Beknopte Meiietteelingen. Ongelukken. Omtrent het ongeluk dat, -zooals in ons vorig nornmer omler „Laatste berichten" werd medegedeeld, Woensdagoch tend te Haarlemmermeer gebeurde, wordt na der nog .gemeld: De tuinknecht van den heer 't Hooft was in het land om schadelijk gevo gelte te schieten. Even had hij zijn geweer op een hek gehangen met den loop naar boven. Omdat het iets begon te regenen raadde hij den tuinman aan het geweer om te 'keeren. Terwijl deze dit deed, ging bij ongeluk het geweer af, met het gevolg dat de knecht de volle laag in het hoofd kroeg en onmiddellijk dood neerviel. De ongelukkige was gehuwd en laat een vrouw met twee kin deren achter Bij hot verplaatsen van een heistelling te Rotterdam verloor deze het oven- wicht en s'.oeg tegen den grond. Twee broer tjes, 6 en 9 jaar oud, werden door het ge vaarte -getroffen en bleven bewusteloos lig gen Het jongste kind heeft een schedelbreuk gekregen en is naar het ziekenhuis vervoerd. Het is overleden. Het andere kind, dat kwetsuren in don rug bekwam, is aanvanke lijk naar de ouderlijke woning, maar later ook naar hot ziekenhuis gebracht. - - In de zelfde stad is een 79-jarige man op de Wil lemsbrug door een sleepers wagen overreden' en in het ziekenhuis aan de gevolgen over leden. Eon 1 jarig jongetje te Gouda is onder een zwaar geladen sleeperswagen ge raakt Do wielen gingen den kleine over de horst, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Op een steenfabriek te St. Jans Molen beek is Dinsdagnacht brand uitgebroken in een klein huisje, waar <lc werklieden op den zol der fcliepen. De gaten der vensters, waarin de ruiten ont braken, waren met slroo toegestopt Een vonk. uit een open vuur ontsnapt, stak het stroo aan, het huis brandde af en een der werk lieden, oen vader van vier kinderen, word ver koold en een ander aan armen en boenen erg verbrand. De toren van de historische en ook in kunstopzicht zeer bekende Sint Janskerk te Troyos is ingestort. Donderdagnacht te twee uur zakte eerst een deel in, en een paar uur later viel de rest met een oorvordoovond ge raas op de omringende huizen. Persoonlijke ongelukken vielen daarbij niet te betreuren. Bij wijze van voorzorgsmaatregelen waren den vorige» dag al de gebouwen in den omtrek ontruimd. De klokken rusten thans op den zolder van een banketbakkerij, ter hoogte van zes Imeler De nieuwe Rijnbrug door don keizer te Keulen ingehuldigd heeft zonder de twee ruiterstandbeelden van keizer Fricdricli en kei zer Wilhelm, de som van 14 milliocn mark gokost. I)it is nauwelijks twee milhoen meer dan de oude brug over den Rijn, 50 jaar ge leden gelegd op dezelfde plaats, gekost had. En nochtans is voor de nieuwe brug drie maal meer metaal gebruikt, haar bouw was veel moeilijker ,de loonen zyn drié-viermaal hooger dan vijftig jaar geleden en de waarde- van het geld is verminderd. Deze aanzien lijke prijsvermindering is toe te schrijven aan dc verbetering van den metaalbouw. Deze kost gemiddeld driemaal minder dan vijftig jaar ge leden. Twee vreeselijke drama's van overspan nen hiocdcrs Te Brambach heeft dc vrouw van oen luilp- wisselwachter haar drie oudste kinderen, 4, 7 en 8 jaar vermoord en zich toen met hare beide jongste kinderen in de molenheek ver dronken. Een verdenking van diefstal heeft de vrouw tot die vreeselijko daad gebracht, fn een nagelaten schrijven bezweert zij hare onschuld. Te Bern heeft de vrouw van een gids in een aanvul van zinneloosheid, geprobeerd haar ier kinderen met een scheermes den hals af le snijden en toon zich zeiven doodgeschoten. Zij en de 7-jarige knaap waren reeds overle den, een vijfjarig meisje