BUITENLAND. Verschillende Berichten. Vertrokken en aangekomen schepen, bestaat, verzocht de heer Kakebeeke het te genwoordig bestuur voorloopig als bestuur van het nieuwe stamboek aan te bljjven, met welk verzoek de heer Vorsterman van Oyen zich vereenigde. Al de leden sloten zich daarbjj aan, waarna het bestuur verklaarde de functie voorloopig op zich te nemen. Het gesprokene gaf den heer Vorsterman van Oyen nog aanleiding om als naam der nieuwe vereeniging te noemenHet Zeeuwsch-Belgisch trekpaard, met de Fransche vertaling: cheval de trait Zélandais-Belge. Een besluit werd daarop nog niet genomen. Aan de leden der afdeeling zal nu een cir culaire gezonden worden, waarin de besluiten, op deze vergadering genomen, zullen vermeld worden en de vraag zal worden gedaan of zy zich bp de nieuwe vereeniging willen aan sluiten. De heer Koopman gaf in overweging dat de commissarissen der bestaande afdeeling de leden in hun kring zullen byeenroepen om hen op de hoogte te stellen van de bedoeling der nieuwe regeling. Het bestuur zal het denkbeeld overwegen. De heer Koopman gaf verder nog eenige wenken over de inrichting van het stamboek en wees daarby op het Belgische Studboek. De heer Hanken wenschte de leden geluk met de genomen beslissing. Alsnu was aan de orde tot benoeming van afgevaardigden en hunne plaatsvervangers naar de algemeene vergadering te Rotterdam. De heeren Voorbeytel en Van Weel werden by acclamatie als zoodanig aangewezen, en als hunne plaatsvervangers de heeren Kostense en Dorst. Ten slotte werd goedgevonden om aan de afdeeling Noord-Beveland 175 toe te kennen tot verhooging van eerste pryzen voor paarden op de in Juni 1905 te Kortgene te houden tentoonstelling. De heer Van Dixhoorn deelde nog mede dat in het voorjaar een merrie ter dekking heeft gezonden naar België en dat dit groot bezwaar heeft opgeleverd Hy wenschte dat pogingen zouden worden aangewend om vry verkeer te verkrjjgen, in den geest als dit met wielrijders het geval is Het bestuur zeide toe dit te zullen over wegen. Daarna werd de vergadering gesloten. Mr. S. van Houten is weder aangevangen met het schryven van een serie Staatkundige brievenwaarin hy het liberaal stryd- en werk program voor 1905 behandelt. Hy zegt daarin nog eenmaal een poging te willen doen, om voor de beginselen der liberale richting het overwicht op het bestuur terug te erlangen, hetwelk bet ministerie Pierson heeft doen verloren gaan. Als een gevolg van de te Amsterdam ge houden byeenkomst van afgevaardigden van verschillende Kamers van koophandel en fa brieken, betreffende wenschen in zake verbe tering van het postverkeer, is door een com missie van rapporteurs, waarin ook de secre taris der Middelburgsche Kamer zitting had, een rapport samengesteld, dat aan den direc teur-generaal der posteryen ter overweging is toegezonden. In dat rapport zyn onderwerpen van meer locaal belang buiten bespreking gebleven Het ligt in de bedoeling een tweede con ferentie van afgevaardigden byeen te roepen waar onderwerpen, het internationaal postver keer rakend, zullen worden besproken. De heer H. G. Cramer, commissaris van politie te Arnhem, heeft tegen 1 Febr. a. wegens hoogen leeftyd zyn eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Hy is 70 jaar en vervult zyne betrekking sinds 18 Juli 1878. Yoor een lid der Provinciale Staten in het district Schoterland moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren De Haan, sociaal-democraat, die 