Burgerlijke Stand. Ingezonden Mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Te Schoort ib een gehuwde vrouw door den bliksem getroffen en gedood. Te Do Bilt is een dienstmeisje, een wees nit Mammen, te vreter geronkt en verdronken De Socicté Littéraire te Oostende heeft bij eenparigheid een overeenkomst aangeno men, waarbij zij van den huurder van de Kurzaal de speelzalen huurt, tegen 5000 frank per jaar, om zelf deze instelling te exploi- teeren Zooals men weet, is het „litteraire" karakter dier vereeniging sfechts een schijn To Halewgn, in West Vlaanderen, was tien maanden geleden een man van -10 jaar gehuwd met een 16jarig meisje, doch de jonge vrouw werd al dadelijk herhaaldelijk mishandeld en drie weken gelpden ging zij alleen wonen. Sinds cenige dagen wachtte de man zijn echtgenoote overal op, en telkens als hij haar ontmoette, smeekte hij haar het ge- meenschappelgk leven te hernemen. Na cenige weigeringen liet de jonge vrouw zich ten slotte overhalen zij eischte evenwel, dat er zekere voorwaarden bepaald werden, en zulks dóór een akte, welken zij vroeg te laten opmaken door den notaris van Zonnobekc. Dc man stemde gerecdolijk toe in al de eischen zgner jongo echtgenoote en er werd over eengekomen, dat zij Zaterdagmorgen te samen naar Zonncbcke zouden gaan, om de acte bg den notaris aldaar te laten opmaken. Om 4 ure, trokken zg op weg. Een paar uur later gekomen aan de kapel de Busch, op het gehucht het Zwaantje, trok de man zijn vrouw in een korenveld, sloeg haar op den grond, trok zijn zakmes en met een echte razernij, sneed luj de ongelukkige den hals afhet hoofd was om zoo te zeggen van den romp gescheiden, zoodal do dood oogen blikkclijk geweest was. De moordenaar is aangehouden en opge sloten De Parijsche apotheker, die zijn vrouw uit jaloerschheid opsloot, vastketende en on gehoorde martelingen deed ondergaan, is door een geneeskundige couimissio voor krankzin nig verklaard en naar een gesticht overge bracht. Maandagmorgen heeft men de reddings werken aan de Pltivióse te Calais niet kun nen hervatten door de woelige zee. In de haven van Cherbourg worden <op het oogenblik proeven genomen met een nieuw reddingstoeslel voor de manschappen van on- derzeesche booten. Hot toestel bestaat in hoofdzaak uit een helm van aluminium, een ruimen luchthouder en een kleedingstuk dat zoo noodig als reddingsgordel kan dienen en het opstijgen in het water mogelijk maakt. De proefnemingen moeten een bevredigenden uit slag gehad hebben. Voor het Crystal Palace te Londen is onlangs liquidatie aangevraagd. Er blijkt nu dat de schuld 545.499 pond sterling bedraagt, maar de bezittingen zijn géschat op 62.101 pond sterling méér. De curator is van oor deel dat de onderneming geleden heeft onder verkeerde leidingde uitgaven zijn te groot geweest Indien er geen plan ontworpen werd, dat de eerste scliuldeischers een redelijk uit zicht opent, zullen do bezittingen verkocht moeten worden. En dan is er kans dat de bouwspeculant zich van den grond meester maakt. Tc Berlijn begon Maandag voor den rechter de behandeling van de geruchtmaken de zaak van de weduwe van den vermoorden majoor von Schoenebeck uit Allenstein, wier echtgenoot door zijn vriend, overste Goeben (tevens de minnaar der vrouw) werd neergeschoten. De laatste sloeg de hand aan zichzelf. De echtgenoote van den doodgeschoten ma joor