BUITENLAND. Verschillende Berichten. •werd hij naar Baarn overgebracht, waar het bleek, dat men... den echten T. W. had op gepakt. De valsehe T., die onder bedriegelyke voor- gevens gelden inzamelt voor de gevangen Boeren of de vrouwenkampen in Zuid-Afrika, doch deze gelden ten eigen bate aanwendt, is nog steeds op vrije voeten. Vrijdagochtend ia te Andel een schippers knecht, doordat zijn boom uitschoot, te water gevallen en verdronken. Bediende (tot chef van een groote firma): Er is een dame betrapt op 't stelen van hand schoenen. Wat zullen we doen Chef: Hoe is ze gekleed BediendeEerste Chic. Chef: Zeg dan, dat we 'fc genoegen zullen hebben haar de rekening thuis te sturen. Een gezelschap van 71 Paryzenaars heeft het Duitsche nationale gedenkteeken op den Niederwald bezocht. Verscheidene leden van dit gezelschap hadden aan den oorlog van 1870 deelgenomen. De Pransche bezoekers, die veel bekijks hadden, gedroegen zich zeer kalm en waardig. Te Londen is in den nacht van Woens dag op Donderdag een moord gepleegd op eene jonge vrouw. De dader, een kantoorbe diende, die gearresteerd is, had haar den avond tevoren ontmoet. Zij waren op weg naar haar huis, toen oneenigheid ontstond, waarop de man een scheermes te voorschjjn haalde en de vrouw de keel afsneed. De moordenaar ging terug en trad een koffiehuis binnen, waar hij een kop koffie be stelde. De kastelein, argwaan krijgende door het bloed op de handen van den bezoeker, waarschuwde de politie, die den moordenaar volgde en hem in zijn huis arresteerde. Gedood door een cricket-hal. Te Ham Common in Engeland werd een jongen, die met zyn makkers cricket speelde, door een bal zoo hevig achter een oor getroffen, dat hij op de plaats dood bleef. De staking der veldarbeiders in de beneden Po-laagvlakte neemt een dreigend karakter aan. Van Padua een Bologna zijn sterke troepen afdeelingen naar de omstreken van Ferrara heengezonden. In Boara moesten bereden troe pen de menigte, waaronder zich vele vrou- wen bevonden, met geweld uit elkaar drijven. Ook in Tresigallo vonden ernstige rustver- storingen plaats. Van Rome reisden Woens dag 4 socialistische afgevaardigden naar Fer- rara. om den toevoer van Piemonteesohe ar beiders te verhinderen. Bij Moseou hebben drie mannen een goe derentrein aangevallen, dien ze trachtten te planderen. Het treinpersoneel liet onmiddel lijk stoppen en nam de roovers in hechtenis. Dezen begonnen daarop met revolvers te schie ten, met het gevolg dat zy de vlucht konden nemen; echter zonder iemand te hebben ge troffen. Te Oettaducale, in Ambrië, hebben de apothekers het werk gestaakt, omdat eene nieuwe belasting op hun bedrijf voor het eerst werd toegepast. Om tot dusver onbekende redenen heeft generaal Cherif Pasja, adjudant van den sultan van Turkye en gezant van dit land te Stockholm, Zaterdag 11. te Stockholm den staatsraad prins Abba Pasja van Egypte in het openbaar be- leedigd en geslagen. Later zond de generaal den prins een krenkend schryven met de be doeling, hem tot een tweegevecht te dwingen. De prins weigert echter, met den generaal te vechten en laat zich voortaan vergezellen door een politieagent, die met zyn bescherming is belast. EEN AANSEAG IJST BERT TREIN. Er worden de volgende by zonderheden ge meld omtrent den aanval in den trein naar Parijs op den heer Jozef Sebald Salu, wonen de te Tilburg. Toen by te Brussel in den trein stapte, namen tegelijk de twee aanval lers in een aangrenzende coupé plaats. Te Feignies, terwijl de douanen den trein inspec teerden, kwam het tweetal by den Nederlan der