BUITENLAND. Verschillende Berichten. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN. in België en Frankryk, door daarop de aan dacht te vestigen, moge bevorderlik zyn aan een druk bezoek van vreemdelingen aan Walcheren. De directie der Yereeniging De Harmonie te Leeuwarden heeft besloten in de maanden December en Januari aanstaande een redery- kersconcours te organiseeren. Voor de afdee- ling Nederlandsch worden hoogstens vyfvoor de afdeeling Friesch hoogstens drie kamers toegelaten. Prjjzengouden, zilveren en bronzen me- dailjes in elke afdeeling; de gouden medailj es worden uitgeloofd door den heer R. Bloem bergen Ez., president der Harmonie. Bovendien ontvangen de toegelaten kamers vergoeding van reis- en verblijfkosten. Nadere inlichtingen verstrekt de secretaris der Harmonieby wien tevens de beschrijvings brieven verkrijgbaar zyn. Een «Katholiek Sociaal Weekblad," met den heer mr P. J. M. Aalberse te Leiden, als hoofdredacteur, zal, te beginnen September a., worden uitgegeven door de Maatschappij De Katholieke illustratie te 's Hertogenbosch. Naar het Gentsch Volksbelang meldt zal het beeld, dat Jel Lambeaux beloofd heeft te maken van Catharina Beersmans als Medea tentoongesteld worden in den Salon van 1901 en nog dezen winter in den Nederlandschen schouwburg te Brussel onthuld kunnen worden. ONDERWIJS. By kon. besluit is voor het tydvak van 1 September 1901 tot en met 31 Augustus 1902, benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Bergen-op-Zoom W. Kosten, hoofd der openbare lagere school te Rilland-Bath. Dit bericht is nog opgenomen in een deel der oplaag van ons vorig nommer. By het examen voor de hoofdakte is te 's Hertogenbosch o. a. geslaagd de heer M. Bal van Hansweert. In het Rijksopvoedingsgesticht voor jon gens te Alkmaar, wordt éen onderwijzer, en in elk der Ryksopvoedingsgestichten voor jongens te Doetinchem en te Avereest worden twee onderwijzers gevraagd, bevoegd tot het geven van lager onderwijs, op een aanvangs- traktement van 800 's jaars, het genot van vrye woning of eene toelage van/150 's jaars voor het gemis daarvan, vrjje geneeskundige behandeling c. q. ook voor hun gezin, bene vens toelagen voor het bezit van niet ver plicht gestelde akten of diploma's, tot een maximum van f 100 's jaars. Voor nadere inlichtingen verwezen wy naar de St. Crt. van heden. Donderdag is op het kerkhof te Diemen begraven de heer 6. B Lalleman, in leven laatstelijk directeur van het Nederlandsche schoolmuseum, jaren achtereen hoofdredacteur van De Wekker. Een groot aantal hoofden van scholen en schoolautoriteiten en vele onderwyzeressen hadden zich op de be graafplaats vereenigd. Vijftien groote, fraaie bloemkransen en plamtakken dekten de ljjk- baar. Aan de groeve werden woorden van hulde aan de nagedachtenis van den overledene ge sproken door dr I. A. F. Abresch, namens het bestuur van het Nederlandsch schoolmuseum; door den heer I. A. Tours, namens het bestuur der vormschooldoor den heer Bigot, namens het bestuur van het Nederlandsch Onderwijzersge nootschap door den heer Van Góor namens het bestuur der plaatselijke commissie van toe zicht op het lager onderwysdoor den heer Van der Meer van Keffelen predikant te Moordrecht, waar de heer Lalleman vele jaren aan het hoofd der school stond, en door den schoonzoon, den heer De Groot. Allen roemden den grooten eenvoud van karakter, zyn onbegrensde liefde voor het onderwys, zyn ongeëvenaarde werkkracht, zoodat de meer dan 81-jarige flinke grijsaard 24 uur v<5or zyn verscheiden met het bestuur van