stierf spoedig daarop. Ook een tweeling die pas gedoopt waren zijn erg gekwetst, een verkeert zeker in levensge- gevaar Het Fransche ministerie van koloniën laat weten, dat te Bathurol, in Eugelsch See- gambie, vier gevallen van gele koorts zijn voorgekomen. De „Toboga" van de „Panama National Steamship Liner Company" is op '23 Mei bij Punta Mala op een rots gestoten en gezonken F.r waren 100 passagiers aan boord. Men weet slechts van 40 dat zij gered zijn De magere sjerif keek met bewondering naar Wa'lingford met zijn indrukwekkend uiter lyk, en zette dadelijk zijn lomp talent in het werk om vrienden te maken waar hij dat wenschclijk achtte. En zoo barstte de waar heid uit hem los. „U kimt er zeker van zijn, dat zij dat niet doen," stemde hij toe. „Ze zouden het a'len aan Jone betaald zetten omdat hij zelf zoo sluw is." Jonas kromp weer ineen. „Heeren," vervolgde de magere sjerif, zijn hoed achter op zijn bultig hoofd zettend, zijn becnen uit elkaar plaatsend, en zijn rechter wijsvinger opheffend boven de palm van zijn linkerhand, in de geliefkoosde hou ding van den rechter van ommegang, bij 'wien de sjerif zwoer: „Als u naar mij wilt luis teren, dan zeg ik u dat een schikking beter is dan het vonnis, dat het beste hof kan op* stellen. Bovendien wordt het bloed er niet zoo door verhit. Hoeren, kom aan, laten we een schikking treffen." En hij glimlachte met edelmoedige bedoeling, daardoor een dunne rechte lijn trekkend on der de twee kolommefjes vlekken in zyn gezicht, als een eenvoudige optelsom. „Wel, ik ben bereid te liooren dat «de heer Walling ford heeft aan te bieden," waagde Jonas, na even langer dan redelijk was te. hebben gewacht of Wallingford liet eerst zou spreken. VLIEGERS EN HET PUBLIEK. Uit Leipzig en uit Kiel wordt gemold dal voor de daar te houden vliegweken bijzon dere maatregelen zijn genomen om te voor komen, dat do vliegers te dicht in de nabij heid der toeschouwers landen, terwijl boven dien dc baan zóó is ingericht dat de vlie gers zich niet boven het publiek behoeven te bevinden. Woensdag word in hel Engclsclic Lagerhuis, in antwoord op con vraag of dc rogcoring voor nemens was het vliegen van motorvliegers over Londen te verbieden gedurende de kro- niegsweek, door minister Churchi 1 meegedeeld, dat ecu wetsontwerp betreffende dit ernstige gevaar is opgesteld, en binnen enkele dagen zal worden ingediend. Het wetsontwerp zal een tijdelijke maatregel zijn, in afwachting van een meer gedetail leerde en uitgebreide algemcene wetgeving over dit onderwerp. Over den vliegwedstrijd ParijsMadrid vertelt dc „Petit Parisian" dat een deelne mer, Gibert, boven een hoogen berg vliegend, door een arend aangevallen zou zijn. Gibert zou zich met een revolver verdedigd hebben. Te Straatsburg is Woensdag de vlieger Lammclin op liet vliegterrein van 80 meters hoogte doodgevallen. BUITENLAND. RUSLAND EN TURKIJE. Als een beer wat zeg gen wil, dan broml hij; hij kan niet anders. Maar iemand, die dat voor het eerst hoort, trekt zich dan schuw terug. Als do Russische heer wat te zeggen heeft dan bromt hij ook. Hij kun blijkbaar ook niets anders. En soms meent hij liet, zooals ook een echte heer liet wel eens meent. Maar een slaat als Turkije, die al zoo vaak be- bromd is, kent de nuances in dat geluid, en flilyft glimlachen. Toen Woensdag een perscommuniqué uit Petersburg vertelde dat de Russische regee- ring de Porie uitgenoodigd had „onverwijld en in duidelijken vorm zijn volkomen vrede lievende gezindheid jegens Montenegro le ver klaren," toon leek dut erg dreigend. De eeuwenoude groole vriend van den kiemen bergkoning van Celliuje, kwam