Verkoopingen enz. LÏkïïWïïmiïïk Hoewel ik het m. i. verkeerde van het doen optreden door te jonge krachten moet big ven releveeren, wenach ik toch gaarne een woord van hulde te brengen aan de jeugdige pianiste, wej. Belinfante, die met zooveel gloed in voordracht en techniek ons de Holdberg Suite van Grieg, de Berceuse van Chopin, Binding's Frilhlingsrauschen en Godard's Mazurka deed hooren. Er is in de toekomst veel van haar te verwaohten. De heer Noach van Mengelberg's orkest gaf eene degelyke vertolking van Bruch's monu mentaal Concert no. 1 g moll. Veel concerten voor viool bestaan er niet, doch de voornaamste reden, waarom dit werk dikwjjls wordt gegeven ia gelegen in het feit, dat Bruch hiermede een plaats heeft weten te veroveren in de rjj der klassieken. De violist weet zich krachtig te uiten en zyne groote zekerheid en flinke stokvoe- ring helpen hem hierin zeer. Het Adagio werd met sobere ljjnen weergegeven, het Vorspiel en het energieke Finale met eene verrukkelijke juistheid gespeeld. Wie de hooge tertsen en de decimen in het Finale tempo eens heeft meegemaakt, kan zich daarvan nog een juister beeld vormen. In de melodische frazes had ik echter wat meer warmte ge- wenscht. Glanzend was ook de techniek van den violist in het slotnummerZigeunerweisen van Sarasate. De heer Schnitzler had ditmaal de begelei ding op zich genomen. Vooral Bruch gaf hem veel werk en dat is geen wondereene bui tengewone bewerkeljjke orchestratie gecompri meerd in een zetting voor piano 2 handen is nu eenmaal niet zoo eenvoudig. Edoch hy heeft zich, zooals steeds, uitstekend van die taak gekweten. Het jongste nommer van Belang en Recht bevatOnderwerping, door H. v. d. M. Een collectieve pensioenverzekering voor vrouwendoor E. M. van Heteren. De kunst in 't kinder leven, II (slot), door W. W. E. D. Geestes arbeid en moederschap, door V. en verder ver scheidenheden, mededeelingen, leestafel, vra- genbus en correspondentie. Zondag is te Brugge door koning Leopold de tentoonstelling van Viaamsche primitieven geopend. De schilderyen zyn ondergebracht in het provinciaal gebouw, de tapisserieën enz. in het Gruuthuuse, en de toegepaste kunst in de Poorterslogie. Er waren veel belangstel lenden, ook uit andere landen. Vooral uit Engeland waren veel vertegenwoordigers van bladen overgekomen. 's Avonds had er in den stadsschouwburg een concert plaats van oude Viaamsche muziek. Toen de Fransche dichter Sully Prud- homine den Nobelprys kreeg, heeft hy op zyn beurt een jaariykschen prys van 1500 fr. uit geloofd voor de publicatie van het werk van een dichter, die nog niets gepubliceerd zal hebben. Niet minder dan 263 concurrenten hadden er zich voor aangemeld en de Société des gens de lettres, aan wie de beslissing was toevertrouwd, had een enorme hoeveelheid middelmatigs door te worstelen. De beoor deelaars hebben ten slotte een zekeren Emile Michelet voor den prys aangewezen. Sully Prudhomme had eerst wel eenige bezwaren tegen de vryheid in het rythme in Michelet's verzen, maar hy is over deze bezwaren heen gestapt. - Vrydag werd te Barcelona de dichter Verdaguer begraven, met groote eerbetuigingen. Het aantal aanwezigen werd geschat op niet minder dan twee honderd duizend. De kransen werden in achttien landauers vervoerd. KERKNIEUWS. De heer O. F. Zeeman, predikant by de Ned. Herv. gemeente te Zonnemaire- herdacht Zondag zyn 40-jarige werkzaamheid in die gemeente. In de dien dag gehouden godsdienstoefening sprak by naar aanleiding van Hand. 736. Achtereenvolgens stond hjj stil by den duur, den inhoud en de wyze zyner prediking, om daarna te gewagen van den invloed, de vrucht en het einde. Met opgewektheid en