Verschillende Berichten. Aan de commissarissen der Koningin in Zuidholland en Overyael is machtiging ver leend tot het bijeenroepen der Staten dier provinoiën in buitengewone vergadering op 1 •n 3 April, ter verkiezing van leden der Eerste kamer, noodig door het overljjden van de heeren J. D. Fransen van de Putte en mr A. van Naamen van Eemnes. De verkiezing van een lid der Tweede kamer in het district Maastricht, vacature M. de Ras, is bepaald op Dinsdag 1 April, de- stemming zoo noodig op Dinsdag 8 April en de herstemming zoo noodig op Dinsdag 15 April. BIT STAD EN PROVINCIE. In verband met den by kon. besluit van 5 Febr. 1902 ingestelden koninklijken eere- prjjs als belooning wegens betoonde schiet vaardigheid, zyn door den minister van oorlog verschillende bepalingen vastgesteld, die zjjn opgenomen in de St. Crt. van heden. Wy ontleenen er aan dat gemeentelgke schietwedstrijden kunnen gehouden worden in gemeenten van 20.000 zielen en daarboven, als zich ten minste 150, in gemeenten van 10.000 zielen en daarboven, als zich ten minste 75, en in kleinere gemeenten met elkaar ver- eenigd een gelyk getal schutters ervoor aan melden en er een schietbaan is van tenminste 100 meter lengte. Verder worden provinciale wedstryden ge houden in Zeeland op de banen van het garnizoen te Vlissingen, als zich tot deelne ming ten minste 250 schutters hebben aan gemeld. Jhr mr J. O. Sohorer, ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot adjunct- eommies aan het Provinciaal gouvernement te Arnhem. De vorige week werd door een zekeren 8., een te Domburg wonend werkman, dietjj- deiyk te Middelburg vertoefde, by den wagenmaker M. aldaar een handwagen gehuurd. De man ging dadeiyk daarop den wagen ver- koepen en verteerde het geld. Hy werd opge spoord en aan de justitie overgeleverd, die hem in het huis van bewaring onder dak bracht. Uit Vlissingen. Woensdag had een 19jarige schoenmaker het ongeluk met zyn linkerhand onder een mes te geraken, waardoor hem de toppen van de vingers werden afgesneden. Dinsdag avond had in het hotel De Patrijs te Oolynsplaat eene uitvoering plaats, waarvan de bruto opbrengst geheel en al be stemd was voor de Boerengezinnen in de con centratiekampen. Mevrouw Aaltsz opende den avond met een woord van dank voor de flinke opkomst. Daarna volgde de opvoering van De oude Vaandrigeen gecostumeerd tooneelspel uit den tjjd van Frederik den Grooten, dat keurig werd afgespeeld en zeer de aandacht trok. Verder werden nog eenige tableaux vertoond, als Terugkeer uit Zuid-Afrtka, Verliefd en Hoop, terwyl het tableau, de beide republieken voor stellende, onder het spelen van het Transvaal- sehe volkslied en dat van den Oranje-Vrystaat, veel indruk maakte. Ben paar jonge dames zongen, onder be geleiding op de piano, CMstiaan de Wet en Angelus van Catharina van Rennes. Daarna gaf een sneiteekenaar eenige portretten van de door den oorlog algemeen bekend geworden persooniykheden te zien, terwyl ten slotte eene komisohe voordracht van Willem van Zuylen werd gehouden. Allen medewerkenden dames, alsmede der pianiste, werden fraaie bouquetten aangeboden. Tot agent van politie te Terneuzen is benoemd L. van Koeveringe te Waarde. Te Sas van Gent geraakte Woens dag een zesjarig kind onder een grooten, met steen beladen wagen. Het voorste wiel reed over den kleine, waardoor by zulke hevige kwetsuren bekwam, dat men voor het leven van het ventje vreest. De ouders wonen te Assenede. Men begrypt hunne ontsteltenis by het vernemen van het gebeurde. De marechaussee J. K. van Noordenne te IJzendyke is met 1 Mei benoemd tot be waarder in het huis van bewaring te Rotterdam. ONDERWIJS. By