zou komen. Maar eindelijk verscheen ze, gekleed in een vorantwoording vau alle voor de loniooaatel- ling ontvangen on uitgegeveu gelden. Burg. eu Weth. hebben daartegen geeu be zwaar. Verschonen zijn de rapporten der commis sies over het voorstel betreffende de levering van clcctricitcit. Dc commissie van fabricage vercenigl zich met het voorstel der meerderheid in het Col lege van Burg. en Weth. tot aansluiting aan dc Centrale te Vlissingen. De voordeelen daarvan, vooral in de eerste jaren, duidelijk uiteengezet in het rapport, zijn naar haar inzien zoo belangrijk, dat aansluiting aan Vlissingen verre de voorkeur verdient! boven do stichting eener eigen centrale. Dit motief spreekt nog sterker, wanneer men aanmerking neemt, wat moeilijk te ontken- ui valt, dat de tijdruimte, die men noodig zal hebben om tot volbolagting te komen, niet m overeenstemming zal wezen met dedeswegf in het rapport uitgesproken verwachtingen, die haar dunken te optimistisch te zijn in dc bestaande omstandigheden. Met bolangryk verlies dat bij stichting eener eigen centralgf in de eerste jaren te wachten is, zal zich over meerdere jaren uitstrekken en dus in-hot geheel genomen veel grooter zijn, dan men oppervlakkig meent. Al gevoelen zij met de minderheid, met het oog op het te sluiten contract, de moeilijk heid der aansluiting aan Vlissingen, hare vrees, dat die onoverkomelijk zou zijn, deelen zij niet De in de stukken aangegeven grondslagen voor zoodanig contract komen haar voldoende voor, behoudens de wensclielijkheid der toe voeging eener bejialing, wat er geschieden zal-, als na 10 jaar de gemeente Middelburg liet contract niet heeft opgezegd. De commissie van financiën deelt mede dat hare meerderheid zich met het hiervoren ge noemde voorstel vereenigt; de minderheid-geeft de voorkeur aan de^ oprichting eener eigen electrische centrale. De overwegingen die zoo wel meerderheid als minderheid tol hare mee ning voeren, stemmen overeen met die welke de meerderheid en de minderheid van hel College van Burg. en Weth. leiden. BENOEMINGEN, ENZ. By kon. besluit: ia, do directeur van het post- en telegraaf kantoor te Grave, C. Kuipers, op verzoek, eervol van het beheer van gemeld kantoor ontheven en benoemd tot commies der posts- rjjen 2e klasse; is, aan den direotenr van het post- en tele graafkantoor te Balk, W G. Tuning op ver zoek, als zoodanig eervol ontslag verleend is Q. A. Minderhoud, te IJmuiden, benoemd tot opzichter van den Rgkswaterstaat der 4do kl zyn opniouw benoemd tet leden vau het Collego voor de Zeevisscherjjen, do hoerpn A. Uoogenraad, J. Schippers en H. Dirkzwager; is by het personeel van den geseesk. dienst van bet leger in Ned.-l. benoemd en aange steld tot tgdeljjk c fficier van gezondheid del 2de kl. F. L. Arentoft is bevorderd tot ingenieur der marine de adjunct ingenieur der marine A. L B|j! ■tja benoemd tot mspectenr dor directe be lastingen. invoeirechten en accjjnzonte Ol der zaal H. G. T. L Nolens, thans inspecteur derzelfde m ddolen te Sittardte Sittard F. P. J. A. Appelboom, thans adjanet-inepecteur te Utrecht; to Waalwjjk A. J. van Eek,thans uspecteur te Delfzgl en te Delfzjjl jhr A. von Bü'ow, thans inspecteur to Waalwyk; is benoemd tot adjunct inipeoteur der di recte belastingen, invoerrechten en acegczo te Utrecht J A. baron van lttereum, adjunct- inspecteur, tgdolyk belast met de waarneming der betrekking van inspecteur dier middelen te 'e Hortogenbosch zjjn by den waarborg en de belariirg der gouden en zilveren werken becoomdtot eseuieur to Alkmaar: M. J. W. F Spaargaren, thans commies te Amsterdamtot commies to Amsterdam A- H. van Engelen, thans oom- miea te Schoonhoven, en tot commies te Schoonhoven. A. Kwint, thans commios te |s Hort ogen boecb is aan mr. W J. Karaten, op verzoek, eervol onts'ag verleend uit zgn betrekking van raaJt- heer in den Hoogen Raad der Nederlanden, ond r dankbetuiging; zgn gedetacheerd by bet porsoneol van don geneeskundigen dienst van het leger in Ned.I. keurig blauw reiskostuum. Haar donkere oogen keken wat zenuwachtig, maar overigens was ze kalm in haar martieren. „Wel, broeder Jack?" zei ze lachend. Rand bloosde, bloosde werkelyk. „Met broeder Jack gaal hot heel goed. Dank u", zei hij. „En hoe gaal het met zus ter Hij brak af. „Zuster Mary", zei Geraldine met ge dempte slem en met diepen ernst, „is ook in uitstekenden welstand". Toen lachte ze even in haar keel. Rand leidde haar haastig langs het perron naar de eerste-klas-coupé die hij zoo voor zichtig was gaweesL voor hen te reserveoren. Gedurende dc geheele reis van Londen naar Dover praatte ze over hetgeen ze zaken ge liefde te noemen, en naarmate zij praatte voelde Rand 'zich onbehaaglijker worden Wanneer hetgeen die reisgenoot© zei waar was, zou hij met menschen te doen hebben, die niet slechts wanhopig, maar waarschijn lijk gevaarlijk waren.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5