zitten. Ze boden hem een sigaret aan, doch hy bedankte, omdat hy zyn pyp zat te rooken. Toen zag hy een van de twee een. twee meter lang stuk doek uit zyn zak halen terwijl hy dacht, dat de man er een ceintuur van ging maken, wierp deze het eensklaps om het hoofd van den heer S. Doch deze, schoon 52 jaar, wist zyn aanvallers met kracht terug te duwen. Toen wierpen zich heiden op hem en men hield zyn mond dicht om hem te beletten te schreeuwen. De Hollander heet echter van zich af en hapte een der aanvallers een stuk van den vinger, lntusschen lag hij onder hen op de bank en kreeg met een deur knop een aantal slagen. Reeds was een der portieren opengemaakt om het slachtoffer er uit te werpen, toen de Hollander met alle kracht zich los wist te rukken en aan de alarmhei hing hangen. Trouwens zijn kreten waren reeds gehoord en de misdadigers, die den trein al langzamer voelden rijden, dachten aan ontsnappen. De trein reed nog met een snelheid van 80 kilometer per uur en beiden bekwam den sprong slecht. Het slachtoffer heeft wonden aan het hoofd, achter de ooren en aan de keel, doch kon den volgenden dag reeds de reis naar Parijs voort zetten. Hij had niets dan ingenieursplannen en slechts frcs. 150 by zicb. Algemeen Overzicht. Woensdag kwam op een byeenkomst van de handelsmannen en bankiers der City, op Mansion-House, Engeland's toestand ter sprake. De kanselier van 's Rijks schatkist zeide by die gelegenheid dat Engeland in de laatste twee jaren een enorm leger onderhouden heeft, dat op 6000 mylen afstands van de wereldstad is gezonden. Het land heeft, volgens hem, een belangrijk aandeel genomen in de militaire operaties in China. Het heeft een aantal kleine oorlogen in Oost- en West-Afrika met goed gevolg ge voerd. En het gevolg is geweest, zeide de kanselier, dat de uitgaven en belastingen zoo hoog zyn gestegen als men 80 jaren geleden geheel onmogelijk zou hebben geacht. Elk ander volk zou in dezelfde omstandig heden geruïneerd zyn of minstens in een haehelijken toestand verkeeren. Maar Engeland kan zulke dingen doen, riep de kanselier uit, zonder het minste nadeel in zijn handel te ondervinden en zonder het volk ook maar in het minst in moeielykheden te brengen. En daarin ziet hy het bewjjs van den ryk- dom van Engeland's bronnen van bestaan. En die heeft het land te danken aan de wysheid van zyn handels- en fiscale politiek, die het slechts met zeer lichte lasten bezwaart en er op berekend is den handel en de industrie aan te moedigen. Maar, hoewel men, volgens hem, de noodige uitgaven wel moet doen, geeft de kanselier toch den raad, om zorgvuldig met de belas tingen om te gaan. Engeland heeft een krach tige marine noodig, zeide ook hij. En ook het middelbaar onderwijs moet wor den behartigd, maar daarvoor, meent hy, zyn zulke groote uitgaven niet noodig. Inderdaad, men kan het geld veel beter ge bruiken om zich de allerbeste en allernieuwste middelen te verschaffen om zyn medemenschen te vermoorden, dan om hen op te voeden tot een flink en ontwikkeld geslachtDat schijnt by de groote mogendheden het streven te zyn doeh ook hier zal wel blijken dat de kruik zoolang te water gaat tot ze barstal kan het ook nog zeer lang duren. Overigens wil het ons voorkomen dat de kanselier den toestand van zijn land wel wat heel erg rooskleurig heeft afgeschilderd. Enfin, hij zal wel bedacht hebben dat hg tot de mannen van het geld sprak. Moge Engeland al niet geruïneerd zyn door de laatste gevolgen van zyn hebbe-de-gek- politiek, een leelyken knak heeft het bloeiende rijk er toch wel door