de aanstaande onderwyzers-examens te Middelburg zullen als deskundigen op treden de heeren voor Nederlandsche taal en lezen W. H. Hasselbacb, oöderwyzer aan de Rykskweek- sohool voor onderwijzers, te Middelburg, en A. R. Breetvelt, hoofd der openbare school A. te Goes voor kennis der natuur B. van Ruyven, di recteur der Ryksnormaallessen en hootd der openbare school, te Axel en W. H. Bartels, direoteur der Ryksnormaallessen en hoofd eener openbare school te Bergen op Zoom; voor rekenen R. van der Welle, hoofd eener byzondere school te Grypskerke voor geschiedenis P. van der Have, directeur der Ryksnormaallessen en hoofd van school B to Zierikzse;- voor aardrijkskunde H. Koelmans, directeur der byzondere normaallessen en hoofd eener byzondere school te Terneuzen voor pwdagogiek de heer G. L. P. van Ham, hoofd der openbare school te Oostburg; voor Bchryven en teekenen de heer I. Swart, hoofd der openbare school te 's Gravenpolder voor de vrye- en orde-oefeningen der gym nastiek mej. A. S. Beugel, onderwijzeres in de gymnastiek, te Middelburg, en B. ten Have, leeraar m de gymnastiek aan de R. H. Bur gerschool, te Middelburg voor de nuttige handwerken voor meisjes de dames M. J. de Haan te Middelburg en G. van der Have—Visser, te Zierikzee. De deskundige voor zang is nog niet bekend. Voor het examen in de nuttige handwerken is te 's Gravenhage geslaagd mej. E. D. van Vy ven van G o e s. Dit bericht werd nog opgenomen in een deel der oplaag van ons vorig nommer. By de ryksnormaallessen te Oostburg zyn toegelatentot de tweede klasse M. C. Blankert (mann.)tot de eerste klasseG. Amelunxen, H. van der Hart, J. B. Hontelez, A. Fr. Kamp, A. Schyve, J. H. Visser, D. J. Van Wjjck, allen jongensE. S. van Overbeeke en D. de Putter, meisjes. By de voorbereidingsklasse zyn toegelaten: tot de tweede klasse J. Hoebeke, A, Soens en A. P. J. Verdonck, jongensS. de Vlieger (meisje) en tot de eerste klasse J. A. van de Vyver, en de meisjes J. Gerritsen, O. van Melle, M. Poelman en E. A. M. Vos. LANDBOUW. Woensdag hield de afdeeling Oostburg der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland hare eerste vergadering in dit jaar, onder leiding van den heer J. de Bruyne—De Die, haren voorzitter. Een 50-tal leden waren tegenwoordig. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat over 1901 was ontvangen 1116.64 en uitgegeven f 956.40, zoodat met een goed saldo van 160.24 de rekening gesloten werd. De daarna ontworpen begrooting bedroeg aanvankelijk in ontvang f 1080.24 es in uit gaaf 783.50, met een sluitpost van 296.74. By de behandeling ervan stelde de heer G. A. Vorsterman van Oyen voor om aandeVer- eeniging van gediplomeerde leerlingen van den winter-landbouwcursus jaarlijks een hoo- ger subsidie dan thans te verleenen; de voor steller had de overtuiging verkregen dat de leden dier vereeniging zich werkeiyk zeer be ijveren, niet alleen om het geleerde te ont houden en toe te passen, doch om het ge leerde voort te zetten; hy zon boven h&t donateurschap ad 5 een jaarlyksoh subsidie van f 10 tot wederopzegging willen verleenen. Zonder hoofdelijke stemming werd daartoe besloten. De heer Lucieer zeide dat het vorig jaar 50 is toegestaan aan het Nederl. rundvcestam- boek voor te bekronen 1-jarige stieren, gefokt in den kring Zeeuwsch-Vlaanderendeze 50 zyn nooit opgevraagd en het is ook niet be kend of zy toegekend zyn, terwyl tegen dit jaar geene 1-jarige stieren zyn opgeroepen spreker stelde daarom voor, over 1902 geen subsidie toe te kennen daar de belanghebben den niet weten, of by de keuring, in de eerst volgende dagen te houden, die stieren in aan merking komen. De heer Roggeband