BUITENLAND. Verschillende Berichten. Vnrkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. fabrieksarbeider, Assenede (België), tot /5 b. s. 10 d. h., en J. d. M., 33 j., [arbeider, Oost- borg, A. L., 40 j., arbeider, Veere, en K. M. S., 23 jarbeider, Axel, allen tot 5 b. s. 5 d. h.; wederspannigheidA. G., 23 j., werkman, Domburg, thans alhier in heohtenis, tot 4 m. gev. straf, met mindering der preventieve hech tenis, J. P., 30 j., werkman, Terneuzen, G. J. H., 1# j., boerenknecht, Waterlandkerkje, W. B,, 19 jbootwerker, en "L. C. V., opperman, beiden Terneuzen, allen tot 1 m. en R. B., 22 j., arbeider, Axel, tot 14 d. gev. straf mishandeling en wéderspannigheiiJ.B., 13 j., bootwerker, Terneuzen, tot 14 d. gev. straf; diefstal: P. J. D'h., 37 j., muzikant en scharenslgper, Middelburg, thans aldaar gede tineerd, tot 1 jaar gev. straf met mindering der preventieve hechtenis, en H. C. D., 13 j., zonder beroep, Vlissingen, tot 1 m. gev. straf overtreding van rijksbelastingenP. M., hvr, van P. Lzonder beroep en zonder vaste woonplaats, tot 3 b. s. 1 d. h., en overtreding der gemeente-verordening te Vlis singen A. C. H., 40 j., en J. F. B., 56 jwerk lieden, Vlissingen, beiden tot /6 b. ten be hoeve der gemeente Vlissingen, s. 1 d. h. Ontslagen van rechtsvervolgingP. D., 47 j., hvr. van G. V., zonder beroep, Ternenzen (Sluiskil), beklaagd van opruiing. De ambtenaar van het openbaar mini' sterie bjj de reohtbank te Groningen eischte tegen den koetsier, die op den direotenr der Dresseersohool een paar revolverschoten loste, zes jaren gevangenisstraf. Tegen de beide firmanten der firma H, en C., pannenfabrikanten te Groesbeek, be klaagd van jeugdige personen 4 jaren lang op hunne fabriek werk te hebben laten verriohten zonder rusttijd, zgn door het kantongerecht te Njjmegen 80 boeten geëisoht van 10 voor ieder. In zjjn requisitoir deelde de ambtenaar van het O. M. mede, dat het geen moeite zou gekost hebben het bewjjs van 1000 overtre dingen te leveren. De direoteur-generaal der posterjj en en telegraphie geeft weder den gewonen wenk ten opzichte van het verpakken van St Nico- laasoadeaux ter verzending per post. De Staten van Overjjsel hebben met 25 tegen 20 stemmen het voorstel van Gedepu teerden verworpen om de provinoiale tollen af te schaften. Volgens Het Volk was by de gemeente raadsverkiezing te Sloohteren een candidaat- stelling byna mislukt. Om, daar het de laatste dag was, tooh maar zeker te zyn, dat het vereischt aantal hand- teekeningen (37) er kwam, plaatste een lid der Volkskiesveteeniging te Siddeburen er eenige bg op. Dit werd op de secretarie ontdekt, doordat een der namen verkeerd gespeld en de hand te duideiyk geljjk was. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Daar de lgBt meer dan 40 namen bevatte en er 3 wer den gesohrapt, is de betrokken persoon tooh nog candidaat geworden. Liefhebbers, die gaarne het koninkiyk wapen voor hun winkel zouden zien pryken, worden erop gewezen dat vergunningen daartoe slechts in zeer beperkte mate worden verleend, en dat bg de beslissing daaromtrent de om standigheid, dat van de hulp van een persoon gebruik is gemaakt, die er biykbaar op uit is om ondernemers van zaken en neringdoenden over te halen tot het inzenden van aanvragen daartoe, teneinde geldeiyke belooning voor het gereedmaken ervan te genieten, een zeer ongunstigen invloed zal oefenen. De bedoelde persoon sohynt bg lieden, die zaken doen, te vragen, zelfs dringend, of zy niet het koninkiyk wapen als hofleverancier willen voeren. Hg vraagt maar f 600. In de week, van 7 tot 14 November, zyn te 's Gravenhage, niet minder dan negen ry- wielen op verschillende