NiiiurpÉ Cal BIJVOEGSEL teo Middelburg 28 Januari. *£andl)GUÜ)kroMek FEUILLETON. De Patholoog. LANDBOÜW'. VAN DE Maandag 30 Jan. 1911. no. 25 1 JA- PARI, AO 9 et ge- tegen zonden cents, n si, 15 en bjj IFFER, der ge- derdag ir Ten- ibraari, in het ion van rxocht en af- entoon- iiande- ■rtltfll. 'j gesteld I» 2 30 1» 2.8 mT* VAS ONZEN VASTEN «EDEWERKER. Eenden. 11. Wo willen thans eenige oogenblikken stil- slaan bij liet eendenhok en merken daarom trent in de eerste plaats op, dat eenden nooit mei kippen ju pen /zelfde Oiok mogen wor den ondergebracht, omdat de eerste den nacht doorbrengen op den vloer, de kippen op de roest, waardoor de eerste voortdurend in ge vaar verkceron bevuild te worden Een eendenhok zij overigens zoo hoog,-dat men zicli daarin gemakkelijk kan bewegen om het schoon te makenmen kan hot hou wen van hout of steen; het laatste mate riaal verdient de voorkeur; van steen op getrokken, worden de wanden bezet en van lijd tot lijd met kalk, waarbij men een wei- coment gemengd heelt, bestreken. Ofschoon de coirk die dagelijks te waler gaat, veel minder last van ongedierte heeft clan het hoen, is toch reinheid der hokken voor deze vogels zeer aan te bevelen. Het dak dekkc men af mot planken, die in elkander sluiten; daarop legge men pan nen, leien of asphaltpapier. Bij gebruik van het laatste moet het ieder jaar in do maand September geleerd worden. De vloer wordt gemaakt van plavuizen of van gewonen steen; hij wordt zoo hellend gelegd, dal het water van alle zijden naar één punt kan stroomen; wekelijks moet die vloer met water gereinigd worden, nog liever tweemaal dan eens. Eenden leggen have oioreu gaarne op een donkere plaats, daarom zorge men dat het hok niet Ie licht zij, wat intusschen niet be letten mag, dat meu het goed vontileeren kan. Gedurende den zomer dienen de ven stertjes bovenin gedurende den nacht open to blijven, maar de openingen moeten dan afgesloten zijn met raampjes van stevig, niet te wijdniazig vlecht, opdat het ongedierte bui len het hok gehouden worde. Do vloer wordt bestrooid met zand, waar over mei een dunne laag grof gesneden stroo legt; ecu uitmuntend strooimiddel is fijaturf- strooisel, dat bij iedcren schoonmaak opeen zelfden hoop wordt gebracht, waardoor men oen waardevollen mest bekomt voor den tuin. Verder moot liet Iiók voorzien 'zijd vaneen vrij groot aantal van boven ronde openingen, die om dezelfde reden als de vensterope ningen des avonds dienen afgesloten te wor gden. Zijn die openingen dicht hij elkander, dan kunnen ze door één klapdeurtje worden afgesloten, anders voorzie men elk een schuif. Wanneer men do eenden houdt op een ter rein, dat geheel afgesloten is met vlecht, en men behoeft voor geen roofgedierte te vreezen, dan heeft men gedurende den zomer geen hok noodig. Men plaatst dan niet te ver van het water, eenige legplaatsen van stroo, die aan de waterzijde open zijn, den vorm heb ben van een pyramide en waarvan het stroo van hoven met een ijzer- af koperdraad bij elkander wordt gehóuden en even daarboven afgesnoden. De eenden loggen daarin gaarne en blijven daarna de gelegde eieren daarin uitbroodon. Wanneer zij gelegd heeft, dekt de eencl hare eieren gewoonlijk toe. Hoe minder men aan die broedplaatsen roert, hoe beter, Heeft men geen afgesloten verblijfplaats voor de eenden, dan moet men ze er aan gewoon- maken om in het hok te leggen en dit des morgens gesloten houden tot ze alle gelegd hebben, want een eend is geneigd verborgen plaatsjes op te zoeken om daar baar eiers aan de aandacht te