FEUILLETON. BUITENLAND. Vnrkoopingen ens. LAATSTE BERICHTEN. beknopte Mededeelïngen* GEEN HELD. Algemeen Uverzicht. E. W. H O R N U N G, en Morant Bay zfin geheel verwoest. De aohepen, die in de havens lagen, zfin bfiua allen vernield, De plantages op het eiland eveneens. Te Port Antonio staan nog slechts zes huizen. Duizenden menschen zfin zonder onderdak en zfin van alles beroofd. De telegraafdraden zfin allen gebroken. In Frankrjjk is men zeer ongerust over de kruiser Juritn de la Gramère, die eenigen tjjd geleden Lorient verliet om naar Fort de France te gaan. Uit New-York meldt men dat er vele schepen afin vergaan; o. a. zfin vfif stoombooten van de United Fruit Company gestrand. Ook meldt men van daar dat Woensdag de oogsten en huizen op Cuba meerendeels door den cycloon zfin vernield. Te Santiago zfin vier duizend personen zonder onderkomen. BBN HERMISPASIEK Maandag tegen half acht uur, toen de bloemenstoet te Gent voorbfi het stadhuis ging, ontstond er eensklaps een vervaarlfik geroep onder de menigte>Brand brand 1" En inderdaad, in eens stond, te midden der kermis, een wildenbeestenbarak in volle vlam. Het gepekte zeildoek, dat de barak bedekte, bad vlam gevat. Een vreeselfik gewoel ont stond in de menigte. Men hoorde het vervaarlfik gehuil der wilde dieren boven de angstkreten van het volk. Dadelfik daagde van allo kanten hulp op. Heeren, uit den stoet gesprongen, hielpen met hun witte handschoenen, om het vuur meester te worden. Alles ging met een ver blindende snelheid. Na ongeveer 7 minuten, was men het vuur meester. De brandweer haastig toegesneld, deden alle verdere gevaar wfiken. Men kan zich voorstellen welk een schrik dit voorval onder het volk teweegbracht. Vele menschen liepen angstig voort met den kreet: »De wilde beesten gaan losbreken 1" Zoover kwam het echter niet. Nochtans verzekerde een brandweerman, dat boven het hok van een beer een groot vierkant gat was uitgebrand. HET ONGELUK TB PARIJN. In de lemps wordt melding gemaakt van de meening door een ingenieur, France, een des kundigen voor vervoermiddelen, over den nog nieuwen Parfischen onderaardschen spoorweg uitgesproken. Hfi aoht het van minder beteekenis om den persoon te zoeken die verantwoorde! fik zou zfin, dan wel radieale maatregelen te nemen om de oorzaak van de ramp weg te nemen en die oorzaak is de ontzettende snelheid waarmee een geheele trein in brand kan ge raken, wanneer er een kortsluiting plaats heeft. Dit woord kortsluiting komt tegenwoordig herhaaldelfik voor. Ter toelichting zfi gemeld dat onder dat woord wordt verstaan het regel recht overslaan van den electrischen stroom van een punt der leiding naar een ander, zonder dat de langere weg van den geleid- draad wordt gevolgd. Men schfint die kort sluiting niet absoluut te kunnen verhinderen. Kleinigheden, een metalen voorwerp in de buurt, vochtige warme lucht, geleidende stof deeltjes in de lucht e.d. kunnen er aanleiding toe geven. En ofi stroomen van zeer hocge spanningen, zooals bfi de electrische trams ge bruikt worden, kan de overslaande vonk ern stige ongelukken veroorzaken. De heer Franoe wfist er op dat men de reizigers blfift bloot stellen aan het gevaar van levend te verbranden wanneer men wagens gebruikt, die dn de machine dn een afdeeling voor de reizigers bevatten. Op de Central Electric in Londen wordt voor de machine een afzonderlfike metalen, onbrandbare wagen gebruikt, afgescheiden en geisoleerd van de passagierswagens. Als er dan een kortsluiting plaats heeft, en de enorme vonk of vlam raakt