luiriiEIiE Verschillende Berichten. "briefwisseling. bekiiss^siïïiir^ laten wjj hoewel reeds veel van het daarin gemelde door ons is medegedeeld het hier volgen «Wat het openbaar onderwijs aangaat, schrijft het blad, worden de verplichte minima ver hoogd, voor de hoofden van 700 tot 750, doch met verplichte verhooging naar dienst jaren, en wel 4 van 50 telkens na 5 jaar, zoodat na 20 dienstjaren het minimum 950 moet zyn. Bovendien wordt er een verbetering in de vergoeding voor huishuur gebracht en voorgeschreven, dat deze minstens 150 moet bedragen. Voor de onderwijzers zal, als de wet onver anderd wordt aangenomen, het aanvaugs- minimum van 400 op 500 worden ge bracht, met dezelfde 4 verhoogingen van ƒ50 als voor de hoofden, zoodat het minimum na 20 jaar 700 wordt. De verplichte hoofdakte zal voortaan 200 meer geven en als iets nieuws wordt voorgeschreven, dat ook de onverplichte hoofdakte vermeerdering geeft en wel van 100, zoodat na 20 dienstjaren het minimum voor een onderwijzer met deze akte 800, en voor een met de verplichte hoofd akte 900 zal wezen. Deze bepalingen, betreffende de minima der jaarwedden, zullen, behoudens een enkele bepa ling om den overgang in sommige gevallen ge leidelijk te maken, met 1 Januari 1902 in werking treden, en als diensttijd zal ook de vóór de inwerkingtreding dezer wet aan een open bare zoowel als aan een bijzondere school doorgemaakte tijd in aanmerking komen. Een andere belangrijke bepaling ten voordeele van de openbare onderwijzers is, dat een afzon derlijke bezoldiging voor het geven van her- halingsonderwjjs aan de gemeenten als plicht wordt opgelegd en wel een minimum J 0.60 per lesuur. Om de gemeenten in staat te stellen de grootere uitgaven te bekostigen, wordt de rijksbijdrage voor hen verhoogd, en wel in 't algemeen voor eiken onderwijzer, hoofd of niet-hoofd, met 60 per jaar, zoodat deze bij drage bv. voor een schoot van 300 a 400 leer lingen voor het hoofd van 400 tot 460 en voor eiken gewonen onderwijzer van ƒ200 tot 260 zal stygen. Bovendien zullen ook voor het herhalingsonderwys de gemeenten in 't vervolg een vergoeding krijgen en wel 0.30 per lesuur. Wat het bijzonder onderwijs aangaat, dit zal in de eerBte plaats profiteeren van de zooeven genoemde verhoogde rijksbijdragen voor de onderwijzers, want deze gelden ook voor de bijzondere scholen. Verder zal ook aan de bijzondere scholen de rij fesver goeding van 30 cent per lesuur voor herhalingsonderwys toe gekend worden, indien zjj dit geven. Eindelijk zullen deze scholen een ryksbydrage krijgen voor de gebouwen, niet 25 pet. in de kosten van stichting, zooals bij de openbare scholen, maar een zeker jaarlijks aan haar uit te keeren bedrag, te besehouwen als rente van de kosten van stichting. Dit bedrag wordt voorgesteld op 40 voor scholen met 40 of minder leer lingen, regelmatig opklimmend tot het b.v. voor scholen met 200 tot 254 leerlingen ƒ227 bedraagt en voor scholen met 530 en meer scholieren 557. Het blad zal nader de regeling meer in bij zonderheden behandelen, maar het acht het hier vermelde voldoende om het ontwerp har telijk welkom te heeten en den wenschuit te spreken dat het spoedig wet zal worden. B£NOËMlA«EN ENZ. By kon. besluit is de luit.-kol. op non-activiteit P. J. Ie Jolle, van het wapen der infanterie, op aan vrage, op pensioen gesteld ad 1800 'sjaars; zyn benoemd tot opzichter der telegraphie 2de kl. G. A. Degens, G. A. Romjjn, J. Haart- sen en E. W. Beth, thans adsp.