FEUILLETON. Onderwijs. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. (gaan, totdat er ten slotte een visite van den ooievaar t© verwachten was. In het land van Axel, en ook wel in andere plaatsen, is liet gewoonte dat in die om standigheden de schuldigen trouwen. Hier is dit niet gebeurd. Niet alleen wei gerde de jongen pertinent het meisje te hu wen, maar hij stelde zelfs hoegenaamd geen belang in zijn eigen kind. Door de nieuwe zedenwet zal do financiëele zijde van deze kwestie wel in orde komen, maar do toe komst van het meisje is voor altijd gebro ken. Ondanks dit alles hield ze nog van den jongen en het maakte haar opgewonden wanneer hij met andere meisjes danste of grapjes maakte Dien -avond had zc zelf met hem gedanst, en hem zenuwachtig gevraagd wanneer hij nu eens naar het kind, naar Fransje kwam kijken. De jongen weigerde halsstarrig en beklaagde buiten zich zelf, sloeg hem en krabde. Het misdrijf is bewezen, maar pleiter sprak de hoop uit dat de rechtbank zich in dit bijzonder geval met een zeer geringe boete zou willen tevreden stellen Do '19-jarige Potronella 8. uit Houte- n i s s e nam de plaats van haar voorgangster in Dat was weer een heel andere geschiedenis. Toen J. A. van Buiten met zijn meisje in den avond van den 24en April in zijn eigen huis heel gezellig zaten te keuvelen, ging de deur open en kwam beklaagde binnen met de verrassende mededeeling dat het huis van haar was. Of nu de getuigen haar al trachtten te overtuigen dat ze zich vergistte on dat ze op dat oogenblilt 111 een huis was waarvan baar geen steentje toebehoorde, beklaagde bleef pertinent bij haar bewering, het huis was van liaai'. „Ik en myn man hebben 't gekocht," zei beklaagde Om te bewijzen dat „ik en mijn man" 't wer kelijk gekocht hadden, nam ze toen een paar Bteenen en gooide vier ruiten in. Zoo iet3 mag je alleen maai' in je eigen huis doen, en een duidelijker bewijs dat 't werkelijk van „ik en mijn man" was had ze dus blijkbaar niet kunnen geven Wegens vernieling van een's anders goed eischte de officier van justitie echter f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Als de president haar meedeelt dat meneer de officier vindt dat ze voor dat gooien maar eens streng gestraft moet worden en dat meneer daarom die hoogc boete vraagt, deelt beklaagde eenvoudig mee dat ze er niet aan denkt om de straf aan te nemen. Do heeren kunnen zich dus do moeite sparen. Toen zekere Millenaar te Hulst op 16 Ipril zag dat er een vechtpartijtje plaats had en tusschen een opgewonden troepje men- schen behalve een dreigend opgeheven mes ook zijn broer ontdekte, besloot hij er tus schen te komen en zgn broer op het ge vaarlijke van zoo'n ruziepartijtje opmerkzaam te (maken. Als dank voor zijn bemoeiingen had hjj toen zelf een steek met dat mes gekregen. Gevolg: naar den dokter en 11 dagen niet werken. Tegen den messentrekker, den 37-jarigen slager J. J. J. T-, die het niet de moeit» waard had gevonden om over te komen, eischte de officier van justitie 4 maanden gevangenis straf. De 18-jarige koperslager F. I M D. uit Vlissingen, was op 22 April in dienst van den hoofdcommies T.ouwerier aldaar Als gevolg daarvan zat hij dien dag in de keuken zijn boterhammen te eten en ontdekte bij die gelegenheid dat er in de tafella een porte- monnaie en een doosje met geld gestation neerd waren Den volgenden morgen waren het doosje en de porlemonnaie er nog, maar het geld was weg. Beklaagde was toen ook weg Hij wisselde dien