von Schoenebeck komt nu voor de jury, onder de zware beschuldiging Von Goeben tot het vermoorden van haar echtgenoot aangezet te Rebben. De aanklacht tegen Frau von Schoenebeck, zoo lang na de reeds eenige jaren geleden gebeurtenis, is het gevolg van een bespreking van het geval in het Herren- hans. Trots dc zware beschuldiging bevindt de vrouw zich nog op vrije voeten. Kort na de opening der rechtzitting werd het verzoek ingewilligd de zaak met gesloten deuren te behandelen. Dr. Pantsjenko te Petersburg, ver dacht den jongen graaf Boertoelin vergif tigd te hebben, heeft bekend. Hij had den ongelukkige ingeënt met cholera-lymphe, die hij uit het laboratorium te Kroonstadt had weggenomen. De aanstichter tot den moord, O'Brien de Lacy (Boertoelin's zwager) blijft volhouden dat hij onschuldig is, ofschoon Pantsjenko beweert van hem de opdracht te hebben kregen, en ook reeds een kleine afbetaling te hebben ontvangen, daar de hoofdsom eerst na de begrafenis van Boertoelin zou worden afgedaan. Er worden nog meer inhechtenisnemingen vprwacht, daar Pantsjenko meer vergiftigingen óp zijn geweten zou hebben. Terwijl in de weerberichten van Maan dag in Engeland nog gezegd wordt, dat de temperatuur daar over het algemeen nog te laag is voor den tijd van het jaar komen uit Duitschland berichten van groote hitte. In Berlijn was het in de laatste dagen snik heet. Zondag was het 90° F. in schaduw. Verscheidene menschen zijn bezweken of ziek geworden aan -zonnesteek. Maandag was het er nog warmer. Den heelen nacht was de thermometer boven 64° gebleven, en om zeven uur 's ochtends was hij al weer tot 75° stegen. Natuurlijk zijn er ook veel onweersberichten vooral uit Duitschland. Over den zwaren hagelslag in Oost-Friesland vinden we nog vermeld, dat veel hazen, kippen en zangvogels werden doodgeslagen door de stukken waar onder er waren ter zwaarte van pond. De vruchten-oogst is vernield, en de roggevelden zien er als afgemaaid uit. In sommige dorpen is geen huis gespaard en werden alle ruiten vernield. In de Duitsche kolonie Kameroen is een koopman met 17 dragers door Makka's, een nog geheel en al onbeschaafden kanibalen- stam, vermoord. De waarnemende post-commandant van Dume, kapitein Merschner, die onmiddellijk is uitgerukt, heeft reeds zeven Makkahoofden gevangen genomen. De gouverneur heeft den dezer dagen naar de kolonie teruggekeerden majoor Dominik opgedragen verder de noodige maatregelen te nemen. Een mooie geschiedenis. De onderwijzer heeft den kinderen een aar dige geschiedenis verteld. „Nu, wie van jelui kan me nu ook eens mooie geschiedenis vertellen?" vraagt hij voor de klas StilteEindelijk steekt een jongetje wat beschroomd zijn vinger op. ,\Vel, Kobus, dat heb ik nu al dadelgk gedacht, dat jij wel een mooie geschiedenis kent. Nu, vertel op I" Kobus begint, eerst wat aarzelend, maar al naar de herinnering levendiger bij hem wordt, lukt ook het verhaal vlotter „Eens waren we bij mijn tante geïnviteerd, die een grooten tuin heeft. Bij het eten kreeg ik een glas wijn en room met aardbeien. Toen tante „Je moogt nu een poosje in den tuin spelen en zooveel vruchten eten als je lust." Ik ben toen dadelijk naar dc kruis bessen gegaan en heb daar 't meest geten. Tante had ook peren, maar die smaak ten erg onrijp 1 De kersen waren ook nog te zuur om er veel van te eten. Ik heb den heelen middag verder in den tuin gespeeld totdat ik het te warm kreeg Tante gaf me toen een groot glas pas gemolken melk. 