de wagens niet, dan zullen zfi niet aan onmiddellfik in brand geraken bloot staan. Een ander gevaar is het aanvoeren van den stroom langs de rails. Het kan altfid gebeuren dat de reizigers zich moeten redden door den tunnel en dan loopen ze kans bfi het aanraken der rails te worden doodgeslagen. De heer France zou daarom stroomaanvoering van boren af willen hebben. Een correspondent ran de Matin heeft een onderhoud gehad met Chauvin, den bestuurder Uit het Engelsch. VAN HOOFDSTUK I. Een gevolmachtigde. »Dit is mfi genoeg," riep Catherine dank baar uit, »ik stel genoeg vertrouwen in u om de rest aan uw goed hart 6n gezond verstand over te laten. En ik zal het nooit vergeten, Duncau, nooit 1 Gfi zfit de eenige persoon, in wien hfi niet terstond een afgezant zal zien, en daarenboven de eenige dien ik ooit genoeg vertrouwde om u aan uw woord te houden, zooals ik gedaan heb." Ik vond dat zfi er nog wel iets had kunnen bfivoegen, zonder vrees van te ver te gaan, maar er lag meer dan vertrouwen in hare oogeudaar lag nlthans genegenheid in en dankbaarheid genoeg, om hoop te geven op meer. Ik nam de hand, waarnaar ik eenmaal had durven dingen, in de mfineen ik zal niet beweren dat de oude gevoelens nietweer bfi mfi opkwamen. Integendeel. »A1 wat ik vraag", zei ik bfi mfi zelf »is dat ik het nog eens mag beproeven en dat gfi bet in ernst zult opnemen, als gfi mfii van den trein die in den ondergrondschen spoorweg te Parfis in brand is geraakt. Chau vin is vrfi ernstig gekwetst bfi de ramp. Hfi kwam in verzet tegen de beschuldiging dat hfi zfin plicht verzuimd zou hebben. In tegendeel, hfi had gedaan wat voorgeschreven is voor 't geval dat er kortsluiting ontstaat. Toen de reizigers te Barbès waren uitgestapt, had hfi den haltechef in kennis gesteld met den slechten toestand van zfin motor, die Maandags reeds tweemaal hersteld had moeten worden. Die herstelling was echter maar vluchtig geschied, omdat de maatsohappfi geen trein ongebruikt wilde laten nu het 's avonds zoo druk was. Reeds in het station Barbès ontstond kortsluiting, en hfi onderzocht de machine. Had hfi' daaraan meer tfid besteed, dan zou hfi ongetwijfeld gestrait zfin. Nadat hfi Couronnes was voorbfigereden, zag hfi dat de bodem van het rfituig in brand stond. Hfi blies het signaal om op te houden, maar de bestuurder van no 52, die hem voort duwde, hoorde het niet. Toen had er een hevige ontploffing plaats, en de trein stond stil met de bekende gevolgen. De 19 niet opgevorderde lfiken zfin Donder dag begraven. Eerst heeft er een plechtigheid plaats gehad in de stadskazerne waar de dood kisten waren neergezet, bedekt met bloemen en bewaakt door repmblikeinsohe gardisten in groot tenue. De officieele wereld was aanwezig of ver tegenwoordigd. Minister Combes was aanwezig maar verkouden en zfin toespraak werd daarom voorgelezen door zfin zoon Edgar. Namens den gemeenteraad van Parfis sprak de voor zitter Delville. Na deze officieele plechtigheid hadden lijk diensten plaats in de Notre Dame en in de kerk van St. Gervais, en van daar gingen de Ifikwagens naar het kerkhof, eerbiedig gegroet door de voorbfi gangers. Ten overstaan van den notaris A. M. Tak werden Donderdag op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoeging alhier in het openbaar verpacht de aan de gemeente Mid delburg behoorende vroongronden, dalen, pan nen en duinen, liggende ia de gemeente Vrouwepolder, bfi den Oranjezon, groote 325 hectaren. De verpachting gesohiedde eerst bfi in schrijving, dooh daarvoor kwamen geen bil jetten