lichtte toe dat de be kroonde stieren van verleden jaar eerst nu blyk moeten geven den prys verdiend te heb ben, en dat publicatie voor de a.s. keuring niet kon geschieden, omdat betRundveestam boek niet wist of het weder over subsidie dezer afdeeling kan beschikken. Na eenige discussie over dit punt, werd besloten voor 1903 weder 50 beschikbaar te stellen voor de een-jarige eigengefokte stieren in den kring Zeeuwsch-Vlaanderen, omdat deze dieren niet voor pryzen uit het Ryfis- of pro vinciaal subsidie in aanmerking kunnen komen. Uit het verslag van den secretaris bleek o. m. dat voor een cursus in paardenkennis 20 was verleend aan den heer L. Louter dat waren aangekocht 200 bandleidingen voor het gebruik van kunstmeststoffen, waar van nog steeds exemplaren beschikbaar zyn dat door den zuivelconsulent een voordracht was gehouden te Zuidzande over fokken en voeden van melkvee dat de geldmiddelen der afdeeling in goeden staat zyn, daar zy, behalve het batig saldo, een spaarbankboekje bezit waarop 400 is geplaatst dat het aantal leden der afdeeling is ge klommen tot 430. Verder werd in het verslag hulde gebracht aan den heer De Smidt, den onderwijzer aan den landbouwcursus te Oostburg. Aan de orde was thans de bespreking van de wenschelykheid van het houden eener paar denmarkt. De voorzitter geloofde wel, dat ieder de wenschelykheid eener zoodanige markt zou in zien het zou echter aankomen op de bepaling van plaats en tydals plaats is Oostburg als vanzelf aangewezen, doch met de bepaling van den tyd kunnen moeilijkheden ryzen hy, voor zitter, zou het laatst van October of uiterlyk het begin van November, een 14 dagen vóór de Brugsche markt, den meest geschiktten tyd vinden. De heer Roggeband zou willen ingesteld zien een voor- en een najaarsmarkthy wees hierby op Noord-Brabant, waar de markten geregeld door Duitache kooplui bezooht worden hy zou de markten zoo willen stellen dat gemelde kooplui deze als het ware in hun reis zouden kunnen opnemen. De heer P. de Muynok zou willen beginnen met éen markt in het najaar, zoo kort moge- lyk vóór de Brugsche markt. De voorzitter bleef by zyne meening dat ongeveer veertien dagen vóór Brugge het best was het is voor ieder verkooper eene kleine moeite om naar Oostburg te komengaat het dan niet op de markt, dan heeft elk nog een veertien dagen om te trachten op den stal te verkoopen; niet ieder gaat gaarne naar Brugge. De heer Anth. de Vlieger was het gedeel telijk met den heer De Mujjnk eens met het oog op de vreemde kooplui, voor wie het eene kleine moeite en weinig koBten zou veroor zaken om even Oostburg aan te doen. De heer L. de Jonghe was het eens met den voorzitteracht of veertien dagen vóór Brugge was het z. i. de beBte tydde vreemde kooplui zien tegen zoo'n reisje niet op, daar ze soms alle maanden of meer op verschillende markten komen. De heer Roggeband meende dat we in de eerste plaats dienen te zorgen dat er kooplui komende paarden komen van zelfden kooplui moet het gemakkelijk gemaakt worden. Na nog eenige discussie werd besloten een markt te houden in Juli en eene in November, telkens vóór de paardenmarkt te Brugge. Aan het bestuur werd overgelaten den juisten datum te bepalendeze moet zyn minstens 8, doch hoogstens 14 dagen vóór de Brugsche markten. Op voorstel van den heer Van Oyen werd het bestuur uitgenoodigd om in de a. s. Mei vergadering een voorstel dienaangaande te doendit kan des te gemakkelijker, waar het nu onderscheidene stemmingen heeft vernomen. Thans bracht de voorzitter ter sprake de kostenals voor het uitloven van premiën en dergelyke. Hy las een telegram voor van den alge- meenen voorzitter, den heer