Dinsdag 14 Juli. NT. 163 146' Jaargang, 1903. Middelburg 13 Juli. J. G. ERMERINS W. J. SPRENGER, D. BIlVltVIEL. Uit Stad en Provincie. MIDDELBURGSCHE COURANT. Deze courant verschijnt d a g e 1 ij k s, mat uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prjji, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., f 2. Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. THERMOMETER EN VERWACHTING. 13 Juli 8 u. vm. 64 gr., 12 u 66 gr., av. 4 u. 67 gr. F. Verwacht: zwakke N. W. wind, bewolkte lucht, weinig verandering in temperatuur. AdvertentiSnSO cent per regel, fteboorte-, dood- on allo andere familieberichten os Dankbetuigingen van 1—7 regels f 1.50; elke regel meer 20 cent. Eeolamens 40 cent per regel. 6reote letters Boor do plaats, dia zjj innemen. Tot de plaatsing van advertentiën en reolaaes, niet afkomstig uit Zeeland, betredende Handel, NQ verheid en Geldwezen, is uitsluitend gerechtigd het Alconaooa Ad,«rfontls<BnrMa BE LA KAB Aaa., I.Z. Vssrlupral Hl, Aautwdam, Den kiezers in het eerste en het derde distriet te Middelburg zij herinnerd de stemming, die morgen (D i n s- dag) in elk daarvan moet plaats hebben voor twee leden van den raad In ons vorig nommer hebben wij uitvoe rig aangegeven de gronden waarop wij die in het EERSTE DISTRICT aanbevelen te stemmen op de heeren EN terwjjl wij voor het DERDE DISTRICT hen uitnoodigen vooral hnn stem uit te brengen op De stembus is van 's morgens acht tot 's namiddags vijf uren geopend. Voor het eerste district is het stem bureau gevestigd in het stadhuisen voor het derde in het gymnastieklokaal van de school op het voormalige Oostkerkhof. Het geldt ditmaal vooral de eer op te houden van het vrijzinnig Middelburg door aan de buitenwereld te toonen dat het niet zijn schuld is en allerminst zijn wensch, dat ons district in de Tweede en onze provincie in de Eerste kamer vertegenwoor digd wordt door anti-revolutionnaire per sonen dat niet hier het Calvinisme den toon aangeeft, maar in een groot deel van Walcheren, al treft men ook gelukkig daar nog een minderheid aan, die den weg van vooruitgang op wil. Dat tevens de liberalen in het Ille district toonen zoo vrijzinnig te zijn om, evenals dit vroeger geschiedde tegenover de anti- revolutionnairen, aan de werkmanspartij een stem te geven in onzen raad en de gelegen heid zich daar te doen hooren en de be langen te bepleiten van een groot deel der burgerij, dat toch ook reoht heeft op een aandeel in het stadsbestuur. In elk geval toonen de vrijzinnigen zich ijverig hunne tegenstanders zullen dit niet nalaten. KORTE 9XBDBDBBLINGEN VERGADERINGEN. Bg de opening der algemeene vergadering van de Maatschappij van Nijverheid, de vorige week te Groningen gehouden, heeft de voor zitter den klemtoon gelegd op de bezwaren der industrie, veroorzaakt door de sociale wetgeving. De gevolgen daarvan zullen moe ten worden afgewacht. Nog meer dan vroeger zal in de nijverheid de wetenschap op den voorgrond treden. Uit 't verslag bleek, dat het aantal leden van 1550 tot 2176 was gestegen, tengevolge van de fusie met de vereeniging voor iabrieks- en handwerksnjj verheid. Aan het dep. Arnhem is 100 toegekend in het waarborgfonds voor de tentoonstelling van toegepaste moderne kunst, van 22 Aug. tot 1 Oct. a. aldaar te bonden. Besloten is het hoofdbestuur op te dragen de voorbereiding voor een nationale njj ver heidstentoonstelling. In de Zaterdag gehouden bjjeenkomst werd de regeling van het middelbaar technisch vak onderwijs besproken. Na