's Avonds bij de koffieboterham mocht ik een glas bier mee drinken, wat ik thuis nooit kreeg. Toen zijn we naar huis gereden. Ik zat op den bok en was erg moe. Toen ma naar bed bracht en mijn broek uittrok, zei „Nou, dat is een mooie geschiedenis 1" (D. Wochenbl, Kamer van Koophandel te Middelburg. Zitting van heden, Dinsdag, middag te 3 uren. Voorzitter de heer J. P. Fokker. Afwezig de heeren Luteijn, Kakebeeke en W. J. Sprenger. 1 vacature. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Daarna geschiedt mededeeling van de inge komen stukken. Ingekomen is het procesverbaal van stem- nlevering en stemopneming, waaruit blijkt dat tot lid der Kamer is verkozen de heer F. Keulemans. De voorzitter zegt dat de heer Keulemans ziek was toen hij gekozen werd en vóór dat hij zitting kon -nemen is overleden. Ofschoon spreker hem persoonlijk nooit ge kend heeft, hoorde hij veel goeds van hem Aan mevr. de Wed. Keulemans is door het bureau het volgend schrijven gericht „Met groot leedwezen nam de Kamer Koophandel en Fabrieken kennis van het overlijden van uwen echtgenoot, den heer F Keulemans, voor korten tijd tot lid der Kamer gekozen. Treft u persoonlijk deze slag zeker het hevigst, zoo zij u toch de overtuiging ge schonken, dat ook in de Kamer zijn heen gaan wordt betreurd. Al heeft hij toch door den korten tijd van zgn lidmaatschap niet aan de werkzaamheden deelgenomen, zijn arbeid elders in bet belang van het algemeen was een waarborg, dat hij ook in de Kamer gedaan zou hebben wat zijn hand te doen vond en dat hg ook daar zijn volle belangstelling aan de belangen van handel en nijverheid zou hebben gegeven. De Kamer betuigt u hare innige en wel gemeende deelneming in dit voor u zoo smar telijk verlies en zg hoopt dat u de kracht moge gegeven worden dezen slag te dragen." Van de afdeeling 's Gravenhage en omstre ken van den Nederlandschcn Bond van hor logemakers is ingekomen het bekende schrij ven omtrent invoering van electrische uur werken. Vah het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tegen waterverontreiniging is bericht van de oprichting dier Vereeniging ontvangen. Van den consul-generaal van Cuba is een schrijven ontvangen met afschrift van een aan de Nederlandsche fabrikanten van ma chines gerichte circulaire omtrent een in Cuba te houden permanente tentoonstelling van machines. De Bond van machinisten en stokers in Nederland zond afschrift in van een aao den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gericht adres in zake een regeling van Zondagsrust in de Rijn- en binnen scheepvaart. Verder is ingekomen een schrijven van de Nederlandsche Vereeniging van exposan ten, houdende kennisgeving van hare op richting Van den Minister van Waterstaat is ont vangen een afschrift van de benoeming voor het tijdvak van 1 Mei 1910 tot 30 April 1911 van den voorzitter, de leden, de plaatsver vangende leden en den secretaris van de commissie van advies over spoorwegdienst- regelingen. Ingekomen is een kennisgeving van het overlijden -van den heer A. Begeer, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in de provincie Utrecht. