MIDDELBURGSCHE COllRANf. Vorstelijk Fehlpaar heü! N". 33. 144" Jaargang, 1001. 8 Februari, Deze courant verschijnt d a g e 1 ij k s, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2. Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Advertentiën20 cent per regel. Geboorte-, dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regels Groote letters naar de plaats, die zij innemen. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames, niet afkomstig uit Zeeland, betreftende Handel, Nijverheid en Geldwezen, is uitsluitend gerechtigd het Algemeen Advertentie-Bureau A. DS LA MAR Azn., Bï.Z. Voorburgwal 366, Amsterdam. Thermometer. Middelburg 7 Febr. 8 u. vra. 30 gr. 12 u. av.4n.33g' F. Verw. mat. N. O. wind bew. Agenten. Te Vlissingen: C. N. J. de Vey Mestdagh; te Goes: A. C. Bolütt, firma Wed. de Jonge. Als in een gezin de lieveling van liet huis in het huwelijk treedt, dan is er feest. Dan draagt men bloemen aan en siert men de woning. Dan vereenigen zich allen om haar, die men op de handen draagt, te doen blijken hoe lief men haar heeft. Eu aan droeve gewaarwordingen bij de gedachte aan het scheiden paren zich feestklanken over het geluk dat haar ten deel valt, beden voor haar heil! Thans heeft zij Haar hand gelegd in die van den uitverkorene Haars harten. De Moeder zal het aanschouwen met weemoed maar ook met vreugde. Want eenmaal toch moest het komen het oogenblikwaarop zij Haar taak als geheel afgedaan zon beschouwen. Het geluk van Haar Dochter en het welzijn van het land vorderden dit. Maar wij zijn overtuigd dat die Moeder tot eene verstandige keuze heeft meegewerkt en dat daarom ook de gewichtige gebeurtenis van dezen dag, trots de schaduwzijden, daaraan verbonden, eene reden tot vreugde en dankbaarheid ook voor Haar wezen zal. Tot die Moeder richten wij den wensch: Verheug U nog lang in het geluk van Uw Eind, dat zooveel aan U heeft te danken Zoo is het ook heden in ons land. Edoch, met dit onderscheid dat Zij, die op dezen dag in den echt zich verbonden ziet, geen woning, geen land te verlaten heeft doch blijft in ons midden. Maar heilbeden, vreugdetonen, klanken vol sympathie, zij ruischen door het gansche land. En aan bloemen geen gebrek. Is het wonder? Zij is immers de lieveling geworden van haast het gansche Nederlandsche volk. Wij hebben Haar zien geboren worden in droeve dagen in dagen toen het bijna nacht was voor ons Vorstenhuistoen slag op slag het had getroffen. In 'teerst scheen Haar geboorte eene teleurstelling, omdat men gehoopt had op een troonopvolger. Maar later: wat op den troon aan mannelijke kracht ontbrak, werd ruimschoots vergoed door kinderlijke lieftalligheid en vronweljjke gratie. Wie zou ook niet vatbaar zijn voor de bekoorlijkheid van zulke bloemen, die een vrouw sieren en meestal meer betooveren dan mannelijk vertoon imponeert. Geen wonder dat het aanminnig kind aller harten won. Nog herinneren wij ons tijdens Haar bezoek aan Zeeland hoe iunemend zij was, hoe echt kinderlijk, lief en eenvoudig. En zij groeide op tot eene schoone maagd, op wie Nederland troisch is geworden toen ook bleek met welke heerlijke gaven van hoofd en hart zij tevens was begenadigd. En vooral hoe hare goede eigenschappen zich ontwikkelden onder uitmuntende leiding. WantHaar was nog een groot voorrecht ten deel gevallen: Zij had eene goede, eene lieve, eene verstandige Moeder. Daar worden heden in Nederland duizenden heilwenschen geuit voor het jonge paar. En ook in het buitenland zal menige gedachte gewjjd zjjn aan het geluk van onze Koningin, die ook daar veler harten won. Als slechts een vierde wordt vervuld van al wat men heden Haar toewenscht, dan zal onze Koningin gelukkig zjjn. Laat ons dat hopen! Onder gunstige voorteekenen vangt Haar huwelijksleven aan. En al bedriegen die vaak, waarom, nu er zoovele lichtpunten zijn, de toekomst niet bigde ingezien Veel hangt echter af van hem, wien onze Koningin Haar hand schonk. Hem wacht eene moeilijke taak en een dure plicht. Naast eene gemalin, die de liefde van het Nederlandsche volk bezit in ruime mate, zich een plaats te veroveren in het hart van datzelfde volk, is lang niet gemakkelijk. Daartoe behoort vooral veel tact en beleid. Trots de beste bedoelingen zal Prins Hendrik daarin te Dat weten wij bij voorbaat. Daarvoor is hij mensch, al heet hg ook Hertog of Prins. Maar met goeden wil is veel te overwinnen. En als hij onze jonge Vorstin gelukkig maakt; als beiden wederkeerig zich bejjveren om hun huwelijksleven tot een zegen voor elkaar en tot een voorbeeld voor velen te doen zijn, dan zal deze gewichtige dag in beider leven eene schoone bladzjjde vormen in Nedërland's geschiedenis. Aldus opgevoed onder gunstige omstandigheden, zagen wij Haar gehuldigd tot Koningin. Reeds dadelijk bij Haar optreden wekte Zij algemeen bewondering. De goede eigenschappen, tot dat oogenblik grootendeels verborgen gebleven, traden plotseling in het volle licht. En toch zou de taak, die op Hare jeugdige schouders rustte, Haar te zwaar zijn geworden zoo niet de goede Leidsvrouwe Haar trouw ter zij had gestaan tot op dezen dag. Nu zal een ander Haar steunen op Haar levensweg. Heil U, Koningin, thans Gade Heil U, Prins, Gemaal Heil bet Vorstelijk Echtpaar

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 1