BUITENLAND Verschillende Berichten. ONDERWIJS. Algemeen Overzicht. Beknopte Mededeelingen. INGEZONDEN STUKKEN. HOOGWATEB. Vertrokken en aangekomen schepen. tyd. wy BEKOEnureiN fins» By kon. besluit is mr. B. Ph. baron Van Hariuxma thoe Slooten, Commissaris der Ko ningin in de provincie Friesland, bevorderd tot groot officier in de orde van Oranje-Nassaa De kapt.-luit. ter zee H. Herman, geplaatst als officier-instructeur b$ het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, wordt met 5 dezer eervol van deze betrekking ontheven, op non-aot. gesteld en vervangen door den lnit. ter zee le kl. J. H. Zeeman. De officier van administratie der le klasse A. W. Van den Worm, geplaatst bg het kon. institnnt voor de marine te Willemsoord en de officier van administratie der 2de klasse J. H. Van Troogen, toegevoegd aan den offi cier van administratie der le klasse, maga zijnmeester van kleeding en levensmiddelen der marine te Amsterdam, worden met 1 Oct. a.s. op non-aotiviteit gesteld. Zjj worden res pectievelijk vervangen door den offioier van administratie der le klasse J. F. baron Van Heeokeren van Walien en door den officier van administratie der 2de klasse J. W. Broers- KORTE MBDBDBBLINfilIN VERGADERINGEN. Op de in Augustus gehouden vergadering van het hoofdbestuur van de Nederland- tche Bond van Gemeente-Ambtenaren is een commissie benoemd met de opdracht een onderzoek in te stellen naar de salarieering van burgemeesters, secretarissen, ontvan gers en ambtenaren ter secretarie in het geheele rjjk en aan de hand der resultaten van dat onderzoek voorstellen te doen om te geraken tot eene meer uniforme en billjj'te regeling van de jaarwedden dier ambtenaren Tot leden van gemelde commissie z{jn be noemd de heeren mr H J. Romejjn te 's Hage, A. de Vulder van Noorden en J. H. S. de Hoogh te Middelburg, H. H. Jonkergouwe te Sneek en H. Velding te Franeker. De 25e jaarcollecte voor de scholen met den B(jbel, dit jaar gehouden, bracht, volgens opgaaf in Be Standaard, op to Scharendgko en Eikerzee 47.45, St, Laurens 19.17 en te Sohoondgke (CU K.) 44.90. De heer P. Persant Snoep, geboren te Kapelle, is benoemd tot leeraar in de natuur- en scheikunde aan het Gymnasium en leeraar in de natuur- en werktuigkunde en technolo gie aan de school te Gorkum. De minister van oorlog heeft bepaald dat de miliciens, aangewezen voor opleiding tot hospitaalsoldaat, in den vervolge op den len Mei zullen overgaan bjj do hoBpitaal-compag- niën. Met machtiging van de Koningin heeft de minister van marine dit jaar zes jongelieden voorwaardelijk toegelaten tot het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord. Zjj moeten een proef tg d van 4 maanden doormaken en krjjgen, als zjj dan voldoende bewjjzen van ijveren geschiktheid hebben gegeven, een defi nitieve aanstelling tot adelborst. De zes voor waardelijk toegelatenen behooren tot degenen, die by het adelborst examen niet op de ljjst konden worden geplaatst voor eene benoeming tot adelborst en vervullen de plaatsen, die later opengevallen zyn, doordien een geljjk aantal jongelieden een andere betrekking kozen, waarvoor zjj met goed gevolg examen aflegden. De maatregel geldt echter niet voor volgende jaren doch alleen voor dit jaar. Door het dagelgksoh bestuur van het Nederlandsch Landbouwcomiti is zyn medelid dr G. W. Bruinsma gedelegeerd naar het inter nationaal zuivelcongres 8, 9 en 10 dezer te Brussel te houden. Door het hoofdbestuur van den Bond van Neder land. tche Onderwijzers, die eenstemmig het ontslag van den heer Lindeman afkeurt, zal daarover een adres aan de Tweede kamer zenden. De redaoteur van het orgaan van dien Bond, de heer K. Geertsma