langdurige discussie werd een motie winckel, C. Zgm, V. C. E. Ditlinger, jbrA.E. van Foreest, jhr V. V. van Camingha, A. P. van Galen, J. A. Janssen, A. J. F. Wouters, W. Huisman, A. J. Stoop, G. J. van Gortel, J. F. Bommel, J. W. Nortier, W. van Rgn, J. J. van Houwtninge, J. van Nijmegen Scbonegevel, L, H. Bartelink, J. van Wieringhen Borski, P. N. L. Feltzer, P. M. A, van Wijk, J. G. van Bruggen, 2). van Beusekom, M. 0. van Pelle- com, F. J. W. Schoon, H. L Dik, H. P. J. Huiskes, B. ten Cate, H G. van der Weerd, C. H.Windt, D Schotanus, thans commies 2de kl. tot commies 2e kl.F. J. Mjjnssen, J. B. A. H. Sohiltz, J. M. Lietz, G. G. Beuningh, jhr G. E. van den Santheuvel, H. Banning, D. Ra- mondt, M. A. Ramondt, K. A. Heyblom, G. O. Kluit, A. Busscher, L. P. J. M. Truffino, J. D. Udo, I. Ie Grand, W. H. van der Meulen, J. Ottens, J. van Tonderen, jhr J. E. von Btilow, J. Lasonder, C. van den Toorn, H. C Bongenaar, G. F. D. Nagel, A. C. Abbing, R. Benthem, J. R. Visscher, B. Boogaart, J. P. Haanschoten, H. J. Eyssell, Th. Aberson, W. G. H. Ie Fevre, J. Booster, J. C Nieuwenhuys, J. Kaan, D. L. Buchli Fest, N KInyver, J. Brandon Bravo, J. P. Weiman, K. van Ham, J. Smit, F. van J, C. Pul, J. Bruce, mej. J. L. ten Cate, W. A. Moelker, M. van 't Vlie, A. W. Banting, G. J. van Dam, A. Noltée, J. A. Wagenvoorde, G van Megchelen, J Mensen, J. Jansen, J. Y. Gnodde, R J. van Bork, J. H. Marsman, C. E. van Heiten, F. J. J. Rolvink, J. H. E. van Waegeningb, J. Helweg, A. Verhage, B. van Krimpen, A. H. Gjjainok, D. P. Kruyt, mej. A. G. van der Veen, W. F. H. Bruinier, H. Garsen, A. Coops, F. T. C. Remery, P. J. Luteyn, J. A. van Dam, H. C. W. L. Beer- stecher, G H. de Bok, H. Hemmes, S. Nooit- gedacht, T. van der Meulen Sz., B. A. C Bo- thé, P. Colmjon, H. van 'tHof, N. H. Degens, J J. Steenhuisen, P. Witsen Elias, W. Brauck- mann, J. Molendijk, H. Vertregt, mej. A. G. C. Bazendjjk, C. Mejjer, A. Beoh jr, G. L. Niet altijd heelt een mensch denzelfden kjjk op de wereldsche dingen. En tegelijkertijd hoorden w£ de opwekkende I tonen van de dameskapel in het badhotel, die het publiek vergastte op een potpourri van populaire melodieën. Het was om iemand in eene droomerige I stemming te brengeneen stemming, waarin men liefst niet wordt gestoord. Jammer dat de tgd riep om huiswaarts te j keeren. En teruggaande, om onzen weg te nemen over den, ook zoo fraai geworden Badhuisweg, bleven wij tooh nog even staan om voor het laatst te genieten van al wat ditmaal zoo Vermey, K. Cox, H. Barneveld, J. F. Hardeweg, bijzonder ons had bekoord. L. F. Witte, W. J. de Rapper, H Jonxis, L. Cahn, J. B. C. Hendrix, J C.F. Tjerks, G. van] Zwieten de Blom, J. H. Wennekes, A. van der Ham, I. Groeneveld, A J. Maasen, C. A Leib- brandt. M. de Zoete, J H. Balgraver, F. Cor-| nelis, J. Overstrijd, J. J. C. van der Maas, J. Als éen van gedachte deed hetzelfde een wandelaar voor onseen vreemdeling die blijkbaar, evenals wij, getroffen was door het heerlgke van het geheel. Wij stonden beide stil, rondziende, om ons F. Peeters, K. Roodzand, J. P. Koning, A- M.starende, toen op eens aangenomen, luidende .Directeuren te ver-1 E0k, j,, J. Kuiper, J. Bonman, G J. van Mans velt, jhr J. de Casembroot, mej. G. W. A. A. zoeken diligent te bljjven, opdat de stukken betreffende het middelbaar technisch onder wijs de departementen tjjdig bereiken om daar behandeld te worden. Aan directeuren wordt overgelaten gebruik te maken van het licht, dat in de departementen ontstoken