1338 en Wolfman, vry- zinnig-democraat die 1202 stemmen verkreeg. Op den anti-revolutionnairen candidaat waren er 1170 en op den liberalen 437 uitgebracht- In ons vorig nommer hebben wy gemeld, dat tegen een koffiehuishouder te Leeuwarden proces-verbaal is opgemaakt, wegens het in zyn localiteit, waarvoor vergunning is verleend, toelaten van eenige knapen beneden den 16- ïarigen leeftyd, anders dan in gezelschap van een meerderjarige. Nu wordt opgemerkt dat de gevolgen voor den geverbaliseerde niet ernstig zullen wezen, wyl het eerste lid van art. 43 der Drankwet, dat hy zou hebben over treden, blykens art. 73 tot 1 Juli 1905 buiten toepassing blyft De te Middelburg woonachtig geweest zynde, te Breda gearresteerd1, inbrekers zyn genaamd Oyens en Duquesnoy. Het voorloopig onderzoek heeft reeds aan het licht gebracht dat de Belgen alleen in braken by den heer Zwang en de Hollanders op den uitkjjk stonden. De buit is by Oyens verdeeld en by dezen werden voorwerpen van den diefstal afkomstig gevonden. De beide Nederlanders hebben bekendde Belgen ontkennen alles. De commissaris van politie te Middelburg bezocht Dinsdag de inbrekers, in verband met aldaar gepleegde inbraken, en beschouwde tevens de in beslag genomen voorwerpen om te zien of er ook stukken, te Middelburg ont vreemd, aanwezig waren. Tegen een onderwyzer van de byz. It -K school te Delft, is een instructie geopend we gens het slaan op school van een jongen, die kort daarna bloed heeft opgegeven. Onlangs werd melding gemaakt van een student aldaar, die in een goedgeefsche bui zyn gotiden horloge en ketting aan een on bekende schonk. Die onbekende is voor den dag gekomen en heeft des students eigendom teruggegeven. Te Yenlo was Maandag een 17-jarige jon gen bezig ïynkoeken in een breekmachine te doen. Daar hy meende dat de koeken niet ver werkt werden, omdat de machine niet pakte, trapte hy er met zyn voet bovenop. Nauwe- lyks had hy zyn voet erop gezet of die werd door de raderen gegrepen, met het gevolg dat zyn geheele been daardoor werd afgesneden. De toestand van den jongen man is zorgwek kend. Dinsdagavond is te Roosendaal een goe derentrein van Breda by het binnenryden van het station aangereden door een rangeerenden goederentrein. Een zestal geladen kolenwa gens zyn geheel aan splinters geslagen en zitten drie hoog op elkander Alle hoofdlynen zyn versperdalleen de uit de richting Rot terdam komende treinen kunnen achterom het station bereiken In het personenvervoer is groote stremming ontstaan. De materieele schade is zeer groot j per- soonlyke ongelukken zyn niet voorgekomen. Ongelukken. Dinsdagmorgen is teKes- sel een molenaarsknecht zoodanig door een molenwiek getroffen dat hy op de plaats dood bleef. Een werkman te Eindhoven is Dins dag, by het koken van garens, uitgegleden en in den ketel gevallen. Aan beide beenen tot boven de knieën kreeg hy hevige brandwonden. BIJ BRAND GESTIKT. Dinsdagavond ontdekte te Rotterdam een vrouw brand in de voorkamer van haar wo ning op de eerste verdieping. Dadelyk begaf zy zich naar de zich daar bevindende bedstede, waarin twee harer kinderen sliepen, een knaapje van 2'/a jaar en een meisje van 7 jaar. Zy greep dadelyk het knaapje en zag dat haar dochtertje reeds uit het bed gesprongen was. De bewoners van het bovenhuis, vier ge zinnen, brachten zich in veiligheid Voordat de brand, die zich tot de voorkamer bepaalde, gebluscht was, stelde de reddingsbrigade een onderzoek