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door de commissie voor de maand is rap port uitgebracht in zake een circulaire van de Vereeniging tot behartiging van stoom- vaartbelangen in Nederland, betreffende het gesloten zijn van bruggen des nachts. Do commissie heeft met belangstelling kennis genomen van het schrijven dier Ver eeniging aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. Zij kan zich ten volle vereenigen met de bezwaren, door de Vereeniging tegen de slui ting der bruggen 's nachts geopperd en het wil ook haar voorkomen dat de scheepvaart daarvan groote schade en overlast zou onder vinden. De commissie geeft derhalve aan de Kamer in overweging het door de Vereeniging aan den Minister geschrevene te steunen en bg Z.Ex. aan te dringen niet tot sluiting des nachts van de waterwegen over te gaan. Conform de conclusie van het rapport wordt besloten. Stoppen mailtrein. Nog heeft de maandcommissie rapport uit gebracht op een schrijven van de Vereeniging Handelsbelangen te Goes, betreffende hot stoppen van den Hollandschen mailtrein te Middelburg en te Goes. Do commissie kan zich zeer goed vereeni gen met het denkbeeld van do Vereeniging om een poging te wagen den ochtendmail- trein voor Holland te Middelburg en te Goes te laten stoppen. Tot heden was de toestand aldus Van de drie ochtendmailtreinen uit Vlis- singen vertrok de llollandscbo op oen uur, dat reizigers die van Middelburg naar bv. Rotterdam moesten, per werkmanslram naar Vlissingen reizende, dien trein konden halen. In het traject van den zomerdienst was die trein zooveel vervroegd, dat bedoelde aansluiting niet meer zou bestaan, en dal dus Middelburgers, die voor zaken te Rotter dam imoesten zijn op een vroeg uur, geen gelegenheid meer zouden hebben denzelfden dag af te reizen, tenzij zij in den nacht per fiets of te voet naar Vlissingen trokken. Het is aan de commissie bekend, dat Burg. en Weth. dezer gemeente daarop pogingen hebben aangewend, om het uur van vertrek van bedoelden trein ongewijzigd te laten, in het belang van tal van handelaren, ingezete nen van Middelburg. De sedert vastgestelde dienstregeling heeft doen zien dat deze po ging niet met succes is bekroond. Om dus voor den zomerdienst de regeling gewijzigd te krijgen is te laat. Trouwens zooals dienst nu is vastgesteld, zou het technisch onmogelijk zijn den Hollandschen mailtrein te Middelburg en Goes te laten stoppen. Sedert 1 Mei rijdt hij toch tusschen de beide anderen in en is den derden slechts 8 mi nuten voordus te weinig ojn tusschen! Vlissingen en Roosendaal tweemaal te kun nen stilhouden. De commissie zou nu de Kamer ia -over weging iwillen geven tot den Minister van Waterstaat en den directeur-generaal het ver zoek te richten, met den winterdienst den Hollandschen mailtrein weder na de heide Duitsche te laten loopen en eerstgenoemden dan te laten stoppen te Middelburg en te Goes, des noods alleen voor het opnemen van reizigers, zonder groote bagage. Aan het lid voor Zeeland van de comi sic van advies voor spoorwegdienstregelin gen kan een afschrift van het verzoek worden gezonden, met verzoek daaraan zijn steun Van 47 Jnni. Vlissixgeh. Ondertrouwd: L. A. Maran- nes, jm. met C. M. M. Deblaawe, jd. Bevallen: A. Broere, geb. De Voogd, d. J. Houmes, geb Zngdwegt, z. C. J. Schunselaar, geb. Den Boer, d. R. J. Zonnekejjn, geb. Maes, d. S. WillemB°n, geb. Van Belois, d. leven'. OverledenE. Boogaart, wed. van J. Ste- vense, 69 j. De voorzitter acht het onmogelijk aan den