plaatsen gestolen, waarvan aangifte by de politie is gedaan. Te Utreoht is de hand gelegd op een postbeambte, verdacht van het vervalschen van quitanties betreffende de betaling van vergoeding voor verhuiskosten van Zutphen naar Utrecht. De man is reeds uit 's rgks dienst ontslagen. Tegen een weduwe te Rheden is proces verbaal opgemaakt, omdat zy weigerde haar 18 jarige dochter met een kind van zes weken in haar woning op te nemen, zoodat de doch ter, die reeds eenige nachten met haar kind in een hoooiberg heeft door gebracht, van ge meentewege is moeten worden uitbesteed. De dochter kan, wgl zy een hand miBt, niet in haar onderhoud voorzien. On ge lukken. Onder de gemeente Slochteren is een aan tering ïydende vrouw, toen haar huis in brand geraakte en geheel in asoh werd gelegd, van schrik gestorven. Te Amsterdam viel Woensdag een knaap, die zich met duiven bezighield, van een ver anda der tweede verdieping naar beneden en bleef op de plaats dood. Te Anna Paulowna is een 71 jarige werkman zoodanig door een hakselmachine verwond dat hg drie hoofdwon den bekwam en de onderste helft van zgn lichaam geheel verlamd werd. Hg is aan de gevolgen overleden. In de Chr. Onderwijzer, het orgaan van de Unie van Chr Onderwijzers, komt de volgende advertentie voor >Wie kan een Ghr. onderwijzer, die zich in het vasten wil trainen, teneinde eenig geld te kunnen besparen voor zyn pensioen, aan een boek helpen, getiteldGids of leefregelen voor den vaster." Te Pary's zgn eenige inbrekers, die in een woning, waar niemand thuis was, aan het plunderen waren, opgeschikt door eene schorre stem, die tot henzeide: Goedenavond heeren gaat tooh zitten 1" Zy namen de vlucht en oreral heeft men, inderhaast achtergelaten voorwerpen gevonden. De inbrekers waren gevlucht voor een papegaai. De Bngelsche torpedojager Faleon is in het Kanaal in botsing gekomen met een vis- soherssohuit. Het was kort na middernacht- De visschersschuit was wel beschadigd, maar kon haar reis voortzetten. De Falcon had zware schade aan den boeg, en.bovendien werd een matroos gedood, en werden twee anderen ernstig gewond. Te Peckham is een jongen van zes jaar, die zoo reusachtig groeit dat men hem wegens zyn grootte niet kan toelaten op sohool. Het kind kan gemakkeiyk een volwassen persoon optillen. De groei van zyn lichaam wordt niet alleen door vetvorming veroorzaakt, maar ook door goede spierontwikkeling. Hy is echter spoedig vermoeid. Zyn geest is nor maal, maar de schoolraad heeft, op advies van den dokter, gemeend hem niet op sohool te moeten toelaten, daar hy door zyn grootte en door zyn manieren niet by andere kinderen past. Luitenant Bilse is wel voor het schryven van zyn boek In een kleine garnizoensstad ver oordeeld, maar hy heeft het succes dat door zgn werk dingen aan het lioht zgn gekomen die nu algemeen in de Duitsohe pers besproken worden. De openbaringen op de rechtzitting zgn in dat opzioht nog meer waard dan zyn boek. Dat er onder het officierskorps zulke misbruiken heersohen, wordt ernstig betreurd en hard wordt er op verbetering aangedrongen De Mtnchener Neuesle Nachrichten wgst op het verschil tusschen de Fraisohe endeDuit* sche garnizoenen aan de grenzen. In Frankrgk zyn het de keurtroepen die daar geplaatst waren, en er gaat éen roep van waardeering over den yver der offioieren te Belfort en te Nancy. In de Duitsohe grensgarnizoenen worden heel veel fouten gemaakt, en het geldt alles behalve voor een ondersoheiding als een Duitsohe officier in een grens-garnizoen wordt overgeplaatst. Door de strafkamer te Sagan, Silezië, is een sigarenmaker uit Podresohe wegens majesteitsschennis tot 3 maanden