vuur sprak by zjjne rede uit. Op verzoek werd aan 't eind der godsdienst oefening den jubilaris toegezongen Gez. 213 3, met een kleine verandering van 't begin van vers 4. De heer Zeeman, die zooals boven is gezegd, 40 jaren het predikant te Zonnemaire be kleedde, werd in 1854 voor het eerst als pre dikant bevestigd le Welsum (O.). Ds. Zeeman is een bekend en vcrdienstelyk man in de Ned. Hervormde Kerk. In weerwil van zyn hoogen leeftyd is hy nog steeds werk zaam als secretaris van het provinciaal kerk bestuur van Zeeland, als lid van het algemeen- en als secretaris van het prov. college van toezicht op het beheer der kerkelyke goederen ook heeft hy zitting in de commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelyke hoogleeraren. Ook buiten de kerk tracht de heer Zeeman nuttig werkzaam te zyn en van vele in zyn gemeente bestaande vereenigingen is hg lid of voorstander, en er valt niet veel voor wat ver dient gedaan te worden, of hg neemt er deel aan. Reeds als student muntte hg uit, bigkensde eervolle vermelding in een der commentaren (voorrede) van den hoogleeraar van Hengel van hem te vinden, waarin met waardeering van hem en niemand minder dan den beroem den Kuenen tègelgk wordt gesproken. Hoewel de heer Zeeman naar aller oordeel met voorbeeldige vlyt en ijver gedurende 40 jaren zyne betrekking te Zonnemaire heeft waargenomen, vond hg toch nog gelegenheid een prys vraag te beantwoorden, uitgeschreven door de Maatschappij van Letterkunde over spreekwoorden aan den bybel ontleend, die jnefc zilver werd bekroond. Wekelijksche opgaaf betreffende de: Ned. Herv. kerk. Beroepen naarBrielseh-NieuwJand en na» Kwadyk A. Hoving, cand.: Waterveen en naar Uitwyk en Waardhuizen Ph. 3. L. Rugs, cand.; Dirksland J. M. Lammers te Goedereede Vledder B. J. Kanis, cand.; Nieuw Dordrecht E. A. Boers, cand.; Appelscha J. D. Domela Nieuwenhuis te OdgkWesterbork Kanne- gieter, cand.; Kage en Abenes J. D. de Stop pelaar, cand.;Edam J. Bruising te Hoogezand Nykerk o/d. Yeluwe H. C, Briët te Steenwy- kerwoldDantuinawoude J. W. Knaap te Grootegasten naar Scherpenzeel c. a. S. Cu- perus, cand. Aangenomen naarSir Jansland door J. H. C. Kamsteeg, cand.; Wieringerwaard door A. E. Boers, cand.; en naar Wilsum door K. Hylkema, cand. Bedankt voor Zoelen door R. de Boor te BarchemHellouw door Ph. J. L. Rugs, cand.; Melissant door J. Kroneman te Garreisweer en naar Drunen door L. J. van Rhgn te Does burg. Gereformeerde kerken. Beroepen naar Middelburg Roelofs te Huizen; en naar Meppel W. J. Euhler te Terschelling. Aangenomen naarGrgpskerk door A. J. de Boer, cand.; en naar Weidum door F. H. Boersma te Zuidbroek. Bedankt voorTholen en voor Waardhuizen door A. Dekker te Veere.; Arnhem door J. H. Donner te Nieuwdorpen voor Harmeien door J. F. Jonkers te Jutrgp en Hommerts. Evang. Luik. kerk. Bedankt voorHoorn door L. Schutte te Monnikendam. Doopsgezinde gemeente. Beroepen naar: IJtens Engellies te Rot- tevalle. Remonslrantsche Broederschap. Beroepen naar: Rotterdam H. L. Oort te Utrecht. Aangenomen naarDokkurn door H. van Aa- sendelft te Boskoop. RECHTSZAKEN. Zooals Zaterdag nog onder iMatsle Berich ten gemeld werd, is toen tegen den van den Tilburgschen moord verdachten Mutsaers door den advocaat-generaal by het gerechtshof te 's Hertogenbosch, mr Castendyk, veroordeeling geè'ischt tot levenslange gevangenisstraf, met last tot onmiddellgke gevangenneming. Beklaagde was zeer ontroerd en bleef toen de zitting geschorst was, schreiende op zyn stoel zitten. Na de pauze kwam de verdediger mr F. E. Pels Rycken aan het woord. In een zeer welsprekend pleidooi, dat ruim vier uren duurde trachtte de verdediger de