dezen te hulp tegen den lastigen huurman die zijn grenzen verontrustte. En Jict deed dat met geopende») inuil en nijdig gebrom. Altijd volgens dat bericht. Maar in werkelijkheid was hel zoo erg niet Een te Conslantinopol gepubliceerd com muniqué zegt dat bij het onderhoud een zoer vriendschappelijke toon licerscble, en dat de ambassadeur op vriendschappelijke wijze op helderingen vroeg over liet samentrekken van Turksclie troepen bij de Montenegrijhsche grens. De minister van buRcnlandschc zaken ver zekerde, dat Turkije geen dc minste agressieve bedoeling heeft tegen zijn nabuur. En daarmee was liet uit. Wat of dan dat booze bericht uit Peters burg bctcckcutJa, daarvan is een verkla ring gegeven, die eenigzins verrassend klinkt Nclidof, de leider van hel persbureau, heeft aan eenige journalisten medegedeeld, dat som mige bladen aan het in de pers medegedeelde communiqué over de opdracht van den Rus- sischcn ainbasadcur te Konslantinopel het karakter van een dreigement, zelfs van een ultimatum hebben locgeschreven. Deze opvat ting is onjuist, zei Ncüdof. In werkelijkheid bevat, dc nota, die in de pers de rondte heeft gedaan, niet den tekst van oen schriftelijke nota, «naar slechts de algcineene gedachten- gang, Waarbinnen zich de gezant Tsjarikof bij teijn mcdcdceling aan de Porto had te be wegen. Deze is trouwens op de incest vriend schappelijke Wijze gedaan. Als men na 't lezen hiervan nog eens liier- voren don tekst leest van dat eerste pers communiqué, dan maakt men toch do gevolg trekking dat daarbij een gewone zaak onnoo dig dreigend is voorgesteld, om hel. kalm uil te drukken. DIAZ TREEDT AF. Het is nu een voldongen feit. De 80 jarige „absolute" president van Mexi co, Perfirio Diaz, is afgetreden. Maar niet zoo ineens. De belofte had hij al eenige weken geleden gedaan en later nog eens herhaald. Maar er is Woensdag nog een „Och, vervloekt I" riep Wallingford uit, als of hij tegen zijn zin werd voortgedreven. „Ik veronderstel dat ik teil slotte gedwongen zal worden aan den heer Squibblc ten minste een aandeel van deze onderneming te laten, en ik kan dat cvengociUmi dadelijk doen, dan heb ik wat vrede. Mijnheer Squibble, ik ver koop de halve aanspraak, let wel, slechts de halve aanspraak in dit veld voor" hij aarzelde een oogcnblik. Dat was het moei lijke punt: hoeveel zou Jonas Squibble kun nen verduren? „voor hvee duizend dol lars." „Dat neem ik aan," antwoordde Squib ble zoo vlug. dat Wallingford ter nauwernood een uitroep van triomf over Blackis's ver nedering kon onderdrukken. „Jij bent bier van getuige, Lcm Potten," ging Jonas tot den sjerif voort. „Ilet is afgesproken dat hij mij de helft van zijn recht op dat stuk van vier acres verkoopt, met alles wat er in er onder of er op is behalve natuurlijk de automobiel van den heer Wallingford, voor twee duizend dollar. Ga nu niét weg, mijnheer Wallingford, ik ben dadelijk hier om u liet geld in contanten le brengen. Kom, Lem." Hij schrcod met den sjerif naar zijn wa gentje terug, terwijl Blackie en Wallingford elkaar aankeken met grijnzende gezichten in overeenstemming met hun gemoedstoestand. „Ik wist dat ik een sterk spel had op nieuw volksoproer en zelfs een straatgevecht voor noodig geweest om hem werkelijk tot dc daad zelf le brengen Toen Diaz on de vice-president Corral wei gerden pm vóór gisleren, Donderdag, af te treden, is het volk in de slad Mexico op do 'boen gekomen, en zelfs in hotsing ge raakt met de troepen cn politie, die scholen. Naar een Amerifcnanscli bericht zegt zijn er zeventien dooden Daartegenover staat een di rect Ibericht uit Mexico, volgens hetwelk er geen