-opzichters is aan den commies der telegraphie 1ste kl. J. G. Muller, op verzoek, eervol ontslag ver leend uit 's rijks dienst. De volgende week verleent de minister van justitie geen audiëntie. A T J E H. Het Hbld. heeft twee particuliere telegram men uit Batavia ontvangen blijkens het eerste telegram d.d. 31 Januari, schijnt de expeditie niet, kind. Alles zal nog wel terecht komen. Die jonge man is een beetje verlegen. Men zag het hem aan dat hij iets had, dat hem dwars in den maag zat. Hjj durfde er niet mee voor den dag te komen. Wacht maar tot morgen, dan hooren wij zeker van hem." Mevrouw Arinida was een goede profetes. Lord Holliater liet den volgenden dag wer- keljjk van zich hooren en wel door zyne ad vocaten, de heeren Uger en Terminer, die het volgende schryven aan Uriah Money-Bag richtten: «Waardeheer Lord Hollistern heeft ons opgedragen u mede te deelen dat hij gis terenavond op uw tafel een servies heeft zien gebruiken, dat vóór twee jaar bij zyn familie in Engeland gestolen is. Mylord is niet voornemens het servies wet- teljjk op te eiachen, maar hy is bereid u den betaalden koopprijs er voor terug te geven, indien gij geneigd zjjt het onverwijld in het bezit van den rechtmatigen eigenaar te doen terugkeeren. In alle geval inoet onze cliënt er op aan dringen dat zyn wapen onmiddellyk van het zilver verwjjderd worde, indien gy het in uw bezit wilt houden. Hoogachtend, Oyez en Terminer." Acht dagen later was het ongeluksservies op reis naar Engeland. De Money-Bag's eten nu weer van Saksisch porselein, voorloopig zonder eenig wapen. EINDE. naar Samalanga reeds iu actie te zyn. Er zyn zeven bentings genomen, zonder verliezen de vyand trekt voor onze troepen terug. Het tweede telegram, van 1 Febr., luidt Tanah Meras is niet verdedigd bevonden. Morgen bereiken de troepen Samalanga, van waar naar Batoe Ilik wordt opgerukt. Hierop teekent het Hbld. 8an: Batoe Ilik is bekend door de geduchte versterkingen tydens de eerste expeditie naar Samalanga onder generaal Van der Heijden (1882). Toen heeft men daar het hoofd gestooten. Voor het le kantongerecht te Rotterdam is het onderzoek geopend in zake de schip breuk van het stoomschip Holland. Gehoord werden de kapitein, de heer Van de Poll, en vijf der geredde schipbreukelingen, die allen het opgemaakte proces-verbaal heb ben bekrachtigd. Te 's-Gravenzande is aangespoeld het ljjk van een man met grijzen baard. Het lijk is naar het lykenhuis op de begraafplaats al daar overgebracht, waar het door den kapitein van de Holland herkend is als dat van C. J. van Konijnenburg, donkeyman op de Holland. By de stations- en bloktoestellen der Hollandsclie Spoorwegmaatschappij worden thans op voorgeschreven afstanden palen geplaatst voor het leggen van knalsignalen, naar aan leiding van het ongeluk bij Twelloo. In de R. K.-societeit te Delft heeft men Donderdagnacht aan biljartballen een waarde van f 200 gestolen. Te Amsterdam is Vrijdag avond in de Ferdinand Bolstraat een onbekende vrouw van 55 a 60 jaar door de tram overreden. Over gebracht naar het gasthuis, bleek zij by aan komst aldaar overleden te zyn. Te Beverwijk heeft zich het volgende drama afgespeeld Reeds maanden lang werd herhaaldelijk in 't magazijn van den heer B. geld uit de win kellade gemist, nu eens vry groote, dan weer kleinere sommen. De schuldige werd niet ge vonden. Deze week echter werd op heeter- daad betrapt op diefstal de vrouw van een arbeider, sedert 8 jaren gehuwd en moeder van 3 kinderen. Ontkennen baatte niet, daar 't geld gemerkt was. 