Rechtszaken. Onderwijs. Letteren en Kunst. Verschillende Berichten. Bekendmakingen. Voor veSen is alle haver gelijk. LAATSTE BERim •terkem wind inspeelde en dm na de raat het voordeel daarvan nog kreeg. Hoe het tg Olympia begon los te komen en keer op keer beitormden de Middelburgers het Tilburgscbe doel, dat eohter uitstekend door den keeper verdedigd werd. Het Miüdelbargsche elftal deed wat het kon, sommige spelers werkten enorm bard, maar het schot faalde telkens. Noch da center voor de Middelburgers, noch de links binnen en de reohts binnen hebben ook maar één fraai schot gedaan Het samenspel der voorhoede was soms keu rig, maar als de spelers het doel naderden, was het mis. Als er rust gebinten werd, was de stand nog 2—0 voor Willem II. Na de hervatting was het w?er hetzelfde spelletje. De met den wind in den rug spo- lende Tilbnrgers waren iets in de meerderheid, maar cask tg het keurige verdedigen van de beide aohtorspelers en den keeper, slaagden se er niet in te doelpunten. Ook den Mid delburgers, die werkten alsof hun leven er van afhing, mocht het niet gelukken een te- genpnnt te maken en too eindigde doten Btrjjd m oen 2 -0 voor Willem II. Het Goesche Zeelandia moest voor den Zeeawsohen bond tegen E. M. Af. II spelen maar omdat de heeren toch reeds kampioen waren, kwamen te niet op De te Antwerpen gespeelde wedstrijd België» Nederland eindigde in 09n 5 -1 overwinning onzer landgenooten, die schitterend gespeeld hebben. Bjj de rust was de stand 2—0. Op het terrein bevonden tich een 12000 toeschouwers en de wedstrgd werd door sohoon weder begunstigd. Na afloop werd in het botel Metropole feestmaaltijd gehouden. De uitslag te Antwerpen belooft wat voor den wedsttgd Nedoriaad-Bslgió' op 2 April te Dordrecht. Bij beschikking der arrondissements rechtbank te Middelburg is naar de openbare terechtszitting verwezen L. K, 18 jaar, dienst bode, geb. te Ooslburg, wonende te Middel burg en aldaar gedetineerd, beklaagd van diefstal. De pogingen om te Middelburg naast de Christ, kweekschool nog eene Christ, normaalschool op te richten zyn, door gemis aan medewerking, niet geslaagd. Voor het examen van eersten stuurman voor de groote stoomvaart is geslaagd de heer D. Loetschke, leerling van de „De Ruyter- ■chool" te Vlissingen. Te 's-Gravenhage is voor het postradi caal geslaagd de heer P. C. v. d. Slikke, ge boren te Wolphaartsdyk Tot onderwijzeres aan de school van do vereeniging „School met den Bijhei voor Slo ten Overtoom (Oud-Nieuwer Amstel)", is be noemd mej. J. Grede, te Brouwershaven. De voordracht voor directeur der am bachtsschool te Hulst bestaat uit de hee ren W. C. J. van Beuzekom, 1 eeraar aan de ambachtsschool te Leiden en A. J. Munster- man, lecraar aan de ambachtsschool te Assen. Heden avond heeft de benoeming plaats. Voor het toelatings-examen voor de Rijks- Norm aallessen te Axel hebben zich aange meld voor de tweede klasse 2voor d« eerste klasse 21voor de tweede afdeeling voorbereidende klasse 5 en voor de eerste afdeeling 14 Candida ten. Geslaagd zyn voor de tweede klasse P. Bakker, en F. P. Imandt, Axelvoor de eerste klasse: J. B. Dhaeze, H. J. Pauw, G. D. v. d. Poyl, J. A v d. Broeke, Neuzen C. P. G. Feyen, A. E. M. Pladdet, Westdorpe M. Jurry, Hoek E. J. F. Lansu, B. H. Huber, J. E. Hubor, H. L. M. Eggermont, Clingo 'A'. A. A. Min jon, A J. Platteeuw, Axel