MIDDELBIMSC1G COURANT. N". 32. IM Jaargang. 1901. Donderdag 7 Februari. Musicalia. Deze courant verschijnt d a g e 1 ij k s, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer. Middelburg 6 Febr. 8 u. vm. 83 gr. 12 u. 35 gr. av.4u.35gr. F. Yerw. mat. N. O. wind bew. Agenten. Te VlissingenC. N. J. de Vet Mestdagh; te Goes: A. C. Bolutt, firma Wed. de Jonge. Advertentiën20 cent per regel. Geboorte-, dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—7 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats, die zij innemen. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames, niet afkomstig uit Zeeland, betreflende Handel, Nijverheid en Geldwezen, is uitsluitend gerechtigd het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azu., N.3B. Voorburgwal 366, Amsterdam. Middelburg 6 Februari. HUWELIJK OER KONINGIN. Kort na de aubade reed Dinsdag middag het Vorstelijk Bruidspaar uit, vergezeld van de Koningin-Moeder, omringd door de eere- wacht en gevolgd door eenigen der vorstelijke gasten en een deel der hofhouding. De toer, die volstrekt niet officieel was, ging door Ryawyk, dat geheel in vlaggentooi was gehuld, terwijl op het dorpsplein een vier honderd schoolkinderen en corporaties waren opgesteld, die met de bevolking de hooge be zoekers geestdriftig toejuichten. Verder reed de stoet het versierde Voorburg door, waar ook de schoolkinderen het Paar hulde brach ten, terwijl het stille dorp daverde van het gejuich. Om even over vier, was de stoet weer aan het Paleis terug. Ter gelegenheid van de gala-voorstelling was Dinsdag avond de schouwburg prachtig versierd, hoofdzakelijk in oxfordblauwe kleur, inet dikke guirlandes erop van frisch groen met levende rose bloemen. De zaal, met reeksen gloeilichljes verlicht, bood een feërieken aanblik door de mengeling van de rjjke toiletten, uniformen en ambtsge waden in velerlei kleur, fonkelend van goud en schitterende ordeteekeuen. Te kwart voor tienen verscheen het Bruids paar, dat door eene commissie ontvangen werd. Mejonkvrouwe gravin Van Bylandt, dochter van den president, bood H. M. een keurig bouquet aan. Toen gingen jhr Van Loon en baron Wittert bruid en bruidegom vooruit met brandende kaarsen op zilveren candelabres. De Koningin, met een diadeem in het blonde baar, droeg een galakleed van wit aa- tjjn met een kanten overkleed, en om den hals een snoer van paarlen. Als sjerp 'tgroot kruislint van den Leeuw, en langs het corsage de gulden keten van de Mecklenburgsche orde, De Hertog was in admiraalsuniform, met het zelfde grootkruis. Toen het Wilhelmus geëin digd was, nam het voorname gezelschap plaats. Links van den Bruidegom de Koningin- Moeder in een parelgrjjs kleed, de weduwkap met den witten sluier, rjjk gegarneerd met diamantenH. M. droeg het grootkruis van de Oranje-Nassau orde. En dan vervolgens de moeder van Hertog Hendrik, voorts groot vorst Wladimir, op wiens borst het diaman ten kruis van de Alexander-orde op blauw fond schitterde. Naast de bruid zaten hertog Hen- drik's broeder Hertog Adolf Friedrich, her togin Marie, met 't grootkruis van de Oranje- Nassau, en prins Albert, in genèraalsuniform. En bjjna aldeze vorstelijke personen droegen het grootkruis van den Leeuw. Achter deze voorste rjj waren de overige gasten van het bruidspaar gezeten. Dadelijk nadat de hooge bezoekers plaats hadden genomen werd het Mecklenburgsche volkslied gespeeld, terstond gevolgd door Men- delssohns Hochzeitsmarsch Toen rees het doek en stonden een twaalf tal van de voornaamste artisten van de Kon. Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel geschaard, voorstellend de elf provinciën des lands, ter- wjjl Louis Bouwmeester den heraut van Ne derland voorstelde. De costumes van de uit voerders van deze hulde waren met zorg ge kozen en de aanblik daarvan was buitengewoon schoon. Het gedicht van dr P. H. Ritter, dat zij vertolkten, gaf na een prachtige inleiding van Neêrland's heraut van elke provincie den jubeltoon te hooren over hetgeen zij in het bijzonder aan Oranje had te danken, zoodat het geheel een historisch beeld gaf van Neêr land's verleden en verhouding tot het Vor stenhuis. Warm en innig ontwelde de slot zang aan Bouwineester's lippen, toen hy al die provinciale jubeltonen, door <len dichter tot een juichkreet saamgebracht van geheel Neerland, weergaf. Toen h|j verdér het welkom toeriep aan den Vorstenzoon op Neêrland's Erf en toen hjj in de woorden van Ritter's treffenden zang de gevoelens van geheel Nederland vertolkte voor de Moeder, die Neerland's Bloeme heeft ge kweekt en geleid, trof de werkelijk schoone gedachte door de vertolking zeer diep. Tot slot werd een epiloog van dr Schaep- inan, door den heer Clous gezegd. In dit gedicht wordt Vondel sprekend inge voerd, die in uitvoerige versregels een loflied dicht op Oranje, om ten slotte hulde te bieden aan de tegenwoordige draagster van de Kroon. Wat bijzonder luister gaf aan deze uiting, was de groepeering van de kunstenaren, die aan den Oranjeboom in Holland's Tuin ge schaard stonden in zeer mooie standen en keu rige costumes. Vervolgens zong mejuffrouw Tilly Koenen een feestlied van Zweers, speelde de heer Johannes Wolft' Ballade en Polonaise voor viool van Vieuxiemps en droeg de heer Henri Dons den proloog uit de Paljas voor, waarna mile Sylva uit La/mé het Air de la Oloche/te ten gehoore bracht. Het »gala-karakter" werd geen oogenblik verloochend. Na geen enkel nummer gaf de Koningin het sein tot applaus, en de stilte uit de zaal voor het tooneel zou geen oogen blik verbroken zijn, als niet bij 't vertrek van het Bruidspaar uit de peisloge een *Leve de Koningin" was aangeheven. Toen volgden er drie uitbundige hoera's, ook voor den bruigom en tot slot voor de Koningin-Moeder. Vrien delijk buigend dankten HH. MM. en de Hertog voor deze zeer spontane hulde. Na afloop der voorstelling begaven zich het bruidspaar en de vorstelijke personen naar de salons in de benedenfoyer, waar H. M. de feestcommissie complimenteerde. De volksvoorstellingen, die in alle zalen der residentie gegeven werden, waren zeer druk bezocht en hadden groot succes. De gewoonte in ons land is om den laatsten avond der bruidsdagen zonder feestelijkheid door te brengen. In Duitschland viert men den Polterabend. Heden is het plan ten paleize een echten Polterabend te houden. De gasten zyn de vorstelijke personen en vertegenwoor digers der groote mogendheden, die bet huwelijk komen bijwonen. De hofhouding draagt zorg voor de amusementen. Historische tableaux zullen worden opgevoerd, die gearrangeerd zyn met behulp van eenige schilders, o. a. van den heer Bisschop. Modistes als Schüller en anderen hebben de toiletten gecopxeerd op het Huis ten Bosch en in het Mauritshuis. De avond zal met een souper eindigen. De kerkelyke plechtigheid mag in het ge heel slechts 30 minuten duren, wat den predi kant v. d. Flier officieel is aangezegd. (O. H. Ct.) By aankomst van het vorstelijk paar op Hel Loo zal een prachtig bloemstuk worden aan geboden, op de linten bedrukt metDe dames en heeren Dan liet Militaire en Civiele Huis wen- schen Uwe Majesteit en Z. K. H. Prins Hendrik deiNederlanden geluk hij hun komst op hun ge liefd paleis Het Loo. De officianten bieden het vorstelijk paar zes ramen in gothischen styl aan, ter verfraaiing der Hofkapel op 't paleis. Door de kweekelingen van het instituut voor doofstommen is aan de Koningin als huwe lijksgeschenk aangeboden een boekenstander van Amerikaansch