onschuld van zyn cliënt aan te toonen. Hy vroeg zyn vryspraak en verzette zich tegen diens onmiddellgke inhechtenisneming als zynde onnoodig omdat er geen gevaar voor ontvluchting bestaat en als verkeerd, om dat het een funesten invloed op bekl.'s leven zal hebben, wanneer hg weer gearresteerd wordt, ook als hg daarna wordt vrijgesproken. Op de vraag van den president aan Mutsaers of hy nog iets ter zyner verdediging in het midden had te brengen antwoordde hg, in snikken uitbrekend, »ik ben onschuldig." Hierna ging het hof in raadkamer. Daaruit teruggekeerd verklaarde de president dat het hof alsnog geen termen heeft gevonden om beklaagde te laten gevangen nemen. Het verder onderzoek in de zaak werd daarop gesloten, en de uitspraak bepaald op 26 dezer. Nadat de zitting was afgeloopen ging Mutsaers, erg aangedaan, zyn verdediger de band drukken, Voor het Hoog Militair gerechtshof te Utrecht iö Vrydag in hooger beroep behandeld do zaak tegen W. P., oud 28 jaar, geboren te Wanneperveen, korporaal der mariniers, die door den zeekrygsraad wegens doodslag tot drie jaren gevangenisstraf werd veroordeeld met vervallenverklaring van den militairen stand. Hem werd te laste gelegd dat by in den avond van 7 Sept. 1901. tusschen 7 en 8 uur aan don Middenweg in de nabyheid van de begraafplaats te Den Helder, de persoon van Johanna de Lugter opzettelyk van het leven heeft beroofd, door haar met eenig stomp voor werp een krachtigen slag tegen het hoofd te geven en baar daarna in eene zich naast dien Middenweg bevindende en ter hoogte van 55 centimeter met water gevulde sloot te werpen en haar onder water te duwen en te houden, tengevolge waarvan zy door verstikking is overleden. Tegen bekl. werd thans 6 jaar gevangenis straf geëiacht, terwyl de verdediger een onder zoek naar de geestvermogens van zjjn cliënt vroeg. Verschillende Berichten. Door een architect te 's Gravenhage, is, 'namens een combinatie van geldmannen, aan het gemeentebestuur der residentie vergunning gevraagd voor het bouwen van een yzeren toren met platform naby het Scheveningsche strand. De toren, die geheel van yzer is, is 56 M. hoog, terwyl het platform ruimte aanbiedt voor 120 personen. Een electrische lift brengt de bezoekers naar boven. Op dit oogenblik staat deze toren op de Gewerbe Ausstellung te Barmen. Van wege de Zuid-Hollandsche Vereeni- ging Het Groene Kruis worden voorbereidende onderzoekingen gedaan voor de stichting in Zuid-Holland van een sanatorium voor onver mogende longlyders, in hoofdzaak bestemd voor patiënten uit die provincie. Op last van den minister van binnenl. zaken is een onderzoek -ingesteld in het ge sticht te Zutphen door de beide inspecteurs voor de krankzinnigengestichten. Dit onder hoek heeft twee dagen geduurd. Het werd ingesteld naar aanleiding van een klacht door een oud-verpleegde in een brochure over erger lijke mishandelingen, die in het Zutphensche gesticht zouden hebben plaats gehad. Het medegedeelde opschorten van het openstellen harer fabrieken Koriesteeg en Kre- mersmaten tot Maandagochtend en van de we verijen Noorderhagen en Rigtersbleek tot Dins dagochtend door de firma Van Heek geschiedde op verzoek. De uitslag der stemming, waarbij de staking wordt opgeheven, wordt door den correspondent van een blad beschouwd als een gevolg vaD den geringeren financieelen steun der laatste weken. Voorts is in de vergadering besloten den arbeid op het nieuwe loon tarief onder pro test te hervatten en van nu af zich krachtig in vakvereonigingeu te organiseeren. Als gevolg van de jongste slaking van de stoelenmakers te Noordwolde (Fr), is al daar een tweede coöperatieve fabriek van rieten meubelen