wordt." Bepaald is dat de volgende algemeene ver gadering te Rotterdam zal worden gehouden. In de algemeene vergadering van den Volkshond tegen drankmisbruik, die te Baarn is gehouden, waren meer dan 100 afgevaar digden tegenwoordig. De voorzitter, dr. Ruysch, oonstateerde met voldoening, dat de strjjd tegen het drankmis bruik krachtig wordt vooortgezet en aan alle kanten steun vindt. Uit 't verslag van den secretaris bleek, dat het ledental gestadig klimt, 't Is nu van 12400 tot 14800 gestegen. Er werden 3 afdeelingen opgeheven en 28 opgericht, 't Getal der afdeelingen is thans 76. Volkskoffiehuizen, leeszalen, bibliotheken enz. vonden ruimere toepassing. Verschillende aldeelingen widen zich aan de verbetering van volksvoeding, aan oursussen tot verbreiding van kennis op al lerlei gebied, aan volksvermaken, handhaving van de drankwet en bestriding van drinkge woonten, alshet drinken op lotingsdagen, op bouwwerken, in kersenboomgaarden, bi be grafenissen enz. Aaltsz, G. W. Röhner, E. J. van Braband, J S. Zjjlstra, A. Ilsen, mej. J. H. Eotrop, W. A. Horsthuis, D. van den Berg, H. C. S Wanting, van der Ent, mej. L. C. Coohius, L. Witmaar, A. Jonas, A. P. Kooy, F. Bouwman, R. de Jong, A. W. Vermeulen, C. Visser, L, de Boer van I thans commies 3de kl. HET MARINE-PERSONEEL. Bjj de behandeling der jongste begrooting voor marine in de Tweede kamer werd de minister door de heeren Staalman en Hugen- holtz gewezen op vermeende tegenwerking van de Anti-Alcohol-Vereeniging en op slechte behandeling van jonge matrozen. Van den heer W. H. Meyer, oud-marine matroos, ontvangen wg een uitvoerig schrgven te lang om op te nemen waarin wordt be'oogddat wel degeljjk te Soerabaja de Anti-Alcohol-Vereenig'-ng der Zeemacht is tegen gewerkt. In de cantine, zegt de heer Meyer onder meer, werd de jenever bi bierglazen geschon ken; in twee dagen tids was alleen aan klare jenever voor 500 opgedronken. Toen de matroos le kl. Meyer en een korporaal in een verzoekschrift namens genoemde vereeniging om verbetering in de cantinetoestanden ver zochten, werden zi beiden gestraft, daar de vereeniging niet erkend werd. Toen is later, door de hulp van ingezetenen van Soerabaja, aan den wal een afschaffers lokaal geopend, alleen toegankelik voor leden van den Matrozenbond. Verder geeft de beer Meyer bijzonderheden omtrent het geval, door den Minister in de Kamer onmogelgk genoemd, van den jongen die in Indië weken aaneen zou zgn opgesloten in een ongeventileerd ruim van Hr Ms Bromo aan handen en voeten geboeid en met een stalen ketting aan een stut vastgebonden Onpasselgk geworden, zou bi meer dan 24 uur in zin vuil hebben moeten blijven liggen. Hi geeft verdere bizonderheden, die ons doen begrgpen, dat de Minister het gebeurde voor onmogelik houdt, doch die de schriver aanbiedt door beëedigde verklaringen te be der Ley, H. Rietema, J. P. J. de Kleyn, J. F. H. Heidenrgk, E. G. Rjjstenbil, mej. D. E. Watheer, J. A. Feickens, D. J, de Boer, T. Overdiep, mej. R. S. van Gigoh, G. A. L. E. H. Geraerds Thesing, N. C. A. Hakbgl, thans commies 3e kl. tot commies 3e kl C. C. M. Ligtenberg, K. Singels, L. E Bosch, H. B. baron van der Feltz, J. M. Bekaar, C. Kuipers, H. M. Bouw meester, F. F. W. Hagedorn, mej. J. M. ten Holten, T. Bloos, L. J. Lyklema, C. Bicker Caarten, D. Aegelts, A. H. Soutendgk, thans commies 4e kl. tot commies der posterien en telegraphic van de 3e kl.K. F: Ehrmann, D. H. J. Vin- kenborg, J. G. H. Dhont. J. C. Fehr, A. C. A. Pisters, G. Rpooa, A