Middelborgsche Conti BIJVOEGSEL Middelbarg 24 Maart. jKameroveratïdsk FEUILLETON. De Tankerton Taxis. Kerknieuws. Rechtszaken. Letteren en Knnst. Verschillende Berichten. ET.VA8 Dl TAN Zaterdag 25 Maart 1911, no. 72. Zitting van Donderdag. Het artikel II der Arbeidswet met de v ij f t i e n daarop ingediende amendementei gaf de Kamer heden, Zoowel overdag als 's avonds tegen half twaalf 's nachts werd do zitting verdaagd nog overvloed van sto. tot debat teeren. Er waren vclo leden opgekomen. Het spreekt van zelf, dat het eenigszim moeichjk was om deze discussie, waarbij die vijftien amendementen tegelijk in het spe waren, te volgen, vooral ook, omdat vele sprekers, en dat in het bijzonder bij dc replieken in do avondzitting veelal her haalden, wat reeds door anderen gezegd was Het voornaamste punt in het debat liej over het amendement Aalberse (verbod vooi gehuwde vrouwen om geregeld in de fabriek te werken), waarbij zich het eigenaardig ver schijnsel voordeed, dat do heer Lobman hel eens was met den hoor Schaper I Laatstgenoemde deed zich als een fel tegen stander v,an het voorstel Aalberse kennen Niet omdat hij niet meende, dat de gehuwde vrouw niet in het gezin behoort, maar omdal hij van het verbod erger dingen verwacht dan de tijdelijke afwezigheid der vrouw ui: den liuisehjken kring. Hij voorzag n.lzoo do vrouw niet meer uit werken kan gaan, toe name der zoo verderfelijke huisindustrie welke hij juist zou willen fnuiken. Tevens zou dat arbeidsverbod kunnen leiden tot meei concubinaat, dus de zedeloosheid doen toe nemen. De heer Lohman was het, tot groote ver bazing der rechtsche meerderheid, roerend met den heer Schaper eens. Hij betoogde dat liet hier om de vrijheid van verantwoor delijke personen gaat, die niet als minderja rigen onder de bijzondere bescherming van den staat mogen worden gebracht. Het argument van den lieer Aalberse, dat de gehuwde vrouw, die uit nood fabriekswerk verricht en bij derving dier inkomsten, dan maar een beroep op de liefdadigheid moei doen, gaat volgens den heer Lohman in hel geheel niet op. Dergelijke menschen helpt de liefdadigheid niet. l De heer Jannink bestreed ook dit amende ment, dat alleen steun vond bij den heer Pastoors, die zijn speech zwaar met politiek kruidde, door tegenover de beweringen van den heer Schaper citaten van socialistische schrijvers aan te halen. De Minister bestreed allo amendementen Het amendement Aalberse (verbod van vrou wenarbeid in de fabriek) achtte Z. Ex. scha delijk en onnoodig, vooral nu in de wet ook dc veenderij-arbeid is opgenomen, waarbij de vrouw niet gemist kan worden. Ditzelfde argument haalde Z.Ex. aan bij de bestrijding van het amendement Scliapei (verbod vrouwen-nachtarbeid bij het haring speten). Ook daarbij kan de arbeid der ge huwde vrouw niet gemist worden. Het amendement Schaper oïni nachtarbeid ti verbieden voor jeugdige personen in de glas blazerijen kon evenmin genade vinden bij den Minister, die opmerkte, dat liet voor de op leiding van jongens soms beslist uoodig i<^ 's nachts te werken, als hun leermeester bij de nachtploeg is ingedeeld. Bjj do gehouden stemmingen vier amen dementen, na gewijzigd le zijn, werden over genomen en één werd er ingetrokken be haalde de heer Schaper oen aardig succes zjjn amendement, om den arbeid der gehuwde vrouw in de fabriek om één uur 's middags te doen eindigen, in stede van om vier uur, zooals door den Minister voorgesteld, werd met -11 legen 28 stemmen aangenomen. Ook werd met 38 tegen 31 stemmen aange nomen zijn, door den Minister [bestreden amendement om den nachtarbeid voor jeug- Naar het Engelsah 4. van C. MALCOLM HENCKS. ,',IIet is vreemd", zei de ma/i