opgericht. Te Rotterdam heeft men het voornemen op een terrein op den hoek van de Korte Hoogstraat en van de Spinhuisstraat een win kelgalerij te bouwen van 54 winkels, verdeeld over vier verdiepingen, terwyl op de vyfde een café-concert zal komen. Het eigenaardige van het bouwplan is dat het een gebouw zon der trappen zal zyn. Vanaf de zyde aan de Korte Hoogstraat, waar de hoofdingang komt, zal men nl. den grond laten loopen met een geleidelyke glooiing van 1 Meter op de 30 Meter. Dat oploopen gaat geregeld door, zoo dat wanneer men het pand in het vierkant is omgeloopen en weer op het punt van aanvang bevindt, 4 Meter gestegen is en zich op de tweede etage bevindt. Op dezelfde wyze be reikt men ook byaa onopgemerkt de overige verdiepingen, terwyl langs al die gaanderyen de winkels uitkomen. Ten overvloede zal in het midden een lift worden aangebracht. De winkelgalery wordt geheel opgetrokken van yzer, steen en glas. Reeds zyn aan het ge meentebestuur de plannen ter goedkeuring ingezonden. Aldaar is de vrouw van een handelsrei ziger uit het openstaand raam der tweede verdieping van haar huis gevallen. De onge lukkige kwam daarby in aanraking met een glazen lantaarn en werd met levensgevaarlyke verwonding van beide polsen en de beenen opgenomen. De toestand der vrouw was hoogst bedenkelyk. Haar man was tydens het ongeluk uitstedig. Onder Voorburg heeft men in verschil lende weilanden van 17 paarden den staart afgesneden. Door het niet afsluiten van den overweg te Scharwoude, tusschen Hoorn en Avenhorn, is een ongeluk gebeurd, dat betrekkelyk nog goed is afgeloopen. Een heer uit Ouden- djjk met echtgenoot en dochter, van Hoorn naar huis terugkeerende, passeerde met zyn rytuig juist de spoorlyn, toen een Bneltrein uit Hoorn aankwam. Het paard werd door de looomotief gegrepen, ongeveer 40 meter mee gesleurd en in stukken gereden. Het rytuig werd verbryzeld, eh het mag een wonder heeten dat de 3 personen er met een paar kwetsuren en den heyigen schrik zyn afge komen. De schade, door den jongsten brand te Gorinchem aangericht, wordt op f 50.000 be groot. Op een steenfabriek onder de gemeente Rheden had een 20 jarige arbeider uit Does burg, toen hy in de machineloods boven op een hooge kast was, die de zand- of stofmachine omsluit, het ongeluk om met den rechterarm n een dryfriem van 5 c.M. breedte verward te geraken, tengevolge waarvan dit lichaams deel tusschen de elleboog en den schouder totaal werd afgekneld. Hy viel van de kast en brak ook den linkerarm tusschen elleboog en schouder. Hy is naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Onder Zuidwolde (Z.-Drente) is een vier jarig meisje, terwyl de moeder uit was en de vader zich achter het huis bevond, verdronken vóór het huis. Toen een ouder zusje de kleine in het water zag, was het reeds te laat, en de geroepen geneesheer kon slechts don dood constateeren. Een treurige geschiedenis is te Dokkum voorgevallen. Een scheepsjager aldaar riep de hulp der politie in, omdat zyn 20-jarigen zoon hem en zyn dochter zoo ernstig had verwoud dat geneeskundige hulp noodig was. Aan leiding tot den twist was dat de vader aan zyn dochter 35 centen had gegeven. Toen de politie de woning binnentrad vluchtte de jonge man op den zolder. Alles wat hy nu maar kon vinden smeet hy naar de politieagenten, om hen daardoor te beletten naar den zolder door te dringen. Reeds had hg een kruiwagen, dakpannen enz. naar beneden gegooid, toen hy een hooivork greep' en daarmee den inspecteur van politie naar de keel stak, die ter zelfverdediging oen schot uit zyn revolver loste en den jongen doodelyk trof. Terwyl hy stervend lag, trachtten de vader en de znster zich