onttrokken. Laat men de eenden in het hok leggen, d. w. z. houdt men ze zoolang opgesloten tol cle laatste vermoedelijk haar ei gelegd beeft, dan moei men zorgen, dal in het hok steeds Naar hot Engelsch 1. van HORACE ANNESLEY VACHELL. In een der bijgebouwen van do Ranch van San Felipe in Cnliforniö waren drie der koe drijvers op bet punt naar bed te gaan. Ze hadden den lieelen dag bard gewerkt, door vee naar een wei dicht bij de boerderij te drij ven voor de lente-rodeo, en den volgen den dag zouden zij nog harder te werken hebben, daar ze dan de stieren zouden moe ten overbrengen, en de kalvers moesten brand merken. „Wie is die professor?" vroeg Bud. Jimmie, die bezig was zijn lasso met vel in te smeren, antwoordde: „Er staat een stuk over hem in de „Tribune". Peter nam het plaatselijke blad op, dat toe vallig op den vloer lag. En hij las toen Md met een zeurige stem zonder onderbreking: „Wfl voelen ons zeer vereerd door de een bak mot versolt water aanwezig is, daar de eenden gewoon zijn in den vroegen morgen vóór zij leggen te drinken. Het leggen in het hok, dal onder bijna ieder opzicht aanbeveling verdient, kan de vogels door eene geregelde doelmatige voeding zeer gemakkelijk worden aangeleerd. Eenden, met zachtheid behandeld en geregeld gevoederd, orden zoo tam mogelijkzij zullen op den eersten roep van haar verzorger of verzorg der samenkomen en het eten uit de hand tot zich nemen. Wanneer men de oenden aanwent om in 't hok te leggen, dan moeten de nesten door tus- schenwanden van elkander gescheiden zijn. Wat de voeding betreft is de eend volstrekt niet kieskeurig: zij eet nagenoeg alles, wat binnen haar bereik valt. Zij houdt zeer veel an slakken, zoowel van naakte als. van buis jesslakken. Is cene der laatste wat te groot en te sterk van huisje om dat te kraken, dan ziet men de eend met de slak in haar snavel naar het water ijlen om het weekdier al snaterende naar binnen te spoelen. Ook de groene kikvorsch, zelfs al is hij wat groot, vindt in haar oen onvermoeide verdelgster. In beide opzichten is de eend oen nuttige vogel, maar daartegenover slaan ook schaduw zijden. De slakken zijn een groöte "plhag voor tzc saladebeddenbij de bestrijding dier plaag zou de eend, wanneer men haar van tijd tot lijd in don tuin liet, ons van zeer voel nut kunnen zijn, maar de eend eet niet pllecn gaarne slakken, maar even gaarne salade, zoodat er na eene zuivering van slakken zeer weinig van cle salade zou overgebleven zijn. Gelijke opmerking geldt omtrent do groene kikvorsch. Deze avoad- en nachtzanger wordt wel eerfs als een nuttig dier boschouvil, om paar familieleden, de bruine en de boomkikvorsch, en het iets meer verwijderde lid van het zelfde geslacht, de paddo, lot do nuttige dieren moeten gerekend worden, maar pp die gelijkstelling heeft de groene blaaskaak niet dc minste aanspraak. Hij is van de grootste en onvermoeibaarste vijanden van onze zoelwatemsscherij. want gedurende den tijd, Waarin dc meeste in Nederland aan wezige vischsoorten kuilscbieten, leven de groene kikvorschen bij voorkeur daarvan. Maar wil uien eeiulon gebruiken, om ter verdediging der visseherij do kikvorschen le verdrijven, dan zou mc-n van de Scylla in den Gharybdis geraken, want de eend is een even groot kuitverdelger, misschien nog grooter, dan do kikvorsch, terwijl zij bovendien ecu groot lief hebster is van jonge vischjos. Nagenoeg al do kleine visschen, die met de moordkuil in do Zuiderzee gevangen worden, dienen tol voedsel van dc eenden in de vele fokkerijen, die in de nabijheid der