dag een rijksdaalder bij een juffrouw; uit een bierhuis en was, naar bij meedeelde, van plan een paar ouwe schulden af te doen. De officier van justitie, die er niets tegen heeft dat schulden betaald worden, maar wel dat het (met gestolen geld gebeurt, eischte 112 boete, subs. 12 dagen hechtenis. Toen do veldwachter uit Borsselen op 17 April op verzoek van den kastelein een fotigmenscb uit een herberg zette, bad de 22-jarige werkman J. S. hem een handje willen helpen en daarom dat jongmen6ch met een boksbeugel op het hoofd geslagen. Be klaagde gaf toe geslagen te hebben, niet met een boksbeugel, maar met den slin ger van de klok. Het jonge mensch zelf, die er blijkbaar weinig waaide aan hechtte waarmee hij ge- De avonturen van een Ameri- kaanschen gauwdief. Wallingford wint en verliest een weddenschap. .Vaar het Engelsch 8. van GEORGE RANDOLPH CHESTER. „Wg kwamen, herhaal ik", ging Blacbie voort, „om vrede en overvloed in uw taidden te verspreiden, om u de zegeningen te brengen van protectie en vrijhandelom u te verschaf fen de gelukkige haarden van het vreedzame huis, en den goed betaalden arbeid, die het hart van den eerlijken Amenkaanschen werk man verrukt de hemel zegene hem en zijn Meve oude (moeder, en de roemrijke Amerikaan- scbe vlag welke boven ons allen wappert! ik dank u allen voor uw vriendoljjke attentie. Zij die de volledige voorstelling hebben bijge woond zullen wel zoo goed zijn aan de tic slagen was, herinnerde zich echter nog heel goed dat 'teen pijnlijk oogenblik was geweest. Eisch wegens mishandeling 3 maanden ge vangenisstraf. Ook deze beklaagde deelt mee dat hij zijn straf niet aanneemt. Op 23 April werd er te S1 u i s een dour van een huis ingetrapt en een raamkozijn vernield. De wachtmeester der marechaussee Feuijn, die zich in die buurt verdekt had opgesteld, zag bij zijn nadering den 20-jarigen koopman II- de L. haastig do vlucht nemen. Daar de twee voornaamste getuigen die de vernieling bijwoonden, echter n;uir Frankrijk verhuisd zijn, en dus niemand gezien heeft dat beklaagde werkelijk de schuldige is, vroeg do officier van justitie vrijspraak. De beklaagde, die bekend heeft dat hij tegen die deur schopte maar, oningewijd in de geheimen der justitie, van een wettig en overtuigend te leveren bewijs niet het min ste begrip heeft, kijkt, hoogst verwonderd dat hij niet gestraft zal worden, de hoeren aan. „Meneer de officier vraagt dat je zult worden vrijgesproken," zegt de president. „Heb je er soms iels op tegen?" - „Neen, neen," hij heeft er niets tegen. En met een raadselachtig, gelukkig lachje stapt hij het podium af en de zaal uit. Uitspraak in alle zaken Vrijdag a.s. Heden deed bovengenoemde rechtbank nog uitspraak m de in ons nommer van 13 dezer breedvoerig vermelde zaken. Veroordeeld werden wegens: Diefstal: L F. v. L., 33 j, landbouwer, IJzendgke, tot f 15 b. s. 12 d h., wat ook gevorderd was, en II. B15 j., kweekeling, Vlissingen, lot f 10 b s. 10 d. tuchtschool. tcrwjjl de vordering was 1 m. tuchtschool Verduistering: L. C., 22 j., koopman, Schoondijke, conform de vordering tot lm. gev straf. Mishandeling: J. d. M„ 24 j„ land bouwer, Koewacht, tot 7 d. gev.straf, terwijl 1 m. geëischt werd Plegen van ontuchtige handelin gen B V„ 34 j., dienstknecht. Hengstdijk, alhier in hechtenis, tot 3 m. gev.straf, met aftrek van het voor-arrest. De vordering was 4 ra. In zake G J. V, 12 j., zonder beroep, Vlissuigen, beklaagd van diefstal, is zonder toepassing van eenige straf