gevangenis straf veroordeeld. In een vergadering op den verkiezingsdag voor den Ryksdag hield een dominee een toespraak, die hy besloot met een »Hoch" op den Keizer. Tgdens dit >Hoch" zette de besohuldigde zyn pet op en ging zitten. Het hof zag hierin een beleediging van den Keizer, ofschoon de beschuldigde volhield, van meening te zgn geweest, dat het >Hooh" den conservatieven candidaat had gegolden. Het Weener Volksblatt meldt dat een schatryke Amerikaan met anderen pogingen aanwendt om het sterfhuis van Beethoven te koopen. Ook is er sprake van dat de firma, die op de plaats van den vleugel van het bchwarzpanierhaus, waarin Beethoven stierf, een nieuw huis wilde zetten, haar plan zóo ge wyzigd heeft, dat het historisch belangrgke brok onveranderd zou kunnen biyven staan. Volgens het te Aken versohynende l'oli tische lagebl. heeft de Altenbergsche speelbank, tegen betaling van een millioen tres. 'sjaars, van de Grieksohe Regeering de vergunning gekregen zich voor 36 jaar op Korioe te vestigen. Reeds den 15deu December zou de bank daar geopend worden. De oongregatie der ritus, die nu op het Vatioaan byeen is, behandelt ook het vraag stuk van de heiligverklaring van Jeanne d'Arc, de maagd van Orleans. Men kent ech ter den loop der discussies niet, daar den leden der oongregatie strenge geheimhouding is opgelegd. Volgens den 7«mpx-oorrespondent te Rome zou de meerderheid der vergadering ten gunste der heiligverklaring zgn. Te New-Vork is een groot sohandaal verwekt door de ontdekking dat een katholiek priester, George Sander, te Brooklyn, onder een valschen naam, paarden liet meeloopen op wedrennen. Bovendien hield hy er, ook in de tweede hoedanigheid wel te verstaan, een maïtresae op na. Het is geschied: de helft van het oor van den ex-restaurateur is door dr Nelden te Philadelphia afgesneden en geënt op het hoofd van den millioennair die er 5000 dollar voor over had om weer twee handvatsels aan zyn bol te krygen. De beide personen liggen in het hospitaal, en nu is men in afwachting of het oorstuk zal hechten, om dan ook de andere helft over te planten. Te Rio de Janeiro heerscht de pest in vrg hevige mate. In de afgeloopen week kwamen er zeventien sterfgevallen voor en veertig nieuwe gevallen. Het aantal patiënten onder behandeling is 133. Donderdagavond werden door den notaris D. Wisboom Verstegen alhier op de boven zaal der sociëteit De Vergenoeging in 't open baar geveildde volgende te Middelburg gelegen onroerende goederen, die allen zyn opgehouden, t. w,: een huis en erf, aan den Veerschen Singel, S 73, groot 0,65 a.; een huis, erf en tuin met poort, aan den Veersohen Singel, by de Koepoort, S 47a, groot 1.94 a.j een huis, erf en tuin met poort, S 476, groot 1.91 a.; een huis, erf en tuin met poort, S 47c, groot 2.07 a.; een huis, erf en tuin met poort, S 48, groot 2.38 a. Het huis en erf aan den Veersohen Singel S 50, groot 4.17 ais uit de hand verkocht voor 1300. Agenten voor de Middelburgsche cou rant zgn in Zeeland te: Vlissingen O. N. J. de Vey Mestdaghj Goes A. G. Boluyt; Zierikzee A. O. de MooyTerneuzen M. de Jonget en Oostburg firma A. J. Bronswyk. Delft. Mr J. M. van M., curator in de faillissementen van L, A. en V. van Meerten en de.distilleerdery voorheen Van Meerten zonen, is Donderdagavond naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage vervoerd. Hg wordt verdacht van verduistering der onder zgn berusting zgnde gelden dier boedels. 