in; daarna ging men over tot verpach ting bfi opbod. Het geheel werd ingezet op f 424 sjaars en met 1 door Engel Maas te Serooskerke ver hoogd. Binnen 8 dagen wordt door Burg. en Weth over de al of niet gunning beslist. De verpachting gesohiedde voor zeven jaar. Donderdagavond werden alhier op de bo venzaal van de sociëteit De Vergenoeging door den notaris J. W. Verhulst in het openbaar verkocht een huis en erf met tuin, op de Rouaansche kade en uitkomende in de Kuiperspoort te Middelburg, wjjk G no 129, voor 8500 een pakhuis en erf, genaamdOlijant, op den Kinderdijk aldaar, wfik P no 120, voor f 5600 een pakhuis en erf, genaamd Kemel, naast het tweede perceel, wfik P no 119, voor 4203 een pakhuis en erf, in de Kaiperspoort, te Middelburg, wfik G no 145, voor 700en een huis en erf, in de Lange Geere aldaar, wfik K no. 266, voor 606. Een winkelhuis en erf, in den Korten Delft aldaar, wfik G no. 24, werd opgehouden. Woensdag werd, te 'sHeer Arend s- kerke, ten overstaan van den notaris J. M. Pilaar van Goes, in het openbaar verkocht: een hofstede in de gemeente 's Heer AbtBkerke onder Baarsdorp met boomgaard, bouw- en weiland, groot 293.33 HA met 25 perceelen bouw- en weiland en tuin, samen groot 39.49 03 HA. De hofstede werd verkocht voor 5770de 25 perceelen brachten 61.175 op. Koopers werden van: perc. 1, de hofstede met 2.93.33 h. land, H. Knujjt voor 1865 perc. 2, 2.37.67 H. A. weiland, H. van Iwaarden voor f 1520 waardig keurt." Maar ik was bljj dat ik niets van dien aard gezegd had, toen de thee gebracht werd. Ik bleef nog wel een uur en ik herinner mfi weinig aangenamere. Terwfil ik schrfit vind ik dat ik Catherine geen recht heb laten wedervaren in mfin angst om haar te veel op te hemelenmaar ik laat haar in de waardeering van den lezer staan of vallen, al naar den indruk, dien ik van haar gegeven heb. Laat ik er alleen dit nog bfivoegenzfi was van adel (ofschoon gfi haar een poos zoudt moeten kennen alvorens het te merken) en had als heel jong meisje een huwelfik uit liefde gesloten, en voor de ge boorte van haar zoon was zfi reeds weduwe. Haar man heb ik nooit gekend, ofschoon wfi verre bloedverwanten waren, en haar ook niet, gedurende de vele jaren, waarin zfi hem be treurde. Ik ontmoette haar pas toen zfi weer begon uit te gaan; maar zfi keerde nooit terug tot den kring waarin zfi geboren en op gevoed was. Het verdriet had het luchthartige mehje schrander, berekenend, trotsch gemaakt, met een soort van schaamtegevoel over haar vroegeren rang, en een afkeer van hoogheid en kleingeestigheid Haar eigen voorname familie zag zfi niet meer hare vrienden waren groote redenaars van allerlei richtingen, een paar schrfivers en schilderswant zfi had haar troost gezooht ia godsdienst en kunst. Over mfin vereering voor haar behoef ik niet veel uit te wfiden. Ik had groot ontzag perc. 3, 1.83.17 H. A. id Burg. Armbestuur, Goes voor f 1514 perc. 4, 1,30.80 H. A. id., wed. M. Vermue voor 1550; perc. 5, 0.97.60 H. A. bouwland, G. de Jager Jz voor 1409; perc. 6. 