liMslhrjstte Gonraat 16. lit per ooom CZN. Ienst- Soüertlaffl-- erd. tpd. 8.15 BIJVOEGSEL Donderdag 21 Jannari 1904 no. 17. Middelburg 20 Januari. Gemeenteraad van Middelburg. RECHTSZAKEN. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ ^tellen bleven I Voor- ulijk sv. Tt'. ia taan IEL I zijn oen fefa- ®j- ;es. erkocht (deren elke veg 11, Cats- 5 oom. [EN, kun- Jzinnen, len ge- «STER- et het |ok met lestigde, ïeeland, aoodigd 5RDAM. 8.15 8.15 8.15 gewone ngekon- trekken, troeping le reizi- jenheid, 5.55 uur ereiken. •ikzee ïm. 2.— 1.30 1.30 1.30 12.- 1.— .48* en llijk na trein, eren of VAN BB V A"N Zitting van beden, Woensdag, middag te 2 uur. Voorzitter de beer jbr. mr. L. Schorer, bur gemeester. Tegenwoordig al de leden. (Slot). Door bet dag. bestuur wordt voorgesteld niet in te willigen bet verzoek van het hoofdbe stuur der Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, betreffende kostelooze beschikbaar stelling van een verlicht en verwarmd lokaal voor een tuinbouwwintercursus. Den beer De Veer is gebleken dat overal waar dergelijke cursussen worden gegeven de gemeente öf subsidie geeft of kosteloos ver warmde lokalen afstaat. Spreker acht die cursussen hoogst nuttig. Het rijk bekostigt wel die cursussen, maar de gemeente kan ook wel iets doen. Het gaat toch niet aan dat de leeraren de kosten van verlichting en verwarming zelf betalen. Spreker stelt voor te besluiten ten behoeve van dien cursus kosteloos een verlicht en verwarmd lokaal te geven. De heer Fruin vraagt of door het college van burg en weth. onderzocht is de waarheid van hetgeen in het adres is beweerd en dat, als de leerlingen moeten betalen, er veel kans zou bestaan dat de cursus verliep. De voorzitter deelt mede dat dit niet ge - beurd is. De heer Snouck Hurgronje zal stemmen voor het voorstel-De Veer. Hij vindt de som van 30 zoo bescheiden dat de gemeente die wel kan dragen. De heer Fruin meent dat uit het niet instel len van een onderzoek door burg. en weth. is af te leiden dat zij van de juistheid van het gestelde overtuigd zijn. De heer De Veer zet nog uiteen dat de tuinmansknechts, die den cursus volgen, geen leergeld kunnen betalen. De voorzitter wijst er nog op dat de ge meente steeds voor verwarming en verlichting van lokalen een kleine vergoeding vraagt. De heer Van Dunné merkt op dat, nu een maal een vereeniging begonnen is die lessen te geven, zij ook moet zorgen de middelen te hebben om de kosten te dragen. Wanneer men hier nu subsidie geeft, dan dient men dat ook bij tal van andere zaken te doen, anders is men niet consequent. Do heer De Veer wijst er op dat de gemeente wel subsidieert een ambachtschoolwaarom zou zij nu niet een tuinbouwschool steunen Is er bezwaar tegen den vorm van zijn voor stel, dan wil spreker wel voorstellen een kleine subsidie te geven. Het voorstel-De Veer, alsnu in stemming gebracht, wordt verworpen met 12 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heoren Fruin, De Veer, Van der Harst, Snouck Hurgronje en Van Teijlingen. Daarop wordt het voorstel van burg. en weth. goedgekeurd. Thans komt in behandeling het voorstel van burg. en weth. tot wijziging van de verorde ning op de heffing van schoolgeld op de lagere scholen, met het daarop ingediend amendement van den heer mr R. Fruin. Dit laatste strekt om te bepalen dat kin deren, die bij het invoeren dezer verordening (nl. die van 16 Juli 1902) school D. of E. bezoe ken, tot school J. worden toegelaten voor hetzelfde