Onderwijs. letterËnenkunst. FerssBlHenfle BericMeE LAATSTE BEMGHÏEE landbouw. Ingezonden Mededeellngei. 3- D. Lind va» Wijngaarden te Patten o. d. yeluwoVeendam Canno gieter te Bergum en naar Ouddorp (toez.) P. Groot to Kwadijk. Aangenomen naar's Gravenhago door dr. A. Troelstra to Utrecht. Bedankt voor Retranchement door J. Steen- meijer to Oterdum Heenvliet door J. King to SteenKolhorn door J. D. Dardennc An- kringa to LutkewierumMoordrecht door J. C. Kara to SteenbergenBorculo door Th. H. Ph. van Papendrechf to Sneek Neerlang- broek, en voor Oudcinirdum door W. do Lange to "s Gravoland, en voor Polsbroek en Vlist door D Plant inga te Kockcngen. Gerei. Kerk. Beroepen, naar. Glanerbrug H Lanning, cand.Middolharnis A. van Dijk to Oudewater Bunschoten en Spakenburg J. Sybesma te HattemMoordrecht en Ilollandscho veld H. v. d. Zanden, cand on naar Asperen R Sy- brandy te Zalt Bommel Aangenomen naar Op en Neder Andel door H. v. d. Zanden, cand.en naar Harmelen door C. A. v. Nood to Blokzijl. BedavJit voor Tholen door J. Sybrandy to Stionsen voor liindoloopen en Stavoren door H. A. Kiovits to Slcon. Chr Geref Kerken. Beroepen naar Kampen C. Denzol te Nieuw Yersey (N. A feestje tegenwoordig en gebruikte na afloop opgepikt. Maar dat wordt tdoor geen enkel met de Koningin en den Prins don maaltijd. bericht in Nederlandscho bladen bevestigd. Het aantal sollicitanten voor onderwijzer in het schilderen aan do ambachtsschool te Oostburg bedraagt thans 78. Voor de Scholeni met den Bijbel is te Wissekcrko met Geersdijk t 152.05 gecollec teerd. Voor een zeer talrijk on zeer belang stellend publiek is Zaterdagavond door de „Nederlandscho Tooneelvereeniging" te Am sterdam voor het eerst opgevoerd het nieuwe stuk van Heyermans „Beschuit met muisjes," een familiegeschiedenis in drie bedrijven Het gaat daarin eenigszins om dezelfde ge schiedenis als in ..Schakels": een erfeni9 waarover een familie van burgcrmcn9chcn vecht. Die erfenis is van een na vele jaren uit den vrcemdo teruggekeerden broer, die een uur na zijn aankomst aan een beroerte sterft, een ton nalatend, benevens een vrouw die in belangwekkende omstandigheden verkeert. Dit leidt echter niet tot de bljjde verwach ting; de heftige tooneelen tusschcn de fa milie brengen de vrouw geheel van streek. Bezwijmd wordt zy weggedragen en aldra komt uit de achterkamer bericht, dat do ooievaar op het dak niet nestelen zal. Aan het ploerten dom blyft dus ten slotte de victorie Zooals gewoonlijk verschilt het oordeel der por9 ook over dit nieuwe product van den bekenden schrijver. Het meerendeel laat er zich niet bijzonder gunstig over uit, maar dit oordeel zal, zooals meermalen geschiedde, later allicht wol gewijzigd worden. Alleen de R. Crt." schrijft: Met groote handigheid en tot niet weinig voldoening van het publiek, heeft de schrijver deze zich telkens wijzigende situaties getee- kend en met niet minder talent hebben alle vertooners. zonder onderscheid, aan zyn „der ben" humor recht doen wedervaren. Te Amsterdam is Zaterdag in het Ste delijk Museum de tentoonstelling van smaak- misleiding geopend door den heer F. M. Wibaut, den voorzitter van „Kunst aan het Volk," die erop wees dat deze tentoonstelling de vjjfde is, dio door de Vereeniging werd georganiseerd ter beantwoording aan het doel, •m het begrijpen en het genieten van het schoone door de leden der arbeidende klasse te bevorderen. Op