in het brandende perceel in. In de woning van den man, bij wien de brand ontstond, trof men niemand aan, maar gekomen op den overloop der tweede verdie ping, ontdekt de voorman der brigade een kind in zittende houding en leunende tegen een deurstyi Met dit kind, een meisje, het welk in nachtgewaad was, spoedde hy zich de straat op en naar een politiepost. Het vin den van dit kind, hetwelk bleek te zyn het 7-jarig meisje, geschiedde byna een half uur na de ontdekking van den brand. In haren angst was de kleine, in plaats van met de andere menschen de trap ai te loopen, naar boven gegaan, misschien om hulp te zoeken en is toen op den overloop, door den rook be dwelmd, in elkander gezakt en gestikt. De brand is denkelyk ontstaan doordat men met een brandenden lucifer naar iets onder de bedsteê gezocht heeft, waar verschillende goederen geborgen waren. Assurantie dekt de schade. A Te Brooklyn, by New-York, zyn by een brand in een huis vyfti.en menschen gestikt. Elf lyken zyn reeds te voorschyn gehaald. Blijkens by het voorloopig verslag der deskundigen, belast met het. onderzoek inzake het kantelen van het Belgische schoolachip. Comte de Smet de Naeyerwaarover zooveel te doen is geweest, is het kapsyzen van hel vaartuig alleen te wyten aan een nalatigheid en grove onvoorzichtigheid van den meester knecht, die belast was het water in de bal- lasttanks te laten loopen, voor het beproeven der pompen. Kort geleden wezen wy op het eigen aardige feit, dat in België klaarblykelyk zoo verregaand zorgeloos wordt omgesprongen met vergiftige en andere niet voor het inwendig gebruik geschikte stoffen. Zoo heeft zich nu weer te Luik een aller zonderlingst geval voorgedaan. E9n dame had haar vader en moeder by zich te eten. Zy hielp de keukenmeid en wierp in de soep den inhoud van een pot, waarin, naar zy meende, zout was. Midden in het maal werden alle aanzitten- den, de gastvrouw met haar beide dochters en haars ouders, ernstig ongesteld. Een dokter werd gehaald en deze constateerde vergiftiging door arsenicum. Door krachtige maatregelen slaagde men erin de vier vrouwen te behouden! De oude man echter verkeert in levensgevaar. Het bleek dat de pot geen zout, maar nood- lottigerwy'ze arsenicum, z.g.n rattenkruid, be vatte. Maar wie heeft nu ook arsenicum in de keuken staan 1 In een danszaal te Fleurus, by Charleroi, is met dolken en revolvers zoo verwoed ge vochten, dat niet minder dan acht personen ernstig verwond werden, onder wie twee levens- gevaarlyk. Een der vechtersbazen, een Franschman, en oude bekende der justitie, werd gearresteerd Door de tram van Swevezele naar Brugge is te Assebroeck een oude vrouw, die docf was en het voertuig niet hoorde, overreden en geheel aan stukken gereden Naby Aarlen werd een man door de stoom tram verrast en onthoofd. Zondagnacht werden onder Aarschot een viertal jonge mannen uit Haterbeek op de heide aangevallen door andere jongelieden. Een der Haterbekers werd met een mes zoo hevig gestoken, dat hy in den ochtend bezweek. De politie is den moordenaar op het spoor. Terwyl Londen zich Maandag voor het eerst, na een week van mist en modder, ver heugde in een zonnigen najaarsdag, kwamen uit Ierland, Schotland, Wales, de Midlands en andere doelen van het Vereenigde koninkryk berichten over zware sneeuwstormen. Het is thans gelukt den heeten water stroom, die de voltooiing van den Simplontun- nel in den laatsten tyd heeft belemmerd, door een zytunnel af te