Smit, P. C. W. Worst, J. S. Knipborst, C. E veil big, H. R Jansen, W, de Vries, J. C. C. D. Pronk, G. J. D. Degenaar, A. van den Eelaart, A P. F. Duynstee, J. G. Wuyster, B. J. E ten Brink, P. J. N. Hofslag, F. Leinweber, P. Schmidt, M. in den Berken, H. A. M. van Poppel, J. Renier, W. Koezen, J. Ebens, J. C. Maas, mej. A. J. O. de Ridder, J. H. Parker Verboom, mej. J. M. Ledeboer, J. Scholten, thans commies 4de klasse tot hoofdoommies der telegraphieJ. M. van Aken, A. Obbes, W. F. H. Bronner, A. Bli'kens de rekening over 1902 bedraagt het Timans, J. C. Hermann, D. Hoffman, J. H saldo 1293.21. I Jansen, I. Waterman, J. A. Ilsink, J. Graf, J. De heeren dr. W. P. Ruysch, mr. H. W. J.1 H. Kemper, J. J. van Kersbergen, H. Vizjévene: Snider van Wissekerkeen A. van der Voort q. C. Gorter, C. J. de Back, G. H. Peerboom, Wat wg nu zullen meedeelen wierp een schaduw op het geheel, verstoorde onze ge moedsstemming. Wg hoorden allerlei leelike woorden, onbe- tamelike, om niet te zeggen onbeschofte op merkingen. Ze kwamen uit het midden van een groepje .ongelui, gezeten in het zand vlak voor de de titulaire rang verleend van I Jplek waar die waildelaar stond. is aan den hoofdcommies der posterien E. Voorbi, de titulaire rang verleend van adjunct directeur bi den dienst der posterienaan den hoofdcommies der telegraphie W. A. Poeschmann, adjunct-directeur bi den dienst der telegraphie de commies der telegraphie le kl. J. J. Rey- seger, benoemd tot hoofdcommies der tele graphie. - In geen geval een liberaal. Zoo luidt in Rotterdam de leuze der anti liberale partgen bi de raadsverkiezing Zoo is het ook in Middelburg. Dit blikt uit de houding, tegenover den heer W. J. Sprenger aangenomen. Es onze tegenstanders hebben gelik. In geen geval thans een anti-revolutionnair Dit zg nu ook het standpunt der vrijzinnigen in Middelburg. En aan die leuze toonen zi zich Dirfsdag getrouw Wi begrepen eerst niet tot wie ze gericht waren, die grove zinspelingen en onbehoorlik- heden, maar spoedig bleek ons dat die vreem deling het mikpunt was van die jongelui. - »Hi is zeker weggeloopen uit een apen kooi". »Neen, hi is er uit weggejaagd". En zoo gingen die jongens voort in nog grover termen iemand te beleedigen die daar, als bezoeker van Vlissingen, recht had op een heusche bejegening, te meer daar bi niemand hinderde en eenvoudig slechts wenschte niet gestoord te worden in zgn bewonderend aan schouwen en zich-verlustigen in het schoone, dat natuur aan hunne woonplaats had ge- sohonken. Zi brachten onder hun ongepast geredeneer ook te berde de lessen die zi 's middags hadden gehad, zeker niet in de wellevendheid. Daarnit bleek in elk geval dat zi een goede opvoeding genoten, dat zi ontwikkeld en be- Het was Zaterdagavond verrukkelik aan| het strand te Vlissingen. Geen zuchtje viel te bekennenen het water I sohaafd konden zin, wat z| echter niet toon- G. Az. werden herbenoemd als bestuurslid. is vol BMUEHI1IGM MZ. Bi kon. besluit is benoemd tot opzichter over rechtsge- bouwen, gevangenissen en RikBopvoedingsge- stichten N. F. Helge, eervol ontslagen tgdelgk opzichter over justiiiegebouwen aan mej. C. H. Meywert, op ontslag verleend als directrice van het Riksopvoedingsgestioht en de bizondere straf gevangenis voor meisjes te Montfoort benoemd tot adjunct-directeur bi den dienst der posterien L. J. Keiser, jhr A. van Raab van Canstein, H. Helling Wz., thans hoofdcommies der posterientot adjunct directeur bi den dienst der telegraphieH. F Dörffinger, thans