mr P. C. J. Hen- nequin, waarin deze verklaarde gaarne het denkbeeld van een paardenmarkt te willen ondersteunen en daarvoor eene premie aan bood van 25. Met instemming werd deze mededeeling door de vergadering vernomen. De voorzitter deelde mede dat het bestuur hoogstens 100 uit de afdeelingskas wil be schikbaar stellen ter aanmoediging, en zeide, naar aanleiding van eene opmerking van den heer Vorsterman van Oyen, dat het volstrekt niet in de bedoeling lag om eene premie te verleenen voor den grootsten aanvoer. Over dat premiestelsel verschilden alweder de gevoelens, zoodat verdere besprekingen daaromtrent tot gemelde Meivergadering wer den aangehouden. De heer Van de Sande hoopte, dat deleden en de overige landbouwers deze onderneming zouden steunen door met hunne paarden ter markt te komen< Tot afgevaardigden ter algemeene vergade ring werden benoemd de heeren L. B. Sturm en A. A. de Smet; tot hunne plaatsvervan gers de heeren J. de Bruyne—De Die en L. J. Roggeband. De beer A. Luteyn Pz. wees op de ver keerde architectuur over de provinciale wegen niettegenstaande de groote onkosten daaraan besteed, worden ze bedorven en als het ware onberijdbaar gemaaktspreker maakte zich sterk tal van handteekeningen te verzamelen, als het noodig mocht zyn, van voerlui en andere belanghebbenden zyns inziens, en zyne meening werd door het meerendeel der aanwe zigen gedeeld, liggen de wegen veel te rond op te korte breedte. Besloten werd deze klacht, door middel van het afdeelingsbestuur, over te brengen aan het hoofdbestuur. De heer Anth. de Vlieger vroeg of het be stuur niet zou kunnen zorgen, dat de land bouwers, leden der afdeeling, vryen toegang kregen tot de keuringen der hengBten. De heer Van Oyen, secretaris der Prov. regelingscommissie, zou hierin trachten te voorzien. De heer A. J. Smit bracht nog ter sprake de verplichte hengstenkeuring op coinage z. i. worden daartoe aan onze zware hengaten veel te strenge eischen gesteld. Velen waren het hiermede eens. De heer V. van Oyen gaf toe dat de eischen streng zyn, doch raadde af by de regeering in deze richting stappen te doen, daar de wet nog maar kort ingevoerd is, zoodat hare werking nog niet te beoordeelen is. Hierop werd de vergadering gesloten. RECHTSZAKEN. Ten paleize van justitie te Amsterdam zette Woensdagavond de raad van tucht voor de koopvaardij de behandeling voort der zaak tegen kapitein Roggeveen, gezagvoerder van het ss. Girondt, dat, op reis van Aberdeen naar Rotterdam, op den 16en Januari jl. strandde op het eiland Schouwen, by zwaar weer en sterken stroom om de Zuid gezet, zoodat de kapitein meende nog benoorden den water weg te zyn, terwyl by reeds ten zuiden van het vuurschip was. Gehoord werd de stuur man J. P. Scholten, door wiens verklaring het door kapitein Roggeveen in de vorige zitting medegedeelde werd bevestigd. Hy is op de brug geweest, toen men des middags ten 4 uur den visscberman ontmoette, die zeide dat de Gironde zich dwars voor Katwijk bevond, ter wyl later bleek, dat men toen reeds voorby den Maasmond was. Scholten heeft zioh voor namelijk mot het looden belast, onder toezicht van den gezagvoerder. Veel nieuws leverde zyne verklaring niet op. De raad zal 2 April uitspraak doen in deze zaak. LETTEREN EN KUNST. Aan het Lyrisch tooneei te Amsterdam zyn tegen het a. seizoen o. a. verbonden de heer Jan Malherbe, de heer en mevrouw Schwab en waarschynlyk ook de heer en mevrouw Erfmann— Sasbach. Messchaert zal als solist medewerken op het groote gemeenschappelijke muziekfeest der steden Coblenz, Trier en Saarbrücken, dat te Coblenz van 20—23 April wordt gehouden. Het theatre du Vauiaville te Parys (de