te Arnhem, wil als zoodanig niet meer in aanmerking komen. De bekende schilder Paul Rink, die vooral zyn werk maakte van visscherstypen, welke hy krachtig en stoer op het doek wist te brengen, is op 40jarigen leeftijd overleden. Heden middag werd hy begraven. Der colleoten, in de verschillende plaatsen van ons land gehouden voor de noodiydenden van den Kethelpolder, moeten tot nu toe ruim f 12000 hebben opgebracht. Het herstelliingsoord Be Irompenberg te Hilversum, is voor de 2e maal in publieke veiling opgehouden voor 53.386. Te Rgnsburg is Vrijdagmiddag de heer J. H. Donner, oud-predikant, begraven. Er waren vele deelnemenden met den stoet meegegaan. Verschillende sprekers, o.a. het kamerlid De Waal Malefyt, voerden het woord. Donderdagnacht is op het strand te Scheveningen aangespoeld het ïyk van een huisknecht, die door buiten toezicht in zee te baden Woensdagavond verdronken is. In een der hotels in Amsterdam heeft Donderdag middag een jongmensoh zelfmoord gepleegd. Het ïyk, waarop geen enkel bewys van identiteit te vinden was, is naar de be graafplaats overgebracht. Te Weesp is, in een kast, in een koffertje gevonden een in verregaaaden staat van ont binding verkeerend kinderlijkje dat volgens geneeskundigen sohouw reeds eenige jaren daarin aanwezig moet zyn geweest. Biykbaar is de kast in de laatste jaren niet schoonge maakt. Sedert Maandagmorgen werd te Noord hoorn een knecht van een landbouwer vermist. Het vermoeden, dat hg in het Hoendiep ver dronken was, is waarheid gebleken. Vrydag werd het ïyk dicht by de boerdery gevonden, het hoofd was bjjaa van den romp gescheiden. Heeft er iemand gevonden By het optellen der goederenwagons, met het doel, er veranderingen aan toe te brengen, heeft het Belgische spoorwegbestuur volgens het Hand. v, Antiu, ontdekt dat er niet minder dan 196 waggons op het appèl ontbraken. Zyn parapluie of stok vergetenzyn porte- monnaie of horloge verliezen, dat kan er nog door, maar 196 waggons, dat is wat te erg. Het algemeen bestuur heeft nu allen statie oversten, treinoversten en wachters en allen bevoegden ambtenaars gelast, twee achtereen volgende degen te zoeken, om de vermiste voertuigen terug te vinden. Een herbergier en verzekeringsagent te Gent, wonende in de Zeemstraat, heeft zich Donderdag namiddag van het leven beroofd door vitriool te drinken. Hy was 55 jaar oud en vader van vier jonge kinderen. Twee genees- heeren werden dadeiyk bjjgeroepen om den wanhopige te verzorgen, doch ze konden enkel het overiyden vaststellen. De man heeft, naar het schynt, gehandeld uit huiseiyk verdriet. Over de sluitiig van de speelbank te Altenberg, op onzydig gebied, meldt men nog uit Aken De burgemeester van Altenberg liet 's mid dags aan het bestuur eene beschikking van de politie overhandigen, haar uitnoodigende de bank een uur later te sluiten. De bestuur ders van de bank, die naar België vertrokken waren, lieten weten dat men dien dag door zou spelen en een proces-verbaal zou laten opmaken. Al verwachten zy ook niet de speel bank staande te kunnen houden, zoo meenen zy toch, in rechten, soh&tvergoeding te kunnen krygen. Volgens een later bericht heeft het bestuur van de Club besloten om opnieuw de speel zaal voor haar leden te openen, ten einde een vervolging uit te lokken die de zaak voor de rechtbank zal brengen. Het schynt dat de sluiting door de politie berust op een oude Fransche wet op de vereenigingen van 1810, waarby voor vestiging van een vereeniging van meer dan 20 personen, machtiging van de bevoegde overheid wordt geëischt. Een correspondent te Parjja van de Petit Bleu, die bekent daarmede een groote onbe scheidenheid te begaan, meldt