wensch te voldoen omdat het -belang van den mailtrein is passagiers en post van Londen vroeger in Rotterdam en Amsterdam te krijgen. Hij kan daarom niet met de conclusie van de maandccmimissio meegaan. Het geldt hier een groot belang voor de maatschappij Zeeland, in verband ook met de concurrentie die zij heeft te voeren met den Hoek van Holland. De heer Van Adrichem Boogaert verdedigt de conclusie van het rapport, waarin reke ning wordt gehouden met de belangen van de Middelburgsche handelaars. Hij gelooft niet dat het oponthoud zoo groot zou wezen dat de aansluiting te Roosendaal worden gemist en de trein later in Hol land komen zou. De voorzitter merkt nog op dat, wat de commissie wenschtterug te komen op den vroegeren toestand, niet mogelijk zal wezen. Hij vermoedt verder dat slechts zeer en kele personen, die de graanmarkt te Rotter dam bezoeken, belang hebben bij het stoppen van den trein. De heer Boogaert meent dat er geen be zwaar is om de vraag te doen in de hoop dat het fnisschien succes hebben zal. De voorzitter Iblgft de conclusie van het rapport ontraden. De heer Boudewrjnse gaat mede met de conclusie van het rapport. Al is de kans van succes niet groot, het kan z. i. geen kwaad op de wenschelijkheid van verbetering te wijzen, Daarna wordt de conclusie van het rapport in - stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren Noske, Ghijsen en de voorzitter. Daarna is dé Apenbare zitting gesloten. De leden blijven nog in comité bijeen. 89Se «taats-loterij 5e klasse. 13e Ijjst Trekking van Maandag 6 Juni. Prfls v. J 2000: No. 6205 1000: 1384 5758 11327 400: 7278 13457 15849 16574 17416 19037 19831 200: 3814 10653 14760 18575 100: 4030 4876 5573 6650 8782 12906 18816 15084 15805 17140 20581 PRIJZEN VAN 70. 3090 3905 3948 3951 3985 12057 NIETEN. 167 259 1156 1941 3896 3967 5592 14982 185 269 1160 3051 3918 3987 6606 16903 194 298 1174 3063 3938 3990 6631 241 299 1923 8878 3954 5319 6727 Thermometer en Verwachting. 7 Juni. Thermometer alhier 8 n. vn» 72 12 u. 84 gr., 4 u. 75 gr. Hooeite barometerstand 771.9 te Dunrossness. Laagste 758.6 te Seydisfjord. V er waehting tot den avond van 8 Juni zwakke tot matige meest O. wind, licht be wolkte lucht, waarschijnlijk plaatBeljjk onweer en overigens droog weer en warmer tempe ratuur. Deze opgaaf ib van het Kon. Ned. Meteroolo- xisoh instituut te De Bilt. HUUUWATEK. te Vlissingen Woemdag 8 Juni nm. 142 Donderdag 9 2 33 Vrijdag. 10 >3 20 Zaterdag 11 4.09 Candidaatgtellingen voor de Provinciale Staten. Beden zjjn officieel candidaat gesteld in het district Middelburg de heoren mr J. Adriaanse, H. P. den Bouw meester (aftr.) en J. Polderdijk van vrjjzinnig- democratische zjjde j door L. A. E. van der Ley te Middelburg en 59 anderen en door A. Provoost te Domburg en 44 anderen de heeren J. H. Blum (aftr.), S. Louwerse en mr A. A. de Veer (aftr.) van antirevolution- naire zjjdedoor A. Geachiere te Grjjpskerke eu 59 anderen. Vlissingen de heeren mr J. Adriaanse en J. G. van Niftrik van vrijzinnige zijde de heeren H. J. E. Gerlach van St Joosland en G. van do Putte (aftr.) van antirevoluition- nairen kant. Goes de heeren .T. N. Elenbaas (aftr.), G. C. H. Hollmann, W. Kakebeeke (aftr.) en C. Zuyd- weg van vrjjzinnige zjjde de heeren M. de Jonge (aftr.) C. Lncasse (aftr.), W. van Oeveren en C. P Vogelaar van antirevolutionnairen kant -, de