't In den loop der tij den gestolen geld was hoofdzakelijk gebruikt voor allerlei opschik en pronker jj. De echt genoot, een oppassend braaf arbeider, die juiBt een verlies in zyn familie had geleden door 't afsterven van zyn vader, heeft zich de droeve zaak zoo aangetrokken, dat hij volslagen krank zinnig is geworden. Te Hengelo zijn Vrijdagmorgen een rjjwiolmagazjjn en een belendend sigarenma gazijn zoo goed als geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. De voorloopige hechtenis van den schil der, verdacht van den moord te Tilburg, is we derom met 30 dagen verlengd. Men verwacht spoedig sluiting van de instructie cnverwijzi- ging naar de openbare terechtzitting. BEDANKJES. De vrouwelijke leden van de vrijzinnige vereeniging 's Gravenhage hebben het volgende schryven aan het hoofdbestuur der vereeni ging gericht: «Ondergeteekenden, allen lid van de vrij zinnige vereeniging 's Gravenhage, verklaren, zoowel onder den indruk der afvaardiging naar de l/nic-vergadering van 26 Januari (5 personen van dezelfde richting in strijd met de toezegging, rekening te zullen houden met de groote minderheid) als tengevolge van do afstemming der Unie-motie, dat zij niet langer deel kunnen uitmaken van eene vereeniging, tusschen welker meerderheid en haar een groot principiëel verschil bestaac, en zeggen mitsdien haar lidmaatschap op". De Belgische Kamer heeft met 82 tegen 17 stemmen en 12 onthoudingen art. 1 van de speelwet aangenomen. Volgens deze wet zullen Spa en Ostende speelholen blijven, maar de andere gelegenheden worden opge ruimd. Groote ontsteltenis heerscht te Baarle- Hertog over het uitbreken eener gevaarlijke ziekte. Het hoofd der school en zyn zoon zijn er reeds aan overledenzijn vrouw en twee dochters zyn nog lijdende. Ook andere ge zinnen zyn aangetast. Men schrijft het uit breken dezer ziekte toe aan het drinken vin ongekookte melk, van koeien, welke aldaar in quarantaine gehouden worden. De Judenlietzei-ei van de Fransclie officie ren heeft weer een offer geëischt. Een Joodsch officier is in een duel zwaar gekwetst. Te Bois-le-Roy overleed de roman schrijver Louis Noir, een broeder van den be kenden Victor, die in het begin van 1870 door Pierre Bonaparte werd doodgeschoten. De reusachtige opwinding, die deze zaak destijds maakte, is een der oorzaken geweest van de moeilykheden, welke het keizerrijk in gevaar brachten. Door het breken der telefoon-draden te Madrid ontstond contact met de kabels van de electrische tram, waardoor eenige per sonen en vele paarden gekwetst werden. Het Spaansche pantsérschip, dat naar Spithead ging, moest op weg daarheen terug keeren, wegens een gebrek aan de machine. Daily Express schat de waarde der kran sen voor het graf van koningin Victoria op 50.000 pd st. Ware die schat van geld nu toch niet beter te besteden geweest voor andere doeleinden; in het belang van het lot van zoovele levenden Uit Londen wordt gemeld dat koning Eduard alleen om den rouw zyn inschrijvingen voor de wedrennen terugnam. De renstal zal worden aangehouden. Met het oog op de telkens terugkeerende hongersnooden in Indië beveelt Daily Graphic aan het klimaat van het land te veranderen, door uitgebreide beboascbing, ee» middel, dat, al helpt het niet dadelijk, toch in de toekomst verbetering zal brengen. De toestand van keizerin Frederik wordt niet terstond gevaarlijk geacht. Maar men gelooft dat, tenzij zich een onverwachte com plicatie voordoet, het lang sukkelen zal blijven. De keizer zou van Londen rechtstreeks naar Cronberg gaan. Te Kaschau (Hongarije) heeft een woeden de vechtpartij