E. H. F. Francken, GraauwA P M. Ver moet, Sas van Gent en H. Ivens, Lamswaarde. ,Voor de tweede afdeeling voorbereidende klasseR. M. Bauwens, WestdorpeM. [Wineke en A. de Vos, Neuzenvoor eerste afdeeling: J- A. Solleveld, J. Tol lenaar, P. J. v d. Bent, S. Dieleman, M. van Tatenhove, G. J. Kamerik, J. P. Geensen, NeuzenE. L. Waelput, Zuiddorpe en P. M- Risseeuw, Sluiskil. Het bestuur van de Groen van Pinsterer- Bchool te Doetinchem zal op de eerstvolgende vergadering het voorstel doen, een nienwe kweekschool te bonwen en daarvoor een lee rling van f 20.000 te sluiten. De lmnenfabrikanten E. J. F. van Dis sel en Zonen Ie Eindhoven, wier artistiek damast naar ontworpen van Chris. Leboau ook hier ter stele bekend is geworden door een tentoonstelling in 1908 van de vereeniging „Voor de Kunst", hebben een nieuwen cata logus verspreid, waaruit bljjkt dat de collectie aanzienlijk 19 uitgebreid, vergeleken bij die .waarover de firma beschikte toen ze hier exposeerde. En wat er bij gekomen is, is al even mooi als het oude. Het is een lust het boek door te bladeren en de talrijke des sins te bekyken, waarvan ieder weer een ander motief heeft als grondslag. Het is een uiting van nationale kunstnijverheid, die ons trotsch mag stemmen. De Nodorlandsche Opera-Vereeniging, ge vestigd te 's-Gravenhage, schrijft een prijsvraag nit voor twee Nederlandsche opera-teksten. De antwoorden moeten aongeteekend worden toegezonden vóór of uiterlijk op 1 Aug. aan den secretaris van het hoofdbestuur dier ver eeniging, den heer Henri Völlmar, Van Blan kenburgstraat 74 to 's-Gravenhage, bij wien ook verdere inlichtingen zijn te verkrijgen. Do jury zal bestaan uit mevr J. A. Si mons—Mees en de heeren Frits Lapidoth en C. van der Linden. De uitspraak der jury zal vóór 15 Januari 1912 in de dagbladen wor den openbaar gemaakt. Volgens nader bericht zal hot gezelschap „De Hagespelers" onder leiding van Eduard Verkado, voor een jaar worden ontbonden en dus gedurende het seizoen 1911/12 geen voor stellingen geven De heer Eduard Verkade en mevrouw Ver- kade (Enny Vrede) gaan dien tijd naar het buitenland. Het gezelschap zal tot minstens 15 Mei voorstellingen geven en o. m. een afscheids- tournée door Nederland maken met het oor spronkelijk drama „De Kruisridder", van den hoer C. A. Wijnschenk Dom. Blykens het verslag over 1910 der Veree niging „Inrichting voor Oogljjders te Rot terdam" werden sedert November 1874 in de polikliniek 80.729 patiënten, zonder onder scheid van gezindte, ingeschreven; van af de oprichting der kliniek, September 1879, wer den 5988 patiënten gedurende 86.540 dagen verpleegd, terwijl in het geheel 5694 groote operaties werden verricht. In 1910 worden ingeschreven 3579 patiën ten met 15.480 adviezen. Van do patiënten waren te Rotterdam wi achtig 1218 mannen en 1115 vrouwen, zamen 2333 en kwamen 790 mannen en 558 vrouwen, to zamen 1348 personen, van aaidcre plaatsen2008 behoorden al zoo tot het m nelyk en 1673 tot het vrouwelijk geslacht. Uit Zeeland kwamen 81 mannen en 82 vrouwen. Samen 163 patiënten uit 51 ver schillende gemeenten. In de kliniek worden verpleegd 266 personen met 4562 verpleegdagen. Daaronder 14 klasse uit Zeeland met 202 verpleegdagen. In de kliniek werden omstreeks 4800 con sulten gegeven. De rekening over 1910 sluit met een nadee lig saldo der exploitatie van f 1 393.925 en by do hegrooting voor 