Ingezonden Mededeelingen. Bediening Spuisluis Daar de spuisluis in den mond van de Wester- of Koopmanshaven grootendeels hare oorspronkelijke beslemming heeft verloren door de pphooging van den waterkeerenden muur om de Engelsche kaai en de demping van de Pottekaai, de Bellamy on Kaaskaai, is het, gewenscht de bepalingen in de by raadsbe sluit van 21 Juli 1856 tusschen het rijk en de gemeente gesloten overeenkomst omtrent de bediening dier sluis te herzien Burg. en Weth. stollen voor medewerking te verleent'" tot een wijziging volgens een concept, opgemaakt door den hoofdingenieur directeur van den waterstaat in de lie di rectie, krachtens machtiging van den minis ter van waterstaat. In dat concept wordt o.a. bepaald dat do bediening der sluis in den regel geschiedt door den arbeider bij de zee- en havenwer ken te Vlissingen. die als zoodanig het langst in dienst is geweest Tramlp. De naamlooze vennootschap ..Stoomtram Walcheren" heeft zich tot Gcd Staten ge wend met een bezwaarschrift tegen de voor genomen uitbreiding der ljjn van den elee- trischen tramweg VlissingenMiddelburg aan hot eindpunt bij den oprit naai' het „Grand Hotel". Het bezwaar betreft de dubbele kruising, die daardoor zal ontstuan cn die voor het vei lig verkeer naar hare meening gevaar zal op leveren. Zy verzoekt daarom aan God Staten het plan niet. goed te keuren en eventueel don aanleg door liet villapark aan de zuidzijde van do Badhuisstraat tc doen geschieden Burg. en Weth. berinneren den raad dat zy destijds hebben voorgesteld gunstig te advisee- ren op het vorzoek van do electrische tramweg - maatschappij omdat het ontbreken van ccn gelegenheid tot rontlrydcn «aan het emdpunt lot velerlei moeilijkheden aanleiding gaf Wel ontslaat daardoor hot niet te ontken nen bezwaar van eene dubbele kruising met de lijn van de stoomtram Walcheren, doch hot kwarn Burg. en Weth. voor dat hieraan door de van rijkswege tc geven veiligheidsvoor schriften zal worden tegemoet gekomen, zij het ook dat het niet geheel is op te heffen Het donkbeeld, door het bestuur van do stoomtram „Walcheren" aangegeven, komt Burg. en Weth echter minder goed voor, omdat aan de Zuidzijde van de Badhuisstraat naast de bestaande bebouwing de doorgang te smal is cn het verkeer langs de hellende Parklaan in' onmiddellijk contact zoude ko men met de electrische trams. Bovendien zou die tram het trottoir vpor voetgangers langs de Badhuisstraat tweemaal moeten kruisen, hetgeen met het oog op het drukke verkeer daar ter plaatse zeer onge- wenscht is te achten Indien door Gcd. Staten het bezwaar van de stoomtram ..Walcheren" mocht worden ge deeld, meenen Burg. en Weth, een oplossing aan de hand te kunnen doen waarbij dit ■wordt ondervangen op de wijze zooals een overgelegde teekening aangeeft Daartoe zou het noodig zijn om de rich ting van de stoomtram .Walcheren" te wij zigen en deze tc laten rijden langs den Kou- dekcrkschen straatweg lot den Zandweg en verder door hot in aanleg zijnde nieuwe villapark in aansluiting met de boslaande lijn nabij den Vrydomsweg Burg en Weth. stellen voor hun op te dragen het bovenstaande als het gevoelen van den raad aan Ged. Staten mede te doelen. De commissie van fabricage vevceuigt zich met dit voorstel. Conform besluit de raad zonder hoofdclykc stemming Naar aanleiding van een desbetreffend Bchrgven viu» Ged. Staten stellen Burg. en Weth. voor aan de voorwaarden, verbonden aan de onderhandsche ingehruikgeving van het gymnastieklokaal van school D aan de R K. gymnastiekvereeniging „St. Quadratius" de navolgende voorwaarden toe te voegen adat van het lokaal geen gebruik mag worden gemaakt op de uren waarin het voor het geven van