FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. Vüssingen, beiden tot 1 10 b. a. 10 d. b. wederspannigheid en beleediging van ambtenaren D. v. B., 23 j., werkman, Arnemuiden, tot 3 ni. gov. atraf mishandeling: J. v. W., 26 j., boerenknecht, Kattendyke, tot 45 d., J. A. d. K., 21 j., ar beider, Goes, tot 1 m. en C. v. d. K., 27 j., varensgezel, Neuzen, tot 8 d. gev. atraf, en landlooperijA. F. S., 31 j., schoonmaker, zonder vaate woonplaats, thans alhier in hechtenis, tot 3 d. hechtenis en opzending nnar eene rijkswerkinrichting voor den tjjd van 2 jaren en 8 maanden. LETTEREN EN KUNST. By hot bezoek aan het Ryks-Museum gedurende haar vorblyt te Amsterdam, in Mei 11., beziohtigde de Koningin met veel belang stelling hot marmeren grafmonument voor Z. M. Koning Willem I in 1846 door den Belgi- achon beeldhouwer Guillaume Geefe vervaar digd. Dit zeer interessante monument werd inder tijd door het Ryk bjj een marbrier te Aken gekocht en werd goplaat9t in de groote bin nenplaats van hot Rijksmuseum, waar zich de gipsafgietsels bevinden. Wel achtte men het monument daar minder op zyn plaats, maar hot kolossale gewicht orvan (6000 Kg.) maakte plaatsing op oen der bovenzalen minder go- wonsoht. Thans zal dit monument een plaats ver krijgen in de Nieuwe Kerk te Delft. Hot zal geplaatst worden in het koor van die kerk, waarschjjnljjk aan de rechterzyde, vóór de trappen die toegang geven tot den omgang achter het monument voor Prina Willem I. Hot monument is in wit marmer gehouwen on stelt don koning voor, half-liggende, rus tende togen een liggenden leeuw, en houdende in de hand den soepter, terwijl de koninklijke kroon voor hem ligt. Het monument zal, ge plaatst op een voetstuk van grys marmer, met oenige plechtigheid worden onthuld. De da tum is echter nog niet vastgesteld. De bekende straatdeun»kom Karlino- kon", heeft niet alleen velen Nederlandera ge- noogelyke oogenblikken bezorgd, maar weer klinkt zooala velen wel zullen weten, sedert jaren reeds over de Parjjsche boulevards; het refrein zegt niets van Karlineken, doch luidt: Vicnt Poupoule. Do bewerker legt veel roem in met zyn deuntje en, wat meer nog zegt, het deuntje legt zyn bewerker geen windeieren. De laatste deelde n.I. onlangs een Paryschen journalist mede, dat hjj met zyn bewerking ongeveer 100.000 franoB heeft verdiend. Zulks klinkt niet aanmoedigend voor de ernstige kunstbeoetenaars, wier nobele geestes kinderen hun ach, wie weet hoeveel zorg en smart gebaard hebben, finanoieolo niet uitge zonderd. En de kunst-moralisten zullen wel zeer bedenkoljjk het hootd schudden over dit teokon van smaak-degeneratie. Do papa van Poupoule intusschen zal by het lezen dor ernstige vertoogen van bedoolde moralisten glimlachend aan z'n portefeuille denken on de degeneratie dankbaar zegenen. Er is óón troost. Hoeveel straatdeuntjes worden gefabriceerd, die op 't gebied van windeioron byzonder productief zyn En doen die enkele populaire liedekens de kunst erg veel afbreuk? Verschillende Berichten. Te Amsterdam zyn by de herstemming tot leden van den gemeenteraad gekozen do hoeron J. Douwes (A. R.), Jos Loopuit (S. D.), mr Z. van den Borgh (V. D.), H. W. Kohrer (L.), J. J. S. R. Zimmerman (L.), J. F. M. Sterck (K.), A. Harmsen jr (O. H.) on L. Si mons (V. D.). Een rechtsgeloerde te Amsterdam deelt aan het Tldbl, mede, als een bewys hoezeer het bedryf, dat in het perceel Vondolstraat 63 wordt uitgeoefend, verlokt tot navolging, dat zich Donderdag bjj hem twee heeren aan dienden, oen Italiaan en oen Belg, dienamons oen syndicaat, dat ten