1911 wordt op een kwaad slot van f 1510 gerekend. Het bestuur doet dan ook, alhoewel noode, een beroep op steun. Door de Handelsvereeniging „Rotterdam" is uitgegeven „Het boek voor den midden stand". Behalve dat in dit jaarboek een overzicht wordt gegeven van de belangrijkste werkzaam heden van den laatsten tyd dezer oudste en krachtigste middenstandsvereeniging, 'worden vraagstukken, voor den middenstand van be lang, door mannen zoowel uit de theorie als van de .practyk behandeld. Zoo bevat het jaarboek artikelen over het Giroverkeer voor den middenstand, door W. Westerman, directeur van de „Rotterdainsche Bank", ,Vrij Ruilverkeer, A. Plate, Contante betaling door mr I A. Levy, Middenstands kamers door E. P. de Monchy Rzn., voor zitter van de Kamer van Koophandel, te Rotterdam, Uit de practijk van het faillisse ment mr. J. G. Schiirmann, Do Middenstand en de veemen door de Directie van „Blaauw- hocdcnveem, enz., terwijl verder het nut wordt betoogd van verschillende soorten van ver zekering, adverteeren, enz. De „Nederlandsche Kioskenmaatschappij" te Rotterdam zorgde voor een keurige typogra fische uitvoering. „Onze Gids", vakblad voor den behanger, stoffeerder en meubelfabrikant, brengt deze week een fraaie collectie platen een tweetal moderne raamdecoraties, een empire salon ameublement, een eetkamer in denzelfden stijl, een slaapkamer in Sheraton-stijl en een por- tière in Chippendale-stijl. Ter herdenking van het 25jarig bestaan der Kegelvereeniging „Kegelclub" te Dieren, zal door die club van 16 Juli tot en met 31 Juli een groot internationaal kegelconcours worden uitgeschreven. Op de voordracht voor directeur var de Electrische Centrale te Dordrecht zijn ge plaatst de heerenC. Noome, werkt, er elecrtot. ing. bij de Mij. „Electra" te Am sterdam K. G. Genlis, electrot. ing., adp. dir. van de N. V. .„Reductor Electr.-Mij" te AmsterdamJ G. Schuuring, electrot. ing., bij de „Allgem Electrizit&ts Geselsch." te Charlottenburg. De gezamenlijke Rotterdnmsclie stuka doorspatroons besloten tegen Dinsdagmorgen een algemcene uitsluiting in het stukadoors- bedrijf af te kondigen. De stukadoorspatroons hebben zich verze kerd van den moreelen steun van den bond van patroonsvereenigingen in de bouwvakken, welke steun op de meest vrijgevige wijze is verleend. De besturen van de gezellenorganisaties in het stukadoorsbedrijf zijn schriftelijk van dit besluit in kennis gesteld. van Burg. en Weth. tot invoering van den negenurigen arbeidsdag voor de gemeente werklieden aan de orde komen. - Het hoofdcomitó te Amsterdam', dat voor belangen der Joden in Palestina waakt, heeft uit dit land bericht ontvangen, dat door de ongunstige weersgesteldheid de levensmid delen zoodanig beperkt zijn, dat duizenden joden aldaar aan den honger zyn prijsgegeven, zoodat om deze reden de hulp van alle wol- denkenden wordt ingeroepen. Tot plaatsvervangend lid in de sie van beheer van het pensioenfonds der Staatsspoor werd gekozen de candidaat der Nederlandsche Vereeniging H. J. W. van Beu gen met 7564 stemmen tegen 5385 op den heer J. M. J. Koning, candidaat der christe lijke en categorische bonden. - Do penningmeester van do Groningsche confectiewerkersvereoniging is verdwenen met een spaarbankboekje der vereeniging, ten be drage van f500. In verband met do verleden jaar in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden ont dekte malversatiën, zijn verschillende bewaar ders en bedienden overgeplaatst, gepensio neerd of ontslagen, terwijl nog meerdere mu taties zullen volgen. De heer W. von Stein Callenfels, Hol- landsch ingenieur, is benoemd by hetSiamee- sche „Irrigatie Departement". De benoemde is in Januari in dienst getreden. Vrijdagavond waren te Zuidland eenige omgeschoten knapen op het kerkplein aan het spelen, waarbij zij ruzie kregen, wat op een vechtpartij uitliep en het gevolg had. dat en twaalfjarige jongen met een klomp zoo op hot hoofd werd geslagen, dat hij dood neerviel. Zaterdagochtend is de hoofdbuis der duinwaterleiding van Delft onder Waterin gen gesprongen, waardoor de Dolftenaren den gehcolen dag zonder water waren. Indien alles meeliep, hoopte men 'savond3 laat met de reparatie gereed te zyn. De aan een flesschenfabriek te Delft ver miste portier gaf op post zynde te kennen dat hij ongesteld .was en daarom afgelost wilde wordeD Bij die aflossing droeg hij niet, zooals het voorschrift aangaf, het biergeld af, wat echter nog geen argwaan wekte. Toen de plaatsvervanger echter naar het geld-kistje zocht was dit <- rloos verdwenen. De dader, die een goed salaris en bovendien als oud-sergeant van het O. I. leger een pen sioen genoot, werd het laatst met aan het station gezien. Te Amsterdam heeft Zaterdagmorgen een hevige brand gewoed in een brandstoffenpak- huis in een zijgang der Willemstraat. In het pakhuis bevonden zich 180.000 turven en een grooten voorraad fanthraciet. De blussching ondervond vele moeilijkheden en eerst des avonds was men den brand meester. De oor zaak is onbekend en verzekering dekt de schade. Ongelukken. Doordat de vrouw petro leum in de kachel wierp, ontstond er by Joure in de kajuit van een tjalk brand. Ineens stond de kajuit in vlam, met moeite werden de vrouw en twee kinderen gered. Een hondje kwam in de vlammen om. Een der redders kreeg brandwonden. Te Lammers- weg, gemeente Vlagtwedde (Gr.) is een 2jarig kind naby de ouderlijke woning in een sloot verdronken. Te Ambt-AImelo, is een 18 jarig meisje in een put geraakt en verdron ken. Bij Durgerdam is een 73jarige van een kaasschuit overboord gevallen cn verdronken. Een arbeider, werkzaam op een boerenpaats is van den koesta-oder ge- een boerenplaats bij Ulrum is van den koestal zolder gevallen en was onmiddellijk dood. „En hij heeft aan tafel gesproken I Hoe was dat?" „Een automobielrede 1" „Hoezoo?" „Het ging zoo hard mogelijk met veel ge raas, en opeens bleef hij steken." en van lintfabrikanten oen zeer druk bezochte vergadering gehouden, waarin zy protesteerden tegen het meer en meer in zwang komende gebruik, om te verzoeken by begrafenissen geen bloemen te zenden. Ten slotte is een motie aangenomen, waarin de priesters van alle geloofsbelijdenissen ver zocht worden in het belang van 20.000 ar beiders en handelaars dit gebruik van af den kansel te bestrijden. Een kermisreiziger, die met zyn woon wagen te Gréolières, nabij Grosse, stond, -had zyn vier kinderen, van 2 lot 7 jaar oud, alleen in den wagen gelaten. Toen hij terug kwam, stond do wagen in brand. Een der kin deren was letterlijk verkooldde drie andere waren vreeslijk verbrand en stierven eenige oogenblikken nadien - Het Camorra-geding dat Zaterdag ge schorst is tot Dinsdag ter wille van de advokaten en jury-leden, is nog in hot sta dium van