plaats gehad tusschen infanteris ten en huzaren van de Hongaarsohe Honved. De politie, die zich tusschen de vechtenden wierp, moest van de vuurwapenen gebruik maken. Verscheidene soldaten zyn gewond. De eerste rechterlijke uitspraak in zake de door de New-York Herald onthulde schan dalen in een krankzinnigengesticht, is be slist ten voordeele van het blad geweest. Een gedeelte van het personeel zal worden vervolgd. Door een ontploffing is Vry dagochtend te New-York brand ontstaan in een fabriek van sigarenkistjestwee groote blokken huizen werden mede aangetast en vernield. Vele personen zyn omgekomen. Te Shanhai-kwan zyn door een ontplof fing in een kruitmagazijn 30 Japansche sol daten gedood. In den Amerikaanschen staat Kansas is bij de wet bepaald dat de schoenpoetsers langs den openbaren weg niet meer dan 5 dollarcent (12*/s ct.) mogen vragen voor het poetsen van een paar laarzen. De bureaux der voorloopige regeeriug te Tientsin zijn door brand vernield. Er werd niets gered. Men acht het zeker dat de brand aan kwaadwilligheid is toe te schryven Wat zal de eeuw het meest noodig hebben? Op die vraag, door een medewerker van het Temple Magazine gesteld, antwoord de de deken Farrar«Meer inspanning, meer zelfverzaking, een dieper besef van de waarheid, dat alleen rechtvaardigheid een volk verhoogt." Een ander prediker antwoordde «Een waarachtige zedelyke herleving." De heer Barnaud van Punch: «Geld." De heer Clement Shorter: «het vraagstuk op te lossen der armenverzorging.' Max O'Rell«Een oprechte en edele pers. De Rev. H. R. Hawcis «Meer profeten, min der papegaaienmeer gedachten, minder ge praat; meer feiten, minder verbeelding; meer geloof, minder vorm." De arbeiders-afgevaar digde Keir Hardie«Mannen." EEN BAAK ANTWOORD. Onlangs werd een professor van een poly technische school in Beieren uitgenoodigd op een studentenfeest. Men wist dat hij een joviale kerel was en tegen middernacht meende een student te bemerken dat de professor niet zeer vast meer op zjjn beenen stond. Hij naderde hem en vroegKunt gij my zeggen, mijnheer de professor, hoe het bomt, dat by personen van zekeren ouderdom de drank inwerkt op de beenen, terwijl hy by ons, jongelieden, naar het hoofd gaat?" «Zeker," antwoordde de professor glim- j lachend«dat komt omdat de drank by den mensch al tij d den zwaksten kant zoekt!" De student vroeg niet verder. Algemeen Overzicht. Het zou merkwaardig zijn te weten wanneer Koningin Victoria de beschikkingen voor haar begrafenis heeft gemaakt. Immers, het wordt officieus bekend gemaakt, dat het de uitdruk kelijke wensch was van de overledene, dat haar laatste tocht voor alles een militair schouwspel zou zijn. Zou dit bepaald zijn vóór den oorlog of later Te Londen was men er niet bijster mede ingenomen, en het ministerie zat met de han den in het haar. In geheel Engeland waren geen soldaten genoeg, zoodat men zelfs uit Schotland en Ierland de garnizoenen heeft moeten ontbieden. Een andere beschikking, die ook onaan genaam treft, is het bevel tot algemeenen stil stand van zaken op heden. Ware het een andere dag, dan zou deze bepaling op geen verzet zijn gestuit, maar nu de begrafenis op Zaterdag plaats heeft, zijn de bezwaren zoo talryk, dat verschillende ondernemingen beslo ten te 3 uur maar weer te openen. Ook voor de pers is het een heel ongerief, dat de plechtigheid op een Zaterdag valt, omdat de ochtendbladen nu pas 40 uur na de plechtigheid verschynen, en de avondbladen tot Maandag moeten wachten. Terwijl de oorlog in Zuid-Afrika steeds meer