Zuiderzee zijn aangelegd. Intusschen zij hier opgemerkt, dat het vleesch van eenden, die veel visch clen, door gaans een traanachtigcn smaak krijgt, die nu juist niet lot aanbeveling slrckL en in sommige gedeelten van Zeeland „reeuwsch" wordt genoemd. Heeft de eend gedurende den zomer een vrijen uilloop, dan vindt zij in. slooten, grach ten, vijvers, moerassige streken, alles wat zij voor haar onderhoud noodig heeft; toch blijft het aanbevelenswaardig om baar des morgens en des avonds eenig voeder te geven- zij blijven daardoor aan baar hok gehecht en zullen daar gemakkelijker hare eieren neer loggen. Des morgens geeft men wat weckvocder: fijngestampte, gekookte aardappels, gebroeide tarwezemelen, vleeschafval, gerstemeel, afval an mout en dergelijke; dos avonds voodcre nen haar een weinig graan: haver, gerst of gebroken maïs. In den winter geeft men als groenvoeder fijngesneden wortelgewassen. De kleur en ook het vetgehalte dooiers der eendeneieren hangen in hooge male af van hel voedsel, dat zij gobruiken Bestaat dat hoofdzakelijk uit aardappels graan, dan is de kleur lichtgeel en 't vetge halte iets geringer clan wanneer zij veel dier lijk voedsel tot zich nomen, in 'L laatste ge- al is de kleur ook donkerder geel. Wan neer de eenden veel rauwe eikels nuttigen, die zij geweekt in waterrijke slooten vinden, dan wordt de dooier donker grijsgcel, zonder dat de smaak daaronder lijdt. Men kan do eenden ook op een perkt terrein houden, wanneer men slechts zorgt, dat zij een grooteu bak hebben le baden. Dezen bak, één meier lang, 7 deci meters breed en 5 decimeters diep, vult men met schoon water, dal iedere week ververscht aanwezigheid in ons midden van profes sor Adam Chawner, don beroemden chirurg en patholoog „Wat zeg je?" vroeg Bud. „Chirurg en patholoog." „Wat is dat, een patholoog?" Peter blies voor zooveel onwotenhcid een minachting uit, die hij le beleefd was in woorden te biengen. Toen zei hij geleerd „Een patholoog is een soort van pad vinder. Het woord komt van het Grioksch van path en logos, vermoed ik. Iemand die knap is in het vinden van nieuwe paden voor de (wetenschap begrijp je?" „Je bent een wandelende dictiannair „Och, het gaal me heel natuurlijk af," zei Peter bescheiden, en vervolgde toon ^Inplaals dat de -professor oen wel verdiende vacantic genie! in ons land rozen en zonneschijn, wil hij op de plaals zelf de jnicroccoci hestudceren van een doodelyke ziekte, die naar wij verna men, eigen js aan dal deel van Cnli fornië Nooit gehoord van. een doodeljjko ziekte die laan deze streek eigen zou zijn," zei Ji mmie peinzend. „Eigen /aan dit deel van Californië, vervolgde Peter, „en die onder som mige omstandigheden 'zich kan ontwik kelen tot een epidemie, even verschrik dient le worden. Men pompt het water dan uit den bak, haalt alle vuiligheid daaruit en vult hem opnieuw, Op de randen bevestigt men planken van 3 a 4 dM breed, opdat de eenden niet dadelijk van den open grond in "l water komen, maar, om 't zoo eens uit te drukken, gelegenheid hebben baar voeten le 'gen. De Indische loopeend is voor deze fok kerij (op beperkt gebied zeer geschikt, maar OOk mot de gewone inlandschc eend hebben wij deze verscheidene jaren met goed gevolg ge dreven. Wij kochten daarvoor ieder jaar zoo vroeg als wij in 't bezit waren van een brocd- scbe kip de noodige eendeneieren, legden er daarvan 10, een enkele maal, 12 onder het hoen en luidden /daarbij weinig of geen tegenspoed. Alleen m.oet men zorg dragen, dat de eenden die (in izoo'n eendenloop worden opgevoed; nooit