van Scot land Yard. „Heel vreemd," zei Carson droogjes, „Hebt u in de hotels nagevraagd?" ,Neen, Wa,t kon dat voor nut hebben? Hij heeft misschien niet in een hotel gelogeerd, maar in een pension. Misschien is hij lieelc- maal niet in Blackpool geweest. Hij heeft wel licht heel goede redenen om zijn bewegingen van de laatste dagen geheim te houden. In ieder geva,l hebben wy daar niets mee te maken. Do man is terug, en het is duidelyk dat zjjn verdwijning niet in verband slaat met die der anderen." „Ik weet dat nog niet," zei Carson. Daarna keerde hij terug naar de Templo Do jonge detectieve was in zijn binnenste overtuigd dat do bankier niet uit eigen vrijen wil was weggegaan, zelfs al had bjj geleden aan een plotselingen aanval van geestesstoor nis. Een man die nog zoo zijn, versland bijeen digo personen in de glasfabrieken le ver bieden. Verworpen werd echter zijn amendement om den nachtarbeid van vrouwen bij hot haringspeten te verbieden. Er waren 50 tegen stemmers bij 16 voorstemmers. De heer Aalberse had met zijn voorstel om de gehuwde vrouw uit do fabriek te weren, weinig geluk. Met 39 tegen 30 stemmen werd zijn nmendemeiit verworpen. Acht leden der rechterzijde stemden logen, hierbij bet voor beeld van den beer Lobman volgende I Voor don Minister is over het algemeen de uitslag dezer stemmingen niet bijster genoeg lijk. Hij had zich vrij krachtig verzet tegen de beide voorstellen Schaper, welke aangeno men werden. Bij het stemmen heerschte niet weinig ver warring, zoodal het soms onmogelijk was om den uitslag uit den mond van den voorzitter te vernemen. Artikel VI werd ten slotte aangenomen. Morgen voortzetting. De heer Duys verkreeg in den loop der vergadering verlof om den Minister van Bin- nenlandsclic Zaken te mogen intcrpelleeren over de onregelmatigheden in het gemeentelijk heheer te Doornspijk en Gorsel. BENOEMINGEN. ENZ, Bij kon. besluit: is aan jhr. mr. Th. n. F. van Riemsdijk, op verzoek, eervol ontslag verleend als alge meen RuEParciiivaris, onder dankbetuiging: zijn benoemd tot kanselier aan II. M. gezant schap le Berlijn, de heer J. K. Feylbrief, than tweede-kanselier aldaar; lot tweede-kanselier aan voormeld gezantschap, jhr. O. J. Quarles van Ufford, thans tweede-kanselier bij II. M. gezantschap te Parijs, en tot tweede-kanselier aan laatstgemeld gezantschap de heer C. E Stutterheim zijn benoemd tot ontvangers der registratie- en domeinen le Tilburg II. W. van Nes, thans ontvanger der registratie voor de gerechtelijke akten en der domeinen te 's Hcrtogenbosch te Druten M. A. Schouten, en te Ilolwerd W II. Houwing, beiden Üians surnumerair der registratie en domeinen. W. Vegt en C. de Haas zijn ter beschikking gesteld van don Gouv.-Gen. van Ned. Indie, teneinde daar te lande le worden benoemd tot telegrafist le en 2e kl., bij dc radio-tele- graphischen dienst van de post-, telegraaf en telephoondienst. In de dezer dagen alhier gehouden algemeene vergadering van de vrijzinnig-gods dienstige vereeniging „De Reservekas" is lier kozen tot bestuurslid de lieer P. J. Vervenne, en gekozen als zoodanig de heer A. A. Noske Vanwege het Sangir- en Talant-Comité op Noord- en Zuid Beveland zal op den aan staanden tweeden Pinksterdag te N i s se een zendingsfeest gehouden worden bij goed we der in een schaduwrijke weide en bij ongun stig weer in de ruime wandelkerk. *Te 's Huge zijn Donderdag geslaagd voor nuttige handwerken de dames G. P. Braat en A. M. v. d. Linde te Goes en G. C. de Rid der te V 11 s s i n g e n. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen als tweede stuurman bij de groote stoomvaart de heer P. Lagaay. Met 1 September 1911 zal aan de R. II. B. S. le Coevorden de betrekking van leeraar in de Fransclie taal komen te vaceeren. Het getal wekelijks le geven lesuren be draagt gedurende den loopenden cursus 10. Men zie do „St. Crt." no. 71. Het gerechtshof le Arnhem heeft arrest gewezen in dc zaak van dr. Grove contra de „Arnhomsche Bankvoreeniging". Dr. Greve had s chadevergoeding gevraagd voor de bij licl; faillissement der „Arnhemschc Bankvoreeniging" verloren geganc effecten en het Hof een onderzoek gelast door deskundi gen, om de waarde dezer cffekten te bepalen Hot Hof heeft dr. Grcvo thans toegelaten als schuldeischer met een bedrag van f 1.072.925,73i/a. Willem Royaards verdedigde zich in de „N. R. Crt." van Donderdag inzake do door hem tegenover een buitengewoon verslaggever heeft, da,l hij cen"~tasclx en andere bcnoodigd- heden koopt, zou ook wol or aan gedacht hebben, iemand in vertrouwen, te tolegra- focrcn, ten einde schandaal lo voorkomen. Hot verhaal was erg zwak. Toen Carson dien avond naar bed ging, stelde hij zich een vraag, die hij niet kon beantwoorden, behalve op een vage, onwaar- schijnlykc manier. Waarom loog de bankier? Den volgenden ochtend ging hij naar de ouderwetscho woning van den heer Arclibutt in Kensington, en zijn kaarljo afgevend, vroeg hij om een kort onderhoud. De bediende kwam terug met de boodschap dat do bankier ongesteld was en niemand kon ontvangen. Hij had niets toe te voegen aan de verklaring die hjj aan de politie had ge daan, en men zou hem zeer verplichten als men zoo vriendelijk was hem met rust lo laten, daar hij noch medelijden noch inmen ging in zijn zaken wcnschte. „Hg is zeker bang dat een kruisverhoor zijn verhaal onderste boven zou gooien", zei Carson in zich zelf, terwijl hij heen ging. „Ik zou toch wel eens de ware historie wil len hooren. Ik heb zoo'n idee dat men daarin een goede aanwijzing zou vinden van het lot der andere vermiste personen." Toen bij, in gedachte verdiept, door de Bromplon Road liep, botste hij tegen een man, die een vloek uitstiet en daarna doorliep van do ,,N. R. Crt." aangenomen houding. Hij schrijft o. a. „In verband motdc voorstel ling van liet gebeurde, door een ander blad gegeven, slrokke, dat ik mij tegenover ^„den looneelvcrslaggevcr van de Nieuwe Rotterdam sche Courant" zeker niet zou hebben gedra gen, als mij nu ten laste gelegd wordt. Ik heb dit nimmer gedaan en zal dit ook nooit doen, omdat ik de kritieken vau uwen tooncel- rcferenl te Roller-lain en van uwen redacteur- correspondent te Amsterdam beschouw als de persoonlijke uiringen van b ij ons publiek bekend staande kunstbeoordee laars. Wordt echter een hunner, zonder dat dit b 1 ij k t, door een derden vervangen, dan wordt bij uwe lezers de indruk gewekt, alsof dit het oordeel van uwen bekenden rofe rent zou wezen en juist hierdoor kan aan een ondernemen als bet onze belangrijke schade worden toegebracht. Zouden onze letterkundigen hot zich zonder protest laten welgevallen, dat in een groot dag- of weekblad een willekeurig scribent een afkeurend oordeel over hun work kwam uit spreken, terwijl het publiek in de onderstelling moest verkeeren, dat de bekende bockbcoor- deelaar van dat dag- of weekblad de schrijver dier kritiek was? Mij dunkt neen. In dezelfde gedachte nu als de hierboven aangeduide, heb ik er mij tegen verzet, dat de verslaggever der „Oprechte Ilaarlemsclie Courant", zonder da! uwen lezers bleek wie hij was, zijn mcening over onze voorstelling van Lotbar Schmidt's „Maar 'n Droom" in ietwat gewijzigden vorm in uw blad bad kunnen herhalen. Het exceptioneele van het geval, vervanging van uw gewonen referent wegens bijzondere omstandigheden, moge u mijno exceptioneele handelwijze