het verhoor der hoofdbeschuldigden. De voornaamste leider Morra heeft een te- genbeschuldiging uitgesproken door de be wering dat de Curabineri, op rijkspolitie, in Napels een waar schrikbewind hadden ge vestigd. Hij ontkende ook deel te hebben gehad in den moord op Cuocoli Hij was toen in Napels bij een feest. Do kellners van Boedapest hebben den strijd aangebonden tegen het fooienstelsel. Vandaag worden drie groote openbare kell- nersvergadenngen gehouden Een comité van honderd leden zal de actie leiden. De kellners willen in plaats van fooien een zeker aantal procenten van de ontvangsten. Een man te Morlanwclz heeft Vrijdag nacht plotseling vijf revolverschoten gelost op zijn vrouw, die hem verlaten had. De vrouw werd gewond aan wang en borst. Do moordenaar sneed haar toen met een mes den pols en de keel open. De vrouw is dood. De man werd aangehouden. Gaynor, de burgemeester van New York. wil geen dames met haremrokken op het stad huis zien. De toegang is haar ten strengste Een Amerikaansche vliegmachinebouwer, Irving Twombly, heeft een toestel vervaar digd waarmee hij dezen zomer den Oceaan wil overvliegen van Amerika naar Engeland. De uitvinder zegt vier schepen en vier zulke vliegtoestellen inoodig te hebben om zijn doel te bereiken. Deze schepen, ieder met een toestel en een vlieger aan boord, zouden op den Oceaan op gelyken afstand van elkander geplaatst worden. De reis zou als volgt voltrokken worden Vliegmachine ino. 1 zou van de kust naar 't eerstei Bchip vliegen, vandaar zou vlieg machine no 2 de reis voortzetten tot het volgend jschip enz. De toestellen zouden van drijvers voor zien {zijn, voor "t geval van neerdaling op 't water. Twombly i9 zeker van de overwinning als hy 'tnoodige geld vindt. BRIEFWISSELING. Aan te S Alleen wanneer dergelijke festiviteiten van een bepaalde vereeniging uit gaan. maken wij daarvan melding. Red. VERTROKKEN EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Te Amsterdam is een commissie gevormd om den bekenden decoratieschilder Jan Maan dag, ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubi leum een huldeblijk aan te bieden. De feestavond zal Maandag 3 April worden gegeven in het „Paleis voor Volksvlijt" door een opvoering van een operette door het ge selschap van het RembrandtTheater. De netto-recette komt ten goede aan het huldeblijk, Jan Maandag aan te bieden, van daar dat afzonderlijke bijdragen niet worden gevraagd en deze factor in den verhoogden entreeprijs is begrepen. Caroline Delacroix, beter bekend als barones Vaughan, was, zooals men weet, vóór haar huwelijk met Durieux, in proces met prinses Louise van België, over het kasteel van Balincourt. Thans heeft de oudste doch ter van Leopold II de barones opnieuw voor de rechtbank van Pontoise gedaagd. Durieux, die nog altijd do man is van barones Vaughan, daar de echtscheiding nog niet uitgesproken isi, wil nu dit proces op zich nemen en in dei plaats van de barones tegen prinses Louise procedeeren. Die formaliteit heeft aanleiding gegeven tot een onverwachte betwisting. De advocaat van prinses Louise deed opmerken dat Durieux, om dit proces op zich te kunnen nemen, zijn bewijsstukken moest inleveren dat hij de man is yan de barones Vaughan. En toen kon Durieux enkel een z.g. echtelijk bulletin voor leggen. Maar dit is niet voldoende, zegt de advokaat; de akte zelf van het