Onderwijs. Kerknieuws. Rechtszaken. Letteren en Knnst. Verschillende Berichten. derzoek der begrooting adviseert tot goedkeu ring ervan. Aan do algemeene beraadslagingen wenscht niemand deel te nemen, waarom tot de ar- tikelsgewijzo behandeling wordt overgegaan, beginnende mot de uitgaven. Deze geven geen aanleiding tot besprekin gen. Ook do ontvangsten geven geen stof tot discussie. De begrooting wordt zooals zij is voorge steld vastgesteld met algemeene stemmen. Daarna worden do gewone machtigingen verleend tot af- en overschrijvingen enz. Vervolgens worden de vervaldagen van het idijkgeschot in 1911 bepaald als volgt1 Mei, 1 Juli, 2 October en 21 December. Door J. Bosselaar en P Wissekerke, beiden wonende te Oost- en West-Souburg, is ge vraagd om van don polder te mogen koopen een paar stukjes ouden watergang achter hunne porccelen ui de gemeente 0. en W. Souburg. Er bestaat bij het dagelijksch bestuur geen bezwaar om aan het verzoek van adressanten to voldoen en hun den grond, die voor den polder volkomen waardeloos is, te verkoopen voor f 0.05 per M2. Voor dcnzelfden prijs is in 1909 aangrenzenden grond verkocht. Het dag. bestuur stelt voor in dien geest te besluiten. Conform dit voorstel wordt besloten. Het erfpachtscoutract met Catharina Thcune, wed. Jan do Man, (oorspronkelijk gesloten met Jan do Man) wonende to Ritthem ad f 17.21 per jaar komt met 31 December 1911 te ver vallen Do erfpachtster heeft een verzoek inge diend om op dezelfde wijze als thans do erf pacht te continueoren voor een termijn van tien jaren, waartegen by het dagelijksch bo- stuur geen bezwaar bestaat. Het stelt derhalve voor het verzoek van ajdressante in to willigen. Do vergadering Vereenigt zich daarmedo. Door Burg. en Weth. van Westkapello wordt gevraagd om een subsidie in de kosten van het verharden van een stuk van don weg WcstkapellcAa gtc kerke Volgens het schrijven van Burg. en Weth. is de gemeente Westkapollo voornemens van van de Provinciale Staten van Zeeland aan te vragen een renteloos voorschot, groot f 3000, af te lossen in twintig jaar. Aangezien voor datzelfde doel door den polder aan de gemeenten Oostkapello en Aagtekerke subsidies zijn verleend, stelt het dag. bestuur voor, volgens denzelfdon maatstaf als bijdrage in do aflossing van het renteloos voorschot gedurende 20 jaren aan do gemeente Westkapello eeno subsidie te verleenen van f 30 's jaars. Conform bot voorstel wordt besloten. De voorzitter doet hierna de volgende mc- dedeeling Do bouw van een steenen hoofd vóór den Wcstkapelschen zeedijk werd het vorig jaar aangenomen door den heer J. W. RoelofsJ te Papendrecht. Toen bij het vlijen der zware deksteenen bleek dat dit zeer bezwaarlijk ging en op deze wijze het hoofd vóór den winter zeker niet gereed zou komen, hebben wij, ter voor koming van groote schade voor den aannemer, hem toegestaan deze steenen te doen stor ten, inplaats van te vlijen, tevens werd hij loen van alle verdere risico ontheven. Natuurlijk werden de kosten voor den aan nemer hierdoor aanmerkelijk kleinerbij de- eindafrekening werd dit bedrag door ons zeer billijk in mindering gebracht. Zoowel de door ons voorgelegde afrekening, als do wijze waarop wjj het den aannemer door bestekswijziging mogelijk hebben gemaakt, zonder eenig risico zijnerzijds, zijn werk te voltooien deden ons eenige dankbaarheid van zijno (zijde verwachten. Het oude spreekwoord „ondank is 's werelds loon" Wordt hier echter weder bevestigd en in stede van dankbaarheid te betuigen, dreigt bij, waarschijnlijk door slechte raadgevers, daartoe aangezet, den polder met een proces. Volgens art. 91 van liet reglement vraag ik, voor het