het Schoolmuseum groote en grootsche plan nen tot uitbreiding van het Museum besprak. Een kleinzoon dankte voor de eer, den overledene bewezen. in de voortgezette algemeene vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering, der Vharmacie werd besloten de volgende jaar vergadering te Utrecht te houden. Aangenomen is o. a. een voorstel van 's Graven- hage, dat apothekers in dienst van onbevoegden, onverschillig of zy al dan niet in een vennoot schap met hen zyn openomen, geen lid kunnen worden der maatschappij. Uitgezonderd zyn al leen zy die verbonden zyn aan liefdadigheidsin richtingen of werkzaam zyn ten behoeve der erfgenamen van een overleden apotheker.Voorts is besloten, dat het bestuur voortaan niet alle functies onderling zal verdeelen, maar de ver gadering den voorzitter zal benoemen. De Koningin en prins Hendrik zullen 11 September de landbouw-tentoonstelling te Wageningen bezoeken. Z. K. H. Prins Hendrik vertrok Donder dagavond te 7.15 van Soestdyk per rytuig naar Amersfoort om aldaar in den trein naar Berlyn te stappen. De Prins was vergezeld van jhr Van Suchtelen. Op het bordes van 't paleis namen de beide Koninginnen een hartelyk afscheid van hem. Door de vryzinnige kiesvereenigmg Voor uitgang te Amsterdam is tot candidaat voorde Tweede kamer in district IV gesteld de heer J. T. Cremer, minister van koloniën, met 51 stemmen, tegen 14 op den heer B. H. Heldt. Hek door ons onlangs medegedeelde voor stel van een vyftal AmBterdamsche raadsleden om B. en W. uit te noodigen te onderzoeken of het Raadhuis op den Dam voldoende ruimte aanbiedt als zetel der stedelyke regeering enz., is in de jongste raadsvergadering in banden van B. en W. tot preadvies gesteld. In verband met opmerkingen hieromtrent door de heeren Van den Bergh en Korthals Altea, verklaarde de voorzitter dat het voornemen is, aan het onderzoek een zoo ruim mogelyke strekking te geven, zoodat daarby ook gelet zal worden op de wenschelykheid dat het paleis by eventueele teruggaaf aan zyn oor spronkelijke bestemming ook in zyn oorspron- kely ken staat wordt teruggebracht en gehouden. Te Rotterdam is een matroos van een Noorsch stoomschip, die buiten boord verfwerk verrichtte, van een stellingplank gevallen en verdronken. In den afgeloopen nacht om 12 uur ontstond een uitslaande brand in de Groenenlaan no 11, bovenhuis, 3 spuiten bluschten in een uur tyds den brand, welke een dreigend aanzien had. Het geheele bovenhuis brandde uit. Men daeht dat nog een oude vrouw in het pand aanwezig was en wendde daarom alle pogingen tot redding aan. Echter bleek het vermoeden niet juist te zyn. Voor dezen brand werd in een groot gedeelte der stad alarm geblazen voor Groenendaal, hetgeen tot groote verwar ring aanleiding gaf. Onder Overschie is een nieuwe hout zaagmolen, die nog niet eens in gebruik was genomen, tot den grond toe afgebrand. Te Vlaardingen is een ondorsluiswachter by het zwemmen verdronken. In de Tuinstraat te Amsterdam ontstond Donderdagavond, vermoedelijk als gevolg van twist, waarby men handgemeen werd en de brandende lamp omwierp, een uitslaande brand. De bewoners der eerste verdieping ontkwamen by tyds. Een op de tweede verdieping wonende hoogbejaarde weduwe ontkwam intus- schen nog te nauwernood, dank zy de krachtdadige hulp van een marinier en een modelmaker, die zich in het brandende per ceel hadden begeven en de weduwe op het portaal der eerste verdieping door de vlam men hielpen. De vrouw werd per brancard naar het gast huis vervoerd. In die stad viel op straat een meisje, dat een