gebrek hebben aan groenvoer en dat men Iiot znchtvoer, dc gestampte aardappels .bijv., mengt met wat vlcesclimeel. Een versnapering liestaajndo ïn regenwormen; slakken, kleine kvorschen, btukjes afval van vleesch en isch (zijn daarbij steeds zeer welkom en de eenden gedijen daarbij goed. Natuurlijk hebben ook dc aldus gefokte eenden een goed nachthok noodig men re kent gewoonlijk op 2 M2 per 10 it 12 eenden. Zoodanig gefokte eendon geven in den herfst gedurende den winter een zeer malsch en geurig gebraad en men heeft gewoonlijk veel plezier van zoo'n fokkerij. Of men intusschen. als men het voedsel voor de dieren koopen moet, goedkooper eenden eel, dan wanneer men ze bij den poelier haalt, meencn wij te mogen betwijfelen. Over 't algemeen worden de voordoden van de hoender- ten van de ccndcnteell, wanneer men ze niet uilsluitend mcf afvaltproductc-n kcui voeden en zij bovendien door een rui men loop voor een groot deel in eigen behoef ten kunnen voorzien, wel eens overdrew De in ons vorig opstel reeds aangehaalde leoraar A. Becck zegti omtrent de opbrengst der eenden teelt liet volgende Onlangs twerd aanbevolen cle «endenteelt a 't grool le drijven. By-een teelt van 76000 ituks rekent men op eene verdienste 66000 imark, dat is zoowat 85 pfennige 51 cenl per stuk. Deze rekening heeft men gemaakt -bij een verkoopsprijs van 3 mark, f 1.80, per stuk. Of deze prijs bij een verkoop van 76000 eenden aan poeliers te bekomen is, betwijfelt hijhij meent zelfs dat nog niet altijd dc prijs zal bedongen worden van 't geen de eend den houder zelf kost, welke kosten door hem ge schat worden op 2.15 mark of f 1.29 per stuk. Alleen in zeer dichtbevolkte -.contra's kan üïi, en dan nog slechts-, wanneer men aan bijzondere personen verkoopt, den prysvi 3 mark bedingen. Daarom acht hy ook hel aankweeken en niesten van al te groole en al te zware eenden met een zwaar en sterk bcendergestel niet aanbevelenswaardig. Het ge makkelijkst Verkoopt men eene eend, die in vieren gesneden den restaurateur dc mogelijk Ueid verschaft daaruit vier behoorlijke por ties |Op te dissclicn. Eenden, die schoonge maakt 3 KG wogen en nicer, zijn doorgaans minder gezocht .ook om Hare grooterc been deren (dan flie van 2 KG met goed borst- 'leescli en een fijner beendergestol. Wanneer men zich lot deze kleinere een den bepaalt kan men ook met aanzienlijk minder kosten liet opgegeven gewicht bereiken. (Slot volgt.) RECHTSZAKEN Arrondissements-Rechlbank te Middelburg. Behalve de in ons vorig nummer vermelde, werden Vrijdagmorgen nog de volgende zaken behandeld De 36-jarïgc koopman D. O. werd 11 De cember te Axel door een jongetje met slee- gegooid. Hij vond clit minder prelig en trachtte daarom dat jongetje te pakken le krijgen om hem dan op gevoelige wijze eenige paedagogische lessen over deugd en ondeugd in le prenten. Toen het jongetje merkte dal het er beden kelijk voor hem uit begon te zien, zette hij een keel op en vluchtte naar huis,' waar hij in de kamer achter zijn moeder kroop. Be klaagde kwam ook in die kamer, maar de moeder greep de pook en riep: „Er uit, maak dal je weg komt of ik sla je met dc pook op je enz, enz. Toen beklaagde daaraan niet direct gehoor zaamde maakte hij zich schuldig aan huis vredebreuk. Daarvoor sloncl hij nu terecht. Eisch: £10 boete subs. 10 dagen hechtenis kelijk en geheimzinnig als de slaap ziekte." - „Slaapziekte, (wat is dat?" - '„Bud, je pioest je schamen ove ontwetenlieid. Slaapziektekomt onder de Kan nibalen veel voor. Na een flink maal van zen delingen vallen