die tentoonstelling wordt het leelijke ge ëxposeerd. omdat men door het tentoonstellen van het leelijke wil bevorderen de vatbaar heid voor het schoone. Men stelt vooral het leelijke ten toon, omdat in de massaproductie het leelijke voor het grijpen is. Men zal zien den wansmaak door het verkeerde in verhou dingen, door 't verkeerde in kleuren Daarna hield de heer H P Berlago een rede. De boot, die de Engelsche regeering ter beschikking gesteld had, is op zoek geweest, heeft de Noordzee af gekruist, maar is onver richter zake de haven van Dover binnenge- loopen. Een loods uit Vlissingen zegt do „Times" heeft bij Ostende een wrak zien drijven, hij zag stangen en draden en daclit aan een vliegtuig. Kapitein Bouchez, van de mailboot „Pas do Calais", had met Grace afgesproken, dat deze 20 minuten na "t vertrek van de boot, de Fransche kust zou verlaten, zoodat het schip hem dan den weg zou aanwijzen. Doch toen do boot vertrok, had Grace reeds de kust verlaten. Deze onvoorzichtigheid heeft hem het leven gekost. De „Mauretania" is geslaagd in haar poging om de reis van Europa naar Amerika en terug in twaalf dagen te volbrengen Het schip kwam Donderdagavond te Fish gard waar een gedeelte der passagiers en him ba gage met grootcn spoed aan land gebracht worden, om per sneltrein naar Londen te gaan, waar zij aankwamen op denzelfden tijd, dat het schip met de overige passagiers to Liver pool aankwam. Hofrichter, do Oostonrijkschc luitenant, die veroordeeld werd omdat hij eenigc kame raden van den generale» staf getracht had te vergiftigen, om zijn eigen promotiekansen te verbeteren, heeft een eigenhandig opgesteld verzoek ingediend tot wederopvatting van zijn proces. Dit verzoek is echter van de hand gewezen. Mevrouw Hofrichter heeft echtschei ding aangevraagd en naamsverandering voor zichzelf en haar zoontje. In Zuid Tirol was een patroelje van het 18e regiment voetvolk bestaande uit lui tenant (Richling, den gids Wiedeny en vijf soldaten met de sky de Montc Piano opgeste gen Toen de patroelje een hoog sneeuwveld bereikt had, werd ze plotseling overvallen door een lawine die naar een dal neerdonder de met een schrikkelijke snelheid. De luitenant alleen kdn zich redden daar hij tegen den rand der lawine stond en zich door een sprong buiten liaar bereik kon brengen. Do officier ijlde naar Schluderbach en gaf het alarm. Onmiddellijk werd een kolonne van 400 redders ter plaatse gezonden. Na een dag werken konden vijf lijken te voorschijn gehaald worden. Het geneeskundig onderzoek bewees dat de ongelukkige soldaten den dood door verstik king hadden gevonden. Eenigen hadden de borst ingedrukt. Bijna allen hadden de lede maten gebroken. Van een nog niet bevrijden soldaat werd een arm ontgraven die door de Niettegenstaande de firma Gebrs. Cohen te Amsterdam in den laatsten tijd heel wat boeken omzette, blyft de voorraad nog zoo groot dat een enorme opruiming noodig is. in een advertentie in dit nommer kan men zien tot welke lage pryzen nu werken van wereldauteurs aangeboden worden. Den Hen Maart a.s. zal het 50 jaar geleden Zijn, dat jhr. mr. A. F. de Savor- nin Lohman aan de Groningsche Hoogeschool promoveerde tol. doctor in de beide rechten. De luit ter zee 2e kl. F. M. Fransen van de Putte is op nonactiviteit gesteld. By het departement van burgerlijke open bare werken m Ned.