schouwburg van M. Porei en Mme Réjane) is in likwidatie verklaard. De aandeelhouders vergadering had tot ontbinding besloten, maar de rechtbank heeft dit besluit vernietigd, daa* er de vereischte twee derden niet verkregen waren. In de twee jongste nommers van het Weekblad voor muziek komen opstellen voor van mejuffrouw Marie Berdenis van Berlekom over de vraag: Wat moet het doel zijn van het zang onderwijs op de volksschool en hoe kan dit doel worden bereikt f Wy ontvingen een «Open brief aan de Nederlandsche regeering inzake het toepassen van slachtmethodes by huisdieren," van de hand van den heer E. van Gendt, generaal- uiajoor-hoofdintendant b. d. De schryver, die m den aanvang van dit jaar een werk liet verschynen, getiteld«Ver duurzamen van levensmiddelen en in verband daarmede beschouwingen over de slachtmetho des van huisdieren," stelt in den Open brief in het licht, dat in ons land van eenheid van opvatting omtrent de meest aan te be velen wjjze van dooden van slachtdieren geen sprake is. Daar niet alleen het beschermen van dieren voor noodelooze pynen, maar ook de volksgezondheid, het geldelyk belang van ieder vleeschetend mensch en de veiligheid van slagers en helpers by de zaak betrokken zyn, verzoekt de schryver aan het slot van zyn open brief de regeering daarnaar een ern stig onderzoek te doen instellen en eventueel een wettelijke regeling in het leven te roepen. Het Dageljjksch Bestuur der Zuiderzee- Ver eeniging heeft nog een beperkt aantal exempla ren beschikbaar van den 2en druk der ver handeling De Economische Beteekem's van de Afsluiting en Drooglegging der Zuiderzee door H. C. van deiHouven van Oordt en Mr. G. Vissering, welke, voor zooverre de voorraad strekt, kosteloos voor belangstellenden ver krijgbaar is op aanvrage by den heer mr. G. Vissering, secretaris, Keizersgracht 160 Am sterdam. Men verneemt dat de majoor F. V. Quadekker, commandant der 4e divisie maré- chaussée te Leeuwarden, binnenkort zal wor den benoemd tot luit.-kolonel. Volgens de Opr. Haarl. Crt. heeft de heer H. Th. Chappuis, luitenant-kolonel der infanterie, garnizoens-oommandant te Haarlem, tegen 1 Mei eervol ontslag uit den militairen dienst aangevraagd. Prins Hendrik zal de betooging ter eere van den Borneo-reiziger dr Nieuwenhuis Zaterdagmiddag in Artis te Amsterdam bjj- wonen. Zooals nog in een groot deel der oplaag van ons vorig nommer onder Laatste Berichten werd gemeld, besloot Woensdag de vergade ring van patroons in de bouwvakken te Am sterdam tot eene algemeene uitsluiting, aan vangende heden, daar de werklieden een onder zoek naar hunne grieven door een onpartydige commissie weigeren. ft Avonds, onmiddelyk nadat het besluit om eene uitsluiting toe te passen, was gevallen, werden alle bouwwerken in de stad onder be waking van politie gesteld. Heden zallen de vrye manschappen daartoe in dienst moeten komen, en ongetwijfeld zal deze bewaking groote krachtsinspanning van de politie vorderen. (Men zie verder Laatste berichten.) Op 8 April e.k. vergadert het hoofdbe stuur van den Christeiyk-Historischen Kie- zersbond te Amsterdam, en by die gelegen heid zal er tevens aldaar een groote meeting worden gehouden van al de negen districten, waarin verschillende sprekers zullen optreden. Bg de familie is berioht ontvangen van het overigden van KlaaB Boes, die 11 Aug, 1894 te Schagen twee vrouwen, de wed. Bute en haar nichtje Anna Beyers, op gruwelijke wyze heeft vermoord. De moordenaar moest zyn levenslange Btraf te Leeuwarden ondergaan. Te Nymegen is een balkon, waarop twee dames stonden, plotseling weg gezakt, waardoor de beide vrouwen met het houtwerk naar be neden stortten. Meer