heeren J. Koekebakker, P K. Peerlkamp, J. Ossewaarde en mr G. W. Sannea door de S. D. A. P. Zierikzee de heeren mr A. J. F. Fokker (aftr B. Gil- jam (aftr.) en mr D. van der Vliet (attr.) van vrijzinnige zjjde de heer A. Timmerman Cz. van antirevola- tionnaireu kant. Tholen de heer J. D. Noske van vrjjzinnige zijde de heeren A. Hollestelle (attr.) en H. J. Tichelman (attr.) van antirevolutionnairen kant; Sluis de heeren mr F. J. N. van Dam (aftr.), P. W. Maarleveld en J. Neeteaon (attr.) van liberale zjjde-, de heer A A5. Hendrikse van Roomsch- Katholieke zjjde en mr P. J. van Bortel van anti-revolutionnairen kant. Hulst de heeren Ph. J. van Dixhoorn en P. J. Wortman van vrjjzinnige zijde de heeren H. A. van Dalsum, E B. Dumo- lejjn (aftr.), A. Moerdjjk (attr.) J. A. van Rompu (aftr.) on J. F. A. M. van WaeBberghe (aftr.) van Roomsch-Katholieke zjjde. De stemming heeft plaats Dinsdag 14 en herstemming, zoo noodig, Dinsdag 28 dezer. Van de gereserveerde tribune werd geflotenr toen de heer Vliegen zjjn stem tegen uitbracht De voorzitter liet hierover een strenge afkeu ring hooren. congres gemeentebedrijven. Mr A. Ferf opende heden de eerste vergzde- ring van het te Bcheveningen te houden Congres betredende de gemeentebedrjj ven met een rede, waarin hjj een eere-saluut bracht aan de Vereeniging voor Handelsnijverheid en Gemeentebelangen, met wier 35jarig bostaan dat congres en daaraan verbonden tentoonstelling Bamenvallenaan haren voorzitter mr W. Dolk, aan >den vader van het congres", den heer Koppel, en voorts ook aan de prae-ad- vi sears. Hjj wierp voorts een terugblik op het ver leden, herdacht daarbjj den staateman Thor - becke en diens hoog in eere gehouden beginsel der gemeentelijke autonomie, ter bevordering van de ontwikkeling van zelfstandige kracht. Aan dit beginsel vasthoudend, behoort men het in harmonie te brengen met, 't dienstbaar te maken aan het stadsleven. Daarvoor heeffe de gemeentewetgever in vele opzichten zorg gedragen en daarnevens bekleedt de openbaar heid der gemeentezaken een belangrjjke rol, ter verzekering van reohtmatigen invloed der burgerjj op den goeden gang der zaken. Op 't gebied der gemeentebedrijven de tentoonstelling zal het leeren is de prac- tjjk den gemeentelijken wetgever al verre voorbijgestreefd. De spreker memoreerde de stof die hier ter bespreking (meer zal 't niet kannen zjjn) is voorgelegd. Zelfbeperking zal noodig zjjn »het arbeidsveld is ruim, de tjjd tot arbeid, vaak beperkt." n. g. brouwer, t Onverwacht is, op 34-jarigen leettjjd, te Utrecht overleden N. G. Brouwer, oud voorzitter van het Werkliedenverbond en oud voorzitter van de Nationale tentoonstelling voor huisindustie. Hij werd bjj die gelegenheid benoemd toe ridder in de orde van Oranje Nassau. Hjj verliet de vrjjzinoig-democratie voor de sociaal-democratie. De overledene was van beroep ambtenaar bjj 's rjjks munt. maatschappij tan weldadigheid. Te Frederiksoord is heden de alge- meene vergadering gehouden van bovenge noemde Maatschappij. Blijkens het jaarverslag kan met voldoening op 1909 teruggezien wordenveel kwam tot stand. Verkocht werd voor f 880 aan paarden,, voor f 12 987 aan rundvee, voor t 14.743 aan melk, voor f 10.442 aan varkens en voor f5179 aan diverse landbouwproducten. De Bohuld der vrjjboeren daalde van f 12.304- op f 11.024. De coöperatieve stoomzuivelfabriek