griffel in den mond had. Wjjl het instrument haar in de hersenen drong, is haar toestand hoogst ernstig. Een verschrikkelijk ongeluk heeft te Nieuw Buinen plaats gehad. Een driejarig jongetje zou zyn vader in een der glasfabrieken koffie brengen, en nam zyn vriendinnetje uit de buurt tot gezelschap en voor pleizier mee. Nauweljjks op het terrein der fabriek, of het meisje geraakte in een hoop gloeiend heete asch, en even daarna het jongetje ook. Hoe wel spoedig hulp kwam opdagen en de vlam mende kleertjes werden uitgedoofd, blekende handen en voetjes der kinderen vreeselyk ver brand te zyn, zoodafc hun toestand zorg wekkend is. Aan de rietenstoelenfabrieken in het Friesche dorp Noordwolde is het tegenwoordig buitengewoon druk. Duizenden rieten stoelen worden wekelyks voor het binnenland en voor België en Engeland afgeleverd, en toch kan nog niet aan de groote aanvraag worden vol daan. Dat de voordeelen, die deze industrie afwerpt, voor Noordwolde van groot belang zyn, .ligt voor de hand, daar tal van ingeze tenen daardoor een middel van beBtaan hebben. By een bakker in de Friesche gemeente Kollumeriand kwam de vronw van een schip per om inkoopen te doen. Zy deed het ge kochte in een grooten trommel, die zy in haar boezelaar droeg. Toen zy betalen zoude, be merkte zy dat zy haar beur# vergeten had. Om geen wantrouwen te verwekken, greep zy den trommel en zette dien achter de toonbank neder, waarop zy vertrok, zeggende tot den bakker dat zy met een half uur terug zou komen om te betalen en dan den trommel met het gekochte mee zou nemen. Zy kwam echter niet terug en nu ontdekte de bakker, dat de trommel geen bodem had. De oplicht- ster had de gekochte waren door den trom mel in den boezelaar laten zakken, zonder dat de bakker zulks bemerkt had. Het is een oude, bekende truc. In het huis van bewaring te 's Hertogen - bosch houdt de toevoer van personen, die van landlooperjj verdacht worden, voortdurend aanthans zyn er meer dan 60 gedetineerd, die wachten op opzending naar Veenhuizen. Een Bosschenaar, een goede bekende by de politie, had nog drie maanden gevangenis straf te goed. Donderdagmorgen om 6 uur zonden hem 2 agenten van politie gaan halen, doch toen hy daarvan lont rook, sprong hy gedeeltelijk gekleed in de Zuid-Willemsvaart en trachtte zoo te ontkomen. Een der agenten sprong dadelijk in een roeiboot en voer den zwemmer achterna. Deze zwom telkens rondom de boot, zoodat het voor den agent onmogelijk was hem te kannen pakken. Het was ongeveer 7 uur eer men er in slaagde hem in arrest te nemen. Blootsvoets werd hy, stevig geboeid, naar de gevangenis getransporteerd. De brouwersknecht te Woensel, die in hechtenis genomen is wegens den moordaan slag te Geldrop, wordt beschuldigd, in den namiddag van 14 Juli te Zbb gehuchten, op Thomas Schenkels, en in den avond van dien dag te Geldrop op Franciscus Sengers en Magelina van Zeeland, poging tot doodslag te hebben beproefd, telkens door met een revol ver te schieten, waarby laatstgenoemde, al hoewel nog levende, zoodanig werd getroffen, dat haar toestand levensgevaarlijk is. Beklaagde beweert, door de aangevallenen gemolesteerd te zyn en alleen uit zelfverdedi ging te hebben geschoten, om zyne aanvallers schrik aan te jagen. Te Waardhuizen (N.Br.) is een woning met al wat erin was afgebrand. Onder Etlen is een jongen van 14 jaar, die in een weide het vee hoedde, door een zonnesteek getroffen en overleden. By Oudenbosch is een jongen by het baden verdronken. Te Brussel heeft zekere- Bastin een kapitaal aan de stad gegeven, dat 