dat er in Frankryk onder de leden der vrymetaelaars- orde een beweging gaande is ten gunste van de toelating der vrouwen als leden. Men beoogt niet het stiohten van speciale vrouwen-combinaties, doch wenscht ze in de bestaande loges als gewone leden geheel ge lijk aan de tegenwoordige mannen-leden op te nemen. De quaestie zal den 20sten dezer worden beslist. Te Straszburg zet de politie haar stryd tegen de Fransche uithangborden nog altyd voort. Een winkelier moest dezer dagen zjjn opsohrift Matton de Confiance veranderen in Vertoauenthaus, Op het tooneel worden Fransche uniformen nog steeds geweerd. Bjj een opvoering van Ber Schwieger Papa kwamen Fransche dragon ders op het tooneel, maar by de tweede opvoe ring moesten de roode broeken door zwarte vervangen worden tot meerdere veiligheid van het land. Een aantal Duitsche doctoren hebben een bond tegen het misbruik van de piano opge richt. Deze medici betoogen, dat een te jeugdig studeeren op de piano de oorzaak is van vele zenuwkwalen en wyzen op den vroegen dood van versoheidene pianisten van naam. Mozart, Chopin, Mendelssohn, Schumann zyn allen in den bloei hunner jaren gestorven. De doctoren wenschen daarom, dat de studies nooit voor het 16e jaar zullen worden begonnen. BEN VERZEKERING» SCHANDAAL. Te Rome is een levensverzekering-knoeiery ontdekt, waarby o. a. een gravin betrokken is, goed bekend in de voorname wereld van Rome. Drie jaar geleden eischte gravin Ulbaldelli, geboren Colini, van twee verzekeringsmaat- schappjjon, de Mutual life en de Aurora, de betaling van 20.000 ir. van de eene en 10.000 fr. van de andere. Deze verzekeringen waren gemaakt ten haren voordeele, door hare over leden zuster, Elisa Carlati, geboren Colini. Het ïyk van deze dame was verbrand. De Mutual life betaalde uit, maar de Aurora niet omdat de zuster by haar leven een ziekte verborgen zou hebben gehouden. Daarover was nog een proces hangende, maar inmid dels zy'n er twee personen by de Aurora geko men, die onder toezegging van goede betaling de onthulling deden dat de bedoelde zuster niet gestorven is. De gravin heeft met behulp van een dokter, een arme zieke vrouw uit een hospitaal in de plaats van de zuster gesteld, en deze vrouw is toen gestorven en verbrand. De zuster werd intusschen op een villa opgesloten gehouden door gravin Ulbaldelli. De politie had bemerkt dat zy haar wilde laten overbrengen, legde zich in hinderlaag en nam toen alle betrokkenen gevangen. De gravin heeft nu bekend. De man van de opgesloten zuster, die bg haar zg. dood in Amerika was, is daar hertrouwd. Twee opinies over den Macedonischen opstand: De eene ontleenen we aan de proclamatie van den algemeenen opstand, die men reeds lang verwachtte en die nu verschenen is, ge richt tot »onze broederen in Macedonië en Adrianopel." Daarin leest men o. a.: «Gewapend slechts met onze eigen kraoht tegenover een machtig ryk, tegen meedogen- looze vyanden, met de kracht van uw rechter hand en "de kracht van uw geest hebt gy de gehate Ottomaansche overheersching doen schudden. Honderdduizend soldaten van den sultan en tal van ongetrouwen waren niet in staat uw opmarsoh te weerstaan Gy offerdet alles op het altaar der vrjjheid. Uw dorpen werden verbrand, uw huizen geplunderd, uw kinderen vermoord, uw zusters, vronwen en moederB aangerand. Een reeks van dappere kampioenen kwamen in de worsteling om en verfden het vaderland met hun dierbaar bloed. Met des te meer yver omhelsdet g« de zaak Uw rookende haardsteden versterkten uw maniykheid, de kreten van uw kinderen en het gekreun van de vronwen maakten uw ziel wanhopig. Vanuit den boezem van het vaderland rezen nieuwe kampioenen in de