hoofdcommies der telegraphie is de directeur van het post- en telegraaf kantoor te Heerenveen H. J. Greven, eervol van het beheer van dat kantoor ontheven en tgdelgk belast met de functiën van adjunct' directeur ten postkantore te Utrecht; zgn bevorderd tot hoofdcommies der postergenL. M. Snellen van Vollenhoven, N. J. van Aken, J. J, G. Stütterheim, P. W. Papegaay, P. H. L. Verwey, F. J. W. van Goor, T. J. Montin, A. J. Zittersteyn, D. P. Rinders, O. W. van Bile- velt, J. A. Schwaanhuyser, F. H. Dangremond, O. A. Spruyt, L. de Veer, F. Allen, H. G. ioke, J. B. van de Haar, H. J. P. van Baten burg, R, J. A. Rust, W. Smits. R. van der Vecht, J. C. Wannee, B, G. van Enck, W. A, Rühling, H. Groenendik, C. Schwaanhuyser, W. W. Knoth, P. Weiers, H. Moll, thans verzoek, eer-1 commies 1ste kl.; tot commies le kl.: M. Hillen, J. A. Koudis, G. J. Valk, H. Brouwer, T. A. van Heiten, J.[genieten van die kalmte in de Vergouwe, J. Regenga, H. Pauwels, C. ofC. J.l eldoend aaB lichaam en geest, de Witte, J. H. E. d'Arnaud, D. van de Rotte, |den te wezen. En toen zi aan het einde waren van hunne I laffe, linken-jongens-onwaardige aanvallen op dien onbekende, toen namen zi een ander spelletje ter hand en wierpen zg om te zien wie het best mikken kon met harde voorwerpen naar twee meisjes, die rustig op W. H. M. de Veer, F. W. van Meurs, T. G de Jong, D. van Merkestin, P. Nieuwenhuizen, D. R. van Urk, G. J. A Menningh. J. C. Dit- marsch, H. W. Huysman. H. W. Butenuth, F T. Viel, C. F. Jibben, W. R. J. Hackfoort, D. Kelder. J. P. A. flendrikx, D. J. Huier, A. Meilink, W. Croon, A. Klok J. R van Beek, E. J. van Lienden, J. E. L. Ruytenburg. J. L Bloemen, H. de Graaff, H. Freie, A. G. Brum- sen, H. F. Oldendorff, F. Armand, A. M. Kok, A. F. J. Kleyn, J. Buisman, J. J. Hetterschg, C. Dronkers, B. van Dgck, F. Ketner, M. C. Kuyper, P. H. Groenemeier, R, A, Dekker, thans commies 2e kl.; tot commies 2de kl. J. M, Rongen, F. J. van Vloten, F. W. J. Tethof, J. Blitz, G. E. de was zoo kalm als het slechts zgn kon. Wie niet toegeeft aan de menschelike j eigenaardigheid om steeds te pruttelen, dan over de kou, nu over de warmte, waarover wg geen reden tot klagen vonden verlus tigde zich in dat alles. En wi maakten weer onze geliefkoosde wandeling, langs den zee-Boulevard, die meer het strand liepen, en meer ons bekoort, naar het strand, waar wi ons neerzetten op een der duinen om te Die vreemdeling hi was een Hollander natuur, zoo gprak 0ns later aan. Hi vroeg of het in Vlissingen het gebruik was aldus de bezoekers Wg verlustigden ons in het heerlik gezicht te bejegenen en of het jonge heeren waren die van die rustige zee; van het schouwspel der kem a;dn8 hadden gegriefd zonder aanleiding, in een wazigen sluier gehulde overzide, het zonder reden. «Tegenover zulk eene behande lend van Cadzand, maar vooral in het gezicht jjng staat men toch machteloos," merkte hi G. J. Geysen, H. J. C. Jansen, J. F. Ooms, G, J. Balfour van Burleigh, J. Boomsma, J. H- do [Groot, A. J. van Ree, J. N. Pisuisse, J. Goossen, Witt, D. J. Bekaar, T. de Groot, J P. W. j T. van Asperen, R. Roeterink jr., T.J. Geraets, Caland, A. W. Boon, J. C. de Vulder van Noorden, A. de Kok, J. Post, D. van der Hoek, Wi hopen en vertrouwen dat een ernstig en onpartg'dig onderzoek den Minister gelgk zal geven, die het onmogelgk acht dat iets dergeliks gebeurd zou zin, waarbg dan ook de ontslagen matroos Meyor gehoord zal wor den, die in bovengenoemd schijven getoond heeft zin gedachten in