schoolgeld, dat krachtens de veror dening van 20 Sept. 1899 verschuldigd zou zijn geweest, zoo zij niet van school D. of E. naar school J. waren verplaatst, nl. zoo dit minder bedraagt dan hetgeen wegens hun bezoeken van school J. verschuldigd zou zijn. Burg. en weth. ontraden de aanneming van dit amendement, en dat doet ook de commissie van financiën. De beer Fruin zegt met belangstelling kennis genomen te hebben van de critiek van burg. en weth. op zijn amendement. Burg. en weth. voeren er tegen aan dat het amendement alleen geldt voor de scholen en E maar niet voor de scholen A, C en G. Dat is zoo, maar daartoe is spreker niet gekomen omdat hij dit te ingrijpend acht. Hij wil zijn amendement intrekken, maar wijst er toch op dat burg. en weth. ook niet billijk zijn in hun voorstel. Nu wordt voor een achttal kinderen een privilege geschapen. Spreker toont aan dat verschillende ouders, wier kinderen tot een verlaagd schoolgeld zullen worden toegelaten, blijkens hun aanslag in den hoofJelijken omslag, wel een hooger bedrag kunnen betalen. Daarom kan spreker met het voorstel van burg. en weth. niet meegaan. Spreker zou aan burg. en weth. willen ver zoeken om aan hun voorstel toe te voegen »mits zij, die voor de betaling van het school geld aansprakelijk zijn, verklaren door het te betalen schoolgeld al te zeer te worden ge drukt en de kinderen van een buitengewonen aanleg blijk geven." De voorzitter zou dat denkbeeld liever in een voorstel zien belichaamd. De heer Fruin geeft hieraan gevolg, waarna de zaak wordt aangehouden en opnieuw gesteld in handen van burg. en weth. In behandeling komt nu het voorstel van burg. -en weth. tot het verleenen van een sub sidie aan de vereeniging Kindervoedingwaar mede de commissie voor de financiën zich vereenigt. De heer jhr mr E. P. Schorer wijst er op dat de argumenten voor en tegen deze zaak reeds zoo dikwijls zijn besproken en vraagt stemming. De heer Sprenger is niet van gevoelen ver anderd en zal tegen het voorstel stemmen. De heer Tak zal voor stemmen omdat hem gebleken is dat de subsidie noodig is voor de vereeniging om te kunnen voortgaan. Het voorstel wordt daarop aangenomen met 11 tegen 6 stemmen, die van de heeren Sprenger, Wisboom Verstegen, Snouck Hur gronje, De Rijcke, Schorer en Verhage. Het voorstel van burg. en weth., om niet te voldoen aan het verzoek van S. en M. Boogerd om bij groot jaarlijksch VERBRUIK VA\ «AS den prijs te verlagen, geeft den heer Ermerins aanleiding er op te wijzen dat het gewenscht is die zaak nader in overweging te nemen. Het is de vraag of, nu de werken aan de gasfabriek bijna gereed zijn, het niet de tijd is om het overdag geproduceerde gas meer productief te maken. Voor het bedrijf zoowel als voor verwarming is de tegenwoordige prijs, in vergelijking met wat men in andere plaatsen betaalt, zeer hoog. Daardoor heeft de fabriek nog niet het nut dat zij kan afwerpen. Spreker vraagt of bij burg. en weth. nog niet m overweging is genomen de vraag of het niet wenschelijk zou zijn den prijs voor kook- of bedrijfsgas te verlagen. Willen burg. en weth. dat doen, dan zou spreker aan de firma willen berichten dat zij later op haar verzoek kan terugkomen. De heer Ermerins zet nog uiteen dat ver laging van den prijs van kookgas en bedrijfs gas zeer in het voordeel zou zijn van het publiek, dat daarvan zeker meer gebruik zou maken. Hij toont aan dat de fabricage van daggas ook voordeelen kan afwerpen. Zonder belang rijke kosten te