onderwijs van gemeentewege wordt gebezigd b) dat het gemeentebestuur, het hoofd der school en het schooltoezicht ten allen tyde vrijen toegang tot het lokaal moeten hebben. De raad veroenigt zich met dit voorstel. mededingster „Giseburta" „Broeders," donderde hy juist togen het volk, „hoort ge de stem niet, die u roept?" .Tók tokloktok-Xok 1 toktoktoktek-Tok klonk het plotseling uit hel kippenhok met levende kippen. „De stem die niet lot zwijgen tc bren gen is „Tókloktoktok „Die niet le overstemmen is „Tóktoktoktok Met een geroep van ongeduld kakelde de vreeslijke kip, die ter ongelegener uur een oi wilde leggen voort. Eerst had men ouder het publiek stilletjes gegrinniktnu begon men te lachen „Michael Stark"' spande alle krachten in om de situatie te redden. Het angstzweet brak hem uit: hot moest hem gelukken de toehoorders zoodanig le boeien, dal niemand moer naar de kip luisterde, die de duivel den hals om mocht draaien. Zijn rede werd wilder, hartstochte lijker. zijn pathos bereikte de hoogste hoog- sten. maar. o schrikeen van de collega's ;had hem te hulp willen komen en de kip uit het hok willen halen, maar zij was ontsnapt En juist toen Michael met zwaren klemtoon de volgende woorden -sprak over de verdruk- king der volksziel„Schaamteloos schrijdt het ondier voor onze oogen, in het helle licty van den dag. wandelde de brave kip dwars over het tooneol Nu was er geen honden meer aanhet pu bhek -juichte en brulde van den lach. De vertwijfelde regisseur deed oen laatste po ging om de kip achter do coulissen te ja«">n. Van A. II. Polak is een verzoek ingekomen om aan hem in gebruik af te staan het aan de Ballastkade gelegen stuk gemeentegrond met den houten opstal, welke thans dienst doet jals bergplaats voor de rywielen van het politie-persopcel. Burg. en Weth. stellen voor dit verzoek in te willigen door het gevraagde tot wederop zegging in gebruik te geven togen betaling eener retributie van f 25 's jaars Dit punt wordt, in verband met een heden ingekomen adres, waaromtrent Bnrg. en Weth. nog geen advies kunnen geven, aangehouden. Thans acht de voorzitter het noodig de deuren te sluiten. De Izitting heropend zynde, komt in be handeling de Drinkwatervoorziening. Door Ged. Staten is aan Burg. en Weth. verzocht het gevoelen van den raad in te winnen omtrent een schryven van de Staats commissie voor drinkwatervoorziening betref fende de verbetering der watervoorziening op Walcheren. Daarin wordt het denkbeeld aange geven om in verband met de aan te leggen waterleiding op Zuid-Beveland ook do ge- meeaten op Noord-Beveland en Walcheren van water te voorzien door het maken van oen wijdere hoofdleiding en verlenging van dozo tot in Walcheren. Het vermoeden wordt uitgesproken dat zulks o. a. ook over Vlissingen van belang zal kun nen zyn, daar men in do meening verkeert dat de waterwinplaatsen van de alhier be staande waterleiding niet voldoende zijn. Burg. en Weth. hebben zich in betrekking gesteld met de directie der „Vlissingscho Duinwaterleiding maatschappij", die heeft be richt dat dit laatste geenszins het geval is Op dit oogenblik toch is nog slechts twee derde deel van de beschikbare duingrqnden in gebruik en is dit voldoende voor de te genwoordige behoefte Volgens de directie is de waterwinplaals nog voor zeer geruimen tijd voldoende, althans voor een toename der bevolking tot circa 50.000 zielen, waarbij met een belangrijke toename der behoefte van industrie en scheep vaart rekening is gehouden Onder deze omstandigheden zijn Burg en Weth van oordeel dat er voor deze gemeente in afzienbaren tijd geen behoefte bestaat om op andere wijzo dan thans van water te wor den voorzien en er mitsdien ook