geval hij daartoe overgaat, machti ging pan uwe vergadering om ons dan in rechten to verweren. De gevraagde machtiging wordt zonder hoof delijke stemming verleend. Tolgeld jautomobielen. Bg de rondvraag wordt door den heer Snouck Hurgronjo de betaling van tolgelden door automobielen ter sprake gebracht. Hy vraagt of de storm, die in de automo- met de teederste zorg, praatte er mee, zooals ïij vroeger ook gedaan had en liet 't Man die, wiens naam nu in dien van Sisi was om gedoopt aan niets ontbreken. Mettertijd werd de vogel zoo tam, dat zij op haar roepen de geopende kooi verliet en vry in de kamor rondvloog. 't Liefst Zette zij zich neer op den rand van de bloempotten voor 't venster, keek nieuwsgierig, aldoor met haar staartje wip pend, naar do straat beneden en op een zo merdag vloog zij onverwachts naar buiten door de open glasruit boven in 't raam, die Tante Betty opengezet had,, omdat 't in de kamer zoo warm was en die zij vergeten had >e sluiten. Tante Betty's verdriet over den vluchteling was onbeschrijfelijk. Zij opende 't venster in do zoete hoop 't weggevlogen diertje te zien terugkeeren, strooide eten op 't kozijn en riep af en toe op sraartelijken toon „Sisi! Sisi!" Maar er liet zich geen Sisi zien, en toen 't avond werd en Sisi's kooitje nog altijd verlaten en leeg voor haar op de tafel stond, zuchtto Tanto Betty zachtjes en over haar oud, gerimpeld, eerlijk gezicht rolden lang zaam een paar tranen. Den volgenden morgen adverteerde zij in aüe couranten van de stad en loofde een grootte belooning uit voor dengene, die den II llgMMMgg^Bfeg—l bielwereld is opgegaan, aan het dag. bestuur ook aanleiding gegeven heeft tot het brengen van eenige wijzigingen in de bepalingen. Do voorzitter antwoordt dat de heffing zoo zacht mogelyk wordt toegepast. Wijziging is niet mogelijk, daar do Koningin de heffing heeft vastgesteld en niet do polder. Er is gelegenheid om zich te abonneeren of den tol af te koopen op zeer billijke voorwaarden. Zij, die dit gevraagd hebben, hadden geeD reden tot klagen. Na een conferentie van het bestuur van den polder mot eenige belanghebbenden is de storm bedaard en is do zaak tot alge meen genoegen geschikt, zonder nadeel voor den polder. Geen der leden verder het woord verlangen- do sluit de voorzitter do vergadering, t DE TARIEFWET. „Do Beukelaar", christelijk-sociaal weekblad, besluit een artikel over de Tariefwct aldus; „Tegen het anti-sociale dezer tariefsherzie ning klinko echter aanstonds protest, een pro test van uit do Christelijke beginselen. „Do Standaard" heeft hot noodig gevonden nu te verklaren, dat directe of indirecte belastingen met diepere politieke beginselen niets had den uit te staan. Dan zeker ook heel deze ta riefsherziening niet. Zij is slechts vrucht eener coalitie-politiek, dio in strijd met Christelijk- sociale beginselen, ons volk tot schade is." BENOEMINGEN, ENZ, Bij kon. besluit is benoemd tot griffier bij het kantongerecht to Oss mr. B. P. Enklaar, advocaat en pro cureur te Deventer; zijn benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht: tot dir. officier van gezondheid le kl. de dir. officier van gezondheid der 2o kl. A. van de Moer; tot dir. officier van gezondheid 2de kl. do dir. officieren van gezondheid 3do kl. dr H. Folmer en J. Nord; tot dir officier van gezondheid 3de kl. do officieren van gezond heid lsto kl. A. C. P. Paré en K. E. Ziegelcr, en tot dir. mil. apotheker, met den rang van luit.