ophelderen." Men verzoekt ons opname van het vol gende liet bestuur der „Vereeniging van Neder landsche Bakstcenfabriekanlen" heeft onlange een cnquele gehouden in zake do schade, ont staan door onverwachto hooge rivierstanden en door de natte weergesteldheid in den zomer van 1910. Als resultaat vermeldt een desbetreffend rapport, dat ongeveer 10 °,o van de gemaakte steenen aan de rivieren zijn verloren gegaan Het natuurlijk gevolg VAjft een dergelijke aan merkelijke schade moet zijn een veel min der groot aanbod dan onder normale omstan digheden. Indien daarbij in aanmerking wordt ggno men, dat de vraag naar steenen op dit oogen blik reeds groot te noemen is, dan moet men tot do conclusie komen, dat eene belangrijke prijsverhooging bet onvermijdelijk gevolg van de mindere productie zal wezen. Van verschillende Kaniers van Koophan del komen bij den Minister i-an Financiën adressen in tegen de voorgestelde tabaksbe lasting. Ingaande 1 April worden de bureaux van den inspecteur der comptabiliteit Staatsspoor tol dusverre gevestigd in Den Haag, naar Utrecht overgebracht. Teneinde te bevorderen, dat aan de verte genwoordigers van de pers tijdens groote ma noeuvres de gewenschte en bovenal juiste in lichtingen worden verschaft heeft de chef van den generaleu staf aan den minister van oorlog voorgestelde q bepalen, dat -de leider der groote manoeuvres een officier bij voorkeur van den generalen staf van zijn hoofdkwartier zal aanwijzen, die c.q. uitsluitend belast is mot geregelde voorlichting van do pers, zoo wel omtrent do oogenblikkelijke handelingen als omtrent de plannen voor den volgenden dag. Tijdig véor den aanvang der manoeuvres geeft de leider van. deze regeling kennis aan het secretariaat van den „Nederianshcen Jour nalistenkring", met uitnoodiging de verschil lende redactiën van dag- en weekbladen enz ter zake te onderrichten. Te Meppol worden groote plannen ge maakt om het zilveren jubilé van den heer mr. II. Smeenge als Tweode Kamerlid feeste lijk le vieren. Er wordt een auloniobieltocht gemaakt door hot hoofdkicsdistrict, een feestmaaltijd zal wor den aangericht en een bijeenkomst in den Schouwburg gehouden. In do laatste zal den jubilaris een geschenk worden aangeboden, waarvoor reeds een aanzienlijk bedrag be schikbaar is. Onder Ilaarlommermeer is oen automo biel in brand geraakt en geheel verbrand. Do brand ontstond doordat men bij liet na zien van een defect aan den motor met de naar zijn auto welke voor liet trottoir stond. Daarna reed hij weg, zonder verder naar Car son om te zien. Maar deze scheen zeer veel helang te stel len in den man in den auto. Nog geen jaar te voren had hij hem op de bank der beklaagden gezien in het Centraio IIo£ voor strafzaken, waar hy wist te ontko men aan een lange gevangenisstraf voor afper sing. In weerwil van het bezwarend overzicht door den rechter gegeven, had de jury hem vrijgesproken. Daarna was hij een procureur geweest van verdacht allooi. Thans was hg keurig gekleed en blijkbaar iemand van mid delen. „Allemachtig I" zei Carson luid, en toen voorloopig het voornemen om te gaan lunchen opgevend, sprong hjj in een cab, en reed naar Cheapside. Toen hij weer uit een gebouw midden in die straat kwam, had een firma van handels informatie, die hem vroeger al vaak had bij gestaan, last gekregen om alle mogelijke in lichtingen in te winnen die ze kon ver zamelen over George Spalder, procureur, vroeger wonende in Ilalbom. Dien middag werd er een nieuwe verdwij ning vermeld. Sir Donald Chepstow, de beroemde spe cialiteit in zenuwziekten, w,as verdwenen toen hjj van zijn huis in de Harleystreet op weg was naar het Charing Cross Hospitaal waar soldoerlamp