notenhout. Op het groene laken, dienende tot sluiting ter weerszijden en aan den voorkant van het bovengedeelte van den stander een boekenkastje zyn door meisjes-kweekelingen van gele zyde Oranjetakken met bloesem en vrucht gebor duurd. Het geschenk dat een groep Nederlanders te St. Petersburg aan de Koningin aanbiedt, bestaat uit een langwerpige schaal vanneph- riet met gouden grepen, die aan de bovenzijde met email en edelsteenen versierd zijn. Het stuk nephriet is van zeldzame grootte, en in den bodem zoo dun geslepen, dat 'tdoorzich tig is. De grepen zyn in Russische renais sancestijl gehouden, in groen en rood email, op goud, waarin op elk der beide grepen een groote diamant gevat is, omringd door ver schillende kleinere steen en. Het geheel maakt een schitterend rijken indruk, als een kleinood uit een Duizend-en-ecn-nacht-schatkamer. Bij 't geschenk is een opdracht gevoegd, waar deze oud-Hollandsche woorden o. a. aange haald worden: «Moscovisch jjs noch sneeuw verkoelden nooit den gloed, van ons ontsteke borst, door 't afzijn aangevoed." Het ge zantschap heeft zich belast met de overzen ding van 't geschenk. Onze landgenooten te Moseou zullen der Koningin zout en brood aanbieden. Een prachtige schotel van gedegen goud wordt door een deputatie van drie heeren naar Den Haag gebracht en de Koningin overhandigd, benevens een kiBtje met photografische af beeldingen der stad Moskou. De Nederlandsche kolonie te Boedapest deed door een der eerste Hongaarsche schilders eon schilderij van Boedapest maken, tevens een herinnering aan het bezoek, voor «enige jaren door H. M. aan de Hongaarsche hoofdstad gebracht. A T J E H. De Hollandsche bladen ontvangen uit Batavia een telegraphisch bericht volgens het welk Batoe Ilik door ons werd genomen na een hevigen tegenstand. De vijand liefde ben- ting in de lucht springen. De vijand had 70 dooden. Aan onzen kant sneuvelden 6 en werden 35 gewond, onder wie de le-luitenants der infanterie J. E. W. Verschuir en W. van der Wielen, de onder-luitenant G. Wieland en de kapitein der mariniers J. A. Gauw. Daarbij wordt het volgende aangeteekend De sterke benting van Batoe Hik in Sainatangan is bekend door de vergeefsche pogingen van generaal Van der Heijden in 1880 om haar te veroveren. Uit een door ons enkele dagen geleden medegedeeld tele gram van het Hbld. bleek, dat onze troepen oji weg er heen waren. Aan het groote verlies ook aan onzen kant blijkt wel, dat de inneming van de' benting geen lichte taak geweest is, al is de bestorming thans geluk kiger afgeloopen dan in 1880. EERSTE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting verdedigde zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer gemeld werd de heer Vlie- lander Hein de algemeene strekking van het wetsontwerp, vaderlijke macht behoudens pro cedure bij ontzetting of ontheffing uit de va derlijke macht. De minister van justitie verdedigde het ontwerp, verklarende ds,t de raad van voogdy slechts een juridisch tusschenpersoon zal zyn, maar geen inquisitoriale macht zal hebben. Het wetsontwerp is aangenomen. Heden worden andere ontwerpen behandeld. Men zie Laatste berichten. LIBERALE UNIE. Het bestuur heeft aan de kiesvereenigingen, leden der Unie, kennis gegeven dat het een stemmig heeft besloten af te treden, naar aan leiding der beslissing, in de algemeene ver gadering van 26 Jan. 11. genomen omtrent zyn sub. punt 6 der agenda vermeld voorstel, welk voorstel in de bestuursvergadering met 11 stemmen tegen 1 was goedgekeurd. Vermits periodiek zyn afgetreden de heeren Van Raalte, Ruysch, ïellfcgen, en De Klerk en de nieuw gekozen bestuursleden, de heeren Mees, Heldt, Kerdijk en Treub, voor hunne benoeming hebben bedankt, zullen 12 nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen. In verband daarmede worden de afgevaar digden der kiesvereenigingen, leden der Libe rale Unie, opgeroepen tot bijwoning eener algemeene vergadering dier Unie op Zaterdag 16 Februari, des namiddags te éen uur, in bet gebouw EensgezindheidSpui, te Amsterdam, ter verkiezing van 12 leden van het bestuur. BMOEMEAGM ENZ. By kon. besluit: is de Minister van Financiën, inr N. G. Pierson, bevorderd tot ridder grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw zyn zooals nog in een. groot deel der oplaag van ons vorig nommer werd gemeld benoemd tot Grootkruis derzelfde orde jhr mr J. W. M. Schorer, vice-president van den Raad van state, en tot Grootkruis van de orde van Oranje-Nassau jhr mr W. F. Rochussen, lid van den Raad van state. zyn benoemd bij bet wapen der inf., by den staf, tot gen.-maj., comm. der 1ste div., de kol. W. B. J.'Duycker, comm. van het 4de reg.; by het 4de reg., tot kol., comm. van het korps, de luit.-kol. jhr. L. F. A. van der Goes, van het reg. gren. en jagers zyn benoemdby den plaatselyken staf, tot eerste-luit., de tweede-luit. G. J. L. Step, plaatselyke adjudant te 's Hertogenboschbij het wapen der inf., bij het lste reg., tot kap., de eerste-luit. W. J. Steinbuch, adjudant bij het 5de reg.; tot eerste-luit., de tweede-luit. S. A. Reitsma. van het korpBby het 4de reg., tot eerste-luit., de tweede-luit. J. Tersteeg, van het korps-, en is de voor den dieiist by het leger in N.-I. bestemde 2de-luit. der inf. J. A. Kroef, ter zake van lichaamsgebreken, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van een tydelyk pensioen voor den tijd van vijf jaren. Bij kon. besluit is bepaald, dat een ver hooging van J' 100 'sjaars zal worden toege kend, telkens na 5, 10 en 15-jarigen dienstfld op dezelfde standplaats aan de post- en tele- graafdirecteuren, wier wedde minder dan 1800 bedraagt, met dien verstande dat echter het maxmun der wedde 1.800 blyft bedragen. KORTE MEDEDEELINGEN VERGADERINGEN. In de algemeene vergadering der schippers vereniging Schuttemer, Vrijdag te Dedemsvaart gehouden, onder voorzitterschap van den heer mr H. Smeenge, werden de aftredende bestuurs leden, de heeren U. O. de Jong en D. Buisman, met groote meerderheid van stemmen herkozen. Uit de rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester, den heer J. Varekamp, bleek, dat deze bedroeg in ontvangst 881.04 en in uitgaaf 958.96, zoodat het nadeelig saldo 77.92 is. Er blijf in 't geheel nog op de spaarbank staan 418.16. UIT STAD EN PROVINCIE. De Donderdagmiddag alhier te houden optocht, die zich te twee uren op de Markt opstelt, zal den volgenden weg nemenLangen- delft, Kortendelft, Dam, Punt, de Kaden, Hoog straat, Gortstraat, Markt, Noordstraat, Heeren gracht, Houttuinen, Langeviele, Burg, Balans, Wagenaarstraat, Bree, Molenwater, Koepoort- straat, Singelstraat, Breestraat, Neder straat, Rott. kade, Giststraat, Langendelft en dan op de Markt ontbonden worden. Het jacht Albertaaan boord waarvan zich Koning Leopold van België bevond, is Dins dag, na twee uur op de reede te Vlissingen voor anker te hebben gelegen, naar Ostende vertrokken. Morgen, Donderdag,vertrekt het Nederlandsch pantserdekschip Zeeland van daar naar Havre, met bestemming naar West-Indië. Dinsdagnamiddag werd "op het voetpad van Arnemuiden naar Kleverskerke een venter in koek gevonden, liggende in een sloot bezyden den weg. By onderzoek bleken de levensgeesten te zyn geweken. Vermoe delijk is de man, die des middags nog te Kleverskerke is gezien, door eene beroerte om het leven gekomen. Men schrijft ons uit Goes: Dinsdag avond vergaderde de liberale kies- vereeniging Goes, ter behandeling van de in de vergadering dd. 11 December 