-kol., do dir. militair apotheker met den rang van majoor J. van Riel; is aan den heer C. F. II. G. Gruner, op verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van consul der Nederlanden te Pari (Brazilië). De waarneming van het consulaat is op gedragen aan den heer F. Berringer, aan wien in het Duitsch geschreven moet worden. De Algemeene Rekenkamer heeft bevorderd tot eersto-klerk F. La Vos, thans tweede-klerk bjj het college De Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten brengt ter kennis van belanghebben den, dat er gelegenheid bestaat tot plaatsing van een ingenieur voor de electrisclie in richtingen der spoorwegdiensten, ten einde to worden belast mot het dagelijksch toezicht op de tot de spoorwegen behoorende eïec- trischo inrichtingen, dienende tot beweegkracht op en tot de beveiliging van de spoorwegen Voor bijzonderheden zie men de „St. Crt." no, 84. PEST IN INDIË. 'Een Indisch regeexingstelegram van 7 April meldt omtrent de pestgevallcn op Java: Donderdag zeven gevallen; één doodc Een op 5 dezer gerapporteerd koortsgeval bleek pest te zijn, vele koortsgevallen ble ken (malaria te wezen. Nieuwe koortsgevallen zyn gerapporteerd en worden medisch gecontroleerd. In principe is besloten tot afsluiting van het personenvervoer en dat van goederen be doeld in de pestordonnancie. Afsluiting Noor delijk Lawang, Westelijk Djoerangkwah Nagan- tang, Soemlierpoctjocng en Oostelijk Soember- sewoe. De bedoeling i3 hot personenvervoer te her openen zoodra aan alle grensstations eon des- infectiedienst georganiseerd is Naar gemeld wordt zal dr J J van Loghem to Amsterdam, die daar thans in gemeentedienst, werkzaam is, op verzoek van do regeering en behoudens goedkeuring van Burg. en Weth., voor zes maanden naar Indië vertrekken voor bacteriologische onderzoekin gen. De heer Van Loghem heefl in Engelsch- Indië een studie van do ziekte gemaakt en vogel terug zou brengen. Do volgende morgen was eon van de merkwaardigste in Tanto Botty's kalmo loven. Zij was nauwelijks opgestaan, of er werd al bij haar gebeld. Zou er al iemand zijn, die Sisi terugbracht? Werkelijk, er stond een vlas harige, stompnouzige jongen, dio een gevan gen kanarievogel in de hand hield. Tante Betty uitte een kreet van vreugde, 't Was Sisi; er was geen twijfel mogelijk. Dezelfde goud gele veertjes, dezelfde verstandige, zwarte oogent Met van vreugde en opwinding bevend© handen reikte» Tante Betty den brenger de be loofde Jielooning uit. Toen de jongen weg was, hield zij een wel gemeende boetpredicatie tegen den vogel, die, heol schuw, met angstig kloppend hart, half geopenden snavel en uitgespreide vleugels op den bodem van de kooi zat „Maar Sisi," klonk 't verwijtend uit Tante Betty's mond, „maar, Sisi, mij zoo'n verdriet aan te doen! Tweemaal 24 uur uit te blijven. Dat was te veel, Sisi, dat was werkelijk te veel. Hoe ge makkelijk had 't kunnen gebeuren. Maar Tante Betty was te goedhartig ora den ganschen stroom van haar verwytingen over den kleinen vogel uit to storten, dio klaarblij kelijk nog geheel en al versuft en in de war niet dadelijk weer aan zijn oudo omgeving kon wennen. Angstig fladderde hy langs do was ook tegenwoordig op het pest-congros te Madras. Zoo mogelyk zal hij reeds do volgende week afreizen. Volgens een telegram van het „Soorab. Hdbl." aan do „N. R. Crt." oordeelen de medici, dat het postgevaar in. het Malangsche niet ernBtig is. Het aantal pestgevallcn is daar zeer gering, terwijl Socrabaja, waar in een maand twee gevallen moeten geweest zijn, ge heel pestvry is. Dit verschijnsel wijBt erop, dat de pest speciaal in do heet© kuststreken met zuiver tropisch klimaat niet gedijt, ter wijl ook in de bergstreken de ziekt© reeds te- ruggefoopen is. Weliswaar is Ma lang thans van het spoorverkeer afgesloten, doch alleen pour acquit do conscience. Do verwachting bestaat, dat