ummm aim, FEUILLETON. BülfMLAH'a de Witte, P. Jongepier, Adr. van Dyk en A. L. Delzenne. Het door den heer I. v. d. Sluis beschikbaar gestelde eerekruis, voor hem die in de serie het meest aantal geljjke punten schiet, wordt verloot tusschen T. Hoolsema en J. J. van Aartsen, beide met 3 tienen. In het personeel voor genoodigden (5 schots) behaalden pryzenW. K. Hering 55 p. (I. s. 12), J. M. Boone 55 p. (1. s. 11), M. Kleine- pier, Biggekerke, 54 p., J. W. F. Franso53p., P. J. Tapper 52 p. (1. s. 11), W. .1. Witte, Vlissingen, 52 p. (1. s. 9), Van Oyen, Viissin- gen, 51 p. (1. s. 12), J. Frank 51 p. (1. s. 11), sergeant Somers 51 p., P. G. LaernoeB, Vlis singen, 51 p. En in den personeelen wedstrjjd (5 schots) voor leden en donateurs behaalden prijzen: A. D. Littooy, 95 p., T. Hoolsema, 94 p., F. Keuleinans, 84 p., L. O. van Straaten, 83 p. (L s. 20), H. Gabriëlse, 83 p. (1. a. 16), I. v. d. Sluis, 82 p., Adr. van Dyk 81 p., L. van Heusden, 79 p., P. Jongepier, 78 p., (1. s. 20), P. Looise 78 p., (1. s. 19) en S. Boogerd 78 p., (1. s. 16). De uitslag van den personeelen wedstrjjd voor leden, donateurs en genoodigden (5 schots) is W. K. Hering 58 p., C. W. D'huy 55 p. (1. s. 11), J. Frank 55 p. (1. s. 10), L. O. van Straa ten 54 p. (1. s. li), J. C. Klaassen 54 p. (1. s. 11), J. Verschiere 53 p. (1. s. 10, 11), II. Ga briëlse 53 p. (1. s. 9, 11). In denzelfden wedstrjjd(3 schots) is de uitslag: W. K. Hering 36 p. (max.), P. G. Laernoes, Vlissingen, en C. W. d'Huy, beiden 35 p. (loting), J. Frank 34 p. (1. s. 12), J. C. Klaassen 34 p. (1. s. 11), L. O. van Straaten 33 p. (1. s. 11, 12), De Pagter, Vlissingen, of luit. Cassa beiden 33 p. (loting). Op de rjjfes-oylinder voor loden, donateurs en genoodigden (5 schots) behaaldenC. W. D'hujj, 97 p., Florissso, Biggekerke, 94 p. (1. b. 18), W. K. Hering, 94 p. (1. s. 17), H. Gabriëlse, 93 p. (1. s. 18,20), J. J. van Dalsen, Vlissingen, 93 p. (1. b. 16,20), J. H. J. van Deventer, 93 p. (1. s. 19,18), C. A Schulte, 92 p. In denzelfden wedstrjjd op het Flobert is de uitslag: De Witte, Vlissingen, 99 p., luit. Cassa en W. K. Hering, beide 98 p. (loting), H. F. van Oyen, VlisBingen, 98 p., L. O. van Straaten, 98 p., Florisse, Biggekerke, 97 p. (1. s. 20), Jacq. Frank, 97 p. (1. s. 19). De prjjswinners, by wier namen geen woon plaats ia vermeld, wonen te Middelburg. Heden avond te 8 uur heeft in bet Schut- tershof de prysuitdeeling plaats, in de pauze van het door het schutterymuziekkorps te geven concert, waartoe leden, donateurs en genoodigden met hunne dames toegang hebben. Vlissingen. In de heden namiddag te 2 uren door den gemeenteraad gehouden zitting, die gepresideerd werd door den burgemeester en waarby de heeren Verkuyl Quakkelaar, Kalbfleisch en Bos niet tegenwoordig waren, is in de vacature-Van Ujje Pieterse benoemd tot wethouder de heer Kalbfleisch en wegens de aftreding als raadslid van den heer Van Raalte, de laatste als waarnemend wethouder. Als ambtenaren van den burgerlijken stand werden benoemd de heeren Gewin en Van Ockenburg. In de commissie van toezicht op het mid delbaar onderwys werd de beer J. Wilkens herbenoemd. Alvorens tot de benoeming van een secre taris-rentmeester van het algemeen armbestuur werd overgegaan ging de zitting over in eene met gesloten deuren. Ih ons volgend nommer komen we meer in den breede op deze zitting terug. Waarde. In de heden gehouden raads vergadering is tot wethouder benoemd de heer J. Blok Sz., en tot ambtenaar van den bur gerlijken stand de heer C. Thorenaar. Terneuzeu. Door den gemeenteraad is benoemd tot secretaris de beer J. L. Ooster hof, secretaris van Arnemuiden, met 7 stem men de heer Dalman had er 5, en de heer Damsté 1. Tot vroedvrouw te Sluiskil is benoemd mej. Klazinga. Aardenbnrg. Tot wethouder is heden door den gemeenteraad alhier benoemd de beer dr De Glopper en tot ambtenaar van den burgerlijken stand de beer Reepmaker. 