de aandacht gaat trekken, is het met de Chineesche kwestie anders. Bijna niemand die er meer aan denkt, en toch zal men moeielijk kunnen beweren, dat deze zaak uit is. Het is dus niet te verwonderen dat met de werkelijke ontruiming niet veel spoed wordt gemaakt. Graaf Waldersee toch heeft aan de gezanten een plan voor dezen maatregel voorgelegd, waarin o.a. het volgende staat. «Vóór met de ontruimingjkan worden aange vangen, moet China een aanvang hebben ge maakt met de uitvoering van de bedongen voorwaarden. Ik geloof dat daarvoor de feite lijke bestraffing van de door het corps diplo matique aangewezen schuldigen, en de verze kering van de betaling der schadeloosstelling voldoende zal zyn. Zyn deze voorwaarden vervuld, dan kan worden aangevangen met de verplaatsing der troepen van Peking naar Pao-ting-fu. Tege- lykertyd kan het aantal zich nu in Petchili bevindende troepen verminderd worden. Tientsin en de omgeving van Shan-hai-kwan moeten door de internationale troepen bezet blijven tot de volgende voorwaarden zijn vervuld le. de Chineesche regeering moet het bewjjs leveren, dat zy bereid en in staat is, in de provincie Tchili den viede en de orde te handhaven en alle zendelingen, christenen en vreemdelingen te beschermen 2e. de Chineesche regeenng moet mededeelen op welke wjjze zy het geld voor de schade vergoeding verschaffen zal. Deze regeling moet door de mogendheden worden goedgekeurd." Graaf Waldersee merkt verder op, dat in den overgangstijd de internationale troepen de volgende punten bezet moeten houdenPeking met 2000 man voor de bescherming der ge zantschappen, 6000 man in de districten Tient sin, Lutai, T'aku; 1500 in Shan-hai-kwan. Verder kleine militaire posten langs den spoorweg en aan den Pei-Ho. Verder nog een aantal kleine plaatsen, terwijl de voorloopige regeering te Tient-sin moet bljjven. In een ander schryven zegt Waldersee, dat het onder die omstandigheden onnoodig is zooveel stations van Peking tot de zee te be zetten. Maar men moet te Tient-sin een be zetting van 1500 man honden en verder pos ten by de haven, zoo dicht by elkander, dat tusschen eiken post dageljjks gepatrouilleerd kan worden. Uit Peking wordt verder gemeld, dat de zendelingen zich over de vredesvoorwaarden beklagen, omdat de nota geen enkele bepaling bevat tot bescherming der zendelingen (iets waarop, naar hierboven bljjkt, Waldersee wel gelet heeft) terwjjl ook geen schadevergoeding is bedongen voor de Chineesche Christenen, die zooveel geleden hebben. De zendelingen dringen daarom by de Engelsche en Ameri- kaansche gezanten aan, de bestaande ver dragen betreffende de zending ojmieuw te doen bevestigen en om de Chineesche regee ring te dwingen niets te doen, dat tot nadeel van de bekeerde Chineezen kan strekken. Zy vragen verder dat de zendelingen zich in het binnenland zullen mogen vestigen, grondeigenaar worden en officieele passen ontvongen. De aanmatiging gaat ver tegenwoordig Heeft de verdeeldheid op godsdienstig terrein niet reeds genoeg rampen gebracht, dan dat het nog noodig is, die stelselmatig te gaan bevorderen Beknopte fflededeelingen. Konmg Eduard zal den 14den het par lement openen. De ministerraad was eenige malen bijeen, tot bespreking van de onder werpen die zullen worden aangekondigd. De Duitsche kroonprins zal dit jaar een tijd lang naar Engeland gaan, om zich per soonlijk op de hoogte te stellen van Engel sche politieke, economische en maatschappe lijke instellingen. Een deel der Engelsche pers blijft van keizer Wilhelm een bemiddelend