de pest niet lang zal hcerschen. Bij eerste benoeming worden aan do Rijkskweekschool voor onderwijzers to M i d- d e 1 b u r g geplaatst de volgende twintig kweekelingen J. Lous, Oudelande, A. D. Vink, Middelharnis, J. Beckcs, 's-Gravenhage, A. Looy, Vlissingen, A. Dees MznNeuzen, K. F. A. Schouten, Rotterdam, P. P. Paut, Hille- gersberg, A. G. Hamerpaqt, Bergambacht, R. Kamman, Kuinrc, F. Punt, Rotterdam, K J. v. d. Wel, 's-Gravenhage, G. d. Haas, Rotter dam, G. H. Withagen, Hellevoetsluis, G. d. Bruijn, Rotterdam, N. d. Jager, Culemborg, J. A. v. d. Brocke, Neuzen, M Droge, Schie dam, J. G. d. Bakker, Vlissingen, H. Molendijk, O. Beijerland en J. F. Pruis, Grosthuizcn. Bij de rijkskweekschool voor onderwijze ressen to Amsterdam is tot kweekelinge be noemd J. J. Baas to Sluis Bij het bezoek, dat de minister van oorlog heeft gebracht aan de Cadettenschool te Alkmaar heeft de heer Colijn zich in een onderhoud met een dor belanghebbenden uit gelaten, dat, bijzondere omstandigheden daar gelaten, het voortbestaan der Cadettenschool tot het einde van het leerjaar 1912/13 verze kerd was. De mogelijkheid echter was niet uitgesloten, dal do opheffing der school nog iets langer op zich zou laten wachten. Bij kon. besluit is benoemd tot leeraar aan do Rijles hoogero landtuin- en bosch- bouwschool te Wageningen, tevens hoofdassis tent aan het aan die inrichting verbonden instituut voor phytopathologie, dr. H. M. Quan- jer, thans leeraar aan voornoemde school, tevens belast met het verrichten van die werk zaamheden als assistent, welke hem door den directeur van het instituut voor phytopatholo gie, hoofd van den phytopatbologischen dienst, worden opgedragen. De directeur-generaal van den Landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het in dit jaar te houden veeartscnijkundig examen zal aanvangen op Maandag 8 Mei a.s., des voormiddags te 9 uur, in de lokalen van 's Rijks veeartsenijschool tb Utrecht. De „St. Crt." no. 81 bevat een opgaaf van do samenstelling der commission, die gedu rende het jaar 1911 belast zullen zijn met het afnemen der examens van apothekersassistent en zitting zullen houden te Utrecht en te Groningen. Het examen bedoeld bij art. 11 der wet op het notarisambt zal 3 Juli a.s. te 's-Graven hage plaats hehben. Do „St. Crt." no. 84 bevat een opgaaf der examen-commissie. Men verzocht ons te melden dat Zon dag in do Doopsgezinde kerk alhier de doop Zal plaats hebben. Do heer H. A. van Dalsum heeft cassatie aangeteekend tegen het vonnis van het ge rechtshof te 's-Gravenhage, waarbij hij met vernietiging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank, veroordeeld is tot f300 boete ter zake van smaadschrift jegens den burgemees ter van Hulst. De raad van scheepvaart te Amsterdam heeft een onderzoek mgesteld naar de onge vallen, in Februari en Maart 1911 op de Noord zee overkomen aan het motor-schoenerschip „Angelina", gezagvoerder J, Spanjer, te Am sterdam, reeder J. van Rompu te Neuzen. Uit het verhoor van den kapitein bleek het volgende tralies van de kooi toen Tante Betty hem versch water bracht, om in te gaan baden. „Nu, nu!" knorde de oude vrouw, „ken je Tanto Betty niet moer?" Maar 't. leek werkelijk, alsof do vogel haar niet moer kende. „Hij moet tyd hebben, om eerst weer wat tot bezinning te komen", zei Tante Betty en ging aan 't venster zitten om den vogel van daaruit op haar gemak met van geluk stralende oogen le aanschouwen en zich evenals v vrooger te verheugen by zijn aanblik. Daar werd voor de tweede maal gebeld, 't Was een vrouw, die ook een kanarievogel in een kooitje bracht. „Neen, neen!" wilde ITanto Betty zeggen, „ik heb mijn