gekregen; dat is in de laatste tijden maar al te dikwijls aangetoond en wie de bladen geregeld leest, heeft kun- nen opmerken, dat de moeielykheden, waarin Engeland verkeert tengevolge van de hier boven gequalifieeerde staatkunde, van te groote beteekenis zyn om door den kanselier zoo maar botweg te worden genegeerd. Ook voor den Britsehen handel geldt dit. Wat den belastingdruk betreft, ook de om vang, dien deze in den laatsten tijd in dat ryk heeft aangenomen, is te vaak in het licbt ge steld, om hier nog nader betoog te behoeven. beklaagde meer omtrent de gepleegde misdaad bekend is dan uit zijn verklaringen in den loop van de instructie of van de behandeling der zaak ter terechtzitting zou volgen, doch de rechtbank acht in ieder geval al de aan wijzingen, in dit geding aanwezig, in haar onderling verband genomen, niet gewichtig genoeg om daardoor wettig en overtuigend te bewijzen, dat de beklaagde zou zyn de dader van het afschuwelijk misdryf. Ingevolge art. 216, 219 en 220 W. S. recht doende, sprak de rechtbank hem vrij en beval zijn invrijheidstelling. Op de publieke tribune werd deze uitspraak met applaus begroet. Men beweert dat de ambtenaar van O. M. in hooger beroep zal komen. De rechtbank te Amsterdam heeft de homologatie van het door jhr Tindal aange boden accoord ad 100 pet. geweigerd evenals een verzoek om uitstel der behandeling tot 4 September. Die weigering was hierop gegrond dat de failliet zjjne belofte tot storting van het volle bedrag by curatoren nog niet was nage komen, ook niet zou kunnen nakomen tenzij zekere patenten door derden verkocht wer den en die derden dan nog waarlijk een aan den heer Tindal gedane belofte nakwamen, voor welke nakoming geen enkele waarborg in rechten voorhanden was. De rechtbank te Amsterdam heeft (J, van Ursum, den fistelboer, wegens het ver strekken van een fitstelpot en verleenen van geneeskundigen bijstand aan den zoon van een brigadier der ryksveldwacht, veroordeeld tot 150 boete, subsidiair 80 dagen. Door den kantonrechter was het dubbele opgelegd. Vrydag vierde te Alkmaar mr A. S. Hazenberg den dag, waarop hy vöor 40 jaren tot kantonrechter benoemd werd te Sluis- Daarna bekleedde hy dit ambt te Woerden, vervolgens te Schiedam, totdat hy vóór ruim dertig jaren aan de rechterlijke macht te Alkmaar verbonden werd. De gemeenteraad van Schiedam heeft eervol ontslag verleend aan den heer rar G. J. Bisschop als secretaris der gemeente en aan den heer Van Wuijokhuyse als leeraar aan de burgeravondschool. Vrydag is de kroonprins van Siain te 's Gravenhage aangekomen. Hy nam zyn in trek in het hotel Ben ouden Doelen en maakte een rijtoer naar Scheveningen. 's Middags vertrok hij naar het Zoo, waar hy aan een galadiner ten Hove deelnam. Door H. M. de koningin werd de kroonprins benoemd tot grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw. President Eruger is te Kampen officieel ten stadkuize ontvangen en heeft daar een lunch gebruikt. Te 3 uur werd daar een zeer druk bezochte receptie gehouden. Langs den weg, dien de president nam, was een groote menigte geschaard, die luide van haar sym pathie blyfe gaf. Uit het verslag, in het N. v. d. D., over de studentenfeesten te Utrecht. In de pauze werd de uitslag der verkiezin gen bekend met de overwinning der heeren Roell en Van Karnebeek. De strijd was mede- gestreden door de 15e eeuwsche ridders, die, het zwaard in de seheede, tot heil der natie met mannemoed hun stembiljet in de bas heb ben geworpen en aan de stembureau-voorzitters de moeilyke these ter oplossing hebben ge geven