optreden verwachten. Is dwazer iets mogeljjkTot- dusver toch is onder bemiddeling altijd ver staan ten behoeve van een overwonnen party tusschenbeide te komen, ter verzachting der vredesvoorwaarden. Waar in materieelen zin geen der beide partijen overwonnen is en het Engelsche leger door de Boeren mach teloos is gemaakt, heeft bemiddeling fgeen zin. Arbitrage, dat is wat anders dat is een beslissing over de vraag wie recht heeft. De All-DeutRche leden van den Oosten- rykschen rijksraad besloten niet deel te nemen aan de openingsplechtigheid in den Hofburg. De opstand in Abessyniö is uitgebroken, terwjjl Menelik op reis was, om overleg te plegen met de commissie tot vaststelling van de Engelsche grens. De Frankf. Zeitung bevat een telegram «it Tientsin, meldende dat, volgens bericht uit Peking, Li-Hung-Chang dood is. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. LEERPLICHTWET ART. 32. Mynheer de redacteur In het nommer van 30 Januari der Midd. Crt las ik dat te Groede de commissie, bedoeld in art. 22 van de Leerplichtwet, was samen gesteld uit drie personen, te wetende hoof den van twee openbare- en het hoofd van eene bijzondere school, derhalve uit drie onderwijzers. Nu zou ik tegen het getal drie hoegenaamd, geen bezwaar hebben, de ouden bepaalden immers reeds, dat drie personen voldoende zijn om een college samen te Btellen 'res faciunt collegiumj, wanneer in het artikel van de Leerplichtwet, waarop de benoeming van de leden van dat college gegrond is, niet te lezen stond, dat deze commissiën benoemd worden uit: lo ouders, voogden en verzorgers van school gaande kinderen 2o meerderjarige onderwijzers aan openbare scholen 3o meerderjarige onderwyzers aan bijzon dere scholen; en 4o de overige meerderjarige inwoners der gemeente, en wel zoodanig dat in iedere commissie zooveel mogeljjk alle onder lo tot en met 4o aangegeven categorieën vertegenwoordigd worden. Dat voorschrift is peremptorisch. Wy komen dus tot het volgende dilemma: öf in Groede wonen geene ouders, voogden en verzorgers van schoolgaande kinderen, ook geene andere menschen dan onderwyzers; öf het besluit van den gemeenteraad van Groede is niet in overeenstemming met de bepaling van de Leerplichtwet en loopt dus groot gevaar niet goedgekeurd te worden. Het aangehaalde artikel is voor geen tweeërlei uitlegging vatbaar. Er zyn vier categoriën, waaruit leden moeten benoemd worden van de zoogenaamde com- miBSiën tot wering van schoolverzuim. Zooveel mogeljjk worde» de aangegeven categoriën in die commissiën vertegenwoordigd. Elke commissie moet derhalve minstens uit vier personen bestaan, tenzij eene der catego riën in de gemeente geene vertegenwoordigers heeft. Eene commissie van drie personen is dus alleen denkbaar in die gemeente, waarin geene bijzondere school is. Eene commissie, alleen bestaande uit pnder- wyzers, of' alleen uit ouders, of alleen uit personen, die noch kinderen ter schole zenden, noch onderwyzer zijn, is in strijd met de wet. Er zijn vele menschen, die geneigd zyn, om eene wet zoo uit te leggen, als zij haar het liefste lezen, en de wet verkeerd te vinden, als zij niet geheel met hunne zienswjjze strookt. Er zijn ook anderen, die geroepen zyn eene wet uit te voeren, zonder dat zjj genoegzaam met die wet bekend zyn. Er hebben ook wol eens leden in een ge meenteraad zitting, voor wie de meeste wetten een geheel onbekend land zyn. Hoe het nu daarmede gesteld was in de gemeente Groede, wensch ik niet te beoor- deelen, maar ik achtte het niet ongepast op het gebeurde