1.63 80 H. A, weiland, C. Raas Mz. voor f 1505 perc. 7, 3.30,50 H. A. id., mevr. Lenshoek v. Zwake voor 1700 perc. 8, 0.95,76 H.A. bouwland, C. de Baar Cz. voor 1365 perc. 9, 1.80.10 H.A. weiland, H. Knujjt voor 1413; pero. 10, 2.16.49 H.A, id,, jhr.de Melly voor 1455; perc. 11, 2.39.24 H A. id., wed. M. Vermue voor 1545 perc. 12, 2.96.92 H.A. id., mr. F. N. van der Bilt voor f 1581 perc. 13, 1.44.80 H.A. bouwland, L. de Jager Gz,, voor 1409 perc. 14, 0.97.30 H.A. weiland, L. de Winter voor 1591 perc. 15, 2.21.21 H.A. id., mevr. Overbeeke voor f 1618; perc. 16, 2.27.89 H.A. id., J. Mol Jz. voor t 1695; pero. 17, 1.66.40 H.A. id., J. Simonse voor 1501 perc. 18, 129,90 H.A, bouwland, G. de Jager Jz. voor 1209 perc. 19, 1.06.30 H-A. id., L. Overman voor 1530 pero. 20, 1.08.70 fl.A. id., P. Constant voor f 1555 perc. 21, 1,53.20 H.A. idem, J. Simonse voor f 1515; pero. 22, 0.25.48 H.A, id., Wed. M. Vermue voor f 1600; perc. 23, 1.31.60 H.A. id., G. Paauwe voor f 1403 perc. 24, 0.79.70 H.A. id., G. Paauwe voor 1453 perc. 25, 1.70.40 H.A. id., H, Drfidfik voor 1532, Alles per H. A. Perc. 26,0.07.70 H.A. huis enz., onverkocht, en perc. 27, 0.06.20 H. A. tuin, Rnfis de Perez voor f 152 den hoop. Goes. De heer H. D. van Dellen alhier is benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Dordrecht. 's-Gravenhage. Benoemd tot plaatsver vangend voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Middelburg de heer mr. P. Dieleman, lid dèr Provinciale Staten van Zeeland, advocaat en procureur te Middelburg. Londen, 14 Aug. De NederlandBohe regee- ring spreekt in een schrfiven haar leedwezen uit aan de Engelsche regeering over het op brengen vau den trawler Seth door de kanon neerboot Zeehond. Zfi verzocht de eigenaars van de Seth ge noegen te nemen met een schadeloosstelling van 50 pond. Ook de commandant van de Zeehond bood verontschuldigingen aan. Het resultaat geeft groote voldoening in de vissoherfikringen. TH BOODIR «jkKEMSTHOINGHN. Dinsdag 18 Aug. Middelburg. Hotel De Zeeuw 4 u.het ver- en bfibouwen eener villa, nabfi Koude kerks. Aanw. 14 Aug. Inl. arch. W. J. Seg- boer, Zevenbergen. Wo ensdag 19 Aug. Middelburg. Provinciaal Gebouw 11 u. a. het maken en stellen van de fizeren deuren en verdere fizerwerken ten behoeve van de schutsluis en keersluis bewesten Ter- neuzen. Raming 271,500 l>. het verbeteren van het kanaal van Gent naar Terneuzen tusschen Driekwart en het zfikanaal naar de Axelsche Sassing, met het afsluiten van de Axelsche vlakte en bfibehoo- rende werken. Raming 667.000. Aanw. 10, 11, 12 en 13 Aug. Inl. hoofding. dir. Bekaar te Middelburg en aan het bureel der verbeterivgswerken van het kanaal te Terneuzen. voor geleerdheid, niettegenstaande ik het zwaard had aangegord, en dat verbaasde haar zeker in den jongen, ondergeschikten krfigs- man, die bereid was zfin belangstelling zelfs ook aan de schilderkunst te wfiden. Om de waarheid te zeggen had die jonge krfigsman te veel geld, en te weinig liefheb berij in zfin vak. Al heel spoedig kwam bfi te Londen in garnizoen, en door zfin familie daartoe aangezet, bracht hfi een bezoek bfi zfin nicht Evers. De rest is licht te begrfipen. Zfi was een nog jonge weduwe, al hoewel eenige jaren ouder dan ik zeer aantrekkelijk, geestig, onderhoudend, vriendelfik beschaafd stelde ook belang in den jongen, dien zfi zoo veel belang inboezemde. Is het te ver wonderen dat die jongen zich vergiste en die wederzfidsche belangstelling voor een ander gevoel hield, waarvan hfi inderifid nog geen ervaring had, en daardoor een mal figuur maakte Het is veel verwonderlijker, dat geef ik toe, dat die jonge man zich, na eenige jaren in Ind:ë, en na twee oorlogen meegemaakt te hebben, weer in dezelfde kamer bevindt; in Catherine's kamer, vol bekoring, edele ge voelens, vergeten invloeden en onmogelfike geloften. En gfi moet, wat ik u bidden mag, niet vergeten, dat ik mfi direct van hier uit, uit dezen bfizonderea dampkring op weg be geef, om mfin benfidenswaardige zending te volvoeren. Vergaderingen, concerten