of Fransche edellieden zich kunnen mengen in zaken van Nederlandsch Staatsbe lang.. Te Rotterdam is in den nacht van Donder dag op Vrydag aan den Eatendreohtschen Lagendijk een huisje, waarin een koopman in manufacturen woonde, met al wat er in was verbrand. Van een in de Parkhaven aldaar tot vertrek gereed liggend Engelsch fiegat viel een matroos te water en verdronk. De toestand van den man te Sleeuwijk, die door zyn vrouw vergiftigd is, is, hoewel hoogst bedenkelijk, niet hopeloos. Men zocht naar iemand, die onder den naam van Tadema Wielandt zich aan oplich teryen schuldig maakte. Men dacht denman te Amersfoort gevonden te hebben en van daar linkerzyde. De sergeant en twee soldaten sprongen van hun paard de officier boog zich voorover en maakte het hemd van den jongen los de kogel was in de linkerlong gedrongen. »Hy is doodriep de officier uit. »Neen hij leeft nogantwoordde de sergeant. »Och, aïme jongen, dapper ventje", riep de officier, »houd maar moed hoor 1" Maar terwyl hy hem moed insprak en zyn zakdoek op de wond drukte, verdraaide de knaap de oogen en liet het hoofd op zy vallen, hy was dood. De officier verbleekte en staarde hem een oogenblik strak aantoen legde hy hem zacht jes neer, met het hoofd op het gras, richtte zich weer op en bleef hem aanstarenook de sergeant en de twee soldaten keken onbe weeglijk naar den knaap. De anderen stonden naar den vjjand gericht. i>Atme jongenherhaalde de officier treurig. »Arme, ferme jongen Toen ging hy naar het huis, nam de drie kleurige vlag uit het venster en legde die als een lykkleed op den kleinen doode, doch liet hem het aangezicht onbedekt. De sergeant legde naast den doode zyn schoenen, zyn pet en den stok, dien hy zich gesneden had. Nog een oogenblik bleven zy staan, zonder een woord te sprekentoen wendde zich de officier tot den sergeant en zeide: »We zul len hem laten opnemen in de ambulance door soldaten is hy omgekomen, soldaten zul len hem begraven." Toen by dat gezegd had, wierp hij den doode een kushand toe en riep: »Te paardAllen sprongen in den zadel, de troep verzamelde zich weer en vervolgde zyn weg. En eenige uren later zou de kleine doode krijgseer ontvangen 1 Bij het ondergaan der zon rukte degeheele linie der Italiaansche voorposten naar den vyand op, en langs denzelfden weg, welken de kleine ruiterstoet dien morgen bereed, trok nu een groot bataljon scherpschutters, dat eenige dagen te voren de heuvelen van San Martino met bloed had doorweekt. Het verhaal van den dood van den kleinen knaap had reeds de ronde gedaan bij eenige solda ten, die juist de legerplaats hadden verlaten. Het zandpad, waarlan gs een beekje stroomde liep op weinige passen afstands van het huis. Toen de eerste officieren van het bataljon het lijkje zagen liggen aan den voet van den eschdoorn, bedekt met de driekleurige vlag, groetten zij het met de sabel, en een van hen boog zich over den oever van het beekje, plukte twee bloemen af en wierp hem die toe. Nu plukten al de »bersaglieri" bloemen en wierpen die naar den kleinen doode. In weinige oogenblikken was de knaap met bloemen bedekt en alle officieren en soldaten groetten hem, als ze voorbij kwa men, zeggendeDappere, kleine Lombardyer Rust zacht, kleine blonde I" I Een officier wierp hem een medaille toe, een ander ging hem het voorhoofd kussen. En steeds regende het bloemen op zyn bloote voeten, op zyn bebloede borst, op zyn blond hoofd. En hij sliep daar in het gras, gehuld in zyn vlag, met het bleeke gelaat, bijna glimlachende, de arme kleine, als hoorde, als voelde hy die groeten en als ware hy tevreden, het leven gelaten te hebben voor zyn vader land 1 VERKODPINGEN EN VERPACHTIN GEN IN EEEIiANB. Datum, Plaats. Voorwerpen. Infonnatiën 1 Juli Zierikzee, (verp.)Sehelp- dierenvisseh.Franse. 