veroorzaken, worden de winsten grooter. Vooral de kleine bedrijven zouden door verlaging van den daggasprijs worden gebaat. Er zijn petroleum- en zuiggas-motoren, die vooral in kleine bedrijven veel goedkooper ,s leveren dan de gemeente het kan geven. De redenen, die de firma Boogerd leiden tot het gebruik van gas nit de fabriek, zullen wel zijn dat hare machines daarop zijn ingericht, dat het brandgevaar minder is en de gemak kelijkheid. Voor verwarming en het koken wordt in Middelburg nog weinig gas gebezigd, maar dat zou verbeteren bij een lageren prijs van het zgn. daggas. Gaat men daartoe over, dan zou ook op het muntgas een zekere reductie moeten worden gegeven. Spreker vraagt of burg. en weth. een derge lijke wijziging van het tarief reeds in overwe ging hebben genomen of dit willen doen. Is dit laatste het geval, dan zou spreker aan de firma Boogerd willen berichten wat door hem in het begin zijner rede is gezegd. De heer Sprenger zegt dat een voorstel, zooals ae heer Ermerins doet, nu tusschentijds niet in overweging is te nemen, waar de be grooting is vastgesteld. Dit zou alleen mogelijk zijn tegen dat de volgende begrooting in behandeling komt. De heer Wisboom Verstegen vraagt of er een rapport is van den directeur der fabriek over de vraag of hij voldoende gas kan leveren zonder schade voor andere verbruikers. Verder gaat de spreker mede met het denk beeld van den heer Ermerins en zou daarover het advies van den directeur der gasfabriek willen vernemen. Het bezwaar, door den heer Sprenger ge noemd, deelt deze spreker niet. De heer Ermerins wijst er nog op dat de werken nog niet gereed zijn en een wijziging van de gasprijzen niet behoeft in te grijpen op de begrooting. Men kan de zaak overwegen en beslissen, met bepaling dat de prijs eerst later zal ver- aagd worden. Dan konden de gebruikers van gas, die dit tot lager prijs zouden willen nemen, zich daarop inrichten. De heer Verhage vraagt of de capaciteit der fabriek voldoende is voor de behoefte. De heer Sprenger antwoordt bevestigend maar men zou niet meer kunnen leveren dan nu gedaan wordt. Is de fabriek eenmaal klaar, dan kan veel meer worden geproduceerd. De/'heer De Veer geeft in overweging de behandeling dezer zaak aan te houden tot dat de werken aan de gasfabriek zullen zijn vol tooid. De heer Ermerins zou burg. en weth. willen uitnoodigen voorstellen aan den raad te doen tot al of niet-verlaging van den prijs van het daggas en doet een voorstel in dien geest. Het voorstel-De Veer wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De heer Wisboom Verstegen meent dat de bedoeling is die voorstellen te doen na de voltooiing der fabriek, waarop de heer Erme rins toestemmend antwoordt. De heer Tak gelooft dat de heer Ermerins bedoelt alleen de wenschelijkheid uit te spreken dat burg. en weth. bij den raad komen met voorstellen omtrent daggas. Spreker zou het ook niet gewenscht vinden dat eene verlaging in werking trad vóór een nieuwe begrooting wordt opgemaakt. De heer Ermerins meent dat dit laatste kan besproken worden bij de behandeling der door burg. en weth. te doene voorstellen. Burg. en weth. zijn niet gebonden aan tijd voor de indiening. Daarna wordt het voorstel-Ermerins in stem ming gebracht en aangenomen met al^ meene stemmen, behalve die van den heer jhr mr E. P. Schorer. De voorzitter wenscht nu van do volgorde der agenda af te wijken. De heer De Veer heeft daartegen ditmaal geen bezwaar. Maar in het vervolg zal hij