huwelijk moet er zyn. De rechtbank heeft zich by die zienswijze aangesloten en heeft bevolen dat Durieux binnen acht dagen na de afkondiging van dit vonnis, aan prinses Louise, hetzy door de griffie, hetzij door zijn advokaat, zijn trouw akte moet overhandigen, en dit op straf van een boete van 50 fr. per dag vertraging gedurende een maand, en dan zal de recht bank oord celen. De rechtbank te Brussel heeft uitspraak gedaan in de zaak van den brand op de tentoonstelling en beslist, dat er geen reden tot het instellen eener vervolging bestaat. Het is nog niet bekend, of de civiele pro cessen tot schadevergoeding zullen worden voortgezet. Vrijdagmiddag drongen de buren van 80-jarigen, alleen wonenden oaden man in de wijk Heulendonk te Adegem m zyn huis, daar zij hem in een paar dagen niet gezien hadden. Zij" vonden den man dood over den vuurhaard liggen, verbrand van de voeten tot aan den buik. Men vermoedt dat de ongelukkige eene beroerte heeft gekregen en voorover in het vuur gevallen is. Te Parijs hebben de vereenigingen van houden gemeenteraadszitting zal een voorstel bloemisten, van fabrikanten van kunstbloe- Bij de uilvaart van prof. J. M. van Bemmelen te Leiden waren aan het station alle hoolgleeraren der universiteit en vele belangstellenden, o w. afgevaardigden van ver eenigingen, aanwezig. Een achttal kransen dekten do kist. Vóór het vertrek van den trein weid bet woord Igevoerd door prof. dr. P. J. Blok, rector-magnificus, mamen9 do Universiteit en namens don Senaat, en door prof dr H. A. Lorentz, als een van de oudste leerlingen van den overledene Namens het Leidsche Studentencorps werd een krans op de kist gelegd. In de Woensdag a.s te Amsterdam Geenszins echter voor de vaklieden, die de haver keuren, bestemd voor het fabriceeren van Quaker Oats. Slechts de beste witte haver, die te verkrij gen is, komt in aanmerking en die wordt bovendien nog veertig- maal gesorteerd en gezuiverd. Eerst daarna wordt van de mooie dikke korrels Quaker Oats gefa briceerd. Verlang bepaald Quaker Oats. GEVONDEN VOORWERPEN. Ata aoodanig zijn aangegeven de volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zyn: I. Op het politiebureaugeene. II. By particulieren vulpenhouder, Groenenberg, Smidsbolwerk halssnoer, D Minderhoud, Gravenstraat 253 ring met sleutels, A. Leempoel, Bastion N 71; schaar, Antheunissen, Branderijmolen gang parapluie, H. van do Velde, Kloin Ylaan- iren 162; groene ceintuur, Goeman, Brakstraat 264; pakje manufacturen. Spruit, Win te ra trant; lorgnet in étui, A. van Houte, Lambrecht- straat 94 toer blauwe koralen, Bongers, Wagenaar- straat 85; zilveren lioedenspeld, W. de Boer, St. Jan straat 93. Aangekomen: 17 Maait te Montevideo het se. Hollandta, van Amsterdam naar Buenos- Ayres; te Padang het se. Sindoro, van Rotter dam naar Java18 Maart te Genna het ss. Grotiui, van Batavia naar Amsterdam; te Sabang het as. Menado, van Rotterdam «naar Java; t» Batavia het ss. Bogor, van Rotterdam te Rotterdam het bb. Noor dam, van New-York. te Amsterdam het ss. Print Frederik Hendrik t van Paramaribo; te Singapore het ss. Kletst van Rotterdam naar Japan. Vertrokken: 18 Maart van Lissabon' het ss. Tabanan, van Rotterdam naar Javai' v..n Amsterdam het ss. Vondel, naar Java van Rotterdam hot ss. Nieuw Amsterdam, naar New-York; van Rotterdam het se. Gorontalo, naar Java. Gepasseerd: 17 Maart