1900 aange houden vraag, zal de vereeniging blyven voort bestaan? In de vergadering, die buiten het bestuur door slechts 8 leden by gewoond werd, zétte de secretaris namens het bestuur de redenen uiteen waarom het bestuur deze kwestie meende ter sprake te moeten brengen. Het ledental toch der vereeniging en de be langstelling voor de vergaderingen nemen gaandeweg af, waarschynlyk als gevolg van het feit dat, daar het district overwegend anti-revolutionnair is, in het laatstverloopen 15-jang bestaan, de liberale party niets dan verliezen geleden heefthet eenige glanspunt is dat de heer J. M. Kakebeeke als Statenlid behouden werd. In verkiezingstijd kan de vereeniging weinig progaganda maken voor hare candidaten, wjjl er voortdurend geldge brek is. Steun van de Liberale Unie ontvangt de vereeniging niet, omdat zij zich hiervan heeft losgemaakt, minder om principieele redenen dan wel om niet gedwongen te zyn slechts met candidaten voor den dag te kunnen ko men die in alles het program der -Unie onder schrijven. Voorts acht het bestuur het be staan van twee liberale kiesvereenigingen te Goes in strjjd met het belang der liberale zaak. Waar een meer vooruitstrevende kiesver- eeniging is opgericht en aangesloten bij de Liberale Unie, daar is de mogelijkheid niet uitgesloten nu de resultaten der kies- vereeniging Goes zoo negatief zyn dat de nieuwe vereeniging meer in den geest van dezen tyd op de anti-revolutionnaire party overwinningen zal kunnen behalen. Hoewel verschillende leden het betreurden dat de Vereeniging ontbonden zou worden en speciaal de heer Bolujjt de vrees uitte, dat van de kiesvereeniging Vooruitgang zeker niet meer kracht zou uit gaan, werd de vraagzal de Vereeniging blyven voortbestaan met tien tegen twee stemmen ontkennend beantwoord. De voorzitter deelde alstoen mede dat de secretaris de aangesloten liberale kiesvereeni gingen op de dorpen van het besluit kennis zal geven en dat het in de bedoeling van het nu afgetreden bestuur lag om de zustcr- vereeniging Vooruitgang voor te lichten om trent de verhoudingen die de vereeniging Goes tot zooeven met de liberale kiesvereenigingen in de dorpen had. Te Borssele overleed Maandag de heer A. 1. van Overbeeke, in leven lid van den gemeenteraad aldaar. Gedurende ruim negen jaren was de heer Van Overbeeke, als opvolger van zyn vader, in functie. Ruim een jaar was hy wegens ongesteldheid buiten staat de raadsvergade ringen by te wonen. Op de vergadering van den dykraad van het calamiteuse waterschap Scherpenisse is be sloten dit jaar den djjkhoek, gelegen tusachen de dijkpalen 23 en 24, door bezinking en steen- bestorting te voorzien over een oppervlakte van 16.000 M-. Dit werk zal een uitgaaf vorderen van ruim 62.000. Aan den gemeenteveldwachter te S c h e r p e- n i s s e is het te danken dat aldaar Donderdag een bedeeling aan de armen zal plaats hebben. Hy heeft voor dat doel 89.75 by de inge zetenen gecollecteerd en dat bedrag in handen gesteld van het gemeentebestuur. De giften zullen bestaan in steenkolen en brood. De afdeeling T h o 1 e n van de Nederland sche Visscherijvereeniging heeft besloten zich tot den betrokken minister te wenden, tot het verkrijgen van het recht van verpachting der mossel- en oesterperceelen in de Zandkreek éen jaar voor de pachttermyn is afgeloopen de medewerking van andere afdeelingen alB Philippine, Hontenisse en Clinge schijnt ver zekerd. Voor de vlootrevue, zoo de Koningin hare toestemming geeft voor een bezoek aaii de Zeeuwsche stroomen in den zomer van 1901, is de zoogenaamde Ierseksche Bank uitgekozen. Bij de Maandag te Zuiddorpe gehou den verkiezing voor een lid van den gemeente raad xyn uitgebracht, 91 stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. de