die nikkers in slaap, om heelemaal niet meer wakker te worden. Net wat ze verdienen." „Ga voort, Peter." i Peter, met den dikken wijsvinger langs don regel, ging voort: „De onderzoekingen van den profes sor kunnen van groot belang blijken. En uit naam van onze medeburgers sprekend meenen !wij den bekwamen patholoog 1e kunnen verzekeren van ons hartelijk ver langen torn hem zooveel mogelijk bij te staan in het belangrijke werk, dat lnj liccft ondernomen." De vent, die dat geschreven heelt, giet woorden," merkte Jimmie op. „Maar wat voor den duivel komt die professor Adam Chawner op de San Felipe doen?" t „Hij komt misschien kijken hoe jij stieren lasseerl," veronderstelde Bud. „Ik zal hem niet teleurstellen," ant woordde Jimmie. „Maar alle gekheid op een slokje. Komt hij hier om te werken?" „Wat bedoel je?" „Als die doodelijke ziekte hier rond- A. van L., eeri 38-jarige metselaar uit Sluis, kon hel niet te best vinden met zekeren Bogaard aldaar. Noch Yon L., uocli Bogaard waren 'ter zit ting aanwezig, maar een vriend van don laatste, die op 8 September met hem en zijn rouw een wandelingetje gemaakt had, vertelde heel smakelijk hoe ze toen beklaagde tegen non, die Bogaard staande hield, en hem •ortrouwen meedeelde dat hij (Bogaard) een dief was en dit nog aandikte met de mededeeling dat hij duizend francs gestolen had. Eisch wegens bcleodiging f3 boete subs, dagen hechtenis. Mathilda Rosalia L., een -19-jarige juffrouw uil Sluis, had zich voor vernieling to ver antwoorden. Getuige F. Dcsenmps kwam deze kwestie uitleggen. II y had een kippenhok waar hij 'lijzonder veel mee op had, en was dus hevig erontwaardigd (oen hij op 16 December 's morgens opstond en zag dat zijn buur- rouw haar vrijen tijd misbruikte door zijn hok kapot te mukoo. Den volgenden morgen wachtte hein een nieuwe verrassing. Toen stond buurvrouw mot een liamer ge wapend by zijn schutting en hanteerde dat timmermansgereedschap zóó handig, dut de stukken van de planken hem om de ooren logen. Beklaagde bokende haar misdrijf, maar be weerde cr het recht toe gehad te bobben, omdat ze op baar eigen erf stond. Maar de verdediger mr. J. J. Hcijse legde dc zaak verder uil. 't Was feitelijk een civiele kwestie. Een stukje grond achter bel erf •an beklaagde was van cle gemeente en er was onderhandeld over afstand daarvan. Toen er een kippenhok en een schutting verrezen op cle plaats waar beklaagde vroeger een .uitzichtje" had, werd ze kwaad en in de overtuiging op haar eigen grond te zijn had toen naar den hamer gegrepen. Waar het feit van vernieling bier door be klaagde zeil erkend werd, zag cle officier van justitie van verder getuigen verboor af. Daar hel element, „wederrechtelijk" hier niet was bewezen, omdat niet gebleken i; dat beklaagde bet goed van een ander lieolt ernield, vroeg Z.E.A. vrijspraak, Mr, Ilcijsc vereenigde zich hiermede en legde een platte grond van de bedoelde percCclóo over. Maria Janna cle K., 20 jaar, en Janna aria de K., 2-1 jaar, dienstmeisjes uit Sluis k i 1, traden als jongedames gekleed in de rechtszaal en zetten zich zusterlijk naast elkaar op liet bankje. Don 14en December 's middags om half vijf iiep juffrouw Hnmelink in Sluiskil le wan delen. Ze droeg op den oenen arm een spruit uit haar huwelijk en onder den andere oen boodschaprnandje. Toen kwamen de dames K haar achterop en grepen haar vast, Janna (radeerde haar op een paar flinke klapper en Maria sloeg haar mei een klomp, waar mee ze In de vergissing ook het kind raakte. De beklaagden bekenden de mishandeling, aar ontkenden