geen aan leiding bestaat om zich hiervoor financicele offers te getroosten, afgescheiden nog van de vraag of zulks in verband met de verleende concessie aan de „Vlissingsche Duinwaterlei ding maatschappij" mogelijk zoude zijn. Burg en Weth stellen derhalve voor aan Ged. Staten te berichten dat de watervoor ziening in deze gemeente voor het tegenwoor dige en in de naaste toekomst voldoende moet worden geacht, zoodat cr geen aanleiding be staat om plannen te ondersteunen, die de strekking hebben daarin op andere wijze te voorzien. De voorzitter deelt mede dal Burg. en Weth hun voorstel wijzigen Vlissingen heeft water van uitstekende kwa liteit maar legen een hoog tarief. Daarom wordt de vraag of de gemeente zich zal kunnen aansluiten bij de Zuid Beve- landsclie waterleiding behcerscht door de vol gende ïae toren lo. of do concessie van de „Vlissingsche Duinwaterleiding Maatschappij" zulks toelaat 2o of dc kwaliteit van het water in Zuid Beveland voldoende is 3o. of hett laricf waarvoor alhier water geleverd zal kunnen worden lager is. üc eerste kwestie zal door Burg. en Weth. worden onderzocht, de antwoorden op de vra gen 2 en 3 zullen Burg. en Weth gaarne van de Zuid Bevelandschc maatschappij ontvangen. Conform het zoo gewyzigdo voorstel wordt besloten. Thans komt tor tafel een voorstel van Burg. en Weth tot wijziging der verordening tot regeling van liet verkeer op de wegen in verband met hot gebruik van motorrijtuigen en rijwielen. In de verordening wenschen zij in te voegen een artikel Ibis, luidende voor het verkeer met jalle motorrijtuigen en met rij wielen (worden geslotena dc oprit naar den Boïtlevard De Ruyler aan het Beursplein hij het hotel „Noordzeeboulevardb de op rit naar tien Boulevard De Ruyter by het Mariniersplciu en de Weststraat. maar het heest begreep hem verkeerd cn redde zich onder luid angslgc3chrei over het souffleurskastje heen naar het loc ge orkest en van daar, toen het door een kellncr ge vangen zou worden, naar de zaal Het nam zijn govleugelden weg over de hoofden der menigte en nu ontstond een ware paniek- Vrouwen schreeuwden, mannen brul den van bet lachen; men jaagde en vervolgde de rustverstoorslor, die vanaf het parket direct in de logo van de Bodcnsteins vluchtte, waar ze zichtbare sporen achterliet op mama Bo- deuslein's sierlijke kanten sjaal en (ante Clementine's hoed als rustplaats gebruikend do mooie veer jammerlijk knakte. Naar „Michael Stark's" rede werd door nie mand meer geluisterd, verontwaardigd verliet hij het tooneel en hel scherm moest zakken Helmut Geisler heeft nooit #van zijn leven de planken weer betreden. Ily kreeg een flinke boete, omdat bij niet te bewegen was geweest zijn rol ten einde te spelen. Een ander moest voor hem invallen. De kip, die spoorloos verdwenen was, werd den volgen den dag op een derden rang teruggevonden. \nnelje had op onverwachte wijze hel doel van haar wenschen bereikt Do geliefde had genoeg van hot loonocl en de schoonp Gis- berla werd dien avond niet gekust, EIND E. Burg. en Weth. zyn bevoegd van het ver bod om te ryden op die wegen ontheffing te Torlcenen. Dit wordt goedgekeurd. Van J Coster is een verzoek ingekomen om vergunning voor het aanbrengen van een regenwaJterhak en twee zinkputten aan do Westelijke zijde cn een zinkput aan de Zuide lijke zijde aan de Badhuisstraat, in gemeente grond. Burg. en Weth. stellen voor het verzoek in te willigen tot wederopzeggens, tegen een retributie van jf 2.50 's jaars. De commissie van financiën adviseert tot aanneming van het voorstel. De commissie van fabricage adviseert de retributie te bepalen op f 5. Mot die laatste bepaling vereenigt do raad zich inet algemecnc stèóunen