-Indie is met ingang van 1 December benoemd tot ingenieur by de Staatsspoorwegen de aspirant-ingenieur P J. van Poelvoorde. Mr P. .7. Troelstra heeft op den Twee den Kerstdag te Amsterdam zyn gebruikelijke Kerstrede gehouden en wel naar aanleiding der jongste begrootingsdebatten. In de eerstvolgende vergadering van de „Vereeniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek" zullen de volgende vragen aan de orde zyn: „Is ingrijpen van de overheid in het slui tingsuur der winkels wenschelyk „Zoo ja, van wie behoort het uit te gaan •n op welke wijze te geschieden?" Zondagmiddag is in het Koninklijk Pa leis in Den Haag hel Kerstfeest gevierd. De jroote balzaal was met groen en Kerstboo- men versierd. Een der boomen was behangen met het speelgoed, bestemd voor Prinses fuliana en voor eenige zoontjes en dochtertjes van leden van Hr. Ms. hofhouding, welke kinderen ongeveer denzelfden leeftijd hebben *ls de Prinses. H. M. de Koningin-Moeder was op het Maandag werden aan de kinderen van het dienstpersoneel der hofhouding door de Ko ningin en de Prins de Kerstgeschenken uitge reikt. In haar dezer dagen te Rotterdam ge houden jaarvergadering heeft de orde van ad vocaten aldaar aan haar Raad van toezicht en discipline opgedragen aan mr. N. Dicko te Dordrecht een sympathiebetuiging te doen toe komen, naar aanleiding van diens optreden in de Papendrechtsche zaak. Onder Putten had iemand hot ongeluk op jacht een wondje aan zijn voet te krijgen. Later ontstond bloedvergiftiging onna een lijden van een week is do man Vrijdagmorgen overleden. Door de politie te Leiden is oen vrouw; aangehouden die over het tijdstip van eenige1 jaren, dat zij als werkvrouw in een confec tiezaak werkte steeds kleedingstukken ont vreemdde. Do politie nam in pandjeshuizen reeds voor eenige honderden guldens in beslag en vermoedt dat nog veel meer wordt ver mist. Te Haarlem kwam een venter uit Zwolle beschonken toestand in een slaapstee. Zon der eenige aanleiding viel hij de schoonmoe der van den slaapstoehoudcr aan. Hij bracht haar een snede toe in den linkerslaap. Do slaapsteehouder, die dadelijk te hulp snelde, kroeg eveneens een diepe snede rondom den neus, waardoor de neusvleugel losgesneden word. De venter werd daarna plotseling over mand door omstanders en goarrestreerd. Te Haarlemmerhede in den „lloutrak"* polder aan hot Noordzcekanaal bij Spaarn- dam zijn enkele klceren gevonden welke in verband worden gebracht niet den moord te Spaarndam Zondagmorgen is te Schagcn een blok huizen, bewoond door drie gezinnen, afge brand. De inboedels waren slechts gedeeltelijk verzekerd De oorzaak van den brand is onbekend. Te Wcesp is Maandagochtend een deel der stoombindrottingfabriek met al wat er zich in bevond, door brand vernield Het gebouw ,was juist gereed gekomen en opgeleverd. Te Hoorn is gedurende een viertal ja ren ten nadecle van een fabrikant voor dui zenden guldens Banka-tin gestolen. De daders zijn eindelijk opgespoord en in arrest gesteld. Evonzoo zijn in verzekerde bewaring geno men vier kooplieden, die van heling verdacht worden. To Enkhuizen was door de bakkersge zellen besloten op Tweeden Kerstdag niet te werken. Eenige patroons, w.o. een groote patroon, besloten aan dat verzoek geen ge volg te geven. Maandagmorgen bleek, dat het brood in eenige karren door petroleum J iawjne was afgerukt, bedorven was Men had 's avonds nog geen Milaan heeft de mist veel ongelukken spoor van de daders gevonden. verwekt. 