leiden. Het werk kan nu krachtig hervat worden en men hoopt dat de tunnel tegen Nieuwjaar afgewerkt zal wezen. Men heeft intusschen den spoorweg van Do- modossola, waar de Simplonlyn aansluit, door het dal der Toce verder doorgetrokken naar het Lago Maggiore en langs den. oever van dit meer tot Arona, in verbinding met de lyn naar Milaan. Die nieuwe lyn loopt door een prachtige bergstreek, waar vele moeilijkheden waren te overwinnen. —By de jongste verkiezingen in Canada moeten in Ontario de liberale verkiezingsagenten val- sche stembussen gebruikt hebban. Deze bussen hadden een vernuftig mechaniek, waardoor de stemmen geschift konden worden. De stemmen van conservatieve kiezers werden op die manier in een geheime la verdonkeremaand. Het ge heim werd verklapt door iemand, die men tot medeplichtigheid wilde overhalen. Een streng onderzoek is begonnen. meer die slanke, tengere gestalte zou zien met dat lieve, reine gezichtje Toevallig hoorde hy hoe zy haar moeder smeekte, naar huis te mogen gaan. Yol bit terheid dacht by «Natuurlyk Zy wil weg, zoo spoedig mogeljjk'. Zy kan het niet meer uithouden in het byzyn van dien leelyken man." Nooit was de «Zigeuner" ydel geweest; nooit had hg eenige studie gemaakt van zyn uiterlyk. Nu deed by het en het resultaat was niet bemoedigend. Wat was hy leeiyk, ontzettend leelyk met die bruine tint, die zware wenkbrauwen, die sombere, onheilspellende oogen Zulk een gezicht kon nooit één meisje bekoren. Geen wonder dat de menschen op straat stilstonden om hem na te kyken! Hy zag er uit als een misdadiger, als iemand, die een moord op zyn geweten had. Neen, wanneer een meisje hem tot man begeerde, zou het niet anders kunnen zyn dan een leelyk of een arm meisje, dat bang was geen man te krygen en hem voor een goede party hield. By haar was dat alles niet het geval en het zou belachelyk zyn, ook maar de minste moeite te doen haar te behagen. En zich belachelyk maken, deed hy niet. De vrees, zich belachelyk te maken, deelde hy met vele mannen en het heeft reeds menige opkomende neiging verstikt Op een avond zag hg toevallig in den LEGE RBRHOEFTEN De volgende cyfers en mededeelingen kunnen eenig denkbeeld geven van hetgeen het Russische leger noodig heeft. Het geheele leger in Mantsjoerije krjjgt dagelyks brood, dat gedurende de krygsver- richtingen door beschuit wordt vervangen. Aan vleesch is geen gebrek. De intendance be schikt over tienduizendtallen stuks veehet leger heeft deze echter voorloopig nog niet •noodig omdat het benoodigde vleesch nog op de markt gekocht wordt. In Nicolajeff, aan de Amoer, staan groote voorraden visch, 300.000 pud (40 pond) Sibe- berische boter en vet; 100 000 pud gedroogde groente zyn uit Rusland onderweg Er is verder zorg gedragen voor de noodige kool en gort. Tarwe, boonen en »Kau liang" zijn in onbe perkte hoeveelheden voorhanden. In Karbin zijn reeds 4 millioen pud graan aanwezig. Hoe wel generaal Huber de voorziening van het leger met brood voor een jaar gewaarborgd acht, is toch in Blagoweschtschensk voor de levering van byna een millioen pud graan gezorgd met de openstelling van de scheep vaart zal die voorraad naar Karbin vervoerd worden. Bovendien wordt meel uit Rusland aange voerd. Brandewyn, die op byzondere aanwyzing van de korpskommandanten aan de soldaten verstrekt wordt, ia in voldoende hoeveelheid aanwezig. Yoortdurend worden warme kleederen en laarzen aangevoerdde aankomende soldaten hebben ieder twee paar