zich daartegen wel verzetten. De menu's, die den raad worden voorgelegd zijn zoo groot dat het te voorzien is dat die niet tijdig kunnen worden afgewerkt. Vastgesteld worden het suppletoir kohier no. 2 betreffende de belasting op de honden over 1903 ad 38 de suppletoire kohieren no. 1 betreffende het schoolgeld op de scholen A ad 18.75, C ad 3.50, G ad 40 en J ad 338.33, allen over 1903/4; het suppletoir kohier no. 1 betreffende schoolgeld kerhalingsonderwijs over 1903/4 ad 0.30 en het suppletoir kohier no. 2 betreffende de belasting naar het geschatte inkomen over 1903 ad 732.005. Overgelegd wordt een door burg. en weth. voorgedragen ontwerp-besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting voor 1904. Daarbij wordt voorgesteld aan de stokers der gasfabriek J. C. Butz en M. Poortvliet pensioen te verleenen, respectievelijk ad 397.33 en 314.55, en voorts om aan den nog altoos zieken werkman A. Hendrikse een toelage van 140 en aan den eveneens zieken lantaarnopsteker L. T. Beurskens eene van ƒ57.80 te verleenen. De heer De Veer meent dat indertijd aan den kranken werkman een toelage is gegeven wegens ziekte, ontstaan in en door den dienst. Is dat ook het geval met Beurskens Er is een pensioens-verordening, en daaraan dient men zich te houden. Wil men dat niet, dan zou, naar spreker meent, het billijk zijn dat Beuskens niet meer kreeg dan waarop hij volgens de pensioen verordening recht zou hebben. De heer Sprenger deelt mede dat Beurskens volgens de pensioensverordening niets zou kunnen krijgen. Zijn ziekte is niet ontstaan in en door den dienst, maar hij kan niet werken. Burg. en weth. willen hem nu, evenals met Hendrikse gebeurd is, van jaar tot j ar een toelage geven. De man is totaal ongeschikt om te werken. De heer De Veer zal, na het gehoorde, stem men tegen de toelage van Beurskens. Zoolang de verordening bestaat, dient die toegepast te worden. Anders wordt men on billijk. Beurskens zou nu van betere conditie wor den dan personen die de gemeente langer dienden dan hij en pensioen krijgen. De heer Ermerins vraagt waarom de pen sioenen voor werklieden aan de gasfabriek en duinwaterleiding worden geboekt op pensioenen en waarom ze niet worden gebracht ten laste van het bedrijf, evenals de traktementen. De heer Sprenger geeft inlichtingen. De heer Wisboom Verstegen zal zich verklaren tegen de toelage aan Hendrikse. Hij is over tuigd dat de man niet ziek meer is en het bovendien niet noodig heeft. De voorzitter doet mededeeling van het medisch advies, waaruit blijkt dat de betrokken persoon niet voor het werk aan de fabriek geschikt is. Dat is wel mogelijk, zegt de heer Wisboom Verstegen, maar voor het werk van kroeg houder, welk vak hij nu uitoefent, is hij zoo goed geschikt als ieder ander. De heer Tak vraagt of Butz 27 jaar de ge meente heeft gediend. Hij meent dat de fabriek nog niet zoo lang door de gemeente wordt geëxploiteerd. De heer Sprenger geeft dat toe, maar ook ffiij vroegere pensionneeringen zijn de jaren medegeteld die in diénst van de vroegere ex ploitanten zijn gewerkt. De heer Fruin is het niet eens met den heer Wisboom Verstegen dat Hendrikse geen toe lage dient gegeven te worden, wanneer deze niet aantoonen kan dat hij nu net zooveel ver dient als vroeger aan de fabriek. Wat Beurskens betreft, zou spreker willen voorstellen hem geen 10 maar 7 vijftigsten van zijn loon als toelage te geven. De toelage aan Hendrikse wordt verwor pen met 9 tegen 8 stemmen. Voor stemmen