te wijzen ter waarschuwing van anderen, die door dat voorbeeld zich zouden aangespoord gevoelen om een zelfden verkeer den weg in te slaan. Met do meeste hoogachting, mynheer de redacteur, blijf ik uw getrouwe lezer Philarchon. Een Oranjeklant te Middelburg zou gaarne gezien hebben dat op het program - ma voor de feestviering, ter gelegenheid van het huwelijk der Koningin, evenals bij de huldigingsfeesten, tot H. H. winkeliers en werkgevers het verzoek was gericht om hun bedienden en werklieden, met inbegrip der dienstboden, in de gelegenheid te stellen zoo veel mogelyk van alles te genieten. Wijl het programma reeds is afgedrukt,meenen wy goed te doen zyn wensch op deze wjjze kenbaar te maken. VERHUIZINGEN. Burgemeester en wethouders van Middelburg herinneren a. hoofden van gezinnen aan hunne ver plichting om uiterljjk binnen éene maand aan het gemeentebestuur (adres gemeente-secretarie bureau bevolking) kennis te geven van ieder lid in het huisgezin, dat hierin wordt opge nomen of daaruit gaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen b. afzonderlyk levende personen aan hunne zelfde verplichting wanneer zij andere personen in hun huisgezin opnemen. Bij verhuizing biumeu «le Oeiueente van inwonende dienst- en werkboden behooren deze zelve die kennisgeving te doen. Zij, die een of ander verzuimen, stellen zich bloot aan de straffen welke krachtens de wet of by verordening tegen overtreding zyn be dreigd. Middelburg, den 1 Februari 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd. S C H O R E R, Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, Secretaris. Burgerlijke Stand. Van 30 Januari2 Februari. - Vmssingen. Ondertrouwd: E. Hendrikse,jm. 24 j. met G. Loekemeijer, jd. 23 j. Getrouwd B. Nagtegaal, jm. 22 j. met J. S. Rjjnberg, jd. 24 j. J. J. van den Bos, wedr 59 j. met A. E. Engelse, wede 46 j. F. J. van den Bos, jm. 24 j. met J. Roelse, jd. 21 j. BevallenJ. Blondé, geb. Vernieuwe, d. D. G. Dommisse, geb. Guillaume, d. M. E. Sanderse, geb. Albregts, z. B. H. M. Rjjfkogel, geb. Lenards, z. P. Aarnoutse, geb. Ova, d. (levenl.) D. L. Toutenhoofd, geb. Sap, d. W. F. van der Steen, geb. Van der Lejje, d. Overleden L. Rademaker, wede van N. de Regt, 69 j. C. Plankeé, wede van C. Balmakers, 60 j. L. M. Vervenfie, ongeh. d. 24 j. Van 25 Januari—1 Februari. Goes. Getrouwd: G. Hujjbrechts, jm. 38j. met M. Goedhart, jd. 28 j. BevallenW. de Brujjne, geb. Kerkhove, z. P. Luyks, geb. Elderhorst, d: A. Mange, geb. Danielse, d. P. S. Mol, geb. Schipper, z. OverledenA. P. de Koster, ongeh. d. 63 j. L. F. Krijger, vrouw van A. Brandt, 45 j. J. de Keijzer, wede van F. Reijerse, 80 j. "^ergadeHskgesa, Conccrften enz. Middelburg. Zondag 3 Febr. Soiree Typografisch Too- neelgezelschap. Schutters hof 77, n. Maandag 4 Febr. Soirée Wielrydersvereen. T. A. V. E. N. U. Schuttershof 77, u. Maandag en Dinsdag 4 en 5 Febr. Repetitie en Uitvoering Zangvereen. Tot Oefening en Uitspanning. Concert en gehoorzaal 7 en 77, u. Donderd. 7 Febr. Voorstellingen Uit het volk voor het volk. Concert- en gehoorzaal Schouwburg en Schuttershof 7 u. Maandag 11 Febr. Voordracht dr H. Japikse Natuurk. gezelschap. St. Joris 8 u. Dinsdag 12 Febr. Voordrachten mevrouw Royaards—Spoor. St. Joris 8 u. Dinsdag 19 Febr. Bal Masqué. Schuttershof. Vry dag 22 Febr. Concert Vereen, v. instru ment. muziek. Concert en gehoorzaal Vlissingen. Zaterdag 16 F ebr. V erg. aandeelh. De Schelde. Kantoor 2 u. Stoomdrukkerjj - D. G. Kröber Jr. - Middelburg

Middelburgsche Courant | 1901 | | pagina 6