vogel al weer terug." Maar de woorden bleven haar in de keel steken. Plotseling kreeg zy wan trouwen. Zou zij zooeren een verkeerden vo gel m ontvangst genomen hebben, en was deze vogel niet de echte Sisi? Zij monsterde den nieuwen vogel met een twijfelachtigen blik. Precies zoo zag Sisi er uit. Verbijsterd en besluiteloos bekeek zij den nieuwen gast, die zorgeloos in 't kooitje heen en weersprong en haar begroette met een vroolijk: „Piep, piep", zooals een echte kana rievogel betaamt. Innerlijk vol onrust, en zorg, dat zij zooeven een verkeerden vogel had aangenomen, haal- Deze reis met oen motorboot over de Noord zee was zooveel als een proefneming. De kapi tein, dio eerste rangs-stuurmansdiploma bezit, doch te voren nog nooit hot commando over een schip had gevoerd, had aan boord wel het journaal van den vohgen kapitein, doch had dit niet ingezien. Van de werking van den motor, een twee-cylinder-Kromhoutmotor, heeft hy geen verstand. Er was echter een bekwame, doch niet bevaren motordryver aan boord. Den 19n Februari verliet de „Angelina" Ant werpen en koos den 20 Febr. te Vlissin gen zee. Spoedig werd het zwaar weer, en bleek het schip alleen bestuurbaar met gecombineerd motor- en zeilvermogen. Het schip werkto zwaar, er kwam schade aan het tuig en een lek in den petroleum tank, zoodat de petroleum wegliep. Het gat kon niet gedicht worden. Do „Angelina" heeft toen gedurende 10 dagen hul peloos rondgedreven. Door een logger en een trawler is de „Ange lina" te IJmuiden binnengesleept. Door een expert van de scheepvaart-inspec tie, die later het schip heeft onderzocht, 'wordt geconstateerd, dat de motor van een zeeschip wel degelijk toezicht vereischt. De bewering der fabrikanten, als zou dit niet het geval zijn, is oorzaak, dat er alleen op gelet wordt bij Het smeren. Bovendien had een bevaren machinist het lek in den tank gemakkelijk kunnen dichten. De stuurman bevestigde de verklaringen van den kapitein, waarna het openbaar onderzoek gesloten en de uitspraak op later bepaald werd. Killinger, van wiens proces in ons vorig nommer melding werd gemaakt, is door het hof van justitie te Paramaribo, overeenkom stig den eisch van den procureur-generaal, ter dood veroordeeld. Mengelberg ontving uit Amerika een aan- bieding om tegen een honorarium van f 175.000 in vier maanden tijd zeventig concerten te dirigeeren. Daar do heer Mengelberg eerst onlangs tot 1915 met Amsterdam en Frankfort zijn con tracten heeft vernieuwd, kon de aanbieding door hem niet in overweging genomen worden. Hij zal drie concerten dirigeeren te Napels, vier te Turijn. Het is niet gelukt „Do Molen" van Rembrandt voor Engeland te behouden. Do „Times" deelt thans mede, dat de koo- per van dit schildery de heer Widener is, te Ilkins Park, Pennsylvania. Het hoofdbestuur van den „Algemeenen Nederl. Bond van Schoenfabrikanten" besloot een krachtige actie te voeren tegen de inge diende Tariefwet. De voorgestelde bepaling, om chroomgelooid geiten- en schapenvellen, zwart en gekleurd, met 12 o/o naar de waarde te belasten, zou de schoenindustrie die aan meer dan 60.000 pienschen werk verschaft, zwaar treffen. Vrijdagochtend had de plechtige bijzet ting van het stoffelijk overschot van prinses Paulina van Oranje-Nassau m de Nieuwe kerk te Delft plaats President Faillières zal op zijn reis naar Nederland door den heer Cruppi, den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken, ver gezeld worden. De minister zou met de Ne- derlandscho regeering wenschen te spreken over de Tariefwet. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben Vrijdagnamiddag het onderzoek van do reeks voor seclieonderzoek aangewezen wets ontwerpen beëindigd. Behoudens onvoorziene omstandigheden komt nu de Kamer niet vóór 9 Mei tot hervatting vaji de werkzaamheden bijeen. De bollenvelden onder Lisse, zijn, wat nog nooit is gebeurd, in de laatste nachten door de strenge vorst vernietigd. Alles ligt als verslagen voor den grond, wat er van over zal zijn is nog niet te zeggen, er moet feerst; weder geregeld dooiweer intreden. Waarschijn lijk komt er van den bloei weinig terecht en van het aanstaande gewas ook zoo goed als niets. Volgens „Het Volk" zou de heer F. Af Wibaut, al ware hij lot wethouder van Amster dam gekozen, die benoeming toch. niet heb ben aangenomen In de bestaando omstandig- de zij nog eens haar beurs te voorschijn en liet de vrouw gaan met de openlijk toege zegde belooning. Maar ze was nauwelijks in haar kamer teruggekeerd met den angstig fladderendon vo gel in de hand, toen er weer gebeld werd. Zij liet gauw Sisi no. 2 in 't kooitje bij den anderen vogel naar binnen /wippen jen ging toen open doen om zich een derden kanarie vogel te zien toegewezen. Maai- ditmaal knikte Tante Betty vast beslo ten van neen. Deze kon 't wezenlijk niet zijn, daar zij juist haar eigen vogel weer terug gekregen had. (Dal zrj hem al in dubbelen getale had, durfdo zij niet bekennen). Maar de oude man, die zijn vogel in een papieren zakje had meegebracht, krabde zich beden kelijk achter 'toor en zei: „Ja, beste juf- frouw, daarmee hebben zich al meer men- schen vergist, dit gelooft u toch wel. Wat dezen vogel betreft, dien heb ik zelf in de Möckernstraat gevangen. Hrj zat gisteren, zoo tegen den middag, heel vergenoegd op 'thek van een tuintje aan de straat en hij wipte met feijn staartje onophoudelijk op en neer. Ik zei„Mannie, nette menschcn behooren in huis te zijn" ik neem mijn muts af en ik heb hem dadelijk beet. Beste juffrouw, kijk nu toch liever eens even in 't zakje. Als 't niet de uwe is, nu, danis *t goed. heden, met de tegenwoordige samenstelling vair den Raad, zal geen enkel lid der soc. dom. fractie bereid gevonden worden het wethou derschap op zich te nemen. De heer A. M. Sprenger, rjjkstuinbouw- leeraar te Maastricht, heeft als no. 17 dec goedkoope Tuinbouw-bibliotheek doen versche nen: „De cultuur van do perzik", een werkje uit het Fransch vertaald en voor Nederland bewerkt. Zoowel do cultuur van do perzik in do open lucht als die onder glas wordt be handeld. In het werkje wordt ook zeer de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van goed oogsten en verpakken. Wijnmalen is thans te Parijs, waar hjj een vliegmachine mot een motor van 100 P K. beproeft. Hij moet voornemens zijn met deze machine van Parijs naar Soesterberg te vliegen. Te Bergen-op-Zoom is overleden op 68- jarigen leeftijd, de gepensionneerde majoor der infanterie N. la Fontyn. Te Amsterdam heeft Vrijdagavond een he vige brand gewoed in een winkel un heï Rapenburg. De winkelier was in zyn pakhuis bezig toen plotseling een brandende petro leumlamp omviel en in brand vloog. Het pak huis en de er boven gelegen woning brand den geheel uit, evenals de winkel. Verzeke ring jd^kt de schade. Vrijdagmorgen bemerkte een weduwe te Utrecht dat op herhaald bellen van leveran ciers aan het aan haar woning grenzende huis niemand voorkwam. Zij waarschuwde do politie, die zich met geweld toegang ver schafte en de bewoners, een man on een vrouw bewusteloos te bed vond, terwijl in het huis een sterke gaslucht te bemerken was. Door spoedige aanwending van zuurstof slaagde men er in de levensgeesten der bewoners wee» op te wekken en bleek er geen gevaar meer voor hun leven te bestaan. De oorzaak van het ongeluk wordt gezocht in de