enz. Middelburg. Zaterdag 15Aug. Wereldpanor. St.Pie terstraat A 79 10—10 u. Maandag 17 Aug. ConcertSohutterfimuziek, Buitentuin 8 u. W o e n s d. 19 Aug. Concert 3e reg. inf. Schuttertlwf 71/, u. Vlissingeii. D a g e 1 fi k s Concert-Wiener Dames-kapel. Grand Hotel 8 u. Zondag 16 Aug. Matinée. Grand Hotel 2l/3 u. Dinsdag 18 Aug. Bolisten Conc. Grand Hotel 8 u. De man die den opstand in het Vilayet (district) M o n a s t i r leidt is, volgens een uitvoerige depeche van den 9den uit Saloniki aan de Indépendance, kolonel Yankov, die totaal over een 10 a 15.000, met geweren ge wapende mannen zou kunnen beschikken. Men vraagt zioh bezorgd af, zegt de corres pondent, hoe in een provincie, bezet door meer dan 30.000 soldaten, de opstand zulk een ver ontrustend karakter heeft verkregen. De op standelingen zfin er de baas op het land en vallen zelfs steden aan^die garnizoenen hebben, lichten dorpen op en werven steeds nieuwe recruten aan. De bevolking staat bloot aan twee groote gevarenöf de benden begunstigen door ze levensmiddelen en recruten te bezorgen, onder bedreiging anders gedood te zullen worden óf hun dorpen in brand te zien steken door de Turken onder verdenking van medeplich tigheid met de opstandelingen omdat zfi van hetzelfde ras zfin. De ontelbare gevechten hebben meest 's nachts plaats. De troepen hebben nog geen aanval lende beweging tegen de opstandelingen gedaan, daar hun lastgeving luidt, do spoor wegen en steden te verdedigen. Men wacht op de Albaneesche bataljons om de verster kingen der opstandelingen aan te vallen. Deze correspondent is vol bewondering voor het uithoudingsvermogen van de Turksche sol daten. Meer dan 5000 man, die de bruggen en tunnels van den spoorweg Saloniki-Monastir bewaken, houden dat vol onder een afmatten de hitte. Toch is de bewaking niet afdoende, want de telegraaflfin wordt telkens weer over langen afstand vernield en de arbeiders die aan den weg werken worden zoo herhaaldelijk aange vallen, dat zfi weigeren zich verder met die gevaarlfike karwei in te laten. Er is ook weer een dynamietaanBlag ge pleegd. De brug van Gergeli en een pakhuis te Tsibetsje zfin vernield. Men hoort echter zooveel van aanslagen dat men niet meer weet of het soms niet dezelfde zfin, van verschil lende kanten gemeld. Een ander telegram, uit Saloniki, is een verzameling van onheilspellende nieuwtjes. Het zegt dat de opstand zich naar het Oosten verbreid. Volgens de laatste berichten uit Monastir zfin Klisoera en Pissordere den 9den door de opstandelingen bezet. Er wordt hevig gevochten te Djavat bfi Monastir. Men zegt dat Turken besloten hebben, den Oostenrfik- schen consul te vermoorden, Te Monastir zou voorts een paniek heersohen wegens de dreigende houding der soldaten. De politie zegt dat de Fransche en ltaliaansche consuls in levensgevaar verkeeren. Men beweert dat Boelgaren de bewoners van het groote Turksche dorp Kenali, bfi Monastir, omge bracht hebben, slechts twintig zouden ontsnapt zfin. Donderdag seinde de militaire overheid te Saloniki naar Konstantinopel dat het uitbreken van den algemeenen opstand op Vrfidag vast gesteld was, en dat men voor niets kon instaan tenzfi nog negen bataljons als versterking gezonden werden. De Porte is dadelfik daarop begonnen met het aanwerven van 2000 mohammedaansche gendarmes voor den dienst te Saloniki. Al kan men hier van die berichten ookmoeilfik de draagkracht nagaan, ze maken het toch duidelfik dat het mis loopt. Van de mogendheden hoort men niets, HOOFDSTUK II. Het o or logs! er rel n. Het is een heele reis naar Zermett, in het beste seizoen, en dat is niet het minst in het midden van AugustusDe drukte was ont zettend, de treinen waren overvol en de hitte was ondragelfik. Ik verkoos den heelen nacht te zitten in een gewone coupé, liever dan een wagonlit te nemen, waarin men in 't geheel niet zitten kan. 