lo diclit bjj do benzine kwam De brandspuit kon den brand niet blusschcn Dc vlammen slogen tot boven de boomen uil Ecnigen tijd geleden word een inwoner van Nieuw Buinen door do rechtbank lo Assen tot tweo jaar gevangenisstraf, wegens po ging tol brandstichting bij liet hoofd eener bijzondere school veroordeeld. Nadat bij ge vangen genomen was werden by liet hoofd dei school opnieuw pogingen tot brandstichting beproefd en werden zelfs eenmaal glasruiten verbrijzeld, terwijl do politio m het huis aanwezig was. In verband met die misdrijven was de vrouw van den veroordeelde reeds een maal in bet arrestantenlokaal opgesloten Sinds ecnigen tijd iiu hield de politio 's nachts wacht in do woning. Woensdagnacht zagen twee rijksveldwach ters, dat iemand beproefde een der jaloezieën van het huis van het schoolhoofd in brand to Istekcn. De politie wist den brandstichter to grij pen, die dadelijk in het arrestimlcnlojkaal werd ippgcsloten. Velen twijfelen thans aan do schuld van den indertijd veroordeelde. Bij een vrouw te 's Hertogenbosch, wier man op kosten der gemeente in een krankzin nigcngesticht verpleegd wordt en die zelve dooi het armbestuur onderhouden wordt, werd toen zjj, ziek zijnde, naar het ziekenhuis vervoerd moest worden, een groot bedrag aan geld go vonden. Uit de onbeschrijflijk vuile woning 19 reeds een f 1500 te voorschijn gebraclu en nog wordt meer gevonden. In twee gezinnen te Ossendrecht komt de bekende besmettelijke ziekte meningitis, nekkramp, voor, n.l. bij een jongen van twintig jaar, die deze gevreesde ziekte uit Duitschland schijnt medegebracht te hebber en bij een meisje van dertien jaar. De toe stand der patiënten is echter vooruitgaand Ongelukken. To Alkmaar is eeno 24 jarige vrouw uit Broek op-I,angendijk te water geraakt en verdronken. Lenige jaren geleden heeft een zoon van dezelfde ouders eveneens op die wijze het leven verloren. Op een houtwerf bij Leeuwarden speelde een vijfjarig knaapje tusschen stape's hout. Door een onge lukkig toeval geraakte het ventje ongemerkt onder een slapel balken en werd er dood onder weggehaald. Een jeugdige, het vorig jaar pas gehuwde fabrieksarbeider te Oosterend, begaf zich in den vroegen morgen als naar ge woonte naar de even buiten het dorp gele gen sloomzuivelfabrick. Slechts korten tijd na het verlaten zijner woning, werd de jonge man door een zijner medearbeiders levenloos aan den weg gevondendoor koude bevangen scheen hij plotseling gestorven. Te Over schild is de 14 jarige zoon van een molenaar door de maalsteenen gegrepen en geheel ver pletterd. Onder Rottevalle moest een 13- jarig knechtje van een bakker iets op den zolder verrichten. Hij ging de trap op, doch was nog niet boven of de trap gleed uit met het gevolg, dat dc knaap viel en dood 'werd op genomen. Eerlang znllcn de Belgische lichtsche pen, „Wc9t-Hinder", „Wandelaer" en „Wie lingen", voorzien worden van draadloozc tele grafie. Reeds lang, zoo schrijft men ons, had men van verschillende zijden op zoodanige inno vatie aangedrongen, met het oog op het groote nut, dat een vaste gemeenschap tusschen die vaartuigen en den wal voor dc scheepvaart zou opleveren, en niet het minst voor in nood vierkeerende schepen, die doorgaans hulp van sLeepbootcn enz. behoeven. Evenlucele en gewezen lourislen in Bel gië zal 't interesseeren, dat als gevolg van een ministerieelo beslissing het Belgische spoor- wegbestuur van af 1 Mei geene rondreisbil jetten meer zal afleveren voor de volgende reizenZeekust, ruïnes van Villers en Leeuw van Waterloo, boorden der Ourthe, der Am- blève, der Lesse en der Semois. Voor de boorden der Maas en de grotten van van Han en Rochefort zal do uitgifte