doel hoeft te Amsterdam een tweede dergeljjk speelhuis op te richten, advies kwamen vragen naar de formaliteiten, die noodig waren om hun doel te bereiken, zonder een strafbare handeling te plegen. Do rechtsgeloerde antwoordde den heeren, dat hjj niot boroid was hun daaromtrent van juridisch advies te dienendat zyn eenige raad zou zjjn hun plan niet te volvoeren, maar terstond naar hun vaderland terug te keeren. Zjj spra ken echter do verwachting uit, wel een ander advocaat te zullen vinden, die hun rensoig- noment zou kunnen geven. De Provinciale staten van Noord-Brabant bepaalden de jaarwedden van Ged. staten op f 3000, die van den griffier op f 4500. De Statenleden zullen t 6 presentiegold en f 4 verblijfkosten per dag en por vergadering genieten en op zjjn hoogst tweemaal reiskosten- üit Utrecht wordt aan De Ned. gemeld dat daar dezer dagen een milicien der infanterie ziek werd, doch den Zaterdag afwachtte ten einde in zjjn permissietyd thuis op bed te kunnen gaan liggen, aangezien de jongeling liever niet in het hospitaal werd verpleegd. Den volgenden dag was de toestand van den zieke in die mate verergerd, dat de civiele dokter geen permissie verleende hem te doen vervoeren. Niettegenstaande verzekerd wordt dat van dat verbod aan de bevoegde autoriteit kennis is gegeven, werd 's Maandags d. a. v- do zieke jongoling van zyn bed gelicht en per brancard naar het hospitaal vervosrd. Acht dag an later wub bjj dood. Men wil dat de vader van den overlodene niot berusten zal in deze eigendunkelijke wjjze van optreden, evenmin als de dokter, die het verbod tot vervoeren uitvaardigde. Een request moet reeds aan den minister van oorlog verzondon zyn. - Te Amsterdam heeft Donderdag een ge combineerde vergadering plaats gehad van de hoofdbesturen van de vereeniging Vergunning den Verlofhoudersbond en de Vereeniging van Mineraalwater fabrikanten en Bierhandelaren in Nederlandwaarin besloten ie, tot oprichting van een Coöperatieve bierbrouwerij. Eenvoor- loopige commissie is gekozen om dit plan nader uit te werken. Deze commissie zal de onderhandelingen mot een der te Amsterdnm gevestigde banken, die in beginsel bereid 1b bevonden eventueel op deze zaak in te gaan, voortzetten en zoo spoedig mogelyk aan de bovenvermelde be. sturen rapport uitbrengen. Te Scheveningen is Donderdag, ter ge legenheid van de sportieestweek, ook een bloe mencorso gegeven met een bataille de fteurs op den strandboulevard. Langs den ouden Scheveningschen weg ston den honderden gesohaard om den optocht der keurig met bloemen getooide wagens te zien voorbyryden. Tegen 5 uur bereikte de stoet langs Bad huisstraat en Gevers Deynootweg den boule vard,waar duizenden en duizenden toeschouwers waren saamgestroomd. Voorafgegaan door den bloemenwagen in welken de le voorzitter van het sport-comité, de heer F. Hombach, was gezeten, werd de stoet onder diens leiding aldus gevormd dat de deelnemers aan de bataille de fleurs over een grooton. afstand kringsgowyze konden ryden, ten einde elkaar bjj het voor byryden de bloemen-prqjectiolen toe te wor pen. Dit vergde eenigen tjjd, maar toen ging 't er ook op los dat het een aard had. Do bloemen vlogen naar alle kanten en niet alleen van wagen tot wagen, maar ook van uit hot publiek werd braaf medegedaan. De aanblik was eenig. Zelden waren zoovele duizenden vreemdelingen, landgenooten en Hagonaars op den boulevard vereenigd. Scheveningeu heeft een feest gehad dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. De semaine de Scheveningue zal, naar veiwacht wordt, een vast nummer op het seizoen-pro gram worden. Voor het volgend soizoon kan dit als zeker worden aangenomon. Den heer Hombach wordt huldo gebracht voor zjjne leiding. 