13 TWEEDE GEDEELTE.j IV. Door al dat spreken over zyn verleden kreeg Jules weer een hoestbui, en na een poos ging hy op zwakken toon voort «Ach, zjj die bljjven waar zy geboren zyn, zooals myn broer en myn nicht, die zyn wjjs, die zyn gelukkig. Adolphe met zyn bloemen! Wat een leven? Rozen en jasmjj- nen en slanders niet. Hy zal tevreden, sterven zonder slechte gedachten. Waarom ben ik, arme drommel, al niet lang ingeslapen aan een slootkant! Wat kom ik hier doen. Waar om moest ik deze braven lieden terug willen zien dit land dat my herinnert dat ik een kind ben geweest, als een ander en dat ik ook een goed mensch had kunnen wor den. Wanneer Trembloz dan wilde spreken van berouw en beter doen, werd hy onge duldig en begon spotachtig een versje uit zjjn kinderjaren op te zeggen, over de Goede Herder. r- »Ja doming, dat zou alles heel aardig 's Gravenhage. By het departement van koloniën is ontvangen het volgende, 3 dezer gedagteekende, telegram van den Gouv.-Gene van Ned.-Indië: De Djambische versterking nabjj de Sinboet- rivier is ontruimd, na omtrekking door de troepen uit Soera Lampoeng. Een aanval van den Radja van Soemba op den posthouder te Wyngapoe is door eene landingsdivisie vau het flottielje vaartuig Java voorkomen. Vyanden zyn gestraft. Rotterdam. Alhier is overleden de heer W. Ruys, ridder in den Nederl. Leeuwdirec teur van den Rotterd. Lloyd, en commissaris van vele fiuancieele ondernemingen. De over ledene was 64 jaar oud. Amsterdam. In de zaak van den burge meester van deze gemeente contra de Ned. Herv. gemeente, betreffende de Nieuwe Zyds- Kapel, zal 1 October a. s. voor de rechtbank repliek worden ingediend. In de heden gehouden raadszitting werden de heeren Yan Hall, Gerritsen en Blooker met overgroote meerderheid als wethouders herkozenj Ook de heer Heemskerk werd herkozen, doch met 19 van de 39 stemmen, 14 waren in blanco en de overige stemmen op verschil lende raadsleden uitgebracht. Lomlen, 3 September. Doctor Krause' oud-burgemeester van Johannesburg, die deze stad aan Roberts overgaf, is gisterenavond in een hotel te Londen in hechtenis genomen, beschuldigd van verraad. Zyn bagage is in beslag genomen. Hy is vier maanden in Engeland. Na den eed van trouw afgelegd te hebben zou hy aan de Boeren nuttige inlichtingen gegeven hebben, Hy werd heden door den politierechter in Bowstreet verhoord. In de zitting der vergoedingscommissie haalde de voorzitter vele voorbeelden aan van ben, die vreemdelingen gebleven waren in een land waar oorlog gevoerd werd, en die zich moesten onderwerpen aan de lasten der gevolgen van den oorlog. Ardagh zette uiteen dat de Engelsche regee ring in vele gevallen als verscheidene der onderhavige, zich machteloos verklaarde. Hjj trachtte te bewyzen, dat de vreemdelingen, in vyands gebied handel dryvende, of zich daar vestigend met 't doel van vestiging, 't karak ter van vjjand krygen, zich hierbjj beroepende op de Franscbe compensatie-commissie 1870/71. De Engelsche eischen beliepen toen 2 millioen pond, terwyl 650.000 pond werd uitgekeerd. Hy beriep zich op Bismarcks weigering om eischen van neutralen te erkennen, die in