nog met hem te ver- zoenon, doch te vergeefs. Hy moet vroeger zyne moeder ook al eens eene wonde meteen mes toegebracht hebben. Een zonderling geval van schieten heeft zich voorgedaan in het Engelsche militaire kamp te Aldershot. Daar waren een aantal werklieden aan het bouwen van een huis bezig, toen een van hen met een tas steenen op zyn schouder boven van een ladder viel. Anderen kwamen nog juist bjjtyds toeloopen, om zjjn val te breken en men bevond toen dat bjj in den rechter arm was getroffen door een Lee- Metford-kogel. Toch had niemand een schot gehoord. De verbazing van de werklieden klom nog toen men bemerkte dat ook een ander, hoewel onbeduidend, door een kogel was getroffen, en dat by een derde een kogel door de jas was gevlogen. De militaire over heid stelt een onderzoek is. De bevolking van Sicilis is Zaterdag nacht opgeschrikt door een vry hevige aard beving vergezeld van onderaardsch gerommel. Kort daarna werden nog eenige schokken gevoeld. De bevolking vluchtte verschrikt uit de huizen. Er wordt echter geen stoffelijke schade gemeld. Sedert eenige dagen is de lucht er betrok ken en heerscht er een drukkende warmte. Een bericht uit Honoloeloe van 6 Juni, zegt dat er den derden van deze maand een hevige uitbarsting was van de Kilanea V ulkaan. Toen de stoomboot den 6den vertrok braakte de krater nog steeds vlammen uit. Er wordt geen verlies van levenB gemeld. Personen die het weer van de laatste weken niet naar hun zin vinden, kunnen zich troostenin Amerika is het zóo warm dat, zoo als de Westminster het uitdrukt, het noemen van 't woord dansen iemand het koude zweet doet uitbreken. Hoewel de zomer zich daar ook langzaam ontwikkelt, komt er uit het Zuid- Westen van de Vereenigde staten een hitte opzetten, die buitengewoon is. Een dansprofessor te Springfield heeft een nieuwe wals uitgevonden, die een zegetocht maakt over de dansvloeren van de Vereenigde Staten. Een vergadering van 600 dansonder- wyzers te New-York heeft er ook haar goed keuring aan gehecht. De nieuwe wals heet de Military Dip; zy gaat in drie-kwarts maat en heeft een dip op iedere drie tellen, terwyl de oude wals een dip heeft by iedere beweging. De dans moet byzonder hypnotisch werken. In twee minuten is hy te leeren door ieder die walzen kan, beweert een correspondent. Wie eenmaal met do Milüanj Dip begint kan er niet mee uitscheiden vóór de muziek ophoudt. Ja nog sterkerer behoeft maar één paar in de balzaal te zyn dat met deze nieuwe dans begint, of alle anderen maken een eind aan de ouderwetsche manier en volgen dat paar na. Voor belangstellenden die wenschen te weten wat er precies onder een dip verstaan moet worden, moeten we ons onbevoegd verklaren. Door den garnizoens-commandant te Mid delburg werd heden ten zynen bureele, onder nadere goedkeuring van den minister van oorlog, aanbesteed de levering van aardap pelen, gedurende het tydvak van 16 Juli tot en met 31 October 1902, ten behoeve van de soldaten-menage, in het garnizoen Middelburg. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. Sanderse voor 2.32 en A. van Sorge voor f 2.17 per H. L. Beide inschrjjvers wonen te Middelburg en aan den Iaagaten is de levering voorloopig gegund. In de aanstaande zomerzitting van de Pro vinciale Staten van Zeeland is aan de orde de benoeming van een lid der Eerste kamer ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van jhr mr K. A. Godin de Beaufort en van een lid der Staten, be doeld by art. 89 der provinciale wet, Verder stellen Gedeputeerde Staten voor diligent te worden verklaardten aanzien van het verzoek van W. Moelker c. s. te Tholen om subsidie voor een wagendienst Tholen—St