't Verdrinken van den milicien, die aan hot Smidswater te 's Gravenhage op schild wacht stond een volkomen noodeloozo wachtpost is bljjkbaar to wjjten aan de zeer slechte regeling van hot slapen der man schappen op wachf. De jongen bad, zegt men, dion nacht sleohts andorhali uur kunnen slapen. Men mag verwachten, dat al is 't dan, helaas, voor dezen jongen man te laat nu maatregelen zullen worden genomen, waardoor in dien toestand verbetering wordt gebracht. DOOK 2. MAXIM OOR Hl. Zondag ging ik bjj haar aan. Haar moeder kwam do kamer binnen zoo majestueus als een klokketoren on mot oogon die me aanzagen als tweo revolvermonden. »Ah, bent u daar. waarde heor, u «Ik ben bjjna zeker dat ik het bon en niemand anders." »Geen aardigheden als 'tu blieft!" ?l" »En u bent een schryver Een schryver Vorstaat u?" »Ik versta het geloof ik wel maar ik ben niet zeker dat ik begrjjp »Wat hebt u met mjjn doohter gedaan »Sta my toe dat ik probeer mijn geheu gen wat op te frisschen." «Gaat u maar eens naar haar kyken 1" lk ging naar haar kamer. Zjj lag in haar bodje bitter te schreien. »Lisot8jka," begon ik. >0, mama, mama, zeg aan den huisknecht dat bjj hem snydt met een mes, met een byidat hy hem doodmaakt 1" riep Lisotsjkn. Dat wint vorbnzingwokkend Verklaart u me toch eens wondde ik my tot haar moeder. »Neemt u het aiscbuwelyk opstel maar weer mee, waarom mjjn dochtertje door de heelo school is uitgelachen en waarvoor ze een nul heeft gekregen. Neem het mee, als 't u beliefd, en Ik ging heon. Ik verborg het opstel zorg vuldig in myn zak en ging naar huis. Het was me of myn zak een heelen Atlantiachen Oceaan on zyn geheimen bevatte. Toen ik thuis kwam las ik het opstel nog eens over Lees hot zelf Water en zyn beteekenis in de natuur on in 't menschelyk leven. Water is een natte vloeistof. Eerst was er alechts weinig water op de aardo; maar sedert de zondvloed kwam op bevel van God, was er meer water dan landen na dien tyd is het water niet weggeloopen maar in moerassen, meren en zeeën blyven staan. Water verzamelt zich alechts op de lage plaat sen het kan niet in hooge plaatsen blyven omdat het een vloeistof is. Als men het op den top van een heuvel giet, vloeit het dadeljjk naar benedendaarom is de voet van bergen altjjd omringd door meren en moerassen. Alle rivieren vloeion ook naar beneden omdat ze opjjden top van den heuvel beginnen en omdat het water vloeibaar is. Zelfs als men het op een vloer uitgiet, vloeit het naar do lagere dcelen en niet naar de üoogero Water kan gemakkelijk van boter worden Uit het wator der Jacob van Lonncpkado by het Oude Buitengasthuis to Amsterdam ia opgehaald hot lyk van een politieagent in vol le uniform. De aandacht op den drenkeling werd ge trokken doordat een politie-stok op het water dreef. Men verdiept zioh in gissingen. Te Sohyndel brak Woensdagmorgen een felle brand uit in een landbouwerswoning. De eigenaar was naar Den Bosch, do knecht in 't veld, zoodat de vrouw en do meid de han den vol hadden met het redden van kinderen en voe. In korten tyd lag hot nog kortelings verbouwd huis in asch en do inmiddels aan gerukte brandweer kon slechts met veel moeite eene nabystaande kapitale boordery bewaren, dank der vry gunstige windrichting. Vier varkens en een schaap kwamen in de vlammen om, terwyls van meubels enz. niets gered kon worden. Huis en inboedel waren beide zeer laag verzekerd. Door het heet loopen der