voort duren. Do Belgische minister Hellepulte heeft aan bet gemeentebestuur van Gent bericht, dat de weg-brug te Sclzate ten laatste in gebruik zal gesteld worden in de maand Maart 1912 en dat men dan onmiddellijk de oude brug zal afbreken. Het kanaal van Neuzen zal dus in 1912 eindelijk geheel klaar komen. Men is reeds begoimen aan het afbreken der oude Spoorwegbrug van Selzate. In de „Monitcur Beige" komt liet volgen de niinistrieelo besluit van 21 dezer voor: Te rekenen van 1 April 1911 en tot nader order, is de invoer van rundvee, aan de tuber - culineering onderworpen, alsmede van geiten hij een consult zou hebben. Vóór zjjn deur wa£ hjj in een Tajikerlom taxi gestapt. Carson ziet een streep licht. Carson was de eerste dio den huisknecht van den dokter ondervroeg. „Ongeveer drie uur vroeg mijn meester my een taaci te roepen," zei de man. „Dat is zyn gewoonte als hij 's middags naar het hos pitaal gaat, idan behoeft hij zijn eigen chauffeur niet zoo lang te laten wachten. Ik ging naar de deur, en wilde juist fluiten, toen een taxi, die al een tjjdje wat verder op had stil gestaan, blijkbaar voor een re paratie, weer op weg ging en naar mij toereod. Sir Donald zei dat by weer tegen de thee zou terug zyn, en dat hy een heer zou meebrengen. Toen hij in de auto stapte, lette ik op het nummer. Door al die verhalen over taxi's in den laalsten tjjd, voelde ik mij niet op mijn gemak, en lette ik er nauw keurig op. Het was 9012. Toen ging ik weer aan mijn werk, en ongeveer kwart voor vier belde de telefoon en vroeg iemand naar mijn meester. Het was do dokter, met wien hy in het hospitaal zou samenkomen te kwart na drie. Hij had van sir Donald niets gezien of gehoord. Daarop ging ik dadelijk naar do politie, want ik was er "zeker van, dat als myn meesier was opgehouden, hij den dokter dat zou hebben laten weten, daar hy zeer langs al do tolkantoren vau dc Hollandscbo grens vcrliodon. Altijd plaats voor één meer Te Douai heeft Frégucl gevlogen met 11 personen in zijn aeroplane, over 3 kilome ters afstand, en op 10 M. hoogte. Op de Sure, tusschen Moensdorf en Born, in het Groolherlogdom Luxemburg, sta ken twee broeders van het dorp Metzdorf, do rivier over in een oude boot, met een lading bout Plotseling brak een plank door op deu bodem en de boot zonk bijna dadelijk. De oudste der broeders, die een goed zwem mer was, sprong in het water en bereikto den oever, vanwaar hij zijn broeder zag, zich vastklampend aan een stuk hout. Hij zwom den ongelukkige ter hulp, maar zyn broeder klemde zich vast aan zyn armen en steepto hom mede in dc diepte. Allebei verdronken Pataud, de bekende „licht-koning", beeft bekend gemaakt dat bij begin April een groote anti-vrijmetselaars en anti Semitische arbeiders- vergadering bijeenroepen zal. Een der Londensche politierechters heeft twee mannen tot een boete van een paar gulden veroordeeld, omdat zij een oploopje hadden uitgelokt om oen vrouw. d;o den broekrok droeg. De rechter betreurde het ten zeerste, dat niemand zich bij het oploopjo geroepen had gevoeld, om de beide mannen eens flink om de ooron te slaan. Intusschcn is ook te Hull een draagster van bet nieuwe kleedingstuk door een reusacbligo menigte achtervolgd en lastig gevallen. Hier was een groote politiemacht noodig om do orde te herstellen. Trouwens haast overal geeft de nieuwe mode tot relletjes en straat- oploopen aanleiding. Een groot magazijn van Perpignan had aan gekondigd, dat een zijner modellen zich met den broek-rok op straat zou begeven. Weldra was er een drom vrouwvolk voor 't gebouw bijeen dal zich verdrong voor do deuren. Vrouwen werden handgemeen en de politie moest tusschen beiden komen