de heeren Gratama, Sprenger, Fruin, Tak, Van Dunné, Van der Harst, Den Bouwmeester en Van Teijlingen. De heer De Veer stelt thans voor ook de toelage van Beurskens te doen vervallen. Dit voorstel wordt verworpen met 14 tegen 3 stemmen, die van de heeren De Veer, Wisboom Verstegen en Schorer. Het voorstel-Fruin wordt daarop a a n g e- nomen met 10 tegen 7 stemmen. Tegen stemmen de heeren Sprenger, Tak, Van Dunné, Den Bouwmeester, Van Teylingen, Verhage en Ermerins. Daarna wordt het overig deel van het voor stel van burg. en weth. aangenomen. De begrooting der godshuizen voor 1903 wordt gewijzigd. Ter tafel komt nu de door burg. en weth. met de commissie van toezicht op het M. O. opgemaakte ontwerp-verordening op de burger avondschool. Zij wordt goedgekeurd. Door burg. en weth. wordt voorgesteld hun college te machtigen om, waar op de kaaien boomen zijn of worden gerooid, deze te ver vangen door olmen of iepen. De heer Fruin zegt dat hem is medegedeeld dat steen olmen nog sterker zjjn dan olmen Hij is geen deskundige, maar vraagt of, als die soort werkelijk sterker is, het niet de voorkeur verdient die te planten. Verder vraagt de heer Fruin of de beplan ting alleen geldt de Kaaien. De heer Den Bouwmeester zegt dat de heer Fruin zeker harde olmen bedoelt. Dat zijn mooie boomen maar op zekeren leeftijd krijgen ze kanker en gaan successievelijk dood. De wethouder zegt verder nog dat alleen beplanting der kaaien bedoeld is. Daarna wordt het voorstel van burg. en weth. goedgekeurd. Aan de orde is nu het voorstel van het dag. bestuur tot ruiling van grond omstreeks de Goesche Korenmarkt met de Boicwvereeniging Loskaai. De heer Schorer heeft gezien dat burg. en weth. een tweeledig voorstel doen. Eerstens do ruiling en tweedens de betaling der kosten. Tegen het eerste heeft spreker geen bezwaar, tegen het laatste wel. Er is, naar hij meent, een onwillekeurig ver zuim gepleegd door de Bouwvereeniging. Is dit zoo, dan zou hij het niet billijk achten dat de gemeente de helft van de kosten droeg. De heer Den Bouwmeester geeft toe dat de meening van den heer Schorer, wat betreft de toedracht der zaak, juist is. Het was bij het begin van den bouw reeds bekend dat een deel van den benoodigden grond binnen en een ander deel buiten de rooilijn lag. Hij licht dit door eene teekening toe. Na de toelichting zegt de heer Schorer dat zijn bezwaar is opgeheven en hij zich bij het voorstel kan neerleggen. De heer Wisboom Verstegen vraagt of er een verzoek van de vereeniging is gekomen. Den heer Den Bouwmeester antwoordt ont kennend. Het doel is een regelmatigen toestand in het leven te roepen. Daarop wordt het voorstel van burg. en weth. goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd de door burg. en weth. voorgestelde verhuring van grond aan de Loskaai aan L. de Bruijne en aanS. Broerse. Alvorens zegt de heer De Veer dat de huur prijs zeer laag is. Wanneer men den grond verkocht als bouw terrein, dan zou men veel grooter opbrengst krijgen. De heer Den Bouwmeester antwoordt dat een paar jaar geleden de huurprijs van de gronden aan de Loskaai is verdubbeld. Thans is aan de orde het voorstel tot wij ziging der verordening tot regeling van het gymnasium en van de verordening tot heffing van schoolgeld op die inrichting. Het voorstel strekt I. in art. 19 der Verordening tot regeling van het Gymnasium de woorden »in het Latijn en Grieksch, in beide of in een dezer talen of in »de Gymnastiek" te vervangen door de