plaats van hen die waren omgekomen. De heilige vryheidsvlag wappert trotsoh over uw dier baar vaderland. Uw vyanden staan sprakeloos voor uw heldenmoed. De kraoht der tyrannic raakt uitgeput Nieuwe dagen naderen. Enz. Enz Naast deze bombastische verheerlijking van den opstand volge hier een nydige beschou wing van de Kiln. Ztg, vastgeknoopt aan 't bericht dat de ontploffing op de Waikapu waarschijnlijk aan een aanslag der Macedoni sche comité's moet worden toegeschreven: .Daarmee komt deze gebeurtenis in de ry van de anarchistisohe schanddaden die de vry- heidshelden in den loop van het laatste jaar bedreven hebbenRavachol moet zich voor zulke leerlingen beschaamd terugtrekken. Toen in Sibefdsje de helsohe machine ont plofte, die den trein onder het ryden zou doen stoppen, toen de wagens vol vrouwen en kin deren te Kuleli Boergens vernield werden, waren er nog West Europeesche bladen, die deze daden voorstelden, niet als de schuld van het comité, maar als die van afzonderiyke exaltado's, van wanhopigenze vergaten echter dat Boris Sarafow en Gruew als hoofden van den revolutionairen generalen staf reeds vooraf dreigend de aanslagen op de spoorwegen hadden aangekondigd, zoodat zy er ook voor verant- woordeiyk zyn. De zeer behendig geleide leugenfabriek van de geheime genootschappen in Sofia heeft in den laatsten tyd met grooten yver Turksche gruwelen meegedeeld aan de lichtzinnige ver tegenwoordigers van sommige bladen Maar nog een slechter dienst hebben de comité's aan het vorstendom Boelgarye bewe zen. Dit toont steeds meer een broeinest te zyn van deze anarchisten en zal de gevolgen moeten dragen." Men weet dat de Kiln, Ztg, een zeer eigenaardige plaats inneemt in de Duitsohe pers. Vaak komen er offioieuse meedeelingen in voor, maar ook al stammen de berichten uit de rcdactie-bureaux zelf, dan nog kan men er op aan dat se vry wel de regeenngsopinie weergeven. En daarom is dit schelden op de opstande lingen, en vooral de laatste bedreiging dat Boelgarye de gevolgen van 't werken der comité's zal ondervinden, van meer dan ge wone beteekonis. Dat de keizer zyn vriend den sultan niet al te hard zal vallen, was bekenddat de Boelgaren niet op Duitsehland's hulp moesten rekenen, was geen al te onge grond vermoeden. En al moest dezelfde Kiln, Ztg ook een gerucht tegenspreken volgens hetwelk de sultan onder den invloed van Duitschland aan een oorlog tegen Boelgarye zou denken, het bovenstaande requisitoir geeft toch duideljjk te verstaan welke positie Duitsch land tegenover Boelgarye inneemt. Het voornaamste nieuws uit den Balkan be paalt zich heden tot Boelgarye. Er zyn wel berichten van gevechten, maar deze vormen een dageiykschen ondergrond. In Boelgarye is de Sobranje ontbonden zoo dat daar nieuwe verkiezingen moeten plaats hebben. Een ongeschikte tyd voor een be zadigde bespreking van de landsbelaigen 1 In Sofia moet de oorlogeparty nog steeds de publieke opinie op haar hand hebben. Overal heerscht groote opgewondenheid. Er worden openiyke insohryvingen gehouden tot onder steuning van den opstand. Volgens de lemps- oorrespondent trekken er steeds vrywilligers uit de stad, en worden wapens en ammunitie slechts halt verborgen verzonden. Uit Belgrado wordt gemeld dat Servië en Boelgarye over een militaire conventie aan het onderhandelen zyn, ter wederkeerige onder steuning in geval van een oorlog met Turky'e. Maar dit is nog sleohts een gerucht. Coning Leopold van Belgie heeft te Par pa een offic ieel bezoek gebracht aan presi dent Loubet. Volgens de lemps is het eigeniyk meer als vorst van den Congostaat dat Leopold ontvangen werd, ten einde over de bekende Engelsohe nota te spreken. Ook