's Gravenhage. De toestand van den heer Westenberg, gezant te Rome, blgft zeer slecht. De heer H. J. Mahieu, inspecteur der pos tergen en telegraphie, is voornemens uit 's rgks dienst te treden. Gedetacheerd voor twee jaren by het depar tement van waterstaat de ingenieur van den rykswaterstaat 3e klasse P. Hoogenbooin, thans te Vlissingen. Belast met de waarneming van den ingenieurs- dienst in het arrondissement Middelburg, standplaats Vlissingen, de adjunct-inge nieur van den rgkswaterstaat J. W. Birnie, thans te 's-Gravenhage. De Ëerste Kamer gaat, na hare werk zaamheden in de volgende week, tot de eerste week in December uiteen. Dan wordt de mi- litiewet afgedaan en de Indische begrooting in de afdeelingen onderzocht. Tweede Kamer. In de heden gehouden zitting is aangenomen het onteigenins-ontwerp voor den spoorweg van Middelburg naar Domburg, met zgtak over Koudokerke naar Vlissingen. Bg het voortgezet debat over de Indische begrooting dankte de heer De Waal Malefyt voor de toegezegde regeling van den rechts toestand van inlandsche christenen en bestreed hy de Donderdag gehouden pessimistische be schouwingen van den finanoieelen toestand, die wel niet rooskleurig maar niet wanhopig is. De grootste reden voor bezorgdheid ligt in de geringe draagkracht der bevolking en daarom huldigde spreker dezen minister, die kwam met een daad om hulp te bieden, terwgl anderen 't bg woorden lieten. De spreker verdedigde ook dat hulp door middel van een renteloos voorschot wordt verstrekt en hoopte dat de minister geen ge hoor zal geven aan den raad om den post van de begrooting te nemen, hetgeen trouwens ook een slechten indruk in Indië en het buiten land zou vestigen. De heer Verhey drong aan op bezuiniging, hoewel hg erkende dat de minister de uit gaven voor leger en marine binnen beperkte grenzen heeft gehouden en van oordeel was dat Nederland de kosten moet betalen der verdedi ging van lndië tegenover een buiten!andschen vgand. De Bpreker huldigde generaal Van Heutz, die den dank der natie verdient. De héér De Savornin Lohman, hoewel de voorkeur gevende aan eene bydrage boven rentelooze voorschotten, die den zuinigsheids prikkel wegsemen, zag in dit renteloos voor sohot echter geen stap om op deze wgze voort te gaan, en wees op den slechten indruk dien het afvoeren van het voorschot van de be- grooting zon maken. De heer Bos beval aan het sluiten van een leening voor Indië met een bydrage door Nederland en betaling der rente en aflossing. De heer Van der Zwaag oordeelde dat voor de arme Javanen zoo goed als niets overblgft van het renteloos voorschot, dat voor een goed deel strekt voor militaire doeleinden. De heer Van Kol erkende dat de heer Loh man en Bos onze zedelgke roeping tegenover Indië erkennen, maar zei dat het eenige rationeele en radicale middel om Indië warke- ïyk te helpen is door een jaariyksche uitgave van 50 millioen voor deels improduotieve deels rentabele uitgaven. In de eerste jaren behoeven wg 30 mil lioen, na 20 jaar zal Indië zichzelf kunnen helpen. Daarvoor moeten wg het koloniaal bezit inkrimpen, door ons te ontdoen van bezittin gen oostelgk van straat Lombok. Maandag voortzetting. Ook Maandag te half twee wordt een zit ting gehouden. .'erzending en laatste busUohting der MAil aan bet postkantoor te Middelburg, Oost-Indië. (Allee plaatselijke tijd.) Amsterdam (Nederl.) 20 Nov. 6.52 's avonds Napels (Duitsohe dst.). 24 Nov. 8.39 'smorgena Marseille Lloyd) (a) 24 Nov. 6.52's avonds Botterdam (Lloyd). 27 Nov. 6.52 'ssvonds. Marseille (Fr. dienst) 28 Nov. 5.45 'smorgens Genua (Nederl.) 