Frankryk verblyf hielden, en op de interna tionale commissie, die na 't bombardement van Alexandrie schadeloosstelling weigerde voor 't verlies van geld, eftekten en te velde staande oogst. Lomlcn, 3 Sept. De politierechter in Bowstreet verdaagde de zaak Krause voor een week. Borgstelling werd geweigerd. Toen het bevel zyner inhechtenisneming werd voorgelezen, zeide Krause dat de be schuldiging ongerymd was. VBRKOOPINGEN RN VERPACHTEN - GEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen, lnformatiëi. Sept. Middelburg, Inspan enz., Tak. N.&St.Joosl., Hofstede, Tak. 5 Middelburg, Villa Zomer- lust, De Vos. 11 Koudekerke, Weil. (verh.)Loeff. 20 Gapinge, Hofstede enz.,Hnvers. Algemeen Overzicht. De verhouding tusschen vorst en volk in Denemarken heeft een merkwaardige verandering ondergaan sedert de koning einde- ljjk aan den duidelyk gebleken wensch van het volk toegaf en een vooruitstrevend mini sterie aan het bewind stelde. Zoolang hy zich tegen die nieuwe strooming trachtte te ver zetten, en bleef weigeren uit de vooruit- strevenden zyn raadslieden te kiezen, was de zyn maar dat is niet. Geschiedenissen als de myne «De tyd is nog niet gekomen", zei de domino kalm en ging heen. Met den dokter was het net hetzelfde, eerst wilde hy er niet van weten, maar nu liet by dokter Magnet telkens roepen. Als men eenmaal zoo'n kwakzalver neemt, dan ook maar den grootsten van allen. «Woorden, niets dan woorden 1" zei oom Adolphe, vooral wanneer hy zag dat Jules stipt alle voorschriften van dien kwakzalver volgde. De heer Magnet, die volstrekt niet gemak kelijk was, hoorde al de praatjes van Jules geduldig aan en het duurde niet lang of hy begaf zich eiken dag langs de Esplanade naar de villa Charlotte, gevolgd door Turk, zyn grooten bond, die in bet eerst op hem bleel zitten wachten voor het hek, doch daar de bezoeken steeds langer duurden, zochtjhy een gemakkelijk plekje om te gaan Blapen. Nadat de dokter by den patient geweest was, vroeg hjj nog naar Anthony, die Annette overal volgde. »Wat is die veranderd sedert zyn komst. Nu praat hy een beetje, zjjn toevallen wor den minder. De liefde doet wonderen. Wat een geduld Wat een opoffering, juffrouw Annette Wat zjjt ge goed volksgunst geducht aan 't tanen, en het was zelfB zoover gekomen, dat in de Deensche bladen onomwonden de vrees werd uitgespro ken voor een revolutie. Dertig jaar achtereen heeft koning Christiaan geweigerd, en heeft hjj ministers aan 't bewind gehandhaafd die in vele opzichten het vertrouwen van de leden van de Folkething niet hadden, en die de wenschen, door het volk kenbaar gemaakt, voorbjj gingen. Maar eindeljjk heeft de koning toegegeven, en zie de dreigende revolutiewolk, die boven 't vorstenhuis hing, is eensklaps weggevaagd, en op 't oogenblik is de koning populairder dan hy ooit geweest is. Zondag heeft hy daarvan het bewjjs gehad in den vorm van een dankbetuiging voor 't nieuwe ministerie, hem namens het Deensche volk gebracht door een stoet van 8 a 10.000 personen. Ze waren uit alle deelen van Denemar ken by elkaar gekomen om op 't slot Amalien- borg der vorst te begroeten. Een deputatie ging het slot binnen en werd daar door den koning ontvangen. In zyn antwoord op de dankbetuiging van den voorzitter der deputatie, sprak de koning onder meer den wenseh uit, dat het volk door daden zou bewyzen in staat te zyn hun leidslieden te steunen niet alleen als leiders van de oppositie maar ook in de veel verantwoordelyker positie van leiders der regeeringsparty. Toen de koning op 't