de teruggave aan de ouders bevolen. Vrijgesproken I. v. B., 46 j., win kelier, Vlissingen, waarvoor ter zake van huisvredebreuk f 10 b. s. 10 d. h. gevorderd was, Th. M, 16 j, voldarbeidor, IJzendijke, waarvoor wegens diefstal geëischt was f3.50 s. 1 w. tuchtschool; en P. M. S, 30 j., kapiteine, en W. B 24 j luitenante bij het „Leger des Heils", P. d W., 55 j., en I. d. W 42 oesterwerkers, J. S., 45 j„ schipper, Th F35 jen M. W„ 25 j., schoenmakers, C. v. d H 28 j., schipper, A. H 41 j,, en P. A D. Pz., 30 jschippers, knechts, en A. B. C. R., 24 j„ schipper, allen Yerscke, beklaagd van het geven eener open bare vermakelijkheid of muziekuitvoering, en welke zaak door den Hoogen Raad naar deze rechtbank was teruggewezen naar aanleiding eenor cassatie tegen het vonnis van het kan tongerecht to Goes, waarbjj genoemde be klaagden warén ontslagen van rechtsvervol ging. Gevorderd was voor ieder flb.sld.h Ongelukken. In een boterfabriek on der Bameveld is een toestel voor ïnelkonder- zoek uit elkaar gesprongen, waardoor een 17- jarig jongmensch hevige brandwonden, ver oorzaakt door zwavelzuur, aan het hoofd be kwam. Bovendien zat zijn gelaat vol glas scherven. Te Amsterdam is al spelende een 15-jarige jongen met het hoofd togen een r gevallen, waardoor hij zoodanig werd verwond, dat hij in het Wilholminagasthuis, waarheen hij was vervoerd, is overleden. Te Maasniel schrok een knaapje van twee en een half jaar van een varken, dat aan zijn bccnen snuffelde. Kort daarop stierf de kleine aan de gevolgen. Te Nieuwaal ver dronk een tweejarig jongetje in oen modder sloot achter het ouderlijke huis. Te Val kenburg waren eenige werklieden bezig een boom van een paar zware takken te ontdoen en verzochten iemand; die ernaar stond te kijken, een handje te helpen, door den val van een tak door middel van een touw te breken. De man deed dit, doch werd plotse ling naar boven gerukt, zoodat hjj op hot dak der dichtbij staande kerk terecht kwam eu vandaar op den grond stortte. Een zware! schedelbreuk was 't gevolg van dit zeldzame ongeval. Kort daarop was de man een ljjk. Te Groningen is een 17-jarige jongen, werk zaam aan een zuivelfabriek, verdronken. Ver moedelijk is hem een ongeluk overkomen. Volgens het jaarboekje van den „Bond van Nederlandsche Onderwijzers" is het aan tal leden van 7083 op 1 Januari 1910 gedaald op 6805 op 1 Jan 1911. II. Franken Jr. is gesteld ter beschikking van den Gouv.-Gen. van Ned -Indië, om te worden benoemd tot leeraar bij het middel baar onderwijs daar te lande. S. Godtholp, A. J Hilbers, H. Ch Weeken- borg, R- C. Zwaan, W. C. de Gast en A. D. Baert zijn gesteld ter beschikking van dien Gouverneur Generaal, om te worden benoemd tot. onderwijzer 3e kl bij het openbaar Euro- peesch lager onderwijs daar te lande. Eerlang zal gelegenheid worden gegeven tot het afleggen van de practische examens van apotheker. Men zie de „St. Crt." no. 117. Het programma voor het op den twee den Pinksterdag te Bergen op Zoom te houden concours hippique bevat een achttal nommers, waaronder zeer interessante. De uitgeloofde prijzen zijh talrijk en fraai. Ook H. M. de Koningin en Prins Hendrik schonken wederom medailles. kerzijde hel gebouw te verlaten. Zij die niet intjjds kwamen zullen zullen hun kaartjes mogen behouden voor de matinêe morgen." En daarna wenkte hij met een handwuiving Wallingford toe om in de auto te stappen,, volgde Hem, en deed het portier achter zich dicht, terwijl de menigte met verbazing