1 Deo. 6.52 avonds. Brindisi (Eng. dienst)14 Deo. 12.48 's namid. (a) Suppletoirs verzendingvan brieven, brief kaarten en aangeteekende stukken den vol genden morgen te 5.45. Met de Duitsohe booten wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en Onderhoorigheden, Sumatra's.Oostkust, Riouw, Palembang, Banka, Billiton en de Wester- afdeeling van Borneo; voor het overige ge deelte van Ned. Oost-Indië alleen op verzoek. De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge- sohiedt eiken Vrydag met de Britsohe booten; busliohting te 12.48 'e namiddags, voor de sup pletoirs verzending te 6.52 's avonds. Foor suppletoirs verzendingen over Napels en over Brindisi wordt de bus nog te 6.52 's avonds geliohtdooh de aansluiting op het vertrek der booten uit de genoemde havens is daarvan niet verzekerd. West-Indië. Curasao over Queets- town24 Nov. 9.58 's avonds. Suriname via Sout hampton 24 Nov. 5.45 'smorgens. flR&OOPIMII HM VIBPIOBÏII fill 1M UH.U». Datum. 25 Nov. 25 25 25 26 27 27 27 28 28 2 Dec. 2 2 3 4 4 10 10 12 12 Plaats. Voorwerpen Vlissingen, Huizen, Westkap8lle,Land, Aagtekerke, Hout, Westkapelle, Hout, Middelburg, Bouwterr., Domburg, Hout, Grgpskerke, Hout, Wemeldinge, Timmer mans? Ifaire Vrouwep., Hout, Gapinge, Hout, Middelburg, Afbraak, Meliskerke, Hout, Zoutelande, Hout, Middelburg, Bouwterr., Biggekerke, Hout, Koudekerke, Hout, Middelburg, Bouwterr., Hulst, Tollen, N.enSt.Joosl.Hout, Arnemuiden, Hout, Iniormatië i Bosoh. Hioolen. Hioolen. Hioolen. J. Hosang. Hioolen. Hioolen. Liebert. Hioolen. Hioolen. Verhulst. Hioolen. Hioolen. J. Hosang. Hioolen. Hioolen. J. Hosang. Burgem. Hioolen. Hioolen. Over het algemeen moet men in de Ver- eenigde Staten niet ontevreden zyn over de manier waarop de Panama kanaal zaken van stapel loopen. Dat spoedige teekenen vap het verdrag, waarbjj de rechten en plichten der beide republieken worden geregeld, wekt biykbaar vertrouwen. De tekst van het verdrag is nog niet bekend, maar men kent de volgende bepalingen Panama staat aan de Vereenigde Staten voor goed af al het terrein in het gebied der repu bliek dat noodig wordt geoordeeld voor het graven, het werken en het onderhouden van het kanaal. Voorts wordt aan de Vereenigde Staten de soevereiniteit gegeven over een strook land van 8 ,i 10 Engelsohe mglen breedte aan weerszgden van het kanaal. De steden Panama en Colon zullen hun gemeenteiyk zelfbestuur behouden, en de ge zondheidsmaatregelen uitvoeren naar de wenach der Vereenigde Staten. Deze hebben het recht om een politielinie te plaatsen aan de beide uiteinden. Als aan de voorwaarden niet door Panama wordt voldaan, zullen de Vereenigde Staten het recht hebben om alles wat zy wensohen, te doen uitvoeren, desnoods met geweld. Pana ma zal in ruil 10 millioen dollar ontvangen. Het verdrag bepaalt voorts dat het kanaal onzgdig zal zyn, en open zal staan voor alle mogendheden, op gelgke voorwaarden. Het verdrag moet nu nog aan den Senaat te Washington worden voorgelegd om te wor den bekrachtigd, en men verwacht dat dit niet zoo snel zal geschieden als de onderleekening, omdat anders de wetgevende arbeid van het congres er door in de war zou geraken. Hei ongelukkige Columbia doet intusschen niets dan dreigen. Van daden ziet men nog niet veel. De 100.000 man, die op weg zouden zyn, hebben zich nog niet in Panama vertoond. Columbia zou nu eohter trachten om tussohen de latynsche republieken van Zuid Amerika een soort federatie te vormen ten einde het overwicht van de Vereenigde Staten tegen te gaan. Dat is zeker een mooi plan, en verschei dene andere staten in Zuid Amerika zullen daarvoor wel ooren hebben. Het is echter niet gunstig voor het welslagen, dat zoo iets van Columbia uitgaat. Dat is van deze republie ken niet degene met het meeBte prestige. Er moet echter reeds een geheim verdrag bestaan, in 1001 en 1902 gesloten tusschen Chili, Ecuador en Columbia. Laatstgenoemde republiek verbond zich daarby tot