met een klomp geslagen te hebben en beweerden alleen maar drie ge wone klappen met cle hand te hebben gege ■en, die bovendien dubbel en dwars ver diend waren, omdat getuige ben met den naam van een heel slecht vrouwspersoon had betiteld. Getuige M.' Bruggeman, in de lioogmoue.ige jdcoderdracht van een Axelscl® boerin, deelde 'cbler mede dal „Miete" (dat was 'I Axelscl) voor Marie), juffrouw Hamétink ongemakkelijk afgeranseld liad en dal liet wapen daarbij wel degelijk de bewuste klomp was gewee Eisch voor heiden (20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Ook in deze zaken uitspraak Vrijdag a.s. De twee -stokers der sleepboot Kar. Schrocrs, die, zooals indertijd gemeld werd den machinist <lier boot zwaar mishandelde) werden door de rechtbank te Dordrecht resp 'oroordceld tot 1 jaar en 3 mnd. en 1 jan en 6 mnd. gevangenisstraf onder aftrek der voorloopige hechtenis en met last tot on middellijke invrijheidstelling. Door de rechtbank te Leeuwarden uitspraak gedaan in bet bekende leenings- geschil tusschen de naamtooze vennootschap Julius Oppcnlieiin's Bank te Groningen tegen do gemeente Leeuwarden. De rechtbank heeft de Bank ontvankelijk verklaard in haai1 eisch. De door do ge meente Leeuwarden te betalen schadever goeding zal muler door de rechtbank worden vastgesteld. BENOEMINGEN, ENZ. Bij kon. besluit is benoemd tot directeur van het post-on telegraafkantoor Ie Bussuhi G. W. A. Preus- ïng, thans te Lobith aan den directeur van het telegraafkantoor te Haarlem B. Knappe, op verzoek, als zoo danig eervol ontslag verleend; zyu bevorderd lot commies dor posterijen lste kl. C'. Visser en II. Rietemn, beiden thans commies der posterijen 2de kl. cle O. I, ambtenaar mol verlof dr. L. J. Eilerts de Haan, laatstelijk oudstaanwezend stadsgeneesheer lo Batavia, op verzoek, we gens physieke ongeschiktheid, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toekenning an pensioen: is aan den kapitein-luitenant ter zee- If, M. an Slrnaton wegens langdurigen dienst eer- oI ontslag uit den zeedienst verleend, on der toekenning van pensioen; en is aan den chef-monteur, lste-onderwijzer bij de opleiding voor monteurs der zeemacht te Amsterdam, F. G. Otten, op verzoek, eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Voor onderwijzer aan de o. I school A to VI i ssin gen, hoofd do heer P. Lands mail, hebben zicli 16 sollicitanten aangemeld. De voordracht voor hoofd der openbare lagere school to S c h e r p e n i s s e bestaat uil de hoeren A IIoulc, hoofd dor school te Campcrland, M Nionwenhuyse, hoofd der school tc Rilland. en G. A. van Overbeeke. onderwijzer te Krimpen aan den IJscl. Te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen staatswetenschap de heer mr. G. A. Lasonder. De bevolking der openbare scholen Amsterdam, die haar hoogste cijfer bereikte in 190-1, nam sinds dien tijd af van 67.992 in Der. 1904 tot 63.302 in Dcc. 1909, een >1711 indoring dus met 4690 leerlingen De bevolking der bijzondere scholen, tot 1906 vrijwel stationair, is sinds dien lijd met ongeveer 1200 toegenomen. In het begin van 1906 begon men openbare scholen (op tc heffen. In twee jaar tijds daalde liet aantal scholen met li en. In 1910 zijn weer drie scholen verdwenen en thans zal. naar verluidt, nog oen school worden op geheven, 7i.ldie in de le Jan van dor Heijdenslraat, omdat er voor deze school geen leerlingen igenocg zijn om een aanvangs- klasse te nemenHet aanfal bijzondere scholen vooral katholieke is geslegen De aan dr. F. NV. T. Hunger verleende toelating jits