7 menschen vielen in de vaart en 3 - De Ilaliaansche regeering heeft een groot verdronken. Er zijn meer dan 60 menschen aantal medailles toegekend aan Terschelling-1 overreden en gewond door rijtuigen en trams sclie visschers, ter bolooning van hun werk i Bij porle Vittoria heeft een reizigerstrein bij de redding van schipbreukelingen van een een goederentrein in stukken gereden. Italiaansch schip op de kust van Terschelling. zjjn i.y dit ongeluk 1 doode en 15' ge Op het R. K. kerkhof te Borne werden wonden te betreuren. de vorige week s nachts een groot aantal krui- Over den grooten brand der vleeschfa- son vernield of omgetrokken. Men is thans den brieken van de beafpackcrs Morris en Cie. dader op het spoor gekomen die reeds een te Chicago, wordt nog gehield dat het vuur volledige bekentenis heeft afgelegd. Te Swalmen (Limb is vacant de be trekking van gemeente ontvanger, waaraan ver bonden is een jaarwedde van f 400 Behalve meer andere sollicitanten, dingen zes van do zeven gemeenteraadsleden naar dit baantje. En deze zes cdelaclitbaren hebben nu besloten te loten. Hij, die het gelukkige lot treft, zal de vijf stemmen van zijn medeleden krijgen. On gelukken. Te Vuren by Gorcum was een schipper uit Werkendam aan het laveeren Plotseling ging de fokkemast over, zoodat de schipper met zijn vrouw en 14-jarig doch tertje overboord werden geworpen. De schip per en zijn vrouw konden zich redden, doch het kind zonk in de diepte weg. Te Rot terdam is een donkeyman, Duitscher, van zijn schip in de Kateudreclitschc haven gevallenen verdronken. In dezelfde stad is een 17-jarige schippersknecht in de Koningshaven over boord geslagen en verdronken. Te Zwijndrecht is een drie jarig meisje dat de vorige week brandwonden bekwam, doordat zij een pan kokende melk van de tafel stootte, aan de ge volgen overleden. Op de onderneming „Soeka Radja" te Medan ontdekten de koelies by het boschkap- pen een reusachtigen oran oetang in een hoogen boom Van vangen was natuurlijk geen sprake. Het eenige middel om van dit uiterst gevaar lijke monster bevryd te worden, leek hun toen om den boom om te kappen. Het vallen van den boom maakte tevens een einde aan het leven van den oran oetang, die van kop tot teen 185 M. mat, terwijl de span ning zijner armen niet minder dan 2.52 M. bedroeg Voorwaar geen kleinigheid- - Zondagavond is tusschen Sinaai en Loke ren uit een trein van Antwerpen naar Gent een jongetje van vijf jaar gevallen, doordat het portier waartegen hij leunde, plotseling open sloeg. Zijn oom, die by hem in de coupé zat, sprong hem zonder zich te bedenken na Op hetzelfde oogenblik vloog ook een trein in te genover gestelde richting voorbij. Toen de twee treinen voorbij waren hoorde de daar dienstdoende baanwachter een kin* derstemmetje roepen, en vond den jongen, wonderlyb genoeg, met slechts eenige onbe duidende kneuzingen »p do spoorbaan liggende. Daarna hoorde hij „Victorken!" roepen, en met het jongetje op weg gaande, kwam hij den oom tegen, die reeds zijn neefje kwam zoeken Maar hij was nogal gewond. Hij was op zijn hoofd terecht gekomen, verloor veel bloed, had pijn aan zijn rechterschouder en had van den voorbijrijdenden trein een stoot m de heup gekregen, die hem ook veel pijn deed. Er is nog altijd niets bekend van den vlieger Grace, dio van Calais naar Dover zou terugvliegen en niet aankwam. In de Parjjscho editie van de „New York Herald" word Bij Maxmand© is een machine pp een trein uit Mant de Marsan geloopen Tien reizi gers en verschillende trein-beambten zyn ge wond. Dit spoorwegongeluk had plaats Za terdagmorgen in dikken mist. ONS HUIS. Molstraat Middelburg Uitgifte van boeken uit de bibliotheek op Vrijday avond 30 Deo. in plaats van Zaterdag. THERMOMETER EN VERWACHTING. 