's Morgens was ik in Zwitserland, met een vuil boord, een zwarte kin en de rest naar verhouding. De nacht was mfi niet verkort door beschouwingen, die den pelgrim in dienst eener schoone betamen. Integendeel, om de waarheid to zeggen, vond ik het onmogelfik om de zaak, die ik op mfi genomen had, ernstig te blfiven opvatten, zoodat ik zeer slecht geluimd verder reisde. In «en woord, ik was reeds verflauwd ten opzichte van iets, waarvoor ik zooveel fiver gevoeld had maar niet ten opzichte van haar, die mfi die zaak opgedragen had. Ik was nog steeds vol begeerte om alles voor haar te doen; alleen d i t bfizondere geval boezemde mfi hoe langer hoe minder belang in. Een jonge reus, die ik sedert zfin kinder jaren niet gezien had, werd verdacht van in een Zwitsersoh hotel een in het oog loopende, doch zeker hoogst onsohuldige, hofmakerfi te hebben, en daarom trok ik, die het sleohts uit de tweede hand gehoord had, half Buropa door, om zfin pleizier te bederven. Ik be- Vorst Ferdinand van Boelgarfie is nog afwe zig uit zfin land. Koning Peter van Ssrvië moet van loods verwisselen, en een nieuw ministerie laten vormen. m Het is Donderdag een oogenblik vrfi woelig geweest in de voortzetting der Humbert- zaak. Het was bfi het verhoor van den notaris Amigues, die beweerde in tegenwoordigheid van Jacquin in de hand van Thérése te hebben gezien geldswaardige stukken op naam, vertegenwoordigende een interest van 780.000 fr., maar volgens Amigues waren deze stukken valsoh. »Dat is niet waar," riep Thérése. „Ik heb nooit stukken op naam gehad." >Ik heb ze zelf gezien," herhaalde Amigues, en hfi voegde er op een vraag van den presi dent aan toe dat een der stukken op naam van Frédéric stond. Toen ontstond er een groot rumoer. Al de beklaagden rezen overeind, en Frédéric be weerde dat Amigues veroordeeld was wegens vervalsohing. »Nooit", riep Amigues uit, die daarna aan Labori verweet datzelfde verhaal in zfin afwezigheid te hebben gedaan waarop Labori den getuige verweet hypotheken te hebben doen nemen op het niet bestaande landgoed Marcotte. Notaris Dumor, die daaraa verhoord werd, is iemand die zelf 6 millioen heeft verloren door zfin goed vertrouwen. Toen hfi eenmaal controle vroeg over de erfenis, heeft Thérgse hem voorgesteld aan een der Crawfords, die noch Romain noch Emile was, en die hem een groot pakket geldswaardige stukken liet zien, allen verzegeld. Dumor zelf heeft geholpen aan het losmaken. Hfi had daardoor ver trouwen gekregen. >En u hadt gelfik," riep Thérése tot plezier van de dames onder het publiek. Maar Thérése herhaalde haar verzekering om alles te zullen zeggen na het requisitoir van den advokaat- generaal, om dan »met opgeheven hoofd de rechtzaal te verlaten aan den arm van haar man." Het publiek barstte in lachen uit. Zfi blfift trouwens voortdurend in haar rol van vervolgde onschuld. Een oogenblik te voren had ze theatraal uitgeroepen»Ik zeg de waarheid, ik heb nooit gelogen." Maar het publiek blfift sceptisch. Door de) Belgische regeering is nu ook een wetsvoorstel ingediend dat strekt tot her herziening der bestaande wetten op het dragen van wapens. Het wetsontwerp straft voorna melijk hen die zullen hebben gefabriceerd, tekoop