gaapte naar het acetylene-licht dat in de auto op vlamde, en naar de automatische blinden, die aan de buitenzijde omhoog schoten. In Squib- bleville was nog nooit zoo iets grootsch en geheimzinnigs gezien sedert de vertooning van de opgezette zeemeermin Intusschen had Jonas Squibble gebruik ge maakt van Hen Ilant's tijdelijk verzonken zjjn in dien aanblik, om snel naar huis te strompelen Hij had echter de deur van zijn eenzame" woning nog niet bereikt, toen Hen hem inhaalde. ..Heb ik geen mooien prjjs gemaakt voor dat werkje?" merkte Hen vriendelijk op. „Twintig dollars heb ik schoon voor je ver diend" „Jjjl" antwoordde Jonas verontwaardigd. „Ik heb zelf den koop met hem gesloten." Ik heb je dit voordeeltje bezorgd, on De „Nedorlandsche H otelhoudersbond" houdt te Amsterdam zijn twintigste algemeene vergadering. Met het oog op dit heuglijk feit hebben eenige feestelijkheden plaats. De stakers te Wormerveer hebben be sloten de staking met alle kracht te zullen oortzotten. Do timmerlieden zullen zich van sjouwerswerk onthouden. De geneeskundige faculteit te Parijs heeft een bezwaarschrift ingediend tegen den onzin delijker! toestand der straten m de hoofdstad. Prof. Blanchard, die zich tot tolk van de kla gers maakte, oppert vooral bezwaar legen de wijze, waarop men met de honden te werk gaat. De dieren, die 's avonds uitgelaten wor den, worden, uit vrees voor overrijden, niet verder gebracht dan het trottoir en wat zij daar achterlaten, blijft er soms dagen liggen. De straten worden alleen 's morgens geveegd, en dan nog lang niet overal met de noodige zorg. Aangezien de autoriteiten echter geheel beslag genomen worden door de politiek, wordt er van hun medewerking, om tot ver betering te komen, niet veel verwacht. Te Reims is een monoplan, waarin de aviateur Bourniquo en luitenant Dupius waren gezeten, van een hoogte van 70 meter geval len, waarbij de benzine brand veroorzaakte De luitenant kwam in de vlammen om. De toestand van Bourniquo was "hopeloos toen men hem vond. Hij overleed ook eenige uren later Te Bordeaux hebben Woensdagnacht twee vermomde mannen den postwagen, die naar hel station reed, overvallen. Zjj hebben den koetsier met chloroform verdoofd, den wagen in een schuur gebracht en geheel uitgeplun derd Dc waarde van het gestolene moet zeer groot zijn. Van de roovers ontbreekt ieder spoor. Woensdag was te Seppenrade een onder wijzer 's middags met 13 leerlingen van de hoogste klasse naar een door den regen vol- geloopen mergelgroef in de nabijheid gewan deld om daar, bij gebrek aan een andere ge legenheid een bad te nemen. Reeds waren tien jongens met den onderwijzer te water gegaan, toen plotseling de drie anderen, die aan den oever nog bezig waren zich te ont- kleeden, den onderwijzer en den eenen leer ling na den andere in de diepte zagen ver dwijnen. In de groeve was n). een gat van M. water diepte, waarin de ongelukkigen, die geen van allen zwemmen konden, weg zakten. Vier jongens werden nog met veel moeite gered. - Een meisje te Rintelen, dat liefdesver driet en geen vrijer had, besloot te sterven. Maar tevens kwam in haar het verlangen op naar een mooi doodsbericht en om hier- zeker te zijn zou zij het zelf opstellen. Zij schreef dus op een blad papier „Dezen avond is plotseling en geheel onverwacht over leden onze innig beminde dochter en zuster, mijn onvergetelijke verloofde Anna Behr, 21 jaar oud." Volgden de namen van haar moeder en zuster en dan die van pen jongeling, haar zoogenaamden verloofde Dc wanhopige schreef nog eenige aandui dingen op voor haar begrafenis, zond het doodsbericht aan een courant, opende een gas kraan m haai slaapkamer en legde zich te bed. Haar moeder evenwel rook het gas en vond haar dochter bewusteloos. Men kon haar spoedig redden en misschien had er nooit iemand iets van geweten, indien den volgen den dag het blad van Rintelen het valsche doodsbericht niet had meegedeeld THERMOMETER EN VERWACHTING. 