machine ont stond Donderdagavond brand in de spinzaal der fabriek van de firma Blydenstein &Comp. te Enschedé, welke zaal de geheele midden- verdieping omvat en geheel is uitgebrand. De overige deelen van het kolossale fabrieksgebouw bleven behouden, dooh ook dhhr is de Bchade door water veroorzaakt aanzieniyk. De brand weer werkte met 10 slangen op de hoogdruk- waterleiding. Naar de Limb. Koer. uit goede bron ver neemt iB by de justitie aangifte gedaan van eenige gevallen van bedreiging, omkoopery en poging tot omkoopery van kiezers by go- logenheid der laatst gehouden stemming. Tot 35 maTk moet geboden en ook zelfs be taald zyn voor een enkele stem; bedroigd werd een kiezer met het afbreken van een schei dingsmuur, voor het geval hy ging stemmen. Vooral dit laatste geval wordt druk besproken omdat de bedreiging onder getuigen is geuit. Een jongmensch uit Erm (Drdie in de verkiezingsdagen zich zeer druk geweerd had, is dientengevolge krankzinnig geworden. Hy werd daarop ter verpleging naar een krank zinnigengesticht vervoerd, maar is daar thans overleden. Het socialistische blad Vooruit te Gent meldt, dat de gevolmachtigde der werkstakende katoenarbeiders in een bespreking met bur gemeester Braun verklaard heeft, dat wanneer alle fabrikanten het voorstel aannemen, den werktjjd gedurende 3 maanden met een half uur te beperken, de arbeid overal zou worden hervat, terwjjl anders de socialistische party besloten is, den stryd tot het uiterste voort te zetten. De Engel8chen ontvangen het grootst aantal brieven, namolyk 61.342 jaarlyks voor elke duizend inwoners. Dit getal is in Zwitser land per duizend inwoners 27.298, Duitschland 27.457 Frankryk 21.064, Holland 15 046, Bolgiö 14.811, Noorwegen en Zweden 12.947, Oosten- ryk-Hongarye 12.307 en Italië 5 887. Zwitserland vooral, is het best van post kantoren voorzien óp de 916 inwoners oon postkantoor. In Noorwegen en Zweden is or Ó9n op de 1.524, Engeland op de 1.858, Frankryk op de 3.611, Holland op de 3.976 en Italië op de S.989. Te Dantzig ia kortelings oen jongmeisje levend verbrand, terwyl ze de rol speoldo van Jeanne tTArc. Op school had men de jeugdige loerlingen van deze heldin verteld, en hun gemoed was daarvan zóo vervuld, dat men onder elkaar afsprak in de vacantia de verschillende episodon uit Jeanne d'Arc'a leven te spelen. Een der meisjes, Jeanno d'Arc voorstellend, werd aan een paal gebonden om welks voet krullen werden neergelegd. Dit mooat de brandstapol vorbeelden. Op dit kritiek moment echter liep oon ander meisje toe, dat naar mon zegt, jaloersch was op de rol die do heldin vervulde, en stak de krullen in brand, zoodat het slachtoffer in oon oogwenk door vlammen was omringd. Op hot hulpgeschrei der kinderen snelde mon toe, wator word op het vuur geworpen waarna men het moisje naar het hospitaal bracht, waar hot denzelfden nacht stierf. Eenige to St-Brevin verbly vende Paryze- naars deden Dinsdag een uitstapje op do Loire, met oen zeilbootje. Door een heiligen windstoot kantelde het vaartuig. De eigenaar. onderscheiden omdat het niet vast is. Olie lyfet meer op water. In moerassen is het water vuil, in do zee is het zout; danrom wordt zulk wator niet gedronken. De menschon drinken wel rivierwater, maar alleen als er goen waterleiding is. Het is gevaarlyk om koud water te drinkenhet is betor om thee, koffie of kwas*) te nemen. Water dient ook als middel van vervoer, en do landen met veel water hebben ook veel handolin de oude tyden waren dat Phoenicia on Griekenland, in onzen tyd Engeland. Vis sollen leven graag in het