27 Deo. Thermometer alhier 8 u. vm. 39 gr. 12 u. 43 gr., 4 u. 42 gr. Hoogste barometerstand 7672 t- Horta. Laagste 739 3 te Bodo. Verwachting tot dea avond van 28 Dee. matige tot kraohtige, later afnemende N. tot N.W. wind, veranderlijke bewolking, sneeuw of regenbuien en dezelfde temperatuur. Deze opgaaf is van het Kon. Ned. Metoreo- logisch instituut te De Rilt GESLAAGD. Geslaagd voor middelbare acte in de hoo- gere wiskunde, G. A. Hurenkamp te Vlis singen. VERKIEZING. Bij de heden te Goes gehouden verkie zing in het district Goes voor een lid der Provinciale Staten vacature Lucasse zijn candidaat gesteld de twee, reeds genoemde heeren W. Kakebeeke te Goes en J. Steketee te Heinkenszand. Wie met het aanstaand Nieuwjaar boven het omslachtig verzenden van kaartjes, de voorkeur geeft aan het plaatsen van een ADVERTENTIE als NIEUWJAARS WENSCH, vindt daartoe gelegenheid in ons blad van 2 Januari a. s„ verschijnende Zater dag 31 December, tegen den prijs van f 0.59, bij vooruitbetaling, voor een advertentie van 1--4 regels. Meer regels worden tegeu den gewonen prijs berekend. Verder za', evenals andere jaren, in hetzelfde nommer van 2 Januari een algemeene advertentie voorkomen van den volgen den inhoud „Bij gelegenheid van het Nieuw jaar, wordt door de ondergetee- kenden aan hunne vrienden, be kenden of begunstigers hun ge- lukwensch aangeboden." De gelegenheid wordt geopend om daaron der de namen van personen, firma's enz. te doen plaatsen, tegen betaling van 10 CBNT PER NAAM EN PER KEGEL n CON TANT. UIT ROTTERDAM. Een aanvaring. Op de rivier bij die stad had hedenmorgen een aanvaring plaats tusschen het gesleept wordende Friesche tjiükschip Janke en het clipperschip Sterren der Zee De 30jarige zoon van den schipper der Janke, Van de Werken, viel over boord en verdronk. Zijn oude moeder sloeg door den schok tegen het dek en kreeg een hoofdwond. Mr. A. A. LAND. t Te Haarlem overleed plotseling mr. A. A. Land, griffier der Provinciale Staten van Noord Holland. Hij bereikte den leeftijd van 60 jaren. het gansche slachthuisgebi^d bedreigde. Het dak viel in op twee compagniën der brand weer, in het geheel derlig man, die daar ston den zonder aan gevaar te denken. De onder de puinen begravenen werden letterlijk dood geroosterd. De stoffelijke schade wordt reeds op ander half millioen dollar geschat. Het vuur ontstond ten gevolge eener ontplof fing en verspreidde zich met razende snel heid. KERST-SPOORWEGONGELUKKEN. Er gaat geen Kerstfeest voorbij of het druk ke spoorwegverkeer in die dagen van mist en sneeuw veroorzaakt ongelukken. Maar dit jaar is het toch al bijzonder erg. Twco ervan vermeldden we reeds onder Laatste Berichten in ons vorig nummer. Het vreeslijkste is wel dat van Kirkby Stephen, waar een trein op twee locomotie ven reed. De trein was zeer lang en ver voerde ongeveer 500 passagiers. AUe rijtuigen behalve het laatste en de remwagen, zijn in brand geraakt. Het was zefcr donker en het ongeluk geschiedde op een afgelegen plek, zoodat er weinig hulp