laarzen by zich. Op het oorlogsterrein zyn 400.000 paar laarzen voorradig en 200.000 kleedingstukken. In Januari zullen nog 500.000 paar laarzen «orden aangevoerd en 320.000 kleedingstuk ken in Februari 180.000 kleedingstukken en in Maart 500.000 laarzen. In die maand moeten ook de uniformen door wollen onderkleederen worden vervangen, waar kielen overheen worden gedragen. Met het paardenvoer en het hout is het echter slechter gesteld. Stroo, hout en «Kau- liang" als brandstoffen moesten van grooten afstand worden aangevoerd. Volgens bevel moesten onder de troepen 400.000 warme kleeden, zooals die in Man tsjoerye gemaakt worden, verdeeld worden ten einde daarmee den vloer van de aaiden hutten te bedekken. De officieren krygen dagelyks een pond vleesch, twee pond brood, ieder een half pond gort, thee en suiker. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Kleine gevechten hebben iederen dag aan de Sja-Ho plaats, zonder dat zich een by zondere aanvallende beweging aan een van beide zyden afteekent. De legers schijnen even sterk te zyn, en bovendien tegeljjkertyd onge veer gelyke versterkingen te ontvangen. Het krasse Daily-Express bericht over het ergerlyk gedrag van de bemanning der Oostzee-vloot op Creta blykt volkomen juist te zyn geweest Een Reuter-bericht bevestigt het in by zonderhedenook dat er officieren deelnamen aan de dronkemans-tooneelen. Er heerschte volkomen insubordinatie tegenover de meerderen en er was geen spoor van discipline Dat voorspelt weinig goeds voor het lot van de Russische Armada. Een der torpedobooten van het te Fre- derikshaven gelegen Russisch hulp-eskader heeft avery gekregen aan de schroef. Daar de havenoverheid tot het gebruik van de haven voor het herstel geen toestemming wilde geven, zal een particuliere bergingsmaatschappy het achterschip door twee lichters laten optillen om dan door duikers de avery te herstellen. Intusschen blyft het eskader voor Skagen ten anker. De Standard deelt een merkwaardig ver haal mede. In September zou door Yarrow, de groote seheepsbouw-firma aan de Theems, aan de Admiraliteit zyn bericht dat zy een aan bieding had ontvangen voor een torpedo-boot, welke door haar gebouwd werd. Deze aan- spiegel haar blonde feeachtige verschyning naast zyn donker, somber Zigeunergezicht en alleen de gedachte dat hy ooit dat fijne, blonde wezentje tot vrouw had begeerd, scheen hem een misdaad toe. Hg kon het niet meer in het salon uithouden, liet zyn paard zadelen en verontschuldigde zichonverwachts had hy dringende zaken en zou niet voor den nacht terugkeeren. Op dien eenzamen rit kwam hy tot besluit eenigen tyd heen te gaan, nu Kathe en Leonie nog langer van zyn gastvryheid wilde gebruik maken. Wat kon by op dit oogenblik moeilyk gemist worden op zyn landgoed, en kon hy zyn heengaan byna niet met zyn geweten verant woorden, doch het gold hier zyn innerlyk evenwicht te herstellen, de rust zjjner ziel. Het ging zyn krachten te bovenhjj zou het niet kunnen aanzien hoe dezer dagen de jonge landeigenaar zich met Leonie zou verloven onder zyn dak. Hy behoefde echter zyn plan niet ten uit voer te brengen. Den volgenden morgen deelde K&the hem mede, dat zy zoo spoedig mogelyk dachten te vertrekken. De jonge landeigenaar had de hand van Leonie gevraagd en deze had hem geantwoord dat zy hem niet wenschte te huwenzy voelde niet genoeg liefde voor hem. Op zyn vraag, of zy zich niet zou willen bedenken, had zy beslist geantwoord, «zy wist