gewelddadigheden zijn gepleegd. Maar dit laatste opstootje verandert niets aan het feit dat de langdurige burgeropstand van Madcro en zijn volgelingen den president lot aftreden heeft bewogen En van zelf vraagt men zich af wat liet gevolg zal zijn, nu de man is afgetreden, die, zooals we onlangs meedeelden, oen kleine veertig jaren geleden zijn land uit een anar chie wist te brengen lot een ordelijken staat? Was die burgeroorlog van Madero al het bewijs dat Diaz' arm verzwakte en dat door dien arm alleen gedurende dien tijd de op roerige aard der Mexicanen werd onderdrukt? Het is voor het land te hopen van niet. Het is onloochenbaar dat Mexico nu een heel ander land is als dat van veertig jaar geleden, vooral wat de algemcene beschaving betreft,- dank zij hot onderwijs cn dc orde. En daarom is er alle kans dat, daargelaten hel werken van sommige rooverselementen dc meeste insurgenten bohooren tol een ont wikkeld slag menschen. die juist door hun ontwikkeling zich legen Diaz" methoden ver zetten. Over do verdere plannen van Diaz meldt men, dat hg voornemens was aan hel einde dezer .week op een Duitsche stoomboot van uit Vera Cruz hel land te verlaten. Maar Dinsdag is do spoorbaan opgebroken, met hel doel Diaz het verlaten van liet land te be letten. Wellicht dat men hem vrij zal laten gaan, nu hij inmiddels werkelijk afgetreden is. De Woensdag gehouden eerste dag van de bespreking in de Belgische kamer van de nieuwe ingediende schoolwet, is boven ver wachting rustig gebleven. Beide partijen be waren blijkbaar haar beste krachten voor later. De bejaarde liberale strijder HuySmans niet le verwarren met den nog jeugdigen partij leider Ilymans heeft een redevoering gehou den, botoogend dat liet nieuwe ontwerp in strijd met de grondwet is, omdat de staat daardoor het zoogenaamde vrije onderwijs on der zyn voogdij on geldelijke ondersteuning neemt. Hot. was ongehoord, dat de cloricale partij aan liet eind van een nu reeds 27 jaren durende heerschappij met een wel voor den dag komt die een openlijke oorlogsverklaring beteefcenf. Na hem sprak do socialist Denis over de finonciée'.e gevolgen van het voorstel, maar zooals meestal bij redevoeringen van dezen zeer knappen maar zeer slecht sprekenden geleerde, liep «Ie Kamer leeg. Ons gemeentebestuur, zoo lezen wc in een correspondentie uit Ostcnde in het „Hand v. Antw." zit in de nosten. Tot nu too is de hegrooting voor 1911 niet vastgesteld en zelfs don gemeenteraad niet voorgelegd, Na het mislukken dor aanbesteding voor dc ver pachting der zomerdiensten heeft de stad be sloten izelve do uitbating van de Kurzaal, badcndicnsl, enzin handen te nemen. Er was wel niets anders te doen. Maar terwyl men in geval van aanbesteding op een vaste som rekenen mocht, is met het stelsel der regie alles pnzekorheid. Wat 'zeker is, is dat de stad, zelfs indien de uitbating der zomerdiensten een goede boni oplevert, in dc onmogelijkheid is d,> hegrooting op te maken zonder nieuwe belas tingen. En dat is liet wat onze stadhuisman nen gaarne hadden vermeden, vooral met het oog ,op de gemeenteverkiezingen in October. Twee maal reeds heeft dc hoogcrc over heid het stadsbestuur dringend uitgenoodigd eindelijk (le hegrooting op le maken en nu verwacht jmen elk oogcnblik dal een bijzondere commissaris zal gezonden worden om orde in de zaken le brengen. Het gerucht liep, Woensdag, dat liet schepencollege stellig be sloten was zijn ontslag in te dienen, Ook uit Brussel wordt gemeld dat de mogelijkheid van een slaking der zeelieden dagelijks groolcr wordt. De datum zou reeds vastgesteld zijn, maar is nog geheim gehouden. touw gezet," zei