geboden kon worden. Een reiziger moest 5 kilom. ver gaan om den meest nabijgelegen wisselpost te verwit tigen. Door den storm nam de brSiid een zeer snelle uitbreiding. Het is moeilijk geweest de dooden te herkennen, daar do lyken byna geheel ver koold zijn. Daar zyn er by waar men onmoge lijk het geslacht van bepaleft kan. Afschuwlyke tooneelen hebben bij deze ramp plaats gehad. Zoo zag een echtpaar hun drie en een half jarig dochtertje voor hun oogen verbranden. De vader deed' al het mogelijke om het kind los te krijgen uit de puinen, maar, het ;was pmmogelijk en men moest hem met ge weld wegsleuren toen de vlammen het kind begonnen te verteren. Hy zelf is erg verbrandden niet meer in 9taat overeind te staan ;i de moeder is we zenloos en heeft de spraak Verloren. Een der machinisten zag onder zijn oogen een der vastgeklemde reizigers tot asch ver branden. In het geheel zijn er 12 dooden en vele Uit Frankrijk worden drie spoorwegonge lukken gemeld. Dat te Arbanats waarvan we reeds melding maakten, ontstond doordat de machinist van den eenen trein de achterlichten niet gezien had van den trein die juist iangzaam hel sta tion uitreed. Hy remde, maai' het was te laat Er zijn drie personen gedood, en 18 gewond. De machinist is gearresteerd! Te Montereau reed een tiein dwars legen een anderen, zoodat een lokQmotief, een post wagen, een slaapwagen en e$n gemengde wa gen omvielen. Een beambte?* van den slaap- toerd gedood en een conducteur en teld dat bij Texel een vliegtoestel zou zijn 18 passagiers gewond. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Voened. 28 en D on der dag 29 Deo. Alg. rep. en ooncert Va. v. Instr. Muz. Concert zaal 7 en 7 n. 19 11. Toened. 4 Jan. Uitvoering Gewjjde Mu ziek. Concertzaal. osdag 8L on dug 15 Januari. Tentoon stelling Voor de Kunst. St J-rie V/t—4 en 114 u. 'insdag 10 Jan Concert Wognnmmers. Concert- en Gehoorzaal 8 a [aan dag 16 Jan. Voordr Natuurkundig Ge zelschap. Prof dr. M. Straub Bovenzaal eoc. De Vergenoeging 8 u. Opgaven èn van genoemde advertentiën èn van namen worden liefst een paar dagen te voren ingewacht en moeten in elk geval uiterlijk Zaterdag 31 December, des voormiddags te IB3L/3F uur, aan ens Bureau bezorgd zijn. DE ADMINISTRATIE. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag 29 December. Biggekerke. Aanbesteding superphes- phaat. Inl. P. J. Roosendaal, aldaar. VERK00PINGEN EN VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen Informatiën. 29 Dec. Middelburg, Dwarsliggers, Vervaat. Nisse, Hofstede en weiland, Pilaar Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. O 0 S T -1 N D I e. (Alles plaatselijke tijd). Napels (Duitsche dst.) ,.28Dec, 1,'saam. Rotterdam (Lloyd) (a) ..30Dec. 7,21'snam. Marseille Fr. dienst) (c) 31 Dec. 6.'s mor. Genua (Nederl.)3 Jan. 7.21 's nam. Brindisi (Eng. dienst) (d) 6 Jan. 1.'snam. Amsterdam (Nederl.) (a) 6 Jan. 7.21 's nam. Marseille (Lloyd) (b) 10 Jan. 7.21 's nam. (a) Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden <op verlangen van de afzenders, blij kende uit een aanwijzing op het adres of uit de waarde der aangehechte frankeerzegels. b) Per Rott. Lloyd via Marseille wordt, tenzij op verlangen der afzenders, geen cor respondentie verzonden voor Atjeh en onder- hoorigbeden, de Residentie Sumatra's Oost kust, Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo. Postpakketten 2 dagen vroeger tot 7.6 