bieding kwam van zekeren te Parijs wonenden heer Sennett, die wenschte dat veranderingen aan de boot werden aangebracht, waardoor zy voor sport-doeleinden zou kunnen worden gebruikt. De Admiraliteit deelde het berioht van arrow mede aan het departement van buitenlandsche zaken, dat te Parjjs een onder zoek deed instellen. Bedenking was gerezen omtrent de laatste bestemming van de boot, zoodat aan Yarrow last werd gegeven om met de werkzaamheden aan het schip te eindigen. Deze lastgeving kwam echter te laat, want de torpedoboot had Libau reeds bereikt De bemanning van de te Tsjifoe binnen- geloopen en daar gezonken Russische torpe- dojager Rastoropni is door dan Chinee9chen kruiser Haijoeng naar Sjanghai overgebracht. De regeeringen te Tokio en te St. Petersburg hebben er beiden in berust. Berichten uit Rusland zeggen dat door den minister van financiën aan de spoorweg commissie is opgedragen de bestudeering van een plan om het reizigers- en goederentarief op de spoorwegen te verhoogen met 20 a 30 pet., ter tegemoetkoming in de oorlogskosten. Tot nu toe is Rusland ontkomen aan een oor- logsbelasting, maar dit zou er veel op gaan lyken. Hr. Ms. pantserschip Kortenaer is, van de reis naar Suriname, te Curasao teruggekeerd.- Aangekomen: 22 Nov. te Port Said het s.s. Koningin Regentesvan Amsterdam naar Bataviate Rotterdam het s.s. Amsterdam, van New-York. Vertrokken: 20 Nov. van Liverpool het s.s Tanlalus, van Amsterdam naar Java 22 Nov. van Port Said het s.s. Salak van Java naar Rotterdamvan Southampton het s.s. Koning Willem III van Amsterdam naar Batavia. Gepasseerd: 21 Nov. Perim het s.s. Soembawa, van Amsterdam naar Batavia22 Nov. Gibraltar het s.s. Oranje, van Batavia naar Amsterdam; Perim het s.s. Bogor, van Java naar Rotterdam. S& O u ci tv n f H R Vt!ssl»gs&, Donderdag 24 Nov. nm. 1.59 Vrgdag 25 2.32 Zaterdag 26 3.10 Zondag 27 3.55 Vnajsdag. 28 4.44 Dinsdag 29 5.40 Woensdag 30 6.46 'ERGADERINGEftL CONCERTEN, Efci Middelburg. Donderd. 24 Nov. Op. Verg. weesinrichting Neerbosch. Schuttershof 8 u. Vrydag 25 Nov. Opb. Verg. Chr.Nat. Werk mansbond en Patrimonium. Schuttershof 8 u. Zaterdag 26 Nov. Soirée Amusante M. V. V. Olympia. Schuttershof 7Vi u. Zondag 27 Nov. Uitvoering Volksstem. Schuttershof 8 u. Maandag 28 Nov. Soirée-Speenhoff c. s, Schuttershof 8 u. Dinsdag 29 Nov. Kamermuziek uitv. Van Gronin gen-Smit. Con cert- en gehoorzaal. Dinsdag 6 en Woensdag 7 Dec. Rep. en Concert Zangvereen. Tot Oefening en Uitspan ning. Concert- en gehoor- zaal 7 en 77i u. Maandag 12 Dec. Voordracht dr H. Ja- pikse Natuurkundig Gezel schap. Soc. St. Joris 8 u. Dinsdag 20 Dec. Voorstelling Kon. Vereen. Het Nederlandsch Tooneel \a,nwegeTooneelverbond. Schouwburg 7l/2 u. Dinsdag 20 D i n s d a g 27 Dec. Vereen. Voor de Kunst. Ten- toonst. Boekbanden en ex-lïlrris Vrydag 30 Dee. Verg.TVwfs-depart.Middel burg. Schuttershof 8 u. Donderd. 26 Jan. Voorstelling Haarl. Too neel (Louis Bouwmeester). Vanwege Tooneelverbond. Schouwburg 7>/i u. Vlissingen. Vrydag 25 Nov. Opb. Verg. Vrijz. Propa ganda Club. Lokaal Stofkoper 8 u. wat hy wildezy kon hem niet trouwen." De moeder was ernstig boos op het meisje. Niet dat zy haar achttienjarig kind nu reeds uit huis wilde hebben, of bezorgd was voor haar toekomst maar de jonge man had zulk een byzonder goeden indruk gemaakt, was in alle opzichten zulk een goede party zy had gewenscht dat haar dochter zich had willen bedenken en niet onverbiddelijk hem had afgewezen. Wat viel er aan te veranderen? Dwingen kon, noch wilde zy het meisjezoo bleef er niets anders over dan zoo spoedig mogelyk t« vertrekken. Wordt vervolgd) Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. OOST-INDI& (Alles plaatselijke tijd.J Rotterdam (ZJopdJ. 