balkon kwam en een bockuitbracht op het Deensch vaderland, keersclite er een groote geestdrift. De sociaal-democratische partjj had zich aan deze betooging onttrokken, en is over haar radicale bondgenooten niets te spreken. Aan een in den namiddag gehouden feest maal zei de minister-president dat de hoofd taak van bet ministerie was een hervorming van het rechtswezen met invoering van een jury voor politieke en strafzaken, een com missie ter onderzoek van het verdedigings stelsel, verbetering van de traktementen der kleine ambtenaren en belastinghervormingen. Het mag thans wel in herinnering worden gebracht dat de Deensche ministers van de laatste dertig jaar, zy mogen dan niet bet vertrouwen van de bevolking hebben gehad het land in ieder geval hoog hebben opgevoerd wat handel en veeteelt en de positie van de Deensche produkten op de wereldmarkt be treft. Ons land beeft dat tot zyn schade met de boter ondervonden, en er is meer van dien aard, en dat is juist iets van de laatste kwart eeuw. Prins Tc hun zou gisteravond per extra- trein van Bazel naar B e r 1 y n vertrekken. De geschiedenis van de Kow-tow, d. i. de drie buigingeu-moeilykheid, is bljjkbaar bygelegd, en waarscbjjnljjk niet ten nadeele van den Chinees. En het andere waarvoor die ziekte en buigingen als voorwendsel golden, zal waarachynlyk ook geregeld zyn, n\. de aard van het te maken excuus en ook de onder- teekening van 't protocol, 't Was wel verma kelijk te lezen in een telegram uit Peking, dat het hof niet verder met 't protocol wilde gaan vóór prins Tchun ontslagen was van de voorgeschreven vernedering, terwjjl men hier beweerde dat de Duitsche keizer den prins niet wilde ontvangen vóór 't protocol getee- kend was. Die vernederingskwestie scbyut echter de hoofdzaak te zyn, en sommigen van 't gevolg van den prins moeten beweerd, hebben, dat de prins nooit China zou hebben verlaten als hjj geweten had dat men hier van hem een ver nedering voor den keizer verwachtte. Toen hjj uit China weg zou gaan, is hjj behandeld met alle mogelyke onderscheidingen door de troepen der mogendheden. Er is een diner te zyner eere gegeven, de groote Welt-Marshall" heeft zelf hem ge huldigd, er is een parade voor hem gehouden door een eerewacht. En nu zou hier ineens het spelletje worden omgekeerd De prins zou alleen de spyt der Chineesebe regeering willen uitdrukken over den moord op baron Von Ketteler. Maar keizer Wilhelm en zyn regeering willen een boetedoening met een ceremonie, die spreekt tot een Chineesch gemoed, teneinde bet Chineesche hof te doen begrjjpen dat Duitscbland niet kan worden behandeld als een quantité négligeable, als «dui vels", die men kan ignoreeren. Wie beeft nu zyn zin gekregen De prins is op weg. We zullen het dus eerstdaags wel hooren, als de reis door gaat. Toen de extra trein te Bazel al stond te «Die opoffering kost my niet veel ik houd van hem, dat is al en hy is op zyn manier zoo aanhankelijk. Hy kan niet buiten my by wacht me overal op." Die lange bezoeken trokken natuurlyk de aandacht men begon al te praten dat de dokter haar nu zelf zyn bof maakte, nu zy een rjjke erfgename was. »En waarom ook met? Hy heeft zoo'n treurig leven in het huis waar zyn schoondochter de baas speelt. Hjj heeft niets in te brengen." Het duurde ook niet lang of hy gedroeg zich geheel als een verliefde, kocht allerlei mooie dassen en deed zyn beBt om er jong uit te zien. Wanneer Annette hem uitliet bleef hjj veel langer met haar praten dan noodig was, en op zekeren dag ging hjj voor haar