vrye door lating over de Panama-landengte van wapens en oorlogsbehoeften, bestemd voor Chili en Ecuador. Daarentegen zouden deze twee republieken zich verbonden hebben Columbia met alle middelen by te staan om de moeilgkheden te overwinnen die mochten rgzen ten opzichte van de toepassing der gemakken, aan Chili en Eonador toegestaan. Chili sloot dat verdrag echter onder den indruk van het grensgeschil met Argentinië, en het dreigende oorlogsgevaar met die repu bliek. Het vreesde toen dat zyn schepen met oorlogsbehoeften, die Kaap Hoorn omzeilden, zouden worden ingepikt door de Argentynsche vloot. Nu dat grensgeschil en ook het oorlogs gevaar verdwenen is, hecht het misschien minder aan dat verdrag, en zal het er niet zoo licht toe overgaan zich in moeiiykheden te brengen voor een recht waaraan het niet zoo dringend behoefte heeft. Er sohynt te Bogota, wanneer men althans een bericht uit de Ntw-York Herald mag ge- looven, een geruoht te zyn verspreid dat de bevolking op een geheel verkeerde gedachte heeft gebracht. Een daar ontvangen kabelgram, vertelde men, had gemeld dat Duitschland de Ameri- kaansohe politiek had afgekeurd en gekwali ficeerd als een onrechtvaardige inmenging in de zaken van Panama. Dit gerucht zou groote vreugde onder de bevolking hebben gewekter werd luid gejuicht ter eere van Duitschland, en er werd zelfs van een verbond met dat ryk gesproken. Maar die droom is uit. Uit Beriyn wordt dat gerucht beslist tegengesproken. Duitsch land heeft geen enkele afkeuring jegens de Vereenigde Staten uitgesproken, en denkt er in 't geheel niet aan zich in een avontuur te wikkelen tegen de groot-Amerikaansche re publiek. De verhouding tusschen deze en Columbia is wel erg gespannen maar nog niet definitief afgebroken. Ieder oogenblik verwacht men echter dat de diplomatieke betrekkingen ver broken zullen worden. De Fransohe Senaat is Donderdag weer wat opgesohoten met het ontwerp tot afschaf fing der wet-Falloux. In antwoord op Thétard, die het toezicht dat de regeering over het hooger onderwys der con gregaties wil instellen,'onvoldoende aohtte, zei minister Chaumié dat by tot in het diepst van zyn hart de zaak der vryheid en van den vooruitgang is toegedaan. Ik wil zoo sprak hg het onderwgs plaatsen op een onaan tastbare stelling op het terrein van recht en rechtvaardigheid. Dat Chaumié er zoo over denkt, was al bekend, maar velen vragen of hy namens de regeering zoo spreekt. Enkele andere leden van het kabinet, zooals Pelletan en ook Com bes, zyn in hun toespraken buiten minister raad en kamerzitting niet altgd die meening toegedaan geweest. Maar in den [Senaat schynt Combes zioh geheel aan 't voorstel van Chaumié te willen houden, met de meeste der commissie-amende menten. Artikel 2 is nu door den Senaat met 198 tegen 59 stemmen aangenomen. Er is werking in de politieke partyen. Te Parys is een vergadering gehouden van de reohtsche republikeinen met het doel een aan eensluiting te verkrggen van de progresieven en republikeinsche partggroepen, onder den naam Federation républicaine. Dit verbond zou om vatten de drie grootere vereenigingen, waarin deze vleugel tot dusverre gesplitst was: de association nationnale républicaine, voorzitter Audriffed de Union libésale républicaine, voor zitter Barboux, en de Alliance des républicaine progressistes, voorzitter Méline. De BrusBelsche Soir verzekert dat het verschil tusschen koning Leopold en zyn kinderen, over de nalatenschap der koningin, in der minne geregeld zal worden. De zaken zgn van de rol der rechtbank geschrapt. De burgemeester Jan van Ryswgok van Antwerpen, die door zyne erge ziekte vele maanden uit de Kamer