Maartensdijkten aanzien van een verzoek van den raad van Hontenisse om een renteloos voorschot voor wegsverbetering en ten aanzien van een verzoek van den raad van Coljjnsplaat om subsidie voor het vergrooten van de haven. Ged. Staten stellen voor af te wyzen de aangehouden verzoekschriften van burg. en weth. van Cortgene en vanC. van der Bent te Middelburg om een subsidie ten behoeve van een veerdienst CortgeneWolfaartsdyk. Verder stellen Ged. Staten inwilliging voor van de aangehouden verzoeken van het comité tot stichting van een stoomtramweg nonte- nisse—Selzaete om subsidie voor den aanleg van dien weg, van het bestuur van het water schap Eiland- en Brandkreek, van het bestuur van den polder Oud Vogelschor en van inge landen van den Stoppeldijkpolder om een rente loos voorschot voor wegsverbetering. Verder komen ter tafel voorstellen van Gedeputeerde Staten tot herstelling van den provincialen steiger te Wolfaartsdyk en tot uitbaggering van de daarvoor liggende veron- dieping, tot vaststelling van eene regeling voor het pensioneeren van weduwen en weezen van provinciale ambtenaren, tot verleening aan de wed. Quaars te Vlissingen van een gratificatie van 100 over 1902, tot wjjziging van het reglement op de tramwegen en dat op de wegen en voetpaden. Nog stellen Ged. staten voor in te willigen het verzoek van C. A. Carpreau om andere perceelen dan de thans daarvoor aangewezene te verbinden tot zekerheid voor het onderhoud van den weg van Aardenburg naar de Belgische grens en vast te stellen de grenzen der wer ken tot zeewering of oeververdediging van den calamiteuzen Zimmermanpolder. De volgende subsidieverleningen worden voorgesteld: aan de gemeente Nisse van 325 en aan de gemeente Veere van 260 in de kosten harer huishouding, aan de vereeniging De ambachtsschool te Goes een verhoogd subsidie tot 800, aan de vereeniging De ambachtsschool te Zierikzee van 800 gedurende 5 jaren, ten behoeye van eene zeevaartschool een van 1500 gedurende 5 jaren en een van 350 aan de Vereeniging tot bevordering van ani male koepokinenting te Middelburg. Eindeljjk stellen Ged. Staten voor aan L. G. Overbeeke een subsidie te verleenen van f 250 voor zyn wagendienst Wolfaartsdjjksche veer—Goes gedurende 2 jaren, aan de Zeeuw- sohe landbouwmaatscbappö een orediet van iiTMiTWTiuwnrii Till r L f 3500 te verleenen ten behoeve der paarden fokkerij, gedurende 2 jaren, af te wjjzen het verzoek van burg. en weth. van Duivendjjke om verhooging van het renteloos voorschot voor het aanleggen eener haven, en over te gaan tot het sluiten eener geldleening van ten hoogste 165.000. Vlissingen. By de heden gehouden ver kiezing in de vacature-.!. Wilkens voor de Kamer van koophandel werden uitgebracht 66 stemmen (aantal kiezers 140). Gekozen werd de beer A. E. Dudok van Heel met 50 stemmen. Op de heer A. J. J. Klyberg werden uitge bracht 13 stemmen en op drie andere per sonen ieder éen. Prinses Heinrich van Pruisen, prinses van Battenberg en de Nederlandsche ambassade worden Zondag nacht hier verwacht om naar Engeland oyer te steken. Ternenaen. By besluit van den koning van België d.d. 10 dezer is benoemd tot consul van België alhier de heer H. van Cantfort, expediteur alhier, ter vervanging van den eer vol ontslagen heer A. van den Oever. IJzeiid^Jke. In de heden gehouden ver gadering van het waterschap Groot en Klein Zuiddiepepolder werd met 12 stemmen tot af gevaardigde en bestuurslid in bet waterBcbap Magdalenasluis benoemd de heer Chr. Wijffels, in plaats van het aftredend lid J. Th. Hen- drikse, die vyf stemmen verkreeg. 