500 francs rente oplevert, die gebruikt moeten worden, om een prjjs uit te reiken aan het jong mensch of het jong meisje dat in het afge loopen jaar het teBt voor zijn of haar familie is geweest. De prjjs zou jaarlyks met de Brus- selscbe kermis worden toegekend. Het civiele proces van mevr. de wed. Henry tegen Joseph Reinach zal den 24en Aug. te Parys dienen. Mevr. Henry vordert schadever goeding wegens beleediging van de nagedach tenis van kolonel Henry, den man, die de valsche stukken maakte in het proces-Dreyfns. De firma Rothsohild, die den hoogsten pry8 van 1.00.000 francs getrokken heeft in de door Coqueün op het getouw gezette lotery ten voordeele van een fonds tot ondersteuning van behoeftige tooneelspelers, heeft het geld aan Coquelin afgestaan voor een tehuis voor acteurs. De negentienjarige bediende, die met be hulp van een valschen chèque 60.000 frc. aan de Discontokas te Nantes ontvreemd had, is Zondag te Montreal in hechtenis genomen, waarheen hy met eene «vriendin" over Liver pool gevlucht was. Men vond nog 53.000 fr. in zyn bezit. - Max Régis is te Oran, op weg naar Spanje, waar hy Déroulède gmg bezoeken, onverwacht aangevallen en door een messteek in den nek gewond. Er volgde natuurlyk een algemeene vechtpartij van voor- en tegen standers, en de politie nam dertig personen gevangen, onder wie Max' broer, Louis Régis, en een antisimietisch leider te Oran, Irr. Het is den deskundigen gebleken, dat bet 11-jarig' meisje, dat eenige weken geleden te Charentonneau by ParjjB in een boscbje langs den weg vermoord werd, niet tevoren door den moordenaar is beleedigd, zooals men aanvankelijk dacht. Het kind is alleen ge worgd. De dader heeft beleediging voorge wend, door het slachtoffer te ontkleeden en het. een messteek in den buik te geven. De politie is nu den dader op het spoor. De stad Frankfort verkeert in waternood. De leiding iB onvoldoende voor de behoefte, zoodat nu van gemeentewege is bekend gemaakt dat niet enkel 's nachts van 10—5 uur maar «zoo noodig" ook 's nam. van 3—7 uur geen water wordt geleverd. De burgerij is zeer ontstemd over den tragen voortgang met de uitbreiding der waterleiding. Gedurende geruimen tjjd waarde in Berlyn een geheimzinnig persoon rond, die in het donker de kleederen van vrouwen en meisjes stuk sneed. Thans is deze misdadiger, een gehuwd timmerman, vader van twee kinderen, op heeterdaad betrapt en gepakt. Hy bekent, dat een onweerstaanbare aandrang hem dreef tot het plegen van deze baldadigheden. Het geval heeft, wat den drang tot de daad, betreft groote overeenkomst met dat van een dokter, die onlangB gearresteerd werd daar ly, als hy een vrouw op straat tegenkwam, door een booze macht gedwongen werd bare klee- ren met inkt te bemorsen. De rechtbank te Darmstadt heeft een roekeloozen wielrijder gevoelig gestraft. Pas een beginner, reed hy in een dorpje, waar het kermis was,door de menigte en deed o. a. een oude vrouw tuimelen, die haar arm brak. Op den koop toe schold hy haar nog uit. De eerste rechter legde hem 10 weken gevange nisstraf op. In hooger beroep trachtte hij er. met een boete af te komen, maar de recht bank wilde daarvan niet weten en veroor deelde hem tot 5 weken opsluiting. Twee jongens, van 10 en 12 jaar, waren by Wechselburg in de Mnlde aan het zwem men, toen de oudste plotseling zonk. De andere wilde zyn broertje te hulp komen en verdronk eveneens. Een hevige ontploffing heeft plaats ge. had in de kruitfabriek Fyttong, op een halve injjl afstand van Nora (Noorwegen) gelegen. Zeven gebouwen vlogen