dood dan levend van schrik werden zy van onder den chaos van daan gehaald, doch by onderzoek bleek dat zy geen belangryke kneuzingen hadden opge daan. Ook een beeldspraak! »De meest pikante persoonlijkheden werden als fijn zout over de rede gesuikerd en dat nog al dik. Te Tilburg is in een poel het ïyk ge vonden van een man, die sinds Maandag ver mist wordt. Vermoedeljjk it de man door een toeval te water geraakt. De tablettes mensuelles van de Société Royale de médecine publique de Belgique wözen op de uitbreiding der pokken in België en dringen op algemeene vaccinatie en revacci- natie aan. De epidemie wordt geacht van Antwerpen uitgegaan te zyn, tengevolge van de veelvul dige relatiën welke deze stad met Londen onderhoudt. Te Antwerpen waren in Januari 16 gevallen in de hospitalen in verpleging en kwamen 3 sterfgevallen aan pokken voorook in de omstreken van Antwerpen, te Borger- hout, Boom, St. Nicolaas, Mechelen, Merxem, Turnhout, Lokeren en Gent werd de ziekte'ge constateerd. Ook in de zuidelyke en oostelyke provinciën komen pokken voor, o. a. in Januari 30 gevallen te Angleur. Te Malines waren sedert de vorige week eenige broeders Redemptoristen, die in ver schillende kerken optraden. Zondag echter be zondigde een van hen zich op den preekstoel aan politiek, en dadelyk ontstond er rumoer onder de toehoorders. De politie zette een jongmensch de kerk uit, wat weer aanleiding gaf tot gefluit en gejouw aan het adres van de politie en de broeders. Het werd een op stootje, de prediker werd onder besoherming van de politie naar de sacristie geleid en de kerk werd ontruimd. Twee personen werden gearresteerd en onder grooten toeloop naar de politiewacht gebracht. In den tabaksoorlog in Engeland van de vereenigde Engel sche sigaren- en sigaretten- fabrikanten (de zg. Imperial Tobacco) tegen de Amerikaansche tabaktrusten, is de jongste ge beurtenis het rondzenden door de Imperial van een oirculaire aan de duizenden tabakswinkels en winkeltjes in Engeland, bevattende een overeenkomst,, welke de winkeliers, naar hun verzocht wordt, geteekend terug moetvn zenden. Hy verbindt zich daarby o, a. geen artikelen te koopen van de Amerkaansche trust, of van de tot deze trust behoorende Engelsche fa brieken (o. a. Ogden). Daarentegen verbinden zich de fabrikanten een aandeel in de winst onder de kleinverkoopers te zullen verdeelen, nl. 1/5 van de winst, door de Imperial gemaakt op den handel in Engeland. In een klem dorpje in Schotland was een geval van pokken voorgekomen, en de politie trachtte op aanwijzing van den gezondheids inspecteur den patient en een vijftiental per sonen, die met hem in aanraking gekomen waren, af te zonderen. Het kostte twee uur harden stryd om hen daartoe te dwingen, en de overwinning van de mannen van de wet was maar tydelyk, want toen de vijftien per sonen in een barak waren ondergebracht, wisten ze alle vyftien weer door de ramen te ontsnappen. Er was hier van inenting geen sprake,het was alleen een geval van afzondering. Volgens het verhaal heeft de overheid, na nog eenige vergeefsche pogingen, het opgegeven zulk een onwetendheid te bestryden, en heeft ze een cordon rond het dorpje getrokken ten einde het de inwoners zelf met de pokken te laten uitmaken. Paus Leo XIII heeft met zyn jubileum 350.000 telegrammen en 2 millioen brieven ontvangen. Men meent ongeveer drie maanden noodig te hebben om die correspondentie te openen. In het Phoenix Dok te Hoboken (New- York) is Woensdag een groote brand uitge broken die het Britsche stoomschip British Queen en verscheidene lichters vernielde. Ook de nabijgelegen dokken werden beschadigd en groote stapels katoen