De heer Mcrckens heeft de vergadering verlaten. Op voorstel van Burg en Weth. Wjordt goedgevonden aan J. G. Meyer te verhuren Oen huis met tuin aan den Zandweg voor f 4 's weeks en aan A. Corré een gedeelte van een huis aan den Koudekerkschen straat weg voor f 1.50 per week Evenzoo wordt goedgevonden aan L. Vader voor den tijd van zeven jaar te verpachten een perceel weiland aan den Koudekerkschen straatweg groot 0.85.50 h. tegen een jaarlijk- scho pachtsom van f 120 Eindelijk wordt een wijziging gebracht in de gemeentebegrooting voor 1910. Thans komt in behandeling het adres van den heer Meyer mot het voorstel van Burg en Weth. De raad vereenigt zich daarmede Naar aanleiding van een brief van Ged. Staten wordt besloten eén wijziging te bren gen in de gemeentebegrooting voor 1911. Daardoor wordt het eindcijfer dor begroo ting f 481.085.83s en de post onvoorzien f 1925 54. Bij de omvraag breiigl de heer Auer ter sprake het ongeluk dat op tweeden Kerstdag heeft plaats gehad, waarbij ccn meisje' het leven heeft verloren Hij vraagt of daarbij eenige nalatigheid is gepleegd In antwoord daarop zegt de voorzitter Ik ben blij dat mij vooruit ie kennen was gegeven dat deze zaak zou ter sprake komen. Ik ben nu in de gelegenheid dadelijk te ant woorden en den indruk weg te nemen alsof hier een verzuim zou zijn gepleegd. Bij art. 47 der politieverordening was voor geschreven, een schutting te plaatsen bij het bouwen aan den openbaren weg. Dit art. is evenwel niet overgenomen in de thans gel dende bouwverordening,die door den raad is vastgesteld. Ofschoon ik dus do ramp, die Maandag in oen in aanbouw zijnd huis heeft plaats gehad, ten zeerste betreur, kan ik toch niet zeggen dat hier eenige nalatigheid is gepleegd, Iu den regel wordt thans alleen een schut tiug geplaatst als de veiligheid voor het ver keer dit noodzakelijk maakt. Bij geen enkele der thaus onderhanden zijnde bouwwerken staat een schutting, alleen bij het in aanbouw zijnde postkantoor en bij onze school in de Bouwen Ewoutstraat, maar niet wegens de veiligheid, maar om de vrijheid van vor keer Overwogen zal worden om in de nieuwe bouwverordening do bepaling van het ver vallen art. 47 weer op te nem'en Na den leden een goed einde des jaars te hebben toegewensclit sluit de voorzitter de openbare zitting. Dit solt van hel verslap is reed-s Vrijdag avond iu een afzonderljjli bijvoegsel aan onze geabonneerd-en te Vlissingen bezorgd. Hoe gü kunt vaststellen >f gjj eenig teeken van de verschrikkelijke nier- of blaaspichte liebl. Vraag 1 Hebt gij 's morgens bij liet opstaan een ellendig gevoel in uw rug? Vraag 2 Zijn uw oogleden opgcblazcnd Hebt gij blauwe zwellingen 'onder de oogen Zijn uw enkels en handen .opgezwollen Zijn uw enkels cn handen opgezwollen? {Dc eerste kenteekenem van waterzucht.) Vraag 3. Is uw urine-bewolkt, met bezink sel of schrijnend? Loost gij te voel of te weinig urine? Vraag 4. Zijn uw ledematen bevend of rheu- matiscli, vooral hij slécht en vochtig weer? Vraag 5. Is uw rug pijnlijk, wanneer gy u bukt of uit een stoel {vacht, op te slaan? Vraag 6'. Hebt gy hoofdpijn of klopt uw hoofd? Werkt bet liaijt onregelmatigWordt gij duizelig na cenigeii tijd gestaan te heb ben? Vraag 7 Lijdt gij aan graveel, lenden- &f heupjiclil Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wijze aau geen enktele- patient heeft alle kenleekcnen, maar iedere patiënt heeft som mige kenteckencn. Indien gij echter eenige aanwijzing -vo.or nier- t|of blnaszwakte hebt, is uw kwaal misschien reeds tol een hoogeren graad geklommen dan fgi] denkt, en verliest de (blaks misschien plotseling haar kracht om het Water op te houden. Alleen ccn nierengcneosmiddcl