de lucht in. 4 Per sonen werden gedood, 6 licht gewond. Een bosch by de fabriek geraakte in brand. Graham, de waaghalzige Amerikaan, heeft werkelyk, nu voor do vyfde maal, met succes zyn tocht door den Niagara-waterval volbracht. Hy was weer in zyn ton gaan zitten en werd bewusteloos, half gestikt opgevischt, doch kwam spoedig weer by. Op 92-jarigen leeftijd overleed te New- York de rabbjjn dr. Wasserman, die in 30 jaren 24.000 menschen getrouwd heeft. Heden werd aan het gebouw van het pro vinciaal bestuur te Middelburg aanbe steed het aanbrengen van voorzieningen tot uitbreiding der onderzeesohe verdediging langs de haven aan den Stoo/polder en voor den mond der haven aan den Willempolder, behootende tot de werken van de tramweg havens aan het Z y p e. (Raming 7100.) Ingeschreven werd door de heerenP. A. van de Velde, te Terneuzen, voor 5745, W. 't Hoen, Alblasserdam, ad 5980, H. de Klui ver, voor 5955, W. Volker, ad f 5730, J. W Roeloffa, Papenerdecht, voor 5640 en J. Ros kam Cz., ad 5310. Drie der inschryvers wonen te Sliedrecht. Door burgemeester en wethouders van Middelburg zyn heden namiddag op het Raadhuis aanbesteed Het doen van herstellingen aan de kaai muren. Hiervoor werd ingeschreven door de firma W. van Uye Zonen voor metselwerk ad 18.80 per Ms en voor voegwerk ad 0.59 per M3; door den heer A. Barentsen voor metselwerk ad 19.20 en voor voegwerk ad 0.62; en door den heer P. J, Fiegen voor metselwerk ad 19.35 en voor voegwerk ad 0.61. Het verriohten van verfwerk aan den Abdy- toren, Hiervoor schreven in de heeren A. F. Noest voor 343, H. Pieterse voor 347, M. J. Kuyper voor 625 en A. Sprink voor 698. Het verrichten van teerwerk aan remming- werken, bruggen enz. Hiervoor schreef in de heer P. J. Fiegen ad f 226. Een biljet werd, als ongezegeld, van on waarde verklaard. Het verrichten van reinigings- en stuka doorswerk in schoolgebouwen te Middelburg met bylevering van de daarvoor benoodigde materialen. Hiervoor werd ingeschreven als volgt door den heer J. P. de Rjjk voor perc. 1 68, perc. 4 52, perc. 5 58, perc. 6 97, perc. 7 f 68, perc. 8 f 57 en perc. 9 f 122 door den heer J. J. Pundke voor perc. 1 78, perc. 2 105, perc. 3 93, perc. 4 ƒ48, perc. 5 f 55, perc. 6 91, perc. 7 84, perc. 8 79 en perc. 9 135 en door de firma Jurgens en Co. te Dord recht voor perc. 1 74, perc. 2 111, perc. 3 95, perc. 4 55, perc. 5 60, perc. 6 93, perc. 7 77, perc. 8/61 en perc. 9129. Al de inschryvers, by wier naam geen woon plaats is genoemd, wonen te Middelburg. Donderdagavond zyn op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoeging a 1 hi er, ten overstaan van notaris J. W. Verhulst, ver kocht de volgende perceelen en erven, staande en gelegen te Middelburg: de lynbaan aan bet Seisbolwerk voor 1313; een kantoor en magazyn met erf en tuin, achter de Houttuinen, gemerkt Q 35, voor 1216; een huis en erf, naast het tweede perceel, gemerkt Q 36, voor 1500; een pakhuis en erf, naast het derde per ceel, gemerkt Q 37, voor 2900; en een pakhuis en erf, in de Schuiffelstraat, gemerkt K 179, voor 1.000. Door het R. K. kerkbestuur te Kwaden- d a m m e werd Donderdag aanbesteed het bouwen van een parochiale kerk met toren en de levering der noodige materialen. 