met Delcassé zou de koning een onderhoud hebben. Campbell Bannerman heeft het berioht van zyn aanstaand aftreden als leider der oppositie geheel ongegrond genoemd. Keizer Wilhelm is vol yver bezig met de groote manoeuvres m de buurt van Erfurt, maar de militaire vertooning, die met die nut tige oefeningen gepaard gaat, geeft de Duit» schers gelegenheid tot veel ergernis wegens de groote geldverspilling. Naby Erfurt zal by v. de groote Kaiser-parade gehouden worden. Deze parade duurt een paar uren. Het uitgestrekte paradeveld nu is door het legerbestuur niet voor een dag of voor een paar dagen, maar ineens voor het geheele jaar gehuurd. Een heel jaar lang dus moeten de uitgestrekte landeryen braak liggen om er een paar uren op te kunnen paradeeren 1 Voorts zyn er kolossale onkosten gemaakt om het terrein mooi vlak te krygen. Geheele heuvels moesten worden afgegraven voor den 11 meter breeden hoofdweg waarlangs de troepen kunnen opmarcheeren. Deze moeten daarby een gemeenteweg pas- seeren omzoomd met fraaie vruchtboomen en een breede sloot. Nu is, opdat de troepen netjes in ry en gelid op het paradeveld kunnen komen, de sloot voor een groot gedeelte ge dempt, en de kostbare vruchtboomen werden, over een grooten afstand, eenvoudig geveld Verder werd een spoorweghalte voor den keizer gebouwd in de nabyheid. van het ter rein, en werd van dat station naar het terrein een weg aangelegd, waarlangs Z. M. zich na aankomst naar het veld begeven zal. Ea dat alles voor een parade van een paar uurl Want het volgend jaar zyn de manoeuvres weer ergens anders. Keizer Nicolaas zal 30 September te Weenen aankomen en met keizer Franz Joseph gaan jagen in Stiermarken. De ministers Von Lamsdorff en Von Golu chowaky zullen den len October te Weenen een conferentie houden met den Russischen gezant aldaar, den heer Von Kopnist, ter bespreking van den toestand op het Balkan schiereiland. Te Nisoh, in Servië, is een beweging gaande onder de officieren, die niet hebben deel genomen aan den moord op koning Alexan der. Zy eiscben straffing van de moordenaars, en zouden besloten hebben zelf de schuldigen te dooden. Zeven honderd offioieren zouden de verbindtenis daartoe geteekend hebben 30 hunner zyn nu in arrest genomen. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. BEN GESTICHT TOOK KRANKZIN NIGEN IN ZEELAND. Terwyi men verneemt hoe telkens in andere provinciën van ons Ryk gestichten voor krankzinnigen en idioten worden opgericht, biyft Zeeland hierop steeds eene uitzondering maken en gaat men hier geregeld voort zy'ne krankzinnigen ter verpleging naar andere provinciën te zenden. Toch is het aantal gevallen van krank zinnigheid in onze provincie vrg groot. Reeds heel wat maohtigingen tot voorloopige plaat sing van zoodanige ïyders uit Walcheren zjjn door my, ondergeteekende, als kantonrechter te Middelburg verleend, terwyi ik niet twyfel dat zulks ook kan worden waargenomen in de andere Zeeuwsche kantons. Nu meen ik de aandacht te mogen vestigen op het feit dat, vooral in de laatste jaren, de by mg ingediende verzoekschriften om mach tiging tot plaatsing steeds voorzichtiger werden gesteld. 