Wallingford verrukt. „Maar ik dacht niet dat ik zoo'n kunstenaar was om van dien ouden duitendief twee duizend dollar uit den zak te halen." —„Pas op, Jimmy," waarschuwde Blackie. „Maak je niet le overmoedig vóór je het geld in je vingers hebt en er mee buiten de grens van de county bent." „Hij zal ous het geld stipt brengen," zei Wallingford met vertrouwen, hoewel hij nu zyn wenkbrauwen fronsde „Maar het maakt rniSl beroerd te moeten denken dat ik nog meer had kunnen krijgen." Wat lig nog meer had kunnen zeggen werd ovorstemd door een rumoer dat op dat oogcn blik uil de „mijn" opsteeg en toen ze daar heen wandelden ontdekten ze Toad Jcssop, die een dringende beweging met veel kracht cn beslistheid leidde. „Ruk maar een paar oude planken van die schutting achter den winkel daar," hoor den ze liem bevelen toen ze naderbij kwa men. „Trek je maar niets aan van dc schade. We kunnen beter een nieuwe schutting be talen, dan dat die zachte modder over die steencn loopt. Binnen lien minuten gaat het regenen, zeg ik jel Ik ben vaak genoeg uit vissclien ;geweest om te weten wat zoo'n zwarte wolk beteckcnt. Ben Jcssop, ik verzoek je dat rotsblok verder niet los te maken. We kunnen hel tocli niet vervoeren vóór deergen komt. Ga daar even een paar van die kist- Op een algemeene vergadering van mijn werkers uit dc Cambriaukolenmijnen is uit gemaakt, dat een overwegende meerderheid van de schikking, die op 15 Mei getroffen is, niets wil weten en besloten is, do staking tot het biltere einde vol to houden. In het Pruisische Huis van Afgevaardig de is Zaterdag door de vrijzinnigen geïnter pelleerd lover het geval van den Russischen student Dubrowsky, aan wien volgens het ook door jons vermelde courantenbericht de stu die aan dc Berlijnsche universiteit op grond' van een jon juist gebleken polit ic-rapport werd verboden, en die toen zelfmoord pleegde. Uit de meedeelingen van den minister Von Trott zu Solz bleek echter dat Dubrowsky in hoogo £natc aan zenuwoverspanning leed en dat volgens zyn eigen bekentenis aan den zie kenverpleger zyn daad niet in verband stond mot zijn afwijzing. liet feit dat hij geen be wijs van middelen van bestaan heeft kunnen geven, zou voor dc Berlijnsche politie al vol doende zijn gcweesl om lieni niet voor de. studie -toe laten. Bovendien hield men liem voor poliliek niet onbedenkelijk Dc meeste sprekers aanvaardden deze voor-, stelling. Alleen door Polen en sociaal-demo craten werd zij bestreden. Ook dc kieswet voor Elsasz Lotharingen is door den Rijksdag aangenomen volgens de commissiebesluiten, De debatten waren onbe- teokeneud. Do wegens zijn preeken en geschriften ter verantwoording geroepen Keulsclie predikant .Tatlio heeft een lotgenoot gekregen in den predikant Max Fischer van do Markuskerk te Berlijn. Deze is wegens zyn Paaschpreek aan gegeven bij de kerkelijke overheid, die van hem meedeelingen liceft gevraagd. Een Russische stem lot wapenbeper king, tnaar nu niet van den tsaar Do leider van de progressisten, tevens voor zitter van de interparlementaire groep, heeft Woensdag in de Dooma ,in naam van 118 leden een verklaring afgelegd, waarin gewezen wordt pp den groei van .de bewapeningen der mogendheden en herinnerd aan hel op 24 Augustus 1898 door den Tsaar gedane voor stel, pm de bewapeningen te beperken. Do eerste zoo Jnin als de tweede vredesconfe rentie te 's Gravenhagc hooft de kwestie tot oplossing gebracht, maar toch hebben de ver tegenwoordigers van de parlementen der voor uitstrevende stalen het denkbeeld van ont wapening Jnct laten vaillen. Dc loden van de Doema zijn overtuigd, dat de gunstige stemming, die in de