onbekendheid der bewoners met den muntgasmeter, waarin ze, nadat het gas was uitgegaan, nog drie muntstukken wierpen Zon der de gaskraan toe te draaien. Ongelukkon. Tusschen Ede en de Gin- kcl is een 12 jarige knaap door een uit do richting Arnhem komende automobiel over reden en aan de gevolgen overleden. De jon gen kwam met een kameraad zingend van zyn. werk, vermoedelijk door den sterken wind hoorden zij de auto "niet aankomen. Te Rotterdam is overleden een 60jarige voerman die in het begin der week tengevolge van een aanryding van zyn wagen door een mo torwagen aan den Coolsingel, van den bole is geslingerd en in zijn val vermoedelijk een schedelbreuk had bekomen. Op den Dene- kamper straatweg is een boerenvrouw door een automobiel overreden. In hoogst bedenke- lyken toestand werd zy naar 't ziekenhuis te Oldenzaal vervoerd. To Giessondam Icwam een 15-jarige knaap met een hondenkar van Buitendam huiswaarts, toen een hond op da kar toeschoot, waardoor hij van de kar kwam te vallen en een been brak. Do jongen werd! per brancard naar huis vervoerd. Aan een fabriek van draineerbuizen te Bolsward kwam een 16-jarige jongen met een snijmachine in aanraking Zijn rechterarm raakte er tusschen en werd, ter hoogte van den schouder, let terlijk afgesneden. De jongen is naar het zie kenhuis te Sneek vervoerd. Donderdag morgen waren te Gent, twe« kinderen, 10 en! 8 jjaar oud, bij een kameraadje aan 't spelen op een slaapkamer Eensklaps rolde hun bal onder liet bed,eeö der kinderen kroop er onder om den bal op te zoeken en zag daar een verroest voorwerp liggen, een ouden revolver Het kindje toonde het voorwerp aan haar zuster, toen eensklapal een schot afging en het zusje aan den hals getroffen werd. Haar toestand is gelukkig niet levensgevaarlijk. Over het ongeluk dat Donderdagavond plaats had in de fabriek van salpeterzuur des* /irma Duché, te Vilvoorde, vonden we nog het volgende vermeld Twee vergaarbakken met die stof gevuld ontploften met zooveel geweld, dat de stag twee kilometers ver werd gehoord. Natuurlijk snelde dadelijk het volk naar de plaats van het onheil. De gendarmen moesten bijspringen om de menigte het binnendrin- gen tc beletten. Weldra vond men de lijken van twee werk lieden, idj p op slag gedood waren. Verder zoekend, ontdekte men er nog zevea anderen, allen min of meer zwaar gekwetst, verbrand door het gevaarlijk vocht, zoodat Maar als hij nu eens van u was, zou 't toch jammer zyn, wanneer ik hem weer mee noav huis moest nemen zonder <lal u hem gezien heeft." Tante Betty het er zich toe overhalen, in 't zakje te kijken. De man gaf zoo'n geloof waardige verklaring en de Möckernstraat wat» niet ver af misschien? Was 'tdan uit gesloten dat zy zich misschien den twoedeo keer vergist had?.. Voorzichtig keek zij in 't zakje Maai natuurlijk zonder fwgeftl dat was Sisil Wat keek zij voorzichtig naur boven, toe* Tanto Betty in 't zakje keek. Kon zij 't ver antwoorden als zij voor de werkelyke Sisi haar deur sloot? Tante Betty had een harden stryd te voe ren. Zij had haar beurs al lichter gemaakt, dan zij verdragen kon, en niettemin eindigd*» do zaak hiermee, dat zij Sisi No. 3 b| d# beide andere vogels in haar kamer bracht Maar hier begon de twijfel opnieuw. Welke van de drio vogels was dan nu Sisi, Sisi» haar vriendin gedurende zooveel lange jfarenti Allo drie geleken op elkaar als 'teene ei op 't andere. Maar de tijd zou *t moeten uitma ken. Geen vreemde vogel zou zoo mak ztjw als Sisi haar, evenals Sisi, 't stukje suikeg tusschen de lippen weghalen, zoo rustig naast haar op de bloempotten aan 't venster ffBOk

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6