kan een nierziekte tot iu haar wortels uitroeien. Roster's Rugpjjn Nieren Pillen dienen spe ciaal voor nier- en blaaskwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op pn werken recht streeks op do lydendc nieren. Zij staan hen op een (zachte wijze bij in hun grootsch werk om- het bloed te filtreeren cn <le urine- vergiften af te voeren, die zoovele noodlot tige ziekten bij mannen en vrouwen teweeg brengen. Geen doos is echt, wanneer er niet dc volledige naam I-'oster's Rugpijn Nieren Pil len op voorkomt. Zij zyn te Middelburg ver krijgbaar by den heer J<>h. de R'-os, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel ii f 1.75 voor één, of f 10 voor zes doozon Als gij uw kind gezond, vrooljjk en frisch van geest wilt zien opgroeien, geeft het dan Dr. Hommrl's Hae- ma togen. WAARSCHUWING Men vrage uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. Ook de Provinciale Bond van Zuid- Iiollaud van „Patrimonium" heeft zich ver klaard tegen Minister Talina inzake Zondags rust en Zondagsheiliging. Die Bond nam de volgende motie aan. De Prov. Bond, enz. betuigt zijn groote instemming met de woor den van de heeren Duymaer van Twisten Pollema, afgevaardigden ter Tweede kamer, in zake Zondagsluiting van de landbouwtentoon stelling in 1913, verklaart zich smartelijk aangedaan, omdat er met onze beginselen niet meer rekening wordt gehouden; bidt van God, dat al onze mannen in de Staten Generaal pal mogen staan voor de eere onzes Gods, dankt de heeren bovengenoemd voor hun manlijk, kernachtig en kloek woord van pro test in deze zaak, en besluit afschrift van deze motie te zenden aan genoemde heeren on zo door de pers bekend te maken. Volgens „De Tijd" is aan het departe ment van Landbouw, Nijverheid en Handel een wetsontwerp op dc bouwwerken in voor bereiding. Dit ontwerp zal bepalingen van denzelfden aard bevallen, als reeds in vel schillende gemeenten, o a to Amsterdam, voor het bouw en woningtoezicht gelden De be doeling is, dat bepaald kan worden, dat ge meenten, die reeds plaatselijk de zaak behoor lijk geregeld hebben, niet onder de wet zul len vallen. De heer J M. van der Schalk heeft ont slag genomen als lid van den raad te Schie dam -- De burgemeester der gemeente Raalte (Ov.) waarschuwt tegen het aangaan van han- dclsrelatien met A G. Scholten aldaar, die zich voordoet als handelaar of reiziger in wyn, gedistilleerd, sigaren enz. De wereld zal van een kwaad verlost worden, en wel van de groote dame a-koeden. Men is op dit oogenblik ijverig in d*" veer, kleine hoeden op nieuw mode te doen wor den Ilet is to hopen dat het helpen zal. Te Rotterdam is ingebroken in een da- ïneshoodenmagazyu op het Van Hogendorps- plein, waarin zich niemand bevond De win kel en het gehcole bovenhuis werden door zocht en wat klein tafelzilver benevens eenig geld wordt vermist Door het omvallen van een petroleum- toestel is te Gouda een logement afgebrand. Aan de belendingen, een pijpenfabriek en een kuiperij werd veel schade aangericht. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Leiden is weer een jongen uit liet rijksopvoedingsgesticht ontvlucht. Een der twee jongens, die eenige dagen geleden ont vluchtten, is teruggebracht. Iemand, die in een kerk te Utrecht zijn portemonnaie nog had, immers hij had er zijn plaats uitbetaald en de penningen voor de collectes geofferd, kwam bij den uilgang tot de ontdekking dal zijn portemonnaie met ruim f C hem ontfutseld was. Door de justitie is te Amsterdam huis zoeking gedaan bij een bewoonster der Bloem gracht, hekend als „de juffrouw, die met het ei werkt." Na door de justitie gehoord te zijn, werd zij weder op vrije voeten gelaten. Deze huiszoeking moet in