gesteld, verkooht, uitgedeeld, ingevoerd zonder aangifte of onder een valsohe benaming, andere verboden wapens dan zakpistooltjes. Als verboden wapens worden besohouwd dolken, degenstokken, ploertendooders, wind- geweren en pistolen, uiteenneembare geweren, zakpistolen en andere verborgen en geheime aanvalswapenen. Het is te hopen dat dit ontwerp met al te lang in de kartons zal blfiven, opdat de inwer kingstelling een einde moge maken aan de bloedige tooneelen, die maar al te dikwfils onze steden en dorpen verontrusten, schrfift 't Hand v. Antw., en ieder die, in dit blad iederen dag berichten vindt van moord en doodslag van het platte land, zal ditn wensch begrfipen. Lord Salisbuty, de gewezen Engelsohe premier, is niet heel wel. Er zfin teekenen van groote uitputting. De Engelsohe regeering zal misschien haar plannen voor een bezetting van Zuid- Afrika, die ook ter beschikking van Indië zou komen, moeten opgeven. Bfi de bespreking der Indische begrooting in het Lagerhuis zei lord Hamilton, de secretaris voor Indië: Ik waoht het vertoog van de Indische regeering, maar als lord Curzon en lord Kitchener beiden er tegen zfin, kan ik bfi het departement van oorlog niet aandringen op een verhooging van uitgaven, die het bereid was te dragen ten einde een reserve in Zuid-Afrika ter beschik king van Indië te houden. Brodrick deelde nog mee dat zoolang de zaak niet geregeld is, het plan is, alleen de kazer nen af te maken voor de troepenmacht die oorspronkelfik voor Zuid-Afrika bestemd was, nl. 15.060 man. schouwde mfin voornemen niet eens van het standpunt der onbekende dame; ik werd al warm genoeg als ik het van het mfine bekeek. En eergisteren had ik het plan toch toege juicht en er mfi voor aangeboden. De trein zong steeds hetzelfde deuntje, bfi mfin voort durende verbazing over die bereidwilligheid de benauwde couj was niet het betooverende vertrek van Catherine, en zfi zelf stond niet meer voor mfi, met haar innemenden blik, haar bekoorlfike houding, haar steeds donker der blos. Dat alles had mfi overwonnen maar da herinnering er aan was geen ver kwikking in den trein. Ook dacht ik niet meer aan een latere betoovering. Ik kon nu niet verder zien dan mfin tegenwoordige rol, en ik hoop nooit een afsohuwelfiker mengeling van laagheid en belachelijkheid te moeten vertoonen. Tegenover al het onaangename van de reis stond een goed ding. Toen ik den avond vóór mfin vertrek in een restaurant at, ontmoette ik iemand, die iemand kende, die te Riffel-Alp logeerde. Het was een zekere Sapper, dien ik in Indië vluchtig gekend had, maar daar hfi een vriendelfike, gedienstige kerel was, die zich gaarne moeite gaf, om een ander genoegen te doen, vroeg hfi of ik kamers besteld had en hoorende dat ik dat niet gedaan had, drong hfi er op aan, zfin vriend te telegrapheeren, dat hfi zfin best voor mfi moest doen. Ik had tot nog toe niet nagedaoht over de populariteit van een gram n van de de toei ook ii lende De berichi genade om et bereide II keizer zioh de veil Men onderb bepaal Marok FranscT expedi te late houdeij terug geleid hun dt zekere: Volg hebbeij 1900 plaats.;! Indian als sla 50 vro Van werd Rhode jaar om dJ aantal dat prq teurs de had hfi du ophettf voor Het| Castrc CnrsvJ bieder Venez De zaken in he| over Venezl geloor verdw in de van tot rel aanto: Oostd;; die da Mants plaats deed berioij reserv avond reisge werd<3 van Hid een kaar, kante een zfide Matti Kroot stemt ware in si een Mfi kwar was rood jovia" door sche wek! er

Middelburgsche Courant | 1903 | | pagina 2