'Men bepaalt zioh daarby niet meer tot de aanwyzing van het gesticht waarin de opneming het liefst wordt gewild, doch men wyst een viertal gestichten aan, opdat, wan neer, zooals dikwyis geschiedt, in het eene geen plaats is, subsidiair de opneming in een ander mogeiyk wordt gemaakt. De steeds toenemende bevolking, ja over bevolking der gestichten voor krankzinnigen maakt dien maatregel raadzaam, opdat de op zending niet telkens worde vertraagd door het antwoord der directiën dat voor den Ijjder uit Zeeland geen plaats is. Zoo deed het zich dezer dagen voor dat, nadat van my machtiging tot opneming voor vier alternatief aangewezen gestichten was verleend, by allen tevergeefs tot plaatsing was aangeklopt, zoodat het noodig was een hernieuwd verzoekschrift in te dienen, tenge volge waarvan een oponthoud ontstond, hoogst nadeelig voor den krankzinnigen ïyder, wiens opzending was een zeer spoedeischend geval. Dat ïyders, die eene andere provincie be wonen als die waarin een zoodanig gesticht gevestigd is, voor plaatsing een zekeren voor rang genieten boven die eener provincie, welke voor een eigen gesticht niets over heeft, ligt voor de hand, en meer dan tyd schynt het dat Zeeland niet langer van den wil van elders athankeiyk zy. Doch andere gewichtige redenen zyn er die eene vestiging meer in onze nabyheid wensche- ïyk maken. Men heeft slechts te wgzen op het transporteeren van krankzinnigen naar ver afgelegen provinciën, hetgeen voor den lijder dikwyis nadeelig kan zjjn, vooral wan neer dit met dwangmiddelen moet geschieden. Voorts komt het smarteiyk voor dat de on gelukkige zoo ver weg uit zgne vroegere om geving moet worden weggezonden. Aan den ïyder wiens verstand niet geheel beneveld is, of by wien heldere tusschenpoozen bjj perio dieke verstandsverbystering worden aange troffen, verschaft het in zyn lot, waarin hy reeds van zyne vryheid wordt beroofd en van zyn gezin en van alles wat hem goed en lief is wordt gescheiden, een troost zgne nabestaanden van tyd tot tyd eens terug te zien, en toch voor die nabestaanden leveren de kosten eener reis tot het bezoeken van ver buiten Zeeland gelegen gestichten dikwyis financieel een onoverkomeiyk bezwaar. Worden dergeiyke omstandigheden, welke met andere kunnen worden aangevuld, in ver band gebracht met de in den aanvang van dit stuk vermelde ervaringen, door my als kantonrechter opgedaan, dan ryst de vraag, of de eer onzer provineie langer gedoogt dat nog meer worde gewacht om aan eene lang gevoelde behoefte te voldoen door de op richting van een gesticht voor krankzinnigen en idioten binnen hare grenzen, waarvan het tot stand komen door de in die provincie practiseerende geneeskundige faculteit ver- moedeiyk niet zonder ingenomenheid zal wor den begroet. Mr. VAN DER MIEDEN VAN OPMEER. Middelburg, 4 Sept. 1903. VllBslngen. VERZOEK. De administratie verzoekt beleefd om ad- vertentiën van grooten omvang, bestemd voor het nommer, dat Zaterdags versohynt, vroeg tijdig in te zenden, indien mogelijk reeds een dag te voren. Zy herinnert er tevens aan dat adverten- tiën voor het eerstvolgend nummer des middags vóór één uur aan bet bureau moeten bezorgd zyn. Zondag 6 Sept. am. 108 Maandag. 7 9 1.38 Dinsdag 8 2.09 Woensdag 9 9 2.46 Donderdag 10 9 317 Vrydag 11 9 3 53 Zaterdag. 12 9 4 32 Dombnrgi Zondag 6 Sept. Tam, 1.17 Maandag. 7 9 1.47 Dinsdag 8 9 2 18 Woensdag 9 9 2.55 Donderdag 10 9 3.26 Vrydag 11 9 4.20 Zaterdag 12 9 4 41 Hr. Ms. pantserdekschip Bolland, onder be vel van den kapt. ter zee H. P. Netsoher, is in den morgen van 4 dezer Dungeness gepas seerd. Aangekomen: 3 Sept to Port Said bet s.B. Ijlatjap, vas New Castle naar Batavia; 4 Sept. te Havre bet s.s. Solo, van Java naar Rotterdamte Padang het s.s. Ambon, van Am sterdam te Amsterdam bet s.s Oranje, van Ba tavia te Rotterdam bet s.s. Moordam, van New-York. Vertrokken: 30 Augs van Port Said het s.s. Prometheus, van Java naar Amsterdam 1 Sept. van Bombay het e.