14 biljetten werden ingeleverd, en wel van de heerenC. Vink, Axel, ad 58.500 en ƒ52.000; Ch. Sanine, Rotterdam, 58.060 en 54.941E. Everards, St. Jansteen, 54.000 en 49.800A. Hanewinkel, Vlissingen, 54.000 en 47.800C. Engelbert, 's Heeren- hoek, en C. Bleienberg, St. Jansteen ƒ53.600 en 49.510; A. Jacobs, Goes, f 52.000 en 57.000; P. van Peel, Ui bergen, ƒ51.700 en 48.900J. Hornstra, Bergen op Zoom, 51.500 en f 47.500A. Verleg, Ginneken, ƒ51.140 en 47.320 B. Reuling, Hulst, 50.300 en 46.700J. Bakker, Prinsenhage, 49.645 en f 45.150A. Goedemondt, Hansweert, f 49.300 en f 44.800S. Raaymakers, Wouw, 48.950 en 44.450en L. Peters, Kwaden- darame, 46.700 en f 43.955. De laagste inschrijver werd aannemer. Het hoogste cyfer is met, het laagste zonder toren. Herstemming Gemeenteraad. Als lid van den gemeenteraad van Bosc h- kapelle is by herstemming herkozen de heer C. L. Stallaert (aftr.). Te Heinkenszand brachten 181 kiezers geldige stemmen uit. Gekozen werd de heer A. Cappon met 102 stemmen. De heer A. de Koster verkreeg er 79. Te T hol en zyn gekozen .de heeren W. Moelker met 188, J. M. Wagemaker met 159 en J. Kegge C.M.z. met 148 stemmen. Te Waarde werd gekozen de heer C. Bal met 58 stemmen. De heer A. van Fraassen bekwam 33 stemmen Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Zondag 21 Juli. Godsdienst-oefening Re servekas. Concert- en gehoorzaal. Zondag 21 Juli. Concert Uit het volk voor het volk. Schuttershof 8 u. Maandag 22 Juli. Concert stafmuziek 3e reg. Schuttershof 8 u. Zondag 4 Ang. Matinée Unie van Roo sendaal. luin Noord- Bolwerk 2x/a u. Vlissingen. Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli. Concert Farië. Grand Hotel 8 u. Zondag Matinée 2 u. Goes. D o n d e r d. 25 Juli. Zeeuwsche Landmaatschap pij. Sociëteit V. O. V 12 u. TH HOUDEN AANBESTEDEN GHN. Dinsdag 23 Juli. W s s e k e r k e. By E. P. van Damme 10 u.bet verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken aan den calamiteuzen Vlietepolder over den dienst 1901/2. Aanwy- zmg 16 en 19 Juli. Inlichtingen C. N. van der Hejjde, secr.-ontv. Vrydag 9 Augustus. Middelburg. Gebouw Provinciaal be- Btuur 11 u. o het maken en inhangen van twee nieuwe binnenvloeddeuren en het uitnemen, herstellen en opbergen van de bestaande binnenvloeddeuren van de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren te Vlissin gen. Raming 7500. Inlichtingen hoofdinge nieur Bekaar, arr. ingenieur Hoogenboom, Vlissingen, en opzichter Lange veld aldaar; b het maken van twee sluisdeuren en andere kunstwerken, en het uitvoeren van grond- en andere werken, beoosten Sas van Gent. Raming 990.000. Aanwyzing 2 en 3 Aug. Inlichtingen hoofdingenieur Bekaar, Middelburg, en aan het bureel der verbete- ringswerken van het kanaal van Terneuzen te Terneuzen. Dinsdag 13 Augustus. Hoofdplaat. Directiekeet 3 u.maken werken verdediging en versterking oeverweïk C. ïftowaespolder. Aanwyzing 6 en 9 Aug. Inlichtingen J. A. Pateer, Hoofdplaat. bonden. (Hdbl.) Het feit dat de correspon dentie tusschen Reitz en Stejjn meer dan twee maanden oud is, maakte een zeer ontnuch terenden indruk op de bladen. De Times, Daily Mail en Morning Posi zeg gen dat het einde naby is en dat de regeering versterkingen moet zenden om dat einde te Verhaasten. De Daily News en de Morning Leader drin gen aan op het aanbieden van billyke voor waarden. HERIJK. De herjjk der maten en gewichten heef! plaats in de navogende gemeenten en op den tjjd daarbij gemeld Graauw en Langendam, 20 Juli. Hulst, ook voor Clinge en St. Janssteen, 22, 23, 24 en 25 Juli. Kloosterzande (gemeente Hontenisse), voor de gemeenten Hontenisse en Ossenisse, 26 en 27 Juli. VERKOOPINGEN EN VERPACHTIN GEN IN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 23 Juli Middelburg, Vruchten, Tak. 23 Vlissingen, Koffieh. enz.,Maret Tak. 23/24 Middelburg, Galanteriën enz., Notarishuis 24 Hoogelande, Inspan, Tak. 24 Koudekerke, Hofstede enz.Loeff. 