verband slaan met een geval van abortus met doodelijkcn afloop in een andere gemeente Er werden eenige voorwerpen in beslag genomen Onder Neede is oen boerderij afgebraud, waarbij een paard, drie koeien en eenige varkens in de vlammen omkwamen. Ook een groote voorraad hooi en stroo ging verloren. Ongelukken. Te Brummen is een 16- jarige knaap, die op daar liggende rooiliooten speelde, ongemerkt te water geraakt en ver dronken. NOG EEN SCHEEPSRAMP. Men schrijft ons uit Oostende Een (ongeluk komt zelden alleen, zegt liet spreekwoord. Nauwelijks werd de Belgische koopvaardijvloot door een ramp getroffen, of de Oostender visschersvloot overkwam Don derdagavond op haar beurt een niet minder groot (onheil. Twee vischslocpen, nis. 103 en 185, wa* ien dien dag do haven uitgevaren. Terwijl ze al laveerende het ruime sop trachtten te be reiken, werd de no. 185 door hel andore vaartuig middenseheeps getroffen. Eerstge noemde liep vol cn dc bemanning, bestaande uit 5 koppen, verkeerde in den uitersten nood,1 Vóór (le no. 103 haar jol kon uitzetten, moest deze eerst nog in gereedheid gebracht worden, waarmede een kostbare tijd verloren ging, Toen eindelijk (le jol kwam toesnellen was schip cn bemanning reeds een prooi der golven. Do no. 103 is 's nachts te Oostende te ruggekeerd Zijn voorsteven is ingeduwd. De omgekomenen zijn Coopman, schipper, Vjlain, Nassel, Ilubrechtsen, matrozen, en Droogouhrood, scheepsjongen Na een maandenlange bestudeering heeft (le stad Oostende eindelijk een besluit geno men in zake het maken van een sloephelling voor den" scheepsbouw, waarvoor door de heeren Gillon, Voos en Depierc de beschik king van grond gevraagd was, gelegen bij het nieuwe zwaaidok. Verscheidene scheepsbou wers. reeds te Oostende gcvesligdy kwamen er tegen op, vrcczcndc dat bedoelde firma alzoo «enigerwijze een monopolie zou ver- krygen, en vroegen dat do stad zelve em sleephclling zou maken en ter beschikking der belangstellenden stellen. Het stadsbestuur heeft zich echter niet by deze zienswijzo aan gesloten, daar op dezelfde plaats nog grond genoeg is voor andere scheepswerven De grond waarvan sprake is, heeft een op pervlakte van ongeveer 23.000 M* en zal aan genoemde firma verpacht worden voor een tijd van 29 jaar Een senatof-stncioper De procureur- generaal by het beroepshof van Brussel, heeft aan de leden van den Senaat een verzoek ge zonden pm toestemming, den socialistischen senator De Fuisaeaux te vervolgen. Volgens den procureur-generaal heeft de heer De Fuisseaux zich schuldig gemaakt aan een jachtmisdrijf, en zou hij zich bezondigd heb ben aau het gebruik van verboden toestellen, die het vangen van het wild vergemakkelij ken Hel dossier is ter onderzoek aan de se- natorieelc fcommissic van justitie gezonden. Sinds men in Solbosch te Brussel het schilderachtig (paviljoen van Brazilië afge broken heeft, is een bende ratten, die daar in de kelders nestelde,, in de naburige villa's gevlucht. Het is een echte plaag f De rat ten, die met de goederen, voor de tentoonstel ling bestemd, uit Brazilië werden meegebracht, zijn zoo groot, dat de katten er bang van zijn. Men vraagt nu honden-rattenvangers om den omtrek van Solbosch te verlossen van de ongenoode knaagdieren. Vrijdagmiddag te 3 uur heeft iu de rijks kruitfabriek te Wetteren een ontploffing plaats gehad, waardoor de droogkamers uiteen wer den geslagen. De ontploffing werd in ver schillende dorpen in den omtrek gehoord, en een aantal muren in de onmiddellijke naby- heid van dc kruitfabriek zyn ingestort. Volgens do laatste mededeelingen werkte* 9 arbeiders in de kruitfabriek en bevatte de droogkamer 500 K.G. kruit, De slachtoffers werden de lucht in