woorden »in hoogstens twee vakken II. de Verordening op de heffing van school gelden op het Gymnasium in dier voege ge wijzigd vast te stellen, dat art. 1 sub b worde gelezen»5. die de lessen in twee vakken, behalve gymnastiek, bijwoont, 75art. 1 litt. c worde gelezen»c. die de lessen in één vak, behalve gymnastiek, bijwoont, 50en art. 3 te doen luiden»Deze Verordening treedt in werking den 1 Mei of den 1 Sep tember of den 1 Januari, nadat de Koninklijke goedkeuring zal zijn verkregen III. de verordening op de invordering op nieuw onveranderd vast te stellen. De raad vereenigt zich met dit voorstel zonder discussie of hoofdelijke stemming. Ten slotte zijn aan de orde bezwaarschriften tegen aanslagen in de belasting naar het ge schatte inkomen over 1903. De aanslag van Sannes wordt tot de 17e klasse ternggebracht. Dit geschiedt met algemeene stemmen. De aanslag van J. Dingemanse wordt, even eens met algemeene stemmen, gehandhaafd. De overige zaken worden, in verband met het late uur, aangehouden tot de volgende vergadering. De heer Van Teylingen verzoekt die vol gende vergadering zoo spoedig doenlijk te houden in verband met de kwestie van de duinwaterleiding. Daarna vraagt dezelfde heer, namens de commissie voor de fabricage, verlof om tot burg. en weth. eenige vragen te richten in verband met de openbare aanbesteding van hot onderhoud der brandbluschmiddelen. Dat verlof wordt verleend tegen een later te bepalen tijd. De voorzitter zegt nog in een volgende ver gadering te zullen antwoorden op de opmer king van den heer Fruin, aangaande do politie. Daarna is de zitting gesloten. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld wegens het rijden met een rijwiel, zonder lichtC. J. d. B., C. F. B., Middelburg, tot 1 b. s. 1 d. h.rijden met een trekhond, zonder muil korf: A. M., O. en W. Souburg, tot 1 b. s. 1 d. h.J. W. S., Koudekerke, tot 2 b. s. d. h.als tapper zijne lokalen niet sluiten voor middernachtA. P. F. B., Vlissingen, tot 5 b. s. 3 d. h. als bezoeker eener tapperij zich niet voor of op het sluitingsuur daar uit verwijderen J. F., J. G. F., K. W. M., Vlissingen, tot 3 b, s. 1 d. h.overtreding der leerplichtwetC. N. G., Middelburg, W. d. J., J. V., N.- en St. Joosland, V. d. K., Grijpskerke, W. V., Koudekerke, tot 1 b. s. 1 d. k., W. C., J. J. v. A„ Middelburg, A. P., N.-. en St Joosland, tot 2 b. s. 2 d. k., A. A. F., J. d. G., Middelburg, tot 3 b. s. 2 d. h., G. S., P. H„ L. G., Middelburg, I. H„ N.- en St Joosland, tot 5 b. s. 3 d. h.en wegens dronkenschapJ. L. L., A. F. V., W. B., P. A. F., Vlissingen, J. v. B., Arnemuiden, J. S., Arnemuiden, tot 2 'b. s. 2 d. h., K. W. M., J. v. M., Vlissingen, tot 3 b. s. 2 d. h., J. N. M., Vlissingen, B. v. B., Arnemuiden, tot 5 b. s. 3 d. k., A. v. O., Vlissingen, M. W., Arnemuiden, tot 10 b. s. 3 d. h., P. S., Vlis singen, tot 15 b. s. 3 d. li., A. d. R., Arne muiden, tot 2 dagen h., J. J. B., Middelburg, tot 3 dagen li., J. d. V., Vlissingen, tot 5 d. h. Het verzet, aangeteekend door J. d. V., Domburg, tegen vonnissen van 29 Juli, 19 Augustus, en 9 December j.l„ is door niet verschijning van beklaagde, vervallen verklaard De dupliek op de hoofdzaak in het geding van Lebaudy tegen het Ilbld is Dinsdag be paald op 2 Februari. Men herinnert zich de vervolgingen, ingesteld tegen de winkeliers, die de bekende plaat van Het Volk uit de stakingsdagen ten toon gesteld hadden. Zoowel de rechtbank te Amsterdam als die te Haarlem had evenwel het openbaar ministerie niet-ontvankelijk ver klaard in die vervolgingen, omdat door minister Kuyper, den beleedigde, geen klacht was ingediend. Vandaar appèl op het Hof te Amsterdam, dat bij arrest van Dinsdag de aan gevallen beslissingen vernietigde, op grond van overwegingen, die blijkbaar verband houden met het onlangs in een soortgelijke zaak ge wezen arrest van den Hoogen Raad. De beklaagde winkeliers zullen nu eerlang wederom voor de rechtbank moeten terecht staan. middelburg. Donderd. 