helderen vorm en in gematigde bewoordingen te kunnen uitdrukken (übld) H. F. do Brnyn Tengbergen, W. J. P. Kroef, M. Zandee, thans oommies 1ste kl tot commies lsto klasseD. I. Braakenburg Jr., J. H. de Laat de Kanter, J. Brester, K. Schraver, J. F. Abbema Copes van Hasselt, D van Hoytema, N. C. Muller, F. I. van Scheers, A. W. Kymmell, J. J. C. de la Sablonnière van Eelde, W. C. Callenfels, W. G. A. Feltzer, A. Wychgel van Schildwolde, H. J. Huiskes, C. Schreuder, J. F. Damsté, P. J. B. B. Wak kers, A. van Cappellen, B. Meylink, L. de Wit, C. W. Heydeman, G. J. Stellenboom, G. van Grafhorst, P. B. A. van der Voort Maarsohalk, A. M. Lagerwey, M. L A. H. M. de Bruyn, J. C. J. N. Roeterink, G. J. Hofker, J. Raemaekers, J. Bos, E. Harmsen, P. Böckling, J. Lohmann, P. le Grand, J A de Haas, B. H. Cuypers, J. B. van Voorst, H. van Wigcheren, J. P. Lambert, J. W. Fransen, D. Bglo, J. J. Schoon, M. F. van Loer, W. A. C. E. de Roo, H. A. Vneling, R. Tjepkema, W. B. H. Meiners, J. A D. G. Correljé, J. Smitz, W. H. de Horn, H. Pott, J. G. Woldringb mej. S. E. Wanting, H. K. Frans, J. A. Rei- niers, J. B. M. Brinkman, mej. J. Lolcama, J. L. Crap Hellingman, K. H, Vos, J. J. P. Hai- zer, T, Meier, J. den Heier, G. Kiveron, J D. Mulder, C. R. E. Becher, W. P. Hartshalt, G Blok, C. Gaanderse, B. Faber, E. A. R. Stockx, Pleyte, J. Besseling, L. Vlaanderen, J. Andriessen, P. J. G. Vennik, Bondam, H. B. Gras-1 P. Klaasen, E. A. Bongenaar G. H. Stotgn, op Vlissingen zelf. Wat is en blflft dit toch steeds mooi! Die stad met hare verscheidenheid in huizen, met hare stevige muren aan den waterkant, met hare verschillende kleuren en tinten. En hoe verrassend wanneer het eene stoom schip na het andere achter die muren als het ware uitschiet om kalm en statig zeewaarts te stevenen. Wat een geheel ander schouwspel was het ditmaal, vergeleken bi dat eenige dagen ge leden, toen het zoo stevig woei en menig leek zioh het hart vast hield bi het aanschouwen van al die vaartuigjes, loodskotters, roei bootjes en sleepbooten, die om het hardst manoeuvreerden om een binnenkomend vaartuig te naderen en het zin diensten aan te bieden; ook zelfs voor een nietig loon voor werk zaamheden, in Antwerpen te verrichten. Hoe rustiger ging het thanB in zin werk! En toen de duisternis viel, werd de aanblik op de stad nog verrassender. Langzamerhand werden de lichten ontstoken bi en op den Boulevard. Nog zelden troffen ons de eigenaardige bekoorlikheden van zulk een schouwspel alt ditmaal. terecht op. «Spreekt men zulke knapen aan, dan wordt men nog uitgejouwd of erger". Wi haasten ons hem te verzekeren dat het gebeurde gelukkig uitzondering was. Wi willen ten minste hopen dat wi de waarheid zeiden. En op de tweede vraag konden wg alleen antwoorden: «het zin kwajoigens in jonge- heeren-kleeding." Schaamt je, jongens Ge zit laf geweest. Hebt gi ondoordacht dien rnstigen wande laar beleedigd; denkt dan eens na of gi in het vervolg niet beter doet om vreemdelingen, aan wier bezoek en verblgf de stad uwer in woning zooveel behoefte heeft, anders, beter, beschaafder te behandelen. Wi hopen dat die knapen dit stukje zullen lezen. Het kan misschien voor hen en anderen zin nnt hebben. Heel naar Achter-Indië verplaatst in ge- daohte het Wereldpanorama alhier zine bezoekers, waar het deza week de aandaoht vraagt voor Siam. Men krigt van dat, aan de Chineesche zee gelegen, rik eerst te zien de hoofdstad Bangkok met de keizerlike pa-

Middelburgsche Courant | 1903 | | pagina 1