verschillende parlementen en bij de verschillende regeerin gen voor hel ontwapeningsdenkbeeld bestaal, de oplossing van dit groote, dringende vraag stuk gemakkelijker zal maken. Zij vereenigen dus hun stem met die van andere parlementen en geven den wcnsch te kennen, dat dc regcering, in pverleg met andere mogendheden, maatregelen zal nemen, om de kwestie van gelijktijdige beperking- van bewapening pp bet programma der derde vrede soon le rent ie te V Graven ba ge te plaatsen. De civiele gouverneurs der Portugeesche provinciën hebben beslag gelegd op vele exemplaren van hel protest der bisschoppen togen de scheiding van kerk en staat. De ministerraad heeft besloten tegen de bisschop pen (op to treden. Uit Hongarije komt het bericht van den dood van baron Desider Banffy, in do laatste vijf ijaren! der vorige eeuw minister-president en van grooten invloed. Ook hij volgde een nationale politiek, tot volkomen Mugdia-, riseers yan Hongarije. Maar de nationalistische party van Kossutli trok meer aanhang, en Banffy was in de laatste jaren in de poli lick een 'eenzaam man. INGEZONDEN STUKKEN. toezonden stukken worden In geen geval teruggezond! EEN ONTWERP-RAADSBESLUIT. DAT NIET IS AANGENOMEN. Do Raad dor gemeente gozien het (hem door Burgemeester en Wethouders aangeboden kohier der inkomstenbelasting voor 1911 overwegende, dat by de samenstelling daar van terecht is uitgegaan van de gedachte, dat iV,ambtshalve" aanslag niet dan bij hoogo uitzondering behoort plaats te hebben ten op zichte van de meest gegoede ingezetenen, vermits aan de geloofwaardigheid van de door dezen gedane aangiften niet behoort le wor den getwijfeld overwegende, dat er reden tot dankbaarheid is, dat dc gemeente tot nog toe is verschoond planken halen, en maak een goed dichte af watering over de plek waar je werkt." De vader van den jeugdigen opzichter keek met een bleekblauw oog naar de naderende wolk, en zette toen weer zijn houweel onder zyn steen. „liet gaat in het eerste uur niet regenen, en (misschien heelemaal niet," kondigde hij kalm aan. „Ik denk dat die bui wel zal over drijven.' „Hoor eens, vader," protesteerde Toad. „Ik sta aan geen van dc andere werklui toe dat ze tegenspreken of redeneeren, en je moest het mij niet laten voelen dat je mijn vader bent Je hebt nog niet eens het recht om er naar le raden of het zal gaan regenen of niet als ik zeg dat je dat stuk moet over dekken, Ga nu dadelijk die kistplanken halen." Ben Jcssop zette zijn kruiwagen neer, cn sloeg zyn handen samen om er de klei af te kloppen. „Ik heb genoeg van dien onzin," ver klaarde hij, „en ik zal eens naar boven komen om die brutaliteit uit je te ranselen." In dat pijnlijke oogenblik verried Toad niet de minste zwakte of aarzeling. Hij boog zich voorover in de kuil en schudde dreigend met zijn vinger naar zijn vader. „Als je me een pak ransel geeft, zal ik het moeten aannemen," erkende hy. „Maar als je dat doet in onzen tijd en vóór we met dit werk klaar zyn, don ontsla ik je gebleven van de toepassing van progressieve heffing, twelke uit den booze is, en alleen past in het voorstellingsvermogen van enkele revo- lutionnairen, die niet overtuigd kunnen wor den van de groote zegeningen, die het tegen woordige stelsel van heffing en het -gebruik der geïnde penningen allerwcgc verspreidt overwegende, dat het oveneens stof tot dankbaarheid geeft, dat in deze gemeente nog geene ernstige pogingen worden aangewend tot het invoeren van een aftrek voor kinderen cn gehrekkigen, die niet zelf in hun onder houd kunnen voorzien, omdat lo. de toepassing van zoodanigen aftrek al weder cene verhooging van lasten