21 Jan. Wereldpanor. St. Pie terstraat A 79 10—10 v. Dinsdag 26 Jan. Verg. Vrijz. Dem. Vereeni ging. Kegelbaan Soc. De Vergenoeging 8 u. W o e n s d. 27 Jan. Lezing Von Schmidt auf Altenstadt. Concert en gehoorzaal 8 u. Zondag 31 Jan. Soiree Typ. Tooneelgezel- scliap. Schuttershof 8 u. Maandag 1 Febr. Voordracht dr L. M. J. Stoel. Nat. gezelschap. Soc. St. Joris 8 u. W o e n s d. 3 Febr. Soirée Amusante W. W.V. T. A. V. E. N. U. 8 u. V r ij d a g 5 Febr. Concert-Harry van der Harst - Rehl - Morks. Doopsgezinde kerk 8 u. Woensd. 10 Febr. Voordracht C. Ris Lam berts. Concert- en ge hoorzaal 8 u. Woensd. 17 Febr. Voorstelling Haarlemsch Tooneel, Bouwmeester, Schouwburg 7 >/s u. Maandag en Dinsdag 22 Febr. en 23 Febr Rep. en Uitvoering Zangv. Tot Oef. en Uitsp. Concert- en gehoorzaal 7 en 7'/2 u. Woensd. 9 Mrt. Verg. met dames Nuts- dep. Schuttershof 8 u. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. OONT-INDIÉ. Alles plaatselijke tijd.) Rotterdam Lloyd22 Jan. 6.52 's avonds. Brindisi (Eng. dienst)22 Jan. 12.48 's namid. Marseille (Fr. dienst) 23 Jan. 5.45 's morg. Genua (Nederl.) 26 Jan. 6.52 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 29 Jan. 6.52 's avonds. Napels (Duij;sehe dst.) 2 Febr. 8.39 's morg. Marseille (Lloyd) (a) 2 Febr. 6.52 's avonds. (a) Suppletoire verzending van brieven, briefkaarten en aangeteekende stukken den volgenden morgen te 5.45. De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt elkenVrijdag met de Britsche booten buslichting te 12.48 's namiddags, voor de suppletoire verzending te 6.52 's avonds. Voor suppletoire verzendingen over Napels en over Brindisi wordt de bus nog te 6.52 's avonds gelichtdoch de aansluiting op het vertrek der booten uit de genoemde havens is daarvan niet verzekerd. Met de Duitsche booten wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en On- derhoorigheden, Sumatra's Ooitkust, Riouw, Palembang, Banka, Billiton en de Wester-af- deeling van Borneo voor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië alleen op verzoek. WEST-IMDIÊ. Curasao over Queens- town22 Jan. 9.58 's avonds. Suriname via Sout hampton29 Jan. 5.45 's morg. Suriname via Amster dam 31 Jan. 6.25 's avonds. Cura9ao met K. W. I. maildienst 31 Jan. 6.52 's avonds. Suriname via St. Na- zaire 8 Febr. 5.45 's morg. TE HOUDEN AANBENTEDINOEN. Vrijdag 22 Januari. Vlissingen. Raadhuis 2 u.130 H. haver en 80 H. paardenboonen ten behoeve van den gemeente-reinigingsdienst. Woensdag 27 Januari. Middelburg. Provinciaal Gebouw 11 u. het voortzetten van de herstelling der boord- voorziening van het kanaal door Walcheren. Raming 10.000. Inl. hoofding.-dir. Bekaar, arr.-ing. Birnie en opz. Vroeg, beiden te Vlis singen. Donderdag 28 J^ajnrra r i. 's Heerenhoe k. Koffiehuis Van den Bulck 10 u.het begrinden van 5670 M. wegen in de gemeenten Borssele, Ovezande en 's Hee- renhoek. Aanw. 28 Jan. Stoomdrukkerjj - D, G. Kröber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1904 | | pagina 5