om de parlygangsters en tegenstandsters van den broek-rok te scheiden. De kwestie van het niet-vol schenken der glazen in dc Duitsche bierhallen, is niet zoo'n onbeteekenende kwestie als soms wordt gedacht, Dat blijkt vooral uit het Dot. I lag te Munchen gevelde vonnis in zake hot proces legen een pachter van een „Bierkeller" en diens v.Schcnkkellner", beschuldigd van het onder de maat vullen dor halve en hecle liter glazen. In den loop van het proces bleek, dat do pachter van zijn schenkkellncrs niet minder dan zes Mark per hectoliter bier bad geëischt voor bet .overtappen". Dit wordt duidelijker als men weet, dat de „Servirkell- ner" den „Schenkkellner" met fiches betalen Hebben de eersten nu twee honderdmaal een 20-pfennigfiche betaald, dan zou een vat van een hectoliter precies leeg moeten zijn maar door liet slecht vullen zat cr nog vaak 20 of meer liter in, en daarvan nu eisclitc de re staurateur zes Mark. Hij werd in hoogst.- in stantie tot zes weken gevangenisstraf en 3000 Mark boete veroordeeld. Do tapkellners kre gen van één tot 3 weken gevangenis. Donderdag hadden opnieuw ongeregeld heden plaats te Clydals Vale in Zuid-Walos'. Do staJcers wierpen met steenen naar de politie, die daarop een uitval deed mot den wapenstok. Aan beide zijden werden een aan tal personen gewond. De aanslag op den bekenden en door heel velen hoog geachten Anierikaanschen neger Boo ker T. Washington, heeft als volgt toegedra gen Washington was het portaal binnenge treden van een huurkazerne waar verschei den gezinnen aiui eenzelfde portaal wonen en bekeek daar do naambordjes, omdat hy iemand in dat huis moest bezoeken. Op eens stormde uit een der deuren een man te voor- scliyn, en viel op den neger aan, die door zijn belager achtervolgd de straat op snelde maar ook daar mishandeld werd. Spoedig was politie ter plaatse dio de beide mannen inee naar het bureau. Daar werd Booker T. Was hington onmiddellijk ontslagenmaar zijn overbrenging naar het hospitaal bleek noo dig. De aanvaller vertelde eerst, dat hy ge dacht had met een inbreker te doen te liep- ben. Later zegde hij, dat Booker T. Washing ton zijn vrouw had beleedigd. Beide bewerin gen zijn natuurlijk even dwaas. Seth Low, de voormalige burgemeester van Grootor New-York, heeft zich do zaak aan getrokken. DE VERBREIDING VAN DE KANKER. In de Parysche Academie van geneeskunde heeft dr. Jacques Bertiilon Woensdag met toelichting door cyfors, het betoog gehouden dat do kanker in Frankryk van jaar lot jaar slipt is in zyn afspraken. Er zit hierkwaadl spel achter, mynheer; daar twjjfel ik niet aan." „Ben je zeker van het nummer?" vroeg Carson, het noteerend. „Zeker, mijnheer." „Heeft sir Donald niet gesproken ovet een andere afspraak voor dien middag?" „Neen, mijnheer?" „Is het een gewoonte van hom op een vast uur naar het hospitaal te gaan?" „O ja, mynheer, hy gaat drie dagon in do week naar het Channg Cross Hospitaal; vertrekt dan. van hier om drie uur, en keert om ongeveer vijf uur terug." „Zou het aan iemand moeite kosten om dat te weten te komen?" „O neen, mynheer. Dat zou iedereen in hel hospitaal u kunnen zeggen. En al do bedienden hier in de buurt weten het ook." Carson knikte. „Hoe lang stond die defecte ,aulo in de straal?" „Ongeveer een kwartier, zeu ik denken. De chauffeur scheen juist weer klaar te zijn, toen ik op dc stoop kwam." „Ah I" zei Cajson. „Heb je in het uiter lijk van den man of van de taxi ook iets byzonders opgemerkt?" „De man zag er gewoon uit, mynheer. Met donker haar, meen ik. En de auto was een van die nieuwe taxi's. Nummer 9012." Carson keerde terug naar zyn kamer. Hjj

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5