staan, beet op zyn knevel en begon: «Juffrouw Annette, ik heb al lang eens met u willen pratep gjj zyt een voortreffelijk meisje ik zie het iederen dag meer in en het was heel dom van mjj dat ik het niet eerder ingezien heb want het zou veel beter voor ons geweest zjjn, indien gij Die toespeling op bet verleden deed haar bloozen; want het ging haar nog altjjd aan het hart dat zy Marc Magnet niet gelukkig had mogen maken. Zjj antwoordde niet en de dokter ging voort«Maar nu begrjjp ik het gjj zyt zoo goed voor uw oom, en stoomen, waren de Chineezen in 't hotel nog niet aan het pakken. Beknopte Mededeelingen. Het hof van Gumbinnen wordt van alle zyden op zyn vingers getikt. Nu weer door de Duitsche Horlogemakers Vereeniging. Marten had nl. geprobeerd zyn alibi te bewyzen, maar het openbaar ministerie had op grond van verschillende getuigenissen en horloge-aanwijzingen dit bewys niet geleverd geacht. De genoemde vereeniging vestigt nu in 't publiek de aandacht op de groote onge regeldheid die wordt aangetroffen by de horloges welke in den handel zyn. Zy acht het hoogst gevaarlijk om van zulke getuigenissen, het leven van een man te laten afhangen. Ernstiger klinkt de ineedeeling van den redacteur der Juristen Zeitung. Deze wjjst erop dat volgens de courantenverslagen het openbaar ministerie de volgende woorden gezegd zou hebben«Nu de misdadiger ontdekt is, moet bet reoht zyn loop hebben maar de Btraf op moord is de dood en <vjj aarzelen voor die straf. Wjj aarzelen om meer op te leggen dan een minimum wanneer er geen wettig bewys van schuld is. Ik vraag u dus een vonnis niet voor moord uit voorbe dachten rade, maar voor doodslag." De Porte heeft stappen gedaan om de kwestie met Turkjje opgelost te krygen door arbitrage, aldus luiden de laatste berichten. Een toevoeging dat Duitschland daartoe zal worden aangezocht is echter al weer tegen gesproken.., 't Is ook nog de vraag of Frankryk in arbitrage zal toestemmen. De Daily Mail is toch zoo fatsoenlijk geweest om haar excuus te maken aan den beer Constans, voor het sterke stukje, uit gehaald door haar correspondent te Weenen, die een heel interview met den Franschen gezant publiceerde, terwyl hem, zooals men weet, door den heer Constans de rug werd toegedraaid. De directeur van de Daily Mail is naar den heer Constans gegaan en heeft zyn spyt over het gebeurde uitgedrukt, en den fantaseerenden correspondent per telegraaf zjjn ontslag gezonden. De werkelooze moet nu maar naar Z.-Afrika gaan. Daar nemen ze het liegen niet zoo gauw kwaljjk. In de Fransche bladen doet het bericht de rondte dat de zoon van Abd-el-Kader van Smyrna zou zjjn ontvlucht om te trachten in Algiers door de dringen en daar de Mohame- daansche bevolking tegen Frankryk op te zetten. De Zweedsche sociaal-democraten hebben besloten tot het systeem voor een algemeene werkstaking als het uiterste dwangmiddel ter verkryging van het algemeen stemrecht. Op het te Kopenhagen gehouden Skandi- navische socialisten-congres, is hun moreelen en financieelen steun toegezegd. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Den lsten September was 't een jaar ge leden dat de Zuid-Afrikaansche republiek ge annexeerd werd. De N. R. C. publiceert een brief van den staatssecretaris Reitz gedateerd den 20sten Juni jl. Na alles wat er reeds gebleken is na de publicatie van de geruchtmakende brieven uit de buitgemaakte bagage van pre sident Stejjn, is dit nog eens een aanwijzing te meer, om heel weinig waarde aan die stuk ken te hechten. De twyfel aan de echtheid wordt hoe langer hoe grooter. Het slot van den hier bedoelden brief van Reitz luidt als volgt: «Wat onze zaak betreft koesteren wy meer hoop dan ooit te voren, dat wy met Gods hulp onze onafhankelijkheid zullen behouden, want ondanks alle leugens is het daarvoor dat wy vechten, en onze twee generaals en beide regeeringen hebben besloten den strjjd voort te zetten tot dat doel bereikt ia. Een Bloemfonteinscke courant (7he Post), een half- militair Jingo-blad, bevatte een paar maanden geleden een lang artikel en een Reuter-tele- gram, waarin verteld werd, dat ik krankzin nig was geworden. De wensch was zonder twyfel vader der gedachte, maar ik ben, God zjj dank, zoo sterk en gezond naar lichaam en geest als iemand van myn leoftyd maar wenschen kan. Groet alle bloedverwanten en vrienden van my. Moge God den tjjd van onze beproeving beperken en ons vrede en vrjjheid schenken voor dien armen jongen en als ik dat alles zie dan denk ik dat het jammer is dat gy geen gezin hebt, geen eigen familie ik weet wel dat ik niet meer jong ben maar ondanks myn grjjze haren is myn hart nog jonghet was ingeslapen, maar gy hebt het gewekt Eerst dacht ik dat het dwaasheid zou zyn maar wie weet, gy zyt zoo goed. Gy kunt vergeven. Waarom zoudt gy ook niet goed voor my zyn Waarom zoudt gy myn vrouw niet willen worden?" «Hoe kunt gjj aan zoo iets denken, myn heer vroeg Annette, met de grootste ver bazing. Hare lippen beefden van verontwaar diging. «Neen, neen, antwoordt nog niet. Ik weet wat gjj zeggen wilt; maar het verleden ligt achter onsIk begrijp dat gy verbaasd zyt. Het verwondert my zelf dat ik het u heb durven zeggen. Gun u tyd om na te denken niet te lang want het zal my zwaar vallen om te wachten. Voor iemand op mjjn leeftjjd om zoo tot u te spreken begrypt gyo ik weet zeker dat gy alles begrjjpt." «Ik behoef niet na te denken, dokter, het is heel eenvoudigen ik begrjjp niet dat ik het u moet uitleggen. Gy zegt dat het verleden achter ons ligt; maar kan ik het daarom vergeten Kunt gjj uw bezoek Het vermoeden wordt geuit, dat de Engelsche regeering den zetel van 't bestuur van Transvaal wil overbrengen naar Johannes burg. Men leidt dat af uit de overbrenging van verschillende gouvernementskantoren, o. a. dat van de mjjnen, dat voor de Kaffers, de directie van de posteryen, en het departement van onderwys. Lord Milner is op 't oogenblik ook te Johannesburg. In Pretoria is een proces gaande tegen een aantal burgers beschuldigd van spionnage. Er is aangetoond dat een aantal personen voortdurend in verbinding bleven met de Boerenkommando's door in 't geheim van de stad naar hen toe te gaan en weer terug to komen. In een brief van Beneit Burleigh, den Daily Telegraph'correspondent, komt 't volgende voor «Heeft nog geen komisch teekenaar een teekening gemaakt van de gevangenneming van de militaire wielryders, eenigen tyd ge leden ten Westen van Pretoria? Een der gevangenen vertelde mjj, dat hoe droevig zyn lot ook was, hy instemde met het algemeen gelach, waarmee de ongekamde gryze Boeren werden begroet die zoo eerzuchtig waren om op de rjjwielen van hun gevangenen te willen rjjden. Het tooneel was op de helling van een vallei in de Magalierberg. Enthousiaste helpers hielpen de veterane doppers op de verraderlijke wielen, en lieten ze dan wild. van de helling rollen, zoodat ze tegen elkan der aan botsten, of tegen de rotsen of tegen het harde veld. Het geheele kommando boog krom van 't lachen toen de oudjes met vol harding probeerden hun nieuw rypaard te bedwingen." Vertrokken en aangekomen schepen. Binnengekomen alhier bet s.s. Maia, gez. W. Möller, met eene lading balken van Riga. HANDELSBERICHTEN. tvraanmarmen enz. Vlissingen, 3 Sept. Boter J 1.55 A j 1.45. Eieren f 4.