water. Het water is erg gemakkelyk voor het vervoer van koop waren op schepen; maar je kunt er niet op loopen, want omdat het vloeibaar is glydthet onder je voeten wog zoodat je verdrinkt. In de natuur verschynt het water 's zomers in den vorm van regen, wat veel modder maakt. Als het regent valt het water het eerst op de de daken van de huizendan vloeit het door pypen op den grond. Als het regent gaan de groote menEChon uit met overjassen en para- pluies, en de kindereu moeten thuis zitten, wat ze erg vervelend vinden, 's Winters be vriest de regen, en den valt zy op de aarde als sneeuw, wat het erg koud maakt. In het menschelyk leven wordt het water voor verschillende dingen gebruikt: om thee te zetten, om soep te maken en om te wos- schonen als het by het wasachcn met zoop Eon Russische dtank, oon matroos en zeven Paryzenaats verdronken. Er zgn roods vjjt lyken gevonden. In de kathedraal te Milaan zyn de ju- weelen van het Mariabeeld gestolen. Het waren een diadeem, een halssnoer en een armband in goud, met edelsteenen versierd en ter waarde van meer dan 10.000 lire. Men vermoedt, dat de dieven zich 's avonds lieten insluiten en den volgenden ochtend, zoodra de deuren werden geopend, de vlucht namen. Rome ia sedert eenige dagen een prooi der muskieten. De inwoners weten niet waar ze zich bergen moeten. De steken die by gozonde monsohen een sterke, nerveuse prikkeling ver oorzaken, doen oogenblikkelyk kinderen en zieken flauw vallen. De doktoren verklaren niofs van dit vreemd verscbynsel te begrypen. Woensdag zyn er te New-Tork 27 per sonen door de warmte bezweken. Uit verschil lende plaatsen van Europa komen weer berichten van hevige onweders. Tengovolge van het ongeval, aan boord van het oorlogschip implacable te Gibraltar geschied en waarby naar men eerst melddo dat 't aantal sterfgevallen gering was, ia thans reeds het zovende slachtoffer in het hospitaal overleden. In het Newyorksohe chantage-schandaal is de aanvankelyke weigering der directeuren van het schendblad Town Topics om de boeken dier publicatie over te leggen, ingetrokken. De leiders dezer onderneming begrepen, dat zy by volharding in hun verzet tooh aan het kort ste eind zouden trekken, vooral toen aan reohter Deuel een dagvaarding was beteekend om in de zaak-Ahlo als getuige te verachynon. Twee Amerikaanscho sportsmen, William Glover van Baltimore en Carlisle Graham, heb ben Dinsdag het waagstuk volbracht, zwem mende de waterversnellingen beneden do Niagara-vallen over te steken. Carlisle Gra ham, een man van 58 jaar, kon het heelo tra ject van 4 Eng. mylen niet volbrengen en moest door een kano worden opgenomen en aan land gebracht, doch Glover, iemand van 35 jaar, slaagde beter. Aan den overtocht waren ont zettend veel gevaren verbonden, daar de zwem mers elk oogonblik de kans liepen door een stroomversnelling te worden gegrepen en te gen een der tallooze uitstekende rotsblokkon te worden geslingerd. Glover heeft dan ook verklaard, dat men hem al een zeer hooge som zou moeten bieden om hem er toe te bewegen, het waagstuk een tweeden keer te onder nemen. VERKOOPINGEN. enz. Ter overstaan van den notaris mr Jan Looff werd heden te Ritthom verkochteenhof- hteedje aan het Dorpswegeling, onder Ritthem thans bewoond door Klaas Woutersen, met Bouw- en Weiland, groot 4 7820 H.A. en een perceel bouwland onder O. en W. Souburg, aan PleyteBweg, by Johs. de Klerk, groot 0.3950 H.A. Koopers werden van pero. 1, de hofstede met huis, schuur en erf, groot 24 a. J. Wouters, Eoudekerke, voor 11040; pero. 7, 55.40 a bouwland, A. Botting, Mid