's Gravenhage. Louis Herbette beeft hier geconfereerd met het comité voor de tentoon stelling te Scheveningen. Besloten ia de opbrengst daarvan en van da lotery te bestemmen voor de slachtoffers va a den Boeren-oorlog eu de weduwen en weezen. Herbette bracht met den beeldhouwer Dubois en den medailleur Carles een bezoek aan pre sident Kruger. By de vloot-revue te Spitbead zal hetpant- serschip Holland, met den schout-by-nacht Ellis, commandant der marine te Den Helder, aan boord en onder "bevel van den kapitein ter zee Wentholt, de Nederlandsche marine ver tegenwoordigen. Hr. Ms. pantaerdeksehip Evertsen, comman dant Bollaan, zal tydens de tentoonstelling van het zeewezen te Antwerpen aldaar ter reede blyven. Zondag aanstaande vertrekt een buitengewone Nederlandsche ambassade naar Londen voor de kroningsfeesten. De Hooge Raad handhaafde heden de ver oordeeling van J. d. K., koopman te Middel burg, door de rechtbank en het gerechtshof tot een maand gevangenisstraf veroordeeld wegens verduistering. ÜSnsehedé. De firma Van Heek stelde heden hare fabrieken Kremersmaten, Lombok en Nieuw Engeland open. Alle arbeiders, voor zoover er reeds plaatB was, hervatten bet werk. Londen 16 Jun-i. De ongesteldheid van koning Eduard is van zeer lichten aard. Er was gisteravond een aanmerkelyke verbetering ingetreden. Marktprijzeu van Tarwe en Heel. Maandag 16 Juni. Rott erdam. (Bericht van den makelaar H. van Randwijk.) Ter markt van heden waren bui- tenlandsche granen stil en was Meel prye- houdend. Zaterdag 14 Juut. Antwerpen. Tarwe vast; La Plata fr. 16. P a r y s. Tarwe flauwloop. md. fr. 22.70. P e s t h. Tarwe beter gestemd. Zaterdag kr. 8.10. Vrydag kr. 8.06. B e r 1 jj n. De vaste buitenlandsche berichten hebben, bjj beperkten handel, slechts voor tarwe eene matige prysverbetering tengevolge gehad. Rogge heeft hot aanvankelyk bedongen avans niet nunnen handhaven, daar het aanbod op verren termyn den geringeu kooplust over trof. Haver voor disponibel pryshoudend, Juli levering werd opnieuw hooger gehouden. New-York. De termynmarkt opende traag, 1/8 ct lager, op ongunstige marktbe richten, daalde verder op verkoopen door het buitenland, op ruim aanbod, in verband met Chicago, op schaarschte van kooporders en sloot flauw. Loco traag. Chicago. Tarwe. De markt opende traag, op vorige noteeringen, daalde op dezelfde gronden als de New-Yorksche markt en sloot traag. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 18 Juni. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.het verlagen en herstellen van strandhoofd no 16 aan de Oude Hoeve aan de noordzyde van het eiland Schouwen, be- hoorende tot de zeewerken in Zeeland. Ra ming 2000. Inl. hoofding. Bekaar, Middel burg, ingenieur Van Vlissingen, Goes, en opa. Kooreman te Zierikzee. Donderdag 3 Juli. Middelburg. Gebouw Provinciaal be stuur 11 u.a. het vernieuwen van een duk dalf in de buitenhaven te Hansweert en van een dukdalf in de buitenhaven te W e- meidinge en voor het herstellen van een dukdalf in de buitenhaven te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 4000. Inl. hoofding. Eekaar, Middelburg, ingenieur Van Vlissingen, Goes, en opzichter Kooreman, Hansweert b. het aanbrengen van voorzieningen tot uit breiding der onderzeesohe verdediging langB de haven aan den <Stoo/polder en voor den mond der haven aan den Willempolder, behoo rende tot de werken van de tramweghavens aan het Zjjpe. Raming 17.500. Inl. hoofding. Bekaar, Middelburg, ingenieur Van Vlissingen, Goes, en opzichter Kooreman, Zierikzee. Wilhelminadorp. Gemeentehuis 11 u.s het verbeteren en onderhonden der waterkee- rende werken aan den cal. Oost-Bevelandpolder over 1902/3. Aanw. 27 en 30 Juni. Inl. C. Snyder, secr.-ontv.

Middelburgsche Courant | 1902 | | pagina 2