Deli werkte weder gunstig. Voor de gefabriceerde- boter werd f 81.204 ontvangen of 1.177a per kilogr. boter. In het filiaal der Coöperatieve Landbouwbank en Handelsvereniging te Steenwgkerwold, gevestigd te Wilbelminn's Oord, werd voor f 213.000 aan de bevolking verkocht, waaruit blijkt dat het filiaal aan eene groote behoefte voorziet. Door de afdeeling Den Haag en door het gemeentebestuur van Leeuwarden werden twee nieuwe gezinnen geplaatst. Ia 1909 zjjn 11 personen overleden, 11 ziek vertrokken. Het getal bestedelingen bedraagt thans 253. In de stichtingen Rustoord I en II werden 38- personen verpleegd die niet meer werken kannen. Op de manden- en stoelenmakergen werkten 50 arbeiders. Aan giften en legaten werd f 11.150 ont vangen. Daarvan f 5000 van de familie Van den Bosch, mej. Bakker, Amersfoort, f 3000, jhr F. v. d. Bosch en mej. Mentz, beide te 'sHage, elk f 1000. gemeenteraad fan BOB8SELEN, In de Maandagmiddag gehouden zitting van dien Taad staakten de stemmen, 3 tegen 3. over het verzoek om subsidie gedurende jaren voor de geprojecteerde tramlgn door Zuid-Beveland. Mot 4 tegen 2 stemmen werd besloten den keiweg op den zeedgk toch te leggen, voor het geval minder dan de toegezegde bgdrage van f 500 werd ontvangen en ter bestrgding der kosten een geldleemng van f 5000 aan te gaan, tegen 40/0 rente. verbrand. Te Hilversum is een driejarig meisje, bg het Bpelen met lucifers, in brand geraakt en aan de gevolgen overleden, Tweede Kamer. In de heden gehouden zitting werd voort gezet de behandeling van het ontwerp tot verkoop van het arsenaal gebouw te Amster dam. De heer Thomson bestreed den verkoop, ter- wgl de Minister Kolkman het ontwerp ver dedigde en ontkende dat de fonten die in de vermelding van het arsenaal door oudheid kundigen geslopen waren ter kwader trouw daarin waren aangebracht, waarvan de heer De Stenrs den minister beschuldigde- De Minister van Oorlog verdedigde het ontwerp uitvoerig, terwgl de heeren Van Vlgmon en Van Idsinga het bestreden. Het ontwerp is verworpen met41 tegen 30 stemmen. de engelsche politiek. LONDEN, 7 Juni. Minister Aequith en lord Crewe waren bg den koning op audiëntie. Volgens de Daily News ie er een belangrjjke ontwikkeling in den politiekan toestand moge- lgk en een oplossing van den constitutioneele crisis waarscbgnlgk. aardschok in z.-italuë. ROME, 7 Juni. Door een ernstigen aard schok in Zuid-Italië zgn in enkele dorpen- huizen ingestort. Te Calabrië zgn 12, te Vallato 20 slachtoffers. weer een opstand in midden amerika. NEW YORK, 7 Juni. In Yucatan is een op stand uitgebroken5000 inlanders vielen Valladolid aan. Ze doodden alle hooge regee- rings ambtenaren en staken de stad in brand De inwoners vluchtten, de spoor- en telegraaf verbindingen zgn verbroken De opstandelin gen deden vervolgens een aanslag op drie Bteden Ze spoorden de inwoners aan tot aansluiting en molesteerden de ambtenaars en hun families. Dernbnrg gaat heen. Dernburg, de vroegere koopman, die door zijn welgeslaagde ondernemingen een hooge reputatie in de handelswereld had verworven en die vier jaar geleden door keizer Wilhelm' belast Jwerd met de portefeuille von kolo niën, om die zaken nu eens niet door een' ambtenaar, snaar door een koopman ^te doen leiden, heeft zgn ontslag gevraagd, Het bericht is nog wel niet .officiëelj

Middelburgsche Courant | 1910 | | pagina 2