Mette 10, Fr. de Munck 18, D. v. d. Velde 12 en P. Verhoeven 55 stemmen, zoodat de laatste gekozen is. In de Dinsdag te Hulst gehouden raadszitting, waarin alle raadsleden tegen woordig waren, werd een verzoek van J. W. Warnier te Hulst, om toezicht te mogen hou den by den bouw van eene nieuwe school, verwezen naar het dageljjksch bestuur. Nadat een voorstel van burg. en weth. om de commissie tot wering van schoolverzuim te laten bestaan uit 7 leden met algemeene Btemmen was aangenomen, werden tot leden dier commissie benoemd de heerenJ. Adri- aan8e, Ch. Burm, A. Kusse, W. Kuijpers, H. Maerten3, J. F. Rottier en Fr. v. Waesber-rhe. Ten slotte werden burg. en weth. gemach tigd om by gelegenheid van het huwelijk der Koningin namens de gemeente een geluk- wensch te zenden. Do zangvereeniging lot Oefening en Uit spanning alhier heeft met het concert, hetwelk Dinsdag in onze Concertzaal plaats had, weer een in menig opzicht schitterende proeve van haar kunnen afgelegd. Vooral was dit het geval met Bach's veeleischend motet Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf, en de cantate Halt' im Ge- dachtnis Jesum Christ. Om deze polyphonische werken te vertolken, zooals dit thans ge schiedde, daarvoor behoeft men een uitstekend koor en niet minder een leider, die met groote kennis en volharding dergeljjke composities doet instudeeren. Dat Oefening en Uitspanning's koor vele zeer goede krachten bezit, weten wy, evenals dat haar directeur juist Bach's werken met groote voorliefde doet uitvoeren. Van een waardige vertolking dier werken kon men dus verzekerd zyn, en voor hen, die Bach's machtige taal eenig8zins kunnen begrijpen, zal dan ook.dit concert een groot genot hebben opgeleverd. Bach's motet Der Geist hilft unsrer Schwach - heit auf bestaat in een breed, imposant opgezet dubbelkoor, waarin de koorgroepen elkander antwoorden of samengaan om tot een gefugeerd slotkoor met koraal over te gaan, boren welks toongolven de in den discant liggende koraal melodie zich als een op rotsen gebouwde en alle stormen trotseerende lichttoren des ge- loofs verheft. Over den diepen inhoud van Bach's mo tetten uit te wijden, is hier echter minder op zyn plaatslaat ik dus alleen oonsta- teeren dat de zangvereeniging dit zware a capella koor waardig heeft ten gehoore ge bracht, en zy hiermede opnieuw heeft getoond tot de beste zangvereenigingen hier te lande te kunnen worden gerekend. Zal voor velen genoemd motet te diepzinnig en dus moeilijk te volgen zyn geweest, min der was dit het geval met ^Bach's cantate Half im Gedachtnis Jesum Christ. (Zooals men wellicht weet componeerde Bach ongeveer 200 van dergelyke cantates). Vooral de aria voor tenor Meih Jesus ist erstanden, de recitatieven met orgelbegeleiding, alsmede de zeer fraaie koralen maakten diepen indruk. Ook het heerlijke, doch moeilyke, koor Friede sei mit Euch werd fijn genuanceerd weergegeven. Behalve deze werken werd door het koor nog ten gehoore gebracht Handel's C&ciliënode. Van deze meer feestelijke compositie waren het vooral de soli voor sopraan en tenor die zeer boeiden. Heerlijk schoon, vol poëzie weergaf de sopraan de aria's Wie hebt und senkt Musik der Seele Plugen Doch o wess Stimnie gleicht, en van niet minder groote wer king was de sopraan-solo in het slotkoor Wie dorch die Macht des heil'gen Sangs. Ook de zoo effectvolle solo Der Schall der 1 rompete, er ruft uns zur Schlacht werd door den tenor op hoogst imposante wyze vertolkt. Aan het koor is in dit werk geen groote doch dikwyls, vooral in het slotkoor, een zware taak opgelegd. Het eerste Koor, Durch heil'ge Harmonie enstand dies weite Weltenall, voldeed mjj

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 1