delburg, voor f 760 perc. 11, 39.50 a. dito te 8ouburg, P. Melis, voor f 676 en 1.05 30 h. weiland, C. Pouwer te Souburg, voor f 930. De perceelen 2 tot 6 en 8 tot 10 zyn opge houden. Door burg en weth. van Arnemu iden werd heden namiddag aanbesteedhet ver lengen van don kaaibeschoeiing in don kom dor gemeente. Daarvoor werd ingeschreven door de heeren gebroeders Meerman f 1639.30 en S. Buys f 1300, beide te Arnemuiden; J. J. de Jong, 11243, H. Janson i 1218 on H. Keuleranns I 1198, alle te Middelburg; Jac. Bonrgraal, Womeldinge I 1170; J. P. Panny, Krabbendjjkr, 11150; W Dekker, Veere, f 1134; D. Bijl, Vlissingon, 11126 A. Foudraine, Goqs, f 1120 en D. van Eenen- naain, Arnemuiden, i 1090, welke laatste in schrijving van onwaarde is verklaard. Het werk is niet gegund. Door den notaris H. G. Hammacher le G r o e d o werd Donderdag aldaar, ten behoeve van de erfgenamen van wylon den hoer Jannis do Vlieger Pz. en krachtens gerechtelyk bevel, in het openbaar verkocht by instel 33.24.30 h bouwland in de gomeente Grocde, waterechap wordt gebruikt dan komt het in de oogen en doet pyn. Zeep en water worden gebruikt om zeepbellen temaken; daarvoor roer je zeep door het water dan neem jo eon pyp of oen strooi je, stipt die in het water, en dan blaas je voor-; zichtig. Aan het eene eind komt dan een groote mooie zeepbel met kleuren en als je die dan los maakt, vliegt ze door de lucht tot ze barst. Water wordt ook gebruikt voor het wasschen van kleeren, en voor hot schrobben van den vloer. En je vat kou als je het drinkt als je warm bent. De menschen baden ook in hot wator, en sommige verdrinken. Zoo zien we dat de beteekenis van het water in de natuur en het menschelyk leven groot is. Dat was myn opstel. Ik beken dat ik by het overlezen my voldaan gevoelde, omdat ik vond dat het geheel geschreven was in den styl van de vierde klasse, en niet zonder in zicht in de psychologie van een kind. Ik wiBt dat zeepbellen meer de belangstelling van een kind van twaalf jaar hebben dan de handel van de Phoeniciers; daarom had ik meer Be schreven over zeepbellen dan over de zee als besohavingsfactor. Ik had niet geprobeerd om de superioriteit van wyn boven water te bewyzen, hoewel ik dat gemakkelyk had kunnen doen. De pro beerde ook niet aan to toonen hoe noodig het is in het belang van de schatkist om een acogns te heffen van water, hoewel ik hot heb zien bewyzen dooi menschen met oen hoog ontwikkeld gevoo! van vaderlandsliefde. Groede en Baanst, Gerard de Moors- en Proost- polders. De verschillende perceelen bouwland werden ingesteld als volgt: p. 1, 2.84.55 h., f 2533; p. 2. 1.96.60 h., f 2325p. 3, 1.73.65 b., f 2005p 4, 2.18.30 h., f 2510p. 2 en 4, gecombineerd, f 4935 p. 5, 1.97.C0 h., f2300; p. 6, 1 53.50 h. f 1500 p. 7, 1.69.30 h., f 1700; p. 5, 6 en 7, gecom bineerd, f 5600p. 8, 2.38.20 h., f 2000p. 9, 1.69.90 h., f 1400; p. 10, 2 24 50 h., f 1600; p. 8, 9 en 10, gecombineerd, f 5200; p. 11,1.39.38 h., f 1050; p. 12, 2.16 62 b., f 1500; p. 13, 2 60.60 b., i 2475; p. 14, 2.10.30 h., 1 1850; p. 15,* 2.15.40 h., f 1400; p. 11 tot en met 15, gecombineerd, 19000; p. 16, 1.63 80 b., f1830; p. 17, 1.42.10 h., f 1630 en p. 16 en 17, ge combineerd, f 8500. Woensdag a. s. te half drie zal de gemeen teraad van Middelburg byeenkomen voor een vergadering, waarin o.a. eenige onderwysbe- noemingen aan de orde zullen komen, en de wyziging in de bouwverordening zal worden bohandeld. Door burg. en weth. worden aan den raad ter benoeming tot tydelyke leeraren in de achter hunne namen vermelde vakken aan de