verwyderd is gebleven, heeft Woensdag voor de eerste maal weer de zitting bggewoond. Van alle banken der Kamer werd hg verwelkomd en geluk ge- wenscht over zgn terugkeer in het parlemen tair leven. Londen was Donderdag in feestgewaad by de ontvangst van het Italiaansche konings paar, Het kwam te elf uur aan te Paddington reed vandaar naar de Italiaansche ambassade op het Grosvenor square, en toen naar de Guildhall in de City, waar een feestmaal plaats had. Onderweg was overal een groote volks menigte op de been. Ook de Italiaansohe kolonie in Londen liet zich gelden. Er zyn in Londen veel Italianen, maar zy behooren meerendeels niet tot de welvarendste ingeze tenen orgeldraaiers, ys- en vruchtverkoopers enz. vormden de meerderheid. Jammer was het echter dal de nauwe straten beletten dat de bezoekers een kgkje namen in hun buurt, die ze voor hun doen ryk versierd hadden. Langs den weg stonden een 150 tal Italiaansche schoolkindeen in nationaal kostuum. Aan het feestmaal in de( Guildhall, zat ook Balfour aan die weer beter is. Er werd door den lord-msyor en door koning Victor Em manuel getoost, maar treffende dingen werden er niet gezegd. Tegen vier uur vertrokken de bezoekers weer van Paddington naar Windsor. Het bezoek heeft dus Bleohts eenige uren ge duurd. De winter nadert en een der voorloopers, de werkeloosheid, is reeds gesignaleerd.Uit En geland komen berichten over een zeer somberen stand van zaken. Verleden jaar was het er erg gesteld, maar veel verschynselen doen vreezen dat het er dit jaar nog erger zal zyn. Gedurende de laatste 10 jaar was het ge middelde percentage werkeloozen by de trade unions 4.4. Tegenwoordig is het 5 8 en de toestand van het werk is slechter dan verleden jaar. Bovendien zgn onder deze cyfers sleohts de officieele opgaven vermeld, waaronder het grootste aantal unskilled werklieden, arbeiders zonder vakkenis, niet zgn opgenomen. En het zgn juist deze werklieden die natunriyk het eerBt door do werkeloosheid getroffen worden. In de koienmynen, bg de machinerieën, in de bouwvakken, in de weveryen en in de dok ken, overal heerscht minder levendigheid in het werk dan het vorige jaar. De bond van vak vereenigingen voor de voedingsmiddelen te Pargs heeft een referen dum uitgesohreven door het geheelelazd. Het betreft de vraag of de arbeiders in dien tak van bedryf te vinden zouden zyn voor een algemeene werkstaking voor het geval er geen krasser maatregelen worden genomen tegen de plaatsingskantoren, dan er getroffen zgn in het wetsontwerp, dat de Kamer eenige weken ge leden heeft aangenomen. De geleidelgke af schaffing met schadevergoeding bevredigt de hevige vjjanden van de plaatsingskantoren niet. De meeste antwoorden zyn vóór een groote wcrkstakiig om straffer optreden tegen de bureau's te bevorderen. Het doel van het bezoek, dat de Turk- sche grootvizier Dinsdag heeft gebraoht aan den Oostenryksohen en den Russisohen gezant, Calice en Zinofjef, was nog eens een poging te wagen om verandering te brengen in de twee eerste punten van het hervormingspro gramma, bepaaldeiyk in de clausule over het toezicht. De gezanten weigerden echter stand vastig eenige verandering toe te staan. De Duitsche Bondsraad heeft Donderdag de motie van de commissies aangenomen in zake de voorstellen van Pruisen betreffende de wyzigingen in de wet op beurs-operaties. De byzetting van prinses Elizabeth te Darmstadt heeft Donderdag middag om drie uur, onder vele betuigingen van deelneming van de burgery, plaats gehad in het mausoleum op Rosenhoehe. De kist was onder bloemen bedolven en lag op een witten lykwagen. Na de pleohtigheid

Middelburgsche Courant | 1903 | | pagina 2