geslingerd, vier hunner werden letterlijk in stukken gereten. Er zijn zeven of acht arbeiders gedood en één doodelijk gekwetst. Een vrouw werd ern stig gewond Alle nabijgelegen huizen zijn bijna geheel én al vernield. Het jaar mocht niet worden afgesloten zonder dat het lijstje van slachtoffers van het vliegen met nog een verlengd werd. De Fransche luitenant Caumont, die Vrydag te St. Cyr een nieuwen cendckker probeerde, is gevallen. Ily brak twee armen en een been en is later in het militaire hospitaal over leden De krankzinnige van Ma^-oii is nog altijd niet in zijn huis gevangen. Donderdagnacht was alles kalm. De zuster van Talmate heeft gepoogd met haar broeder te spreken, die zich aan liet venster had vertoond. Maar het gaf niets. De commandant der gendarmerie kwam ter plaats. Men heeft nu het plan den vader moordenaar tc doen vluchten, door vlammen- den zwavel in de schouw te stoppen, of door het huis met een dynainietpatroon te doen springen. Een 51-jarige blocmcnkwceker uit de omstreken van Nice werd onlangs bestolen. De ongelukkige ging daarover malen, en Don derdag heeft hij in een aanval van waanzin, zich zelf met jzijn tienjarig zoontje vergif tigd. 's Avonds vond men dc beide lijken. Do Duitsche post zal een gemakkelijk stelsel van eximssbrievcn inrichten Per tele foon geroepen, zal een postbode dadelijk bij iemand komen, cn tegen een betaling van 25 pfenning, .al dc brieven medebrengen die per express voor den adressant gekomen zijn. Beide nieuwigheden zullen met 1 April in werking treden. Donderdag weiden twee winkels te York, locbehoorende aan een ltaliaanscli koopman, wien de beruchte bende „do Zwarte Hand" vergeefs had getracht geld af te persen, door dynamiet vernield. Dit is reeds do vierde ontploffing binnen één week en daar alle onmiddellijk zijn ge volgd pp de veroordeeling van de Italioan- sche kinderdieven, brengt men deze feiten met elkander in verband. De Italiaan, wiens winkels vernield wer den, is een bemiddeld handelaar, van wien de Zwarte Bende de som van 2500 dollar had gèeischt. Op zijn weigering volgde on middellijk de wraak. Dat Rockefeller 10 millioen dollar gaf aan de hoogeschool te Chicago, en dat twee Van zijn dienstmeisjes als Kerstgeschenk slechts twee katoenen i oorschoten kregen, is een wel wat erg groot verschil. En daar over is dan ook veel ophef gemaakt. De meisjes waren tot schreiens toe verontwaar digd. Zóó verontwaardigd, dat ze het ge beurde ill de courant hebben laten zetten en gedreigd hebben mot het opzeggen van haar dienst, L'cnigszins verwonderlijk is het dat ze nog in dienst zijn gehouden nadat ze uaar de courant waren geweest. KERSTFEESTVIERING. Van alle hoeken der wereld kon men dezer dagen in de buitenlandscho bladen lezen over de verschillende Kerstvieringen Zij zijn nog al niteenloopend geweest! In Washington bracht een troep toegeta kelde ininstreels een serenade aan president Taft op het Witte Huis. Maar zij wisten vau geen uitscheiden, zoodat de president van de Vcrcenigde Staten ten laatste aan het raam kwam en de Kerstzangcrs aldus toesprak; „Thanks very much, merry gentlemen, God bless youMaar 't is al laat, en we moeten dus allen ter ruste gaant" In het Itahaansche kwartier te San Fran cisco had men mevrouw Tetrozzini, (le plotse ling beroemd geworden zangeres, tc gaBt. Zij had liet aardige denkbeeld in den helderen avond Kerstliederen tc zingen. Doch dit wond de Italiaansclic Amerikanen zóó op, dat men haar dwong vier uur lang onder den blooten lieincl liederen te blijven zingen. Gelukkig zijn dc nachten er zacht in CaTifornië, zelfs in December. In China viert inen ook een soort Kerst-

Middelburgsche Courant | 1911 | | pagina 6