5 Biggekerke, Inspan enz., Wisboom Verstegen, 8 Westkapelle, Bouwl. enz., De Vos. 9 Middelburg, Meubels enz.Notarishuis 10 N.& St. Joosl.,Inspan, Verhulsten De Vos. 10 Westkapelle, Hofsteedje Hu vers. enz., 10 Rilland, Herberg enz.De Vos. 11 Middelburg, Huizen, Tak. 18 Arnemuiden, Huizen enz., Wisboom Verstegen. 15 Middelburg, (verp.) Hof stede enz., Tak. 16 Middelburg, Inboedel, Tak. 17 N.& St. Joosl.,Vruchten, Verhulst en De Vos, 24 Hoogelande, Inspan, Tak. 26 Zandyk- buiten, Inspan enz., Tak. Juli/Aug. O. W, Soub., Hofstede, Verhuist. Eigenaardig is het hoe ook hier weer blijkt dat Engeland op zyn hoede wil zijn en zich op alles voorbereiden. Ook de kanselier zin speelt op voortdurende versterking der Brit- sche vloot. En. geen wonder, nu meer licht begint te schynen over enkele gevolgen van Engeland's politiekzoo b. v. de Gibraltar-kwestie, die we in ons vorig overzicht behandelden. Deze kwestie is Donderdagavond ter sprake gekomen in het Hoogerhuis. Zy werd ter tafel gebracht door Sidmouth, die vroeg of de nieuwe fortificatiewerken van Gibraltar verlaat zijn door het rapport der commissie, die deze zaak heeft onderzocht. Lord Selborne antwoordde, dat hij niet over Gibraltar's verdediging kon discussieeren, want »hy is doordrongen van den diepen eerbied, dien Engeland aan zyn naasten vyand in Gibral tar, Spanje, verschuldigd is". Spanje is een oud land, verklaarde lord Selborne, dat een historischeu naam heeft en het recht heeft van Engeland volkomen vry- heid te verwachten en tegelykertyd groote reserve, indien deze kwestie behandeld wordt» Bovendien zou Engeland niet kunnen ver geten, dat Spanje by vele gelegenheden een vaste bondgenoot is geweest, zeide Selborne en deze woorden werden hartelijk toegejuicht. Spreker betreurde het, dat zekere Spaansche bladen vermoedens hebben uitgesproken, die hij geheel ongegrond noemde. De Gibraltar-kwestie zelve werd uitvoerig door lord Selborne besproken. Wat de moge lijkheid betreft van het maken van een fort aan de Oostzyde, zeide hy zich geen voorstel ling te kunnen vormen van de koaten en den tijd, dien dat nuttige werk zouden eisehen. De regeering zal later onderzoeken op welke dagen van het jaar men aan die zijde zou kunnen werkeneerst dan zouden de kosten kunnen beraamd worden. Maar, zeide ook Selborne weer, men moet by het bestudeeren van het plan tegelykertyd rekening houden met de begrooting en met de andere noodza kelijke werken voor de marine. Wat de Westzijde aangaat, de regeering heeft deze zaak met veel belangstelling bestu deerd. Deskundige raadslieden zyn bet eens, dat men in vredestyd drie marinehavens moet hebben. Daarom heeft de regeering besloten drie havens aan de westzyde te maken. Ten opzichte van de entrepots zal de regeering zioh schikken naar het advies der desbetref fende commissie. Lord Selborne beloofde, dat de noodige credieten voor dit alles gevraagd zouden worden. Nu, er kan nog meer bij Doch het is duidelyk dat Selborne de kern der kwestie Engelands streven om zyn positie aan de Middellandsche zee te verster ken niet heeft aangeroerd. Zyn éloge over Spanje klinkt al bijzonder verdacht, vooral wanneer men daarbjj bedenkt, dat Engeland in '98 Spanje als een onbeteekenende natie behandelde en openlyk de Vereenigde staten tegen het arme geteisterde land hielp. Veel geruststelling zal Selborne's