«. Flores, naar Neder, land3 Sept. van Batavia het s.s. Koning Willem 1, naar Amsterdam 4 Sept. van Gra- vesend het s.s. Soestdijk, van Newport News naar Amsterdamvan Havre het s.s. Solo, van Java naar Rotterdam. Gepasseerd 3 Sept. Onessant het s.s. Bali, van Batavia naar AmsterdamDover het s.s Soestdijk van Newport News naar Amsterdam4 Sept kaap Blanc het s.s. Soem- bawa, van Amsterdam naar BataviaDover het s.s Ijimahi, van Amsterdam naar Java Perim het s.s. Kediri, van Rotterdam naar JavaPerim het s.s. Timor, van Batavia naar Amsterdam. Burgerlijk* Stand, Van 2—5 Sept. Vlisbihgih. Ondertrouwd: P. Dieleman,jm. 25 j. met L. M. de Waal, jd. 23 j. L. P. Ver- nieuwe, jm. 23 j. met T. J. Blondé, jd. 23 j. Getrouwd: W. Stroo, jm. 27 j. met Z. Bot ting, jd 26 j. BevallenD. E Vernieuwe, geb. Plouvier, z. S. J. Hoste, geb. Desitter, z. E. M. Pison, geb. Vaieeke, z. A. M. Teirlinck, geb. Van Meelen, z. E. Pleyte, geb. Sohuman, z. P. Goed- bloed, geb. Luitwieler, d. J. A. Wattez, geb. Fret, z. (levenl.) OverledenJ. P- Blaas, d. 7 m. J. A. Fret, vrouw van W. Wattez, 27 j. J K. Strnycken, 2 d. P. Sinke, ongeh. d. 22 j. Van 28 Aug.—4 Sept. Goes. Ondertrouwd L. J. Petiet, jm. 24 j. met L. de Kok, jd. 24 j. H. J. H. van den Ende, jm. 27 j. met S. A. Brusket, jd. 19 j. Getrouwd: J. Verraes, wedr. 40 j. met P. Voois, jd. 33 j. Bevallen: P. N. de Ridder, geb. Felius, z. C. Harinok, geb. Botbyi, z. T. Fukken, geb. Van den Berge, z. J. Kousemaker, geb. Van der Steen, d. OverledenW. Bonze, vrouw van A. Blaas, 65 j. M. Monbemius, jnan van B. L. Kramer, 85 j. POSTERIJEN. Ljjst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden gedurende de tweede helft der maand Augustus, verzonden door het postkantoor MIDDELBURG. Brieven. Mej. C. Kmjjer, Amsterdam, Simon Bliek, Den Haag, Mej. N. Harder, Hilversum, Mevr. Borst Maultsen, Leiden, Frans Dekker, Tec- neuzen. Briefkaarten. Teunisse, Amsterdam, (2 stuks), G. Sterk, idem, A. J. Graaf, Bergen op Zoom, Pieters Janssen, Delfshaven, W. J. v. Suehtelen, Den Haag, en A. Reus, Rotterdam. Buitenland. J. Donrdorn, Charleroi, Mej. Rosa Freitag, Köln a/R, T. v. Brosy, Solingen. VIBIOOPIMII EN VERPACHT SM- GEN IM SEHLAMD. Datum Plaat*. Voorwerpen Intormatiën. 8 Sept. Middelburg, Kruideniers waren, Notarishuis. 8 W. Souburg, Huizen, Maret Tak. 8 Vlissingen, Huizen, Maret Tak. 16 Groede, Huisraad, immink. 11 Rittbem, Huis en Inboedel, Maret Tak. 15 Souburg, Inboedel, Maret Tak, 17 Middelburg, HuiB, v. Nimwegen en Liebert. 29/30 Middelburg, Inboedel, Verhulst. Vergaderingen, noneerten enz* Middelburg. Zondag 6 Sept. Wereldpanor. St. Pie- terstraat A 79 10—10 n. Zondag 6 Sept. Meeting vakorganisatie. Schuttershof 2u. Maandag en Dinsdag, 7 en8Sept. Aan gifte nienwe leerl. Evang. Vooruitgang. Lokaal Penninghoeksingel 69. Dinsdag 8 Sept. Verg. Middelburgsch Zie kenfonds. Soc. St. Joris 7—8 u. W o e n s d. 9 Sept. Voorstelling prof. Gio vanni don Bosco. Juin Noord-Bolwerk 2 u. Woensd. 9 Sept. Verg. Ambachtsschool. Schoolgebouw 3 n. Zondag 13 Sept. Matinée Muziekkorps dd. Schnttery —7 uin Noord- Bolwerk 2l/3 u. Zondag 4 Oct. Matinée Muziekkorps dd. Schnttery. 7 uin Noord- Bolwerk 2'/j u. Stoomdukkery - D, G. Kröber Jr, - Middelburg De oi nu o I BS ontvang gedagte Generaa; »Pa r Radj tj si c h Over voor de gende a terrein De b(| de Atje Nadat derworj altjjd zgde het laa tan vai| zoo 1& heilige Men in Atjil vergelj onder Bemin geven, Gronin dien hr kunnen ongeveer de Pole Ongéi niet op| der sa wsten, stoorde toren, vertakt de gr den la den, fa wonert of uit dene in on bode kwam, of mat langer! maar wraak familie het ee hooren verleen talrgk. Dit Met geheel Ea zyn v< tegens Het dezen van t) Doel is de verzet oorlog Aan Sociaal wing dat ra best 1 fatale Aan redact geven merk trsff ïi bespri In bljjker. haast onder leidin spel s als n{ sprek Laat waam uitge En moge gen by df

Middelburgsche Courant | 1903 | | pagina 6