u, (c) Met de Fransche booten via Marseille wordt de correspondentie voor geheel Indië verzonden behalve voor Sumatra's Westkust en Benkoelen, waarvoor deze wijze van zending alleen op verzoek gevolgd wordt. (d) Met deze stoomschepen wordt, de correspondentie voor Atjeh en onderhoo- righeden, Deli Langkat, Sumatra's Oostkust, Palembang, Rionw, Banka, Billiton en Borneo, alleen die correspondentie verzonden, welke van een desbetreffende aanwijzing is voorzien. Naverzending 7.21 u. n. W E S T -1 N D 1 E. Curasao over Queens- town30 Dec. 10.16 's avonds Suriname over Queens- town30 Dec. 10.16 's avonds Curasao over Ham- Aan een schrijven uit Z e e u w s e k Vlaanderen in Het Vad. onüeeneo w$ het volgende Dit jaar heeft de suikerfabncage m ilezu streken nog al tegenslag ondervonden de#p defecten aan de machines, waarvan in kor ten lijd zooveel, soms te veel, wordt geveegd, by den overvloedige» aanvoel van biete* Nu bij afloop der campagne, worden de vol gende negen maanden voor heistelling en ver betering der machinerieën gebruikt. De Jwe- tensuiker wordt altyd met eenige notsaiker, die geuriger is, vermengd en zoo op de markt gebracht. Wie zyn klontje suiker t* de koffie doet, denkt er gewoonlijk niet Wj, hoeveel arbeid er noodig is geweest om, dit product te leveren. Van een gemet (een Zeeuwsch gemet ia i 44 are) komen 1820 duizend kilogram bieten, die dit jaar circa f 18 de duisead K.G. opbrachten. De provisie voor den hppld- agent, dio in deze dagen alles opslokt, wat vroeger over verschillende agenten verdeel* werd, is circa een franc per duizend kilo Een der fabrieken te Sas van Gent verwerkte dit jaar ruim 50 millioen kilogram, wat ongeveer overeenkomt met 800 duizend W07 gram per werkdag. Waar in den laatsten tyd bij dë arbeiders, die in do dagen van 't bietenvervoer goed* loonen maken, nog al eens de neiging be staat om bij slecht weer het werk te stake*, zijn er met het oog op de noodzakelykheid va* een geregelden toevoer, plannen overwoga* om bieten automatisch te lossen, zooals dat nu in Sas van Gent al gebeurt bij het losse* uit de schepen. Hot vorstvrije najaar isvppr de suikerfabrieken een voordeel geweest, wgnt een eens bevroren biet gaat by ontdooiing tot verrotting over, en is dan onbruikbaar vppr suikerwimiing. Ook voor bet vervoer van het land Valt een mooi najaar te roemen waar by jaren van slecht weer soms 1 paarden doodgereden worden, en de 1 gen van gareel- en wagenmaker een bedenke lijke lengte krijgen. Van af heden kunnen veehouders, onder wier rundvee het besmettelijk verwerpen '4 ef de besmettelijke scheede-ontatekmg voorkomt, dr. W. van den Akker, assistent aan de Rjjks- seruminrichting, kosteloos raadplegen. Bestu ren van fokvereenigingen hebben dezelfde be voegdheid. De aanvragen behooren al3 regel schri#»- lyk te geschieden en zijn te richten tot de* directeur der Ryksseruminrichting, Vinkea- dwarsstraat 15, Rotterdam EMSEB-WATER 26 cent ptr heele kruik. Het beste middel tegen hoest, ver koudheid, maagzuur en influenza. Sout- burg (1) Suriname 1 hampton Suriname via Amster dam Curasao met K. W. I. maildienst (1) Suriname via St. Na- saire 1 Jan. 7.21 's avoids 5 Jan. 7.21's namid. 5 Jan. 7.21 's namid. 8 Jan. 6.'s morg. (1) Alleen op verlangen der nfaendei*. f. sedert bijna 20 jaren door I Artsen «1 Tandartsen aanbevolen-1 Prijs der groote tube f 0 75.

Middelburgsche Courant | 1910 | | pagina 2