zou me debrengen voor hen, die het meeste kunnen missen 2o. -die aftrek -als oen eisch van sociale rechtvaardigheid bijna overal geldt, zelfs door den Rijkswetgever wordt gehuldigd, en dus voor „deze" gemeente beslist verwerpelijk is le achten overwegende alzoo, dat de tot nog toe gevolgde verdeeling van lasten de beste is en dat zoowel de controleur der plaatselijke belastingen als het dagelijksch bestuur zich weder op lofwaardige wijze van hunne taak hebben gekweten gelet op alle wetsbepalingen, hier van toe passing besluit: lo. gezegd kohier vast te stellen tot een totaal bedrag van fcn dit bedrag te gebruiken voor pile zulke zaken als door een goed finanlicel beleid worden gevorderd, voor reeds overwogen en nog te overwegen denkbare en ondenkbare operation, zichtbare en onzichtbare daden van beheer, zekere en onzekere |Ondernemiugen enz. enz., doch in elk geval in het waarachtige belang der ge meentenaren 2o. den ontvanger der gemeente te be velen, voor de inning der gelden behoorlijk zorg te dragen, zonder daarbij aan iemand, wie jiij ook zij, eenige ontheffing of uitstel van vervolging, waar die noodig is, te ver- leenen 3o de klaagliederen af te wachten, ze le behandelen, als de gelegenheid zich daartoe voordoet, oneerbiedige klagers te doen opslui ten en do overigen af le wijzen. Gedaan in raadkamer, zonder aanzien des persoons en zonder stoornis van buitenaf, denMei des jaars .1911. De Raad voornoemd enz. Vergaderingen, Concerten enz. Bllddelbnrg. Zaterdag 28Mei en volgende dagen Bios» coop i'ija' Mark"; 1, 7'|, en 9 u. Zaterdag 27 Mei. Alg. verg. Ned. Tooneel- verbond, Sociëteit St. Jorit 10 u. M aan dag 29'Mji. Alg. verg. Geschied- en letterk. ver. soc. StJoris 4 u. Z on d a g 4 Juni. Concert Fan rare Cillois. SchuttershoJ-8 u. Zondag 11 Jaui. Zondagavondconcert. Schuttershof 8 u Zondag 18 Juni. Matinós Midde b. Muziekk. Buitentuin 2u. D o n d o r d. 22 Juni. Paarden- en venlea- markt. Zondag 25 Juni. Zondagavondconcert SchuttershoJ u. Zondag 2 Juli Uitv. Nieuwe Kon. Harmonie van Roosendaal. Bui tentuin 7u. Zondag 9 Juli. Zondagavondconcert SchuttershoJ 8 n. Maandag 17 Juli. Concert Middelburgsch M uziekkorps.-^ SchuttershoJ 8 u. Woensdag 19Juli. Concert Middelburgsch Muziekk. Builent. 7'/» u. Zondag 30 Juli. Zondagavondconcert Schuttershof 8 u. Woonedag 9 Auge. Concort Middelburgsch Muziekk. Builent. 71/» u. Zondag 20 Aug. Zmdagavondconcert - Schu'ltrshof 8 u. Woensdag 23 Angs. Concert Middelburgsch Muziekk. - Builent. 71/, u. 6, 7 of 8 September. Concart Middelburgsch Muziekk. Buitent. 7u. fiondekerke Maandag 29 Mei. Alg. verg. aandeelhouders Stoomtram Walcheren, kantoor 1 u. zoo zeker als Onze Lieve Heer appeltjes heeft gemaakt. En dan blijf je ontslagen 1 Hei daar, Bill Hawkins, zet die vloeiplank naar den slootkant, wat duivel! niet naar de hel ling I" Ben Jcssop keek naar zyn zoon op met den dageraad van een nieuw licht in zijn oogen, en toen grijnsde hy langzaam. „Zoo'n duivelskind I" zei hij in verrukte bewondering, en slenterde toen onhandig naar de kist planken. De stem van den 9jerif die gemakkelijk onder en boven het rollen van den donder uitklonk, riep op dat oogenblik Wallingford. Jonas Squibble was terug met het geld. „Pak het vlug!" drong Blackie aait. „fk geloof nooit aan geld, totdat ik "het beet heb, en achter slot.' Maar zijn vrees, als hij dre werkelijk bad gehad, verdween toen ze naar Jonas by den auto wanen gekomen, want de heer Squibble duwde het geld in Wallingford's hand zoodra hy dicht genoeg bij -was. (Slot volgt.) Stoomdrukkerij, Firma D. G. -Kröber Jr. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6