rede in- tusscben in Spanje niet brengenen met reden! In het Lagerhuis deed Forster betreffende de Gibraltar-kwestie mededeelingen welkom hoofdzaak met die in het Hoogerhuis overeen kwamen. Hy zeide nog, dat de derde haven van groot belang zal zyn voor de Engelsche Middelland- sche-zeevloot, èn in tijd van vrede, èn, mis schien, ook in tijd van een zee-oorlog. Alweer die onbestemde vrees, en die tel kens weer aan den dag tredende waakzaamheid. Het is wëer Engeland, het gevreesde Enge land, dat blykbaar sombere plannen koestert ten opzichte van de Afrikaansehe Negerrepu bliek, het kleine Liberia. Volgens de Kolon. Z. is de president dier republiek op bevel naar Londen gegaan met eenige zyner ministers, ten einde een oude leening te vereffenen, reeds uit 70 dateerende en eenig in zyn soort. De republiek had in Londen door bemidde laars de gelegenheid gevonden om een leening van 500.000 dollars te plaatsen tegen 7 doch waarvan de interest der drie eerste jaren vooruit betaald moest worden. Maar van die heele som ontving de kleine negerrepubliek slechts 89.965 dollars en 60.000 in papier. De rest was afgetrokken voor escompto, de interest der eerste drie jaren, provisie, inwisseling van bankpapier en be looningen voor de Engelsche bemiddelaars. Doch de zaak werd zoo uitgerekend, dat Liberia toch 500.000 dollar schuld had. Deze teleurstelling bracht een revolutie te weeg in het kleine negerland; de koers der leening was oorspronkelyk op 85 vastgesteld, doch bleek in werkelykheid geen 70 te zyn, en de door de Liberische regeering ontvangen som was nauwelyks 27 nl. 135.000* in plaats van 500.000 dollars. Dergelyke Engelsche schelmerij was niet geschikt om in het sleeht beheerde repu- bliekje de zaken in het reine te brengen, en de gevolgen zyn dan ook niet uitgebleven. En het Britsehe ryk zal wel van de gele genheid weten te profiteeren en van den ho- peloozen toestand van Liberia misbruik ma ken temeer daar de negerrepubliek zeer ryk is aan edele metalen en dus een uitnemende hypotheek kan opleveren. De Engelsche kolonie Sierra-Leone zit be kneld tusschen Fransch-Guinea en Liberia; de mynen der negerrepubliek zouden dus voor de Engelschen een geschikte gelegenheid bieden om er de armen wat wjj der uitte slaan.' Goudglans is Engeland doorgaans toch al te machtigzelfs wanneer het zyn aanleiding tot bemoeiingen nog veel dieper moet zoeken dan by Liberia het geval is. Nederlandsch enthousiasme eu Britsck winstbejag. De N. R. Cl deelt mede dat de Standard in een hoofdartikel, waarin zy president Kruger's feestelijke ontvangst te Rotterdam bespreekt, zegt, dat zij niet geneigd is daaraan een al te groote beteekenis te hechten op grond van de overweging, dat de daarbij aanwezige hoofd personen geen Nederlandsche regeeringsper- sonen zyn. Koningin Wilhelmina's regeering heeft altoos een correcte en onzydige houding in den Boeren-oorlog in acht genomen jegens Engeland, maar zy is niet bekwaam de sym pathieën van het Nederlandsche voik in be dwang te houden, die natuurlyk aan den kant van de Boeren, hun stam- en taalverwanten, zyn. De Standard vindt het evenzeer natuurlyk) dat de Rotterdammers eenige fleurige afwis seling in hun eentonig leven-van-voorspoed met vreugde begroeten. Maar het Krugerfeest te Rotterdam, ofschoon uit een internationaal oogpunt van geen be lang, mist toch niet alle beteekenis. De Stan dard ziet er een vyandige betooging tegen Engeland in, welke vriendelijk noch verstan dig is. Engeland heeft er niet over geklaagd dat Nederland Eruger een schuilplaats heeft