en hooi verbrandden, doch gelukkig heeft men geen herhaling ge had van het akelige tooneei van den brand van het Lloyddok. Wanneer er menschenlevens verloren zyn, kan het aantal niet groot zyn. Een tydlang liepen de dokken van de Hol- landsche iyn gevaar, maar zy bleven behouden. De geheele schade bedraagt naar sohatting anderhalfmillioen dollar. Het schouwspel was zeer indrukwekkend, daar de vlammen hoog opsloegen en verschei den lichters en kleinere vaartuigen brandend de rivier afdreven, tot groot gevaar voor de lager gelegen pieren en schepen. De brand weer had de banden vol om ze af te houden. Een der pieren geraakte in brand, maar kon bytydB gebluscht worden. De New-Yorksche correspondent van de Frankfurter Zeitung geeft aan alle musici in Daitscbland den welgemeenden raad om in de eerste zes maanden, niet binnen het gehoor van prins Heinnch of van leden van zyn reis gezelschap Die Wacht am Rhein te spelen. De gevolgen zouden ontzettend zyn, want ze hebben het in Amerika iederen dag minstens twaalf maal gehoord, zoodat een der officieren ver klaarde het nacht en dag te hooren. En als er eens iets anders werd gespeeld, was het of zyn trommelvlies uit gewoonte alleen maar de tonen van Die Wacht am Rhein naar zyn her sens overbracht. Van een ander lid van ft gezelschap vertelt de correspondent dat by terugkomst in New- York na de rondreis, het eerste wat hy deed wasnaar een Dnitsche restauratie te gaan en daar een portie Sehweineknöchel und Sauerkraut te bestellen. >Een enkele maal zoo'n maal nit zeventien gerechten en bravourstukjes van de kookkunst, dat gaat, maar veertien dagen lang, daar komt de inwendige mensch tegen op," was zyn verontschuldiging. De Amerikaansche admiraal Evans heeft het ook niet volgehouden en zich na enkele dagen reeds by de feestmalen laten verontschuldigen. Hy is over dien >smadelyken terugtochtin het ootje genomen door een der Amerikaansche bladen. Het was laf om weg te vluchten van al die spjjs en draak, die de Daiteohers steeds moedig aanvaardden. Wat beteekent de lever of de spijsverteringsorganen van den admiraal tegenover de eer van de natie? Verkoopingen enz. Ten overstaan van den notaris Huvers werden heden middag op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoeging alhier, in het open baar verkocht een woonhuis en erf te Middelburg aan den Veerschenweg, wjjk T no 8 f., aan den heer M. Snoek, te Middelburg, voor 862; en 29.20 a. bouwland te Vrouwepolder, aan den Veerschenweg, nabjj Trouw voor Goud, aan den heer W. Kasse, te Yeere, voor 508. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Zimmermanpolder werd heden, in de' herberg by J. Rottier, te Rilland aanbesteed de aanleg van werken tot oeververdediging. (Raming f 14.680) Hiervoor werd ingeschreven door de heeren A. Tholens Dz.. Terneuzen, f 10.855, Abr. Tholens, id., f 11.080, J. de' Bree Fz., id., 11.215, C. de Wilde Cz., Kattendyke, 11.590, J. W. Roeloffs, Papendreeht, 11.970, H. de Kluiver, Sliedreeht, 12.698, J. Roskam, id. f 13.164, J. van der Plas, Hardingsveld/13.250 en A. Prins Thz., Sliedreeht, 13.648. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. Woensdagnamiddag werd te Oostburg in de herberg De Koornbeurs, ten overstaan van den notaris J. Lansen Groin, herveild de villa Buitenzorg met tuin te Oostburg, groot 20.80 a, die ingesteld was op 3768. De instel werd niet verhoogd en de villa niet toegewezen. De Middelburgscne wurmt wordt 's avonds te acht uur in Goes bezorgd. Dagelijks worden, tegen twee galden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. O. BOLUIJT, firma Wed. A. C. DE JONGE aldaar.

Middelburgsche Courant | 1902 | | pagina 2