19 Mei Thermometer alhier 8 u. vm. 52gr., 12 u. 58 gr., 4 u. 55 gr. Hoogste barometerstand 771.6 te Stornaway. Laagste 751.5 te Nice. Verwachting tot den avond van 20 Mei meest matige N. wind, zwaar bewolkte tot be trokken luoht, waarscbjjnlgk regenbuien en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Metereo- logisch instituut te De Bilt. het werk gedaan," betoogde Hen. „En ik bes hoor mijn aandeel van hot geld te hebben. Kom nou, Jone. Hoeveel zul je mij er van geven Jonas kromp nog meer dan anders in zijn kleeren, en plukte zenuwachtig aan de enkele verwarde haren van zijn kinbaardje. „Nifcsf" snauwde hjj en duwde de uitgestoken hand van Hen weg. „Je zoudt er nooit een cent van gekregen hebben als ik er niet geweest was," drong Hen aan. „Het was mijn muilezel, en jou tijd mjjn tijd, en je kwam in ieder geval toch' naar huis. En ga daarom maar weg." „Krijg ik dan niks?" „Geen cent." „Dan zal ik je eens wat zeggen Jonas Squibble, dan zal ik je eens wat zeggen Je bent een gierige oude viekl" „Als het niet was om je oude kreupele moeder, kou ik je dadelijk ontslaan I" riep Jonas, diep beleedigd- - „Als het niet was dat ik meer werk doe voor minder geld dan iemand in Squibbleville, dan zou jij me al lang den bons gegeven heb- Wie echter nu het meest gerucht maakte was de jongeling, die zelfs den naam van het meisje niet kende enmet een ander ver loofd was. Hij heeft nu een proces voor laster n haar begonnen - Bjj den geweldigen brand te Kirin (Mandsjoerjje) zijn, blijkens een officiëele op gave, 8387 gebouwen, ter waarde van 15 mil- lioen roebel, 4046 winkels en 15 banken af gebrand. Meer dan 40.000 personen zijn er dakloos door geworden en do totale verliezen worden op 40 millioen roebel geschat. - Uit Amerika wordt do dood gemeld van een kekeren Duryea, een heer die, twaalf jaar geleden, bij duiken in ondiep water twee nekwervels had geschadigd, maar door een operatie nog in het leven is gehouden. Hij moest echter zeer voorzichtig zijn en vooral oppassen voor vallen en schokken en bracht daarom den meesten tijd in een ziekenwagen door. Zijn ledigen tgd besteedde hjj veelal aan speculaties, die zijn toch al niet onbe langrijk forluin aanmerkelijk vermeerderd heb ben. Een knappe jonge verpleegster was zijn trouwe en onvermoeide verzorgster, die aan al zijn wenschen voldeed, behalve aan zijn herhaald verzoek om zijn vrouw te worden. Hjj heeft haar echter bij testament bedacht met 3 millioen gulden. Voor familie, bedien den en liefdadige instellingen blijft 120.000 gulden over. - In bet plaatsje Meron bij Safed in Pa lestina is Woensdag plotseling de ballustrade van een daktenas, waarop zich een groot aantal Joodsche pelgrims bevonden, doorge broken. Meer dam honderd personen vielen naar beneden, zeven daarvan werden gedood en ongeveer dertig gekwetst. derd steun -wwgvrc u.» uei ueui genin- had dat drie rechtsche ministers hiee weigeren voor een uit particulier ini* tiatief voortgekomen vereeniging, zijnde een 1 van rechts. DE KOPERVERGIFTIGING. Van de door kopervergiftiging ziek gewor den bruiloftsgasten te Limmen is de vader ''er bruid overleden. Een ander is nog ernstig ziek. Do overigen zijn langzaam herstellende. PEST IN INDIE. Een regeeringatelegrain van heden meldt kt in de afdeeling Malong een koortigeval p 16 dezer en twee op 17 dezer bleken pest agn. Donderdag waren er zet en twintig gevallen, waaronder een van longpest en elf dooden. Van do lgderB van vorige dagen overleden .