— a 3.80 per 104 stuks. Goes 3 Sept. Boter 1.12, 1.30 a 1.22 per kilo. Eieren 3.40, 3.80 a f 3.60 per 104 stuks. Ter graanm arkt waren kroonerwten25 cent lager en bruineboonen 50 cents lager. Overigens waren de pryzen onveranderd. Rotterdam, 3 Sept. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd: 2166 runderen, 531 vette, 63 nuchtere kalveren, 2256 schapen, 557 varkens, 248 biggen.Runderen hoogsteprjjs 68, laagBte 44 centkalveren hoogste 84, laagste 64 cent; schapen hoogste 52,laagste 14 centvarkens hoogste 51, laagste 42 cent; alles per kilogram. Rotterdam, 2 Sept. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was in binnen- lanÖBche granen de aanvoer vrjj rnim, vooral van nieuwe tarwe en haver. Van jarige Tarwe werden de beste par tijtjes tot vorige pryzen uitgezocht, voor 't overige was geen kooplust. Per heet. 5.50 a f 7.10 en puike zware nog daarboven en per 100 kilo 7.65 a 8.75. Nieuwe merkeljjk ruimer aangeboden, bracht per heet. 6.50 a f 7.35 op en uitgezochte party tj es nog daar boven. Voorts per 100 kilo 8.50 a 9. Rogge vond van f 4.75 tot 5.30 plaat* sing, zaaisoort nog daarboven. Gerst. Winter werd per 100 kilo naar deugd verkocht van 6.75 tot 7.75. Zomer kwam nog niet noemenswaard voor en Che valier was flauw gestemd, per 100 kilo 7.50 a 8.30, extra puike nog daarboven. Haver met ruimen aanvoer werd verkocht van 2.75 tot 3.50 en per 100 kilo van 7 tot 7.25. Bruineboonen van het nieuwe gewas, waarvan eenige partyfjes ter markt waren, werden verkocht van 8.75 tot 10 naar deugd. Blauwe Erwten zyn lager te noteeren. Het aangevoerde werd verkocht van 8 tot 9 en mooie gave, puike kokende nog daar boven. Koolzaad hooger. Per heet. 9.25 a 10.60. Kanariezaad onveranderd handelloos. Per heet. 5.50 tot 7. Zeeuwsche uien. Aanvoer circa 4000 bn groote, kleine en stroogele. Er werden eenige partyen verkocht van 1.60 tot 1.65 per 60 kilo. Handel flauw. Aardappelen. Zeeuwsche Spuischejam men 2.50 a f 2.75, dito blauwe 2.— a 2.20, Brielsche kralen 2.80 a 3.—, Gel- dersche blauwe a dito kralen 2 a f 2.20. Met tamely ke aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren 3.80 a 3.90, aan myn armen vader vergetendaags na ons ongelukDr Magnet streek zich met de hand over de oogen en zei niets. Annette ging met trillende stem voort: «dat is het eenige wat mjj ooit heeft doen twjjfelen aan Gods goedheid toen heb ik gevoeld hoe wreed de menschen kunnen zyn. Voor u is dit verleden heel ver weg voor my is het als gisteren. Het is zoo hard als iemand, in wien gjj al uw vertrouwen hebt gesteld, u ontvalt in het oogenblik van smart en ik heb begrepen dat hjj n gehoorzaamde Wat wilt gy dus nog van my «Ik hoopte dat gy my vergeven hadt." «Vergeven, jawel, ik koester geen wrok, maar ik bljjf wie ik ben, wat gjj gewild hebt dat ik zyn zou, de nicht van myn ster venden oom en de moeder van myn ongeluk* kigen neef hoe hebt gy ooit kunnen denken dat «Gy hebt geljjk het is onmogelyk men moet boeten voor het kwaad dat men gedaan heeft; ik ben al te wreed geweest! Vaarwel, juffrouw Annette 1" «Vaarwel, dokter 1" Den dag liep dr Magnet met het hoofd op de borst gezonken. HQ beantwoordde de groeten der voorbjj ganger a niet en twee dagen later vertrok hjj naar het Zuiden. Wordt vervolgd),

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 3