Oaessant het bb Frista, van Amsterdam nBar Baenos-Ayrea Sagres het ss. Stentor, van Java naar Amster dam Tarifa het bb. Malang, van Rotterdam naar Java; 18 Maart Beachy Head het bb. Print WiVemlV, van Amsterdam naar Parama ribo Parim het ss. Besoeki, van Rotterdam naar Java. ONS HUIS. Molstraat Middelbare Op Dinsdag 21 Maart geen zangcursue. THERMOMETER EN VERWACHTING, 20 Maart Thermometer alhier 8 a vin. 41 gr., 12 n. 50 gr., 4 u. 52 gr. Hoogste barometerstand 766.7 te Haparsnda. Laagste 746.7 te Corona. V e r w a o h 11 ng tot den avond van 21 Mrt matige tot kraobtige O. tot Z.O. wind, lioht bewolkte lucht, droog weer, nachtvorst en de zelfde dagtemperatuur. Deze opgaai is van het Kon. Ned. Metereo- togisch instituut te De Bilt. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot burgemeester van Breskens D. H. van Zuyentot burgemeester van Zaamslag J. de Frijtorherbenoemd tot burgemeester van Waterlandkerkje A. A. E. Hendrikse. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den directeur van het telegraafkantoor te Middelburg C. W. Laeyendekker. BENOEMINGEN. Benoemd tot onderwijzeres te Kapelle, met ingang van 1 April, mej. P. J. de Jong te Oosterland, en de heer W. Carels, hoofd der school te Poortvliet, tot onderwijzer hot rekenen aan de rijksnormaallessen te Tholen. BARON VAN DEDEM f Bij Dalfsen is op 70-jarigen leeftijdover- den mr. G. W. baron Van Dedem, oud lid der Tweede Kamer. UIT AMSTERDAM. Ongelukken. Een jongen, die Zondagavond op de Wester- markt op do tram sprong, daaraf viel en er onder geraakte, is aan de gevolgen overleden. Heden morgen viel een 33-jarige vrouw uit een zolderluik op straat en overleed eenige oogenblikken daarna. EEN BALLON-ONGELUK. Zondagmorgen waren te Dusseldorf opge stegen per ballon de fabrikanten O. Schrö- der en P. Kayser uit Crefold. Tot Harder wijk ging alles goed, maar toen men verder naar Amsterdam wilde gaan over de Zuider zee, daalde de ballon en sloeg tégen den dyk van den „Anna Paulowna"-polder. Schröder werd uit do mand geslingerd en kwam op den dijk terecht. De heer Kayser kwam in een binnenwater terecht, waarin hy ver dronk. De heer Schröder kreeg belangrijke kwets uren, doch is buiten gevaar TE WATER GERAAKT. Te Tilburg is Zaterdagavond dq fabri kant Sala te water geraakt en verdronken- VERDRONKEN. Zondagmiddag geraakte te Zutphen een vyfjarig knaapje te water en overleed even nadat het was opgehaald. VERKOOPINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen InformatiSn. 22 Mrt, Meliskerke, Land, Verhulst en Loeff. 22/25 Middelburg, Confectie- goederen, 23 Vlissingen, Huizen en erven, Paap. 29 Middelburg, Inspan, Struve. 1 April Vcere Huizen en Erf, Hioolen. 12 Amemuiden, Hofstede en land, 15 Krabbendyke, Herberg, 26 Arnemuiden, Inspan, 2 Mei Kleverskerke, Inspan, Notarishuis. Hosang. V. d. Kloes. Hosang. Verhuist. Verzending en laalate bualichling der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. OOST-INDIË. (Alles piaatselyke tij dl. Marseille (Lloyd) (b) 21 Maart 7.21's nam. Napels (Dnitsche dst) 22 Maart 1.'s nam. Rotterdam (Lloyd) (a) 24 Maart 7.21 's nam. Marseille (Fr. dieoBt) (c)25 Maart 6.'s mor. Genna (Nederl.) -.28 Maart 7.21 's nam. Amsterdam (Nederl.) (a) .31 Maart 7.21 snam. Brindisie (Eng. dienst) (d) 31 Maart 1.'s nam. Naverzending 7.21 n. n.

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 2