- nog tien, Te Soerabajja waren vier gevallen en een doode, te Kediri een geval en een doode ex. Madioen een sterk verdacht geval. HOOQWATEB. te Vlissingen Zaterdag 20 Mei nm. 6.05 Zondag 21 7 08 Maandag 22 vm. 8.— Dinsdag 23 9.13 Woensdag 24 10.18 Donderdag 25 11.07 Vrjjdasr 26 11.48 De Middelburgtche Courant wordt 's avonds te zeven our in DOMBURG uitgegeven Dageljjk» worden, tegen twee galden per kwartaal, abonnementen aangenomen door don agent H. M. KESTKLOO Jr. aldaar. GEEN MUZIEKUITVOERING. De muziekuitvoering op het Molenwater van heden avond is, wegens het koele weer, uit gesteld tot Dinsdag a s. VERGADERING. Woensdag 24 Mei vergadert de Centrale anti-revolutionnaire kiesvereeniging in het dis trict Middelburg tot het stellen van een candidaat voor de Provinciale Staten. M. DE JONGE f De heer M. de Jonge, lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, is heden om twaalf uur te Rotterdam Overleden. Hij was daar door een beroerte getroffen. Sedert 22 Febr. 1892 was hij lid van de Provinciale Staten voor Goes. De overledene had zich zelf opgewerkt tot de positie die hij thans innam. Zijn dood is een groot verlies voor de anti-revolutionnaire partij. TWEEDE KAMER. De motie-Roodhuyzen, voor rijkssteunverlee- ning aan de Vereeniging voor weduwenzorg van gepensioneerde militairen beneden den officiersrang van het leger, marine en kolo niën werd verworpen met 40 tegen 23 stem men, na uitvoerige discussie, waarbij o. a. de Ministers van Koloniën, Marine en Oor log de motie bestreden als leidende tot ver keerde consequenties, indien wordt overge gaan tot het uittrekken van een rijkssubsidie voor steun aan weduwen van oud-militairen die nog niet gehuwd waren bij" verlaten van den dienst door haar echtgenooten. De heer Van Dedem, een der verdedigers ben. En je zult me het nu ook niet doen!" antwoordde Hen even nijdig. „Je bent een gierige oude vTek I Je bent een gierige oude vrek I" En hjj herhaalde die vreeselijke beleediging tot Jonas het huis binnen was, en de deur achter zich had dichtgeslagen en gesloten Zelfs toen kwam Hen de stoep op en huilde door het sleutelgat: „Gierige oude vrek III Na geprobeerd te hebben in het Audito rium Hotel een avondmaal te gebruiken, be sloten Wallingford en Blackie zich niet te wagen in de kamers van dat logement, maar kochten somber een paar kippen, en keerden naar den auto terug, om zich een eenvoudig maal te bereiden. Ze gingen juist zitten om het te verorberen, toen de schelle tonen van „There '11 be a bot time in toe old town to night aan het portier klonken, en toen Blackie dit opende, ontdekte hij den trouwen Toad Jesson, die met vermoeide maar dap pere lippen de hem opgedragen taak af werkte. „Schei uit, in vredesnaam!" smeekte Blackie „Ik zal nu al maandenlang brok- de motie, betoogde dat het hem gehin< DE GRONDWET VOOR ELSASZ- L0THARINGEN. BERLIJN 19 Mei. De oommissie uit den Dnitschen Rjjksdag aam het grondwets-oxï- werp voor het R(jkaland met 19 stemmen aan Te voren werden twee door de Rjjkspartg