Burgeravondschool aanbevolen P. C. de Does, hoofdopzichter by de ge- meenteiabrioage, voor vakteekenen voor tim- morlieden op eene jaarwedde van f 225. W. K. Kuiler, onderwyzer aan eene openbare lagere school voor handvakteekenen op eene jaarwedde van f 203. E. Bouma, onderwyzer aan de ambachtschool, voor vakteekenen, rechtlynig teekenen en ma- terialenkennis voor smeden op eene jaarwedde van 1 375. J. A. L. Boumans, onderwyzer aan de Am bachtsschool, voor vakteekenen, en materialen- kennis voor timmerlieden op eene jaarwedde van f250. H. van Diffelen, meubelmaker, voor vaktee kenen en materialenkennis voor meubelmakers op eene jaarwedde van f 250. J. H. Yervenne, schilder, voor vakteekenen en materialenkennis voor ververs, op eene jaarwedde van f 375. P, W. van Milaan, hootd eener openbare lagere school voor de eerste beginselen der werktuigkunde, op eene jaarwedde van f 350. Veere. Voor de keuze, by herstemming, van een lid van den raad werden uitgebracht op de heeren M. J. van Beveren (aitr. lid) 83 on A. P. WouterB 85 stemmen. Gekozen is dus de heer Wouters. Van de 175 kiezers stemden er 168 met gel dige biljetten. By de eerste stemming verkregen de heeren Van Beveren 78 en Wouters 76 stemmen. Roes. Aan de in aanbouw zynde R. K, kerk alhier bad heden een plechtigheid plaats. Aan de noordelyke zyde, binnenwaarts zicht baar, waar het altaar wordt gebouwd, werd een Afrikaansohe zand- of aireneatesn met oorkonde ingemetseld. Op de perkamenten rol stond in Gothisohe letter en in Latynsch schrift vermeld het feit dat de steen tot aandenken aan het bouwen der kerk geplaatst was. De oorkonde was door verschillende geeste- lyken, den aannemer, de architecten en het kerkbestuur der Maria Magdalena, welke naam van het oude op het nieuwe gebouw wordt overgedragen, geteekend. De deken wydde den steen, waarby al de aanwezige geesteljjken assisteerden De bouw vordert goed. De lengle van Je kerk is 47, de breedte 26.20 en de hoogte 17 M. Een toren van 55 M. hoog zal het ge bouw kronen. Helulieusznnd. Tegen 1 October ia door Jen heer J. D. de Graal, onderwyzer, en mej. De Graaf—Dagevos, onderwyzeres aan de o. 1. sch. alhier, eervol ontslag gevraagd. Ëgnioml. Donderdagavond by het binnen- ryden der remise alhier kantelde door ver koerden wisselstand een locomotief van de juist geopende nieuwe spooriyn. De machinist werd onmiddellyk gedood, de stoker en een lynopzichter zwaar gewond. Ik had geen enkel woord gebruikt, dat een schoolmeisje van de vierde klas niet kon woten, en het kwam my voor, dat ik alles gezegd had wat zy kon weten. Wat wilde die schoolmeester dus nog meer Laat hem eens probeeren zelf een opBtel te schryven voor een twaalfjarig schoolmeisje. Ik zou hem dat wel eens willen zien doen. Waarom had by myn beschermeling een nul gegeven Ik voelde my boos en beleedigd. Iedereen zou, gelooi ik, in myn plaats zich dat ook gevoeld hebben. Ik besloot daarom om dat zaakje met den schoolmeester zelf nit te maken. Ik ging naar hem toe en zag een lange, magere gestalte voor me. »Ik kom u meedeelen", zei ik, »dat ik de schry verben van Water en zyn beteekenis in de natuur en het menschelyk leven", inge leverd door de leerling Lisotsjka van de vierde klas." »Schaamt u zioh niet dat te bekennen 1" vroeg hy met afschuw. »Ik kom niet over me zelf praten, lk wensohte alleen te weten waarom n haar een nul hebt gegeven?" »Om het opstol", antwoordde hy vol vertrouwen. >Wat in 't byzonder »t»at u daarvan dan niot aan?" >Het is onzin." Het speet me d«t >k «Milef ff""

Middelburgsche Courant | 1905 | | pagina 2