25 Middelburg, Bouwland, Verbuist. 26 Zandyk- buiten. Inspan enz., Tak. 29 Biggekerke, Bouw- en wei land enz., Loeff. 29 KleverakerkeHofsteedje, Tak. 30 O. W. Soub., Inspan, Verhulst. 31 't. Zand, Huis enz., Loeff. 31 O. W. Soub., Hofstede, Verhulst. 2 Aug. Biggekerke, Huis en land, Loeff. 8 Middelburg, Huizen, Huvers. 15 Karotery, Wisboom Verstegen, Sept. Middelburg, Inspan enz., Tak. Verzending en laatste bnslichtmg der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. Ooat-Indië. Alles plaatsuijke tijd.) Napeis (Duitsche dst.)22 Juli 1.5 'snamid. arseille Lloyd). 24 Juli 7.10 's avonds. Rotterdam Lloyd) 26 Juli 7.10 's avonds. Marseille (Fr. dienst) 27 Juli 6.15 's morgens Genua (Nederl.) 30 Juli 7.10 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 2 Aug. 7.10,8 avonds Brindisi (Eng. dienst)2 Aug. 1.5 's namid. De verzending der correspondentie voor Atjeh en Sumatra's Oostkust ge schiedt eiken Vrydag met de Britsche booten, buslichting te 1.5 'snamiddags, voor de sup, pletoire verzending te 7 10 's avonds. Voorts des Donderdags om de 14 dagen, twee dagen vóór de verzending der Franscbe maii, te 1.5 's namiddags. Voor suppletoire verzendingen over Napels en over Brindisi wordt de bus nog te 7.10 ge licht; doch de aansluiting op het vertrek der booten uit de genoemde havens is daarvan niet verzekerd. Suppletoire verzending van brieven, brief kaarten en aangeteekende stukken den vol genden morgen te 6.15. Met de Duitsche booten, wordt verzonden de correspondentie voor Sumatra's Oostkust, Riouw, Palembang, Banka, Billiton en de Westerafdeeling van Borneovoor het overige gedeelte van Ned. Oost-Indië alleen ov verzoek. W est-Indië. Curacao over Queens- tow 23 Juli 10.10 's avonds. Suriname via Sout hampton23 Juli 7.10 's avonds Curasao met K. W. I. maildienst.31 Juli 7.10 'b avonds. Suriname via Amster dam31 Juli 7.10 's avonds. Suriname via St.Na- rsaire8 Aug. 7.10 's avonds Algemeen Overzicht. Uit Spanje komen nadere berichten over de anti-katholieke onlusten te Saragossa. Een telegram van daar meldt, dat Woensdag morgen personen geschoten hebben op geloo- vigen die uit de jubilee-mis kwamen. Er vielen éen doode en verscheidene ge wonden, waartusschen de carlistische leider Cavero. Volgens een later telegram volgde eene bloedige botsing tusschen katholieken en anti katholieken, waarin een 50tal gewonden vielen. Liberale groepen hebben de bureaux van het katholieke blad Noticerio vernield. De katholieken trokken in optocht uit, en hadden zich gewapend met messen en re volvers. Volgens Havas kwam het volk in opstand toen het generaal Cavero in de processie zag. De processie ging voort onder gehuil en gefluit, totdat een priester eene banier in stukken sloeg op den rug van een der fluiters. Later werd een geweerschot uit een venster gelost. Het totaal der gewonden bedraagt 46, waar van 12 zwaar getroffen door revolverkogela of messteken. Meer dan 200 schoten werden gewisseld. Later hebben de anti-katholieken verschil lende kloosters te Saragossa, als die der zusters van het Heilige Hart, der monniken en der Carmelieten met steenen gebombardeerd. De poorten van het klooster van Santa Ines werden door hen in brand gestokenwaarop de verschrikte en beangstigde zusters de nood klok luidden. De gendarmes joegen daarop de menigte uil een en bluschten het begin van brand. De anti-clericalen traden zeer heftig op. Steenen speelden by hunne betoogingen een groote rol,

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 2