aangeboden, maar er bestaat een groot ver- sohil tusschen het verschaffen van een asyl aan Eruger en zijn bejegening als regeer end persoon. Als de Nederlanders, zulk een uitermate practisch volk, een dergelyk anti-Engelsch beleid omhelzen, dienen zij zich af te vragen, welk nut het voor hen heeft, dat zy met hun anti-Engelsche gevoelens te koop loopen. Het noodlot van de Boerenrepublieken kan mis schien verdaagd worden en de stryd kan nog grootere offers van Engeland vergen, maar het is onafwendbaar. De Nederlanders in Europa zullen zonder vreemden steun niet in staat zijn hun zelfstandigheid te handhaven als er een crisis komt; zij kunnen Engeland's hulp in de toekomst noodig hebben. Commer cieel is ook Engeland een van Nederlandss beste klanten. De Standard kan daarom niet inzien wat de Nederlanders kunnen »winnen" door anti-Engelsche gevoelens aan den dag te leggen. Gelukkig blijken wij, Hollanders, een hoogere waarde te hechten aan ons enthousiasme dan de Standard. In een rechtvaardigheids-kwestie als deze partij te kiezen uit winstbejag" schjjnt ons al heel min toe. Maar misschien is de Standard nog »practi- acher" aagelegd dan het uitermate practieche Nederlandsche volk!" Och, roept het N. v. d. D. uit, wanneer' men de millioenen Britten eens een 14 dagen op hun eiland verhongeren liet, wat zouden zy dan spoedig moeten erkennen dat zy hunne buren veel minder kunnen missen dan hunne buren hen! Burgerlijke Stand. Yan 26—28 Juni. Veissingen. OndertrouwdE. A. F. W. Stille, jm. 19 j. met C. Marehand, jd. 18 j. A. J. J. Aspeslagh, jm. 24 j. met M. L.Blondé, jd. 22 j. D. van Merkom, jm. 32 j. met C. A. Prinsse, jd. 36 j. K. P. Prochnow, jm. 36 j. met M V. Gottschling, jd. 23 j. BevallenW. van der Slooten, geb. Tielenius Kruythoff, d. A. E. L. van Dierendonck, geb. Yan Wynsberge, d. J. M. Appel, geb. Beneker, d. M. F. van Hecke, geb. Yan Deyck, z. S. J. van Domburg, geb. Sterzenbach, z. A. A. van der Linde, geb. Kingmans, z. R. Vannenville, geb. Debra, d. V. M. E. Manse, geb. Damave, d. Overleden M. de Rycke, vrouw van J. Koole, 28 j. J. Van der Wóerdt. z. 6 w. 0. deNooyer, vrouw van M. Sehroevers, 71 j. H. A. Abicht, man van E. F. Yerstraete, 27 j, W. van Peene, d. 19 m. Van 21—28 Juni. Goes. Ondertrouwd: A. Veryzer, jm. 24j. met P. van Hoorn, jd. 17 j. M. Schipper, wedr 40 j. met M. de Bakker, wede 44 j. J. Goovers, jm. 25 j. met W. Goetheer, jd. 24 j. GetrouwdJ. Walrave, jm. 23 j. met G. Blondel, jd. 21 j. BevallenJ. de Wys, geb. Ry k, d.twee buitenechtelijke zoons. Overleden J. M. Leenpoel, man van N. de Laat, 74 j. Wei'gmierïmgesi9 €«mceHem eMZe MMdelfosiirg. Zondag en Maandag 30 Juni en 1 Juli. Voorstelling circus-Bfo- menfeld. Molenwater 8u.. Zondag 30 Juni. Wielerwedstrijden. Weg N. en St. Joosland—Goes IV, u. Dinsdag 2 Juli. Zomervergadering Staten. Statenzaal 7V2 u. Woensdag tot Vrydag en Zondag 3, 4, 5 en 7 Juli. Ten toonstelling voorwerpen Boerenkrygsgevangenen, Soc. De Vergenoeging. W o e n s d. 3 Juli. Concert muziekkorps 3e regiment. Schuttershof 8 u. Donderd. 4 Juli. Tentoonstelling v. paar den en vee. Buiten de Koepoort. Donderd. 4 Juli. Concert. luin Noord- Bolwerk 71/2 u. Zondag 7 Juli. 2e Zondagavond-concert. SchuttershoJ 7Va u. "VlissiMgesio Zondag 30 Juni. Concert3ereg. Gi-and Hotel 8 u. Maandag 1 Juli e. v. d. Concert Wiener Damenkapel, Grand Hotel 8 u. Domburg. Woensdag 3 Juli. Ringrydery JL6 n. Clces. Vrydag 12 Juli, Verg. Zeeuwsche Land- bouw-Maatschappij. —Soc. V. O. V. 12 'u. Stoomdrukker^ - D, CL Eröber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 6