voorgestelde paragrafen, over de vrjjheid van godsdienst en taal, aangenomen. ONZE GELUKWENSCH AAN ITALIË. ROME, 19 Mei. De Nederlaudsohe missie is heden hier aangekomen en ontvangen door den Nederlandsche gezant en den consul te Rome. VREDERUST. Heden werd in het SchuiterthoJ alhier, onder leiding van dr. J. H. Donner van Breda de jaarljjksche algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot Chriitelgke vertorging var. krankzinnigen in Zeeland. Des voormiddags had een bidstond plaats, waarbjj voorgingen de heeren L. Boums, Gere formeerd predikant te Middelburg en C. Waar denburg, Hervormd predikant te Bruinisse. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeniging en stichting zich verheugen mag in Gods gonst. Het aantal leden bedraagt 3108 en dat der be gunstigers 1T6. Het getal aideelingen is met twee vermeerderd. ThanB zgn zeven paviljoenen in gebruik; een iB nog niet in gebruik. Van de 207 patiënten op het einde van 191® zgn 17 mannen en 14 vrouwen hersteld ont slagen. Een biblotheek werd opgericht. De balans dor vereeniging geeft de volgende totaal cjjfers aan: bezittingen 1786.047.46 en schulden f 795.680, zoodat een bedrag van 9 632.54 op de verliesrekening werd geboekt. Aan het „einde van het vorig verslagjaar kwam op de verliesrekening een bedrag voo van t 40.426.81. Die vermeerdering van he saldo verliesrekening is een gevolg van het verlies saldo dat de exploitatie der stichting heeft opgeleverd; dit laatste is begrjjpaljjk omdat de stichting lang niet op volle sterkte is, wat het aantal patiënten aangaat en eerst bg volledige exploitatie de inkomsten gelijken tred kuunen honden met de uitgaven. De rekening en verantwoording werd goed gekeurd. In het bestuur werd herkozen de heer Ger- lach van St. Joosland te Kondekerke, terwjjl gekozen werden, in plaats van drie aftredenden, die niet herkiesbaar zgn, de heeren mr Van Bortel te Oostburg, dr Smelt van Wissenkerkö en mr Lantsbeer, burgemeester van Arne- muiden. In vier vacatures werden gekozen de hee ren ds Voorhoeve te Vlissingen, ds Bouma te Middelburg, de beer Rothuizen to Goes en de heer J. de Kraker te Axel. Db. G. Doekes van Nieuwdorp hièld daarna eene lezing over »Iets over de opvoeding van het zwakzinnige kind". De vergadering, die druk bezocht was werd" door denj Voorzitter gesloten en ds. Da Ligt ging voor in dankgebed. AFLOOP VERK00PINGEN. Te Col sip laat in heden voormiddag door den notaris Joh. Pilaar te Goes in 't openbaar in het koffiehuis „De Patrijs" verkocht de hofstede „Vredehof", bestaande uit woonhuis, schuur, wagenhuis, vetstol eo stukken van dat deuntje hopeloos in mips ooren hebben." „Maar ik heb nog niet voor tien cent gefloten," protesteerde Toad. „Juist, juist," stemde Blackie toe. „Ik merk dat ik te veel gekocht heb. Hoeveel denk je, dat je geleverd hebt. Voor zeven cent „O, voor zeven, of misschien voor zeil cent," schatte Toad. „Laten we zeggen voor zeven, en ee niet meer over praten," antwoordde Blackiej beslist. „Dan kun je me drie cent terug geven, en dan grollen we de zaak als af* gedaan beschouwen." Oprechte droefheid verscheen tusschen de sproeten van Toad. „Dat kan ik niet; ik heb ze niet meer,'* bekende hij terneergeslagen. „Vader vond ze bjj me en heeft ze in mijn spaarpot gestopt om er met Kerstmis een paar oude schoenen en wollen wanten voor te koopen. En de spaar* pot wil niet open vóór er vijf dollars in zit." (Wordt oor v 9*44).

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2