25 Nov. 6.57' 's avonds. Marseille (Fr. dienst)26 Nov. 6.5 's morg. Genua (Nederl.) 29 Nov. 6.57 's avonds Brindisi (Eng. dienst). 2 Dee. 12.30 'snamid. Amsterdam (Nederl.)2 Dec. 6.57 's avonds Napels (Duitsche dst.). 6 Dec. 8.59 's morg. Marseille (Lloyd) (a) 6 Dec. 6.57 's avonds. (a) Suppletoire verzending van brieven, briefkaarten en aangeteekende stukken den volgenden morgen te 6.05. 8toomdrukker| - D G. KrObs. Jr. - Middelburg Hy vond den toestand van zyn vader veel ernstiger dan hy zich dien had voorgesteld. De waarheid kon niet verheeld worden de dagen van den patient waren geteld. Aan doenlijk was de vreugde van den ouden man, toen hy zyn zoon wederzag. Hy moest weten welke indrukken Leo van over de zee had medegebracht en keurde hier goed, daar af, de veranderingen welke de zoon wilde aan brengen. Vol liefde en zorg behandelde Leo zyn ouden vader, prikkelde hem niet door tegen spraak; besprak zelfs de kleinste dingen met hem, welke de jonge man zelf alB byzaak be schouwde kortom deed alles met de grootste toewijding; en toen zyn vader eindeljjk na zwaren doodstryd de moede oogen voor altyd sloot, stond hg met innigen rouw in het hart bij de lykbaar. De begrafenis had met alle plechtigheid plaats; de geheele omgeving en talryke ver wanten wilden den doode de laatste eer be wijzen. Mevrouw Trautwein, die steeds op een uitstekenden voet gestaan had met haar stiefvader, wilde eveneens aan de plechtigheid deelnemen en bracht Leonie met zich mede. Hoewel het nu noch de plaats, noch de tyd was voor gedachten aan liefde, was Leo byna zichzelf niet meestertoen hy het lieve, blonde meisje in diepe rouwkleeding voor zich zag zy was nog veel bekoorlijker dan hy haar in gedachten zich had voorgesteld. Deze en gene vertelden hem hoe zy als een schoonheid bekend stond en hoewel zy eerst achttien jaar telde, reeds talryke minnaars had afgewezen. Zy scheen zeer moeilyk in haar keuze en wat «byzonder" te zjjn; ook leed zjj niet aan overgevoeligheid. Hy moest er zelf getuige van zyn, hoe een jong land bezitter uit den omtrek, een knap jongmensch, een begeerlijke party, op de schoone Leonie verliefd werd en alle moeite deed haar voor zich te winnen; hoe haar moeder het meisje onder het oog bracht, dat zy nu niet weer «de ongenaakbare" spelen moest maar goed nadenken wat dit aanzoek beteekende. Hy zag, hoe zy verlegen glimlachte en bloosde het was niet om uit te houden. Stellig viel er voor Leo veel te regelen na zjjns vaders dood, maar hy scheen te ver dry ven uren lang reed hjj uit en liet zich dik wry ls bjj de dames verontschuldigen; hy was te moe weder te verschjjnen. 's Morgens vroeg, vóórdat de dames waren opgestaan, was hy reeds weder uitgereden en thuis komende sidderde hjj bjj de gedaohte, dat hy Leonie als verliefde zou moeten begroeten. Jegens haar zelf was hy in de hoogste mate koel en vormelyk en hoe meer de moeder op haar onschuldige wyze sprak over vroegere dagen, hoe innig zjj toen te zamen waren geweest, hoe meer trok ook het meisje zich terug. Het werd een kwelling voor Leo, haar onder zyn dak te hebben en toch, hoe zou het zyn als zy er niet meer was, als hy niet

Middelburgsche Courant | 1904 | | pagina 6