privaat docent in de faculteit der wis- on natuurkunde aan de Rijksuni- ersiteit te Utrecht, tot het geven van on derwijs in de plantkunde der tropen, is op zijn verzoek ingetrokken. iHERKNIEliWS. De heer D. J. Lazonder, predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente le Zoute 1 n n d e„ is voornemens Zondag 19 Februari a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente en Zondag 26 Februari daaropvolgende, des namiddags zijn intrede te prediken te Giee- sen-Nieuwkork, na des voormiddags bevestigd Ie zijn door den lieer J. van der Spek, pre dikant te Schoonhoven. Bij de Vrijdag gehouden openbare verkoo- ping van 9 hengsten aan 's Rijkshengstvculen depót le Bergen op Zoom, was dc belang stelling van de zijde der paardenfokkers zeer groot; niet alleen waren uit alle oorden des lands bekende paardenfokkers toegestroomd, maar ook Italiaansche kooplieden en vele Belgische waren tegenwoordig. De opbrengst overtreft verre de raming. Koopers werden van: „Matthias", can Engelenhoven, Ede, f 1620, „Magnus", Heng- stenvcreenigiiig „Warffum", f5525; „Max", (Opgehouden wegens gebrek aan bod), „Ma nuel", A. Colijn, Nicuwcr-Amslel, f1710; „Mylord", Vcrceniging Haarlemmermeer Oost zijde, f1830; „Mars", D. Spijker. Apeldoorn. f1380; Manfred", S. Jansen, Nieuw en St. Joosland, f4475, „Mercur", Associatie, St. Philipsland, f3000: „Menclaus", Chr. Hartog, Scherpenisse, f3225; en .Moinior", 1 Dingeinans, Oude Tonge, i 1325. dwaalt, dan zou ik dat heel graag willen 'eten." „Ik ook," klonk de stem van Bud Er volgde een stille, terwijl Jimmie zijn lasso oprolde- Beter begon zijn schoenen uit te trekken. Bud legde heel vluchtig een vinger op zyn pols. Toen zei hij met eenige inspanning „Jongens, ik .wil me niet mooier voor doen. Ik heb me in den laatslen lijd niet erg lekker gevoeld." „Ik ook niet," viel Jinmiie haastig in Peter glimlachte sarkastisch. „Een vogeltje heeft mij verleid," merkte hy langzaam op, naar Bud kijkend, „dat juf frouw Mary Willing verleden Zondag "gezien is in oen wagentje met Jack Rice." „Het is waar," zei Bud kortaf. „Hel is tusschen Mary en mij uil Al moes! ik doodgaan, dan zou ik liet tiaar toch niet vergeven." „Het is tocli niet waar riep Jminiic. „Wol dan kan ik je ook nog vertellen dat juffrouw Edna Parkinson en ondergetcekende voortaan evenmin niet elkaar zullen spreken Die hond van een Ikey Greenberg heeft er zich in gemengd met zijn nieuwen Prins- Albert-jas. Dat lieeft mijn gemoed erg ge schokt." „Mijn kwaal komt niet alleen uit het hart voort," zei Bud. „Do maag?" opperde Peter Het zit over mijn heole lichaam „.Te hebt. in den laatslen tijd tocli geen kwakzalvers-advertenties gc'czon „Niet van mijn twintigste jaar af Vroe ger hebben ze me wet eens benauwd ge maakt. Jongen." en hij begon zich zelf wild te krabben, „ik heb een gevoel of ik van binnen in brand sta." „Mijn moeder gaf me «gewoonlijk sar- saparilla," 'zei Jimmie, „Bij ons thuis," zei Peter, „kregen we nooit iets anders dan castor-olie. Ik. moet daarvan wel een vat vol hebben opgedron ken toen ik een jongen was." „Ja. maar die kwaal maakt niij gek," zuchtte Bud. „Ik weet wel wat ik zou doen." zei Peter vastberaden „En vlug ookt Die pro fessor is nu hier op de boerderij on by is een heel heer Na dc rodeo ga jij hem zeggen wat je ons verteld hebt. En als hij die kwalen niet uit je lichaam haalt, is hij een jbedriegcr Begrijp je?" „Waarachtig, dat doe ik l" riep Bud uit. En toen gingen zo naar tied. (Wordt varvolgd).

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 5